Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2009 r.
8:02
Edytuj ten wpis

Nie będzie znaków ostrzegających przed fotoradarami. Miasto odmówiło kierowcom

0 23 A A

Nie będzie dodatkowych znaków przed masztami fotoradarów. Tak zdecydował Ratusz. Ustawienia widocznych z daleka znaków domagała się część kierowców na lubelskich forach internetowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Radary bez wcześniejszego ostrzeżenia nie dają bezpieczeństwa tylko postawione są wyłącznie dla zarobku – twierdził na forum.dziennikwschodni.pl jeden z internautów. Inni twierdzili wręcz, że prawo wymaga takiego oznakowania. – Nie ma takiego wymogu – zaprzecza Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Ratusz nie zgodził się z tymi, którzy twierdzili, że kierowcy w hamujący w ostatniej chwili przed fotoradarem stwarzają zagrożenie dla innych. – Kierowcy nie powinni jeździć na zasadzie "widzę radar, więc zwalniam” – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów. – A jeśli ktoś jedzie przepisowe 50 km/h nie musi się obawiać tych, którzy gwałtownie przed nim hamują.

(DRS)

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stojący w korku / 19 sierpnia 2009 o 20:22
0
Radarów coraz więcej, akiedy przyjdzie czas na obwodnicę Lublina?
Avatar
pueblo / 18 sierpnia 2009 o 18:14
0
YEMIOL napisał:
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................

no ja od 10 ale co to ma`wspolnego a Ty znowu pleciesz i uogolniasz ale widze ze jestes troszke ograniczony zeby pewne rzeczy zrozumiec, a tak na marginesie nie podniecaj sie tak bo robisz bledy
Avatar
YEMIOL / 17 sierpnia 2009 o 17:55
0
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2009 o 17:54
0
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................
Avatar
100 g. / 17 sierpnia 2009 o 17:03
0
Miasto odmówiło - prosimy o nazwiska. Kto niby jest tym miastem ? chcemy poznać bliżej miejscowego mądrołka
Avatar
pueblo / 17 sierpnia 2009 o 16:57
0
YEMIOL napisał:
Swietnie ratusz wymyslil.Brak ostrzeżeń to wiecej wypadkow chyba tego pógłupki z ratusza chca.

a co ma wspolnego ma jedno z drugim pó...... jedziesz zgodnie z przpisami i nie ma problemu a o takich jak piszesz to w 98% jeżdżą po drogach, zgadzam sie, że budowa dróg to podstawa ale w terenie zabudowanym nikt nie szanuje przepisów żeby nie wiem jakie były drogi i stąd fotoradary i moim zdaniem mandaty powinny być takie żeby wszystkim się odechciało. Proponuj Ci pojechać do Czech i tam w terenie zabudowanym sobie pogłupiej ale Ty tego nie zrobisz bo będziesz się bał, że się niewypłacisz, mam nadzieje, że w Polsce nastanie taki dzień i mandaty będą zaczynały się od co najmniej 1000 - 1500 zl.

a co ma wspolnego ma jedno z drugim pó...... jedziesz zgodnie z przpisami i nie ma problemu a o takich jak piszesz to w 98% jeżdżą po drogach, zgadzam sie, że budowa dróg to podstawa ale w terenie zabudowanym nikt nie szanuje przepisów żeby nie wiem jakie były drogi i stąd fotoradary i moim zdaniem mandaty powinny być takie żeby wszystkim się odechciało. Proponuj Ci pojechać do Czech i tam w terenie zabudowanym sobie pogłupiej ale Ty tego nie zrobisz bo będziesz się bał, że się niewypłacisz, mam nadzieje, że w Polsce nas... rozwiń
Avatar
Evil / 17 sierpnia 2009 o 13:48
0
Radary umieszczone na drogach tranzytowych którymi jeżdżą w dużej części ludzie będący u nas pierwszy (i pewnie jedyny, po tym jak doświadczą równych jak stół dróg naszego województwa) raz bez tablic informacyjnych służą tylko i wyłącznie do zarobku i oni świetnie o tym wiedzą... Cóż, będzie "tuning" kolejnych masztów. A ten na Unii i Tysiąclecia proponuję w pierwszej kolejności, jeśli zainteresowani to czytają. Nad takimi drogami muszą być kładki, a nie fotoradary na przejściach. Szczególnie nad Tysiąclecia, w ogóle zrobić tam przejście dla dwunożnych to kryminał i świadome stwarzanie zagrożenia dla życia pieszych i kierowców. Jedną kładkę niedawno zdemontowali na Lwowskiej i pewnie poszła na złom...
Radary umieszczone na drogach tranzytowych którymi jeżdżą w dużej części ludzie będący u nas pierwszy (i pewnie jedyny, po tym jak doświadczą równych jak stół dróg naszego województwa) raz bez tablic informacyjnych służą tylko i wyłącznie do zarobku i oni świetnie o tym wiedzą... Cóż, będzie "tuning" kolejnych masztów. A ten na Unii i Tysiąclecia proponuję w pierwszej kolejności, jeśli zainteresowani to czytają. Nad takimi drogami muszą być kładki, a nie fotoradary na przejściach. Szczególnie nad Tysiąclecia, w ogóle zrobić tam prz... rozwiń
Avatar
MtM / 17 sierpnia 2009 o 13:14
0
Jeśli ktoś na Unii Lubelskiej gwałtownie zwalnia przed fotoradarem do 50km/h to znaczy, że na znaki nie patrzy i na kolejny tym razem o fotaradarze raczej na pewno tez nie zwróci uwagi.
Avatar
Hiszpan / 17 sierpnia 2009 o 11:11
0
Radary to prosty sposób jak wyrwac od kierowców pieniądze. W tym kraju nigdy nie bedzie normalnie jak POlak okrada Polaka...
Avatar
leopold / 17 sierpnia 2009 o 10:34
0
hm napisał:
A może jeszcze chcecie ostrzeżenia na sklepach, że nie wolno kraść, na dyskotekach, że nie wolno gwałcić. Jeździjcie pacany zgodnie z przepisami, a nie będziecie musieli się obawiać fotoradarów.

Ja mogę i jechać z przepisami , ale ostatnio "pacan" jakoś tak dziwnie ; najpierw wjechał mi przed maskę aby natychmiast zwolinić do 50 na unii lubelsiej .
Avatar
stojący w korku / 19 sierpnia 2009 o 20:22
0
Radarów coraz więcej, akiedy przyjdzie czas na obwodnicę Lublina?
Avatar
pueblo / 18 sierpnia 2009 o 18:14
0
YEMIOL napisał:
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................

no ja od 10 ale co to ma`wspolnego a Ty znowu pleciesz i uogolniasz ale widze ze jestes troszke ograniczony zeby pewne rzeczy zrozumiec, a tak na marginesie nie podniecaj sie tak bo robisz bledy
Avatar
YEMIOL / 17 sierpnia 2009 o 17:55
0
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2009 o 17:54
0
DO pueblo--------- gosciu od 7 lat nie dostalem mandatu.I UWAZAM tam gdzie trzeba,tylko jak ktos zobaczy fotoradar i zwalnia do 0 a ja jade za nim to sam wiesz.Zreszya co ty wiesz jak chodzisz na pieczte urzedasie........................................
Avatar
100 g. / 17 sierpnia 2009 o 17:03
0
Miasto odmówiło - prosimy o nazwiska. Kto niby jest tym miastem ? chcemy poznać bliżej miejscowego mądrołka
Avatar
pueblo / 17 sierpnia 2009 o 16:57
0
YEMIOL napisał:
Swietnie ratusz wymyslil.Brak ostrzeżeń to wiecej wypadkow chyba tego pógłupki z ratusza chca.

a co ma wspolnego ma jedno z drugim pó...... jedziesz zgodnie z przpisami i nie ma problemu a o takich jak piszesz to w 98% jeżdżą po drogach, zgadzam sie, że budowa dróg to podstawa ale w terenie zabudowanym nikt nie szanuje przepisów żeby nie wiem jakie były drogi i stąd fotoradary i moim zdaniem mandaty powinny być takie żeby wszystkim się odechciało. Proponuj Ci pojechać do Czech i tam w terenie zabudowanym sobie pogłupiej ale Ty tego nie zrobisz bo będziesz się bał, że się niewypłacisz, mam nadzieje, że w Polsce nastanie taki dzień i mandaty będą zaczynały się od co najmniej 1000 - 1500 zl.

a co ma wspolnego ma jedno z drugim pó...... jedziesz zgodnie z przpisami i nie ma problemu a o takich jak piszesz to w 98% jeżdżą po drogach, zgadzam sie, że budowa dróg to podstawa ale w terenie zabudowanym nikt nie szanuje przepisów żeby nie wiem jakie były drogi i stąd fotoradary i moim zdaniem mandaty powinny być takie żeby wszystkim się odechciało. Proponuj Ci pojechać do Czech i tam w terenie zabudowanym sobie pogłupiej ale Ty tego nie zrobisz bo będziesz się bał, że się niewypłacisz, mam nadzieje, że w Polsce nas... rozwiń
Avatar
Evil / 17 sierpnia 2009 o 13:48
0
Radary umieszczone na drogach tranzytowych którymi jeżdżą w dużej części ludzie będący u nas pierwszy (i pewnie jedyny, po tym jak doświadczą równych jak stół dróg naszego województwa) raz bez tablic informacyjnych służą tylko i wyłącznie do zarobku i oni świetnie o tym wiedzą... Cóż, będzie "tuning" kolejnych masztów. A ten na Unii i Tysiąclecia proponuję w pierwszej kolejności, jeśli zainteresowani to czytają. Nad takimi drogami muszą być kładki, a nie fotoradary na przejściach. Szczególnie nad Tysiąclecia, w ogóle zrobić tam przejście dla dwunożnych to kryminał i świadome stwarzanie zagrożenia dla życia pieszych i kierowców. Jedną kładkę niedawno zdemontowali na Lwowskiej i pewnie poszła na złom...
Radary umieszczone na drogach tranzytowych którymi jeżdżą w dużej części ludzie będący u nas pierwszy (i pewnie jedyny, po tym jak doświadczą równych jak stół dróg naszego województwa) raz bez tablic informacyjnych służą tylko i wyłącznie do zarobku i oni świetnie o tym wiedzą... Cóż, będzie "tuning" kolejnych masztów. A ten na Unii i Tysiąclecia proponuję w pierwszej kolejności, jeśli zainteresowani to czytają. Nad takimi drogami muszą być kładki, a nie fotoradary na przejściach. Szczególnie nad Tysiąclecia, w ogóle zrobić tam prz... rozwiń
Avatar
MtM / 17 sierpnia 2009 o 13:14
0
Jeśli ktoś na Unii Lubelskiej gwałtownie zwalnia przed fotoradarem do 50km/h to znaczy, że na znaki nie patrzy i na kolejny tym razem o fotaradarze raczej na pewno tez nie zwróci uwagi.
Avatar
Hiszpan / 17 sierpnia 2009 o 11:11
0
Radary to prosty sposób jak wyrwac od kierowców pieniądze. W tym kraju nigdy nie bedzie normalnie jak POlak okrada Polaka...
Avatar
leopold / 17 sierpnia 2009 o 10:34
0
hm napisał:
A może jeszcze chcecie ostrzeżenia na sklepach, że nie wolno kraść, na dyskotekach, że nie wolno gwałcić. Jeździjcie pacany zgodnie z przepisami, a nie będziecie musieli się obawiać fotoradarów.

Ja mogę i jechać z przepisami , ale ostatnio "pacan" jakoś tak dziwnie ; najpierw wjechał mi przed maskę aby natychmiast zwolinić do 50 na unii lubelsiej .
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 45 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 30 60

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!