Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2018 r.
8:06

Nowy deptak już za cztery miesiące. Duże zmiany od Bramy Krakowskiej do pedetu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 83 A A
Deptak w Lublinie
Deptak w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

W czwartek wybrana została firma, która za 13 mln złotych przebuduje deptak. Ma na to niewiele czasu, bo Ratusz wymaga, żeby wszystko było gotowe najpóźniej 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa obejmie odcinek od Bramy Krakowskiej do pedetu, zacznie się już niedługo i utrudni przejście przez deptak. Działające tu sklepy i lokale gastronomiczne będą na krótki czas zamykane, gdy przed ich drzwiami wykonywana będzie cementowa podbudowa nowej nawierzchni.

Kiedy to nastąpi? Harmonogram prac ma być ustalony przez ich wykonawcę, który został w czwartek wskazany jako zwycięzca przetargu.

Za blisko 13 mln zł deptakiem zajmie się firma Strabag, czyli tańsza z dwóch spółek, które stanęły do przetargu. Drugim chętnym był Budimex z ceną wyższą o nieco ponad pół miliona.

Teraz wynik przetargu musi się jeszcze uprawomocnić.

– Zgodnie z przepisami umowa może być zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. W ciągu tych 10 dni przegrana firma może zaskarżyć wynik przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej.

>>> Przeczytaj także: Nowe fontanny powstaną w parku w Lublinie. A wokół nich amfiteatr

* Planowana przebudowa ma polegać przede wszystkim na wymianie betonowej nawierzchni na kamienną, podobną do tej z pl. Litewskiego. Nowe będą też latarnie, identyczne jak w parkowej części placu Litewskiego, tyle że montowane po dwie na jednym słupie. Zamiast klonów mają rosnąć platany, rosnąca obok kościoła św. Ducha robinia (potocznie, choć błędnie, zwana akacją) zostanie zastąpiona inną robinią, a na pl. Łokietka staną donice z drzewami. Jezdnia przed Bramą Krakowską zostanie zwężona o jeden pas ruchu.

Czego nie będzie?

Tak wysokich latarni, jak te ustawione wzdłuż Poczty Głównej, bo miejski konserwator zabytków uznał, że popsułyby widok na staromiejskie wieże. Nie będzie również murków wokół drzew sadzonych wprost do gruntu. Pierwotnie planowano, że pod drzewami będą murki z siedziskami podobne do tych, które są pod kasztanowcami na nowej części deptaka wzdłuż pl. Litewskiego. Stanęło jednak na tym, że drzewa, tak jak obecnie, będą otoczone żeliwnymi kratami wbudowanymi w nawierzchnię.

Miasto ostatecznie nie zdecydowało się również na ustawienie na pl. Łokietka podświetlanych gablot wystawowych, jakie znamy z pl. Litewskiego. Miały być one zamontowane po obu stronach wyjazdu z ul. Koziej. – Projekt nie zakłada ulokowania gablot – potwierdza Bobowska. – Z tego rozwiązania zrezygnowano.

>>>

Deptak i plac Litewski. Panorama z drona

Quiz: Jak dobrze znasz zakamarki Starego Miasta w Lublinie

Jak dobrze znasz zakamarki Starego Miasta w Lublinie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2018 r. o 21:57
+1
Budżet na plusie, inwestycje przynoszą zyski,mieszkańców Lublina przybywa, dług Lublina spada,zero polityki,zero nepotyzmu, dlugofalowe myślenie,zatrudnianie ekspertów
Avatar
Gość / 21 stycznia 2018 r. o 17:10
+1
Kocham nasze miasto i cieszę się, że pięknieje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć polityki remontów. Idealn przykładem jest ulica Kołłątaja, której nawierzchnia byla wymiemiona i pojawil się nowiutki asfalt. Miesiąc później jakiś kretyn przypomnial sobie, że tzeba wymienić studzienki, wiec rozpruli aswalt. Potem juz było tylko gorzej. Zapomnieli chyba, ze jakieś rurki zostały niewymienione. Rozwalili cała jezdnię i juz po równej nawierzchni. Podobnie teraz jest na Drodze Męczenników Majdanka. Deptak to juz apogeum. Czy remontujac go parę lat temu nie wiedziano o remoncie Placu Litewskiego? Co jeszcze? Może w Ogrodzie Saskim warto wreszcie zrobić nawierzchnię na tej wstrętnej paćce i pyle, ktore proszą się o asfalt?
Kocham nasze miasto i cieszę się, że pięknieje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć polityki remontów. Idealn przykładem jest ulica Kołłątaja, której nawierzchnia byla wymiemiona i pojawil się nowiutki asfalt. Miesiąc później jakiś kretyn przypomnial sobie, że tzeba wymienić studzienki, wiec rozpruli aswalt. Potem juz było tylko gorzej. Zapomnieli chyba, ze jakieś rurki zostały niewymienione. Rozwalili cała jezdnię i juz po równej nawierzchni. Podobnie teraz jest na Drodze Męczenników Majdanka. Deptak to juz apogeum. Czy remontujac go parę ... rozwiń
Avatar
luk / 20 stycznia 2018 r. o 14:42
+1
Jedno jest pewne , ta chybiona inwestycja i zmarnowane 13 mln zl będzie gwoździem do trumny Żuka w nadchodzących wyborach. To najgłupsza inwestycja za jego kadencji w sytuacji gdy wiele innych ważnych czeka w poczekalni ze względu na brak kasy. 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 14:02
+1
Nie wierzę, że robinia jest aż tak zniszczona, że trzeba ją usuwać, bo widzę ją przechodząc przez deptak jako piękne drzewo, które teraz prezydent Lublina chce zlikwidować aby posadzić tam zapewne rachityczne, małe drzewko, które urośnie może za 100 lat. Pozbywanie się krawężników i zwężanie jezdni przed Bramą Krakowską przez Żuka sprawi, iż piesi i kierowcy przestaną odróżniać deptak od jezdni a to naprawdę nie będzie bezpieczne. To po prostu prowokowanie wypadków. Już teraz widzę tam wpatrzonych w smartfon małolatów, którzy nie zauważają, że kończy im się chodnik. Jeśli nawierzchnia zrówna się z jezdnią o nieszczęście będzie jeszcze łatwiej. Ciekawe co wtedy powie Żuk. Los drzew w mieście woła o pomstę do nieba. Po co je sadzić jedynie na kilka lat? Przecież to wyrzucanie kasy w błoto. To nie dotyczy tylko deptaka. Tak jest w całym środmieściu. Sadzi się małe drzewka i zanim urosną się je usuwa. Przecież to niepoważne działanie Żuka. Poza tym jest dużo ulic, które nie mają nawet chodnika i tam Żuk nawet nie dociera z pomysłami jak to zmienić. Wystarczy przejść się ul. Dolną Panny Marii żeby to stwierdzić. To parę kroków od Ratusza a idzie się tam jak w Bangladeszu. Wąska jezdnia bez chodnika zaczyna się tuż za kościołem. Ani to bezpieczne, ani wygodne. Nie lepiej to zmienić?
Nie wierzę, że robinia jest aż tak zniszczona, że trzeba ją usuwać, bo widzę ją przechodząc przez deptak jako piękne drzewo, które teraz prezydent Lublina chce zlikwidować aby posadzić tam zapewne rachityczne, małe drzewko, które urośnie może za 100 lat. Pozbywanie się krawężników i zwężanie jezdni przed Bramą Krakowską przez Żuka sprawi, iż piesi i kierowcy przestaną odróżniać deptak od jezdni a to naprawdę nie będzie bezpieczne. To po prostu prowokowanie wypadków. Już teraz widzę tam wpatrzonych w smartfon małolatów, którzy nie zauważają, ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 00:34
+1
Rosnąca obok kościoła św. Ducha robinia (zwana akacją) zostanie zastąpiona inną robinią. Pytam się dlaczego? To drzewo jest piękne co trzeba mieć w głowie, by je wymienić. NIE..... DLA WYCINKI AKACJI!!!!
Avatar
swój / 19 stycznia 2018 r. o 22:15
+1
undefined napisał:
Bedzie bardziej chiński i tandetny. To że drogi to już wiadomo. Żukowa ekonomia
 won na Nowogrodzką tandetny trollu!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 r. o 19:11
+1
Bedzie bardziej chiński i tandetny. To że drogi to już wiadomo. Żukowa ekonomia
Avatar
mądry / 19 stycznia 2018 r. o 16:23
+1
lub napisał:
undefined napisał:
To patologiczne niszczenie drzew jest idiotyzmem. Co komu przeszkadza obecna robinia? Co komu przeszkadzają klony? Dlaczego jezdnia przy Bramie Krakowskiej straci krawężniki? Przecież ludzie nie zauważą, że nie idą po chodniku tylko wpadną pod samochód. Zero wyobraźni Żuka. Zero.
Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu!
 Szkoda klawiatury na takich internetowych pieniaczy. On wie swoje i już.
 Szkoda klawiatury na takich internetowych pieniaczy. On wie swoje i już. rozwiń
Avatar
lub / 19 stycznia 2018 r. o 15:26
+1
undefined napisał:
To patologiczne niszczenie drzew jest idiotyzmem. Co komu przeszkadza obecna robinia? Co komu przeszkadzają klony? Dlaczego jezdnia przy Bramie Krakowskiej straci krawężniki? Przecież ludzie nie zauważą, że nie idą po chodniku tylko wpadną pod samochód. Zero wyobraźni Żuka. Zero.
 Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu!
 Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu! rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 r. o 15:12
+1
Litewski wygląda extra, oby i deptak tak samo się zmienił
Avatar
Gość / 21 stycznia 2018 r. o 21:57
+1
Budżet na plusie, inwestycje przynoszą zyski,mieszkańców Lublina przybywa, dług Lublina spada,zero polityki,zero nepotyzmu, dlugofalowe myślenie,zatrudnianie ekspertów
Avatar
Gość / 21 stycznia 2018 r. o 17:10
+1
Kocham nasze miasto i cieszę się, że pięknieje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć polityki remontów. Idealn przykładem jest ulica Kołłątaja, której nawierzchnia byla wymiemiona i pojawil się nowiutki asfalt. Miesiąc później jakiś kretyn przypomnial sobie, że tzeba wymienić studzienki, wiec rozpruli aswalt. Potem juz było tylko gorzej. Zapomnieli chyba, ze jakieś rurki zostały niewymienione. Rozwalili cała jezdnię i juz po równej nawierzchni. Podobnie teraz jest na Drodze Męczenników Majdanka. Deptak to juz apogeum. Czy remontujac go parę lat temu nie wiedziano o remoncie Placu Litewskiego? Co jeszcze? Może w Ogrodzie Saskim warto wreszcie zrobić nawierzchnię na tej wstrętnej paćce i pyle, ktore proszą się o asfalt?
Kocham nasze miasto i cieszę się, że pięknieje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć polityki remontów. Idealn przykładem jest ulica Kołłątaja, której nawierzchnia byla wymiemiona i pojawil się nowiutki asfalt. Miesiąc później jakiś kretyn przypomnial sobie, że tzeba wymienić studzienki, wiec rozpruli aswalt. Potem juz było tylko gorzej. Zapomnieli chyba, ze jakieś rurki zostały niewymienione. Rozwalili cała jezdnię i juz po równej nawierzchni. Podobnie teraz jest na Drodze Męczenników Majdanka. Deptak to juz apogeum. Czy remontujac go parę ... rozwiń
Avatar
luk / 20 stycznia 2018 r. o 14:42
+1
Jedno jest pewne , ta chybiona inwestycja i zmarnowane 13 mln zl będzie gwoździem do trumny Żuka w nadchodzących wyborach. To najgłupsza inwestycja za jego kadencji w sytuacji gdy wiele innych ważnych czeka w poczekalni ze względu na brak kasy. 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 14:02
+1
Nie wierzę, że robinia jest aż tak zniszczona, że trzeba ją usuwać, bo widzę ją przechodząc przez deptak jako piękne drzewo, które teraz prezydent Lublina chce zlikwidować aby posadzić tam zapewne rachityczne, małe drzewko, które urośnie może za 100 lat. Pozbywanie się krawężników i zwężanie jezdni przed Bramą Krakowską przez Żuka sprawi, iż piesi i kierowcy przestaną odróżniać deptak od jezdni a to naprawdę nie będzie bezpieczne. To po prostu prowokowanie wypadków. Już teraz widzę tam wpatrzonych w smartfon małolatów, którzy nie zauważają, że kończy im się chodnik. Jeśli nawierzchnia zrówna się z jezdnią o nieszczęście będzie jeszcze łatwiej. Ciekawe co wtedy powie Żuk. Los drzew w mieście woła o pomstę do nieba. Po co je sadzić jedynie na kilka lat? Przecież to wyrzucanie kasy w błoto. To nie dotyczy tylko deptaka. Tak jest w całym środmieściu. Sadzi się małe drzewka i zanim urosną się je usuwa. Przecież to niepoważne działanie Żuka. Poza tym jest dużo ulic, które nie mają nawet chodnika i tam Żuk nawet nie dociera z pomysłami jak to zmienić. Wystarczy przejść się ul. Dolną Panny Marii żeby to stwierdzić. To parę kroków od Ratusza a idzie się tam jak w Bangladeszu. Wąska jezdnia bez chodnika zaczyna się tuż za kościołem. Ani to bezpieczne, ani wygodne. Nie lepiej to zmienić?
Nie wierzę, że robinia jest aż tak zniszczona, że trzeba ją usuwać, bo widzę ją przechodząc przez deptak jako piękne drzewo, które teraz prezydent Lublina chce zlikwidować aby posadzić tam zapewne rachityczne, małe drzewko, które urośnie może za 100 lat. Pozbywanie się krawężników i zwężanie jezdni przed Bramą Krakowską przez Żuka sprawi, iż piesi i kierowcy przestaną odróżniać deptak od jezdni a to naprawdę nie będzie bezpieczne. To po prostu prowokowanie wypadków. Już teraz widzę tam wpatrzonych w smartfon małolatów, którzy nie zauważają, ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2018 r. o 00:34
+1
Rosnąca obok kościoła św. Ducha robinia (zwana akacją) zostanie zastąpiona inną robinią. Pytam się dlaczego? To drzewo jest piękne co trzeba mieć w głowie, by je wymienić. NIE..... DLA WYCINKI AKACJI!!!!
Avatar
swój / 19 stycznia 2018 r. o 22:15
+1
undefined napisał:
Bedzie bardziej chiński i tandetny. To że drogi to już wiadomo. Żukowa ekonomia
 won na Nowogrodzką tandetny trollu!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 r. o 19:11
+1
Bedzie bardziej chiński i tandetny. To że drogi to już wiadomo. Żukowa ekonomia
Avatar
mądry / 19 stycznia 2018 r. o 16:23
+1
lub napisał:
undefined napisał:
To patologiczne niszczenie drzew jest idiotyzmem. Co komu przeszkadza obecna robinia? Co komu przeszkadzają klony? Dlaczego jezdnia przy Bramie Krakowskiej straci krawężniki? Przecież ludzie nie zauważą, że nie idą po chodniku tylko wpadną pod samochód. Zero wyobraźni Żuka. Zero.
Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu!
 Szkoda klawiatury na takich internetowych pieniaczy. On wie swoje i już.
 Szkoda klawiatury na takich internetowych pieniaczy. On wie swoje i już. rozwiń
Avatar
lub / 19 stycznia 2018 r. o 15:26
+1
undefined napisał:
To patologiczne niszczenie drzew jest idiotyzmem. Co komu przeszkadza obecna robinia? Co komu przeszkadzają klony? Dlaczego jezdnia przy Bramie Krakowskiej straci krawężniki? Przecież ludzie nie zauważą, że nie idą po chodniku tylko wpadną pod samochód. Zero wyobraźni Żuka. Zero.
 Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu!
 Co ty bredzisz, naćpałeś się czy jesteś aż takim pustakiem? Robinię mają wyciąć i zastąpić nową robinią bo stara została zniszczona przez burzę. Marniutkie klony zostaną wykopane i przesadzone bo nie przeżyły by głębokiej przebudowy nawierzchni,  a na ich  miejsce posadzone zostaną nowe piękne platany kuliste wyposażone w automatyczne nawadnianie i system ochrony korzeni. O obniżonych krawężnikach nie będę ci tłumaczył bo mi wstyd za ciebie głupolu! rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2018 r. o 15:12
+1
Litewski wygląda extra, oby i deptak tak samo się zmienił
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]
galeria

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]

Dokładnie minutę po północy z piątku na sobotę puby i bary przyjęły pierwszych, od miesięcy, gości.

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Oparło się wichurze, złamały go wiosenne pąki. Konary starego drzewa nie wytrzymały naporu i runęły na drogę tuż przed Rozięcinem w gminie Wojsławice. Trzeba było interwencji strażaków, aby droga znów stała się przejezdna.

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Już nic nie zatrzyma planowanej na 1 lipca zmiany opłat za wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Regionalna Izba Obrachunkowa nie znalazła podstaw do uchylenia decyzji Rady Miasta, która dla większości mieszkańców oznacza podwyżkę opłat

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Rok temu cała Polska żyła konfliktem Motoru i Hutnika o to, która z drużyn powinna awansować do II ligi. Ostatecznie na tym poziomie występują obie ekipy. A w sobotę zmierzą się ze sobą w Krakowie (godz. 17). Gospodarze będą mieli już wsparcie swoich kibiców.

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.