Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2010 r.
19:17
Edytuj ten wpis

NIK sprawdził finanse UMCS. Jest sporo zarzutów

0 14 A A

Pogorszenie sytuacji uczelni, nielegalne finansowanie działalności i nieprawidłowe rozliczanie dotacji. Takie zarzuty postawiła Najwyższa Izba Kontroli lubelskiemu Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspektorzy wzięli pod lupę finanse uczelni od początku 2008 r. (koniec kadencji poprzedniego rektora i cała dotychczasowa nowego). Wczoraj rektor i kanclerz przedstawili raport NIK podczas obrad Senatu uczelni.

Najważniejszy zarzut: doprowadzenie do pogorszenia sytuacji finansowej. Inspektorzy wyliczyli, że zmalał fundusz własny (czyli majątek) UMCS. – Kontrolerzy wzięli pod uwagę tylko jeden wskaźnik. I przyznali jednocześnie, że w tym samym okresie zmniejszył się kredyt i zobowiązania wewnętrzne – mówi Mirosław Urbanek, kanclerz UMCS. – Patrząc na wszystkie wskaźniki, sytuacja finansowa uczelni się poprawia. Potwierdza to opinia biegłych, którzy zbadali bilans 2009 r.

Izba zarzuciła też niezgodne z prawem rozliczanie dotacji na przebudowę akademika Femina i basenu. Zdaniem NIK, uczelnia powinna te pieniądze zwrócić. – NIK nie twierdzi, że tych pieniędzy nie wydaliśmy. Tylko to, że faktury zostały zapłacone zbyt późno – mówi Urbanek. – Naszym zadaniem było zrealizowanie inwestycji. W ministerstwie usłyszeliśmy, że działamy poprawnie.

Kolejny zarzut: UMCS finansował studia zaoczne z dotacji na dzienne. – Mamy odmienne zdanie. Chodzi tylko o metodę księgowania – odpowiada kanclerz.

UMCS nie kwestionuje następnego zarzutu: nielegalnego finansowania działalności z Funduszu Świadczeń Socjalnych. – Korzystaliśmy z funduszu. Ale za zgodą związków zawodowych – mówi Urbanek. – To tańszy sposób pozyskania pieniędzy niż kredyt z banku.

Inne zarzuty? Nieterminowe rozpatrywanie wniosków o stypendia, brak informacji o wyniku jednego przetargu i zbyt mała liczba zajęć w Lublinie dla studentów zamiejscowych kolegiów.

Kontroli domagała się Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, zaangażowana w obronę zwalnianych pracowników. – Nie cieszy nas, że sprawdziły się nasze obawy – mówi Grzegorz Nowicki z KSS. – Raport świadczy, że metoda restrukturyzacji przyjęta przez władze uczelni nie była słuszna.
– NIK nie oceniał metod restrukturyzacji, lecz prawidłowość wydawania środków publicznych – odpowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS.

Teraz uczelnia ma czas na wprowadzenie zaleceń pokontrolnych (m.in. w sprawie prowadzenia rachunkowości, stypendiów i studiów zamiejscowych). – Zrobimy to – mówi rzeczniczka. – Ale nie zgadzamy się, że dotacje z ministerstwa były źle rozliczane, a sytuacja finansowa się pogorszyła.

Podobnie twierdzi resort nauki i szkolnictwa wyższego. – Ministerstwo wysoko ocenia postępy w programie naprawczym UMCS – mówi Bartosz Loba, rzecznik MNiSW. – Dzięki niemu uczelnia osiąga znacznie lepsze wyniki niż wcześniej i jest na najlepszej drodze do wyjścia z zapaści.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Txis / 30 września 2010 o 16:34
0
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM.
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM. rozwiń
Avatar
az / 30 września 2010 o 15:54
0
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[/quote]


A oprócz frustracji masz jeszcze coś ciekawego do zaproponowania? Przeczytaj uwaznie swój post i zastanów się, co w nim zawarłeś oprócz pogardy dla tej uczelni. Nie jest ona ani gorsza ani lepsza od innych. I tyle. A że zapewne cię wyrzuciła ze studiów, albo nie przyjęła, to masz czas pisać głupstwa w internecie.
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego po... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 30 września 2010 o 11:33
0
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]

Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2010 o 11:31
0
Kolesie ja nie studiowałem na UMCS-sie,ale wiele słyszłem.Powodzenia.
Avatar
Pablos / 30 września 2010 o 11:23
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
Jesteś absolwentką wyższej uczelni a ironii nie kumasz? LOL, czytanie tekstu ze zrozumieniem słabo opanowałaś....
Wszystko tak łykasz?
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
KRUSownik / 30 września 2010 o 11:15
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
hahahhaa asia czym ty myślisz ? jajnikami ? faceci maja z ciebie pociechę skoro tak wszystko ładnie łykasz
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
Rodak / 30 września 2010 o 10:57
0
Dlaczego C*URWA .........Marii Curie-Skłodowskiej???????????a nie Marii Skłodowskiej-Curie ?. To co niby to Francuzka Maria Curie poślubiła Polaka,Piera Skłodowskiego, Bo taki to ma sens. Nic dziwnego że taki Szechter-Michnik zżyma się,że "Mieeeliśmy z kooolegami proooblem aaaby wymieeenić khilku słaawnych Poolaków booo Chopin to Francuz a Miiickiewicz toooo Litwin"(patrz zwyczajny marzec).Szanujmy się Narodzie bo będzie z nami źle.....
Avatar
ferdek / 30 września 2010 o 09:53
0
zarzuty jak na tak dużą instytucje nie są chyba poważne i chyba trochę rozdmuchane w tym artykule,
na KULu znalazło by się ich zdecydowanie więcej a myślę że nawet w każdej średniej instytucji
i ciekawe czemu kontrola obejmowała tylko lata 2008-2010? ja chyba domyślam się odpowiedzi na to pytanie:)
Avatar
Ania / 30 września 2010 o 09:33
0
Zaczął się czas tłumaczeń i szybko się nie skończy. Należy na początek zmienić nazwę, np. Akademia Chemiczna.
Avatar
WujekGugle / 30 września 2010 o 09:05
0
Asia!!!!
Przecież pierwszy komentarz to sarkazm z ironią
Avatar
Txis / 30 września 2010 o 16:34
0
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM.
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM. rozwiń
Avatar
az / 30 września 2010 o 15:54
0
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[/quote]


A oprócz frustracji masz jeszcze coś ciekawego do zaproponowania? Przeczytaj uwaznie swój post i zastanów się, co w nim zawarłeś oprócz pogardy dla tej uczelni. Nie jest ona ani gorsza ani lepsza od innych. I tyle. A że zapewne cię wyrzuciła ze studiów, albo nie przyjęła, to masz czas pisać głupstwa w internecie.
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego po... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 30 września 2010 o 11:33
0
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]

Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2010 o 11:31
0
Kolesie ja nie studiowałem na UMCS-sie,ale wiele słyszłem.Powodzenia.
Avatar
Pablos / 30 września 2010 o 11:23
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
Jesteś absolwentką wyższej uczelni a ironii nie kumasz? LOL, czytanie tekstu ze zrozumieniem słabo opanowałaś....
Wszystko tak łykasz?
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
KRUSownik / 30 września 2010 o 11:15
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
hahahhaa asia czym ty myślisz ? jajnikami ? faceci maja z ciebie pociechę skoro tak wszystko ładnie łykasz
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
Rodak / 30 września 2010 o 10:57
0
Dlaczego C*URWA .........Marii Curie-Skłodowskiej???????????a nie Marii Skłodowskiej-Curie ?. To co niby to Francuzka Maria Curie poślubiła Polaka,Piera Skłodowskiego, Bo taki to ma sens. Nic dziwnego że taki Szechter-Michnik zżyma się,że "Mieeeliśmy z kooolegami proooblem aaaby wymieeenić khilku słaawnych Poolaków booo Chopin to Francuz a Miiickiewicz toooo Litwin"(patrz zwyczajny marzec).Szanujmy się Narodzie bo będzie z nami źle.....
Avatar
ferdek / 30 września 2010 o 09:53
0
zarzuty jak na tak dużą instytucje nie są chyba poważne i chyba trochę rozdmuchane w tym artykule,
na KULu znalazło by się ich zdecydowanie więcej a myślę że nawet w każdej średniej instytucji
i ciekawe czemu kontrola obejmowała tylko lata 2008-2010? ja chyba domyślam się odpowiedzi na to pytanie:)
Avatar
Ania / 30 września 2010 o 09:33
0
Zaczął się czas tłumaczeń i szybko się nie skończy. Należy na początek zmienić nazwę, np. Akademia Chemiczna.
Avatar
WujekGugle / 30 września 2010 o 09:05
0
Asia!!!!
Przecież pierwszy komentarz to sarkazm z ironią
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 17 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.