Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2009 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Nowe osiedle powstaje na Sławinku, na początek wybudują sto mieszkań

0 16 A A

Kilkanaście budynków i setki nowych mieszkań. Właśnie rozpoczął się kolejny etap budowy "Miasteczka Wikana”. To jedna z największych inwestycji tego typu w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowe osiedle powstaje na lubelskim Sławinku, między ul. Botaniczną i Kasztelańską. Do tej pory zbudowano tylko 18 mieszkań, ale developer zabiera się za realizację kolejnych bloków.

– Właśnie rozpoczęliśmy realizację budynków nr 8 i 9 – wyjaśnia Ewa Tęczak z biura inwestora, firmy Wikana. – W każdym będzie po 16 mieszkań. Większość z nich jest już sprzedana. Pozostało kilka lokali o powierzchni około 40 mkw.

Bloki będą miały tylko trzy piętra. Nie przewidziano w nich miejsca na lokale handlowe i usługowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień przyszłego roku. Cena to 4500 zł za mkw. Stawianie kolejnych budynków rozpocznie się jeszcze tej zimy. Chodzi o tzw. blok B7.

– Będzie znacznie większy – dodaje Tęczak. – Zaprojektowano tam 58 mieszkań o metrażu od 35 do 66 mkw. Budynek będzie miał cztery piętra. Do tego, oczywiście, podziemne garaże.

Budowa ma ruszyć z początkiem nowego roku. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się jeszcze w grudniu. Realizacja "siódemki” potrwa nieco dłużej niż w przypadku sąsiednich bloków. Zakończy się najpóźniej w połowie 2011 roku.

Wraz z budynkiem nr 7 rozpocznie się stawianie kolejnego bloku na 16 mieszkań.
– Początek roku to będzie dla nas bardzo gorący okres. Docelowo planujemy realizację 12 obiektów w ciągu kilku lat – mówi Tęczak. – To może się jeszcze zmienić, bo cały czas pozyskujemy kolejne grunty pod budowę. W tej chwili trudno dokładnie określić, ile mieszkań powstanie i jakie będą koszty całej inwestycji.

Developer zapewnia, że chce stworzyć szeroką ofertę. Dlatego nie ogranicza się do bloków. Z początkiem nowego roku planuje budowę dwóch szeregowców. Budynki będą miały tylko dwie kondygnacje. W każdym powstanie 16 mieszkań. Standard wykończenia ma tu być nieco wyższy niż w blokach. Firma chce również zastosować ekologiczne technologie, m.in. baterie słoneczne.

Oprócz szeregowców powstanie jeszcze jeden budynek o wyższym standardzie. Będą tam cztery apartamenty o powierzchni od 105 do 147 mkw. Jeśli inwestor zrealizuje swoje plany to do końca przyszłego roku, w "miasteczku” przybędzie ponad 100 mieszkań. Docelowo liczba ta ma być kilkukrotnie wyższa.

Duże plany mieszkaniowe

Inwestycje na podobną skalę realizują u nas nieliczni. Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę bloków u zbiegu ul. Głębokiej i Wileńskiej. Powstanie tam ok. 200 mieszkań. Realizację nowego osiedla przy Drodze Męczenników Majdanka planuje też Pekao Pirelli Real Estate. Chodzi o blisko tysiąc nowych mieszkań. Firma zapewnia, że plany są aktualne, nie wiadomo kiedy rozpocznie budowę.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fajus / 6 czerwca 2011 o 14:52
0
witam, czy ktoś może napisać coś o szeregowcach budowanych na miasteczku wikana?
Avatar
pokrzywdzony / 15 marca 2010 o 16:30
0
Cala prawda o Wikanie jest taka. Jest to typowo smieciowa spolka powstala na bazie firmy Masters SA z korzeniami w Legnicy (zlikwidowanej spolki odziezowej Elpo) ktorej wlascicielami oficjalnymi sa "tata" czyli Adam Buchajski' kiedys producent jensow z Zamoscia i synowa "zwykla kura domowa" Agnieszka Buchajska, nie majaca zielonego pojecia o biznesie prowadzonym przez syna Adama tj. Roberta Buchajskiego i "cichego" wspolnika Sylwestra Bogackiego ksywa "prezes" dawniej prezesa slawetnego z niewyplacalnosci i upadlego aktualnie LPBO Lublin. Powazni inwestorzy gieldowi znajac te "dziwnie pokrecone" zaleznosci wlascicielskie omijaja szerokim lukiem akcje w/w spolki . Stad ceny akcji sa "groszowe" swiadczace tylko o kurczowym trzymaniu sie gieldy, zeby dodac powagi dla swojego biznesu deweloperskiego.
Cala prawda o Wikanie jest taka. Jest to typowo smieciowa spolka powstala na bazie firmy Masters SA z korzeniami w Legnicy (zlikwidowanej spolki odziezowej Elpo) ktorej wlascicielami oficjalnymi sa "tata" czyli Adam Buchajski' kiedys producent jensow z Zamoscia i synowa "zwykla kura domowa" Agnieszka Buchajska, nie majaca zielonego pojecia o biznesie prowadzonym przez syna Adama tj. Roberta Buchajskiego i "cichego" wspolnika Sylwestra Bogackiego ksywa "prezes" dawniej prezesa slawetnego z niewyp... rozwiń
Avatar
haha / 5 listopada 2009 o 15:09
0
kompletne jaja! najwieksza inwestycja tego typu w mięscie;d?? czyli niecałe 80 mieszkań tak? firma Orion (bazująca na dawnym LPBMie) zbudowała na Porębie grubo ponad 1000 mieszkań. niestety jest to art sponsorowany.
Avatar
życzliwy / 5 listopada 2009 o 12:41
0
a czy Wikana to nie dawny Masters z Zamościa który produkował jeansy? a w momencie boomu budowlanego przeżucił sie na developerkę jak tysiące innych firm które przed robiły gumki do włosów, sprzedawały papier toaletowy czy też czesały na zamówienie. jeśli tacy potentaci wchodzą na rynek mieszkaniowy to ja dziękuje. po zatym tak z innej beczki, 4500 za metr kwadratowy a wlasny dom wykonczony pod klucz to koszt rzędu 2400-2800 netto! tyle że bez działki i fundamentów- całość wyniesie wtedy 3500 netto a wiec i tak niecałe 4000. a pozniej żadnego czynszu, można wmontowac wlasne kolektory sloneczne a wiec ogrzewanie minus 50%. super sprawa, mieszkanie dziś to chyba tylko dla snobów aby móc pokazać pod balkonem nowe auto służbowe sąsiadom z naprzeciwka
a czy Wikana to nie dawny Masters z Zamościa który produkował jeansy? a w momencie boomu budowlanego przeżucił sie na developerkę jak tysiące innych firm które przed robiły gumki do włosów, sprzedawały papier toaletowy czy też czesały na zamówienie. jeśli tacy potentaci wchodzą na rynek mieszkaniowy to ja dziękuje. po zatym tak z innej beczki, 4500 za metr kwadratowy a wlasny dom wykonczony pod klucz to koszt rzędu 2400-2800 netto! tyle że bez działki i fundamentów- całość wyniesie wtedy 3500 netto a wiec i tak niecałe 4000. a pozniej ża... rozwiń
Avatar
llubellak / 5 listopada 2009 o 12:20
0
te miasteczko wikana to jak sunhill antaru. ludzie, nie kupujcie mieszkań! a wiecie dlaczego?!? wejdzcie na pierwsze lepsze notowania giełdowe i przyjzyjcie się spółce Wikana! spójrzcie na kurs dzisiejszy i na ten sprzed miesiąca, dwóch itd itd. jeśli mają takie plany, jeśli tyle budują to czemu ich kurs jest tak żałosny. wiecie jak nazywa się spółki które kosztują całe 10 groszy?!? śmieciowymi, a jeśli kurs takiej spółki po ogłoszeniu takich planów nie drgnie ani trochę do przodu( wręcz przeciwnie, obecnie można zauważyć wahania bardziej w dół) to znaczy że coś jest na rzeczy. inwestorzzy nie wchodzą w wikanę bo wiedzą że to podejrzana spółka! sami sprawdzcie. żebyście później nie obudzili się z ręką w nocniku jak te 150 rodzin z sunhilla
te miasteczko wikana to jak sunhill antaru. ludzie, nie kupujcie mieszkań! a wiecie dlaczego?!? wejdzcie na pierwsze lepsze notowania giełdowe i przyjzyjcie się spółce Wikana! spójrzcie na kurs dzisiejszy i na ten sprzed miesiąca, dwóch itd itd. jeśli mają takie plany, jeśli tyle budują to czemu ich kurs jest tak żałosny. wiecie jak nazywa się spółki które kosztują całe 10 groszy?!? śmieciowymi, a jeśli kurs takiej spółki po ogłoszeniu takich planów nie drgnie ani trochę do przodu( wręcz przeciwnie, obecnie można zauważyć wa... rozwiń
Avatar
abi / 5 listopada 2009 o 11:31
0
kolego redaktorze zapoznaj się z topografią i nie pisz głupot chodzi pewnie o ulicę bartniczą /sławin/ botaniczna jest zupełnie gdzie indziej sławinek/ i to jest po przeciwnej stronie solidarności to jest dzielnica domkow jednorodzinnych i wszystkie działki są zabudowane wstyd redaktorku zacznij myśleć
Avatar
DAAS / 5 listopada 2009 o 10:56
0
Fajnie, że się buduje, miejmy nadzieję, że nikt nikogo nie kiwnie i nie będzie przekrętów. Proponuję jednak zawczasu pomyśleć o tym, że te kolejne mieszkania oznaczają kolejne 100 samochodów więcej wyjeżdżających z osiedla na W-Z od strony Willowej. Może wreszcie wypracować porządne rozwiązanie komunikacyjne dla tej części miasta? Władzo szanowna, jeśli przy porannej kawce czytasz lokalne gazety, bierz się do roboty zamiast się lenić i zrób coś, póki nie jest za późno.
Przy okazji: stamtąd jest przecież tylko rzut beretem na Czechów, może wreszcie by to wykorzystać?
Fajnie, że się buduje, miejmy nadzieję, że nikt nikogo nie kiwnie i nie będzie przekrętów. Proponuję jednak zawczasu pomyśleć o tym, że te kolejne mieszkania oznaczają kolejne 100 samochodów więcej wyjeżdżających z osiedla na W-Z od strony Willowej. Może wreszcie wypracować porządne rozwiązanie komunikacyjne dla tej części miasta? Władzo szanowna, jeśli przy porannej kawce czytasz lokalne gazety, bierz się do roboty zamiast się lenić i zrób coś, póki nie jest za późno.
Przy okazji: stamtąd jest przecież tylko rzut beretem na Czechów, ... rozwiń
Avatar
nova / 5 listopada 2009 o 09:40
0
Piękne miejsce do zamieszkania , zresztą jak cały Botanik.
Avatar
TP / 5 listopada 2009 o 09:10
0
Okoliczne inwestycje [font="Lucida Console"][url="http://www.poligonowa.pl"]na Poligonowej[/url][/font]
Avatar
majk / 5 listopada 2009 o 09:04
0
To jest jakiś mega idiotyzm z tym wyimaginowanym skrzyżowaniem Botanicznej i Kasztelańskiej! Od ponad roku taka informacja 'wisi' na stronie dewelopera i pomimo monitów nie są w stanie tego poprawić. To oni nie wiedzą gdzie budują? Skoro to samo głupstwo pojawiło się w tekście pana Jacka Szydłowskiego to niestety nie najlepiej o nim świadczy, bo zapewne stworzył go jedynie z materiałów opracowanych przez Wikana. A gdzie własny rozum?
Avatar
fajus / 6 czerwca 2011 o 14:52
0
witam, czy ktoś może napisać coś o szeregowcach budowanych na miasteczku wikana?
Avatar
pokrzywdzony / 15 marca 2010 o 16:30
0
Cala prawda o Wikanie jest taka. Jest to typowo smieciowa spolka powstala na bazie firmy Masters SA z korzeniami w Legnicy (zlikwidowanej spolki odziezowej Elpo) ktorej wlascicielami oficjalnymi sa "tata" czyli Adam Buchajski' kiedys producent jensow z Zamoscia i synowa "zwykla kura domowa" Agnieszka Buchajska, nie majaca zielonego pojecia o biznesie prowadzonym przez syna Adama tj. Roberta Buchajskiego i "cichego" wspolnika Sylwestra Bogackiego ksywa "prezes" dawniej prezesa slawetnego z niewyplacalnosci i upadlego aktualnie LPBO Lublin. Powazni inwestorzy gieldowi znajac te "dziwnie pokrecone" zaleznosci wlascicielskie omijaja szerokim lukiem akcje w/w spolki . Stad ceny akcji sa "groszowe" swiadczace tylko o kurczowym trzymaniu sie gieldy, zeby dodac powagi dla swojego biznesu deweloperskiego.
Cala prawda o Wikanie jest taka. Jest to typowo smieciowa spolka powstala na bazie firmy Masters SA z korzeniami w Legnicy (zlikwidowanej spolki odziezowej Elpo) ktorej wlascicielami oficjalnymi sa "tata" czyli Adam Buchajski' kiedys producent jensow z Zamoscia i synowa "zwykla kura domowa" Agnieszka Buchajska, nie majaca zielonego pojecia o biznesie prowadzonym przez syna Adama tj. Roberta Buchajskiego i "cichego" wspolnika Sylwestra Bogackiego ksywa "prezes" dawniej prezesa slawetnego z niewyp... rozwiń
Avatar
haha / 5 listopada 2009 o 15:09
0
kompletne jaja! najwieksza inwestycja tego typu w mięscie;d?? czyli niecałe 80 mieszkań tak? firma Orion (bazująca na dawnym LPBMie) zbudowała na Porębie grubo ponad 1000 mieszkań. niestety jest to art sponsorowany.
Avatar
życzliwy / 5 listopada 2009 o 12:41
0
a czy Wikana to nie dawny Masters z Zamościa który produkował jeansy? a w momencie boomu budowlanego przeżucił sie na developerkę jak tysiące innych firm które przed robiły gumki do włosów, sprzedawały papier toaletowy czy też czesały na zamówienie. jeśli tacy potentaci wchodzą na rynek mieszkaniowy to ja dziękuje. po zatym tak z innej beczki, 4500 za metr kwadratowy a wlasny dom wykonczony pod klucz to koszt rzędu 2400-2800 netto! tyle że bez działki i fundamentów- całość wyniesie wtedy 3500 netto a wiec i tak niecałe 4000. a pozniej żadnego czynszu, można wmontowac wlasne kolektory sloneczne a wiec ogrzewanie minus 50%. super sprawa, mieszkanie dziś to chyba tylko dla snobów aby móc pokazać pod balkonem nowe auto służbowe sąsiadom z naprzeciwka
a czy Wikana to nie dawny Masters z Zamościa który produkował jeansy? a w momencie boomu budowlanego przeżucił sie na developerkę jak tysiące innych firm które przed robiły gumki do włosów, sprzedawały papier toaletowy czy też czesały na zamówienie. jeśli tacy potentaci wchodzą na rynek mieszkaniowy to ja dziękuje. po zatym tak z innej beczki, 4500 za metr kwadratowy a wlasny dom wykonczony pod klucz to koszt rzędu 2400-2800 netto! tyle że bez działki i fundamentów- całość wyniesie wtedy 3500 netto a wiec i tak niecałe 4000. a pozniej ża... rozwiń
Avatar
llubellak / 5 listopada 2009 o 12:20
0
te miasteczko wikana to jak sunhill antaru. ludzie, nie kupujcie mieszkań! a wiecie dlaczego?!? wejdzcie na pierwsze lepsze notowania giełdowe i przyjzyjcie się spółce Wikana! spójrzcie na kurs dzisiejszy i na ten sprzed miesiąca, dwóch itd itd. jeśli mają takie plany, jeśli tyle budują to czemu ich kurs jest tak żałosny. wiecie jak nazywa się spółki które kosztują całe 10 groszy?!? śmieciowymi, a jeśli kurs takiej spółki po ogłoszeniu takich planów nie drgnie ani trochę do przodu( wręcz przeciwnie, obecnie można zauważyć wahania bardziej w dół) to znaczy że coś jest na rzeczy. inwestorzzy nie wchodzą w wikanę bo wiedzą że to podejrzana spółka! sami sprawdzcie. żebyście później nie obudzili się z ręką w nocniku jak te 150 rodzin z sunhilla
te miasteczko wikana to jak sunhill antaru. ludzie, nie kupujcie mieszkań! a wiecie dlaczego?!? wejdzcie na pierwsze lepsze notowania giełdowe i przyjzyjcie się spółce Wikana! spójrzcie na kurs dzisiejszy i na ten sprzed miesiąca, dwóch itd itd. jeśli mają takie plany, jeśli tyle budują to czemu ich kurs jest tak żałosny. wiecie jak nazywa się spółki które kosztują całe 10 groszy?!? śmieciowymi, a jeśli kurs takiej spółki po ogłoszeniu takich planów nie drgnie ani trochę do przodu( wręcz przeciwnie, obecnie można zauważyć wa... rozwiń
Avatar
abi / 5 listopada 2009 o 11:31
0
kolego redaktorze zapoznaj się z topografią i nie pisz głupot chodzi pewnie o ulicę bartniczą /sławin/ botaniczna jest zupełnie gdzie indziej sławinek/ i to jest po przeciwnej stronie solidarności to jest dzielnica domkow jednorodzinnych i wszystkie działki są zabudowane wstyd redaktorku zacznij myśleć
Avatar
DAAS / 5 listopada 2009 o 10:56
0
Fajnie, że się buduje, miejmy nadzieję, że nikt nikogo nie kiwnie i nie będzie przekrętów. Proponuję jednak zawczasu pomyśleć o tym, że te kolejne mieszkania oznaczają kolejne 100 samochodów więcej wyjeżdżających z osiedla na W-Z od strony Willowej. Może wreszcie wypracować porządne rozwiązanie komunikacyjne dla tej części miasta? Władzo szanowna, jeśli przy porannej kawce czytasz lokalne gazety, bierz się do roboty zamiast się lenić i zrób coś, póki nie jest za późno.
Przy okazji: stamtąd jest przecież tylko rzut beretem na Czechów, może wreszcie by to wykorzystać?
Fajnie, że się buduje, miejmy nadzieję, że nikt nikogo nie kiwnie i nie będzie przekrętów. Proponuję jednak zawczasu pomyśleć o tym, że te kolejne mieszkania oznaczają kolejne 100 samochodów więcej wyjeżdżających z osiedla na W-Z od strony Willowej. Może wreszcie wypracować porządne rozwiązanie komunikacyjne dla tej części miasta? Władzo szanowna, jeśli przy porannej kawce czytasz lokalne gazety, bierz się do roboty zamiast się lenić i zrób coś, póki nie jest za późno.
Przy okazji: stamtąd jest przecież tylko rzut beretem na Czechów, ... rozwiń
Avatar
nova / 5 listopada 2009 o 09:40
0
Piękne miejsce do zamieszkania , zresztą jak cały Botanik.
Avatar
TP / 5 listopada 2009 o 09:10
0
Okoliczne inwestycje [font="Lucida Console"][url="http://www.poligonowa.pl"]na Poligonowej[/url][/font]
Avatar
majk / 5 listopada 2009 o 09:04
0
To jest jakiś mega idiotyzm z tym wyimaginowanym skrzyżowaniem Botanicznej i Kasztelańskiej! Od ponad roku taka informacja 'wisi' na stronie dewelopera i pomimo monitów nie są w stanie tego poprawić. To oni nie wiedzą gdzie budują? Skoro to samo głupstwo pojawiło się w tekście pana Jacka Szydłowskiego to niestety nie najlepiej o nim świadczy, bo zapewne stworzył go jedynie z materiałów opracowanych przez Wikana. A gdzie własny rozum?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 4 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 25 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 79 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 18 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 554 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!