Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2009 r.
8:16
Edytuj ten wpis

Obchody rocznicy Unii Lubelskiej. Relacja na żywo (1)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Są już pierwsze utrudnienia w ruchu w ścisłym centrum Lublina spowodowane obchodami 440. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Z nami dowiesz się, co dzieje się w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kliknij, aby przejść do dalszej części relacji z obchodów 440. rocznicy Unii Lubelskiej

Godz. 15.32 Spowodowane rocznicowymi uroczystościami zamknięcie niektórych ulic nie pogorszyło w istotny sposób przejezdności śródmieścia. Nie ma korków na skrzyżowaniu Lipowej z Okopową, którędy to wiodą objazdy wielu autobusów, nie ma też większych niż zwykle zatorów na ul. Wieniawskiej, która przejęła część ruchu za zamknięta ul. 3 Maja

Godz. 15 Znów nie udało się uniknąć zamieszania na przystankach. Nie wszyscy kierowcy autobusów komunikacji miejskiej stosują się do wyznaczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego objazdów. Prywatny autobus linii 18, który z Al. Raclawickich powinien skręcić w prawo w ul. Lipową, a dalej Okopową pojechał prosto Krakowskim Przedmieściem. Dopiero tam kierowca zorientował się, że nie będzie mógł skręcić w ul. 3 Maja

Godz. 14.45 Wielkie zainteresowanie widzów festynu na pl. Litewskim wzbudziły pokazy broni czarnoprochowej. Wojownicy w epokowych strojach najpierw nabijali proch do luf strzelb, potem wypluwali z ust do luf kule.

W pokazach wykorzystywana jest nawet mała armata. Widzowie mogą oglądać pokazy tylko z dość dużej odległości. Barierki wzdłuż pl. Litewskiego stoją już w połowie szerokości Krakowskiego Przedmieścia.

Sam plac jest wygrodzony ze względu na planowany przyjazd prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy. Głowy państw spodziewane są na pl. Litewskim o godz. 16.30.
Godz. 14.28 Wyłączone z ruchu zostały właśnie ulice 3 Maja i Dolna 3 Maja. Zostały one wyznaczone na miejsce postoju dla samochodów uczestników uroczystości. Kierowcy nie mogą przemieszczać się ani od strony Krakowskiego Przedmieścia w dół do trasy W-Z, ani też w przeciwnym kierunku.

Bez przeszkód można za to przecinać ul. 3 Maja przejeżdżając ul. 3 Maja i I Armii Wojska Polskiego.

Droga ma być ponownie udostępniona kierowcom o godz. 18.

Zamknięcie ul. 3 Maja spowodowało też następne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej (objazdy obowiązują w obu kierunkach).

Linia 2 jadąc z Racławickich skręca w Lipową, a później Okopową i Narutowicza jedzie do pl. Wolności i dalej zwykłą trasą.
Linia 4 przez Popiełuszki, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 5 przez Sikorskiego, Racławickie, Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 10 z Racławickich przez Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linie 18, 31 i 57 z Racławickich przez Lipową, Okopową, Narutowicza, pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską.
Linia 26 z Racławickich jedzie Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności do Prusa.
Linia 32 z Lipowej skręca w Okopową, a dalej przez pl. Wolności, Królewską i Lubartowską.
Linia 39 z Narutowicza nie skręca w Okopową, ale jedzie przez pl. Wolności i Lubartowską.
Linie 40 i 74 z Lipowej skręcają w lewo w Racławickie, a dalej przez Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską i al. Solidarności do Prusa.
Linia 52 z Tysiąclecia przez Wodopojną, Przystankową i Lubartowską.

Godz. 14.30 Na pl. Litewskim trwa festyn z okazji 440. rocznicy Unii Lubelskiej. W namiotach rozlokowali się rycerze/. W programie są m.in. pokazy walk, pokazy broni i występy zespołu tańca dawnego (na zdjęciu)

Godz. 14 Kliknij, by zobaczyć co w ramach obchodów rocznicy Unii Lubelskiej dzieje się na KUL

Godz. 12.25

Zwężone zostały Al. Racławickie przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zamknięty jest skrajny prawy pas jezdni od skrzyżowania z ul. Łopacińskiego do skrętu w ul. Grottgera. Tu urządzono parking dla gości uroczystości, które mają się odbyć na KUL.

Plan zabezpieczenia obchodów zakłada, że te utrudnienia potrwają do godz. 16.15.

Godz. 12.15

Znów zamknięta jest al. Solidarności. Tym razem z powodu przejazdu rządowej kolumny na KUL. Nadal zamknięta jest Królewska i Wyszyńskiego. Wokół są wielkie korki.

Otwarte dla ruchu zostały ul. Królewska i Wyszyńskiego . Kierowcy bez przeszkód mogą też przejechać przez ul. Podwale. Na trasę znów wyjeżdżają trolejbusy linii 156 i 160, które stały na przystankach końcowych w oczekiwaniu na otwarcie ulicy. Na swoje zwykłe trasy wracają też z objazdów linie autobusowe 1, 6, 11, 17, 23 i 52.

Godz. 12.06

W lubelskiej Archikatedrze zakończyło się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy.

Posłuchaj kazania abp. Życińskiego.

Prezydenci zwiedzą jeszcze świątynię: kaplicę akustyczną i skarbiec. Pozostali goście przechodzą do busów i autobusów, które z ul. Królewskiej przewiozą ich do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie odbędzie się kolejna część uroczystości. Prezydenci odbiorą doktoraty honoris causa KUL.

Godz.11.15

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy weszli do Archikatedry, w której za chwilę powinno rozpocząć się nabożeństwo ekumeniczne. W trakcie nabożeństwa nie będzie liturgii katolickiej, tylko Słowo Boże i modlitwa Ojcze Nasz.

Odblokowana została trasa W-Z, która była zamknięta przez policję na czas przejazdu kolumny rządowych samochodów.
Godz. 11.04

Pikieta przed Archikatedrą, gdzie wkrótce powinno rozpocząć się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy. Kilkuosobowa grupa stoi z tablicą adresowaną do prezydenta Juszczenki: "Apel do władz Ukrainy!!! O wyrażenie zgody na upamiętnienie miejsc śmierci 120 tys. Polaków na Wołyniu".

Pikietujący nie wznoszą żadnych okrzyków.

Godz. 10.56

Rządowa kolumna z prezydentami Polski, Litwy i Ukrainy dotarła do pałacu kurii przy ul. Wyszyńskiego, gdzie pół godziny temu miało się rozpocząć spotkanie z abp. Józefem Życińskim.

Godz. 10. 50

Policja zamknęła właśnie przejazd przez trasę W-Z. Za chwilę ma tędy przejechać kolumna rządowych aut. Niedostępne dla ruchu są al. Warszawska, al. Solidarności, al. Tysiąclecia, Unii Lubelskiej i Zamojska. Policja zapewnia, że trasa będzie nieprzejezdna tylko przez taki czas, jaki będzie niezbędny do przepuszczenia rządowych samochodów. Ich kolumna ma się poruszać z bardzo dużą prędkością. Przypominamy, że nadal zamknięta dla ruchu jest ul. Królewska i Wyszyńskiego.

Możliwy jest przejazd al. Solidarności od strony Zamku. Policja nie pozwala skręcać w lewo w Wodopojną.

Godz. 10.25

Opóźnia się przejazd kolumny rządowej z prezydentami Polski, Litwy i Ukrainy. Trasa przejazdu może się zmienić. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydenci na spotkanie z abp. Józefem Życińskim mogą pojechać nie przez Zamojską i Wyszyńskiego, ale bezpośrednio z al. Unii Lubelskiej za targiem, koło siedziby Caritas. Niemożliwe jest jednak uzyskanie oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Przypomnijmy, że spotkanie z abp. Życińskim miało się zacząć o godz. 10.30. Nadal przejezdne są ulice, którymi ma się przemieszczać kolumna rządowych samochodów. Policja jest jednak w pełnej gotowości do zamknięcia al. Warszawskiej, Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej i Zamojskiej. Ulice Wyszyńskiego i Królewska już teraz są wyłączone z ruchu.
Godz. 9.55

Zamknięta dla ruchu została właśnie ul. Królewska oraz ul. Wyszyńskiego. Obydwie te ulice - według zapewnień policji i miejskich urzędników powinny zostać ponownie otwarte dla ruchu około godziny 12, gdy prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy opuszczą Archikatedrę.

Zamknięcie Królewskiej spowodowało kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Linie 156 i 160 nie kursują. Pojazdy będą do południa stać na pętlach.
Linie 1, 6 i 17 z Trasy Zielonej do ronda pod Zamkiem jadą przez al. Unii Lubelskiej. Wracają tak samo.
Linia 11 między Narutowicza a Lwowską jeździ w obie strony przez Piłsudskiego, Zygmuntowskie i Unii Lubelskiej.
Linia 23 na Felin jedzie tak samo jak z Felina, czyli przez Tysiąclecia i Unii Lubelskiej.
Linia 52 z Tysiąclecia jedzie przez Wodopojną, Świętoduską Przystankową i Lubartowską.

Godz. 9.45

Duże siły policji i Biura Ochrony Rządu a także Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej zabezpieczają wejście do lubelskiej Archikatedry, do której o godzinie 11 przybyć mają prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy.

Rano funkcjonariusze BOR dokładnie sprawdzili rusztowania ustawione przy remontowanej elewacji świątyni. Na miejscu jest też specjalistyczny wóz, który nagrywa wszystko to, co dzieje się przed Archikatedrą. Rejestrowany jest i obraz i dźwięk.

W Archikatedrze prezydenci mają wziąć udział w nabożeństwie ekumenicznym, w trakcie którego nie będzie tradycyjnej liturgii katolickiej, a jedynie czytanie Słowa Bożego i modlitwa Ojcze Nasz.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zostały jeszcze zamknięte dla ruchu ulice Królewska i Wyszyńskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostaną one zablokowane dopiero w tym samym czasie, co al. Warszawska, Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej i Zamojska, gdy ta trasa kolumna rządowych aut dojeżdżać będzie z Deblina na zaplanowane na godz. 10.30 spotkanie w kurii.

Godz. 9. 30

Nie do wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej dotarła informacja o objazdach. Część ludzi na darmo czeka na autobusy, które nie przyjadą. Zamieszanie panuje na przystankach przy Królewskiej. Przystanki są dwa, ale tylko na jednym z nich jest informacja o tym, że do godz. 12 nie przejedzie tędy żaden autobus ani trolejbus. Mimo to niewiele osób zwraca uwagę na informację. Pasażerowie w dalszym ciągu czekają.

Godz. 9.00

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ulice Królewska i Wyszyńskiego nie zostały jeszcze zamknięte dla ruchu. Drogi miały być niedostępne dla kierowców już od godz. 9. Ruch odbywa się normalnie. Mimo to pojazdy komunikacji miejskiej już omijają te arterie.

Linie 156 i 160 nie kursują. Pojazdy będą do południa stać na pętlach.
Linie 1, 6 i 17 z Trasy Zielonej do ronda pod Zamkiem jadą przez al. Unii Lubelskiej. Wracają tak samo.
Linia 11 między Narutowicza a Lwowską jeździ w obie strony przez Piłsudskiego, Zygmuntowskie i Unii Lubelskiej.
Linia 23 na Felin jedzie tak samo jak z Felina, czyli przez Tysiąclecia i Unii Lubelskiej.
Linia 52 z Tysiąclecia jedzie przez Wodopojną, Świętoduską Przystankową i Lubartowską.

Między godz. 9 a 11 kierowcy muszą się liczyć z tym, że al. Warszawska, Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej i Zamojska zostaną zamknięte na czas przejazdu kolumny rządowych aut.

Kierowcy jadący z os. Botanik mogą objeżdżać zamkniętą trasę W-Z wybierając trasę przez Jakubowice i ul. Choiny. Ci, którzy będą wyjeżdżać z Czechowa mogą jechać przez Smorawińskiego, Andersa i Grafa lub Gospodarczą do Łęczyńskiej.

Zamknięta dla ruchu jest również ulica Miedziana.

Godz. 8.30

Nieprzejezdne jest Krakowskie Przedmieście na odcinku biegnącym wzdłuż pl. Litewskiego, czyli od skrzyżowania z ul. 3 Maja do ul. Kapucyńskiej, a także sama ul. Kapucyńska.

Tak ma być do godz. 19.00. Autobusy komunikacji miejskiej, których trasy wiodą przez ten odcinek Krakowskiego Przedmieścia zostały skierowane na objazdy. Ich trasy podajemy niżej.

Zamknięta dla ruchu jest już ul. Grottgera łącząca Al. Racławickie i ul. Skłodowskiej koło Teatru w Budowie. Urządzono tu parking dla gości uroczystości, które mają się odbyć na KUL. Jezdnia będzie niedostępna dla kierowców do godz. 16.30

Od wczoraj zamknięta jest ul. Podwale. Goście jadący z lotniska w Dęblinie swój pobyt w Lublinie zaczną od wizyty u abp. Józefa Życińskiego. Ich auta mają na Podwale tylko wjechać i zawrócić. Dlatego ulica zostanie otwarta już o godz. 12.00

Objazdy autobusów Linia 3 z Hempla wyjeżdża przez Okopową i Lipową.
Linie 7 i 55 z pl. Wolności jadą przez Narutowicza do Hempla, tam zawracają i tą samą trasą jadą na Felin
Linia 13 między pl. Wolności a Racławickimi w obie strony kursuje przez Narutowicza, Okopową i Lipową.
Linie 15 i 15b dojeżdżają do Hempla przez Lipową i Okopową.
Linia 51 z Piłsudskiego do pl. Wolności jedzie przez Lipową, Okopową i Narutowicza. Powrót takim samym objazdem.
Linia 2 do godz. 13 w obie strony będzie jeździć przez 3 Maja i Solidarności.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
phi / 2 lipca 2009 o 15:16
0
Szkoda, że zakończyło się taką „wpadką”. Prezydenci nie poszanowali pracy i wysiłku wielu ludzi, którzy to wszystko, co działo się na deptaku, zrobili przecież przede wszystkim dla nich. Brawa dla artystów i wszystkich, którzy przygotowali Lublin. Wielcy mościgoście niech żałują, że nie przeszli się tamtędy. Może bali się, że ludzie obrzucą ich jajkami?
Avatar
Paul / 2 lipca 2009 o 08:46
0
[size="2"][/size]Lech Kaczynski to działacz polityczny PiS-u w garniturze prezydenckim, ręki w kosciele nie podał prezydentowi Lublina, hi hi hi katolik na pokaz, lublinianie głosują na PiS a działacze PiS-u mają lublinian w głębokim poważaniu.
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 15:23
0
Jednym słowem tragedia. Z zana na lipową 1h20min. Bo jakis kurdupel se przyjechał ?? Mam w D. takie imprezy w ciagu dnia roboczego, paraliżujace całe miasto. Niestety panie kaczynski, ludzie pracują a nie tylko im małpki w głowie. A prezydentowi Nowego Lublina gratuluje kolejnego sukcesu. Parazliż jeszcze wiekszy jak na TDP.
Avatar
dg / 1 lipca 2009 o 13:42
0
Ja proponuje zamknąc przejście na Lubartowskiej 3-w dniu wczorajszym mało brakowało a zginełabym tam!! Kawał gzymsu spadł za moimi plecami a właściciel kamienicy potrzebował godziny aby zabezpieczyć miejsce aby nikogo nie zabiło!!!Wiem że tomoże nie jest miejsce na swoje żale ale moje dziecko stało obok mnie i widziało juz mamę na cmentarzu-traumę pogłębia fakt iz właściciel kamienicy mimo tego iz straż miejska zadzwoniła i prosiła o interwencje miał gdzieś że ktoś tam czeka na wyjaśnienia i zabezpieczenie miejsca.Tylko w Lublinie jest sie czym chwalić-buta i ham.....
Ja proponuje zamknąc przejście na Lubartowskiej 3-w dniu wczorajszym mało brakowało a zginełabym tam!! Kawał gzymsu spadł za moimi plecami a właściciel kamienicy potrzebował godziny aby zabezpieczyć miejsce aby nikogo nie zabiło!!!Wiem że tomoże nie jest miejsce na swoje żale ale moje dziecko stało obok mnie i widziało juz mamę na cmentarzu-traumę pogłębia fakt iz właściciel kamienicy mimo tego iz straż miejska zadzwoniła i prosiła o interwencje miał gdzieś że ktoś tam czeka na wyjaśnienia i zabezpieczenie miejsca.Tylko w... rozwiń
Avatar
epoka 21 / 1 lipca 2009 o 12:49
0
czy ktoś zna uczciwego polityka który nie kłamie nie obiecuje gruszek na wierzbie proszę o nazwiska
Avatar
tranwescyta / 1 lipca 2009 o 12:31
0
A co to jest za egzotyczna postać w śmiesznym,fioletowym ubranku?Czyżby to prezydent jakiegoś arabskiego kraju?
Avatar
obora / 1 lipca 2009 o 11:23
0
Ale obstawa jakby sam Obama przyjechał
Avatar
zwk / 1 lipca 2009 o 10:56
0
może klawisz F5 będzie lepiej działał jeśli odświeżymy przez "Ż"
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 10:52
0
@ KIEROWCA11 - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią wszystkimi dostępnymi kończynami. Wstyd i tyle mamy do pokazania.
Avatar
KIEROWCA11 / 1 lipca 2009 o 09:35
0
WYJDZIE JAK PRZY KAŻDEJ TEGO TYPU OKAZJI DZIADOWSTWO DROGOWE MADE IN LUBLIN..SKAŁDA SIĘ NANIE :BRAK OBWODNICY KTÓRA ODCIĄŻYŁA BY WIELE ULIC OD RUCHU TRANZYTOWEGO, ZANIECHANA TRASA ZIELONA..PRAKTYCZNIE KIEROWCY WJEŻDZAJĄCY DO LUBLINA Z KAŻDEJ STRONY,CZY WARSZAWY,CZY KRAŚNIKA,CZY CHEŁMA,CZY LUBARTOW, CZY ŁECZNEJ, WPDAJĄ W KOCIOŁ KORKA KTÓRY OBEJMUJE CAŁE MIASTO!!JEST TO CHORE ALE TAKIE TYPOWO NASZE LUBELSKIE!!NASI TFUUU DECYDENCI UMIEJĄ TYLKO POZAMYKAĆ ULICE A ORGANIZACJA RUCHU JAKBY NIE PATRZEĆ 400 TYS. MIASTA??, EEEE CO TAM KTOBY SE TAKIMI D... GŁOWĘ ZAJMOWAŁ!!NASI TFUUU DECYDENCI SĄ DO WYŻSZYCH CELÓW!!
WYJDZIE JAK PRZY KAŻDEJ TEGO TYPU OKAZJI DZIADOWSTWO DROGOWE MADE IN LUBLIN..SKAŁDA SIĘ NANIE :BRAK OBWODNICY KTÓRA ODCIĄŻYŁA BY WIELE ULIC OD RUCHU TRANZYTOWEGO, ZANIECHANA TRASA ZIELONA..PRAKTYCZNIE KIEROWCY WJEŻDZAJĄCY DO LUBLINA Z KAŻDEJ STRONY,CZY WARSZAWY,CZY KRAŚNIKA,CZY CHEŁMA,CZY LUBARTOW, CZY ŁECZNEJ, WPDAJĄ W KOCIOŁ KORKA KTÓRY OBEJMUJE CAŁE MIASTO!!JEST TO CHORE ALE TAKIE TYPOWO NASZE LUBELSKIE!!NASI TFUUU DECYDENCI UMIEJĄ TYLKO POZAMYKAĆ ULICE A ORGANIZACJA RUCHU JAKBY NIE PATRZEĆ 400 TYS. MIASTA??, EEEE CO TAM... rozwiń
Avatar
phi / 2 lipca 2009 o 15:16
0
Szkoda, że zakończyło się taką „wpadką”. Prezydenci nie poszanowali pracy i wysiłku wielu ludzi, którzy to wszystko, co działo się na deptaku, zrobili przecież przede wszystkim dla nich. Brawa dla artystów i wszystkich, którzy przygotowali Lublin. Wielcy mościgoście niech żałują, że nie przeszli się tamtędy. Może bali się, że ludzie obrzucą ich jajkami?
Avatar
Paul / 2 lipca 2009 o 08:46
0
[size="2"][/size]Lech Kaczynski to działacz polityczny PiS-u w garniturze prezydenckim, ręki w kosciele nie podał prezydentowi Lublina, hi hi hi katolik na pokaz, lublinianie głosują na PiS a działacze PiS-u mają lublinian w głębokim poważaniu.
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 15:23
0
Jednym słowem tragedia. Z zana na lipową 1h20min. Bo jakis kurdupel se przyjechał ?? Mam w D. takie imprezy w ciagu dnia roboczego, paraliżujace całe miasto. Niestety panie kaczynski, ludzie pracują a nie tylko im małpki w głowie. A prezydentowi Nowego Lublina gratuluje kolejnego sukcesu. Parazliż jeszcze wiekszy jak na TDP.
Avatar
dg / 1 lipca 2009 o 13:42
0
Ja proponuje zamknąc przejście na Lubartowskiej 3-w dniu wczorajszym mało brakowało a zginełabym tam!! Kawał gzymsu spadł za moimi plecami a właściciel kamienicy potrzebował godziny aby zabezpieczyć miejsce aby nikogo nie zabiło!!!Wiem że tomoże nie jest miejsce na swoje żale ale moje dziecko stało obok mnie i widziało juz mamę na cmentarzu-traumę pogłębia fakt iz właściciel kamienicy mimo tego iz straż miejska zadzwoniła i prosiła o interwencje miał gdzieś że ktoś tam czeka na wyjaśnienia i zabezpieczenie miejsca.Tylko w Lublinie jest sie czym chwalić-buta i ham.....
Ja proponuje zamknąc przejście na Lubartowskiej 3-w dniu wczorajszym mało brakowało a zginełabym tam!! Kawał gzymsu spadł za moimi plecami a właściciel kamienicy potrzebował godziny aby zabezpieczyć miejsce aby nikogo nie zabiło!!!Wiem że tomoże nie jest miejsce na swoje żale ale moje dziecko stało obok mnie i widziało juz mamę na cmentarzu-traumę pogłębia fakt iz właściciel kamienicy mimo tego iz straż miejska zadzwoniła i prosiła o interwencje miał gdzieś że ktoś tam czeka na wyjaśnienia i zabezpieczenie miejsca.Tylko w... rozwiń
Avatar
epoka 21 / 1 lipca 2009 o 12:49
0
czy ktoś zna uczciwego polityka który nie kłamie nie obiecuje gruszek na wierzbie proszę o nazwiska
Avatar
tranwescyta / 1 lipca 2009 o 12:31
0
A co to jest za egzotyczna postać w śmiesznym,fioletowym ubranku?Czyżby to prezydent jakiegoś arabskiego kraju?
Avatar
obora / 1 lipca 2009 o 11:23
0
Ale obstawa jakby sam Obama przyjechał
Avatar
zwk / 1 lipca 2009 o 10:56
0
może klawisz F5 będzie lepiej działał jeśli odświeżymy przez "Ż"
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 10:52
0
@ KIEROWCA11 - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią wszystkimi dostępnymi kończynami. Wstyd i tyle mamy do pokazania.
Avatar
KIEROWCA11 / 1 lipca 2009 o 09:35
0
WYJDZIE JAK PRZY KAŻDEJ TEGO TYPU OKAZJI DZIADOWSTWO DROGOWE MADE IN LUBLIN..SKAŁDA SIĘ NANIE :BRAK OBWODNICY KTÓRA ODCIĄŻYŁA BY WIELE ULIC OD RUCHU TRANZYTOWEGO, ZANIECHANA TRASA ZIELONA..PRAKTYCZNIE KIEROWCY WJEŻDZAJĄCY DO LUBLINA Z KAŻDEJ STRONY,CZY WARSZAWY,CZY KRAŚNIKA,CZY CHEŁMA,CZY LUBARTOW, CZY ŁECZNEJ, WPDAJĄ W KOCIOŁ KORKA KTÓRY OBEJMUJE CAŁE MIASTO!!JEST TO CHORE ALE TAKIE TYPOWO NASZE LUBELSKIE!!NASI TFUUU DECYDENCI UMIEJĄ TYLKO POZAMYKAĆ ULICE A ORGANIZACJA RUCHU JAKBY NIE PATRZEĆ 400 TYS. MIASTA??, EEEE CO TAM KTOBY SE TAKIMI D... GŁOWĘ ZAJMOWAŁ!!NASI TFUUU DECYDENCI SĄ DO WYŻSZYCH CELÓW!!
WYJDZIE JAK PRZY KAŻDEJ TEGO TYPU OKAZJI DZIADOWSTWO DROGOWE MADE IN LUBLIN..SKAŁDA SIĘ NANIE :BRAK OBWODNICY KTÓRA ODCIĄŻYŁA BY WIELE ULIC OD RUCHU TRANZYTOWEGO, ZANIECHANA TRASA ZIELONA..PRAKTYCZNIE KIEROWCY WJEŻDZAJĄCY DO LUBLINA Z KAŻDEJ STRONY,CZY WARSZAWY,CZY KRAŚNIKA,CZY CHEŁMA,CZY LUBARTOW, CZY ŁECZNEJ, WPDAJĄ W KOCIOŁ KORKA KTÓRY OBEJMUJE CAŁE MIASTO!!JEST TO CHORE ALE TAKIE TYPOWO NASZE LUBELSKIE!!NASI TFUUU DECYDENCI UMIEJĄ TYLKO POZAMYKAĆ ULICE A ORGANIZACJA RUCHU JAKBY NIE PATRZEĆ 400 TYS. MIASTA??, EEEE CO TAM... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 4

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 81 33

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 10

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 8

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 71 12

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 58 36

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 15

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 63 8

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 186 16

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 36 31

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie 0 4

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w czwartek rano na terenie powiatu opolskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.