Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2019 r.
7:55

Nowe bloki w ścisłym centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
39 66 A A
Inwestycja planowana przez Korporację Kupców Lubelskich nie dotyczy budynku, w którym z jednej strony mieści się Klub 30, a z drugiej Biedronka i sklep z tanią odzieżą. Ta nieruchomość ma innego właściciela.
Inwestycja planowana przez Korporację Kupców Lubelskich nie dotyczy budynku, w którym z jednej strony mieści się Klub 30, a z drugiej Biedronka i sklep z tanią odzieżą. Ta nieruchomość ma innego właściciela. (fot. ŁM)

O zgodę na budowę przy ul. Jasnej dwóch budynków mieszkalnych z częścią usługowo-handlową stara się u władz miasta Korporacja Kupców Lubelskich. Planowane przez spółkę bloki, nawet siedmiopiętrowe, miałyby stanąć w miejscu baraków, w których działają dziś puby, restauracje i sklepy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jednokierunkowa ul. Jasna (jeżeli ktoś nie wie) biegnie równolegle do Krakowskiego Przedmieścia. Zaczyna się skrzyżowaniem z ul. Wieniawską, a kończy skrzyżowaniem z Ewangelicką.

Co miałoby zniknąć

Po lewej stronie ul. Jasnej (zgodnie z kierunkiem jazdy) widać plac otoczony parterowymi barakami, w których zainstalowała się gastronomia, działają tu również sklepy: antykwariat, zoologiczny, tania odzież i kilka innych. W miejscu tych budynków miałaby wyrosnąć nowa zabudowa wielorodzinna.

Planowana inwestycja mogłaby też skutkować wyburzeniem trzech niewysokich budynków (spożywczy, sklep z bielizną i kebab) stojących przy ul. Wieniawskiej przed skrzyżowaniem z Jasną. Korporacja Kupców Lubelskich zamierza też zagospodarować niezabudowane dziś działki za budynkiem przy Jasnej 7 oraz na rogu Spokojnej i Karskiego (naprzeciw wyjazdu z ul. Żołnierzy Niepodległej).

Co miałoby powstać

– Zgodnie z informacjami wskazanymi przez inwestora jego przedsięwzięcie ma polegać na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową w parterze oraz garażami podziemnymi – potwierdza Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego Ratusza. Jak wysokie mają być nowe budynki? – Inwestor wskazał we wniosku do siedmiu, ośmiu kondygnacji nadziemnych i dwóch podziemnych.

Spółka uzyskała już od władz miasta decyzję ustalającą warunki zabudowy, ma projekty nowych budynków.

Kompletują decyzje

Korporacja Kupców Lubelskich stara się już w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową, która ma wykazać, czy plany inwestora nie zaszkodzą zanadto przyrodzie i ludziom. Wniosek o wydanie takiego dokumentu wpłynął w ostatnim dniu października.

– Postępowanie jest w toku – potwierdza Mazurek-Podleśna. Zanim Urząd Miasta wyda decyzję środowiskowa musi spytać o zdanie kilka innych instytucji. – Wydział Ochrony Środowiska wystąpił o opinie w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz sanepidu.

Jeśli decyzja środowiskowa będzie pomyślna dla spółki, firma będzie się starać o kolejne dokumenty, w tym decyzję ustalającą warunki zabudowy oraz o pozwolenie na budowę. Prezes KKL Paweł Bartoszek powiedział nam, że na razie nie będzie udzielać żadnych informacji o inwestycji planowanej przy ul. Jasnej.

Biedronki to nie dotyczy

Inwestycja planowana przez Korporację Kupców Lubelskich nie dotyczy budynku, w którym z jednej strony mieści się Klub 30, a z drugiej Biedronka i sklep z tanią odzieżą. Ta nieruchomość ma innego właściciela.

e-Wydanie

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 10:15
+36
uuuu czyżby miał zniknąć kolejny bangladesz?
Avatar
Nareszcie / 19 listopada 2019 o 09:04
+36
Nareszcie zniknie ten "dziki wschód". Do przeniesienia zostanie jeszcze targ na al. Solidarności. Tym samym ubędzie miejsc wstydu w Lublinie...
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 09:43
+35
Jak można burzyć baraki! Lublin straci swoją wsamraśność.
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 09:00
+34
Myślę że tym razem deweloper z projektantami nawiąże się urbanistyką do architektury przestrzennej i zagospodaruje ją tak by tworzyła całość i nie będzie to kolejny budynek typu blok mieszkalny bez smaku, który poszarzeje po 10 latach od kurzu, spalin i niczym nie będzie się odróżniał od teraźniejszych baraków i smutnych kamienic jak pisda w tym mieście. Parking podziemny na więcej aut jak zaplanowano nie okrojone badziewie na 1,2 auta lecz przynajmniej te 2 na mieszkanie plus parking na cele handlowo usługowe, sprzątnąć ten parking z wieniawskiej przy biedrze, a do tego eko park na dachu dla proekologów jak mają takie ciśnienie niech się wykażą.
Myślę że tym razem deweloper z projektantami nawiąże się urbanistyką do architektury przestrzennej i zagospodaruje ją tak by tworzyła całość i nie będzie to kolejny budynek typu blok mieszkalny bez smaku, który poszarzeje po 10 latach od kurzu, spalin i niczym nie będzie się odróżniał od teraźniejszych baraków i smutnych kamienic jak pisda w tym mieście. Parking podziemny na więcej aut jak zaplanowano nie okrojone badziewie na 1,2 auta lecz przynajmniej te 2 na mieszkanie plus parking na cele handlowo usługowe, sprzątnąć ten parking z wienia... rozwiń
Avatar
Nareszcie / 19 listopada 2019 o 08:35
+34
Wreszcie zniknie ten syf z centrum Lublina !
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 10:16
+33
lepsze dwa bloki niż te wstrętne blaszane rudery
Avatar
Ty / 19 listopada 2019 o 08:23
+30
Super, koniec z tym barakowym syfem
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 10:13
+29
Obrońcy wszelkiego dziadostwa, baraków , klepisk i chaszczy - do boju!!!
Avatar
tak będzie ładniej / 19 listopada 2019 o 08:32
+24
wysokość zabudowy powinna wynosić 9-12 pieter tak aby zasłoniła nowy budynek ORION i oba wieżowece z urzędnikami na Wieniawskiej i Lubomelskiej
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 07:58
+23
Popieram, baraki z centrum miasta powinny już dawno zniknąć, to miejsce reprezentatywne i jezeli maja byc bloki to tylko zgodne z istniejącą zabudiwa
Avatar
sfsfsf / 20 listopada 2019 o 20:34
+2
Dobrze, mam nadzieje że ta inwestycja powstanie. To co jest teraz wygląda tragicznie, a obecne firmy wróciłyby na swoje miejsce już w nowych lokalach usługowych na parterze bloków. Pytanie tylko co w międzyczasie... No ale takie uroki wynajmowania czegoś, zamiast posiadania swojego. W każdym chwili ktoś może powiedzieć dziękuje wynocha, sam nie raz doświadczyłem.. życie.
Avatar
Bleee / 20 listopada 2019 o 15:59
+1
to dlaczego w innych miastach buduja przy samych kamienicach zabytkowych w centrum szklane drapacze chmur np 50 pietrowe? Lublin ma Z tym problem, a i tych barakow niedawno pokrytych słoma im tez szkoda hehehe!
Tu nic nie powinno być wyższe od katedy bo sie bozia pogniewa i ześle plagi.
Już zesłała - patrz ile Czarnek i reszta kaczych pasożytów dostała głosów.
 Amen
Avatar
Marc / 20 listopada 2019 o 11:53
+4
Bloki tak ale niskie. Wystarczy podejrzeć jak robi się w Pradze. Tyle
Avatar
He he / 20 listopada 2019 o 11:35
+1
to dlaczego w innych miastach buduja przy samych kamienicach zabytkowych w centrum szklane drapacze chmur np 50 pietrowe? Lublin ma Z tym problem, a i tych barakow niedawno pokrytych słoma im tez szkoda hehehe!
Tu nic nie powinno być wyższe od katedy bo sie bozia pogniewa i ześle plagi.
 Już zesłała - patrz ile Czarnek i reszta kaczych pasożytów dostała głosów.
Avatar
lekarz / 20 listopada 2019 o 11:23
0
ileż tych bloków wciąż potrzeba skoro miasto nie przyrasta było i jest ok 340 tys mieszkańców i to chyba od 1978 a może i wcześniej?
 Ty jesteś tak głupia sama z siebie, czy Ci płaca?
Avatar
do ~~ksawyer / 19 listopada 2019 o 22:58
+1
do ~~ksawyer / dzisiaj o 18:22+2 "maksymalizacja zysków deweloperów ma zielone światło, nawet kosztem świała istniejących budynków." - nie przejmuj się ~bo teraz wysokość piętra u oszczędnego dewelopera wynosi 2.30-2.50 a w starych budynkach to ponad 3m
Avatar
ona / 19 listopada 2019 o 22:54
-1
ileż tych bloków wciąż potrzeba skoro miasto nie przyrasta było i jest ok 340 tys mieszkańców i to chyba od 1978 a może i wcześniej?
Avatar
Max / 19 listopada 2019 o 21:46
+6
Pełna zgoda, że to co obecnie się znajduje w tym miejscu to jest syf nie do zaakceptowania. Mam jednak nadzieję, że w tym miejscu powstaną efektowne budynki o wysokiej jakości wykończeniu i ambitnej architekturze a nie zwykłe bloki, jak to określono w tytule artykułu.
Avatar
ksawyer / 19 listopada 2019 o 20:13
+9
to dlaczego w innych miastach buduja przy samych kamienicach zabytkowych w centrum szklane drapacze chmur np 50 pietrowe? Lublin ma Z tym problem, a i tych barakow niedawno pokrytych słoma im tez szkoda hehehe!
 Lublin nie ma problemu z wieżowcami,  Lublin wieżowców, przynajmniej w centrum, nie toleruje, taki pogląd miały damy lubelskiej architektury, których miejsce zajęli młodzi dziecinnie zafascynowani wieżowcami. Lublin mógł być jak Florencja (380 tys. mieszkańców 100 km2 pow.) miastem bez kiczowatych wieżowców synonimu aspiracji lubelskich deweloperów. 
 Lublin nie ma problemu z wieżowcami,  Lublin wieżowców, przynajmniej w centrum, nie toleruje, taki pogląd miały damy lubelskiej architektury, których miejsce zajęli młodzi dziecinnie zafascynowani wieżowcami. Lublin mógł być jak Florencja (380 tys. mieszkańców 100 km2 pow.) miastem bez kiczowatych wieżowców synonimu aspiracji lubelskich deweloperów.  rozwiń
Avatar
Ojciec Tadeusz / 19 listopada 2019 o 20:12
-7
to dlaczego w innych miastach buduja przy samych kamienicach zabytkowych w centrum szklane drapacze chmur np 50 pietrowe? Lublin ma Z tym problem, a i tych barakow niedawno pokrytych słoma im tez szkoda hehehe!
 Tu nic nie powinno być wyższe od katedy bo sie bozia pogniewa i ześle plagi.
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii
film

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii 0 0

W sobotę rozegrano pierwszy konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Po pierwszej serii kibice byli pełni radości bo Piotr Żyła plasował się na drugim miejscu z szansami na zwycięstwo. Niestety, drugi skok Polaka zepchnął go do trzeciej dziesiątki zawodów

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać"
Po naszej publikacji

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać" 6 2

Nadal nie rozpoczęła się wspólna kontrola wojewody i Głównego Inspektora Sanitarnego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zapowiadana jeszcze na październik, miała dotyczyć zarzutów pracowników wobec szefowej stacji

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc"

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc" 0 4

Waży zaledwie 330 gram a jego wyniszczone ciałko prawie nie reaguje na bodźce – opisują stan zdrowia małego jeża członkowie Stowarzyszenia Leśne Pogotowie, którzy prowadzą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich (powiat lubelski). Trwa walka o życie zwierzęcia.

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów 0 0

Do potrącenia mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. W miejscu wypadku – w Leonowie występują utrudnienia w ruchu.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26 0 0

Niezwykle ciężką batalię mają za sobą szczypiorniści z Puław. Podopieczni trenera Michała Skórskiego wygrali w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem różnicą jednego trafienia

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 28 8

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 30 13

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 7

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 9

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 31 22

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 11

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 19 8

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.