Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2013 r.
9:08
Edytuj ten wpis

Nowy egzamin na prawo jazdy w Lublinie. Na 9 osób zdały 3

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 14 A A
Andrzej Mańko (z lewej) nie zdał egzaminu. Udało się Damianowi Kowalczykowi (z prawej). (Maciej Kacz
Andrzej Mańko (z lewej) nie zdał egzaminu. Udało się Damianowi Kowalczykowi (z prawej). (Maciej Kacz

Dziś o 7.45 w WORD Lublin odbył się pierwszy egzamin teoretyczny na nowych zasadach. Na 9 osób zdało 3. Jest to najlepszy wynik w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18-letni Damian Kowalczyk z Lublina był pierwszym kandydatem na kierowcę, który zdał nowy egzamin w WORD Lublin.

– Test nie jest trudny, ale wymagał wiedzy i spokoju. Bardzo mi pomogły jazdy, szkolenie praktyczne, bo podobne sytuacje jak na drodze, były na filmikach – mówił uradowany Damian Kowalczyk. – Teraz idę zapisać się na praktyczny – dodał.

Kolejną osobą, która pozytywnie przeszła egzamin była Krystyna Kowalik. – Na egzaminie trzeba się skupić, tak jak na jezdni. Nie wolno się spieszyć. Sam egzamin nie jest trudny, presja czasu i brak możliwości cofnięcia pytania działają niezwykle stresująco. Trzeba się opanować. Ważne jest też szkolenie – dodaje Krystyna Kowalik, która robiła kurs prawa jazdy w TEB Edukacja w Lublinie.

Na pierwszych 9 osób zdało 3. Jak na razie jest to najlepszy wynik w Polsce, bo średnia zdawalność nowej teorii w kraju nie przekracza 15 proc. – Przed egzaminem dokładnie wyjaśniamy zasady działania programu oraz obsługę terminala – mówi Zbigniew Stachyra, kierownik Wydziału Egzaminowania w WORD Lublin.

– Głównym sukcesem nowych egzaminów jest wymuszenie na kursantach obecności podczas wykładów z teorii podczas kursu nauki jazdy. Już nie wystarczy wykuć na pamięć kilkuset pytań, teraz trzeba mieć wiedzę. Powtarzam raz jeszcze, sam egzamin jest łatwy, nie trzeba się go obawiać – dodaje Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora w WORD w Lublinie. Tak dla spokoju podamy, że zdawalność na praktycznym w WORD Lublin wynosi obecnie 35 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 31 stycznia 2013 r. o 16:26
0
Zosia musisz byc bardzo chora i nieszczesliwa osoba
Avatar
Marcin / 31 stycznia 2013 r. o 16:21
0
Zosiu bardzo jest mi ciebie szkoda. musisz byc bardzo chora, nieszczesliwa osoba
Avatar
Damian / 31 stycznia 2013 r. o 15:48
0
Chyba tutaj kogoś zazdrość zżera. Przedstaw się.
Avatar
YOGI BABY! / 29 stycznia 2013 r. o 08:00
0
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwie[color=#ff0000]neim[/color] że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawie[color=#ff0000]sz[/color]chni Y, ale to wszystko jest na wykł[color=#ff0000]a[/color]dach. Także nie chrzanić [color=#ff0000]o[/color] stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść [color=#ff0000]się[/color] do teorii, pójść i [color=#ff0000]zad[/color][size=5][color=#0000FF]?[/color][/size] i [color=#ff0000]jeżdcić[/color] jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=5] [/size][/font][font=comic sans ms,cursive][size=5]Jeżeli tak rozwiązałeś ten test jak tu napisałeś te wypociny to gratuluję. Ty sobie przeczytaj na spokojnie to co napisałeś, ponieważ w tych emocjach siedząc w domu przed komuterem zjadłeś kilka liter ( zaznaczam na czerwono ). O stylistyce i gramatyce nie wspomnę a interpunkcja do kitu. Chłopie weź się za naukę albo nie pisz na forum bo się ośmieszasz. Przypuszczam że egzaminy w WORD też byś oblał. Pozdrawiam, a to że rozwiązałeś i chwalisz się że za pierwszym razem to ja ci nie wierzę!!![/size][/font]
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresow... rozwiń
Avatar
umciaumcia / 28 stycznia 2013 r. o 12:49
0
Zmiana egzaminu ma głównie na celu wyciąganie jeszcze większej kasy od ludzi. Niby mówi się o poprawie jakości egzaminu, podniesieniu poziomu trudności itd - co z tego? To tak jakby podnieść poziom matur, ale zabrać wszystkim książki tak aby nie mieli się z czego uczyć. Najpierw trzeba zmienić proces samego szkolenia, a później brać się za zmianę formy i poziomu trudności egzaminów. Wciskanie pierdzieluch że zmiany w egzaminie poprawią bezpieczeństwo na drogach, to tak jak dać alkoholikowi wódkę z nadzieją że jej nie wypije.
Avatar
Dariusz / 28 stycznia 2013 r. o 11:57
0
Oblał dyrektor WORD-u !!!!! http://biznes.onet.pl/dyrektor-word-oblal-egzamin,0,5406009,1,prasa-detal
Avatar
ten / 28 stycznia 2013 r. o 11:44
0
A ja się cieszę, że prawo jazdy już mam. Zdane jeszcze na starych zasadach 2 lata temu. Nerwów nie da się uniknąć. Egzaminatorzy wprowadzają stresująca atmosferę, patrzą na człowieka jak na głupka który na pewno nie potrafi jeździć autem!
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 r. o 10:36
0
Poziom wyuczenia przyszłych kierowców zalezy od nich samych a nie od wykładowców. Jaka by nie była szkoła jazdy, przepisów uczą, tylko jak barany olewają lekcje i przygotowują się tylko na egzamin to sorry...
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 r. o 10:32
0
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwieneim że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawieszchni Y, ale to wszystko jest na wykłdach. Także nie chrzanić stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść do teorii, pójść i zad i jeżdcić jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało... rozwiń
Avatar
hahaha / 28 stycznia 2013 r. o 10:13
0
[quote name='lubas' timestamp='1359361698' post='726343']
To pokazuje poziom wyuczenia przyszłych kierowców. Nie znają przepisów i tyle. Skończyło się wykucie na pamięć testów. Kto nie nauczy się przepisów to nie zda egzaminu.
Osobiscie robiłem demo test i bez problemów go zdałem. Jest wystarczajaco dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Poprostu kto zna przepisy nie będzie miał problemu ze zdaniem egzaminu.
[/quote]


heh uwazaj bo zaraz pekniesz, tak zes sie nadął
Avatar
Michał / 31 stycznia 2013 r. o 16:26
0
Zosia musisz byc bardzo chora i nieszczesliwa osoba
Avatar
Marcin / 31 stycznia 2013 r. o 16:21
0
Zosiu bardzo jest mi ciebie szkoda. musisz byc bardzo chora, nieszczesliwa osoba
Avatar
Damian / 31 stycznia 2013 r. o 15:48
0
Chyba tutaj kogoś zazdrość zżera. Przedstaw się.
Avatar
YOGI BABY! / 29 stycznia 2013 r. o 08:00
0
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwie[color=#ff0000]neim[/color] że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawie[color=#ff0000]sz[/color]chni Y, ale to wszystko jest na wykł[color=#ff0000]a[/color]dach. Także nie chrzanić [color=#ff0000]o[/color] stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść [color=#ff0000]się[/color] do teorii, pójść i [color=#ff0000]zad[/color][size=5][color=#0000FF]?[/color][/size] i [color=#ff0000]jeżdcić[/color] jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=5] [/size][/font][font=comic sans ms,cursive][size=5]Jeżeli tak rozwiązałeś ten test jak tu napisałeś te wypociny to gratuluję. Ty sobie przeczytaj na spokojnie to co napisałeś, ponieważ w tych emocjach siedząc w domu przed komuterem zjadłeś kilka liter ( zaznaczam na czerwono ). O stylistyce i gramatyce nie wspomnę a interpunkcja do kitu. Chłopie weź się za naukę albo nie pisz na forum bo się ośmieszasz. Przypuszczam że egzaminy w WORD też byś oblał. Pozdrawiam, a to że rozwiązałeś i chwalisz się że za pierwszym razem to ja ci nie wierzę!!![/size][/font]
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresow... rozwiń
Avatar
umciaumcia / 28 stycznia 2013 r. o 12:49
0
Zmiana egzaminu ma głównie na celu wyciąganie jeszcze większej kasy od ludzi. Niby mówi się o poprawie jakości egzaminu, podniesieniu poziomu trudności itd - co z tego? To tak jakby podnieść poziom matur, ale zabrać wszystkim książki tak aby nie mieli się z czego uczyć. Najpierw trzeba zmienić proces samego szkolenia, a później brać się za zmianę formy i poziomu trudności egzaminów. Wciskanie pierdzieluch że zmiany w egzaminie poprawią bezpieczeństwo na drogach, to tak jak dać alkoholikowi wódkę z nadzieją że jej nie wypije.
Avatar
Dariusz / 28 stycznia 2013 r. o 11:57
0
Oblał dyrektor WORD-u !!!!! http://biznes.onet.pl/dyrektor-word-oblal-egzamin,0,5406009,1,prasa-detal
Avatar
ten / 28 stycznia 2013 r. o 11:44
0
A ja się cieszę, że prawo jazdy już mam. Zdane jeszcze na starych zasadach 2 lata temu. Nerwów nie da się uniknąć. Egzaminatorzy wprowadzają stresująca atmosferę, patrzą na człowieka jak na głupka który na pewno nie potrafi jeździć autem!
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 r. o 10:36
0
Poziom wyuczenia przyszłych kierowców zalezy od nich samych a nie od wykładowców. Jaka by nie była szkoła jazdy, przepisów uczą, tylko jak barany olewają lekcje i przygotowują się tylko na egzamin to sorry...
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 r. o 10:32
0
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwieneim że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawieszchni Y, ale to wszystko jest na wykłdach. Także nie chrzanić stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść do teorii, pójść i zad i jeżdcić jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało... rozwiń
Avatar
hahaha / 28 stycznia 2013 r. o 10:13
0
[quote name='lubas' timestamp='1359361698' post='726343']
To pokazuje poziom wyuczenia przyszłych kierowców. Nie znają przepisów i tyle. Skończyło się wykucie na pamięć testów. Kto nie nauczy się przepisów to nie zda egzaminu.
Osobiscie robiłem demo test i bez problemów go zdałem. Jest wystarczajaco dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Poprostu kto zna przepisy nie będzie miał problemu ze zdaniem egzaminu.
[/quote]


heh uwazaj bo zaraz pekniesz, tak zes sie nadął
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef MZ Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem
film

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Napastnik nie przedłuży umowy z włoskim klubem, ponieważ nie zgodził się na klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro. Dlatego najbliższe okienko transferowe to ostatnia okazja dla Napoli na zarobienie dużych pieniędzy na Polaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!