Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2018 r.
18:14

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu

Autor: Zdjęcie autora toma
0 96 A A

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzję w tej sprawie podjął dzisiaj Komitet Polityczny PiS.

Jarosław Stawiarski pochodzi z Kraśnika. Ma 55 lat. Był nauczycielem, później dyrektorem szkoły, a potem startostą powiatu kraśnickiego. W 2006 roku został posłem. Kiedy nie wybrano go w 2011 roku objął funkcję zastępcy burmistrza Kraśnika. Potem znów trafił do sejmu, dostając mandat po Jarosławie Żaczku, którego wybrano na burmistrza Ryk.

W poprzednich wyborach z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 15 807 głosów). Następnie został powołany na Sekretarza Stanu w resorcie Sportu i Turystyki. Pracował w sejmowych komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki, finansów publicznych oraz komisji administracji i cyfryzacji.

Wicemarszałkami zostaną Dariusz Stefaniuk oraz Zbigniew Wojciechowski. Członkami zarządu będą Zdzisław Szwed i Bogna Bender-Motyka.

Z tego grona radnymi sejmiku są tylko Szwed i Wojciechowski. Bender-Motyka to córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin, która na czas kampanii wzięła w lubelskim ośrodku telewizji publicznej bezpłatny urlop. W wyborach uzyskała czwarty wynik na liście PiS w Lublinie i nie zdobyła mandatu.

Z kolei Stefaniuk to były prezydent Białej Podlaskiej, który po drugiej turze żegna się że stanowiskiem.

Kandydat na nowego marszałka jest obecnie posłem i wiceministrem sportu i turystyki. Jeśli stanie na czele zarządu województwa, jego miejsce w Sejmie zajmie Sławomir Skwarek, były wójt gminy Adamów i radny wojewódzki nowej kadencji. Z kolei mandat Skwarka przypadnie Ryszardowi Szczygłowi, dotychczasowemu sekretarzowi miasta Łuków

Według uchwały przyjętej przez Komitet Polityczny PiS przewodniczącym sejmiku ma zostać radny Michał Mulawa. Pierwsze posiedzenie i wybory nowego zarządu odbędą się w najbliższą środę.

Lista:

Marszałek Województwa - Jarosław Stawiarski

Wicemarszałek Województwa - Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa - Zbigniew Wojciechowski

Członek Zarządu - Bogna Bender-Motyka

Członek Zarządu - Zdzisław Szwed

Przewodniczący Sejmiku - Michał Mulawa

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ada / 15 listopada 2018 r. o 19:10
Stefaniak awansował jak Anioł z Alternatyw 4 z gospodarza domu na przewodniczącego osiedla. 
Avatar
Lll / 15 listopada 2018 r. o 19:11
O nie Wijciechowski- dramat znowu popodpisuje niekorzystne umowy na inwestycje i zblokuje na lata jak bylo z Norwegami a pozniej pocichutku wykpi sie i przyklei gdzies ibdziej...takich ludzi powinno sie eliminowac i powinni miec zakaz funkcji publicznych!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 r. o 19:07
Ale jaja. Wyboru do sejmiku nie mają znaczenia bo i tak w teczce przywiezie się spadochrony.... Ja pier.dole. Co za bagno. Szkoda, że w Sejmie marszałkiem nie został jakiś zięć Biereckiego.
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 r. o 19:20
Nie!!!! Tylko nie oni! Dramat! To prosta droga na przewalenia wyborów parlamentarnych! Instynkt samobójstwa zaczyna działać. To ci co przegrali w Kraśniku u Białej dostają nagrody a taki Ryba 33 tys. głosów nic?
Avatar
PW / 15 listopada 2018 r. o 19:36
Poprzywożą w teczkach jak za PZPR-u
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 r. o 18:47
Region zamojski nul czyli zero i nie mówcie mi o Mulawie bo A od on z bilgorajakiego B od 20 lat bardziej związany jest z Lublinem, Puławami, Krasnikiem niż z Zamojszczyzna zresztą oficjalnie podaje że mieszka w  Natalinie pod Lublinem.
 Nie przypisuj Mulawy do Puław. On tylko doi kasę z naszej fabryki. Chętnie go oddamy do Zamościa.
Avatar
Iwanem / 15 listopada 2018 r. o 18:34
Czy to ten co jak donoszą kraśnickie media chciał haracze polityczne? To już PiS nie ma kogoś lepszego?
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 r. o 19:51
O zgrozo zaproponowany najgorszy skład w historii samorządu. Egzekutywa PIS-u wybiera , a nie tzw.wybrancy do sejmiku??? To już decyzje społeczne się nie liczą tylko partyjne układy.Jak można kogoś wyznaczać w W-wie na stanowiska /o dziwo/samorządowe w Lublinie.Jak można awansować kłamcę,nieudacznika i rasowego wazeliniarza, podczas gdy miejscowe społeczeństwo pokazuje mu czerwoną kartkę???Dotychczas zachowywano przynajmniej pozory demokracji,a teraz BMW!!! To zakrawa na kpinę z ludzi!
Avatar
p.s / 15 listopada 2018 r. o 18:50
Ładnie Zamość wydymali. Zero miejsc w Zarządzie. Przegrany Stefaniuk z Białej dostał komisja w górę. Zamojszczyzna dostała czarna polewke. Wszystkie pieniądze będą dzielone między Lublin, Biała i Chelm. No może jeszcze Biłgoraj coś dostanie. A tak na PiS głosowali...
Avatar
KrysiaZGazowni / 15 listopada 2018 r. o 18:26
Znowu nie ja
Avatar
KL / 23 listopada 2018 r. o 08:27
Ładnie Zamość wydymali. Zero miejsc w Zarządzie. Przegrany Stefaniuk z Białej dostał komisja w górę. Zamojszczyzna dostała czarna polewke. Wszystkie pieniądze będą dzielone między Lublin, Biała i Chelm. No może jeszcze Biłgoraj coś dostanie. A tak na PiS głosowali...
Jak mogą dać pieniądze na Biała Podl.skoro tam wygrał człowiek z PO. Pomyśl człowieku.kasa pojdzie tam gdzie jest człowiek z PiS. Brawo Biała strzał w kolano sami sobie.
 A jak myślałeś w 2014? Żeby nie strzelić sobie w kolano głosowałeś wtedy na człowieka z PO albo PSL? Oświeć nas!
 A jak myślałeś w 2014? Żeby nie strzelić sobie w kolano głosowałeś wtedy na człowieka z PO albo PSL? Oświeć nas! rozwiń
Avatar
KL / 22 listopada 2018 r. o 16:53
Stefaniuk znika z Białej Podlaskiej. Hurraaa!!! Dzięki Ci Boże! Niech jedzie do Lublina na zawsze.
Głupiutka Kasiu Stefaniuk znika i kasa tez znika bo proste ze PiS nie da tam juz kasy na inwestycje.
 A komu da "Gościu"? Sam sobie weźmie? A skoro nie da, to jak to wytłumaczy wyborcom, którzy na niego głosowali (prawie połowa upoważnionych)? Zastanawiałeś się nad swoją z.a.j.e.b.i.s.t.ą logiką?
Avatar
KL / 22 listopada 2018 r. o 16:44
Ładnie Zamość wydymali. Zero miejsc w Zarządzie. Przegrany Stefaniuk z Białej dostał komisja w górę. Zamojszczyzna dostała czarna polewke. Wszystkie pieniądze będą dzielone między Lublin, Biała i Chelm. No może jeszcze Biłgoraj coś dostanie. A tak na PiS głosowali...
Jak mogą dać pieniądze na Biała Podl.skoro tam wygrał człowiek z PO. Pomyśl człowieku.kasa pojdzie tam gdzie jest człowiek z PiS. Brawo Biała strzał w kolano sami sobie.
 Czyli uważasz, że ludzie powinni głosować w poczuciu trwogi? Że jak na kogoś nie zagłosuję, to gdzieś tam (do mojego miasta) kasa nie pójdzie? Sugerujesz, że Pan Stefaniuk będzie blokował fundusze dla swojego kochanego miasta, które tak uwielbił? Że bardziej kieruje się mściwością niż dobrem miasta, w którym mieszka? Jesli tak będzie, to przy następnych wyborach ludzie zagłosują odpowiednio i to będzie strzał w stopę ze strony Pana Wicemarszałka.
 Czyli uważasz, że ludzie powinni głosować w poczuciu trwogi? Że jak na kogoś nie zagłosuję, to gdzieś tam (do mojego miasta) kasa nie pójdzie? Sugerujesz, że Pan Stefaniuk będzie blokował fundusze dla swojego kochanego miasta, które tak uwielbił? Że bardziej kieruje się mściwością niż dobrem miasta, w którym mieszka? Jesli tak będzie, to przy następnych wyborach ludzie zagłosują odpowiednio i to będzie strzał w stopę ze strony Pana Wicemarszałka. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec zamościa / 19 listopada 2018 r. o 06:16
Zamość ubity i zaorany - zamiast pomyśleć i się skonsolidować to się wszystkim na raz zachciało władzy. Więc mam co mamy, prywatne korzyści jedynie w głowie. Dalej głosujcie zamościanie na PiS - macie przykład jak Was szanują....
Avatar
gs / 17 listopada 2018 r. o 12:28
Ładnie Zamość wydymali. Zero miejsc w Zarządzie. Przegrany Stefaniuk z Białej dostał komisja w górę. Zamojszczyzna dostała czarna polewke. Wszystkie pieniądze będą dzielone między Lublin, Biała i Chelm. No może jeszcze Biłgoraj coś dostanie. A tak na PiS głosowali...
 Wystarczy Zamosciowi tego co dostał poprzednio. Teraz czas na Białą Podlaskę. Stefaniuk oddany z bólem serca nam to załatwi!
Avatar
Weronika / 16 listopada 2018 r. o 19:08
Z. Szwed razem z nowym marszałkiem ładną miotłę zrobią w UMWL.... szkoda tylko większości bezpartyjnych ciężko pracujących ludzi
Avatar
Gość / 16 listopada 2018 r. o 18:00
Trzeba było Zawiślaka schować do piwnicy to może Zamość coś by dostał, a tak kombinował z Czarnkiem i Wojciechowskim jak tu Michałkiewicza wygryźć i się mocno chłop przeliczył. Poza tym, szału nie ma. Wyru..ali Rybę, nawrzucali totalnych przegrywów (dwulicowiec Wojciechowski suma się z zielonymi przy pierwszej lepszej okazji) - niby zwycięstwo, ale Pyrrusowe...
Avatar
grom czy cos dodać ??????? / 16 listopada 2018 r. o 15:58
to banda bolszewickiej chołoty, zidiociali pod wrażeniem I-go bolszewika rp tow. kaczora i niszczą Polskę, dorobek Polaków i opinię w świecie ! polecam poniżej z Dyzmy !!! Polecam mowę Hrabiego Żorża na końcu "Kariery Nikodema Dyzmy", to powinna być lektura obowiązkowa w Polsce już od 1 klasy podstawówki..."Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... [...] Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!"
to banda bolszewickiej chołoty, zidiociali pod wrażeniem I-go bolszewika rp tow. kaczora i niszczą Polskę, dorobek Polaków i opinię w świecie ! polecam poniżej z Dyzmy !!! Polecam mowę Hrabiego Żorża na końcu "Kariery Nikodema Dyzmy", to powinna być lektura obowiązkowa w Polsce już od 1 klasy podstawówki..."Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... [...] Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głupt... rozwiń
Avatar
M. / 16 listopada 2018 r. o 14:28
Oj przegrają parlamentarne, przegrają... I to na własne życzenie. 
Avatar
Gość / 16 listopada 2018 r. o 13:02
Głosowaliśmy jak chcieliśmy a na Nowogrodzkiej wybrali kogo trzeba. To na h... te wybory
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!