Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2011 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie będzie przynosił straty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 58 A A
Dawna cukrownia przy ul. Krochmalnej - tutaj ma powstać nowy stadion
Dawna cukrownia przy ul. Krochmalnej - tutaj ma powstać nowy stadion

5 milionów złotych rocznie będzie musiał dokładać lubelski Ratusz do utrzymania miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej. To wstępna prognoza. Dziś dowiemy się za to, jakie firmy są zainteresowane budową obiektu i jakiej żądają zapłaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Całkowite koszty utrzymania stadionu mają wynosić ok. 24 miliony zł. Same koszty eksploatacyjne, takie jak opłaty za energię, podatek od nieruchomości, czy też pensje pracowników sięgną 6 mln złotych. Kolejne 12 milionów zł pochłonie zakup i obsługa imprez sportowych i kulturalnych. Do tego trzeba doliczyć jeszcze 6 mln zł na amortyzację obiektu.

Z 24 mln zł miasto zdoła uciułać 19 mln zł. Na taką kwotę zostały wyliczone możliwe przychody ze sprzedaży biletów, wynajmu zlokalizowanych w budynku stadionu: siłowni, sauny, sali treningowej, sali konferencyjnej i lokali gastronomicznych czy też przychodów z reklam. Pozostałe 5 mln zł miasto będzie musiało dołożyć z własnej kasy.

Część radnych obawia się, że faktyczna kwota, którą będzie trzeba wyłożyć może okazać się większa. – Mam poważne wątpliwości, czy stadion będzie w stanie wygenerować 19 mln zł przychodu. Moim zdaniem może to być bardzo trudne – mówi Jadwiga Mach, miejska radna PiS.

– Nie potrafię odnieść się do tych założeń, bo formułowali je specjaliści i należy przyjąć, że wiedzieli co piszą – twierdzi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Nie jesteśmy Manchesterem, ani Liverpoolem i takiego przychodu jak tam u nas nie będzie i nie wykluczam zwiększania przychodów poprzez wynajmowanie stadionu na imprezy kulturalne, tak jak teraz wynajmowana jest hala Globus.

Dla porównania: na opłacenie kursów autobusów i trolejbusów Zarząd Transportu Miejskiego ma na cały bieżący rok 47 mln zł, o 4 mln zł mniej, niż w zeszłym roku. Dlatego tnie rozkłady zmniejszając liczbę kursów.

Same koszty zaprojektowania i budowy stadionu szacowane są na 155 mln zł. Ile faktycznie wyniosą – okaże się po przetargu. Oferty od firm zainteresowanych takim kontraktem Ratusz ma otworzyć dziś. Później wybierze najlepszą ofertę. – Zakładamy, że stanie się to przed upływem 4 tygodni – informuje Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta.

Na ten rok w kasie miasta na budowę zarezerwowano 15,6 mln zł. Już w grudniu podczas prac nad budżetem radni proponowali wiele cięć w tej puli, które w sumie oznaczałyby rezygnację z inwestycji.
Nowy obiekt ma być stadionem typowo piłkarskim. Jego zadaszone trybuny pomieszczą 15,5 tys. widzów. Sektor gości będzie oddzielony od pozostałych trzymetrową barierą z przezroczystych płyt.

Całe wyposażenie sektorów ma być przytwierdzone do podłoża tak, by nie dało się go wyrwać. W zachodniej trybunie powstanie budynek. Wykonawca dostanie pół roku na opracowanie projektu stadionu, zaś sama budowa musi się zakończyć najpóźniej we wrześniu 2013 r.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
peter68 / 29 października 2011 o 09:52
0
Tylko, że stadion w Kielcach ma oświetlenie 1400 lx a nasz ma mieć tylko 400 lx. Jak więc może spełniać w ogóle normy FIFA i UEFA? To skandal i za trzy razy większe pieniądze!!Kto zarządza tym miastem...nawet takie Kielce i Białystok czy Przemyśl nasz przerastają. Hańba dla Lublina
Avatar
elektryk / 26 kwietnia 2011 o 16:23
0
dobrze, że lobby pis załatwiło nam najbardziej nowoczesną cukrownię w kraju. Teraz budujemy moloch, który nam będzie przynosił traty - czy mi się wydaje czy lubelszczyzna ciągle pod prąd?
Avatar
katalist / 20 marca 2011 o 23:48
0
[quote name='j' timestamp='1300097406' post='450168']
każdy kto ma rozum widzi jak jest napisany artykuł i w jakim kontekście. Nikt nie zapyta jak gigantyczne pieniądze wydawane sa na szkoły wydające tysiące bezrobotnych, ile kasy wydawane jest na plany np budowy tunelu, remnot zygmuntowskich czy idiotyczne budowanie dróg jak trasa zieolna donikąd, budowa pseudoamfiteatru w ludowym czy toru rowerowego.Wystarczy sprzedać kresową, lublinainkę i zygmuntowskie. I miasto odzyska z dużą przebitką na plus kase. Trudno się dziwi pisowi. pruszkowski nawet nie zgłosił lublina do walki do euro bo się nie da. Jeden z liderów tez ruchu ostatnio w wywidzie stwierdził że zgłaszanie do walki o stolice kultury to też się nie da. Jak się nie da i nie można to po co tacy ludzie są wpolityce
[/quote]

To może zgłośmy Lublin na organizatora olimpiady zimowej, bo przecież się da. No pewnie zgłosić zawsze się da, ale trzeba myśleć realnie. Te bzdurne inwestycje i niegospodarność, o których piszesz to oczywiście prawda, ale budowa stadionu tu i teraz to taka sama bzdura. Niech władze Lublina w końcu zaczną coś robić, żeby tu powstawały nowe przedsiębiorstwa, miejsca pracy. Wtedy i drużyny będą miały sponsorów i będzie można pomyśleć o stadionie.
[quote name='j' timestamp='1300097406' post='450168']
każdy kto ma rozum widzi jak jest napisany artykuł i w jakim kontekście. Nikt nie zapyta jak gigantyczne pieniądze wydawane sa na szkoły wydające tysiące bezrobotnych, ile kasy wydawane jest na plany np budowy tunelu, remnot zygmuntowskich czy idiotyczne budowanie dróg jak trasa zieolna donikąd, budowa pseudoamfiteatru w ludowym czy toru rowerowego.Wystarczy sprzedać kresową, lublinainkę i zygmuntowskie. I miasto odzyska z dużą przebitką na plus kase. Trudno ... rozwiń
Avatar
jon / 15 marca 2011 o 21:05
0
[quote name='ja' timestamp='1300091148' post='450110']
wedlug mnie i nie tylko mnie jestes niedojebem.
[/quote]
twoja opinia potwierdza to co pisał zbigniewosz o tzw. kibicach
Avatar
CukrowNIK / 14 marca 2011 o 21:06
0
[quote name='MOLIBDEN' timestamp='1300128470' post='450375']
Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycji.

Podsumowując - jest wiele inwestycji, które są niedochodowe, ale miasto powinno zastanowić się czy naprawdę lepiej niż na drogi, udział w innym projekcie dofinansowań UE nie jest lepszy niż pakowanie kasy we wkład własny dla budowy obiektu, który będzie służył w 90% łysym baranom, którzy po meczu nabzdryngoleni tanimi trunkami będą mazać po elewacjach, niszczyć samochody i dokonywać innych drobnych przestępstw. Abstrahując od tego, że stadion to nie będzie dochodowy biznes...
[/quote]

Widzisz, pic polega na tym, że on uwierzył, iż decyzja o budowie stadionu była podyktowana spełnieniem jego oczekiwań.
Uwierzył tak mocno, że zapomniał, iż minimum 50 mln marży trafi do "zdzicha".
50 mln jest taką kwotą, która potrafi przyprawić o zawrót głowy pierwszą piątkę z listy najbogatszych Forbes'a, a co mówić o przeciętnym mieszkańcu lubelszczyzny, który takiej kwoty nawet przez 100 pokoleń nie będzie w stanie odłożyć...

To jest dokladnie jak z likwidacją Cukrowni Lublin, która ostatni rok rozrachunkowy swojej działalności zamknęła zyskiem w wysoskości 18 mln netto, a zakochani w PO winić za to chcą wszystkich tylko nie sprawującą wtedy władzę koalicję rzadzącą.

To tak jakby czyjś dziadek miał płacić alimenty za owoc grzechów syna lub wnuka...

18 milionów zysku i decyzja o likwidacji - taki scenariusz, to się nawet w głowach komunistów nie mieścił i to w sytuacji gdy wcześniej zrestrukturyzowano i zmodernizowano Cukrownie Lublin przy udziale środków UE.

Dobrze, że chociaż Hans o tym nie wie bo by jeszcze jaką III wojnę światową rozpętał - a może, to źle???
[quote name='MOLIBDEN' timestamp='1300128470' post='450375']
Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycj... rozwiń
Avatar
MOLIBDEN / 14 marca 2011 o 19:47
0
[quote name='Jarek' timestamp='1300088960' post='450086']
No faktycznie lepiej nie budować wcale, ku*** co z wami ludzie. Pojebało wam się w głowach, dlaczego odstraszacie inwestorów?. Lublin jest w tyle za innymi miastami a tu toczy się debata czy stadion jest potrzebny i czy nie będzie generował strat
[/quote]

Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycji.

Podsumowując - jest wiele inwestycji, które są niedochodowe, ale miasto powinno zastanowić się czy naprawdę lepiej niż na drogi, udział w innym projekcie dofinansowań UE nie jest lepszy niż pakowanie kasy we wkład własny dla budowy obiektu, który będzie służył w 90% łysym baranom, którzy po meczu nabzdryngoleni tanimi trunkami będą mazać po elewacjach, niszczyć samochody i dokonywać innych drobnych przestępstw. Abstrahując od tego, że stadion to nie będzie dochodowy biznes...
[quote name='Jarek' timestamp='1300088960' post='450086']
No faktycznie lepiej nie budować wcale, ku*** co z wami ludzie. Pojebało wam się w głowach, dlaczego odstraszacie inwestorów?. Lublin jest w tyle za innymi miastami a tu toczy się debata czy stadion jest potrzebny i czy nie będzie generował strat
[/quote]

Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować po... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 13:19
0
[quote name='n' timestamp='1300103391' post='450209']
stadion w Kielcach był budowany w innych relacjach finansowych (wielokrotnie niższe koszty stali czy innych materiałów budowlanych)
[/quote]

Kielce (budowa 2004-2006) - 48 mln PLN, Lublin - 155 mln PLN. Możesz rozwinąć te "wielokrotnie niższe" koszta ? Ponad 300 % różnicy ? Czy Lublin to dziki Bantustan i nie można taniej budować ?
Avatar
henryk / 14 marca 2011 o 13:05
0
Mieszkancy Lublina pytaja dlaczego pan Zuk klamie i chce zaplacic za stadion -155mil złotych gdzie w Kielcach w sezonie 2004-2006 kosztował 48 milionów złotych w Gdyni oddany do Uzytku w 2011 roku kosztuje 64,265.174zl .Mało tego w Lublinie siła robocza jest tansza . Wielkoscią Stadionu Żuk zrównał nas z Kielcami i Gdynią.a kasa x2 Kielce -Gdynia 200tys mieszkanców Lublin 350 z dz Świdnik-plus 85 tys studentów .Tak mysli dr ...........................ekonomi Żuk.
Avatar
crx / 14 marca 2011 o 13:04
0
Myślę,że za likwidację cukrowni nie odpowiada ani PiS a tym bardziej PO.Unia chce całkowitej likwidacji oznak cywilizacji na Lubelszczyźnie i tego dokona.Pozostaje jedynie nauka języków i "usunięcie" się z tego nieprzyjaznego terenu!Zobaczycie już niedługo ,kto miał rację....!!!
Avatar
cukrownia / 14 marca 2011 o 12:55
0
Cukrownie skasowali ludzie związani z pis a nie z po. Musieli wybrać kogoś do odstrzalu wybrali lublin zamiast marnych cukrowni w kujawsko-pomorskim związanych silnie z pewnym radiem. Akuret żuk próbował to jeszcze zablokować jak po przejęło władze. ale papiery poszły do ue. Może czas skończyć powtarzanie kłamstw na ten temat
Avatar
peter68 / 29 października 2011 o 09:52
0
Tylko, że stadion w Kielcach ma oświetlenie 1400 lx a nasz ma mieć tylko 400 lx. Jak więc może spełniać w ogóle normy FIFA i UEFA? To skandal i za trzy razy większe pieniądze!!Kto zarządza tym miastem...nawet takie Kielce i Białystok czy Przemyśl nasz przerastają. Hańba dla Lublina
Avatar
elektryk / 26 kwietnia 2011 o 16:23
0
dobrze, że lobby pis załatwiło nam najbardziej nowoczesną cukrownię w kraju. Teraz budujemy moloch, który nam będzie przynosił traty - czy mi się wydaje czy lubelszczyzna ciągle pod prąd?
Avatar
katalist / 20 marca 2011 o 23:48
0
[quote name='j' timestamp='1300097406' post='450168']
każdy kto ma rozum widzi jak jest napisany artykuł i w jakim kontekście. Nikt nie zapyta jak gigantyczne pieniądze wydawane sa na szkoły wydające tysiące bezrobotnych, ile kasy wydawane jest na plany np budowy tunelu, remnot zygmuntowskich czy idiotyczne budowanie dróg jak trasa zieolna donikąd, budowa pseudoamfiteatru w ludowym czy toru rowerowego.Wystarczy sprzedać kresową, lublinainkę i zygmuntowskie. I miasto odzyska z dużą przebitką na plus kase. Trudno się dziwi pisowi. pruszkowski nawet nie zgłosił lublina do walki do euro bo się nie da. Jeden z liderów tez ruchu ostatnio w wywidzie stwierdził że zgłaszanie do walki o stolice kultury to też się nie da. Jak się nie da i nie można to po co tacy ludzie są wpolityce
[/quote]

To może zgłośmy Lublin na organizatora olimpiady zimowej, bo przecież się da. No pewnie zgłosić zawsze się da, ale trzeba myśleć realnie. Te bzdurne inwestycje i niegospodarność, o których piszesz to oczywiście prawda, ale budowa stadionu tu i teraz to taka sama bzdura. Niech władze Lublina w końcu zaczną coś robić, żeby tu powstawały nowe przedsiębiorstwa, miejsca pracy. Wtedy i drużyny będą miały sponsorów i będzie można pomyśleć o stadionie.
[quote name='j' timestamp='1300097406' post='450168']
każdy kto ma rozum widzi jak jest napisany artykuł i w jakim kontekście. Nikt nie zapyta jak gigantyczne pieniądze wydawane sa na szkoły wydające tysiące bezrobotnych, ile kasy wydawane jest na plany np budowy tunelu, remnot zygmuntowskich czy idiotyczne budowanie dróg jak trasa zieolna donikąd, budowa pseudoamfiteatru w ludowym czy toru rowerowego.Wystarczy sprzedać kresową, lublinainkę i zygmuntowskie. I miasto odzyska z dużą przebitką na plus kase. Trudno ... rozwiń
Avatar
jon / 15 marca 2011 o 21:05
0
[quote name='ja' timestamp='1300091148' post='450110']
wedlug mnie i nie tylko mnie jestes niedojebem.
[/quote]
twoja opinia potwierdza to co pisał zbigniewosz o tzw. kibicach
Avatar
CukrowNIK / 14 marca 2011 o 21:06
0
[quote name='MOLIBDEN' timestamp='1300128470' post='450375']
Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycji.

Podsumowując - jest wiele inwestycji, które są niedochodowe, ale miasto powinno zastanowić się czy naprawdę lepiej niż na drogi, udział w innym projekcie dofinansowań UE nie jest lepszy niż pakowanie kasy we wkład własny dla budowy obiektu, który będzie służył w 90% łysym baranom, którzy po meczu nabzdryngoleni tanimi trunkami będą mazać po elewacjach, niszczyć samochody i dokonywać innych drobnych przestępstw. Abstrahując od tego, że stadion to nie będzie dochodowy biznes...
[/quote]

Widzisz, pic polega na tym, że on uwierzył, iż decyzja o budowie stadionu była podyktowana spełnieniem jego oczekiwań.
Uwierzył tak mocno, że zapomniał, iż minimum 50 mln marży trafi do "zdzicha".
50 mln jest taką kwotą, która potrafi przyprawić o zawrót głowy pierwszą piątkę z listy najbogatszych Forbes'a, a co mówić o przeciętnym mieszkańcu lubelszczyzny, który takiej kwoty nawet przez 100 pokoleń nie będzie w stanie odłożyć...

To jest dokladnie jak z likwidacją Cukrowni Lublin, która ostatni rok rozrachunkowy swojej działalności zamknęła zyskiem w wysoskości 18 mln netto, a zakochani w PO winić za to chcą wszystkich tylko nie sprawującą wtedy władzę koalicję rzadzącą.

To tak jakby czyjś dziadek miał płacić alimenty za owoc grzechów syna lub wnuka...

18 milionów zysku i decyzja o likwidacji - taki scenariusz, to się nawet w głowach komunistów nie mieścił i to w sytuacji gdy wcześniej zrestrukturyzowano i zmodernizowano Cukrownie Lublin przy udziale środków UE.

Dobrze, że chociaż Hans o tym nie wie bo by jeszcze jaką III wojnę światową rozpętał - a może, to źle???
[quote name='MOLIBDEN' timestamp='1300128470' post='450375']
Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycj... rozwiń
Avatar
MOLIBDEN / 14 marca 2011 o 19:47
0
[quote name='Jarek' timestamp='1300088960' post='450086']
No faktycznie lepiej nie budować wcale, ku*** co z wami ludzie. Pojebało wam się w głowach, dlaczego odstraszacie inwestorów?. Lublin jest w tyle za innymi miastami a tu toczy się debata czy stadion jest potrzebny i czy nie będzie generował strat
[/quote]

Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować podmiot prywatny za swoją kasę to droga wolna, może budować nawet za 500 milionów, ba, miasto powinno mu nawet za darmo tę działkę odstąpić. No ale cóż, widać chyba się nie opłaca i nie jest to super dochodowe skoro inwestorzy nie biją się o umożliwienie im takiej inwestycji.

Podsumowując - jest wiele inwestycji, które są niedochodowe, ale miasto powinno zastanowić się czy naprawdę lepiej niż na drogi, udział w innym projekcie dofinansowań UE nie jest lepszy niż pakowanie kasy we wkład własny dla budowy obiektu, który będzie służył w 90% łysym baranom, którzy po meczu nabzdryngoleni tanimi trunkami będą mazać po elewacjach, niszczyć samochody i dokonywać innych drobnych przestępstw. Abstrahując od tego, że stadion to nie będzie dochodowy biznes...
[quote name='Jarek' timestamp='1300088960' post='450086']
No faktycznie lepiej nie budować wcale, ku*** co z wami ludzie. Pojebało wam się w głowach, dlaczego odstraszacie inwestorów?. Lublin jest w tyle za innymi miastami a tu toczy się debata czy stadion jest potrzebny i czy nie będzie generował strat
[/quote]

Jakich inwestorów odstraszamy? Stadion ma budować miasto (miasto więc będzie inwestorem), nie sądzę żeby odstraszony Lublin uciekł z ... Lublina. ;P Gdyby ten stadion chciał budować po... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 13:19
0
[quote name='n' timestamp='1300103391' post='450209']
stadion w Kielcach był budowany w innych relacjach finansowych (wielokrotnie niższe koszty stali czy innych materiałów budowlanych)
[/quote]

Kielce (budowa 2004-2006) - 48 mln PLN, Lublin - 155 mln PLN. Możesz rozwinąć te "wielokrotnie niższe" koszta ? Ponad 300 % różnicy ? Czy Lublin to dziki Bantustan i nie można taniej budować ?
Avatar
henryk / 14 marca 2011 o 13:05
0
Mieszkancy Lublina pytaja dlaczego pan Zuk klamie i chce zaplacic za stadion -155mil złotych gdzie w Kielcach w sezonie 2004-2006 kosztował 48 milionów złotych w Gdyni oddany do Uzytku w 2011 roku kosztuje 64,265.174zl .Mało tego w Lublinie siła robocza jest tansza . Wielkoscią Stadionu Żuk zrównał nas z Kielcami i Gdynią.a kasa x2 Kielce -Gdynia 200tys mieszkanców Lublin 350 z dz Świdnik-plus 85 tys studentów .Tak mysli dr ...........................ekonomi Żuk.
Avatar
crx / 14 marca 2011 o 13:04
0
Myślę,że za likwidację cukrowni nie odpowiada ani PiS a tym bardziej PO.Unia chce całkowitej likwidacji oznak cywilizacji na Lubelszczyźnie i tego dokona.Pozostaje jedynie nauka języków i "usunięcie" się z tego nieprzyjaznego terenu!Zobaczycie już niedługo ,kto miał rację....!!!
Avatar
cukrownia / 14 marca 2011 o 12:55
0
Cukrownie skasowali ludzie związani z pis a nie z po. Musieli wybrać kogoś do odstrzalu wybrali lublin zamiast marnych cukrowni w kujawsko-pomorskim związanych silnie z pewnym radiem. Akuret żuk próbował to jeszcze zablokować jak po przejęło władze. ale papiery poszły do ue. Może czas skończyć powtarzanie kłamstw na ten temat
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.