Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2020 r.
15:43

Lublin: Nowy dworzec autobusowy, a w pobliżu nowe drogi dojazdowe

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 8 A A
(fot. Google Maps)

W październiku przyszłego roku gotowa ma być droga wyprowadzająca ruch z dworca PKP i przyszłego dworca autobusowego. Nowe jezdnie będą się zbiegały na małym rondzie przed Targami Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił już przetarg na budowę układu drogowego, który ze względu na charakterystyczny kształt bywa nazywany „baranimi rogami”. Ulice mają ułatwić dojazd i wyjazd z nowego centrum komunikacyjnego. Części kierowców pozwolą uniknąć jazdy naokoło przez skrzyżowanie ul. Lubelskiego Lipca ’80 ze Stadionową i dalej przez rondo Sportowców. Nowymi ulicami będzie można dojechać do ronda przed Targami Lublin, a dalej przez ul. Dworcową w kierunku Młyńskiej.

Jedna z nowych jezdni będzie prowadzona od al. Piłsudskiego i zacznie się dokładnie naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 20. Teraz jest tu furtka i schody do parkingu Targów Lublin. Doskonale stąd widać przebieg nowej ulicy, bo jezdnia… już się tu znajduje i prowadzi do małego ronda przed targami. Jezdnia i rondo mają być zbudowane od nowa wraz z obustronnymi drogami rowerowymi i chodnikami.

Wspomniana ulica została zaprojektowana jako dwukierunkowa, ale jej skrzyżowanie z al. Piłsudskiego ma działać wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo. Z jednej strony wjazd w nową drogę będzie możliwy tylko dla samochodów jadących al. Piłsudskiego od strony Lipowej (dobudowany zostanie tu dodatkowy pas do skrętu w prawo). Jadący od strony targów będą mogli na końcu nowej ulicy wyłącznie skręcić w prawo w al. Piłsudskiego.

Druga z planowanych ulic ma być jednokierunkowa. Umożliwi zjazd z wiaduktu, którym biegnie ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ronda przy Targach Lublin. Projekt przewiduje tylko jeden pas ruchu. Ulica będzie prowadzona na dół wiaduktem (o długości 25 m) nad chodnikiem i drogą rowerową.

Z projektów nie wynika, by budowa miała się wiązać z dużą wycinką drzew. Na mapie doliczyliśmy się kilku. Co ciekawe, kontrakt ma obejmować także wykonanie… siedmiu billboardów. Ponieważ planowane przez miasto drogi „zmiotą” część nośników reklamowych należących do Targów Lublin, miasto zapewni spółce nowe.

Wszystko powinno być gotowe nie później niż w październiku przyszłego roku. Taki wymóg określił Zarząd Dróg i Mostów w warunkach przetargu. Sam dworzec powinien powstać do końca lipca 2022 r. Jest szansa, choć pewności nie ma, że jeszcze w tym miesiącu dowiemy się ile firm chce go zbudować i ile życzą sobie za to pieniędzy. Termin składania ofert w przetargu na dworzec jest obecnie wyznaczony na 29 maja. Z kolei firmy zainteresowane budową wspomnianych dojazdów mają czas na złożenie ofert do 6 lipca, chociaż nie jest wykluczone, że termin zostanie przesunięty.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zLublina / 20 maja 2020 r. o 16:17
+47
twórca pisowskiego hejt-bota który wyświetla się jako "kronikidewelorozwoju" nobla raczej nie dostanie :) ale przynajmniej pośmiać się można z tego specyficznego bełkotu wrzucanego pod wszystkie kolejne artykuły dotyczące Lublina :)
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 20 maja 2020 r. o 17:01
+31
Ode mnie to z dala na 3 metry, pisowska wywłoko. To nie ja biegam od artykułu do artykułu jak pier***nięty i to nie ja wszędzie wrzucam hejterskie wypociny. Wystarczy kliknąć 3 pierwsze lepsze z brzegu artykuły. Wszędzie są twoje wpisy, dosłownie wszędzie. I dziwnym trafem wszędzie krytykujesz. Przypadek? Nie sądzę. Po prostu jesteś opłaconym przez rządzącą partię hejterem Żuka.
Avatar
Hector / 20 maja 2020 r. o 18:59
+28
Żuk ma dobrą metodę - jest ostatnią kadencję więc zadłuży Lublin tak żeby jego następcy  nic nie wybudowali przez 2 kadencje. Deficyt (bez koronawirusa) 57 185 681,91 zł Dług 1 628 043 120,91 zł
 Za Pruszkowskiego nie było długów tylko co z tego, skoro miasto przypominało bardziej skansen niż prawdziwą metropolię?
Avatar
fillip75 / 20 maja 2020 r. o 19:49
-19
@Hector... a w którym miejscu Lublina widzisz metropolię? Wskaż te miejsca to jak tylko przebrnę autem po dziurawych głównych arteriach owej "metropolii", to chętnie popodziwiam. To cóż takiego w Lublinie wyrosło, by to zobaczyć? Kurcze. Ludzie chyba nigdy nie ruszyli się z tego zadupia. Zobaczcie co u sąsiadów uchodzi za normę. A w Lublinie nie ma. Chociażby tunel pod ziemią, by odciążyć ruch przez centrum, parkingi (podziemne i piętrowe - należące do miasta), przy każdym dworcu głównym nawet miasteczka 10 tys. mają takie "cuda", a przy centrach miast obowiązkowo bezpłatny parking.
@Hector... a w którym miejscu Lublina widzisz metropolię? Wskaż te miejsca to jak tylko przebrnę autem po dziurawych głównych arteriach owej "metropolii", to chętnie popodziwiam. To cóż takiego w Lublinie wyrosło, by to zobaczyć? Kurcze. Ludzie chyba nigdy nie ruszyli się z tego zadupia. Zobaczcie co u sąsiadów uchodzi za normę. A w Lublinie nie ma. Chociażby tunel pod ziemią, by odciążyć ruch przez centrum, parkingi (podziemne i piętrowe - należące do miasta), przy każdym dworcu głównym nawet miasteczka 10 tys. mają takie "cu... rozwiń
Avatar
fillip75 / 20 maja 2020 r. o 17:58
-22
@zLublina... a nie wierzysz, że można sobie natworzyć kupę loginów? Ja mogę sobie adresiki porobić poprzez wzmacniacz internetu. Jest taka opcja. Strasznie pracochłonna. Mnie hawi, że ktoś sporo traci czasu, by móc wybrać kilkadziesiąt kciuków w dół. Dlatego ja osobiście deleworozwoju zachęcam do dalszej twórczości. Czasami ten gość od kciuków w dół zaczyna świrować i nawołuje do zblokowania oponenta. Ja wręcz csekam na czerwień pod moimi komentarzami, bo to oznacza, że zaangażowałem gostka. A raczej dwóch lub trzech. Teraz też liczę na serię łapek w dół. Zachęcam i zapraszam.
@zLublina... a nie wierzysz, że można sobie natworzyć kupę loginów? Ja mogę sobie adresiki porobić poprzez wzmacniacz internetu. Jest taka opcja. Strasznie pracochłonna. Mnie hawi, że ktoś sporo traci czasu, by móc wybrać kilkadziesiąt kciuków w dół. Dlatego ja osobiście deleworozwoju zachęcam do dalszej twórczości. Czasami ten gość od kciuków w dół zaczyna świrować i nawołuje do zblokowania oponenta. Ja wręcz csekam na czerwień pod moimi komentarzami, bo to oznacza, że zaangażowałem gostka. A raczej dwóch lub trzech. Teraz też liczę na seri... rozwiń
Avatar
raven86 / 20 maja 2020 r. o 17:26
-34
Żuk ma dobrą metodę - jest ostatnią kadencję więc zadłuży Lublin tak żeby jego następcy nic nie wybudowali przez 2 kadencje. Deficyt (bez koronawirusa) 57 185 681,91 zł Dług 1 628 043 120,91 zł
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 maja 2020 r. o 16:31
-36
Już zameldował się czujny siepacz dewelorozwoju z agencji pana artura z wypchanym portfelem dysPOnujący 200+ adresami IP do minusikowania oraz 50+ loginami (wśród których mamy takie jak: ege_szege, BillyWhite, Klu, uwaga_na_trole_z_pis, lube102, Qba, miszczu, BVNHD, luigi, RyanGlo, Piter79, gargamel2, drwstrzas, lubelski_szaman, Coffe_Taste, Niemamloginu, Agent_Tomek, qwertyqaz, zLublina; lista będzie uzupełniana).
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 maja 2020 r. o 16:05
-65
Dewelosułtan za jednym POsunięciem dorżnie budżet miasta jak i komunikację obsługiwaną przez busiarzy, z której korzysta(ło) codziennie tysiące osób z podlubelskich wiosek, żeby dostać się do CENTRUM, a nie do miejsca gdzie zawracają wrony. Jego talent do destrukcji jest doprawdy imPOnujący. PS. W nagrodę za ten komentarz sPOdziewam się co najmniej 39 minusików od finansowanego przez oligarchię wazeliniarza dewelorozwoju o 50-ciu loginach.
Avatar
fillip75 / 20 maja 2020 r. o 19:49
-19
@Hector... a w którym miejscu Lublina widzisz metropolię? Wskaż te miejsca to jak tylko przebrnę autem po dziurawych głównych arteriach owej "metropolii", to chętnie popodziwiam. To cóż takiego w Lublinie wyrosło, by to zobaczyć? Kurcze. Ludzie chyba nigdy nie ruszyli się z tego zadupia. Zobaczcie co u sąsiadów uchodzi za normę. A w Lublinie nie ma. Chociażby tunel pod ziemią, by odciążyć ruch przez centrum, parkingi (podziemne i piętrowe - należące do miasta), przy każdym dworcu głównym nawet miasteczka 10 tys. mają takie "cuda", a przy centrach miast obowiązkowo bezpłatny parking.
@Hector... a w którym miejscu Lublina widzisz metropolię? Wskaż te miejsca to jak tylko przebrnę autem po dziurawych głównych arteriach owej "metropolii", to chętnie popodziwiam. To cóż takiego w Lublinie wyrosło, by to zobaczyć? Kurcze. Ludzie chyba nigdy nie ruszyli się z tego zadupia. Zobaczcie co u sąsiadów uchodzi za normę. A w Lublinie nie ma. Chociażby tunel pod ziemią, by odciążyć ruch przez centrum, parkingi (podziemne i piętrowe - należące do miasta), przy każdym dworcu głównym nawet miasteczka 10 tys. mają takie "cu... rozwiń
Avatar
Hector / 20 maja 2020 r. o 18:59
+28
Żuk ma dobrą metodę - jest ostatnią kadencję więc zadłuży Lublin tak żeby jego następcy  nic nie wybudowali przez 2 kadencje. Deficyt (bez koronawirusa) 57 185 681,91 zł Dług 1 628 043 120,91 zł
 Za Pruszkowskiego nie było długów tylko co z tego, skoro miasto przypominało bardziej skansen niż prawdziwą metropolię?
Avatar
fillip75 / 20 maja 2020 r. o 17:58
-22
@zLublina... a nie wierzysz, że można sobie natworzyć kupę loginów? Ja mogę sobie adresiki porobić poprzez wzmacniacz internetu. Jest taka opcja. Strasznie pracochłonna. Mnie hawi, że ktoś sporo traci czasu, by móc wybrać kilkadziesiąt kciuków w dół. Dlatego ja osobiście deleworozwoju zachęcam do dalszej twórczości. Czasami ten gość od kciuków w dół zaczyna świrować i nawołuje do zblokowania oponenta. Ja wręcz csekam na czerwień pod moimi komentarzami, bo to oznacza, że zaangażowałem gostka. A raczej dwóch lub trzech. Teraz też liczę na serię łapek w dół. Zachęcam i zapraszam.
@zLublina... a nie wierzysz, że można sobie natworzyć kupę loginów? Ja mogę sobie adresiki porobić poprzez wzmacniacz internetu. Jest taka opcja. Strasznie pracochłonna. Mnie hawi, że ktoś sporo traci czasu, by móc wybrać kilkadziesiąt kciuków w dół. Dlatego ja osobiście deleworozwoju zachęcam do dalszej twórczości. Czasami ten gość od kciuków w dół zaczyna świrować i nawołuje do zblokowania oponenta. Ja wręcz csekam na czerwień pod moimi komentarzami, bo to oznacza, że zaangażowałem gostka. A raczej dwóch lub trzech. Teraz też liczę na seri... rozwiń
Avatar
raven86 / 20 maja 2020 r. o 17:26
-34
Żuk ma dobrą metodę - jest ostatnią kadencję więc zadłuży Lublin tak żeby jego następcy nic nie wybudowali przez 2 kadencje. Deficyt (bez koronawirusa) 57 185 681,91 zł Dług 1 628 043 120,91 zł
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 20 maja 2020 r. o 17:01
+31
Ode mnie to z dala na 3 metry, pisowska wywłoko. To nie ja biegam od artykułu do artykułu jak pier***nięty i to nie ja wszędzie wrzucam hejterskie wypociny. Wystarczy kliknąć 3 pierwsze lepsze z brzegu artykuły. Wszędzie są twoje wpisy, dosłownie wszędzie. I dziwnym trafem wszędzie krytykujesz. Przypadek? Nie sądzę. Po prostu jesteś opłaconym przez rządzącą partię hejterem Żuka.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 maja 2020 r. o 16:31
-36
Już zameldował się czujny siepacz dewelorozwoju z agencji pana artura z wypchanym portfelem dysPOnujący 200+ adresami IP do minusikowania oraz 50+ loginami (wśród których mamy takie jak: ege_szege, BillyWhite, Klu, uwaga_na_trole_z_pis, lube102, Qba, miszczu, BVNHD, luigi, RyanGlo, Piter79, gargamel2, drwstrzas, lubelski_szaman, Coffe_Taste, Niemamloginu, Agent_Tomek, qwertyqaz, zLublina; lista będzie uzupełniana).
Avatar
zLublina / 20 maja 2020 r. o 16:17
+47
twórca pisowskiego hejt-bota który wyświetla się jako "kronikidewelorozwoju" nobla raczej nie dostanie :) ale przynajmniej pośmiać się można z tego specyficznego bełkotu wrzucanego pod wszystkie kolejne artykuły dotyczące Lublina :)
Avatar
kronikidewelorozwoju / 20 maja 2020 r. o 16:05
-65
Dewelosułtan za jednym POsunięciem dorżnie budżet miasta jak i komunikację obsługiwaną przez busiarzy, z której korzysta(ło) codziennie tysiące osób z podlubelskich wiosek, żeby dostać się do CENTRUM, a nie do miejsca gdzie zawracają wrony. Jego talent do destrukcji jest doprawdy imPOnujący. PS. W nagrodę za ten komentarz sPOdziewam się co najmniej 39 minusików od finansowanego przez oligarchię wazeliniarza dewelorozwoju o 50-ciu loginach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Project CARS 3: Premiera już latem (wideo)
film

Project CARS 3: Premiera już latem (wideo)

200 pojazdów, 140 torów i mnóstwo emocji we wszystkich możliwych warunkach pogodowych - takie rzeczy obiecują twórcy gry Project CARS 3.

Koronawirus w Świdniku. Rośnie liczba osób skierowanych na kwarantannę

Koronawirus w Świdniku. Rośnie liczba osób skierowanych na kwarantannę

Do 193 wzrosła dzisiaj liczba osób skierowanych na kwarantannę w związku z potwierdzonym ostatnio przypadkiem koronawirusa w Świdniku. Zakażony mężczyzna jest pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy. To dziewiąty przypadek Covid-19 w powiecie świdnickim, w grupie tych osób jest 5 ozdrowieńców.

Przełomowe doniesienia w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Trop wiedzie do Niemiec
film

Przełomowe doniesienia w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Trop wiedzie do Niemiec

Nowe doniesienia w sprawie zaginionej 13 lat temu Madeleine McCann. Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że dziewczynka prawdopodobnie została zamordowana, a sprawca – 43-letni Niemiec – przebywa w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym.

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent Lublina grozi sądem trzem radnym PiS, jeżeli nie wycofają się z twierdzenia, że Krzysztof Żuk kazał usuwać nocą drzewa z ul. Lipowej. Takie stwierdzenie znalazło się w zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez Piotra Gawryszczaka, Marcina Jakóbczyka i Roberta Derewendę. – To pomówienie godzące w moje dobre imię – stwierdza prezydent Żuk.

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film
Wideo
film

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film

Do zdarzenia doszło w środę w gminie Alta na północy Norwegii.

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska
galeria
film

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska

Za rok awans do I ligi. A do tego budowa boisk i profesjonalnej akademii piłkarskiej. W czwartek jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas potwierdził, że zainwestuje miliony w Motor Lublin. Przedstawił też najbliższe, bardzo ambitne plany klubu.

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS
galeria

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS

Na antenie pojawiają się niemal wyłącznie przedstawiciele PiS. Reprezentanci innych opcji są pomijani. Do takich wniosków doszła Fundacja Wolności, śledząc program „To nas dotyczy”, emitowany po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej.

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)
film

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)

Na kanale Youtube Energa Basket Ligi można prześledzić najlepsze akcje Jimmie’go Taylora z sezonu 2019/2020. Zawodnik Startu Lublin w sumie wystąpił w 22 meczach i notował średnio: 9,4 punktu, a także 8,7 zbiórki. Pokazał też sporo efektownych zagrań.

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów
film

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów

– Oczekuję od policji by przeprosili, ale nie mnie tylko obywateli, których ściga się, pałuje i traktuje gazem – mówił w czwartek Jacek Bury na konferencji prasowej w Lublinie. Senator Koalicji Obywatelskiej poinformował też dziennikarzy, że o możliwości popełnienia przestępstwa przez dwóch warszawskich policjantów powiadomił właśnie stołeczną prokuraturę.

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

4,3 tysiąca indywidualnych gospodarstw rolnych zostało wytypowanych do badań statystycznych w Lubelskiem.

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach
Alarm24

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie uczniowie oddają już podręczniki do szkolnej biblioteki. – Chyba się za bardzo pospieszyli – denerwuje się rodzic jednego z uczniów. – Teraz to już nauki w ogóle nie będzie, a wakacje rozpocząć miały się dopiero pod koniec czerwca. Widać szkoła przedłuża je w tym roku o dodatkowy miesiąc.

Koncert KaeNeS w Puławach
6 czerwca 2020, 19:00

Koncert KaeNeS w Puławach

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na plenerowy koncert zespołu KaeNeS, który odbędzie się w sobotę, 6 czerwca o godz. 19.

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek, 5 czerwca, na wieczornym niebie będzie można zobaczyć pełnię "truskawkowego Księżyca", nazywaną też Różanym albo Gorącym Księżycem. Przy wschodzie Księżyca będzie też widoczne także jego półcieniowe zaćmienie.

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Krzysztof Bosak jest liderem sondażu prezydenckiego wśród kibiców piłkarskich z dużą przewagą nad pozostałymi kandydatami. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics.

Rekordzista pędził drogą ekspresową ponad 200 km/h. To inni kierowcy stracili prawa jazdy
Wideo
film

Rekordzista pędził drogą ekspresową ponad 200 km/h. To inni kierowcy stracili prawa jazdy

Niechlubnym "rekordzistą" pierwszych dni czerwca na drogach jest mieszkaniec Radomia, który na S17 pędził ponad 200 km/h. 10 innych kierowców również nie stosowało się do ograniczeń prędkości. Oni stracili prawa jazdy, otrzymali punkty karne i będą musieli zapłacić wysoki mandat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!