Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
9:28
Edytuj ten wpis

Nowe radiowozy już na lubelskich drogach. Policja dostała też łódź

0 13 A A

Na lubelskich drogach można zobaczyć już najnowsze radiowozy. Dodatkowo nasz garnizon otrzymał 2 radiowozy nieoznakowane, nową łódź patrolową, która trafi nad zalew Zemborzycki oraz terenowego Nissana Pathfinder.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Patrolowa łódź trafiła do lubelskiego garnizonu w ramach zakupów centralnych, realizowanych przez Komendę Główną Policji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jest to Parker RIB model 650 z kabiną. Nowoczesna jednostka pływająca jest o długości 6,5 metra, szerokości 2,5 metra i jest wyposażona w stacjonarny silnik wysokoprężny Mercury o pojemności 2 litrów i mocy 125 kW. Zostanie ona przekazana Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie do użytkowania nad zalewem Zemborzyckim.

Ponadto na lubelskie drogi wyjedzie 10 nowych radiowozów marki KIA Ceed, które zostały zakupione przy współudziale samorządów lokalnych. To samochody typu kombi z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 1,6 litra i mocy 94 kW.

Również przy współudziale samorządów zostały zakupione dwa radiowozy nieoznakowane. Wszystkie nowe auta to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz oszczędności związane m.in. z wydatkami na paliwo oraz eksploatacją. Pozwoli to na przejechanie większej ilości kilometrów w ramach tego samego budżetu. Radiowozy zasilą komendy w Lublinie, Puławach, Łęcznej, Krasnegostawu, Łukowa i Świdnika.

Z kolei Komenda Miejska Policji w Zamościu otrzyma nowy osobowo-terenowy, oznakowany radiowóz marki Nissan Pathfinder. Samochód został wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności 2,5 litra, mocy 140 kW i będzie mógł zabrać łącznie 7 osób.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:22
0
coś niedobrego dzieje sie w naszym kraju , jak inwestycje to typu rozbudowa sądu , nowy zaklad karny albo rozbudowa istniejacego , tysiace nowoczesnych fotoradarów , nowe radiowozy , nabory do pracy w policji , strazy miejskiej , wieloletnie kolejki do zabiegów szpitalnych , zamykanie placówek leczniczych dla dzieci i chorób nowotworoiwych - jestem przerazony , co nas jeszcze czeka , czy cos z 21 postulatów gdańskich zostało zrealizowane -pomijam styropianową prywatyzacje naszej gospodarki
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 00:55
0
W Horyszowi Polskim jakiś koleś z remizy strażackiej zrobił sobie dyskotekę. Podobno niezła kase tam czesze. Co ma z tego sam Horyszów oprocz tego że po imprezie zarzad OSP chodzi pijany 3 dni?

Pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie , czy uchodzi aby z budynków należacych do gmin , prywatne osoby tworzyły sobie firmy?
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 22:54
0
a zobaczcie jaka rudera jest np. w zwierzyncu i w takich malych miasteczkach turystycznych
Avatar
lubelak / 28 listopada 2012 o 14:55
0
Widze ze komendy lubelskie zaczynaja sie rozwijac m.in lublin, leczna czy pulawy. Np Pulawy: nowy budynek, unowoczesnienie pracy policji jak rowniez radiowozy, tak trzymac ! Z lubelskich miast moglby sie czegos nauczyc Krasnik gdzie standardy odbiegaja od rzeczywistosci, jadac kolo komendy budynek odstrasza nie wspominajac o dojsciu przy braku chodnika jak rowniez dostaniu sie do budynku przez niepelnosprawnych oraz braku parkingu dla zainteresowanych ale jaka gora takie efekty. Znajac zycie i tak przy funduszach zostana wyrzucone w bloto jak wiekszosc inwestycji w tym miescie. Pozdrawiam Lublinianin.
Widze ze komendy lubelskie zaczynaja sie rozwijac m.in lublin, leczna czy pulawy. Np Pulawy: nowy budynek, unowoczesnienie pracy policji jak rowniez radiowozy, tak trzymac ! Z lubelskich miast moglby sie czegos nauczyc Krasnik gdzie standardy odbiegaja od rzeczywistosci, jadac kolo komendy budynek odstrasza nie wspominajac o dojsciu przy braku chodnika jak rowniez dostaniu sie do budynku przez niepelnosprawnych oraz braku parkingu dla zainteresowanych ale jaka gora takie efekty. Znajac zycie i tak przy funduszach zostana wyrzucone w blot... rozwiń
Avatar
dziennikarz śledczy / 28 listopada 2012 o 12:35
0
[quote name='qwertyuiop' timestamp='1354101805' post='701430']
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
[/quote]O czym ty CYCU piszesz ??? Umiesz liczyć, to licz na siebie,na pewno nie na PAŁY. Szkoda jakiegokolwiek grosza zainwestowanego w tą instytucje. Sprawa Magdalenki,Olewnika, czy chociaż by gen.,Papały,co czekają jak się sam zgłosi czy jak Rutkowski znowu im coś poda na patelni. ŻENADA.
[quote name='qwertyuiop' timestamp='1354101805' post='701430']
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
[/quote]O czym ty CYCU piszesz ??? Umiesz liczyć, to licz na siebie,na pewno nie na PAŁY. Szkoda jakiegokolwiek grosza zainwestowanego w tą instytucje. Sprawa Magdalenki,Olewnika, czy chociaż by gen.,Papały,co czekają jak się sam zgłosi czy jak Rutk... rozwiń
Avatar
qwertyuiop / 28 listopada 2012 o 12:23
0
[quote name='mecenas' timestamp='1354095817' post='701374']
To wszystko dla was kochani, plus paralizatory o znacznie podniesionej mocy, wszystko za wasze podatki,na waszą du.pę,niech teraz ktoś podskoczy!!!!!!!!!
[/quote]
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
Avatar
duch chopkirka / 28 listopada 2012 o 11:05
0
Zamiast tych wspaniałych aut dla policji może by gdzieś poszukało kierownictwo sklepu z porządnymi ludzmi do pracy w policji, a nie przyjmują tylko plecaków i swoich niedojebków. Maszyny z pewnością nie zastąpią mądrego, sprawnego policjanta, a tych z gromnicą szukać w szeregach tej firmy. Pozdrawiam tylko uczciwych policjantów.
Avatar
And / 28 listopada 2012 o 11:01
0
Od wprowadzenia układu SI, konie mechaniczne formalnie nie istnieją - tylko kW (kilowaty). Choć potocznie się ich jeszcze używa. 1 KM to równoważnik ok 0,75 kW.
Avatar
mecenas / 28 listopada 2012 o 10:43
0
To wszystko dla was kochani, plus paralizatory o znacznie podniesionej mocy, wszystko za wasze podatki,na waszą du.pę,niech teraz ktoś podskoczy!!!!!!!!!
Avatar
Josef / 28 listopada 2012 o 10:32
0
No i może jeszcze trochę rozumu do tego wyposażenia,bo ono samo nie wystarczy!
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:22
0
coś niedobrego dzieje sie w naszym kraju , jak inwestycje to typu rozbudowa sądu , nowy zaklad karny albo rozbudowa istniejacego , tysiace nowoczesnych fotoradarów , nowe radiowozy , nabory do pracy w policji , strazy miejskiej , wieloletnie kolejki do zabiegów szpitalnych , zamykanie placówek leczniczych dla dzieci i chorób nowotworoiwych - jestem przerazony , co nas jeszcze czeka , czy cos z 21 postulatów gdańskich zostało zrealizowane -pomijam styropianową prywatyzacje naszej gospodarki
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 00:55
0
W Horyszowi Polskim jakiś koleś z remizy strażackiej zrobił sobie dyskotekę. Podobno niezła kase tam czesze. Co ma z tego sam Horyszów oprocz tego że po imprezie zarzad OSP chodzi pijany 3 dni?

Pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie , czy uchodzi aby z budynków należacych do gmin , prywatne osoby tworzyły sobie firmy?
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 22:54
0
a zobaczcie jaka rudera jest np. w zwierzyncu i w takich malych miasteczkach turystycznych
Avatar
lubelak / 28 listopada 2012 o 14:55
0
Widze ze komendy lubelskie zaczynaja sie rozwijac m.in lublin, leczna czy pulawy. Np Pulawy: nowy budynek, unowoczesnienie pracy policji jak rowniez radiowozy, tak trzymac ! Z lubelskich miast moglby sie czegos nauczyc Krasnik gdzie standardy odbiegaja od rzeczywistosci, jadac kolo komendy budynek odstrasza nie wspominajac o dojsciu przy braku chodnika jak rowniez dostaniu sie do budynku przez niepelnosprawnych oraz braku parkingu dla zainteresowanych ale jaka gora takie efekty. Znajac zycie i tak przy funduszach zostana wyrzucone w bloto jak wiekszosc inwestycji w tym miescie. Pozdrawiam Lublinianin.
Widze ze komendy lubelskie zaczynaja sie rozwijac m.in lublin, leczna czy pulawy. Np Pulawy: nowy budynek, unowoczesnienie pracy policji jak rowniez radiowozy, tak trzymac ! Z lubelskich miast moglby sie czegos nauczyc Krasnik gdzie standardy odbiegaja od rzeczywistosci, jadac kolo komendy budynek odstrasza nie wspominajac o dojsciu przy braku chodnika jak rowniez dostaniu sie do budynku przez niepelnosprawnych oraz braku parkingu dla zainteresowanych ale jaka gora takie efekty. Znajac zycie i tak przy funduszach zostana wyrzucone w blot... rozwiń
Avatar
dziennikarz śledczy / 28 listopada 2012 o 12:35
0
[quote name='qwertyuiop' timestamp='1354101805' post='701430']
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
[/quote]O czym ty CYCU piszesz ??? Umiesz liczyć, to licz na siebie,na pewno nie na PAŁY. Szkoda jakiegokolwiek grosza zainwestowanego w tą instytucje. Sprawa Magdalenki,Olewnika, czy chociaż by gen.,Papały,co czekają jak się sam zgłosi czy jak Rutkowski znowu im coś poda na patelni. ŻENADA.
[quote name='qwertyuiop' timestamp='1354101805' post='701430']
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
[/quote]O czym ty CYCU piszesz ??? Umiesz liczyć, to licz na siebie,na pewno nie na PAŁY. Szkoda jakiegokolwiek grosza zainwestowanego w tą instytucje. Sprawa Magdalenki,Olewnika, czy chociaż by gen.,Papały,co czekają jak się sam zgłosi czy jak Rutk... rozwiń
Avatar
qwertyuiop / 28 listopada 2012 o 12:23
0
[quote name='mecenas' timestamp='1354095817' post='701374']
To wszystko dla was kochani, plus paralizatory o znacznie podniesionej mocy, wszystko za wasze podatki,na waszą du.pę,niech teraz ktoś podskoczy!!!!!!!!!
[/quote]
Nie na moją d..ę tylko na d..ę tych co zechcą podnieść rękę na mnie, czy nawet na takie coś jak ty, żebyś się czuł bezpiecznie i nie musiał płacić za osobistą ochrone wychodząc po zakupy do sklepu.
Avatar
duch chopkirka / 28 listopada 2012 o 11:05
0
Zamiast tych wspaniałych aut dla policji może by gdzieś poszukało kierownictwo sklepu z porządnymi ludzmi do pracy w policji, a nie przyjmują tylko plecaków i swoich niedojebków. Maszyny z pewnością nie zastąpią mądrego, sprawnego policjanta, a tych z gromnicą szukać w szeregach tej firmy. Pozdrawiam tylko uczciwych policjantów.
Avatar
And / 28 listopada 2012 o 11:01
0
Od wprowadzenia układu SI, konie mechaniczne formalnie nie istnieją - tylko kW (kilowaty). Choć potocznie się ich jeszcze używa. 1 KM to równoważnik ok 0,75 kW.
Avatar
mecenas / 28 listopada 2012 o 10:43
0
To wszystko dla was kochani, plus paralizatory o znacznie podniesionej mocy, wszystko za wasze podatki,na waszą du.pę,niech teraz ktoś podskoczy!!!!!!!!!
Avatar
Josef / 28 listopada 2012 o 10:32
0
No i może jeszcze trochę rozumu do tego wyposażenia,bo ono samo nie wystarczy!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lotnisko Lublin kończy siedem lat. Skorzystało z niego ponad 2,2 mln podróżnych

Lotnisko Lublin kończy siedem lat. Skorzystało z niego ponad 2,2 mln podróżnych 0 1

Ponad 2,2 mln podróżnych skorzystało do tej pory z Portu Lotniczego Lublin. Lubelskie lotnisko we wtorek kończy siedem lat.

Praca przed świętami. Zapotrzebowanie na pracowników jest 60 proc. większe
Magazyn

Praca przed świętami. Zapotrzebowanie na pracowników jest 60 proc. większe 2 1

Grudzień to gorący czas na rynku pracy, zwłaszcza w branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Można zarobić nawet 7700 zł "na rękę"

Krasnystaw: Jechał zbyt szybko. Ponad 20 ton buraków wylądowało w rowie

Krasnystaw: Jechał zbyt szybko. Ponad 20 ton buraków wylądowało w rowie 0 4

Kierowca ciężarówki jechał zbyt szybko krajową "17" i wylądował w rowie. Z naczepy wysypał mu się ładunek - ponad 20 ton buraków.

Pożar na pierwszym piętrze kamienicy. Nie żyje jedna osoba
film

Pożar na pierwszym piętrze kamienicy. Nie żyje jedna osoba 1 0

Łódź. Jedna osoba zginęła w pożarze kamienicy, do którego doszło w sobotę wieczorem przy ul. Łącznej. Jak poinformowała straż pożarna, z budynku ewakuowano łącznie 25 osób.

"Machia" w Teatrze Starym
28 stycznia 2020, 19:00

"Machia" w Teatrze Starym 0 0

W dniach 28-31 stycznia w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) prezentowany będzie spektakl "Machia" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Górnika Łęczna zachęcał do dołączenia do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Górnika Łęczna zachęcał do dołączenia do Szkoły Mistrzostwa Sportowego 0 0

W sobotę odbył się Dzień Otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, w którym wzięło udział 31 zawodników i zawodniczek z roczników 2003 – 2006

Niedziela handlowa 2019. W grudniu zrobimy zakupy częściej

Niedziela handlowa 2019. W grudniu zrobimy zakupy częściej 9 1

Nie tylko w tą, ale i w dwie kolejne niedzielę możemy robić zakupy we wszystkich sklepach. Coś, co cieszy klientów, niekoniecznie raduje pracowników.

Lublin: Awaria na ul. Obrońców Pokoju. Kilka budynków bez dostępu do wody

Lublin: Awaria na ul. Obrońców Pokoju. Kilka budynków bez dostępu do wody 2 4

Przez najbliższe cztery godziny kilka budynków przy ul. Obrońców Pokoju w Lublinie nie będzie miało dostępu do wody. Doszło do awarii, której usunięciem zajmuje się już Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Lubelskie: Kobieta znalazła w swoim ogrodzie niewybuch z czasów II WŚ

Lubelskie: Kobieta znalazła w swoim ogrodzie niewybuch z czasów II WŚ 0 3

Mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Skierbieszów odkopała niecodzienne znalezisko we własnych ogrodzie. Jak się okazało, przedmiot, który leżał zakopany w ziemi, był prawdopodobnie mina przeciwpancerną z czasów II wojny światowej.

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką PO na prezydenta

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką PO na prezydenta 62 29

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, wygrała prawybory w Platformie Obywatelskiej podczas sobotniej Konwencji Krajowej i została kandydatką tego ugrupowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Pokonała swojego partyjnego kolegę - Jacka Jaśkowiaka - znaczną różnicą głosów

Międzyrzec Podlaski: Specjalne mieszkania mają pomóc osobom z zaburzeniami psychicznymi w samodzielnym życiu
galeria

Międzyrzec Podlaski: Specjalne mieszkania mają pomóc osobom z zaburzeniami psychicznymi w samodzielnym życiu 0 2

W Międzyrzecu Podlaskim otwarto mieszkania wspomagane dla osób z problemami psychicznymi. Znalazły się one w budynku po dawnej przychodni przy ulicy Warszawskiej.

Zespół LemON Akustycznie w Centrum Spotkania Kultur
20 marca 2020, 19:00

Zespół LemON Akustycznie w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W ramach ogólnopolskiej, akustycznej trasy koncertowej do Lublina przyjedzie popularna formacja LemON. Koncert zespołu odbędzie się 20 marca o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Emocje do ostatnich sekund w starciu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Emocje do ostatnich sekund w starciu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań 0 8

Niewiele brakowało, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin powróciłaby z Poznania z czwartą porażką w dorobku w tym sezonie. Zamiast tego akademiczkom udało się wyrwać ósmą wygraną w starciu z tamtejszym Enea AZS – lublinianki triumfowały 78:74

Zimowe szaleństwo na łyżwach. Grupa Ice Freestyle Lublin i ich goście na Icemanii [zdjęcia]
galeria

Zimowe szaleństwo na łyżwach. Grupa Ice Freestyle Lublin i ich goście na Icemanii [zdjęcia] 11 3

Skaczą nad przeszkodami, urządzają taneczne bitwy i znakomicie się przy tym bawią. Grupa Ice Freestyle Lublin zaprezentowała wczoraj swoje umiejętności na lubelskim lodowisku Icemania. Pokazy zgromadziły wielu widzów, także tych jeżdżących na łyżwach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Uwaga! TVN: Wiktor ciężko choruje, ale nie przestaje marzyć
film

Uwaga! TVN: Wiktor ciężko choruje, ale nie przestaje marzyć 0 0

Ciężka choroba, śmierć taty i fatalne warunki mieszkaniowe – tego wszystkiego w swoim krótkim życiu doświadczył Wiktor, który razem z siostrą i matką dzielnie walczy z przeciwieństwami losu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!