Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2013 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Nie było przetargu na zarządzanie stadionem. MOSiR szykuje obsadę stanowisk

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
Stadion w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Stadion w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Miasto nie wydzierżawi nowego stadionu prywatnemu zarządcy. Prezydent zmienia plany i chce, żeby obiektem administrowała miejska spółka – MOSiR. A ta już szykuje się do obsady kluczowych stanowisk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze w kwietniu prezydent Lublina zapowiadał, że nowym stadionem przy ul. Krochmalnej powinna zarządzać firma wybrana w przetargu. Taki dzierżawca miałby na 10 lat przejąć stadion i przylegające do niego grunty, w tym parkingi. Łącznie to nieco ponad 18,5 ha. W maju Rada Miasta na wniosek prezydenta zezwoliła na wystawienie stadionu na przetarg. na potrzeby takiego postępowania miasto musiało jeszcze oszacować rynkową wartość czynszu za nieruchomość, ale były spore problemy ze znalezieniem rzeczoznawcy.

Do przetargu nie doszło i dziś wiadomo, że już nie dojdzie. Prezydent właśnie wystąpił do Rady Miasta o unieważnienie majowej uchwały i zgodę na to, by teren przekazać na 10 lat Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Głosowanie odbędzie się 19 grudnia.

Tymczasem MOSiR już od miesiąca szykuje się do przejęcia stadionu. Pracownicy spółki chodzą na narady z budowniczymi obiektu, a jej prezes wizytował areny we Wrocławiu i Poznaniu.
Już na początku przyszłego roku stadion będzie mieć pierwszych pracowników. – W pierwszej kolejności będziemy poszukiwali specjalistów od bezpieczeństwa, energetyki, czy spraw sanitarnych – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. – Na stadionach, które wizytowaliśmy, za każdą z tych dziedzin odpowiada wysokiej klasy specjalista i takich też będziemy szukali. Pracę zaczną już na początku przyszłego roku od szeregu szkoleń i obserwacji innych polskich stadionów. To będzie grupa kilku osób, mniej niż dziesięciu.

Rekrutacja szeregowych pracowników ma się odbyć później, bliżej terminu otwarcia stadionu, które planowane jest na wrzesień. – Na razie trudno mówić nawet o przybliżonej liczbie osób. Aktualnie pracujemy nad koncepcją funkcjonowania stadionu – zastrzega Bednarczyk.

Już teraz wiadomo, że usługi ochrony i sprzątania mają świadczyć zewnętrzne firmy, wyłonione w drodze przetargu. Również przetarg przesądzi o tym, kto będzie wynajmować pomieszczenia w budynku stadionu. Pierwsi zainteresowani prowadzeniem sklepów już pukają do MOSiR, ale spółka każe czekać do wiosny.

MOSiR musi liczyć się z tym, że przychody z biletów i najmu będą mniejsze od kosztów utrzymania obiektu. Jej rzecznik nie podaje zakładanej kwoty strat. – Będziemy się starali, aby wynik finansowy był jak najlepszy – zapewnia.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luxor / 11 grudnia 2013 o 21:39
0

a czy przypadkiem "wizytacja" stadionu nie zbiegła się w czasie z rozprawą w sądzie pracy ? - tak tylko pytam

Avatar
darling / 11 grudnia 2013 o 17:01
0

Pan superprezes utopi stadion w basenie i taki będzie efekt jego rządów. Jak u Barei.

Avatar
CuKier / 11 grudnia 2013 o 14:38
0

Lepszy byłby z PIS i zamiast stadionu to w tym samym miejscu wielki pomnik Kaczyńskiego coś na wzór Chrystusa w Świebodzinie :)

W tym miejscu byłaby nadal przynosząca zyski i dająca zatrudnienie jedna z najnowocześniejszych w UE cukrownia.

Avatar
Stefan / 11 grudnia 2013 o 14:37
0

Jeśli będziemy mieć dobry stadion, dobre warunki do trenowania, dobrzy zawodnicy będą chcieli grać u nas. Komu się chce teraz ganiać za piłką na tym kartoflisku? Z przyjemnością przyjdę na mecz na nowy obiekt z całą swoją rodziną - tak jak to robią np. w Barcelonie na Camp Nou. Nowa arena powinna nie straszyć wyglądem, być bezpieczna, mieć punkty gastronomiczne. 

buahahaah czlowieku odstaw leki albo zmień bo takich bredni to ja już dawno nie czytałem. Zadam pytanie odpowiedzi nie oczekuje bo znam, w ogóle wierzysz w to co piszesz? Porównujesz Barcelone do jakiegoś Motoru i stadionu w Bracelonie i w Lublinie? Wiem, że nie wierzysz jakbym chciał sobie zjeść hot-doga albo napić się pepsi to pójde na Orlen albo Statoil co to ma do poziomu sportowego? Hot-dog na stadionie jest tak potrzebny jak ku... majtki. Zawodnicy chcą mieć wypłate na koncie a nie boisko, założę się, że jakby w V lidze gość płacił zawodnikowi 20 tys to by grał i na kartoflisku. A na tym stadionie nikt nie będzie trenował wyobraź sobie, że codziennie raz dziennie po półtorej godziny lata 25 gości w korkach, murawa by była do wymiany po 2 tygodniach, ale jak się nie ma pojęcie o funkcjonowaniu klubów piłkarskich to się o Barcelonach i hot-dogach na stadionach marzy.

buahahaah czlowieku odstaw leki albo zmień bo takich bredni to ja już dawno nie czytałem. Zadam pytanie odpowiedzi nie oczekuje bo znam, w ogóle wierzysz w to co piszesz? Porównujesz Barcelone do jakiegoś Motoru i stadionu w Bracelonie i w Lublinie? Wiem, że nie wierzysz jakbym chciał sobie zjeść hot-doga albo napić się pepsi to pójde na Orlen albo Statoil co to ma do poziomu sportowego? Hot-dog na stadionie jest tak potrzebny jak ku... majtki. Zawodnicy chcą mieć wypłate na koncie a nie boisko, założę się, że jakby w V lidz... rozwiń

Avatar
GaŁa / 11 grudnia 2013 o 14:34
0

Nowy stadion to ogromna szansa dla Motoru. O wiele łatwiej przyciągnąć sponsora gdy zespół ma zaplecze infrastrukturalne. A że nasz region potrzebuje piłki na najwyższym poziomie niech świadczy fakt, że jak Łęczna grała w Ekstraklasie, ludzie z Lublina walili drzwiami i oknami na stadion Górnika.

Może niech MOTOR zacznie od złożenia w KRS

sprawozdania finansowego  za 2012 rok , bo bez tego to nawet pralnia nie będzie zainteresowana sponsoringiem.

Później niech wyjaśni gdzie podziało się 0,5 miliona dokapitalizowania z września oraz co się działo przez ponad pół roku z ponad 1 milionem dokapitalizowania, że na dodatek ma zaległości płacowe wobec zawodników.

To boisko będzie przysłowiowym gwoździem do trumny nie tylko dla MOTOR i MOSiR ale i dla ich właściciela czyli naszego miasta.

rozwiń
Avatar
kibic / 11 grudnia 2013 o 12:27
0

Nowy stadion to ogromna szansa dla Motoru. O wiele łatwiej przyciągnąć sponsora gdy zespół ma zaplecze infrastrukturalne. A że nasz region potrzebuje piłki na najwyższym poziomie niech świadczy fakt, że jak Łęczna grała w Ekstraklasie, ludzie z Lublina walili drzwiami i oknami na stadion Górnika.

Avatar
środa / 11 grudnia 2013 o 11:05
0

A ja się cieszę z nowego stadionu! W końcu będziemy mieli gdzie zorganizować koncerty dla gwiazd światowego formatu

z tymi gwiazdami to bym nie przesadzał ale też uważam że ten stadion Lublinowi jest potrzebny

Avatar
tymek / 11 grudnia 2013 o 10:53
0

A ja się cieszę z nowego stadionu! W końcu będziemy mieli gdzie zorganizować koncerty dla gwiazd światowego formatu

Avatar
Janek / 11 grudnia 2013 o 10:46
0

To może być dobra decyzja żeby oddać stadion mosirowi.

Avatar
robson / 11 grudnia 2013 o 10:35
0

Komu potrzebny ten stadion?!? Decyzja Zuka o rozpoczęciu budowy stadionu była błędna i nieodpowiedzialna. Wystarczyło przyjrzec sie na inne miasta Poznań(rozsypuje sie, murawa wymieniana kilka razy w roku, mimo sporej frekfencji na meczach ligowych przynosi straty), Warszawa(to już osobny temat), Wrocław, miasto 700tysięczne nie jest w stanie utrzymać stadionu, o ile wiem to była powołana firma do organizowania imprez jeszcze przed Euro, ale teraz juz sie wycofała oddając ten problem miastu. W Lublinie nie ma ligi na taki stadion, imprez przy mozliwosciach stadionu raczej tez sie nie uda zorganizować, a jeśli chodzi o handel i usługi na stadionie to w mieście jest zbyt wiele galeri. Ot taki MIŚ- prawdziwe interesy robi sie na duzych słomianych inwestycjach.

My będziemy mieć kameralny stadionik na 15 tysięcy a nie molocha 45 czy 50 tysięcy. Co to za porównania w ogóle?

My będziemy mieć kameralny stadionik na 15 tysięcy a nie molocha 45 czy 50 tysięcy. Co to za porównania w ogóle?

rozwiń
Avatar
luxor / 11 grudnia 2013 o 21:39
0

a czy przypadkiem "wizytacja" stadionu nie zbiegła się w czasie z rozprawą w sądzie pracy ? - tak tylko pytam

Avatar
darling / 11 grudnia 2013 o 17:01
0

Pan superprezes utopi stadion w basenie i taki będzie efekt jego rządów. Jak u Barei.

Avatar
CuKier / 11 grudnia 2013 o 14:38
0

Lepszy byłby z PIS i zamiast stadionu to w tym samym miejscu wielki pomnik Kaczyńskiego coś na wzór Chrystusa w Świebodzinie :)

W tym miejscu byłaby nadal przynosząca zyski i dająca zatrudnienie jedna z najnowocześniejszych w UE cukrownia.

Avatar
Stefan / 11 grudnia 2013 o 14:37
0

Jeśli będziemy mieć dobry stadion, dobre warunki do trenowania, dobrzy zawodnicy będą chcieli grać u nas. Komu się chce teraz ganiać za piłką na tym kartoflisku? Z przyjemnością przyjdę na mecz na nowy obiekt z całą swoją rodziną - tak jak to robią np. w Barcelonie na Camp Nou. Nowa arena powinna nie straszyć wyglądem, być bezpieczna, mieć punkty gastronomiczne. 

buahahaah czlowieku odstaw leki albo zmień bo takich bredni to ja już dawno nie czytałem. Zadam pytanie odpowiedzi nie oczekuje bo znam, w ogóle wierzysz w to co piszesz? Porównujesz Barcelone do jakiegoś Motoru i stadionu w Bracelonie i w Lublinie? Wiem, że nie wierzysz jakbym chciał sobie zjeść hot-doga albo napić się pepsi to pójde na Orlen albo Statoil co to ma do poziomu sportowego? Hot-dog na stadionie jest tak potrzebny jak ku... majtki. Zawodnicy chcą mieć wypłate na koncie a nie boisko, założę się, że jakby w V lidze gość płacił zawodnikowi 20 tys to by grał i na kartoflisku. A na tym stadionie nikt nie będzie trenował wyobraź sobie, że codziennie raz dziennie po półtorej godziny lata 25 gości w korkach, murawa by była do wymiany po 2 tygodniach, ale jak się nie ma pojęcie o funkcjonowaniu klubów piłkarskich to się o Barcelonach i hot-dogach na stadionach marzy.

buahahaah czlowieku odstaw leki albo zmień bo takich bredni to ja już dawno nie czytałem. Zadam pytanie odpowiedzi nie oczekuje bo znam, w ogóle wierzysz w to co piszesz? Porównujesz Barcelone do jakiegoś Motoru i stadionu w Bracelonie i w Lublinie? Wiem, że nie wierzysz jakbym chciał sobie zjeść hot-doga albo napić się pepsi to pójde na Orlen albo Statoil co to ma do poziomu sportowego? Hot-dog na stadionie jest tak potrzebny jak ku... majtki. Zawodnicy chcą mieć wypłate na koncie a nie boisko, założę się, że jakby w V lidz... rozwiń

Avatar
GaŁa / 11 grudnia 2013 o 14:34
0

Nowy stadion to ogromna szansa dla Motoru. O wiele łatwiej przyciągnąć sponsora gdy zespół ma zaplecze infrastrukturalne. A że nasz region potrzebuje piłki na najwyższym poziomie niech świadczy fakt, że jak Łęczna grała w Ekstraklasie, ludzie z Lublina walili drzwiami i oknami na stadion Górnika.

Może niech MOTOR zacznie od złożenia w KRS

sprawozdania finansowego  za 2012 rok , bo bez tego to nawet pralnia nie będzie zainteresowana sponsoringiem.

Później niech wyjaśni gdzie podziało się 0,5 miliona dokapitalizowania z września oraz co się działo przez ponad pół roku z ponad 1 milionem dokapitalizowania, że na dodatek ma zaległości płacowe wobec zawodników.

To boisko będzie przysłowiowym gwoździem do trumny nie tylko dla MOTOR i MOSiR ale i dla ich właściciela czyli naszego miasta.

rozwiń
Avatar
kibic / 11 grudnia 2013 o 12:27
0

Nowy stadion to ogromna szansa dla Motoru. O wiele łatwiej przyciągnąć sponsora gdy zespół ma zaplecze infrastrukturalne. A że nasz region potrzebuje piłki na najwyższym poziomie niech świadczy fakt, że jak Łęczna grała w Ekstraklasie, ludzie z Lublina walili drzwiami i oknami na stadion Górnika.

Avatar
środa / 11 grudnia 2013 o 11:05
0

A ja się cieszę z nowego stadionu! W końcu będziemy mieli gdzie zorganizować koncerty dla gwiazd światowego formatu

z tymi gwiazdami to bym nie przesadzał ale też uważam że ten stadion Lublinowi jest potrzebny

Avatar
tymek / 11 grudnia 2013 o 10:53
0

A ja się cieszę z nowego stadionu! W końcu będziemy mieli gdzie zorganizować koncerty dla gwiazd światowego formatu

Avatar
Janek / 11 grudnia 2013 o 10:46
0

To może być dobra decyzja żeby oddać stadion mosirowi.

Avatar
robson / 11 grudnia 2013 o 10:35
0

Komu potrzebny ten stadion?!? Decyzja Zuka o rozpoczęciu budowy stadionu była błędna i nieodpowiedzialna. Wystarczyło przyjrzec sie na inne miasta Poznań(rozsypuje sie, murawa wymieniana kilka razy w roku, mimo sporej frekfencji na meczach ligowych przynosi straty), Warszawa(to już osobny temat), Wrocław, miasto 700tysięczne nie jest w stanie utrzymać stadionu, o ile wiem to była powołana firma do organizowania imprez jeszcze przed Euro, ale teraz juz sie wycofała oddając ten problem miastu. W Lublinie nie ma ligi na taki stadion, imprez przy mozliwosciach stadionu raczej tez sie nie uda zorganizować, a jeśli chodzi o handel i usługi na stadionie to w mieście jest zbyt wiele galeri. Ot taki MIŚ- prawdziwe interesy robi sie na duzych słomianych inwestycjach.

My będziemy mieć kameralny stadionik na 15 tysięcy a nie molocha 45 czy 50 tysięcy. Co to za porównania w ogóle?

My będziemy mieć kameralny stadionik na 15 tysięcy a nie molocha 45 czy 50 tysięcy. Co to za porównania w ogóle?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 4

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 3

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!