Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2009 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Nikt nie chce zbudować aquaparku - przyznał prezydent Lublina

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 13 A A

Nie ma firmy, która chciałaby zbudować aquapark na Czechowie, a miasta nie stać na taki wydatek. Prezydent Lublina przyznaje, że o takich rozrywkach możemy na razie zapomnieć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z naszych badań rynku wynika, że żadne miasto w Polsce, które chciało pozyskać inwestora na aquapark takiego inwestora nie znalazło – broni się Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Aquapark, obok tunelu pod Al. Racławickimi, był jedną z jego sztandarowych obietnic wyborczych.

Ale szanse na jej spełnienie od początku były małe, bo jeszcze za rządów Andrzeja Pruszkowskiego magistrat starał się sprzedać grunty przy Koncertowej inwestorowi zainteresowanemu budową. Chętnych nie było.

W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty, 25-metrowy kryty, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, gejzerami i jacuzzi oraz kompleks boisk. O grunt pytały różne firmy, do przetargu nie stanęła żadna.

Później magistrat próbował jeszcze rozmawiać z tymi inwestorami. Pod koniec stycznia budową aquaparku były zainteresowane dwa polskie podmioty. Wycofały się.

W lutym Ratusz postanowił powierzyć sprawę zewnętrznym ekspertom.

– Zleciliśmy opracowanie dotyczące funkcji obiektu, formuły prawnej, metod finansowania, przyszłych dochodów i udziału w potencjalnej spłacie kredytu – tłumaczył Andrzej Wojewódzki, ówczesny dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Teraz urzędnicy oficjalnie przyznają się do porażki. Ratusz nie będzie rozpisywać kolejnego przetargu na sprzedaż gruntów przy Koncertowej, bo najpierw chciałby porozmawiać z firmami zainteresowanymi budową. – Nie są prowadzone w tej chwili żadne rozmowy – przyznaje Wasilewski.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ziemowit Pędziwiatr / 17 września 2009 o 12:07
0
W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty...


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemnie gorące źródła, ale na razie nie puszcza pary z ust. To może być gwóźdź następnej kampanii wyborczej


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemni... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 12:06
0
swójnick napisał:
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna.

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna. rozwiń
Avatar
swójnick / 17 września 2009 o 11:49
0
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:57
0
kto mądry przyjdzie z inwestycjami do Lublina gdzie radni w ogóle nie myślą o mieście tylko o własnych interesach . W nawiązaniu do artykułu - :Sypie się Platforma Obywatelska :
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 09:16
0
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” i mojej koterii, było dobrze.
Doprawdy żałosne i tak już od wielu lat. Po „słusznie mienionych” ekipach rządzących pozostały przynajmniej pomniki ich nieudolności, jak np. bardzo długo budowany dawny WOSTIW obecny MOSIR, czy ciągle niedokończony „Teatr w budowie” teraz idzie nowe - pozostaną tylko niespełnione obietnice - ale przecież to tylko obietnice - to co mieszkańcy pozostaje nam jak zwykle "budka z piwem" i rozruby, bo przecież na naszych włodarzy jak zwykle nie ma co liczyć
oni się "wyżywią" na swoich ciepłych, nie wymagających żadnego wysiłku posadkach (ach gdyby jeszcze nie było tego "kaca" - oczywiście po imprezach i nierubstwie a nie po niespełnionych obietnicach).
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec lublina / 17 września 2009 o 08:54
0
Jak ktoś kompletnie nie daje sobie rady na zajmowanym stanowisku to trzeba go zwolnić alobo przenieść na stanowisko na którym sobie poradzi. Może forumowicze zaproponują jakieś stanowisko pracy dla pana wasilewskiego, na którym sobie poradzi. Może specjalista od utrzymywania czystości powierzchni płaskich - może sobie poradzi.
Avatar
chart / 17 września 2009 o 08:16
0
Lotnisko powstaje, obwodnica idzie swoim rytmem - nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Co do dochodowości aquaparku - no właśnie, widać z rachunku ekonomicznego nie wynika, żeby był to interes opłacalny. A niby na jakiej podstawie miasto ma zajmować się czymś, co lepiej pasuje do prywatnego biznesu? Pewnie, mogłoby i gwoździe produkować. Tylko po co?
Avatar
OBYRET222 / 17 września 2009 o 08:14
0
AQUAPARK TO JEDNA Z WIELU INWESTYCJI WYNIKAJąCEJ Z NIEUDOLNOśCI, CWANIACTWA I PARTYJNIACTWA KOLEJNYCH EKIP DECYDENTóW W TYM MIEśCIE TYLE!!!A P...,żE W INNYCH MIASTACH TEż SIę NIE UDAłO, TO ROBIENIE SOBIE DOBRZE BY MIEć DOBRY HUMOR NA RESZTę DNIA!!JAKOś WROCłAW DO KTóREGO WASYL ZE śWITą JEźDZIł MA W...AQUAPARK, KRAKóW ITD I AQUAPRKI(TERMY)POWSTAJą W MIEJSCOWOśCIACH GóRSKICH...ZRESZTą O CZYM TU GADAć!!JAK SIę NIE CHCE NIC ROBIć, TYLKO KASę BRAC I PRACOWAC OD 7 DO 15 TO NIC SIę NIE ZROBI!!!Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE!!
Avatar
Marcel / 17 września 2009 o 06:55
0
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzystkow wzajemnej adoracji siedzi na stołkach biorąc grube tysiace zł pensji za nic !! Panie wasilewski skoro Pan nie umie i nie radzi sobie z zarządzaniem miastem to prosze po prostu zrezygnować!! Niech Pan znajdzie w sobie choc troche odwagi cywilnej i przyznając sie do niemocy odejdzie z zajmowanego stanowska.
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzys... rozwiń
Avatar
kad / 17 września 2009 o 06:30
0
Nie wierzę, że nie ma chętnych na inwestycję która będzie przynosiła zyski - vide kilka polskich miast dużo mniejszych od Lublina które zafundowały sobie takie atrakcje. Może po prostu wejście w biznes jest za drogie?
Avatar
Ziemowit Pędziwiatr / 17 września 2009 o 12:07
0
W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty...


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemnie gorące źródła, ale na razie nie puszcza pary z ust. To może być gwóźdź następnej kampanii wyborczej


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemni... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 12:06
0
swójnick napisał:
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna.

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna. rozwiń
Avatar
swójnick / 17 września 2009 o 11:49
0
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:57
0
kto mądry przyjdzie z inwestycjami do Lublina gdzie radni w ogóle nie myślą o mieście tylko o własnych interesach . W nawiązaniu do artykułu - :Sypie się Platforma Obywatelska :
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 09:16
0
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” i mojej koterii, było dobrze.
Doprawdy żałosne i tak już od wielu lat. Po „słusznie mienionych” ekipach rządzących pozostały przynajmniej pomniki ich nieudolności, jak np. bardzo długo budowany dawny WOSTIW obecny MOSIR, czy ciągle niedokończony „Teatr w budowie” teraz idzie nowe - pozostaną tylko niespełnione obietnice - ale przecież to tylko obietnice - to co mieszkańcy pozostaje nam jak zwykle "budka z piwem" i rozruby, bo przecież na naszych włodarzy jak zwykle nie ma co liczyć
oni się "wyżywią" na swoich ciepłych, nie wymagających żadnego wysiłku posadkach (ach gdyby jeszcze nie było tego "kaca" - oczywiście po imprezach i nierubstwie a nie po niespełnionych obietnicach).
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec lublina / 17 września 2009 o 08:54
0
Jak ktoś kompletnie nie daje sobie rady na zajmowanym stanowisku to trzeba go zwolnić alobo przenieść na stanowisko na którym sobie poradzi. Może forumowicze zaproponują jakieś stanowisko pracy dla pana wasilewskiego, na którym sobie poradzi. Może specjalista od utrzymywania czystości powierzchni płaskich - może sobie poradzi.
Avatar
chart / 17 września 2009 o 08:16
0
Lotnisko powstaje, obwodnica idzie swoim rytmem - nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Co do dochodowości aquaparku - no właśnie, widać z rachunku ekonomicznego nie wynika, żeby był to interes opłacalny. A niby na jakiej podstawie miasto ma zajmować się czymś, co lepiej pasuje do prywatnego biznesu? Pewnie, mogłoby i gwoździe produkować. Tylko po co?
Avatar
OBYRET222 / 17 września 2009 o 08:14
0
AQUAPARK TO JEDNA Z WIELU INWESTYCJI WYNIKAJąCEJ Z NIEUDOLNOśCI, CWANIACTWA I PARTYJNIACTWA KOLEJNYCH EKIP DECYDENTóW W TYM MIEśCIE TYLE!!!A P...,żE W INNYCH MIASTACH TEż SIę NIE UDAłO, TO ROBIENIE SOBIE DOBRZE BY MIEć DOBRY HUMOR NA RESZTę DNIA!!JAKOś WROCłAW DO KTóREGO WASYL ZE śWITą JEźDZIł MA W...AQUAPARK, KRAKóW ITD I AQUAPRKI(TERMY)POWSTAJą W MIEJSCOWOśCIACH GóRSKICH...ZRESZTą O CZYM TU GADAć!!JAK SIę NIE CHCE NIC ROBIć, TYLKO KASę BRAC I PRACOWAC OD 7 DO 15 TO NIC SIę NIE ZROBI!!!Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE!!
Avatar
Marcel / 17 września 2009 o 06:55
0
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzystkow wzajemnej adoracji siedzi na stołkach biorąc grube tysiace zł pensji za nic !! Panie wasilewski skoro Pan nie umie i nie radzi sobie z zarządzaniem miastem to prosze po prostu zrezygnować!! Niech Pan znajdzie w sobie choc troche odwagi cywilnej i przyznając sie do niemocy odejdzie z zajmowanego stanowska.
Do jasnej choroby czy w tym mieście coś w końcu da się cokolwiek zrobić ??!! Aquaparku nie będzie, tunelu pod Racławickiemi nie będzie, o lotnisku sie tylko mówi, o obowdnicy tez tylko sie gada i nic nie robi. Miasto jest sparaliżowane korkami, brak tu jakich kolwiekinwestycji . dlaczego u licha w Trójmiecie sie da, w Poznaniu czy wrocławiu tez można , a w Lublinie nie??!!! Kurcze gdyby jakikolwiek szeregowy pracownik były tak nieporadny jak Pan prezydent Lublina i jego świta zostałby natychmiast zwolniony, a to towarzys... rozwiń
Avatar
kad / 17 września 2009 o 06:30
0
Nie wierzę, że nie ma chętnych na inwestycję która będzie przynosiła zyski - vide kilka polskich miast dużo mniejszych od Lublina które zafundowały sobie takie atrakcje. Może po prostu wejście w biznes jest za drogie?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 11

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 25 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 34 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!