Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Nowa siedziba dla Polsko-Ukraińskiego Uniwersytetu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Prezydent nie zlikwiduje bursy przy Weteranów, której budynek chciał podarować przyszłemu Polsko-Ukraińskiemu Uniwersytetowi Europejskiemu. Dziś ogłosił, że udało się znaleźć dwa inne budynki dla nowej uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli zlikwidują bursę, będę musiała wstawać codziennie o godz. 3 lub 4 rano, żeby dojechać na lekcje do Lublina – zamartwiała się Malwina Walczak na wieść o planach likwidacji placówki przy Weteranów. Malwina ze swej rodzinnej miejscowości ma bardzo daleko do przystanku, na opłacenie stancji jej rodziców nie stać, a za bursę płaci niecałe 200 zł miesięcznie i w tej cenie ma też posiłki.

Po protestach prezydent zrezygnował z likwidacji działającej od 55 lat bursy. Znalazło się inne rozwiązanie.

Rektorat nowej uczelni ma trafić do budynku Policyjnej Izby Dziecka na rogu ul. Skłodowskiej i Uniwersyteckiej.

– 1 maja policja przekaże budynek wojewodzie, a wojewoda da go uniwersytetowi. Izba zostanie przeniesiona na Północną – ogłosił dziś Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Sama policja mówi niewiele.

– Rozmowy trwają – stwierdza Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.
Studenci trafią na ul. Dolnej Panny Marii. – Marszałek województwa ma przekazać na rzecz uniwersytetu budynek Wojewódzkiego Ośrodka Kultury – zapowiada Wasilewski. – Przeniesiemy WOK do gmachu Teatru w Budowie. Są tam odpowiednie pomieszczenia – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek Lubelszczyzny.

– Przekazanie budynku WOK jest dobrym krokiem, ale na tym nie może się skończyć, bo uniwersytet ma mieć docelowo 4 tys. studentów i potrzebne będą kolejne budynki – przyznaje prof. Jan Pomorski, który w imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koordynuje tworzenie nowej uczelni.

W pierwszym etapie uniwersytet ma przejąć obecnych doktorantów Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów. Później rozpocznie regularne nabory. Wtedy budynek WOK już nie wystarczy. Ratusz już zapowiada, że postara się o następne nieruchomości.

– Będę występować o budynek po prokuraturze wojskowej – mówi prezydent. I deklaruje, że nie będzie likwidować bursy. – Nie mogę powiedzieć na sto procent, że nie będzie to konieczne. Ale to ostatnie działanie, które podejmę.

– Nadal liczę na to, że radni jednak przekażą uczelni bursę – mówi tymczasem Pomorski. Bursa miała być likwidowana już pięć lat temu. Już wtedy miał ją dostać nowy uniwersytet. Ostatnio Ratusz tę propozycję ponowił, a odstąpił od niej pod naporem obrońców bursy.

Według prof. Pomorskiego, międzyrządowa polsko-ukraińska umowa o powołaniu nowej uczelni zostanie podpisana, gdy tylko ucichnie wrzawa po wyborach na Ukrainie, bo pomysł popiera, zarówno ekipa Wiktora Janukowycza, jak i Julii Tymoszenko.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kobzar / 26 lutego 2010 o 21:37
0
Gość napisał:
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony.


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony. rozwiń
Avatar
Sprawdźcie wiadomości... / 26 lutego 2010 o 18:48
0
Sprawdźcie wiadomości. Jest już uchwała o oddaniu bursy na ul. Weteranów, więc Malwina będzie musiała wstawać o 4, wynająć sobie stancję, lub zrezygnować z kształcenia i zostać na wsi.
Avatar
xc / 12 lutego 2010 o 20:46
0
biggy napisał:
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.

Oho najmądrzejszy i najlepiej poinformowany we wsi się odezwał. Powinieneś zajmować się czymś innym o tej porze- zapracowany człowieku.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2010 o 16:07
0
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarza. Kultura w Lublinie upada a wybrani przez mieszkańców radni tego nie zauważają. Tracimy szansę by Lublin stał się miastem kultury w 2016 roku! Jeszcze czas na obudzenie się panowie decydenci.[size="4"][/size]
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarz... rozwiń
Avatar
-gośćie_ / 12 lutego 2010 o 13:11
0
na tak kosmiczne pomysły władz to tylko kino "Kosmos" wchodzi w rachubę na siedzibę uniwersytetu!
Avatar
yurek55 / 12 lutego 2010 o 12:22
0
to była moja szkoła nr.12
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 11:48
0
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 12 lutego 2010 o 09:45
0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Budynek WOKu ma być przeznaczony na siedzibę Uniwersytetu czy jego bursę (sic!)???
Avatar
biggy / 12 lutego 2010 o 09:32
0
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.
Avatar
KK / 12 lutego 2010 o 08:35
0
Silver napisał:
KURIOZALNA GŁUPOTA otwierać nową uczelnię w mieście gdzie jest ich najwięcej w kraju w stosunku do ilości mieszkańców. Wystarczy już że absolwenci obecnych uczelni czym prędzej uciekają z tej zapyziałej wsi Lublin bo nie mogą znaleźć pracy. Chyba że osiągnięciem prezydenta i jego deb***nych urzędasów jest to że zdesperowani ludzie po studiach lądują na kasie w Biedronce. IDIOTYZM KOMPLETNY. ZAS...ANY PREZYDENCIE ŚCIĄGNIJ TU WRESZCIE JAKICHŚ INWESTORÓW a nie otwieraj kolejną uczelnię w mieście gdzie i tak jest ich już za dużo.

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA .

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA . rozwiń
Avatar
kobzar / 26 lutego 2010 o 21:37
0
Gość napisał:
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony.


Napisałeś nieprawdę, bo Polacy także tu studiowali. Dotychczasowe kolegium polsko-ukraińskie, a biorąc pod uwagę liczebnośc doktorantów z poszczególnych krajów należałoby uznać, że było i jeszcze jest to kolegium ukraińsko-polskie, dostępne także dla Polaków, zarówno z Polski jak i zza wschodniej granicy. Tylko tyle, że nie zachowano parytetu narodowościowego ze szkodą dla Polaków. Uważam, że z winy polskiej strony. rozwiń
Avatar
Sprawdźcie wiadomości... / 26 lutego 2010 o 18:48
0
Sprawdźcie wiadomości. Jest już uchwała o oddaniu bursy na ul. Weteranów, więc Malwina będzie musiała wstawać o 4, wynająć sobie stancję, lub zrezygnować z kształcenia i zostać na wsi.
Avatar
xc / 12 lutego 2010 o 20:46
0
biggy napisał:
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.

Oho najmądrzejszy i najlepiej poinformowany we wsi się odezwał. Powinieneś zajmować się czymś innym o tej porze- zapracowany człowieku.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2010 o 16:07
0
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarza. Kultura w Lublinie upada a wybrani przez mieszkańców radni tego nie zauważają. Tracimy szansę by Lublin stał się miastem kultury w 2016 roku! Jeszcze czas na obudzenie się panowie decydenci.[size="4"][/size]
Uniwersytet jest potrzebny ale dlaczego kosztem WDK, czy UM nie widzi tego że rozklada w ten sposób lubelską kulturę? Centrum Kultury jest w remoncie i rozrzucone po calym mieście. No cóż, to konieczność. Teatr Andersena wciąż nie ma swojej siedziby. Kino Apollo ( dawne Wyzwolenie) sprzedane przez właściciela a mogło odupić miasto na porzeby tego teatru. Dom kultury na osiedlu " Maki" decyzją właściciela PSM Kolejarz zlikwidowany. Od kilku lat nie działa piękna sala widowikowo - kinowa w Domu Żołnierza, problemy ma też Dom Kolejarz... rozwiń
Avatar
-gośćie_ / 12 lutego 2010 o 13:11
0
na tak kosmiczne pomysły władz to tylko kino "Kosmos" wchodzi w rachubę na siedzibę uniwersytetu!
Avatar
yurek55 / 12 lutego 2010 o 12:22
0
to była moja szkoła nr.12
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 11:48
0
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom nie zapewniamy dobrych warunków. Jak można w ogóle pomyśleć o likwidowaniu bursy dla młodziezy??co to za władze tak robią?
Mamy dużo uczelni w Lublinie, jak do tej pory na uniwersytecie polsko-ukraińskim kształciły się tylko za nasze polskie pieniądze jedynie osoby z krajów b. ZSRR, dla Polaków był on niedostępny. I jeszcze pytanie: po co on nam w ogóle? A cóz to za prestiż??Może zainwestujmy w to,co już mamy dla dobra polskich studentów, zamiast finansować doktoraty ukraińcom, którzy (a wiem o tym bardzo dobrze) więcej czasu spędzają nielegalnie tu pracując niż na uczelni.Jesteśmy za biednym krajem, by jeszcze finansować innych, skoro naszym uczniom i studentom... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 12 lutego 2010 o 09:45
0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Budynek WOKu ma być przeznaczony na siedzibę Uniwersytetu czy jego bursę (sic!)???
Avatar
biggy / 12 lutego 2010 o 09:32
0
No nareszcie to gniazdo nieróbstwa i gnuśności czyli WOK będzie ruszone. Brawo.
Avatar
KK / 12 lutego 2010 o 08:35
0
Silver napisał:
KURIOZALNA GŁUPOTA otwierać nową uczelnię w mieście gdzie jest ich najwięcej w kraju w stosunku do ilości mieszkańców. Wystarczy już że absolwenci obecnych uczelni czym prędzej uciekają z tej zapyziałej wsi Lublin bo nie mogą znaleźć pracy. Chyba że osiągnięciem prezydenta i jego deb***nych urzędasów jest to że zdesperowani ludzie po studiach lądują na kasie w Biedronce. IDIOTYZM KOMPLETNY. ZAS...ANY PREZYDENCIE ŚCIĄGNIJ TU WRESZCIE JAKICHŚ INWESTORÓW a nie otwieraj kolejną uczelnię w mieście gdzie i tak jest ich już za dużo.

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA .

PANIE PAN TO CHYBA ZA DUŻO WÓDKI PIJESZ I PRZEZ PRZYPADEK NAUCZYŁEŚ SIĘ PISAĆ ALE NIESTETY NIE MYŚLEĆ ,NIE LUBIĘ LUDZI OBRAŻAĆ ALE JAK TAKIE COŚ PRZECZYTAM TO MNIE SZLAG TRAFIA . rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!