Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Nowa siedziba dla Polsko-Ukraińskiego Uniwersytetu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Prezydent nie zlikwiduje bursy przy Weteranów, której budynek chciał podarować przyszłemu Polsko-Ukraińskiemu Uniwersytetowi Europejskiemu. Dziś ogłosił, że udało się znaleźć dwa inne budynki dla nowej uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli zlikwidują bursę, będę musiała wstawać codziennie o godz. 3 lub 4 rano, żeby dojechać na lekcje do Lublina – zamartwiała się Malwina Walczak na wieść o planach likwidacji placówki przy Weteranów. Malwina ze swej rodzinnej miejscowości ma bardzo daleko do przystanku, na opłacenie stancji jej rodziców nie stać, a za bursę płaci niecałe 200 zł miesięcznie i w tej cenie ma też posiłki.

Po protestach prezydent zrezygnował z likwidacji działającej od 55 lat bursy. Znalazło się inne rozwiązanie.

Rektorat nowej uczelni ma trafić do budynku Policyjnej Izby Dziecka na rogu ul. Skłodowskiej i Uniwersyteckiej.

– 1 maja policja przekaże budynek wojewodzie, a wojewoda da go uniwersytetowi. Izba zostanie przeniesiona na Północną – ogłosił dziś Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Sama policja mówi niewiele.

– Rozmowy trwają – stwierdza Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.
Studenci trafią na ul. Dolnej Panny Marii. – Marszałek województwa ma przekazać na rzecz uniwersytetu budynek Wojewódzkiego Ośrodka Kultury – zapowiada Wasilewski. – Przeniesiemy WOK do gmachu Teatru w Budowie. Są tam odpowiednie pomieszczenia – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek Lubelszczyzny.

– Przekazanie budynku WOK jest dobrym krokiem, ale na tym nie może się skończyć, bo uniwersytet ma mieć docelowo 4 tys. studentów i potrzebne będą kolejne budynki – przyznaje prof. Jan Pomorski, który w imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koordynuje tworzenie nowej uczelni.

W pierwszym etapie uniwersytet ma przejąć obecnych doktorantów Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów. Później rozpocznie regularne nabory. Wtedy budynek WOK już nie wystarczy. Ratusz już zapowiada, że postara się o następne nieruchomości.

– Będę występować o budynek po prokuraturze wojskowej – mówi prezydent. I deklaruje, że nie będzie likwidować bursy. – Nie mogę powiedzieć na sto procent, że nie będzie to konieczne. Ale to ostatnie działanie, które podejmę.

– Nadal liczę na to, że radni jednak przekażą uczelni bursę – mówi tymczasem Pomorski. Bursa miała być likwidowana już pięć lat temu. Już wtedy miał ją dostać nowy uniwersytet. Ostatnio Ratusz tę propozycję ponowił, a odstąpił od niej pod naporem obrońców bursy.

Według prof. Pomorskiego, międzyrządowa polsko-ukraińska umowa o powołaniu nowej uczelni zostanie podpisana, gdy tylko ucichnie wrzawa po wyborach na Ukrainie, bo pomysł popiera, zarówno ekipa Wiktora Janukowycza, jak i Julii Tymoszenko.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kobzar / 26 lutego 2010 o 21:37
0
Gość napisał:
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony.


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony. rozwiń
Avatar
Sprawdźcie wiadomości... / 26 lutego 2010 o 18:48
0
Sprawdźcie wiadomości. Jest już uchwała o oddaniu bursy na ul. Weteranów, więc Malwina będzie musiała wstawać o 4, wynająć sobie stancję, lub zrezygnować z kształcenia i zostać na wsi.
Avatar
xc / 12 lutego 2010 o 20:46
0
biggy napisał:
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.

Oho najmądrzejszy i najlepiej poinformowany we wsi się odezwał. Powinieneś zajmować się czymś innym o tej porze- zapracowany człowieku.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2010 o 16:07
0
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarza. Kultura w Lublinie upada a wybrani przez mieszkańców radni tego nie zauważają. Tracimy szansę by Lublin stał się miastem kultury w 2016 roku! Jeszcze czas na obudzenie się panowie decydenci.[size="4"][/size]
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarz... rozwiń
Avatar
-gośćie_ / 12 lutego 2010 o 13:11
0
na tak kosmiczne pomysły władz to tylko kino "Kosmos" wchodzi w rachubę na siedzibę uniwersytetu!
Avatar
yurek55 / 12 lutego 2010 o 12:22
0
to była moja szkoła nr.12
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 11:48
0
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 12 lutego 2010 o 09:45
0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Budynek WOKu ma być przeznaczony na siedzibę Uniwersytetu czy jego bursę (sic!)???
Avatar
biggy / 12 lutego 2010 o 09:32
0
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.
Avatar
KK / 12 lutego 2010 o 08:35
0
Silver napisał:
KURIOZALNA GŁUPOTA otwierać nową uczelnię w mieście gdzie jest ich najwięcej w kraju w stosunku do ilości mieszkańców. Wystarczy już że absolwenci obecnych uczelni czym prędzej uciekają z tej zapyziałej wsi Lublin bo nie mogą znaleźć pracy. Chyba że osiągnięciem prezydenta i jego deb***nych urzędasów jest to że zdesperowani ludzie po studiach lądują na kasie w Biedronce. IDIOTYZM KOMPLETNY. ZAS...ANY PREZYDENCIE ŚCIĄGNIJ TU WRESZCIE JAKICHŚ INWESTORÓW a nie otwieraj kolejną uczelnię w mieście gdzie i tak jest ich już za dużo.

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA .

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA . rozwiń
Avatar
kobzar / 26 lutego 2010 o 21:37
0
Gość napisał:
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony.


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony. rozwiń
Avatar
Sprawdźcie wiadomości... / 26 lutego 2010 o 18:48
0
Sprawdźcie wiadomości. Jest już uchwała o oddaniu bursy na ul. Weteranów, więc Malwina będzie musiała wstawać o 4, wynająć sobie stancję, lub zrezygnować z kształcenia i zostać na wsi.
Avatar
xc / 12 lutego 2010 o 20:46
0
biggy napisał:
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.

Oho najmądrzejszy i najlepiej poinformowany we wsi się odezwał. Powinieneś zajmować się czymś innym o tej porze- zapracowany człowieku.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2010 o 16:07
0
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarza. Kultura w Lublinie upada a wybrani przez mieszkańców radni tego nie zauważają. Tracimy szansę by Lublin stał się miastem kultury w 2016 roku! Jeszcze czas na obudzenie się panowie decydenci.[size="4"][/size]
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarz... rozwiń
Avatar
-gośćie_ / 12 lutego 2010 o 13:11
0
na tak kosmiczne pomysły władz to tylko kino "Kosmos" wchodzi w rachubę na siedzibę uniwersytetu!
Avatar
yurek55 / 12 lutego 2010 o 12:22
0
to była moja szkoła nr.12
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 11:48
0
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 12 lutego 2010 o 09:45
0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Budynek WOKu ma być przeznaczony na siedzibę Uniwersytetu czy jego bursę (sic!)???
Avatar
biggy / 12 lutego 2010 o 09:32
0
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.
Avatar
KK / 12 lutego 2010 o 08:35
0
Silver napisał:
KURIOZALNA GŁUPOTA otwierać nową uczelnię w mieście gdzie jest ich najwięcej w kraju w stosunku do ilości mieszkańców. Wystarczy już że absolwenci obecnych uczelni czym prędzej uciekają z tej zapyziałej wsi Lublin bo nie mogą znaleźć pracy. Chyba że osiągnięciem prezydenta i jego deb***nych urzędasów jest to że zdesperowani ludzie po studiach lądują na kasie w Biedronce. IDIOTYZM KOMPLETNY. ZAS...ANY PREZYDENCIE ŚCIĄGNIJ TU WRESZCIE JAKICHŚ INWESTORÓW a nie otwieraj kolejną uczelnię w mieście gdzie i tak jest ich już za dużo.

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA .

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA . rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.