Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2007 r.
16:35
Edytuj ten wpis

Nie będzie szopki na deptaku (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 8 A A

Przed Ratuszem, stanie tylko wielka choinka. Stajenka przeniesie się na Stare Miasto na pl. Po Farze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tegoroczna szopka ma być o połowę tańsza od poprzednich. I bez żywych zwierząt.

- Chcemy, żeby szopka była bardziej klimatyczna - tak Piotr Franaszek z Biura Marketingu Miasta tłumaczy decyzję o przeniesieniu stajenki na Stare Miasto. Szopka stanie na pl. Po Farze. - To znacznie lepsza lokalizacja - cieszy się o. Robert Głubisz, przeor staromiejskiego klasztoru oo. Dominikanów. - Choćby dlatego, że na deptaku widzowie stojący przed szopką utrudniali przejście pieszym.
Stajenka będzie mniejsza, niż poprzednie. Wielkość budowli Ratusz chce jeszcze uzgodnić ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, m.in. ze strażą pożarną. - Na razie jeszcze nikt się do nas w tej sprawie nie zwracał. Zresztą nie ma takiej potrzeby, bo to tylko czasowa konstrukcja - mówi Michał Badach, rzecznik lubelskiej straży pożarnej.
- Co roku bożonarodzeniowy festiwal kosztował około 130 tys. złotych. W tym roku chcemy wydać o połowę mniej. Właśnie zaczynamy rozmowy z cieślami, żeby wynegocjować niższe ceny - dodaje Franaszek.
W stajence nie zobaczymy też żywych zwierząt. - Wiele osób mówiło, że pobyt w szopce nie był dla nich dobry. To także dodatkowe koszty. Zresztą mamy inną koncepcję stajenki - wyjaśnia Franaszek.
Nie tylko szopka będzie wyglądać inaczej. Ozdobna iluminacja, która dotychczas obecna była tylko na deptaku, pojawi się też na Starym Mieście.
Występy w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia ruszą wcześniej niż zwykle. Do tej pory festiwal był uroczyście inaugurowany tuż po pasterce. W tym roku ma się zacząć już kilka dni przed Wigilią, ale za to będzie krótszy - Potrwa nie dłużej, niż dwa tygodnie. Na pewno nie będziemy go ciągnąć aż do święta Trzech Króli.- mówi Franaszek.
Dzięki zmianie terminu, w programie festiwalu znajdzie się Wigilia Starego Miasta organizowana corocznie przez oo. Dominikanów. - Teraz możemy zrobić wspólne przedsięwzięcie - mówi o. Głubisz.
Ratusz nie zdradza jeszcze planu koncertów w stajence. Nowością będzie bożonarodzeniowy jarmark. Kramy mają stanąć na Rynku obok Trybunału Koronnego.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BET ANKA / 9 listopada 2007 r. o 10:40
0
Z wdzięcznością tedy za rozbicie A.D. 1982 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW AKADEMIA SZTUK CUDOWNYCH działająca w internecie prowadząca katedrę SŁOEWM MALOWANE, a w niej Cykl Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY już dzisiaj proponuje SZ(k)OPKĘ 2008:W omawianym Miejscu Rektor ASC stawia KAMIENNEGO GRILLA , u wrót którego stoi ławka, a na niej spiące Ambasadorki Watykańskie z Polski Rodem - takie to już POLSKIE SZ(k)OPKI. Oczywiscie wszystko otoczone drutem kolczastym, aby Ambasadrki (Sz(k)opki) nie zwiały!Pomysł przedni i mozna za bóg zapłać exporotwać go do Watykanu na Pl. Św. Piotra.POLSKĄ SZ(k)OPKĘ mogą zrobić przedszKULaki Wydziału TEOLOGICZNEGO, oprawę zaś muzyczną przedszKULaki z MuzyKULogii Kościelnej - z tego samego wydziału.Rektorem ASC jest: ************ ************, tel.: +** *** *** ***.(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Z wdzięcznością tedy za rozbicie A.D. 1982 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW AKADEMIA SZTUK CUDOWNYCH działająca w internecie prowadząca katedrę SŁOEWM MALOWANE, a w niej Cykl Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY już dzisiaj proponuje SZ(k)OPKĘ 2008:W omawianym Miejscu Rektor ASC stawia KAMIENNEGO GRILLA , u wrót którego stoi ławka, a na niej spiące Ambasadorki Watykańskie z Polski Rodem - takie to już POLSKIE SZ(k)OPKI. Oczywiscie wszystko otoczone drutem kolczastym, aby Ambasadrki (Sz(k)opki) nie zwiały!Pomysł przedni i mozna za bóg zapłać exporotwać go... rozwiń
Avatar
KeRmiT / 9 listopada 2007 r. o 09:49
0
Bardzo dobry pomysl!!!!! Jestem za!!!!
Avatar
Citizen / 9 listopada 2007 r. o 09:40
0
Nareszcie !!!
Avatar
pozytywny / 9 listopada 2007 r. o 09:29
0
I bardzo dobrze że bedzie chopinka a szopka tez ma swoje miejsce i jest wszystko okey i tak znajdzie sie ktos komu to bedzie nie wsmak pozdrawiam
Avatar
Fang / 9 listopada 2007 r. o 09:22
0
Pytanie do rzecznika Straży Pożarnej .Czy taka konstrukcja czasowa nie może sie spalić.Czy np.gdyby ktoś na osiedlu przy wejściu do bloku ustawił np.beczki z benzyną, czasowo na kilka tygodni też nie naruszyłby przepisów ppoż?
Avatar
JAREK / 9 listopada 2007 r. o 08:42
0
Avatar
LUBEEEEEWW222 / 9 listopada 2007 r. o 08:07
0
WRESZCIE KONIEC Z KOROMYSŁEM W STYLU SZOPY ZE ZWIERZĄTKAMI, SPADKU PO PRUSZKOWSKIM NIEROBIE...TA SZOPA TO BYŁ SYMBOL NIEUDOLNOŚCI I OLEWACTWA POPRZEDNIEGO GOSPODARZA LUBLINA!!!
Avatar
tutejszy / 9 listopada 2007 r. o 07:43
0
Myśłę,że to dobry pomysł z tą nową lokalizacją szopki.No i tyle kontrowersji wokół niej,oraz koszty.Zastanawiam się również,czy zostanie przyjęta ponownie na etat Matka Boska Szopkowa (powracająca aktualnie do Lublina była wojewodzina łódzka)
Avatar
BET ANKA / 9 listopada 2007 r. o 10:40
0
Z wdzięcznością tedy za rozbicie A.D. 1982 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW AKADEMIA SZTUK CUDOWNYCH działająca w internecie prowadząca katedrę SŁOEWM MALOWANE, a w niej Cykl Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY już dzisiaj proponuje SZ(k)OPKĘ 2008:W omawianym Miejscu Rektor ASC stawia KAMIENNEGO GRILLA , u wrót którego stoi ławka, a na niej spiące Ambasadorki Watykańskie z Polski Rodem - takie to już POLSKIE SZ(k)OPKI. Oczywiscie wszystko otoczone drutem kolczastym, aby Ambasadrki (Sz(k)opki) nie zwiały!Pomysł przedni i mozna za bóg zapłać exporotwać go do Watykanu na Pl. Św. Piotra.POLSKĄ SZ(k)OPKĘ mogą zrobić przedszKULaki Wydziału TEOLOGICZNEGO, oprawę zaś muzyczną przedszKULaki z MuzyKULogii Kościelnej - z tego samego wydziału.Rektorem ASC jest: ************ ************, tel.: +** *** *** ***.(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Z wdzięcznością tedy za rozbicie A.D. 1982 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW AKADEMIA SZTUK CUDOWNYCH działająca w internecie prowadząca katedrę SŁOEWM MALOWANE, a w niej Cykl Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY już dzisiaj proponuje SZ(k)OPKĘ 2008:W omawianym Miejscu Rektor ASC stawia KAMIENNEGO GRILLA , u wrót którego stoi ławka, a na niej spiące Ambasadorki Watykańskie z Polski Rodem - takie to już POLSKIE SZ(k)OPKI. Oczywiscie wszystko otoczone drutem kolczastym, aby Ambasadrki (Sz(k)opki) nie zwiały!Pomysł przedni i mozna za bóg zapłać exporotwać go... rozwiń
Avatar
KeRmiT / 9 listopada 2007 r. o 09:49
0
Bardzo dobry pomysl!!!!! Jestem za!!!!
Avatar
Citizen / 9 listopada 2007 r. o 09:40
0
Nareszcie !!!
Avatar
pozytywny / 9 listopada 2007 r. o 09:29
0
I bardzo dobrze że bedzie chopinka a szopka tez ma swoje miejsce i jest wszystko okey i tak znajdzie sie ktos komu to bedzie nie wsmak pozdrawiam
Avatar
Fang / 9 listopada 2007 r. o 09:22
0
Pytanie do rzecznika Straży Pożarnej .Czy taka konstrukcja czasowa nie może sie spalić.Czy np.gdyby ktoś na osiedlu przy wejściu do bloku ustawił np.beczki z benzyną, czasowo na kilka tygodni też nie naruszyłby przepisów ppoż?
Avatar
JAREK / 9 listopada 2007 r. o 08:42
0
Avatar
LUBEEEEEWW222 / 9 listopada 2007 r. o 08:07
0
WRESZCIE KONIEC Z KOROMYSŁEM W STYLU SZOPY ZE ZWIERZĄTKAMI, SPADKU PO PRUSZKOWSKIM NIEROBIE...TA SZOPA TO BYŁ SYMBOL NIEUDOLNOŚCI I OLEWACTWA POPRZEDNIEGO GOSPODARZA LUBLINA!!!
Avatar
tutejszy / 9 listopada 2007 r. o 07:43
0
Myśłę,że to dobry pomysł z tą nową lokalizacją szopki.No i tyle kontrowersji wokół niej,oraz koszty.Zastanawiam się również,czy zostanie przyjęta ponownie na etat Matka Boska Szopkowa (powracająca aktualnie do Lublina była wojewodzina łódzka)
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ryba z Bałtyku? Niekoniecznie dla Polaka

Ryba z Bałtyku? Niekoniecznie dla Polaka

Statystyczny Polak zjada rocznie ok. 14,5 kg ryb, czyli nawet trzykrotnie mniej niż mieszkańcy krajów śródziemnomorskich. Co zaskakujące, rzadko też sięgamy po ryby z Bałtyku.

Praca w Niemczech - co musisz wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia?

Praca w Niemczech - co musisz wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia?

Planujesz wyjazd zarobkowy do Niemiec? Jeśli tak, to koniecznie dobrze się do niego przygotuj. Co warto wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia za zachodnią granicą?

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki
film

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do obejrzenia specjalnego odcinka swojego cyklu "Poranek u Hieronima", który trafił już do Internetu. Materiał poświęcony jest akcji zbiórki pieniędzy i pomocy Ninie Słupskiej - małej lubliniance zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Farba emulsyjna, zmywarka, deska do prasowania, piłka rehabilitacyjna, termometr bezdotykowy, worek treningowy do karate – to tylko niektóre potrzeby rodzin zastępczych, Placówek Opieki nad Dziećmi i Rodziną oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z województwa lubelskiego.

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera
Wideo
film

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera

Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów zlokalizowała nielegalne wysypisko śmieci w leśnictwie Bratnik. Zastawili pułapkę, zamontowali kamerę. Na efekty nie trzeba było czekać. Śmieciarz tłumaczy się dziś przed sądem

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury
28 stycznia 2021, 17:00

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury

W ramach "Akcji Kiszonka" na Facebooku Warsztatów Kultury zaprezentowany zostanie kolejny poradnik dotyczący kiszenia. Tym razem tematem przewodnim będzie marchew. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Przeciętna rata kredytu we frankach szwajcarskich przekroczy w styczniu 1800 zł. Stanie się to już po raz dwunasty – wyliczyli analitycy Expandera. Dodatkowo część frankowiczów straciła dochody przez pandemię. Koronawirus może mieć więc dla nich gorsze skutki niż czarny czwartek

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej i 1 lutego nowe stragany ponownie zapełnią się towarami i kupującymi

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”

25-letnia Patrycja została brutalnie zamordowana na oczach swojego dziecka. Oprawca - jej partner, wcześniej kilkukrotnie groził kobiecie śmiercią, o czym miała wiedzieć jej najbliższa rodzina.

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Dawny dom handlowy „Rusałka” przy Zamojskiej 29 stanie się… budynkiem mieszkalnym. Do Urzędu Miasta trafił już wniosek o pozwolenie na przebudowę obiektu. Urzędnicy ustalili już wcześniej możliwe warunki tej zmiany, którą ze względu na charakter ul. Zamojskiej trzeba było uzgadniać z konserwatorem zabytków

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

To rekordowy budżet inwestycyjny – podkreślają urzędnicy. Nigdy w historii Chełma nie planowano wydania prawie 190 milionów złotych na remonty, przebudowy i rozwój infrastruktury miejskiej. W 2021 roku dochody miasta osiągnął 581,2 mln zł. To blisko o 20 milionów więcej niż w ubiegłym roku.

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin
21 stycznia 2021, 17:00

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin

W czwartek, 21 stycznia o godz. 17 w "Kiosku ze Sztuką" przed Dzielnicowym Domem Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się otwarcie wystawy "Mikołaje".

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął
Rozmowa

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął

Z Karolem Opoką, właścicielem restauracji „Swojskie jadło” w Sobieszczanach-Kolonii rozmawiamy o prawdopodobnie jedynym w Polsce lokalu, który nie został zamknięty w związku z epidemią.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2021 r.

Lublin. Mieszkańcy nie mogli się doczekać pługu. W końcu się doczekali
Alarm24

Lublin. Mieszkańcy nie mogli się doczekać pługu. W końcu się doczekali

Na nieodśnieżone ulice poskarżył nam się jeden z mieszkańców os. Botanik. – Żadna uliczka należąca do miasta nie została należycie zadbana – alarmuje

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!