Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2016 r.
13:21

Nowe bloki powstaną na Czubach? Połowę terenu ma zająć zieleń

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
56 54 A A
Około połowy terenu stanowić będzie urządzona i ogólnodostępna zieleń. Fot. Google Maps
Około połowy terenu stanowić będzie urządzona i ogólnodostępna zieleń. Fot. Google Maps

Zabudowę części gruntów leżących u zbiegu ul. Bursztynowej i Szafirowej umożliwić ma w czwartek lubelska Rada Miasta. W miejscu, gdzie niegdyś miasto chciało stawiać szkołę, teraz mogłyby się pojawić mieszkania

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Głosowanie dotyczyć ma zmiany przeznaczenia tego terenu, który obecnie może być wykorzystany jedynie pod budowę szkoły. Takie przeznaczenie leżącej odłogiem nieruchomości zapisane jest w obowiązującym planie zagospodarowaniaprzestrzennego, który to plan radni mają zmienić, co pozwoli na inne inwestycje w tym miejscu.

Na terenie tym dopuszczona ma zostać wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa z lokalami usługowymi i handlowymi na parterze. Lokale takie mają się ciągnąć wzdłuż ul. Szafirowej i wzdłuż głównej pieszej alei prowadzącej w kierunku ul. Jana Pawła II. Jednocześnie proponowane przez miejskich planistów zapisy mają zagwarantować, że około połowy terenu stanowić będzie urządzona i ogólnodostępna zieleń. Część przeznaczona pod budownictwo mogłaby być zabudowana w około 40 proc.

Nowa zabudowa – jak proponuje Ratusz – mogłaby mieć nie więcej niż trzy piętra, a jedynie wzdłuż ul. Szafirowej plan ma pozwolić ma czwarte piętro. Zmieniony plan określi też wymaganą od inwestora liczbę miejsc parkingowych przypadających na każde mieszkanie. Wskaźniki te określono w projekcie uchwały na nie mniej niż jedno miejsce w przypadku mieszkań o powierzchni do 50 mkw., dla mieszkań większych, ale nie przekraczających 70 mkw. wskaźnik ma wynosić 1,2 miejsca parkingowego, zaś dla jeszcze większych lokali to 1,5 miejsca. Wliczane w to mają być miejsca w garażach.

Minimalna liczba miejsc parkingowych określona ma być też dla lokali usługowych i handlowych, również tu mają się liczyć garaże. I tak na przykład od przedszkoli miasto wymagać ma co najmniej trzech miejsc na każdą salę pobytu dzieci, od gabinetów lekarskich nie mniej niż pięć miejsc na każde 100 mkw. powierzchni użytkowej, a od sklepów nie mniej niż 32 miejsca na 1000 mkw. powierzchni sprzedaży.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 19:29
+1
Kup sobie działkę na wolnym rynku, posadź trawę, płać za nią podatki i udostępnij całemu światu. Co cię powstrzymuje? Już tego jęczenia słuchać nie można.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 16:53
+1
Jak ktoś chce tam szkołę(choć wiadomo, że nie jest potrzebna), niech kupuje działkę i buduje. A jak nie to niech przestanie skomleć - komuna się dawno skończyła.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 15:14
+1
Ogólnodostępne. Projekt planu wyklucza możliwość grodzenia. Po co się wydzierasz jak nie jesteś w stanie nawet sprawdzić czegoś tak prostego? Poza tym tuż obok tego terenu jest już prywatny żłobek. Po co kolejny? I kto go miałby wybudować? Miasto? No to musiałoby najpierw wykupić ten teren za grube pieniądze, bo miasto może budować tylko na własnych gruntach. Więc z założenia woli inwestować na własnym gruncie niż od kogoś kupować samą działkę bo to podraża inwestycję. Naprawdę nie rozumiem o czym bredzisz.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 14:03
+1
Dopóki nie powstanie szkoła (a nie powstanie bo miasto nie potrzebuje jej w tej części Czubów a żadnemu inwestorowi prywatnemu się nie opłaca) właściciele mają prawo zagospodarowywać grunt tymczasowo w wybrany przez siebie sposób. Jeżeli władza publiczna uniemożliwia im zrobienie użytku ze swojej własności to mają prawo robić z nim co im się podoba, pod warunkiem że jest to tymczasowe. Ale to nie ma sensu, bo po co sobie robić nawzajem na złość? Nastąpi zmiana planu i skorzystają na tym wszystkie strony: 1) mieszkańcy dostaną tereny zielone do których nie mają w tej chwili nawet cienia prawa 2) właściciele dostaną część nieruchomości pod zabudowę i na tym zarobią 3) miasto pozbędzie się gorącego kartofla, bez wydawania nawet złotówki, zapewni mieszkańcom tereny zielone, zyska na podatku od nieruchomości który wzrośnie po powstaniu mieszkań i lokali handlowych, a w nowo powstałych lokalach ktoś przecież będzie pracował, czyli powstanie trochę nowych miejsc pracy. Gdzie jest problem, bo nie rozumiem?
Dopóki nie powstanie szkoła (a nie powstanie bo miasto nie potrzebuje jej w tej części Czubów a żadnemu inwestorowi prywatnemu się nie opłaca) właściciele mają prawo zagospodarowywać grunt tymczasowo w wybrany przez siebie sposób. Jeżeli władza publiczna uniemożliwia im zrobienie użytku ze swojej własności to mają prawo robić z nim co im się podoba, pod warunkiem że jest to tymczasowe. Ale to nie ma sensu, bo po co sobie robić nawzajem na złość? Nastąpi zmiana planu i skorzystają na tym wszystkie strony: 1) mieszkańcy dostaną tereny zielone ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 13:49
+1
Właścicielem gruntu są od kilkunastu lat te osoby prywatne więc proszę nie pisać takich głupot, ok? Poza tym projekt planu jest kompromisem, bo właściciele dostają pod zabudowę o wiele mniej niż teren, który będzie terenem zielonym i rekreacyjnym.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 13:45
+1
Rany boskie, sami eksperci! W skrócie: działka była przeznaczona pod budowę szkoły w dawnym planie zagospodarowania. Miasto w tym miejscu nie będzie budować szkoły, bo nie ma takiej potrzeby, nowe szkoły powstają tam gdzie buduje się dużo nowych mieszkań - jak w rejonie Gęsiej. Właściciele w związku z tym mieli prawo żądać od miasta wykupienia tego gruntu z cenę działki pod usługi oświaty (ok 300zł/m2). Miasto musiałoby więc wydać kilka milionów (przemnóżcie sobie hektar gruntu razy 300zł) za zakup gruntu na szkołę, której nie będzie budować. Czyli wyrzucić pieniądze w błoto. Grunt jest własnością prywatnych osób. Pod boisko sportowe był wykorzystywany tylko grzecznościowo, a kiedy tzw. społecznicy zaczęli głośno twierdzić, że mają prawo do decydowania co ma na nim powstać, właściciele zaorali grunt, pewnie po to, żeby przypomnieć kto tu jest właścicielem. Właściciele przez lata płacili za grunt wysokie podatki a na propozycję żeby spółdzielnia mieszkaniowa dzierżawiła grunt pod boisko w zamian za opłacanie podatków dostali odmowę. SM Czuby chciała grunt ale tylko za darmo. Rada dzielnicy ani mieszkańcy też nie byli zainteresowani opłacaniem dzierżawy. Czyli prywatne osoby miały trzymać i opłacać podatki za publiczny teren sportowy.
Rany boskie, sami eksperci! W skrócie: działka była przeznaczona pod budowę szkoły w dawnym planie zagospodarowania. Miasto w tym miejscu nie będzie budować szkoły, bo nie ma takiej potrzeby, nowe szkoły powstają tam gdzie buduje się dużo nowych mieszkań - jak w rejonie Gęsiej. Właściciele w związku z tym mieli prawo żądać od miasta wykupienia tego gruntu z cenę działki pod usługi oświaty (ok 300zł/m2). Miasto musiałoby więc wydać kilka milionów (przemnóżcie sobie hektar gruntu razy 300zł) za zakup gruntu na szkołę, której nie będzie budować... rozwiń
Avatar
nietroll dojnej zmiany / 14 listopada 2016 o 17:05
0
obiektywny napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, wszyscy wszędzie to urzędnicy ratusza. Każdy kto myśłi logicznie to też klakier Żuka. Nawet kiedy ktoś zadaje proste pytanie co miasto traci na zmianie planu, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Wymieniono poniżej korzyści i dla mieszkańców i dla właścicieli i dla miasta. Jakie straty? Bo przypominam, że w tej chwili nawet metr kwadratowy tego gruntu nie musi być terenem zielonym.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności.
Faktycznie, szkoda czasu, bo widać że to jacyś fanatyczni osobnicy odporni na wszystkie racjonalne argumenty. Tylko się kompromitują.
Faktycznie, szkoda czasu, bo widać że to jacyś fanatyczni osobnicy odporni na wszystkie racjonalne argumenty. Tylko się kompromitują. rozwiń
Avatar
obiektywny / 14 listopada 2016 o 16:51
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, wszyscy wszędzie to urzędnicy ratusza. Każdy kto myśłi logicznie to też klakier Żuka. Nawet kiedy ktoś zadaje proste pytanie co miasto traci na zmianie planu, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Wymieniono poniżej korzyści i dla mieszkańców i dla właścicieli i dla miasta. Jakie straty? Bo przypominam, że w tej chwili nawet metr kwadratowy tego gruntu nie musi być terenem zielonym.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności. rozwiń
Avatar
Beata / 14 listopada 2016 o 16:26
0
Wydział prasowy UM Lublin chyba ostatnio pracuje 24h/dobę Mamy dyżury całodobowe. Taka robota.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 16:04
0
No to zbieraj kieszonkowe odkupuj za 3 miliony grunt i buduj szkołę.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 19:29
+1
Kup sobie działkę na wolnym rynku, posadź trawę, płać za nią podatki i udostępnij całemu światu. Co cię powstrzymuje? Już tego jęczenia słuchać nie można.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 19:04
-1
Tylko kawałek zieleni i odrazu już bloki masakra
Avatar
nietroll dojnej zmiany / 14 listopada 2016 o 17:05
0
obiektywny napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, wszyscy wszędzie to urzędnicy ratusza. Każdy kto myśłi logicznie to też klakier Żuka. Nawet kiedy ktoś zadaje proste pytanie co miasto traci na zmianie planu, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Wymieniono poniżej korzyści i dla mieszkańców i dla właścicieli i dla miasta. Jakie straty? Bo przypominam, że w tej chwili nawet metr kwadratowy tego gruntu nie musi być terenem zielonym.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności.
Faktycznie, szkoda czasu, bo widać że to jacyś fanatyczni osobnicy odporni na wszystkie racjonalne argumenty. Tylko się kompromitują.
Faktycznie, szkoda czasu, bo widać że to jacyś fanatyczni osobnicy odporni na wszystkie racjonalne argumenty. Tylko się kompromitują. rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 16:53
+1
Jak ktoś chce tam szkołę(choć wiadomo, że nie jest potrzebna), niech kupuje działkę i buduje. A jak nie to niech przestanie skomleć - komuna się dawno skończyła.
Avatar
obiektywny / 14 listopada 2016 o 16:51
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, wszyscy wszędzie to urzędnicy ratusza. Każdy kto myśłi logicznie to też klakier Żuka. Nawet kiedy ktoś zadaje proste pytanie co miasto traci na zmianie planu, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Wymieniono poniżej korzyści i dla mieszkańców i dla właścicieli i dla miasta. Jakie straty? Bo przypominam, że w tej chwili nawet metr kwadratowy tego gruntu nie musi być terenem zielonym.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności.
Radzę nie wdawać się w dyskusje z opłaconymi trollami z "dobrej" zmiany. Ich zadaniem jest krytykować wszystko co ma związek z Żukiem, bez względu na okoliczności. rozwiń
Avatar
Beata / 14 listopada 2016 o 16:26
0
Wydział prasowy UM Lublin chyba ostatnio pracuje 24h/dobę Mamy dyżury całodobowe. Taka robota.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 16:04
0
No to zbieraj kieszonkowe odkupuj za 3 miliony grunt i buduj szkołę.
Avatar
stanowcze NIE dla Żuka i jego zje...ch decyzji / 14 listopada 2016 o 15:35
0
Tak, musi być szkołą...
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 15:18
0
Tak, wszyscy wszędzie to urzędnicy ratusza. Każdy kto myśłi logicznie to też klakier Żuka. Nawet kiedy ktoś zadaje proste pytanie co miasto traci na zmianie planu, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Wymieniono poniżej korzyści i dla mieszkańców i dla właścicieli i dla miasta. Jakie straty? Bo przypominam, że w tej chwili nawet metr kwadratowy tego gruntu nie musi być terenem zielonym.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 15:14
+1
Ogólnodostępne. Projekt planu wyklucza możliwość grodzenia. Po co się wydzierasz jak nie jesteś w stanie nawet sprawdzić czegoś tak prostego? Poza tym tuż obok tego terenu jest już prywatny żłobek. Po co kolejny? I kto go miałby wybudować? Miasto? No to musiałoby najpierw wykupić ten teren za grube pieniądze, bo miasto może budować tylko na własnych gruntach. Więc z założenia woli inwestować na własnym gruncie niż od kogoś kupować samą działkę bo to podraża inwestycję. Naprawdę nie rozumiem o czym bredzisz.
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.