Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2010 r.
23:25
Edytuj ten wpis

Nowe linie i trasy, czyli co się zmieni w komunikacji miejskiej od maja

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Wiele zmian czeka od nowego miesiąca pasażerów miejskiej komunikacji. Część autobusów zmieni trasy, niektóre linie znikną, pojawią się też nowe. Mniej będzie też autobusów, w których nie trzeba kasować biletów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tych zmian, które już zapowiadaliśmy, dochodzą nowe. Na ulicach Lublina nie zobaczymy już sezonowych linii MAR i DAB (dawniej: Marina i Dąbrowa). Zamiast nich pojawią się dwie nowe: 250 i 251. – Obydwie będą kursować do ośrodka Dąbrowa – zapowiada Anna Kamińska-Smarzewska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Nad zalew

ZTM postanowił poprawić dojazd w okolice basenów ustawionych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i równocześnie zrezygnował ze wzmacniania połączeń do ośrodka Marina. Tym, którzy wolą wybrać się na Marinę, pozostaną zwykłe linie 8 i 25.

O ile dawne linie sezonowe zaczynały trasę na Okopowej, o tyle nowe będą zbierać pasażerów z niektórych osiedli. Linia 250 pojedzie z Felina, a 251 z Czechowa.

Do końca roku szkolnego autobusy z tymi numerami będą jeździć tylko w soboty i niedziele. Gdy zaczną się wakacje – będą kursować codziennie.

Nowy trolejbus

Na ulicach Lublina pojawi się też nowa linia trolejbusowa: 162. Ma połączyć Majdanek i Abramowice, będzie kursować trasą uruchamianej jedynie na czas Wszystkich Świętych specjalnej linii 170. Tyle, że trolejbusy na tej trasie będą jeździć wyłącznie w weekendy. Powód? W dni powszednie nie wystarczyłoby sprawnych trolejbusów. – Kursy przez cały tydzień będą możliwe, gdy MPK kupi nowe pojazdy – mówi Kamińska-Smarzewska.
Dodatkowe zajezdniowe

Od 1 maja zmienione zostaną rozkłady jazdy innych linii trolejbusowych. W tabelkach wiszących na przystankach uwzględniono wszystkie kursy dojazdowe. Co to oznacza? Trolejbus, który wyjechał z zajezdni i zmierza na swoją trasę lub zjeżdża do zajezdni – będzie uwidoczniony w rozkładzie jazdy. Nowe wydruki już wiszą. Różnią się one graficznie od tych używanych do tej pory. Nie ma w nich już logo MPK, jest za to logo promocyjne Lublina.
Bilet bardziej przydatny
Od 1 maja na liniach 5, 13, 22, 29, 44 i 45 nie będzie już ani jednego autobusu, w którym nie można się posługiwać miejskimi biletami jednorazowymi i okresowymi. Obsługę kursów oznaczonych dotychczas w rozkładach literką "p” przejmuje sosnowiecka firma Irex wybrana przez ZTM w drodze przetargu. Dlatego pasażerowie tych linii, którzy przywykli, że w prywatnym autobusie płacą kierowcy 1,50 zł będą płacić za bilet 2,40 zł. Za to ci, którzy mieli bilety okresowe i zżymali się, że niektóre kursy muszą omijać lub wydawać na nie 1,50 zł teraz nie będą musieli się już zastanawiać, czy podjechał autobus miejski, czy prywatny.

Nocne cały tydzień
Od 29 kwietnia, a nie jak wcześniej zapowiadał ZTM od 1 maja nocne linie będą kursować przez cały tydzień. Tak ma być do końca roku szkolnego. W wakacje nocne autobusy będą jeździć z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Godziny odjazdów pozostają te same, nieznacznie zmieniają się za to trasy i symbole. Zamiast 301, 302 i 303 będzie N1, N2 i N3.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~piotr~ / 28 kwietnia 2010 o 23:23
0
Arthorious napisał:
Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargówa KIEROWCOM OBSŁUGUJĄCYM OWE LINIE ZAOFEROWANO 6 ZŁ NA GODZINĘ...
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 17:17
0
o_O napisał:
widze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczyKolega wyżej ci już wytłumaczył. Tacy jak ty rzadko korzystający nie odczują różnicy, natomiast dla stałych pasażerów będzie ogromny postęp, tym bardziej że ci którzy do tej pory nie kupowali biletów okresowych zostaną teraz do tego zachęceni i będą płacić taniej... Tak więc popisałeś się właśnie tym o czym mówiłem...Kolega wyżej ci już wytłumaczył. Tacy jak ty rzadko korzystający nie odczują różnicy, natomiast dla stałych pasażerów będzie ogromny postęp, tym bardziej że ci którzy do tej pory nie kupowali biletów okresowych zostaną teraz do tego zachęceni i będą płacić taniej... Tak więc popisałeś się właśnie tym o czym mówiłem... rozwiń
Avatar
OnLbn / 26 kwietnia 2010 o 17:04
0
o_O napisał:
widze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy

Jeździsz rzadko- nie odczuwasz różnicy. Jeździsz często- kupujesz sieciówkę, z której korzystasz i w MPK i u prywatnego. Jak w normalnym mieście- tak trudno zrozumieć? Oczywiście Lublin się musi na tym tle wyróżniać, dobrze że już niedługo będzie normalna jednolita taryfa biletowa.

Jeździsz rzadko- nie odczuwasz różnicy. Jeździsz często- kupujesz sieciówkę, z której korzystasz i w MPK i u prywatnego. Jak w normalnym mieście- tak trudno zrozumieć? Oczywiście Lublin się musi na tym tle wyróżniać, dobrze że już niedługo będzie normalna jednolita taryfa biletowa. rozwiń
Avatar
o_O / 26 kwietnia 2010 o 16:20
0
Arthorious napisał:
A pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umieszwidze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy
scy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy rozwiń
Avatar
~babcia~ / 26 kwietnia 2010 o 16:14
0
A NAŁKOWSKICH JAK NIE MIAŁO POŁĄCZENIA Z CMENTARZEM NA MAJDANKU TAK I DALEJ NIE MA -WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 15:06
0
wsr napisał:
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...A pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umieszA pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umiesz rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2010 o 13:31
0
Nie wzmacniajcie linii 8 i 25, tylko się nimi przejedzcie w godzinach powrotu z pracy, w dzień kiedy słoneczko pięknie świeci. Taką uwagę skierowałbym do zarządu komunikacji, to wtedy się odechce głupich pomysłów. Łatwo mówić tym, którzy wożą się swoimi samochodami, kiedy w autobus szpilki nie da się wetknąć. Mówię to z własnego doświadczenia, bo wiem jak wygląda sytuacja. Życzę szybkiego pójścia po rozum.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2010 o 13:06
0
wsr napisał:
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...

Nastepny co to myśli że prywatny autobus to takie super dobro. Ostatnio jak na 45 rozsypał się prywatny mig (jelcz M11) to prawie tdzień nic na jego brygadzie nie jeździło.
Avatar
wsr / 26 kwietnia 2010 o 12:50
0
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 11:33
0
asikbor napisał:
To nie można korzystać z firm lubelskich które wożą ludzi taniej tylko trzeba siągnąć tu firmę z Sosonowca żeby więcej ludziom z kieszeni wyciągnąć?


Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargów


Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargów rozwiń
Avatar
~piotr~ / 28 kwietnia 2010 o 23:23
0
Arthorious napisał:
Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargówa KIEROWCOM OBSŁUGUJĄCYM OWE LINIE ZAOFEROWANO 6 ZŁ NA GODZINĘ...
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 17:17
0
o_O napisał:
widze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczyKolega wyżej ci już wytłumaczył. Tacy jak ty rzadko korzystający nie odczują różnicy, natomiast dla stałych pasażerów będzie ogromny postęp, tym bardziej że ci którzy do tej pory nie kupowali biletów okresowych zostaną teraz do tego zachęceni i będą płacić taniej... Tak więc popisałeś się właśnie tym o czym mówiłem...Kolega wyżej ci już wytłumaczył. Tacy jak ty rzadko korzystający nie odczują różnicy, natomiast dla stałych pasażerów będzie ogromny postęp, tym bardziej że ci którzy do tej pory nie kupowali biletów okresowych zostaną teraz do tego zachęceni i będą płacić taniej... Tak więc popisałeś się właśnie tym o czym mówiłem... rozwiń
Avatar
OnLbn / 26 kwietnia 2010 o 17:04
0
o_O napisał:
widze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy

Jeździsz rzadko- nie odczuwasz różnicy. Jeździsz często- kupujesz sieciówkę, z której korzystasz i w MPK i u prywatnego. Jak w normalnym mieście- tak trudno zrozumieć? Oczywiście Lublin się musi na tym tle wyróżniać, dobrze że już niedługo będzie normalna jednolita taryfa biletowa.

Jeździsz rzadko- nie odczuwasz różnicy. Jeździsz często- kupujesz sieciówkę, z której korzystasz i w MPK i u prywatnego. Jak w normalnym mieście- tak trudno zrozumieć? Oczywiście Lublin się musi na tym tle wyróżniać, dobrze że już niedługo będzie normalna jednolita taryfa biletowa. rozwiń
Avatar
o_O / 26 kwietnia 2010 o 16:20
0
Arthorious napisał:
A pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umieszwidze ze ty jestes myslacy, ale inaczej, wiec zrozum tłuku bez szkoly, ze nie wszyscy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy
scy korzystaja i musza korzystac z sieciówek, i dla zwyklego czlowieka ktory korzysta nieregularnie jest to wiekszy wydatek, trudne do zrozumienie przez twoj mozdzek? zapytaj mamy albo pani w szkole, to ci moze wytlumaczy rozwiń
Avatar
~babcia~ / 26 kwietnia 2010 o 16:14
0
A NAŁKOWSKICH JAK NIE MIAŁO POŁĄCZENIA Z CMENTARZEM NA MAJDANKU TAK I DALEJ NIE MA -WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 15:06
0
wsr napisał:
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...A pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umieszA pomyślałeś że teraz bilet okresowy będzie wychodzić taniej za 1 przejazd bo znikną kursy którymi nie możesz na takowym pojechać? Zapomniałem że w tym mieście trudno wziąć do ręki kalkulator, a myślenie boli. Aha i za komuny nie było konkurencji, a to jest właśnie konkurencja... Tylko skąd taki nieuk ma to wiedzieć skoro nawet z kalkulatora korzystać nie umiesz rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2010 o 13:31
0
Nie wzmacniajcie linii 8 i 25, tylko się nimi przejedzcie w godzinach powrotu z pracy, w dzień kiedy słoneczko pięknie świeci. Taką uwagę skierowałbym do zarządu komunikacji, to wtedy się odechce głupich pomysłów. Łatwo mówić tym, którzy wożą się swoimi samochodami, kiedy w autobus szpilki nie da się wetknąć. Mówię to z własnego doświadczenia, bo wiem jak wygląda sytuacja. Życzę szybkiego pójścia po rozum.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2010 o 13:06
0
wsr napisał:
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...

Nastepny co to myśli że prywatny autobus to takie super dobro. Ostatnio jak na 45 rozsypał się prywatny mig (jelcz M11) to prawie tdzień nic na jego brygadzie nie jeździło.
Avatar
wsr / 26 kwietnia 2010 o 12:50
0
Likwidacje tańszych autobusów prywatnych przedstawia się jako udogodnienie dla pasażerów.Propaganda jak za komuny...
Avatar
Arthorious / 26 kwietnia 2010 o 11:33
0
asikbor napisał:
To nie można korzystać z firm lubelskich które wożą ludzi taniej tylko trzeba siągnąć tu firmę z Sosonowca żeby więcej ludziom z kieszeni wyciągnąć?


Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargów


Nie można bo IREX wygrał przetarg w drodze KONKURENCJI, rozumiesz? Zaoferowali najniższą stawkę za tzw. wzkm i dzięki temu wygrali. Co do lubelskich firm to AKL(Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) wygrało chyba jeden z przetargów rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.