Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2009 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Nikt nie chce zbudować aquaparku - przyznał prezydent Lublina

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 13 A A

Nie ma firmy, która chciałaby zbudować aquapark na Czechowie, a miasta nie stać na taki wydatek. Prezydent Lublina przyznaje, że o takich rozrywkach możemy na razie zapomnieć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z naszych badań rynku wynika, że żadne miasto w Polsce, które chciało pozyskać inwestora na aquapark takiego inwestora nie znalazło – broni się Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Aquapark, obok tunelu pod Al. Racławickimi, był jedną z jego sztandarowych obietnic wyborczych.

Ale szanse na jej spełnienie od początku były małe, bo jeszcze za rządów Andrzeja Pruszkowskiego magistrat starał się sprzedać grunty przy Koncertowej inwestorowi zainteresowanemu budową. Chętnych nie było.

W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty, 25-metrowy kryty, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, gejzerami i jacuzzi oraz kompleks boisk. O grunt pytały różne firmy, do przetargu nie stanęła żadna.

Później magistrat próbował jeszcze rozmawiać z tymi inwestorami. Pod koniec stycznia budową aquaparku były zainteresowane dwa polskie podmioty. Wycofały się.

W lutym Ratusz postanowił powierzyć sprawę zewnętrznym ekspertom.

– Zleciliśmy opracowanie dotyczące funkcji obiektu, formuły prawnej, metod finansowania, przyszłych dochodów i udziału w potencjalnej spłacie kredytu – tłumaczył Andrzej Wojewódzki, ówczesny dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Teraz urzędnicy oficjalnie przyznają się do porażki. Ratusz nie będzie rozpisywać kolejnego przetargu na sprzedaż gruntów przy Koncertowej, bo najpierw chciałby porozmawiać z firmami zainteresowanymi budową. – Nie są prowadzone w tej chwili żadne rozmowy – przyznaje Wasilewski.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ziemowit Pędziwiatr / 17 września 2009 o 12:07
0
W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty...


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemnie gorące źródła, ale na razie nie puszcza pary z ust. To może być gwóźdź następnej kampanii wyborczej


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemni... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 12:06
0
swójnick napisał:
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna.

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna. rozwiń
Avatar
swójnick / 17 września 2009 o 11:49
0
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:57
0
kto mądry przyjdzie z inwestycjami do Lublina gdzie radni w ogóle nie myślą o mieście tylko o własnych interesach . W nawiązaniu do artykułu - :Sypie się Platforma Obywatelska :
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 09:16
0
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” i mojej koterii, było dobrze.
Doprawdy żałosne i tak już od wielu lat. Po „słusznie mienionych” ekipach rządzących pozostały przynajmniej pomniki ich nieudolności, jak np. bardzo długo budowany dawny WOSTIW obecny MOSIR, czy ciągle niedokończony „Teatr w budowie” teraz idzie nowe - pozostaną tylko niespełnione obietnice - ale przecież to tylko obietnice - to co mieszkańcy pozostaje nam jak zwykle "budka z piwem" i rozruby, bo przecież na naszych włodarzy jak zwykle nie ma co liczyć
oni się "wyżywią" na swoich ciepłych, nie wymagających żadnego wysiłku posadkach (ach gdyby jeszcze nie było tego "kaca" - oczywiście po imprezach i nierubstwie a nie po niespełnionych obietnicach).
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec lublina / 17 września 2009 o 08:54
0
Jak ktoś kompletnie nie daje sobie rady na zajmowanym stanowisku to trzeba go zwolnić alobo przenieść na stanowisko na którym sobie poradzi. Może forumowicze zaproponują jakieś stanowisko pracy dla pana wasilewskiego, na którym sobie poradzi. Może specjalista od utrzymywania czystości powierzchni płaskich - może sobie poradzi.
Avatar
chart / 17 września 2009 o 08:16
0
Lotnisko powstaje, obwodnica idzie swoim rytmem - nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Co do dochodowości aquaparku - no właśnie, widać z rachunku ekonomicznego nie wynika, żeby był to interes opłacalny. A niby na jakiej podstawie miasto ma zajmować się czymś, co lepiej pasuje do prywatnego biznesu? Pewnie, mogłoby i gwoździe produkować. Tylko po co?
Avatar
OBYRET222 / 17 września 2009 o 08:14
0
AQUAPARK TO JEDNA Z WIELU INWESTYCJI WYNIKAJąCEJ Z NIEUDOLNOśCI, CWANIACTWA I PARTYJNIACTWA KOLEJNYCH EKIP DECYDENTóW W TYM MIEśCIE TYLE!!!A P...,żE W INNYCH MIASTACH TEż SIę NIE UDAłO, TO ROBIENIE SOBIE DOBRZE BY MIEć DOBRY HUMOR NA RESZTę DNIA!!JAKOś WROCłAW DO KTóREGO WASYL ZE śWITą JEźDZIł MA W...AQUAPARK, KRAKóW ITD I AQUAPRKI(TERMY)POWSTAJą W MIEJSCOWOśCIACH GóRSKICH...ZRESZTą O CZYM TU GADAć!!JAK SIę NIE CHCE NIC ROBIć, TYLKO KASę BRAC I PRACOWAC OD 7 DO 15 TO NIC SIę NIE ZROBI!!!Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE!!
Avatar
Marcel / 17 września 2009 o 06:55
0
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzystkow wzajemnej adoracji siedzi na stołkach biorąc grube tysiace zł pensji za nic !! Panie wasilewski skoro Pan nie umie i nie radzi sobie z zarządzaniem miastem to prosze po prostu zrezygnować!! Niech Pan znajdzie w sobie choc troche odwagi cywilnej i przyznając sie do niemocy odejdzie z zajmowanego stanowska.
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzys... rozwiń
Avatar
kad / 17 września 2009 o 06:30
0
Nie wierzę, że nie ma chętnych na inwestycję która będzie przynosiła zyski - vide kilka polskich miast dużo mniejszych od Lublina które zafundowały sobie takie atrakcje. Może po prostu wejście w biznes jest za drogie?
Avatar
Ziemowit Pędziwiatr / 17 września 2009 o 12:07
0
W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty...


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemnie gorące źródła, ale na razie nie puszcza pary z ust. To może być gwóźdź następnej kampanii wyborczej


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemni... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 12:06
0
swójnick napisał:
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna.

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna. rozwiń
Avatar
swójnick / 17 września 2009 o 11:49
0
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:57
0
kto mądry przyjdzie z inwestycjami do Lublina gdzie radni w ogóle nie myślą o mieście tylko o własnych interesach . W nawiązaniu do artykułu - :Sypie się Platforma Obywatelska :
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 09:16
0
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” i mojej koterii, było dobrze.
Doprawdy żałosne i tak już od wielu lat. Po „słusznie mienionych” ekipach rządzących pozostały przynajmniej pomniki ich nieudolności, jak np. bardzo długo budowany dawny WOSTIW obecny MOSIR, czy ciągle niedokończony „Teatr w budowie” teraz idzie nowe - pozostaną tylko niespełnione obietnice - ale przecież to tylko obietnice - to co mieszkańcy pozostaje nam jak zwykle "budka z piwem" i rozruby, bo przecież na naszych włodarzy jak zwykle nie ma co liczyć
oni się "wyżywią" na swoich ciepłych, nie wymagających żadnego wysiłku posadkach (ach gdyby jeszcze nie było tego "kaca" - oczywiście po imprezach i nierubstwie a nie po niespełnionych obietnicach).
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec lublina / 17 września 2009 o 08:54
0
Jak ktoś kompletnie nie daje sobie rady na zajmowanym stanowisku to trzeba go zwolnić alobo przenieść na stanowisko na którym sobie poradzi. Może forumowicze zaproponują jakieś stanowisko pracy dla pana wasilewskiego, na którym sobie poradzi. Może specjalista od utrzymywania czystości powierzchni płaskich - może sobie poradzi.
Avatar
chart / 17 września 2009 o 08:16
0
Lotnisko powstaje, obwodnica idzie swoim rytmem - nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Co do dochodowości aquaparku - no właśnie, widać z rachunku ekonomicznego nie wynika, żeby był to interes opłacalny. A niby na jakiej podstawie miasto ma zajmować się czymś, co lepiej pasuje do prywatnego biznesu? Pewnie, mogłoby i gwoździe produkować. Tylko po co?
Avatar
OBYRET222 / 17 września 2009 o 08:14
0
AQUAPARK TO JEDNA Z WIELU INWESTYCJI WYNIKAJąCEJ Z NIEUDOLNOśCI, CWANIACTWA I PARTYJNIACTWA KOLEJNYCH EKIP DECYDENTóW W TYM MIEśCIE TYLE!!!A P...,żE W INNYCH MIASTACH TEż SIę NIE UDAłO, TO ROBIENIE SOBIE DOBRZE BY MIEć DOBRY HUMOR NA RESZTę DNIA!!JAKOś WROCłAW DO KTóREGO WASYL ZE śWITą JEźDZIł MA W...AQUAPARK, KRAKóW ITD I AQUAPRKI(TERMY)POWSTAJą W MIEJSCOWOśCIACH GóRSKICH...ZRESZTą O CZYM TU GADAć!!JAK SIę NIE CHCE NIC ROBIć, TYLKO KASę BRAC I PRACOWAC OD 7 DO 15 TO NIC SIę NIE ZROBI!!!Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE!!
Avatar
Marcel / 17 września 2009 o 06:55
0
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzystkow wzajemnej adoracji siedzi na stołkach biorąc grube tysiace zł pensji za nic !! Panie wasilewski skoro Pan nie umie i nie radzi sobie z zarządzaniem miastem to prosze po prostu zrezygnować!! Niech Pan znajdzie w sobie choc troche odwagi cywilnej i przyznając sie do niemocy odejdzie z zajmowanego stanowska.
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzys... rozwiń
Avatar
kad / 17 września 2009 o 06:30
0
Nie wierzę, że nie ma chętnych na inwestycję która będzie przynosiła zyski - vide kilka polskich miast dużo mniejszych od Lublina które zafundowały sobie takie atrakcje. Może po prostu wejście w biznes jest za drogie?