Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2018 r.
9:42

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse?

0 78 A A
Krzysztof Michałkiewicz, Artur Soboń
Krzysztof Michałkiewicz, Artur Soboń

Za tydzień radni sejmiku województwa spotkają się już w nowym składzie, wybiorą marszałka. Kto ma największe szanse?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W następną środę po raz pierwszy zbierze się sejmik nowej kadencji. Na inauguracyjnym posiedzeniu zostanie wybrany nowy zarząd województwa. Oficjalne decyzje w sprawie podziału stanowisk podejmie Komitet Polityczny PiS. W kuluarowych rozmowach można usłyszeć, że najlepsze notowania mają wiceministrowie: rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz oraz inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

– Obaj mimo ministerialnych obowiązków byliby zainteresowani objęciem funkcji marszałka. Ale to Michałkiewicz ma mocne poparcie struktur. Powstał nawet list popierający jego kandydaturę, pod którym podpisało się wielu burmistrzów i wójtów z terenu – mówi nam jeden z polityków PiS.

Niedawno w mediach w kontekście tego stanowiska pojawiło się nazwisko Tomasza Miszczuka, szefa PiS w Lublinie i wiceprezesa PKP SA. Ale według naszego rozmówcy, był to element gry politycznej. – Chodziło o to, by odwrócić uwagę od Michałkiewicza, którego Miszczuk jest bliskim współpracownikiem – słyszymy.

Ale nie jest powiedziane, że marszałkiem zostanie ktoś z wymienionej dwójki. Mówi się, że w grze cały czas są m.in. wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, wojewoda Przemysław Czarnek, czy poseł i niedawny kandydat na prezydenta Lublina Sylwester Tułajew. Ten ostatni, mimo wyborczej porażki, wciąż ma silną pozycję w partyjnej centrali.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku Dariusza Stefaniuka, który po czterech latach żegna się ze stanowiskiem prezydenta Białej Podlaskiej. Jeszcze tydzień temu, tuż po drugiej turze, był wymieniany jako poważny pretendent – jeśli nie do funkcji marszałka, to do miejsca w składzie zarządu. Teraz jednak jego szanse wydają się być mniejsze. – Jakby nie patrzeć, to o ile Tułajew po prostu nie wygrał wyborów, to Stefaniuk zwyczajnie je przegrał – mówi nam jeden z działaczy PiS.

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ano / 14 listopada 2018 o 10:22
+64
Michałkiewicz ma 65 lat w tym wieku odchodzi sie na emeryturę i ustępuje miejsca młodym ?????
Avatar
Mieszkaniec / 14 listopada 2018 o 10:03
+64
Ktoś w Warszawie ma decydować o obsadzeniu fotela marszałka województwa lubelskiego. Drodzy wyborcy PiS - zostaliście potraktowani jak barany. Oddaliście głos na radnych, a tu proszę - radnie nieporadni nie są w stanie wybrać samodzielnie marszałka. Musi to być osoba z teczki z Nowogrodzkiej. Brawo!
Avatar
Ja / 14 listopada 2018 o 09:47
+50
Soboń to ten fachowiec co załatwił kontrakt dla PZL Agusta na śmigłowce? :D Niech z Tułajewem lepiej siedzą w słoikowie tzn. Warszawie.
Avatar
Lady Gaga / 14 listopada 2018 o 09:53
+48
Dziadek Michałkiewicz ma zastąpić dziadka Sosnowskiego? Olaboga!!!! Dajcie spokój!
Avatar
opcjonalnie Pisowiec / 14 listopada 2018 o 10:13
+41
tylko nie Soboń i michałkiewicz! tragedia!
Avatar
Obserwator / 14 listopada 2018 o 09:56
+38
Ten pan Soboń znany jest w urzędzie marszałkowskim z dobrych kontaktów z gumofilcowymi. Jak marszalem zostanie to gumofilcowe bedom rządziły dalej!
Avatar
poll / 14 listopada 2018 o 10:07
+31
Byk Soboń lepiej niech się zajmie zwiększaniem liczebności populacji, a nie polityką.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 11:07
+28
Mulawa jest za cienki, chciałby wejść do zarządu ale brak mu wiedzy, merytoryka, doświadczenia i poparcia. To taki piesek który wszystko zrobi dla politycznej kariery i kasy!
Avatar
House / 14 listopada 2018 o 10:14
+27
Jeśli tacy ludzie, jak niedawny kandydat PiS na prezydenta Lublina ma silne poparcie partii to BARDZO ŹLE świadczy o jakości kadry tej partii i o tym, że można być miernym i biernym byleby być wiernym ...
Avatar
FAK ruskich arbuzoow / 14 listopada 2018 o 13:22
+18
--- MEGA KASIORA NA ODCHODNE DLA LUBELSKICH LEWAKÓW? -  „Przedświąteczne” nagrody Marszałka WL. Nieelegancko koalicja PO-PSL żegna się z urzędem marszałkowskim w Lublinie.
Avatar
beert / 15 listopada 2018 o 15:04
+4
Sylwka niech w końcu zatrudią, będzie miał chłopak pierwszą pracę :D
Avatar
włodek / 15 listopada 2018 o 08:33
+3
z tym cozl to niezle jaja tam sprzątaczka za czasów elzbietki staroslawskiej zarabiala pewnie z 6tys na rękę, ludzie bez wykształcenia medycznego pracujący w administracji szpitala mieli nierówne pensje, jedni 8 koła, tylko dlatego ze mieli znajomości i rodzinę wyżej, pozostali mniej zarabiali bo znajomości nie mieli! oby czasy elzbietki już niegdy nie wrocily do cozl!
Avatar
Stoppisowi / 15 listopada 2018 o 08:28
-1
Broń Boże Stefaniuk! Przegrał i musi odejść w niebyt
Avatar
demos / 15 listopada 2018 o 00:00
+1
A Kowalsk? Gdzie Kowalski? Kowalski obudż się! Larum grają!
Avatar
Psss / 14 listopada 2018 o 23:22
+2
Daj losie dobrą zmianę również w WBP bo dyrekcja do d...
Avatar
seddo / 14 listopada 2018 o 22:36
+2
....wciąż ma silną pozycję .... do czego ?. A w partii mo to niech mu dadzą stołek w partii!. Tak jak ten w Biłej tak i ten w Lublinie poprostu przegrał!.
Avatar
Antonio / 14 listopada 2018 o 21:50
+3
Tułajew raczej słaby. resztą został pokonany na prezydenta a to moze zle sie potem kojarzyc, ze nagle wskakuje na marszałka. Co do Michałkiewicza to chyba najbardziej rozsadny czlowiek. Miszczuk tak samo dobry. A Sobon trudno mi sie wypowiedziec bo malo znany chyba
Avatar
Yogi bear / 14 listopada 2018 o 21:47
-1
A ja pytam dlaczego ujadacze z PSL i PO dalej kwiczą na portalu ? hahahaha Przerabaliście wybory to mam nadzieję, ze juz biureczka posprzatane. :)))))) Czas zrobić wypad. A co do Michałkiewicza sadzę, ze jest to bardzo dobry wybór.
Avatar
Józef z Grottgera 4 / 14 listopada 2018 o 21:03
+4
przeciez ten Michałkiewicz  to totalna porażka, ani on nie ma haryzmy, nie potrafi 3 zdań logicznie wypowiedzieć, wyglada jakby był niewyspany, jaK były minister rolnictwa z Białegostoku  a funkcja marszałka wymaga woli pracy, częstych spotkań w województwie, w Warszawie (ministerstwa), comiesięczne wizyty w Brukseli, Strasburgu, Konwenty Marszałków (4 sesje w roku), wyjazdy do regionów partnerskich, podpisywania tysiaca dokumentów........ to nie robota dla emeryta... ostatnire 5 lat to czas dryfowania Województwa bo odchodzacy marszałek takze niemprawy ae za to pełen kompleksów które postanowił leczyc kosztem nas mieszkańców podatników ze "jest kimś"  i rzadzili nim ludowe dyrektorki co świni od krowy nie potrafia odróznic, czy to biedne województwa ma nadal byc skazane na 5 kolejnych lat dryfowania bo tak9iemu niespełna 70latkowi zachciało sie być marszałkiem . Panie Michałkiewicz czas na emeryture i wnuki bawic a nie udawać ze sie rządzi bo obsiadą pana takie dyrektorki co mają małe ptaszki
przeciez ten Michałkiewicz  to totalna porażka, ani on nie ma haryzmy, nie potrafi 3 zdań logicznie wypowiedzieć, wyglada jakby był niewyspany, jaK były minister rolnictwa z Białegostoku  a funkcja marszałka wymaga woli pracy, częstych spotkań w województwie, w Warszawie (ministerstwa), comiesięczne wizyty w Brukseli, Strasburgu, Konwenty Marszałków (4 sesje w roku), wyjazdy do regionów partnerskich, podpisywania tysiaca dokumentów........ to nie robota dla emeryta... ostatnire 5 lat to czas dryfowania Województwa bo odchodzacy marszałek tak... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 20:07
+4
Wszyscy z cozl pewnie chcą Czarnka bo wróci wtedy królowa. I znowu pan od wymiany żarówki dostanie z 5tys. A pani od podlewania kwiatów pewnie więcej
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jesteś niepełnosprawny i masz problem? Zgłoś to u pełnomocnika w urzędzie

Biała Podlaska: Jesteś niepełnosprawny i masz problem? Zgłoś to u pełnomocnika w urzędzie 0 0

Osoby niepełnosprawne mają swojego przedstawiciela w Urzędzie Miasta. Prezydent powołał na to stanowisko Pawła Iwaniuka, który jest dobrze znany mieszkańcom, bo od wielu lat udziela się społecznie.

Włodawa. Mieszkańcy nie muszą płacić za posiadanie psa

Włodawa. Mieszkańcy nie muszą płacić za posiadanie psa 0 1

1 stycznia weszła w życie uchwała Rady Miejskiej znosząca podatek od czworonogów. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku na wniosek burmistrza miasta radni przyjęli uchwałę w sprawie zniesienia opłaty z tytułu posiadania psów.

Spektakl "Więzi rodzinne" w Chatce Żaka
31 stycznia 2020, 19:00

Spektakl "Więzi rodzinne" w Chatce Żaka 0 0

Studencki Teatr Medialny Bohema UMCS zaprasza 31 stycznia o godz. 19 do Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16) na pokaz premierowy autorskiego spektaklu "Więzi rodzinne".

To już koniec skupów makulatury? "Cena skupu jest tak niska, że nawet za darmo nie opłaca mi się przyjąć"
Magazyn

To już koniec skupów makulatury? "Cena skupu jest tak niska, że nawet za darmo nie opłaca mi się przyjąć" 4 7

To już koniec skupowania makulatury. Tektury nikt nie chcę przyjmować, gazety i papier jeszcze w niektórych miejscach możemy oddać za darmo. - Nie dajemy rady finansowo. Ponadto zmiany, które obowiązują od nowego roku nie pomagają - mówi Dawid Jasiński, właściciel skupu przy ulicy Mickiewicza w Lublinie

IMGW otrzega: Uwaga na opady marznącego deszczu

IMGW otrzega: Uwaga na opady marznącego deszczu 19 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie dla województwa lubelskiego. W naszym regionie mogą występować opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. W szczególności większą uwagę na drogach powinni zachować kierowcy.

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem"
film

Poćwiartował ciało partnerki i wrzucił do rzeki. Podejrzany: "Chyba zwariowałem" 15 4

68-letni Tadeusz M. rozczłonkował ciało swojej partnerki. Cześć ciała ukrył w szopie, a część wyrzucił do rzeki. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa, ale oskarżony przekonuje, że kobieta zmarła, a on pozbył się ciała, licząc na jej rentę.

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin
30 stycznia 2020, 18:00

Koncert z utworami Franciszka Lessla w DDK Węglin 0 0

W ramach cyklu "Zawsze Klasyka" w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) 30 stycznia o godz. 18 odbędzie się koncert - "Franciszek Lessel w 240. rocznicę urodzin".

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych."
Magazyn

Każdy człowiek ma prawo przebywać w lesie. "Nie jest to miejsce, które należy wyłącznie do myśliwych." 29 29

Rozmowa z Olga Kisielewicz, koordynatorką Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż czeka na decyzje komitetu i miasta 1 6

Sprawa pomnika Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej wciąż w zawieszeniu. Społeczny komitet jego budowy czeka na odpowiedź od magistratu, a magistrat od przewodniczącego komitetu. A pomnik jest już przecież gotowy.

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć"
Magazyn

Trzeba regulować populację zwierzyny w dzikim stanie. "Leśnikom zależy, by populację zwierzyny zmniejszyć" 79 15

Rozmowa z Andrzejem Tomasiakiem, członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby

Nie będzie lekcji o zmianach klimatycznych. Minister edukacji nie widzi takiej potrzeby 8 11

Rzecznik Praw Obywatelskich chciał żeby do szkół zawitały lekcje o zmianach klimatycznych i sposobach przeciwdziałania ich skutkom. Minister edukacji takiej potrzeby jednak nie widzi.

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku 0 33

Daniel Dragan może stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Jego odwołania chcą radni Prawa i Sprawiedliwości. Powód? Obraźliwe wpisy na Facebooku.

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni
film

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni 194 12

- Były uderzane poganiaczem w wymiona, rażone prądem w głowę, wykręcano im ogon – mówią przedstawiciele fundacji „Viva!”, którzy zarejestrowali jak wygląda wyprowadzanie zwierząt z ciężarówek w jednym z zakładów w środkowej Polsce.

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum 1 1