Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2010 r.
19:17
Edytuj ten wpis

NIK sprawdził finanse UMCS. Jest sporo zarzutów

0 14 A A

Pogorszenie sytuacji uczelni, nielegalne finansowanie działalności i nieprawidłowe rozliczanie dotacji. Takie zarzuty postawiła Najwyższa Izba Kontroli lubelskiemu Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspektorzy wzięli pod lupę finanse uczelni od początku 2008 r. (koniec kadencji poprzedniego rektora i cała dotychczasowa nowego). Wczoraj rektor i kanclerz przedstawili raport NIK podczas obrad Senatu uczelni.

Najważniejszy zarzut: doprowadzenie do pogorszenia sytuacji finansowej. Inspektorzy wyliczyli, że zmalał fundusz własny (czyli majątek) UMCS. – Kontrolerzy wzięli pod uwagę tylko jeden wskaźnik. I przyznali jednocześnie, że w tym samym okresie zmniejszył się kredyt i zobowiązania wewnętrzne – mówi Mirosław Urbanek, kanclerz UMCS. – Patrząc na wszystkie wskaźniki, sytuacja finansowa uczelni się poprawia. Potwierdza to opinia biegłych, którzy zbadali bilans 2009 r.

Izba zarzuciła też niezgodne z prawem rozliczanie dotacji na przebudowę akademika Femina i basenu. Zdaniem NIK, uczelnia powinna te pieniądze zwrócić. – NIK nie twierdzi, że tych pieniędzy nie wydaliśmy. Tylko to, że faktury zostały zapłacone zbyt późno – mówi Urbanek. – Naszym zadaniem było zrealizowanie inwestycji. W ministerstwie usłyszeliśmy, że działamy poprawnie.

Kolejny zarzut: UMCS finansował studia zaoczne z dotacji na dzienne. – Mamy odmienne zdanie. Chodzi tylko o metodę księgowania – odpowiada kanclerz.

UMCS nie kwestionuje następnego zarzutu: nielegalnego finansowania działalności z Funduszu Świadczeń Socjalnych. – Korzystaliśmy z funduszu. Ale za zgodą związków zawodowych – mówi Urbanek. – To tańszy sposób pozyskania pieniędzy niż kredyt z banku.

Inne zarzuty? Nieterminowe rozpatrywanie wniosków o stypendia, brak informacji o wyniku jednego przetargu i zbyt mała liczba zajęć w Lublinie dla studentów zamiejscowych kolegiów.

Kontroli domagała się Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, zaangażowana w obronę zwalnianych pracowników. – Nie cieszy nas, że sprawdziły się nasze obawy – mówi Grzegorz Nowicki z KSS. – Raport świadczy, że metoda restrukturyzacji przyjęta przez władze uczelni nie była słuszna.
– NIK nie oceniał metod restrukturyzacji, lecz prawidłowość wydawania środków publicznych – odpowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS.

Teraz uczelnia ma czas na wprowadzenie zaleceń pokontrolnych (m.in. w sprawie prowadzenia rachunkowości, stypendiów i studiów zamiejscowych). – Zrobimy to – mówi rzeczniczka. – Ale nie zgadzamy się, że dotacje z ministerstwa były źle rozliczane, a sytuacja finansowa się pogorszyła.

Podobnie twierdzi resort nauki i szkolnictwa wyższego. – Ministerstwo wysoko ocenia postępy w programie naprawczym UMCS – mówi Bartosz Loba, rzecznik MNiSW. – Dzięki niemu uczelnia osiąga znacznie lepsze wyniki niż wcześniej i jest na najlepszej drodze do wyjścia z zapaści.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Txis / 30 września 2010 o 16:34
0
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM.
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM. rozwiń
Avatar
az / 30 września 2010 o 15:54
0
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[/quote]


A oprócz frustracji masz jeszcze coś ciekawego do zaproponowania? Przeczytaj uwaznie swój post i zastanów się, co w nim zawarłeś oprócz pogardy dla tej uczelni. Nie jest ona ani gorsza ani lepsza od innych. I tyle. A że zapewne cię wyrzuciła ze studiów, albo nie przyjęła, to masz czas pisać głupstwa w internecie.
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego po... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 30 września 2010 o 11:33
0
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]

Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2010 o 11:31
0
Kolesie ja nie studiowałem na UMCS-sie,ale wiele słyszłem.Powodzenia.
Avatar
Pablos / 30 września 2010 o 11:23
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
Jesteś absolwentką wyższej uczelni a ironii nie kumasz? LOL, czytanie tekstu ze zrozumieniem słabo opanowałaś....
Wszystko tak łykasz?
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
KRUSownik / 30 września 2010 o 11:15
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
hahahhaa asia czym ty myślisz ? jajnikami ? faceci maja z ciebie pociechę skoro tak wszystko ładnie łykasz
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
Rodak / 30 września 2010 o 10:57
0
Dlaczego C*URWA .........Marii Curie-Skłodowskiej???????????a nie Marii Skłodowskiej-Curie ?. To co niby to Francuzka Maria Curie poślubiła Polaka,Piera Skłodowskiego, Bo taki to ma sens. Nic dziwnego że taki Szechter-Michnik zżyma się,że "Mieeeliśmy z kooolegami proooblem aaaby wymieeenić khilku słaawnych Poolaków booo Chopin to Francuz a Miiickiewicz toooo Litwin"(patrz zwyczajny marzec).Szanujmy się Narodzie bo będzie z nami źle.....
Avatar
ferdek / 30 września 2010 o 09:53
0
zarzuty jak na tak dużą instytucje nie są chyba poważne i chyba trochę rozdmuchane w tym artykule,
na KULu znalazło by się ich zdecydowanie więcej a myślę że nawet w każdej średniej instytucji
i ciekawe czemu kontrola obejmowała tylko lata 2008-2010? ja chyba domyślam się odpowiedzi na to pytanie:)
Avatar
Ania / 30 września 2010 o 09:33
0
Zaczął się czas tłumaczeń i szybko się nie skończy. Należy na początek zmienić nazwę, np. Akademia Chemiczna.
Avatar
WujekGugle / 30 września 2010 o 09:05
0
Asia!!!!
Przecież pierwszy komentarz to sarkazm z ironią
Avatar
Txis / 30 września 2010 o 16:34
0
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM.
Ciekawe jak będzie tłumaczony punkt dotyczący podpisania umowy z Impelem, naruszeniu dyscypilny finansów publicznych i jednocześnie naruszenie zamówień publicznych, i formalnie zatajenie tego przed opinią publiczną i społecznością akademicką; zapewne nad tym punktem najdłużej debatowano na ostatnim senacie Co rektor powie zwolnionym grupowo pracownikom, pierwsze podpisuje sie umowę, a później dorabia teorię i zwalnia ludzi, a tylko przy okazji kupuje Toyotę, która jest potrzebna tylko JM. rozwiń
Avatar
az / 30 września 2010 o 15:54
0
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[/quote]


A oprócz frustracji masz jeszcze coś ciekawego do zaproponowania? Przeczytaj uwaznie swój post i zastanów się, co w nim zawarłeś oprócz pogardy dla tej uczelni. Nie jest ona ani gorsza ani lepsza od innych. I tyle. A że zapewne cię wyrzuciła ze studiów, albo nie przyjęła, to masz czas pisać głupstwa w internecie.
[quote name='llubellak@op.pl' date='30 wrzesień 2010 - 11:33 ' timestamp='1285839200' post='354770']
Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego po... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 30 września 2010 o 11:33
0
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]

Asiu. To była ironia. Denerwuje mnie fakt, że co roku cała kadra dydaktyczna dajmy na to z wydziału ekonomii i prawa pomiata ludźmi, ma studentów za nic, w dziekanatach traktują ludzi jak maszynki do wyciskania pieniędzy, na każdym kroku dają do zrozumienia, że młody człowiek się nie liczy a oni sami są NAJ, NAJ, NAJ. I jeśli oni są tacy piękni, wspaniali, ładni i mądrzy, to czemu nie potrafią własnego podwórka posprzątać! sprawdza się tylko powiedzenie, że krowa która duży ryczy, mało mleka daje!
[quote name='Asia' date='30 September 2010 - 08:52 AM' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2010 o 11:31
0
Kolesie ja nie studiowałem na UMCS-sie,ale wiele słyszłem.Powodzenia.
Avatar
Pablos / 30 września 2010 o 11:23
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
Jesteś absolwentką wyższej uczelni a ironii nie kumasz? LOL, czytanie tekstu ze zrozumieniem słabo opanowałaś....
Wszystko tak łykasz?
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
KRUSownik / 30 września 2010 o 11:15
0
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący się na bibliotece głównej wynajęty został firmie za grosze, zaś firma ta wynajęła go kolejnej za stokrotnie większą stawkę ... Gdzie tu sens?
[/quote]
hahahhaa asia czym ty myślisz ? jajnikami ? faceci maja z ciebie pociechę skoro tak wszystko ładnie łykasz
[quote name='Asia' date='30 wrzesień 2010 - 08:52 ' timestamp='1285829523' post='354690']
Ty chyba sobie żartujesz? Jestem absolwentką UMCS-u i owszem co do kadry nie mam zbyt wielu zarzutów, aczkolwiek też by się pare znalazło jak to na każdej uczelni. Jeżeli natomiast chodzi o administracje uczelni, o władze to sytuacja jest diametralnie odmienna !!! Korupcja, coraz to nowe afery w sprawie pieniędzy, opóźnianie wypłat i zarabianie na przetrzymywaniu pieniędzy etc .... Bilboard znajdujący si... rozwiń
Avatar
Rodak / 30 września 2010 o 10:57
0
Dlaczego C*URWA .........Marii Curie-Skłodowskiej???????????a nie Marii Skłodowskiej-Curie ?. To co niby to Francuzka Maria Curie poślubiła Polaka,Piera Skłodowskiego, Bo taki to ma sens. Nic dziwnego że taki Szechter-Michnik zżyma się,że "Mieeeliśmy z kooolegami proooblem aaaby wymieeenić khilku słaawnych Poolaków booo Chopin to Francuz a Miiickiewicz toooo Litwin"(patrz zwyczajny marzec).Szanujmy się Narodzie bo będzie z nami źle.....
Avatar
ferdek / 30 września 2010 o 09:53
0
zarzuty jak na tak dużą instytucje nie są chyba poważne i chyba trochę rozdmuchane w tym artykule,
na KULu znalazło by się ich zdecydowanie więcej a myślę że nawet w każdej średniej instytucji
i ciekawe czemu kontrola obejmowała tylko lata 2008-2010? ja chyba domyślam się odpowiedzi na to pytanie:)
Avatar
Ania / 30 września 2010 o 09:33
0
Zaczął się czas tłumaczeń i szybko się nie skończy. Należy na początek zmienić nazwę, np. Akademia Chemiczna.
Avatar
WujekGugle / 30 września 2010 o 09:05
0
Asia!!!!
Przecież pierwszy komentarz to sarkazm z ironią
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku
Lista laureatów

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku 0 14

Poznaliśmy Dziennikarza Roku 2019 oraz wszystkich laureatów 23. edycji nagród Grand Press. Uroczysta, finałowa gala odbyła się dzisiaj w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci 32 18

25 zespołów projektowych zgłosiło się do konkursu na projekt pomnika Ofiar Komunizmu, który ma stanąć na pl. Singera. Zwycięską wizję powinniśmy poznać 30 grudnia, a jej autor stanie się też wykonawcą samego pomnika. Jego koszt może sięgnąć 300 tys. euro, bo pomysłodawcy chcą, aby był „monumentalny”

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka”
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka” 0 2

Ile w Polsce znaczą wyroki sądu, jeśli chodzi o kwestie zabezpieczenia interesów dziecka? Historia pani Beaty, która od września nie widziała własnego dziecka, jest bulwersująca. Choć po stronie kobiety stoi prawo, to niewiele z tego wynika.

Christmas Party w studenckiej "Trójce"
12 grudnia 2019, 19:00

Christmas Party w studenckiej "Trójce" 0 0

12 grudnia o godz. 19 w studenckiej stołówce "Trójka" przy ul. Langiewicza 16 odbędzie się Christmas Party. Będą wspólne dekorowanie choinki oraz opowieści o zwyczajach świątecznych panujących w różnych krajach.

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń 10 2

Działający przy Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie Bank Mleka Kobiecego potrzebuje nowych dawczyń. Z kobiecego mleka korzystają już wcześniaki z dwóch lubelskich szpitali

Samoobrona, strzelanie i obsługa broni. Dzień Otwartych Drzwi w XXVII LO w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Samoobrona, strzelanie i obsługa broni. Dzień Otwartych Drzwi w XXVII LO w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Pokazy samoobrony, nauka strzelania i składania broni to tylko niektóre zajęcia, w których można było brać udział podczas Dnia Otwartych Drzwi w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru. Szkoła zapowiada, do jakich klas profilowanych planuje najbliższy nabór.

Ubrania, nakrycia głowy i biżuteria na wymianę w Zamojskiej Ciuchotece

Ubrania, nakrycia głowy i biżuteria na wymianę w Zamojskiej Ciuchotece 0 0

Jeśli ktoś szuka ubrań albo chce się ich pozbyć, niech przyjdzie w sobotę na Zamojską Ciuchotekę. Przy okazji zobaczy, jak wygląda współpraca ponad podziałami politycznymi. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie założone między innymi przez miejskie radne z SLD i PiS.

Zbliża się wyborczy rok na lubelskich uczelniach wyższych. Poznamy nazwiska nowych rektorów

Zbliża się wyborczy rok na lubelskich uczelniach wyższych. Poznamy nazwiska nowych rektorów 5 16

W przyszłym roku zmienią się władze na wszystkich lubelskich uczelniach wyższych. O reelekcję nie może się starać żaden z obecnych rektorów

Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS 2:3, Derby dla Lublina!

Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS 2:3, Derby dla Lublina! 0 0

AZS UMCS przegrywał z Tomasovią 0:2, ale i tak pokonał rywalki 3:2

Rodziny z Janowa Lubelskiego spędzą święta w nowych mieszkaniach

Rodziny z Janowa Lubelskiego spędzą święta w nowych mieszkaniach 0 1

10 nowych mieszkań – 9 socjalnych i jedno tzw. chronione – powstało w budynku po byłym biurowcu PKS w Janowie Lubelskim. Rozbudowa i remont był możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Lublin: Pożar w bloku przy Alejach Racławickich. Jest jedna ofiara

Lublin: Pożar w bloku przy Alejach Racławickich. Jest jedna ofiara 26 18

Na rogu Al. Racławickich z ul. Łopacińskiego wybuchł pożar w jednym z mieszkań w bloku. Ze wstępnych informacji wynika, że w płomieniach zginęła jedna osoba.

Weekend z Teatrem Tańca w Centrum Kultury
13 grudnia 2019, 19:00

Weekend z Teatrem Tańca w Centrum Kultury 0 0

Trzy taneczne spektakle będzie można zobaczyć w nadchodzący weekend w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). W piątek o godz. 19 zaprezentowany zostanie spektakl "If/Then", w sobotę o tej samej porze zobaczymy sztukę "One", a ostatniego dnia weekendu, również o 19, Teatr Rozbark wykona spektakl "Rozkosz".

Tu zjesz szakszuki, nie zjesz mięsa. Restauracja Falla kusi przekąskami i napojami [zdjęcia]
galeria

Tu zjesz szakszuki, nie zjesz mięsa. Restauracja Falla kusi przekąskami i napojami [zdjęcia] 0 9

W weekend przy Alejach Racławickich 8 otwarto restaurację Falla. To kolejny punkt w tej części miasta, który kusi przekąskami i napojami

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie 461 29

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla za ubiegły rok - Olga Tokarczuk - odebrała złoty medal oraz dyplom z rąk szwedzkiego króla Karola XVI Gustawa. Uroczysta ceremonia, która odbywa się dzisiaj w Sztokholmie, to zwieńczenie tzw. tygodnia noblowskiego.

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie uświetniły Kiermasz Ozdób Świątecznych "Anioły dla Karoli".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!