Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2011 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Nowe bloki socjalne w Lublinie? Radna: "To owrzodzenie miasta"

Autor: Zdjęcie autora Domink Smaga
0 62 A A
Takich osiedli bloków socjalnych – jak przy Grygowej – nie będzie już w mieście. (Jacek Świerczyński
Takich osiedli bloków socjalnych – jak przy Grygowej – nie będzie już w mieście. (Jacek Świerczyński

Mieszkańcy Hajdowa nie chcą obok siebie bloku socjalnego z mieszkaniami dla najuboższych. Do jego budowy przymierza się Ratusz. – To owrzodzenie miasta – napisała do prezydenta jedna z radnych. – Przecież tam będą mieszkać ludzie – odpowiada magistrat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Blok – a właściwie kontener mieszkalny – miałby stanąć w rejonie ul. Grodzickiego, nieopodal oczyszczalni ścieków. – Rozpatrujemy różne lokalizacje, ta jest jedną z nich – przyznaje Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta. Do bloku miałyby trafić osoby, które mają prawo do lokalu socjalnego. To najubożsi lublinianie.

Ale na budowę nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy. Zbierają już podpisy pod petycją do prezydenta. Do protestu dołącza się Małgorzata Suchanowska, miejska radna z Rudnika. Podkreśla, że dla wielu lokatorów mieszkań socjalnych życie w tak odległej dzielnicy będzie bardzo uciążliwe, zwłaszcza w przypadku dojazdów do pracy lub szkoły.

Radna bierze też w obronę obecnych mieszkańców ul. Grodzickiego. Tłumaczy, że dla nich takie sąsiedztwo to także straty ekonomiczne. – Spada wartość ich działek lub mieszkań, spada poziom bezpieczeństwa dzielnicy – pisze Suchanowska do prezydenta. Podkreśla, że obok są polecane w przewodnikach szlaki turystyczne. – Obowiązkiem władz miasta jest rozwój i pielęgnowanie takich miejsc, a nie ich bezmyślne niszczenie i degradowanie.

– Zabudowanie kolejnych miejsc w mieście i na jego obrzeżach kontenerami mieszkalnymi to jego owrzodzenie – twierdzi Suchanowska.

– Przecież oczekujący na lokale socjalne to nie są rodziny patologiczne – wyjaśnia Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta. – Owszem, takie czasem się zdarzają, ale większość to ludzie, którzy z różnych powodów popadli w długi. Czy to z racji utraty pracy, czy to nie było ich stać na opłatę stale podnoszonego czynszu w budynkach prywatnych, który często przewyższał ich zarobki. Jak te osoby się poczują czytając o "owrzodzeniu”?

Magistrat zapewnia, że nie ma mowy o budowaniu całych osiedli bloków socjalnych, podobnych do tego przy Grygowej. Mają być rozsiane po całym mieście. W ciągu roku Ratusz chce budować od 30 do 40 tego typu mieszkań, koszt 1 mkw. z wyposażeniem wynosiłby 1000 złotych.

Wcześniej urzędnicy rozważali budowę kontenerów przy ul. Kunickiego, ale było tam za mało miejsca. W tym roku nie powstanie ani jeden taki blok, bo miasto nie ma na to ani grosza.

Tymczasem zapotrzebowanie na lokale socjalne jest w mieście ogromne. – Mamy około tysiąca wyroków eksmisyjnych, z czego 700 z uprawnieniem do lokalu socjalnego – mówi Lipińska. Wolnych lokali brak.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
basia / 9 maja 2011 o 10:59
0
[quote name='renia' timestamp='1304931262' post='475889']
Takie budynki powinno się budować gdzieś daleko od miasta, mieszkam w pobliżu budynku komunalnego-ul.Organowa. Jest tragicznie !
[/quote]
Kiedyś przechodziłam obok tego budynku-dostałam jajem .
Avatar
renia / 9 maja 2011 o 10:54
0
Takie budynki powinno się budować gdzieś daleko od miasta, mieszkam w pobliżu budynku komunalnego-ul.Organowa. Jest tragicznie !
Avatar
rUDY wOJTEK / 11 kwietnia 2011 o 17:35
0
A ja myśle, założyć konto na które można by było przesyłać pieniądze na pomoc dla biednych aby nie musieli się męczyć w kontenerach. Opłacą czynsz i jeszcze na kieliszek chleba wystarczy
Avatar
l / 11 kwietnia 2011 o 16:01
0
Będziecie mieć tam menelie. I tak się to skończy: http://kielce.gazeta...yli_Hepcia.html Ciągłymi przestępstwami i patologią. Takich ludzi się powinno wywozić do jakiegoś zagłębia meneli, ogrodzić teren i niech się tam okradają, wyrzynają i co tam jeszcze marginesy robią...

Ano właśnie powiedz tym z Magistratu i tym obrońcom biednych
Avatar
Gizmo / 11 kwietnia 2011 o 00:20
0
Będziecie mieć tam menelie. I tak się to skończy: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9410379,Chuligani_zniszczyli_Hepcia.html Ciągłymi przestępstwami i patologią. Takich ludzi się powinno wywozić do jakiegoś zagłębia meneli, ogrodzić teren i niech się tam okradają, wyrzynają i co tam jeszcze marginesy robią...
Avatar
solaris2284 / 9 kwietnia 2011 o 17:48
0
Główny wrzód miasta to ktoś taki jak ta radna,sama leżąc nad własnym basenem tak bardzo nawciągała się ozonu z pobliskiej oczyszczalni,że wydaje mi się iż goszczą często u niej goście tacy jak Jarek K.,Antek M.;Joachim B.i Jacek K.,bo całe to towarzystwo zachowuje się jakby wrócili z wakacji na Hajdowie.Nowy blok na Mireckiego już jest zamieszkany,ale wbrew obawom okolicznych mieszkańców drugiej Grygowej tu nie ma,a jeśli już coś się dzieje,to prym w niszczeniu spokoju okolicy wiodą dzieci i młodzież z pobliskich uliczek,którzy do tej pory nie mieli placu zabaw,a kiedy dostali niedaleko obok bloku,nie wiedzą jak mają z tego dobrodziejstwa korzystać i niszczą huśtawki- stare kobyły,a małe dzieci nie mogą się bawić.Podobna sprawa jest z przyblokowym skwerkiem z ławkami,gdzie wieczorami zbiera się towarzystwo z całej okolicy i to oni niekiedy zachowują się jak mieszkańcy "przysłowiowi" Grygowej.Na tej podstawie mogę stwierdzić,że ci co głośno krzyczą są tacy jak ci,których się boją lub gorsi.Na Grodzickiego w krzakach pewnie i tak nic nie zbudują,bo tam wrony nie dolatują,więc bez obaw EGOIŚCI,kontenery też tam nie dojadą.A swoją drogą fortuna kołem się toczy i kto wie czy za kilka lat nadziana dziś radna nie będzie skomleć o taki barak dla siebie.
Główny wrzód miasta to ktoś taki jak ta radna,sama leżąc nad własnym basenem tak bardzo nawciągała się ozonu z pobliskiej oczyszczalni,że wydaje mi się iż goszczą często u niej goście tacy jak Jarek K.,Antek M.;Joachim B.i Jacek K.,bo całe to towarzystwo zachowuje się jakby wrócili z wakacji na Hajdowie.Nowy blok na Mireckiego już jest zamieszkany,ale wbrew obawom okolicznych mieszkańców drugiej Grygowej tu nie ma,a jeśli już coś się dzieje,to prym w niszczeniu spokoju okolicy wiodą dzieci i młodzież z pobliskich uliczek,którzy do tej pory n... rozwiń
Avatar
. / 9 kwietnia 2011 o 15:50
0
[quote name='santon' timestamp='1302244627' post='461061']
Na Weglinie przy ul Zagloby w willowej dzielnicy domow jednorodzinnych sa 4 baraki socjalne. Nikt nie krzyczy a radni nie protestuja. pani radna pusta glowa.
[/quote]

WIADOMOŚCI LUBLIN 07.08.2008

Protest przeciw blokom komunalnym
TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

Mieszkańcy Dziesiątej i Kośminka protestują przeciwko budowie bloków komunalnych i socjalnych na ich osiedlach. Złożyli pisma z żądaniem wycofania się miasta z tych planów. Podpisało się pod nimi kilka tysięcy osób.

Niemal wszyscy mieszkańcy ul. Reymonta, Kraszewskiego i Żeromskiego protestują przeciwko budowie bloku komunalnego przy ulicy Mireckiego.

– Nie pomogło nawet spotkanie z prezydentem Ficem, który tłumaczył, że zostanie zagospodarowany zaniedbany teren w okolicy ich domów ani obietnice, że w budynku nie będzie mieszkań socjalnych, a lokale otrzymają osoby o nienagannej opinii i nie zalegające z płatnościami czynszu –mówi proszący o anonimowość członek Rady Dzielnicy Dziesiąta.

Mieszkańcy nie tylko wysłali do ratusza oficjalny protest przeciwko budowie bloku, ale skłonili też dzielnicowych samorządowców do poparcia swoich żądań. Inaczej sprawa wygląda na Kośminku, gdzie Rada Dzielnicy jednogłośnie opowiada się przeciwko budowie mieszkań socjalnych.

– Chcemy, żeby na placu po byłym Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Sulisławickiej, gdzie ratusz chce budować bloki socjalne, powstało centrum sportowo-kulturalne z boiskiem, biblioteką, domem kultury – mówi Marek Szadkowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kośminek. – Zabudowanie tego terenu innymi budynkami spowoduje, że centrum nigdy nie powstanie.

Mieszkańcy dzielnicy natomiast mówią wprost o tym, że budowa bloków socjalnych doprowadzi do degradacji ich osiedla. – Zebraliśmy 2300 podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej przeciwko budowie. Na naszym terenie są już takie bloki przy ulicach Kosmonautów i Żelaznej – podkreśla Jan Stefańczuk, mieszkaniec ulicy Dulęby. – To chyba wystarczy. Nie wierzymy, że do tych domów trafią ci, których nie stać na zakup lokalu, a nie osoby, które mają konflikt z prawem. Takich atrakcji nie potrzebujemy.

Rajcy miejscy nie chcą komentować tych protestów. Sprawą będą musieli się jednak zająć. Zgodnie z prawem, przewodniczący Rady Miejskiej ma trzy miesiące na wprowadzenie protestów pod obrady. Nieoficjalnie mówi się jednak, że sprawa pojawi się na pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 4 września.

NA

Inne teksty:
Sędzia z Lublina miał 3,4 promila LUBLIN 20.11 (14)
Policjanci zastrzelili agresywnego amstaffa LUBLIN 20.11 (62)
Nie widać końca procesu w sprawie zbrodni noworodków w Czerniejowie LUBLIN 20.11 (4)
NIE dla podwyżki cen biletów LUBLIN 20.11 (50)
Małżeństwo skazane za handel lekami poronnymi LUBLIN 20.11 (3)
2010 rokiem Henryka Wieniawskiego LUBLIN 20.11 (3)
Dariusz Sienkiewcz członkiem zarządu Polskiego Radia 20.11 (6)
Szpitale bez odwiedzin LUBLIN 20.11 (5)
Po torach jedzie nowe REGION 20.11 (9)
Wybierz sobie Świętego Mikołaja 20.11 (18)
Sędzia "trochę" przesadził. Jechał pod prąd, uderzył policjanta i mógł być pijany REGION 20.11 (13)
Wpłata była, pieniędzy brak LUBLIN 20.11 (7)
Filmowa przygoda Jakuba Zwolaka ZAMOŚĆ 20.11
Przezwyciężyć strach ŚWIDNIK 20.11
Fani Pythonów głupio poszli do ratusza 20.11 (15)

Drukuj | Wyślij
Wykop.pl iconGwar.pl iconLinkr.pl iconDigg icondel.icio.us iconNewsvine iconYahoo MyWeb iconGoogle icon
Na góręNa górę
Komentarze (16)
Wyświetlanie Sortowanie

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: 10 | Data: 07.08.08, 15:55:19

W 99 % lokale socjalne wyglądają tak samo. Oczywiście jest grupa ludzi biednych, acz porządnych i takim należałoby pomóc. Jednak zdecydowana większość to osoby, którym "wszystko się należy" a czas wolny spędzają na piciu, robieniu dzieci i okradaniu innych. Każdy z nas wybudował sobie domek za własne pieniądze, zazwyczaj ciężko zapracowane, w czasach gdy kredyt hipoteczny nie istniał. Dlaczego teraz z naszych pieniędzy ( z podatków) buduje się pod naszymi oknami moloch, po to, by zaburzyć nam spokój? Już teraz jest tu niebezpiecznie, jest wielu meneli oraz kolorowych. Jeżeli ten blok powstanie, natychmiast się wyprowadzam.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: lopez | Data: 07.08.08, 16:01:20

Miasto funduje mieszkańcom 600 nowych lokatorów a na moje zapytania odnośnie inwestycji w ul. Reymonta, Mireckiego, Żeromskiego słyszę że kiedyś ale raczej wogóle. Proszę przejechać się którąkolwiek z tych ulic. Tragedia. No ale włodarze miasta zapomnieli, że są dla mieszkańców a nie odwrotnie. Powołamy stowarzyszenie zapomnianych przez samorząd i będziemy pikietować. Najlepiej przy cudownych nowych przewężeniach na Kunickiego. Wystarczy chodzić po pasach przez godzinę codziennie.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: filon | Data: 07.08.08, 16:13:47

To co jest w tej chwili przy ulicy Mireckiego to jeden wielki burdel, to hańba, aby w XXI wieku baraki w takim stanie szpeciły dzielnicę. Popieram protestujących mieszkańców, ale na litość z tak pięknym terenem trzeba naprawdę coś zrobić i doprowadzić do porządku.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: stop pseudo samorządowcom | Data: 07.08.08, 16:14:24

To kolejny dowód na to jak można wysadzić w powietrze spokojną okolicę. Tak się stało na Felinie. Teraz u nas. Bezczynnie sie nie będziemy przyglądać. Pikiety to mało. Każdy kto podpisze się pod decyzją budowy tych bloków długo zapamięta ten błąd. Dość już ciemiężeniu obywateli. Zepsuli Kunickiego teraz kolejne androny. Tylko ostre formy protestu mogą pomóc. Jak mamy wyjechać poza tory? Na Kunickiego zostało pół ulicy. Kolejnych nie widać. Na dodatek planuje się przedłużenie Krańcowej do Kunickiego co bez automatycznego przedłużenia do Wrotkowskiej spotęguje koszmar komunikacyjny. Znając życie na tym sie skończy i ludzie będą stali nie od kościoła a od Zemborzyckiej w korkach do tunelu. Jakie kolejne pomysły? Coby tu jeszcze sp...?
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: taki tam | Data: 07.08.08, 20:13:30

a nie lepiej zrobi
[quote name='santon' timestamp='1302244627' post='461061']
Na Weglinie przy ul Zagloby w willowej dzielnicy domow jednorodzinnych sa 4 baraki socjalne. Nikt nie krzyczy a radni nie protestuja. pani radna pusta glowa.
[/quote]

WIADOMOŚCI LUBLIN 07.08.2008

Protest przeciw blokom komunalnym
TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

Mies... rozwiń
Avatar
zbychu / 9 kwietnia 2011 o 13:58
0
bezpieczniej na pewno tam nie bedzie
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2011 o 12:52
0
No trochę się nie dziwię,że nie chcą patologii u siebie... To tak jak ja z moją rodziną: mieszkamy na Tatarach,staramy się żyć czysto i uczciwie,mamy zadbane mieszkanie,nie palimy i nie pijemy,mamy 4-letnie niezłe auto-ale trochę wstyd mi za tych "siniaków i meneli" którzy są niechlubną wizytówką Tatarów...
Avatar
WWW / 8 kwietnia 2011 o 22:42
0
Dla W.Sz.P. Radnej biedny = zlodziej i wrzód miasta, bogaty= uczciwy i chluba miasta. Buuhaaa.
Avatar
basia / 9 maja 2011 o 10:59
0
[quote name='renia' timestamp='1304931262' post='475889']
Takie budynki powinno się budować gdzieś daleko od miasta, mieszkam w pobliżu budynku komunalnego-ul.Organowa. Jest tragicznie !
[/quote]
Kiedyś przechodziłam obok tego budynku-dostałam jajem .
Avatar
renia / 9 maja 2011 o 10:54
0
Takie budynki powinno się budować gdzieś daleko od miasta, mieszkam w pobliżu budynku komunalnego-ul.Organowa. Jest tragicznie !
Avatar
rUDY wOJTEK / 11 kwietnia 2011 o 17:35
0
A ja myśle, założyć konto na które można by było przesyłać pieniądze na pomoc dla biednych aby nie musieli się męczyć w kontenerach. Opłacą czynsz i jeszcze na kieliszek chleba wystarczy
Avatar
l / 11 kwietnia 2011 o 16:01
0
Będziecie mieć tam menelie. I tak się to skończy: http://kielce.gazeta...yli_Hepcia.html Ciągłymi przestępstwami i patologią. Takich ludzi się powinno wywozić do jakiegoś zagłębia meneli, ogrodzić teren i niech się tam okradają, wyrzynają i co tam jeszcze marginesy robią...

Ano właśnie powiedz tym z Magistratu i tym obrońcom biednych
Avatar
Gizmo / 11 kwietnia 2011 o 00:20
0
Będziecie mieć tam menelie. I tak się to skończy: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9410379,Chuligani_zniszczyli_Hepcia.html Ciągłymi przestępstwami i patologią. Takich ludzi się powinno wywozić do jakiegoś zagłębia meneli, ogrodzić teren i niech się tam okradają, wyrzynają i co tam jeszcze marginesy robią...
Avatar
solaris2284 / 9 kwietnia 2011 o 17:48
0
Główny wrzód miasta to ktoś taki jak ta radna,sama leżąc nad własnym basenem tak bardzo nawciągała się ozonu z pobliskiej oczyszczalni,że wydaje mi się iż goszczą często u niej goście tacy jak Jarek K.,Antek M.;Joachim B.i Jacek K.,bo całe to towarzystwo zachowuje się jakby wrócili z wakacji na Hajdowie.Nowy blok na Mireckiego już jest zamieszkany,ale wbrew obawom okolicznych mieszkańców drugiej Grygowej tu nie ma,a jeśli już coś się dzieje,to prym w niszczeniu spokoju okolicy wiodą dzieci i młodzież z pobliskich uliczek,którzy do tej pory nie mieli placu zabaw,a kiedy dostali niedaleko obok bloku,nie wiedzą jak mają z tego dobrodziejstwa korzystać i niszczą huśtawki- stare kobyły,a małe dzieci nie mogą się bawić.Podobna sprawa jest z przyblokowym skwerkiem z ławkami,gdzie wieczorami zbiera się towarzystwo z całej okolicy i to oni niekiedy zachowują się jak mieszkańcy "przysłowiowi" Grygowej.Na tej podstawie mogę stwierdzić,że ci co głośno krzyczą są tacy jak ci,których się boją lub gorsi.Na Grodzickiego w krzakach pewnie i tak nic nie zbudują,bo tam wrony nie dolatują,więc bez obaw EGOIŚCI,kontenery też tam nie dojadą.A swoją drogą fortuna kołem się toczy i kto wie czy za kilka lat nadziana dziś radna nie będzie skomleć o taki barak dla siebie.
Główny wrzód miasta to ktoś taki jak ta radna,sama leżąc nad własnym basenem tak bardzo nawciągała się ozonu z pobliskiej oczyszczalni,że wydaje mi się iż goszczą często u niej goście tacy jak Jarek K.,Antek M.;Joachim B.i Jacek K.,bo całe to towarzystwo zachowuje się jakby wrócili z wakacji na Hajdowie.Nowy blok na Mireckiego już jest zamieszkany,ale wbrew obawom okolicznych mieszkańców drugiej Grygowej tu nie ma,a jeśli już coś się dzieje,to prym w niszczeniu spokoju okolicy wiodą dzieci i młodzież z pobliskich uliczek,którzy do tej pory n... rozwiń
Avatar
. / 9 kwietnia 2011 o 15:50
0
[quote name='santon' timestamp='1302244627' post='461061']
Na Weglinie przy ul Zagloby w willowej dzielnicy domow jednorodzinnych sa 4 baraki socjalne. Nikt nie krzyczy a radni nie protestuja. pani radna pusta glowa.
[/quote]

WIADOMOŚCI LUBLIN 07.08.2008

Protest przeciw blokom komunalnym
TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

Mieszkańcy Dziesiątej i Kośminka protestują przeciwko budowie bloków komunalnych i socjalnych na ich osiedlach. Złożyli pisma z żądaniem wycofania się miasta z tych planów. Podpisało się pod nimi kilka tysięcy osób.

Niemal wszyscy mieszkańcy ul. Reymonta, Kraszewskiego i Żeromskiego protestują przeciwko budowie bloku komunalnego przy ulicy Mireckiego.

– Nie pomogło nawet spotkanie z prezydentem Ficem, który tłumaczył, że zostanie zagospodarowany zaniedbany teren w okolicy ich domów ani obietnice, że w budynku nie będzie mieszkań socjalnych, a lokale otrzymają osoby o nienagannej opinii i nie zalegające z płatnościami czynszu –mówi proszący o anonimowość członek Rady Dzielnicy Dziesiąta.

Mieszkańcy nie tylko wysłali do ratusza oficjalny protest przeciwko budowie bloku, ale skłonili też dzielnicowych samorządowców do poparcia swoich żądań. Inaczej sprawa wygląda na Kośminku, gdzie Rada Dzielnicy jednogłośnie opowiada się przeciwko budowie mieszkań socjalnych.

– Chcemy, żeby na placu po byłym Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Sulisławickiej, gdzie ratusz chce budować bloki socjalne, powstało centrum sportowo-kulturalne z boiskiem, biblioteką, domem kultury – mówi Marek Szadkowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kośminek. – Zabudowanie tego terenu innymi budynkami spowoduje, że centrum nigdy nie powstanie.

Mieszkańcy dzielnicy natomiast mówią wprost o tym, że budowa bloków socjalnych doprowadzi do degradacji ich osiedla. – Zebraliśmy 2300 podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej przeciwko budowie. Na naszym terenie są już takie bloki przy ulicach Kosmonautów i Żelaznej – podkreśla Jan Stefańczuk, mieszkaniec ulicy Dulęby. – To chyba wystarczy. Nie wierzymy, że do tych domów trafią ci, których nie stać na zakup lokalu, a nie osoby, które mają konflikt z prawem. Takich atrakcji nie potrzebujemy.

Rajcy miejscy nie chcą komentować tych protestów. Sprawą będą musieli się jednak zająć. Zgodnie z prawem, przewodniczący Rady Miejskiej ma trzy miesiące na wprowadzenie protestów pod obrady. Nieoficjalnie mówi się jednak, że sprawa pojawi się na pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 4 września.

NA

Inne teksty:
Sędzia z Lublina miał 3,4 promila LUBLIN 20.11 (14)
Policjanci zastrzelili agresywnego amstaffa LUBLIN 20.11 (62)
Nie widać końca procesu w sprawie zbrodni noworodków w Czerniejowie LUBLIN 20.11 (4)
NIE dla podwyżki cen biletów LUBLIN 20.11 (50)
Małżeństwo skazane za handel lekami poronnymi LUBLIN 20.11 (3)
2010 rokiem Henryka Wieniawskiego LUBLIN 20.11 (3)
Dariusz Sienkiewcz członkiem zarządu Polskiego Radia 20.11 (6)
Szpitale bez odwiedzin LUBLIN 20.11 (5)
Po torach jedzie nowe REGION 20.11 (9)
Wybierz sobie Świętego Mikołaja 20.11 (18)
Sędzia "trochę" przesadził. Jechał pod prąd, uderzył policjanta i mógł być pijany REGION 20.11 (13)
Wpłata była, pieniędzy brak LUBLIN 20.11 (7)
Filmowa przygoda Jakuba Zwolaka ZAMOŚĆ 20.11
Przezwyciężyć strach ŚWIDNIK 20.11
Fani Pythonów głupio poszli do ratusza 20.11 (15)

Drukuj | Wyślij
Wykop.pl iconGwar.pl iconLinkr.pl iconDigg icondel.icio.us iconNewsvine iconYahoo MyWeb iconGoogle icon
Na góręNa górę
Komentarze (16)
Wyświetlanie Sortowanie

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: 10 | Data: 07.08.08, 15:55:19

W 99 % lokale socjalne wyglądają tak samo. Oczywiście jest grupa ludzi biednych, acz porządnych i takim należałoby pomóc. Jednak zdecydowana większość to osoby, którym "wszystko się należy" a czas wolny spędzają na piciu, robieniu dzieci i okradaniu innych. Każdy z nas wybudował sobie domek za własne pieniądze, zazwyczaj ciężko zapracowane, w czasach gdy kredyt hipoteczny nie istniał. Dlaczego teraz z naszych pieniędzy ( z podatków) buduje się pod naszymi oknami moloch, po to, by zaburzyć nam spokój? Już teraz jest tu niebezpiecznie, jest wielu meneli oraz kolorowych. Jeżeli ten blok powstanie, natychmiast się wyprowadzam.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: lopez | Data: 07.08.08, 16:01:20

Miasto funduje mieszkańcom 600 nowych lokatorów a na moje zapytania odnośnie inwestycji w ul. Reymonta, Mireckiego, Żeromskiego słyszę że kiedyś ale raczej wogóle. Proszę przejechać się którąkolwiek z tych ulic. Tragedia. No ale włodarze miasta zapomnieli, że są dla mieszkańców a nie odwrotnie. Powołamy stowarzyszenie zapomnianych przez samorząd i będziemy pikietować. Najlepiej przy cudownych nowych przewężeniach na Kunickiego. Wystarczy chodzić po pasach przez godzinę codziennie.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: filon | Data: 07.08.08, 16:13:47

To co jest w tej chwili przy ulicy Mireckiego to jeden wielki burdel, to hańba, aby w XXI wieku baraki w takim stanie szpeciły dzielnicę. Popieram protestujących mieszkańców, ale na litość z tak pięknym terenem trzeba naprawdę coś zrobić i doprowadzić do porządku.
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: stop pseudo samorządowcom | Data: 07.08.08, 16:14:24

To kolejny dowód na to jak można wysadzić w powietrze spokojną okolicę. Tak się stało na Felinie. Teraz u nas. Bezczynnie sie nie będziemy przyglądać. Pikiety to mało. Każdy kto podpisze się pod decyzją budowy tych bloków długo zapamięta ten błąd. Dość już ciemiężeniu obywateli. Zepsuli Kunickiego teraz kolejne androny. Tylko ostre formy protestu mogą pomóc. Jak mamy wyjechać poza tory? Na Kunickiego zostało pół ulicy. Kolejnych nie widać. Na dodatek planuje się przedłużenie Krańcowej do Kunickiego co bez automatycznego przedłużenia do Wrotkowskiej spotęguje koszmar komunikacyjny. Znając życie na tym sie skończy i ludzie będą stali nie od kościoła a od Zemborzyckiej w korkach do tunelu. Jakie kolejne pomysły? Coby tu jeszcze sp...?
Odpowiedz

Protest przeciw blokom komunalnym
Autor: taki tam | Data: 07.08.08, 20:13:30

a nie lepiej zrobi
[quote name='santon' timestamp='1302244627' post='461061']
Na Weglinie przy ul Zagloby w willowej dzielnicy domow jednorodzinnych sa 4 baraki socjalne. Nikt nie krzyczy a radni nie protestuja. pani radna pusta glowa.
[/quote]

WIADOMOŚCI LUBLIN 07.08.2008

Protest przeciw blokom komunalnym
TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

TEREN PO DAWNEJ SAMOCHODÓWCE Ratusz chce, by stanęły tu bloki socjalne. Fot. WJ

Mies... rozwiń
Avatar
zbychu / 9 kwietnia 2011 o 13:58
0
bezpieczniej na pewno tam nie bedzie
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2011 o 12:52
0
No trochę się nie dziwię,że nie chcą patologii u siebie... To tak jak ja z moją rodziną: mieszkamy na Tatarach,staramy się żyć czysto i uczciwie,mamy zadbane mieszkanie,nie palimy i nie pijemy,mamy 4-letnie niezłe auto-ale trochę wstyd mi za tych "siniaków i meneli" którzy są niechlubną wizytówką Tatarów...
Avatar
WWW / 8 kwietnia 2011 o 22:42
0
Dla W.Sz.P. Radnej biedny = zlodziej i wrzód miasta, bogaty= uczciwy i chluba miasta. Buuhaaa.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 1

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 4

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 29 6

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 64 13

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 18 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 5 7

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. – To bardzo dobry kierunek – komentują lubelscy stomatolodzy

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 12 8

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.