Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2013 r.
9:08
Edytuj ten wpis

Nowy egzamin na prawo jazdy w Lublinie. Na 9 osób zdały 3

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 14 A A
Andrzej Mańko (z lewej) nie zdał egzaminu. Udało się Damianowi Kowalczykowi (z prawej). (Maciej Kacz
Andrzej Mańko (z lewej) nie zdał egzaminu. Udało się Damianowi Kowalczykowi (z prawej). (Maciej Kacz

Dziś o 7.45 w WORD Lublin odbył się pierwszy egzamin teoretyczny na nowych zasadach. Na 9 osób zdało 3. Jest to najlepszy wynik w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18-letni Damian Kowalczyk z Lublina był pierwszym kandydatem na kierowcę, który zdał nowy egzamin w WORD Lublin.

– Test nie jest trudny, ale wymagał wiedzy i spokoju. Bardzo mi pomogły jazdy, szkolenie praktyczne, bo podobne sytuacje jak na drodze, były na filmikach – mówił uradowany Damian Kowalczyk. – Teraz idę zapisać się na praktyczny – dodał.

Kolejną osobą, która pozytywnie przeszła egzamin była Krystyna Kowalik. – Na egzaminie trzeba się skupić, tak jak na jezdni. Nie wolno się spieszyć. Sam egzamin nie jest trudny, presja czasu i brak możliwości cofnięcia pytania działają niezwykle stresująco. Trzeba się opanować. Ważne jest też szkolenie – dodaje Krystyna Kowalik, która robiła kurs prawa jazdy w TEB Edukacja w Lublinie.

Na pierwszych 9 osób zdało 3. Jak na razie jest to najlepszy wynik w Polsce, bo średnia zdawalność nowej teorii w kraju nie przekracza 15 proc. – Przed egzaminem dokładnie wyjaśniamy zasady działania programu oraz obsługę terminala – mówi Zbigniew Stachyra, kierownik Wydziału Egzaminowania w WORD Lublin.

– Głównym sukcesem nowych egzaminów jest wymuszenie na kursantach obecności podczas wykładów z teorii podczas kursu nauki jazdy. Już nie wystarczy wykuć na pamięć kilkuset pytań, teraz trzeba mieć wiedzę. Powtarzam raz jeszcze, sam egzamin jest łatwy, nie trzeba się go obawiać – dodaje Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora w WORD w Lublinie. Tak dla spokoju podamy, że zdawalność na praktycznym w WORD Lublin wynosi obecnie 35 proc.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 31 stycznia 2013 o 16:26
0
Zosia musisz byc bardzo chora i nieszczesliwa osoba
Avatar
Marcin / 31 stycznia 2013 o 16:21
0
Zosiu bardzo jest mi ciebie szkoda. musisz byc bardzo chora, nieszczesliwa osoba
Avatar
Damian / 31 stycznia 2013 o 15:48
0
Chyba tutaj kogoś zazdrość zżera. Przedstaw się.
Avatar
YOGI BABY! / 29 stycznia 2013 o 08:00
0
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwie[color=#ff0000]neim[/color] że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawie[color=#ff0000]sz[/color]chni Y, ale to wszystko jest na wykł[color=#ff0000]a[/color]dach. Także nie chrzanić [color=#ff0000]o[/color] stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść [color=#ff0000]się[/color] do teorii, pójść i [color=#ff0000]zad[/color][size=5][color=#0000FF]?[/color][/size] i [color=#ff0000]jeżdcić[/color] jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=5] [/size][/font][font=comic sans ms,cursive][size=5]Jeżeli tak rozwiązałeś ten test jak tu napisałeś te wypociny to gratuluję. Ty sobie przeczytaj na spokojnie to co napisałeś, ponieważ w tych emocjach siedząc w domu przed komuterem zjadłeś kilka liter ( zaznaczam na czerwono ). O stylistyce i gramatyce nie wspomnę a interpunkcja do kitu. Chłopie weź się za naukę albo nie pisz na forum bo się ośmieszasz. Przypuszczam że egzaminy w WORD też byś oblał. Pozdrawiam, a to że rozwiązałeś i chwalisz się że za pierwszym razem to ja ci nie wierzę!!![/size][/font]
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresow... rozwiń
Avatar
umciaumcia / 28 stycznia 2013 o 12:49
0
Zmiana egzaminu ma głównie na celu wyciąganie jeszcze większej kasy od ludzi. Niby mówi się o poprawie jakości egzaminu, podniesieniu poziomu trudności itd - co z tego? To tak jakby podnieść poziom matur, ale zabrać wszystkim książki tak aby nie mieli się z czego uczyć. Najpierw trzeba zmienić proces samego szkolenia, a później brać się za zmianę formy i poziomu trudności egzaminów. Wciskanie pierdzieluch że zmiany w egzaminie poprawią bezpieczeństwo na drogach, to tak jak dać alkoholikowi wódkę z nadzieją że jej nie wypije.
Avatar
Dariusz / 28 stycznia 2013 o 11:57
0
Oblał dyrektor WORD-u !!!!! http://biznes.onet.pl/dyrektor-word-oblal-egzamin,0,5406009,1,prasa-detal
Avatar
ten / 28 stycznia 2013 o 11:44
0
A ja się cieszę, że prawo jazdy już mam. Zdane jeszcze na starych zasadach 2 lata temu. Nerwów nie da się uniknąć. Egzaminatorzy wprowadzają stresująca atmosferę, patrzą na człowieka jak na głupka który na pewno nie potrafi jeździć autem!
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 o 10:36
0
Poziom wyuczenia przyszłych kierowców zalezy od nich samych a nie od wykładowców. Jaka by nie była szkoła jazdy, przepisów uczą, tylko jak barany olewają lekcje i przygotowują się tylko na egzamin to sorry...
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 o 10:32
0
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwieneim że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawieszchni Y, ale to wszystko jest na wykłdach. Także nie chrzanić stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść do teorii, pójść i zad i jeżdcić jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało... rozwiń
Avatar
hahaha / 28 stycznia 2013 o 10:13
0
[quote name='lubas' timestamp='1359361698' post='726343']
To pokazuje poziom wyuczenia przyszłych kierowców. Nie znają przepisów i tyle. Skończyło się wykucie na pamięć testów. Kto nie nauczy się przepisów to nie zda egzaminu.
Osobiscie robiłem demo test i bez problemów go zdałem. Jest wystarczajaco dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Poprostu kto zna przepisy nie będzie miał problemu ze zdaniem egzaminu.
[/quote]


heh uwazaj bo zaraz pekniesz, tak zes sie nadął
Avatar
Michał / 31 stycznia 2013 o 16:26
0
Zosia musisz byc bardzo chora i nieszczesliwa osoba
Avatar
Marcin / 31 stycznia 2013 o 16:21
0
Zosiu bardzo jest mi ciebie szkoda. musisz byc bardzo chora, nieszczesliwa osoba
Avatar
Damian / 31 stycznia 2013 o 15:48
0
Chyba tutaj kogoś zazdrość zżera. Przedstaw się.
Avatar
YOGI BABY! / 29 stycznia 2013 o 08:00
0
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwie[color=#ff0000]neim[/color] że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawie[color=#ff0000]sz[/color]chni Y, ale to wszystko jest na wykł[color=#ff0000]a[/color]dach. Także nie chrzanić [color=#ff0000]o[/color] stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść [color=#ff0000]się[/color] do teorii, pójść i [color=#ff0000]zad[/color][size=5][color=#0000FF]?[/color][/size] i [color=#ff0000]jeżdcić[/color] jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=5] [/size][/font][font=comic sans ms,cursive][size=5]Jeżeli tak rozwiązałeś ten test jak tu napisałeś te wypociny to gratuluję. Ty sobie przeczytaj na spokojnie to co napisałeś, ponieważ w tych emocjach siedząc w domu przed komuterem zjadłeś kilka liter ( zaznaczam na czerwono ). O stylistyce i gramatyce nie wspomnę a interpunkcja do kitu. Chłopie weź się za naukę albo nie pisz na forum bo się ośmieszasz. Przypuszczam że egzaminy w WORD też byś oblał. Pozdrawiam, a to że rozwiązałeś i chwalisz się że za pierwszym razem to ja ci nie wierzę!!![/size][/font]
[quote name='xer' timestamp='1359365577' post='726377']
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo[color=#ff0000],[/color] że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane by[color=#ff0000]c[/color] może po nowemu, czyli bezstresow... rozwiń
Avatar
umciaumcia / 28 stycznia 2013 o 12:49
0
Zmiana egzaminu ma głównie na celu wyciąganie jeszcze większej kasy od ludzi. Niby mówi się o poprawie jakości egzaminu, podniesieniu poziomu trudności itd - co z tego? To tak jakby podnieść poziom matur, ale zabrać wszystkim książki tak aby nie mieli się z czego uczyć. Najpierw trzeba zmienić proces samego szkolenia, a później brać się za zmianę formy i poziomu trudności egzaminów. Wciskanie pierdzieluch że zmiany w egzaminie poprawią bezpieczeństwo na drogach, to tak jak dać alkoholikowi wódkę z nadzieją że jej nie wypije.
Avatar
Dariusz / 28 stycznia 2013 o 11:57
0
Oblał dyrektor WORD-u !!!!! http://biznes.onet.pl/dyrektor-word-oblal-egzamin,0,5406009,1,prasa-detal
Avatar
ten / 28 stycznia 2013 o 11:44
0
A ja się cieszę, że prawo jazdy już mam. Zdane jeszcze na starych zasadach 2 lata temu. Nerwów nie da się uniknąć. Egzaminatorzy wprowadzają stresująca atmosferę, patrzą na człowieka jak na głupka który na pewno nie potrafi jeździć autem!
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 o 10:36
0
Poziom wyuczenia przyszłych kierowców zalezy od nich samych a nie od wykładowców. Jaka by nie była szkoła jazdy, przepisów uczą, tylko jak barany olewają lekcje i przygotowują się tylko na egzamin to sorry...
Avatar
xer / 28 stycznia 2013 o 10:32
0
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało się wszystko własciwie do znajomosci znaków. Pozostałe pytania podobne jak kiedyś z tym ułatwieneim że poprawna jest tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, bywają pytania podchwytliwe, ale łatwiej dopasować jedną odpowiedź niz zastanawiać się czy zaznaczyć A, B czy C, a moze wszystkie razem bo też pasuje. Naprawdę, nauczcie się przepisów a nie testów na pamięć i pójdzie jak z płatka. Są też pytania do wykucia takie jak pierwsza pomoc czy droga hamowania pojazdu przy prędkości X na nawieszchni Y, ale to wszystko jest na wykłdach. Także nie chrzanić stresach, nerwach tylko uczciwie przysiąść do teorii, pójść i zad i jeżdcić jak Bozia przykazała zgodnie z przepisami a nie na pamięć.
Też zrobiłem z ciekawości test demo znaleziony gdzieś w internecie i jakoś go zdałem bezbłędnie, mimo że prawko robiłem ponad 13 lat temu. Wiadomo że łatwiej go rozwiązać w domowym zaciszu niż na prawdziwym egzaminie gdzie jednak są jakieś nerwy, ale bez przesady z tym stresem jak to niektórzy w TV się wypowiadali. Oczywiście większość tych nerwowych to gówniarze wychowywane byc może po nowemu, czyli bezstresowo, więc na byle egzaminie mają prawie stany przedzawałowe. Pierwsza część z filmami była BANALNA, odpowiedż tak lub nie i sprowadzało... rozwiń
Avatar
hahaha / 28 stycznia 2013 o 10:13
0
[quote name='lubas' timestamp='1359361698' post='726343']
To pokazuje poziom wyuczenia przyszłych kierowców. Nie znają przepisów i tyle. Skończyło się wykucie na pamięć testów. Kto nie nauczy się przepisów to nie zda egzaminu.
Osobiscie robiłem demo test i bez problemów go zdałem. Jest wystarczajaco dużo czasu na udzielenie odpowiedzi. Poprostu kto zna przepisy nie będzie miał problemu ze zdaniem egzaminu.
[/quote]


heh uwazaj bo zaraz pekniesz, tak zes sie nadął
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa
film

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa 0 0

Warszawa. "Zdarzenie nieoczekiwane o daleko idących skutkach " - tak amerykańska agencja ratingowa ocenia wpływ koronawirusa. Epidemia wirusa zbiera śmiertelne żniwo wśród ludzi, ale eksperci są zgodni, że wkrótce odbije się także na gospodarce. Spadki widać już przede wszystkim na giełdach. Przerwa lub ograniczenie działalności przedsiębiorstw zmniejszy ich zyski. Wpłynie także na chęć banków do udzielania kredytów i na chęć ludzi do wydawania pieniędzy.

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek 0 0

To może być hit transferowy tej zimy. Orlęta Spomlek ogłosiły, że w końcu znalazły napastnika. I to nie byle jakiego. Do drużyny z Radzynia Podlaskiego dołączył były reprezentant litewskiej młodzieżówki – Edvinas Baniulis.

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem 0 1

Za kierownicą siedział 29-latek, który miał ponad 3.5 promila alkoholu w organizmie, a obok niego siedział jego 31-letni krewny, który "wydmuchał" niemal 2.5 promila. Mężczyźni rozbili samochód na murku w Zamościu. Próbowali uciekać chwiejnym krokiem, ale policjanci ich namierzyli.

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie
28 lutego 2020, 19:00

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie 0 0

Już w najbliższy piątek, 28 lutego, o godz. 19.00 na scenie Chełmskiego Domu Kultury wystąpią Bimber Boys.

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę
film

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę 0 0

Warszawa. Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, zakończyła karierę. O decyzji poinformowała za pośrednictwem Facebooka.

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu
film

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu 57 26

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce jest już potwierdzony? Zarażona wirusem ma być kobieta, która znajduje się w szpitalu w Łodzi. Tak podaje Dziennik Łódzki. Ministerstwo Zdrowia jednak na razie zaprzecza, że w Polsce mamy już koronawirusa.

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim 0 0

Kolejna galeria handlowa powstanie w Radzyniu Podlaskim. Jej otwarcie zaplanowano w tym roku.

Zespół Pawkin zagra w Klubie30
29 lutego 2020, 19:00

Zespół Pawkin zagra w Klubie30 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Klubie30 (ul. Jasna 7) odbędzie się koncert zespołu Pawkin.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów
Sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów 0 13

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Andrzeja Dudę zagłosowałaby połowa Polaków - wynika z sondażu CBOS wykonanego na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej. Głowa państwa ma w najnowszym badaniu ośrodka wyraźną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie 0 0

Chełmianki już po raz kolejny skorzystały z zaproszenia zaprzyjaźnionego ukraińskiego Klubu Sportowego Faworit z Klesiva do udziału w międzynarodowej rywalizacji

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry 4 4

Tragiczny wypadek w miejscowości Tarnoszyn (gm. Ulhówek). Jadący rowerem 45-latek upadł pod przyczepę ciągnika jadącego w przeciwnym kierunku.

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca 0 1

Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia w Teatrze Starym zaplanowane od kwietnia do czerwca.

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii
film

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii 9 2

Obecnie kilkaset osób w Polsce pozostaje pod kontrolą epidemiologiczną. To głównie turyści, którzy wrócili niedawno z Włoch. Dwie osoby przebywają na kwarantannie w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Tymczasem koronawirus został już potwierdzony w państwach leżących coraz bliżej Polski.

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat 1 5

Puste działki wzdłuż ulicy Jedność w Chełmie straszą od lat. Od lat też nic tam się nie zmienia, bo wybudowanie krótkiej dojazdówki do szkoły społecznej i kilku garaży sytuacji nie zmieniło.

Cztery ulice w Puławach doczekają się remontu

Cztery ulice w Puławach doczekają się remontu 11 5

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: Tyczyńskiego, Meresty, Kołodzieja i Kraussa w Puławach. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na ich przebudowę.