Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2014 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Nowy tunel pod torami i przejście podziemne z dworca PKP do autobusowego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 21 A A

Miasto planuje budowę nowej drogi, która miałaby połączyć Dziesiątą z ul. Krochmalną. W tej sprawie trwają już nawet negocjacje z kolejarzami. Ratusz przyznaje jednak, że to pieśń przyszłości. Wcześniej może powstać podziemne dojście do dworca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa trasa miałaby stanowić przedłużenie ul. Wojennej. To niewielka, ale ważna ulica biegnąca prawie równolegle do ul. Kunickiego i łącząca ul. Wyścigową z Nowym Światem. Często jest wybierana przez kierowców, którzy chcą oszczędzić sobie jazdy przez ul. Kunickiego.

- Chcemy wydłużyć ul. Wojenną do nowego ronda na Krochmalnej - przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Nowa droga umożliwiłaby przejazd od ul. Kunickiego przez planowane przedłużenie Muzycznej do ul. Głębokiej. Jednak przedłużanie Wojennej nie jest nawet planem na przyszłą kadencję, ale na bardziej odległą przyszłość. - Teraz chcemy sobie stworzyć odpowiednią furtkę w planie zagospodarowania przestrzennego - dodaje Żuk.

Niemal cały teren niezbędny do budowy takiego przedłużenia należy do Polskich Kolei Państwowych. Są tu m.in. tory, którymi odbywa się cały ruch pociągów z Lublina w kierunku Dęblina i Kraśnika. Ratusz prowadzi już rozmowy z koleją. To właśnie od zgody kolejarzy zależy budowa tunelu pod torami, którym miałby biec nowy odcinek Wojennej. Jeśli takiej zgody nie będzie, nie będzie też sensu by nowe połączenie drogowe wpisywać do planu zagospodarowania terenu.
Tymczasem jeszcze w tym roku powinny się zakończyć inne negocjacje miasta z koleją dotyczące przejścia, które połączyć ma istniejący Dworzec Główny PKP z głównym dworcem autobusowym, który tuż obok chce zbudować miasto. Możliwe są dwa warianty: albo będzie to przejście podziemne, albo nadziemny, obudowany "rękaw”. Miasto woli rozwiązanie droższe, czyli przejście dołem i twierdzi, że wstępne rozeznanie wykazało, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Rozstrzygnięcia w tej sprawie również mają być uwzględnione w planie zagospodarowania okolic dworca kolejowego.

Wcześniej, bo w przyszłym roku gotowy ma być nowy odcinek podziemnego przejścia pod dworcowymi peronami, którym będzie można dotrzeć od pl. Dworcowego do ul. Kunickiego. Prace te będą prowadzone na zlecenie kolei w ramach przebudowy wiaduktu nad ul. Kunickiego, która po wielomiesięcznym przestoju powinna być wznowiona w ciągu kilku dni.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
*** / 13 listopada 2014 r. o 11:40
0

powinno być bezpieczne i oszklone przejście nad torami gdzie każdego widać i wiadomo co się tam dzieje - a niebezpieczne podziemnym korytarzykiem tak aby nikt nie widział czy ktoś nie czyha na niego za ścianą wieczorem :ph34r:

Avatar
Gratuluję 76 / 12 listopada 2014 r. o 13:24
0
Podoba mi sie ten projekt to znacznie odciąży pl.Bychawski popieram...
Avatar
Nie wyborca bo nie stąd / 11 listopada 2014 r. o 20:07
0

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie  w  *zakorkowanym*  juź   dzisiaj  miejscu  Lublina ! .   Wystarczy  źe  stadion  *kurnik*  na  BAGNIE  doprowadza  do  komunikacyjnej  rozpaczy  ten  region  a  przecieź  stadion  równieź  mógłby  bezkolizyjnie  stanąć  na  jednej  z  rogatek  Lublina .   Trudno  nawet  sobie  wyo brazić  co  będzie  się  działo  gdy  dziesiątki  autobusów  PKS  będzie  jezdziło  po  tej  *zakorkowa nej*  dzielnicy (sic?) .  GŁOSUJEMY   TYLKO   NA   PIS  wszystko  w  interesie  Naszego  piękne go  Lublina .

Bez urazy, tylko głośno się zastanawiam. Co zrobiło PIS za swoich rządów ?

Kurcze chyba za tego Żuczka coś tam w tym mieście jednka się zmieniło, no chyba, że nieobiektywny jestem......

Bez urazy, tylko głośno się zastanawiam. Co zrobiło PIS za swoich rządów ?

Kurcze chyba za tego Żuczka coś tam w tym mieście jednka się zmieniło, no chyba, że nieobiektywny jestem......

rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 10 listopada 2014 r. o 17:11
0

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie  w  *zakorkowanym*  juź   dzisiaj  miejscu  Lublina ! .   Wystarczy  źe  stadion  *kurnik*  na  BAGNIE  doprowadza  do  komunikacyjnej  rozpaczy  ten  region  a  przecieź  stadion  równieź  mógłby  bezkolizyjnie  stanąć  na  jednej  z  rogatek  Lublina .   Trudno  nawet  sobie  wyo brazić  co  będzie  się  działo  gdy  dziesiątki  autobusów  PKS  będzie  jezdziło  po  tej  *zakorkowa nej*  dzielnicy (sic?) .  GŁOSUJEMY   TYLKO   NA   PIS  wszystko  w  interesie  Naszego  piękne go  Lublina .

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie ... rozwiń

Avatar
ale po co ja to piszę / 10 listopada 2014 r. o 14:16
0

" (...)przejście podziemne, albo nadziemny, obudowany "rękaw”. Miasto woli rozwiązanie droższe, czyli przejście dołem.."- wiadomo że lepsze, fajniejsze dla pieszych (i bezpieczniejsze w ogóle) byłoby przeszklone przejście nad torami -aniżeli nieciekawe staroświeckie przejście podziemne w dodatku droższe 

Avatar
WuJo / 9 listopada 2014 r. o 21:52
0

A cóż to za arteria z Wojennej? Kolejna głupota, choć parę milionów na projekt można wydać!

Avatar
Kierowca Bombowca / 9 listopada 2014 r. o 21:34
0

A gdzie tunel pod Racławickimi, kolejka linowa i kosmodrom... o pardon, tego ostatniego nie było w ostatnich wyborczych obietnicach prezy-dęta.

Przedmówcy mają rację - pilniejszą sprawą jest dokończenie Dywizjonu 303 i ewentualne przedłużenie Smoluchowskiego... a dlaczego? Bo na wysokości Smoluchowskiego taki tunel mógłby mieć 1/3 długości, którą musiałby mieć na wysokości Kawiej/Wojennej.

No, ale "żłobek" na Kawiej już dawno zamknięto, więc takie pomysły można teraz płodzić bez ryzyka noclegu w jednym z najdroższych pensjonatów w mieście.

A gdzie tunel pod Racławickimi, kolejka linowa i kosmodrom... o pardon, tego ostatniego nie było w ostatnich wyborczych obietnicach prezy-dęta.

Przedmówcy mają rację - pilniejszą sprawą jest dokończenie Dywizjonu 303 i ewentualne przedłużenie Smoluchowskiego... a dlaczego? Bo na wysokości Smoluchowskiego taki tunel mógłby mieć 1/3 długości, którą musiałby mieć na wysokości Kawiej/Wojennej.

No, ale "żłobek" na Kawiej już dawno zamknięto, więc takie pomysły można teraz płodzić bez ryzyka noclegu w jednym z najdroższych pensjo... rozwiń

Avatar
aX / 9 listopada 2014 r. o 16:43
0

Aco z przedlużeniem Smolucjowskiego w jedną stronę do Zemborzyckiej i dalej do Abramowickiej?? w drugą stronę przedłużenie Smoluchowskiego do Krochmalnej i dalej do ul Zana z nowym mostem. takie plany też były, gdzie są???? To dużo lepsze rozwiązanie zwłaszcza po wybudowaniu połaczenia dywizjonu 303 z wrotkowską.

Avatar
emjot / 9 listopada 2014 r. o 16:36
0

Dlaczego tunel miedzy dworcami Po pierwsze terenł łączasty dalej -plac Dworcowy mabyć "ślepy" A moze by takj jaką malutką firmę No na 50osób Niech płacą podatki

Avatar
Andrzej / 9 listopada 2014 r. o 13:30
0

To jest pokłosie braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Brak wizji jak należy rozwijać zagospodarowanie przestrzenne miasta Lublin, to widać w aktualnym haosie jaki panuje obecnie w Lublinie, zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i kolejno zagospodarowywanych dzielnic tego miasta. Obecnie chwilowa potrzeba jest środkiem zaradczym, na konkretną chwilę polityków lub frakcji politycznej. 

A co jeśli to przejście będzie kolidowało w przyszłości z innymi planami, trzeba będzie doraźnie to przejście dostosować do nowej na ten czas kolejnej potrzeby zrobienia czegoś bez głębokiego przemyślenia. 

Ot właśnie to jest planowanie na potrzeby konkretnej chwili. Czyli ogólnie rzecz biorąć taki shit. 

To jest pokłosie braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Brak wizji jak należy rozwijać zagospodarowanie przestrzenne miasta Lublin, to widać w aktualnym haosie jaki panuje obecnie w Lublinie, zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i kolejno zagospodarowywanych dzielnic tego miasta. Obecnie chwilowa potrzeba jest środkiem zaradczym, na konkretną chwilę polityków lub frakcji politycznej. 

A co jeśli to przejście będzie kolidowało w przyszłości z innymi planami, trzeba będzie doraźnie to przejście... rozwiń

Avatar
*** / 13 listopada 2014 r. o 11:40
0

powinno być bezpieczne i oszklone przejście nad torami gdzie każdego widać i wiadomo co się tam dzieje - a niebezpieczne podziemnym korytarzykiem tak aby nikt nie widział czy ktoś nie czyha na niego za ścianą wieczorem :ph34r:

Avatar
Gratuluję 76 / 12 listopada 2014 r. o 13:24
0
Podoba mi sie ten projekt to znacznie odciąży pl.Bychawski popieram...
Avatar
Nie wyborca bo nie stąd / 11 listopada 2014 r. o 20:07
0

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie  w  *zakorkowanym*  juź   dzisiaj  miejscu  Lublina ! .   Wystarczy  źe  stadion  *kurnik*  na  BAGNIE  doprowadza  do  komunikacyjnej  rozpaczy  ten  region  a  przecieź  stadion  równieź  mógłby  bezkolizyjnie  stanąć  na  jednej  z  rogatek  Lublina .   Trudno  nawet  sobie  wyo brazić  co  będzie  się  działo  gdy  dziesiątki  autobusów  PKS  będzie  jezdziło  po  tej  *zakorkowa nej*  dzielnicy (sic?) .  GŁOSUJEMY   TYLKO   NA   PIS  wszystko  w  interesie  Naszego  piękne go  Lublina .

Bez urazy, tylko głośno się zastanawiam. Co zrobiło PIS za swoich rządów ?

Kurcze chyba za tego Żuczka coś tam w tym mieście jednka się zmieniło, no chyba, że nieobiektywny jestem......

Bez urazy, tylko głośno się zastanawiam. Co zrobiło PIS za swoich rządów ?

Kurcze chyba za tego Żuczka coś tam w tym mieście jednka się zmieniło, no chyba, że nieobiektywny jestem......

rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 10 listopada 2014 r. o 17:11
0

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie  w  *zakorkowanym*  juź   dzisiaj  miejscu  Lublina ! .   Wystarczy  źe  stadion  *kurnik*  na  BAGNIE  doprowadza  do  komunikacyjnej  rozpaczy  ten  region  a  przecieź  stadion  równieź  mógłby  bezkolizyjnie  stanąć  na  jednej  z  rogatek  Lublina .   Trudno  nawet  sobie  wyo brazić  co  będzie  się  działo  gdy  dziesiątki  autobusów  PKS  będzie  jezdziło  po  tej  *zakorkowa nej*  dzielnicy (sic?) .  GŁOSUJEMY   TYLKO   NA   PIS  wszystko  w  interesie  Naszego  piękne go  Lublina .

***************** GŁOSUJMY   NA    PIS   I    NOWE   MIEJSCA   PRACY ! **************************    A  nie  na  Platforme  Oszustów (PO)  która  zadłuźa  Lublin  na   mało  potrzebne  dzisiaj  Lublino wi  milionowe  inwestycje !.   Dworzec  PKS  moźe  być  wybudowany  na  bezkolizyjnym  przedmie ściu  Lublina  a  nie ... rozwiń

Avatar
ale po co ja to piszę / 10 listopada 2014 r. o 14:16
0

" (...)przejście podziemne, albo nadziemny, obudowany "rękaw”. Miasto woli rozwiązanie droższe, czyli przejście dołem.."- wiadomo że lepsze, fajniejsze dla pieszych (i bezpieczniejsze w ogóle) byłoby przeszklone przejście nad torami -aniżeli nieciekawe staroświeckie przejście podziemne w dodatku droższe 

Avatar
WuJo / 9 listopada 2014 r. o 21:52
0

A cóż to za arteria z Wojennej? Kolejna głupota, choć parę milionów na projekt można wydać!

Avatar
Kierowca Bombowca / 9 listopada 2014 r. o 21:34
0

A gdzie tunel pod Racławickimi, kolejka linowa i kosmodrom... o pardon, tego ostatniego nie było w ostatnich wyborczych obietnicach prezy-dęta.

Przedmówcy mają rację - pilniejszą sprawą jest dokończenie Dywizjonu 303 i ewentualne przedłużenie Smoluchowskiego... a dlaczego? Bo na wysokości Smoluchowskiego taki tunel mógłby mieć 1/3 długości, którą musiałby mieć na wysokości Kawiej/Wojennej.

No, ale "żłobek" na Kawiej już dawno zamknięto, więc takie pomysły można teraz płodzić bez ryzyka noclegu w jednym z najdroższych pensjonatów w mieście.

A gdzie tunel pod Racławickimi, kolejka linowa i kosmodrom... o pardon, tego ostatniego nie było w ostatnich wyborczych obietnicach prezy-dęta.

Przedmówcy mają rację - pilniejszą sprawą jest dokończenie Dywizjonu 303 i ewentualne przedłużenie Smoluchowskiego... a dlaczego? Bo na wysokości Smoluchowskiego taki tunel mógłby mieć 1/3 długości, którą musiałby mieć na wysokości Kawiej/Wojennej.

No, ale "żłobek" na Kawiej już dawno zamknięto, więc takie pomysły można teraz płodzić bez ryzyka noclegu w jednym z najdroższych pensjo... rozwiń

Avatar
aX / 9 listopada 2014 r. o 16:43
0

Aco z przedlużeniem Smolucjowskiego w jedną stronę do Zemborzyckiej i dalej do Abramowickiej?? w drugą stronę przedłużenie Smoluchowskiego do Krochmalnej i dalej do ul Zana z nowym mostem. takie plany też były, gdzie są???? To dużo lepsze rozwiązanie zwłaszcza po wybudowaniu połaczenia dywizjonu 303 z wrotkowską.

Avatar
emjot / 9 listopada 2014 r. o 16:36
0

Dlaczego tunel miedzy dworcami Po pierwsze terenł łączasty dalej -plac Dworcowy mabyć "ślepy" A moze by takj jaką malutką firmę No na 50osób Niech płacą podatki

Avatar
Andrzej / 9 listopada 2014 r. o 13:30
0

To jest pokłosie braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Brak wizji jak należy rozwijać zagospodarowanie przestrzenne miasta Lublin, to widać w aktualnym haosie jaki panuje obecnie w Lublinie, zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i kolejno zagospodarowywanych dzielnic tego miasta. Obecnie chwilowa potrzeba jest środkiem zaradczym, na konkretną chwilę polityków lub frakcji politycznej. 

A co jeśli to przejście będzie kolidowało w przyszłości z innymi planami, trzeba będzie doraźnie to przejście dostosować do nowej na ten czas kolejnej potrzeby zrobienia czegoś bez głębokiego przemyślenia. 

Ot właśnie to jest planowanie na potrzeby konkretnej chwili. Czyli ogólnie rzecz biorąć taki shit. 

To jest pokłosie braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Brak wizji jak należy rozwijać zagospodarowanie przestrzenne miasta Lublin, to widać w aktualnym haosie jaki panuje obecnie w Lublinie, zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i kolejno zagospodarowywanych dzielnic tego miasta. Obecnie chwilowa potrzeba jest środkiem zaradczym, na konkretną chwilę polityków lub frakcji politycznej. 

A co jeśli to przejście będzie kolidowało w przyszłości z innymi planami, trzeba będzie doraźnie to przejście... rozwiń