Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2013 r.
9:14
Edytuj ten wpis

Nie żyje 15-latka porażona piorunem. Zmarła w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora dudi łm
0 11 A A
15-latka zmarła w szpitalu (Archiwum)
15-latka zmarła w szpitalu (Archiwum)

Zmarła jedna z 15-latek, która została porażona piorunem w piątek. Razem ze swoją koleżanką wracała podczas burzy do domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dziewczynka zmarła w niedzielę - informuje Agnieszka Osińska z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Jej stan był krytyczny po tym jak razem drugą 15-latką wracały do domu podczas burzy wzdłuż torów. Poraził je piorun.

Po pewnym czasie jedna z nich ocknęła się i zadzwoniła do kolegi z prośbą o pomoc. Chłopak z kolei zadzwonił na pogotowie. Potem udał się na miejsce, gdzie do czasu przyjazdu karetki instruowany przez dyspozytora starał się udzielić pomocy koleżankom. Jedna z dziewczyn była reanimowana przez lekarza. Obie trafiły do szpitala.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kimś / 6 grudnia 2013 o 21:04
0

Szła po torach i rozmawiała przez telefon ,czy to jest normalne ?
A tak wogóle to co dzieci w tym wieku robiły o tej godinie same w burze i jeszcze na torach ?

Avatar
sasza / 26 czerwca 2013 o 21:29
0

to jest specjalistyczny szpital
DSK JOANNO

Avatar
joanna / 25 czerwca 2013 o 14:48
0

straszne, szkoda dziewczyny, młoda miała życie przed sobą, myślałam, że jej się poprawi, może jakby to był jakiś specjalistyczny szpital to by jej pomogli, chociaż kto wie, wszak bardzo przykra to wiadomość

Avatar
Anonim / 24 czerwca 2013 o 19:11
0

Do Jana: nie znasz sytuacji w jakiej się znalazły to sie nie wypowiadaj. Ja znałam osobiście tą dziewczynkę, znam jej rodzinę. Dziewczyna była odpowiedzialna, nie była malutkim dzieckiem, nie wyszły sobie na spacer podczas burzy, poprostu wracały do domu skads.

Avatar
iat / 24 czerwca 2013 o 17:31
0

Kondolencje dla rodziny. Przykro się czyta takie wiadomości.

Avatar
Mika / 24 czerwca 2013 o 17:16
0

A skąd wracały? Powinny przeczekać, ale może były w miejscu, gdzie nie bardzo mogły być, nie oceniajmy, bo nie znamy przyczyn. Zaniedbały troche bezpieczeństwo, powinny wyłaczyć telefony. A po torach raczej wątpliwe by szły, jak już to pewnie obok jest jakaś ścieżka. Była burza, zmierzchało się,  może dalej widać było groźniejszą chmurę i dlatego zdecydowały się wracać? może ta droga "po torach" była najkrutszą, w końcu przy torach nie rosną też drzewa. Nie wiemy tego. A bedąc na dworze w czasie burzy można też wpaść w panikę, gdy jest się dalej od domu (kiedyś mi się to zdarzyło, wracałam z wykładów i jadąc w mpku rozpętała się burza, nie miałam gdzie przeczekać, pod wiatą sama bałam się, grzmiało, ale deszcz nie padał i zdecydowałam szybko biec na stancję. Najkrótsza droga była pprzez cmentarz, ale rosną tam drzewa i nim doszłam do bramy silny wiatr wygiął drzewo na druty elektryczne i w wyniku zwarcia zobaczyłam ogromną kulę ognia- blisko bramy wejsciowej na cmentzarz. Zawróciłam i znów biegiem, już w panice biegłam na około do domu. To było okropne.)
I bardzo współczuję tym dziewczynkom, że spotkało je coś takiego.

A skąd wracały? Powinny przeczekać, ale może były w miejscu, gdzie nie bardzo mogły być, nie oceniajmy, bo nie znamy przyczyn. Zaniedbały troche bezpieczeństwo, powinny wyłaczyć telefony. A po torach raczej wątpliwe by szły, jak już to pewnie obok jest jakaś ścieżka. Była burza, zmierzchało się,  może dalej widać było groźniejszą chmurę i dlatego zdecydowały się wracać? może ta droga "po torach" była najkrutszą, w końcu przy torach nie rosną też drzewa. Nie wiemy tego. A bedąc na dworze w czasie burzy można też wpaść w panikę, gdy je... rozwiń

Avatar
Jan / 24 czerwca 2013 o 16:49
0
Mam 17 lat i nadal wracam przed 21 zalezy od wychowania i od rodzicow a ze rodzice nie interesuja sie dzieckiem to juz inna sprawa , po drugie jakies zachowanie podczas burzy trzeba zachowac np ( wylaczyc telefon , nie chowac sie pod drzewami )
Avatar
evka / 24 czerwca 2013 o 15:53
0

O godz. 21 jest widno, więc nie jest to dziwna pora dla powrotu do domu nawet dla 15-latki.Burza zaczęła się przed godz. 21. Po prostu pech. Nieszczęście i tragedia dla bliskich. Dobrze, że chociaż druga dziewczyna żyje.

Avatar
sw / 24 czerwca 2013 o 15:18
0

Nasuwają się myśli typu: po jaką cholerę łaziły podczas burzy po torach, gdzie byli rodzice, dlaczego wracały tak późno, dlaczego nie przeczekały.... Jednak mimo wszystko to wielka tragedia dla rodziny, nie ma sensu obwiniać kogokolwiek, można jedynie wyciągnąć wnioski z tego wypadku. Współczuję rodzinie.

15 latki wracające latem o 21 i to jest późno? Upośledzony jakiś jesteś, że cię rodzice w tym wieku za rączkę prowadzali?

Avatar
imię / 24 czerwca 2013 o 12:41
0

Nasuwają się myśli typu: po jaką cholerę łaziły podczas burzy po torach, gdzie byli rodzice, dlaczego wracały tak późno, dlaczego nie przeczekały.... Jednak mimo wszystko to wielka tragedia dla rodziny, nie ma sensu obwiniać kogokolwiek, można jedynie wyciągnąć wnioski z tego wypadku. Współczuję rodzinie.

Czy nigdy nie zastała Cię burza, gdy akurat byłeś na zewnątrz i nie miałeś gdzie się schować? Rodzice? 15-letnia osoba to nie dziecko, którym trzeba się opiekować 24 h na dobę! Przeczekać burzę, która trwała kilka godzin w porze nocnej? Wracała późno? Czy 21 godzina to jest późno jak na 15-letnią osobę? Nawet jakby szła tamtędy o 2-giej w nocy to by mnie to nie zdziwiło - przecież to nie dziecko.

Domyślam się, że ta dziewczyna nie szła po torach tylko po polnej drodze, która biegnie wzdłuż torów. Jest to długi odcinek, gdzie są tylko: polna droga, tory i przydrożne drzewa i co jakiś czas dom wolnostojący. Tam po prostu nie ma gdzie się ukryć przed burzą. W tym samym miejscu zastały mnie kiedyś pioruny i ulewa, gdy akurat wykonywałem swoją pracę... wiało grozą.

Czy nigdy nie zastała Cię burza, gdy akurat byłeś na zewnątrz i nie miałeś gdzie się schować? Rodzice? 15-letnia osoba to nie dziecko, którym trzeba się opiekować 24 h na dobę! Przeczekać burzę, która trwała kilka godzin w porze nocnej? Wracała późno? Czy 21 godzina to jest późno jak na 15-letnią osobę? Nawet jakby szła tamtędy o 2-giej w nocy to by mnie to nie zdziwiło - przecież to nie dziecko.

Domyślam się, że ta dziewczyna nie szła po torach tylko po polnej drodze, która biegnie wzdłuż torów. Jest to długi odcinek... rozwiń

Avatar
Kimś / 6 grudnia 2013 o 21:04
0

Szła po torach i rozmawiała przez telefon ,czy to jest normalne ?
A tak wogóle to co dzieci w tym wieku robiły o tej godinie same w burze i jeszcze na torach ?

Avatar
sasza / 26 czerwca 2013 o 21:29
0

to jest specjalistyczny szpital
DSK JOANNO

Avatar
joanna / 25 czerwca 2013 o 14:48
0

straszne, szkoda dziewczyny, młoda miała życie przed sobą, myślałam, że jej się poprawi, może jakby to był jakiś specjalistyczny szpital to by jej pomogli, chociaż kto wie, wszak bardzo przykra to wiadomość

Avatar
Anonim / 24 czerwca 2013 o 19:11
0

Do Jana: nie znasz sytuacji w jakiej się znalazły to sie nie wypowiadaj. Ja znałam osobiście tą dziewczynkę, znam jej rodzinę. Dziewczyna była odpowiedzialna, nie była malutkim dzieckiem, nie wyszły sobie na spacer podczas burzy, poprostu wracały do domu skads.

Avatar
iat / 24 czerwca 2013 o 17:31
0

Kondolencje dla rodziny. Przykro się czyta takie wiadomości.

Avatar
Mika / 24 czerwca 2013 o 17:16
0

A skąd wracały? Powinny przeczekać, ale może były w miejscu, gdzie nie bardzo mogły być, nie oceniajmy, bo nie znamy przyczyn. Zaniedbały troche bezpieczeństwo, powinny wyłaczyć telefony. A po torach raczej wątpliwe by szły, jak już to pewnie obok jest jakaś ścieżka. Była burza, zmierzchało się,  może dalej widać było groźniejszą chmurę i dlatego zdecydowały się wracać? może ta droga "po torach" była najkrutszą, w końcu przy torach nie rosną też drzewa. Nie wiemy tego. A bedąc na dworze w czasie burzy można też wpaść w panikę, gdy jest się dalej od domu (kiedyś mi się to zdarzyło, wracałam z wykładów i jadąc w mpku rozpętała się burza, nie miałam gdzie przeczekać, pod wiatą sama bałam się, grzmiało, ale deszcz nie padał i zdecydowałam szybko biec na stancję. Najkrótsza droga była pprzez cmentarz, ale rosną tam drzewa i nim doszłam do bramy silny wiatr wygiął drzewo na druty elektryczne i w wyniku zwarcia zobaczyłam ogromną kulę ognia- blisko bramy wejsciowej na cmentzarz. Zawróciłam i znów biegiem, już w panice biegłam na około do domu. To było okropne.)
I bardzo współczuję tym dziewczynkom, że spotkało je coś takiego.

A skąd wracały? Powinny przeczekać, ale może były w miejscu, gdzie nie bardzo mogły być, nie oceniajmy, bo nie znamy przyczyn. Zaniedbały troche bezpieczeństwo, powinny wyłaczyć telefony. A po torach raczej wątpliwe by szły, jak już to pewnie obok jest jakaś ścieżka. Była burza, zmierzchało się,  może dalej widać było groźniejszą chmurę i dlatego zdecydowały się wracać? może ta droga "po torach" była najkrutszą, w końcu przy torach nie rosną też drzewa. Nie wiemy tego. A bedąc na dworze w czasie burzy można też wpaść w panikę, gdy je... rozwiń

Avatar
Jan / 24 czerwca 2013 o 16:49
0
Mam 17 lat i nadal wracam przed 21 zalezy od wychowania i od rodzicow a ze rodzice nie interesuja sie dzieckiem to juz inna sprawa , po drugie jakies zachowanie podczas burzy trzeba zachowac np ( wylaczyc telefon , nie chowac sie pod drzewami )
Avatar
evka / 24 czerwca 2013 o 15:53
0

O godz. 21 jest widno, więc nie jest to dziwna pora dla powrotu do domu nawet dla 15-latki.Burza zaczęła się przed godz. 21. Po prostu pech. Nieszczęście i tragedia dla bliskich. Dobrze, że chociaż druga dziewczyna żyje.

Avatar
sw / 24 czerwca 2013 o 15:18
0

Nasuwają się myśli typu: po jaką cholerę łaziły podczas burzy po torach, gdzie byli rodzice, dlaczego wracały tak późno, dlaczego nie przeczekały.... Jednak mimo wszystko to wielka tragedia dla rodziny, nie ma sensu obwiniać kogokolwiek, można jedynie wyciągnąć wnioski z tego wypadku. Współczuję rodzinie.

15 latki wracające latem o 21 i to jest późno? Upośledzony jakiś jesteś, że cię rodzice w tym wieku za rączkę prowadzali?

Avatar
imię / 24 czerwca 2013 o 12:41
0

Nasuwają się myśli typu: po jaką cholerę łaziły podczas burzy po torach, gdzie byli rodzice, dlaczego wracały tak późno, dlaczego nie przeczekały.... Jednak mimo wszystko to wielka tragedia dla rodziny, nie ma sensu obwiniać kogokolwiek, można jedynie wyciągnąć wnioski z tego wypadku. Współczuję rodzinie.

Czy nigdy nie zastała Cię burza, gdy akurat byłeś na zewnątrz i nie miałeś gdzie się schować? Rodzice? 15-letnia osoba to nie dziecko, którym trzeba się opiekować 24 h na dobę! Przeczekać burzę, która trwała kilka godzin w porze nocnej? Wracała późno? Czy 21 godzina to jest późno jak na 15-letnią osobę? Nawet jakby szła tamtędy o 2-giej w nocy to by mnie to nie zdziwiło - przecież to nie dziecko.

Domyślam się, że ta dziewczyna nie szła po torach tylko po polnej drodze, która biegnie wzdłuż torów. Jest to długi odcinek, gdzie są tylko: polna droga, tory i przydrożne drzewa i co jakiś czas dom wolnostojący. Tam po prostu nie ma gdzie się ukryć przed burzą. W tym samym miejscu zastały mnie kiedyś pioruny i ulewa, gdy akurat wykonywałem swoją pracę... wiało grozą.

Czy nigdy nie zastała Cię burza, gdy akurat byłeś na zewnątrz i nie miałeś gdzie się schować? Rodzice? 15-letnia osoba to nie dziecko, którym trzeba się opiekować 24 h na dobę! Przeczekać burzę, która trwała kilka godzin w porze nocnej? Wracała późno? Czy 21 godzina to jest późno jak na 15-letnią osobę? Nawet jakby szła tamtędy o 2-giej w nocy to by mnie to nie zdziwiło - przecież to nie dziecko.

Domyślam się, że ta dziewczyna nie szła po torach tylko po polnej drodze, która biegnie wzdłuż torów. Jest to długi odcinek... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!