Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2016 r.
17:27

Manifestacja SLD na placu Litewskim

Autor: Zdjęcie autora ask
0 24 A A

Paradoksem historii jest to, że po 126 latach od rozpoczęcia obchodów Święta Pracy musimy wciąż upominać się o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, sprawiedliwy podział efektów pracy oraz odpowiednich jej warunków. Święto to wciąż jest ważne, bo problemem nadal jest bezrobocie, wydłużony wiek emerytalny czy niskie płace. Dlatego ciągle musimy zadawać sobie pytania, dlaczego w Polsce zarabiamy siedem razy mniej niż w krajach Europy Zachodniej – podkreślali w niedzielę na placu Litewskim uczestnicy zorganizowanej przez lubelskie SLD manifestacji. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemek Leniak / 5 maja 2016 o 09:23
0

Ale dlaczego nie napisałeś, jak do tego doszło, że ci "wspaniali obrońcy spokoju i ładu społecznego" - zginęli? A poszło o drobiazg, o zwykłe TYLKO OSIEM GODZIN PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o stawkach rzędu 5 zł za godzinę pracy... o dużym bezrobociu wśród młodych, dopiero wchodzących w życie - ludzi, stanowiącym znaczną WIĘKSZOŚĆ procentową wśród całkowitej liczby bezrobotnych...

a nie prawda wcale nie poszło o 8 godzin pracy
powód dokonania morderstwa był zupełnie iny i bardzo mało szlachetny

skoro chcesz to pogadamy sobie o mordercach z Haymarket

główny sprawca zbrodni niejaki Rudolph Schnaubelt uszedł sprawiedliwości - uciekł z USA do rodzinych Niemiec zostawiając swoich wspólników na pewną śmierć jako karę za jego zbrodnię
Wspólnicy ci nie byli niewiniątkami - odwrotnie mieli przygotowane 11 bomb którymi mieli zamiar zaabijać amerykaanów...
morderca wyglądał tak oto 
 i nigdy nie pracował 

a nie prawda wcale nie poszło o 8 godzin pracy
powód dokonania morderstwa był zupełnie iny i bardzo mało szlachetny

skoro chcesz to pogadamy sobie o mordercach z Haymarket

główny sprawca zbrodni niejaki Rudolph Schnaubelt uszedł sprawiedliwości - uciekł z USA do rodzinych Niemiec zostawiając swoich wspólników na pewną śmierć jako karę za jego zbrodnię
Wspólni... rozwiń

Avatar
NA TO LICZĘ / 4 maja 2016 o 22:30
0

Ciekawe, czy tych 50 dziadków pojechało 3 maja na wycieczkę do Wąwolnicy powspominać sobie, jak pięknie się paliło i strzelało do ludzi jak do kaczek. To były czasy...

Czy ty ''człekokształtny''wiesz o czym piszesz,kto z tych ludzi?,do kogo? i kiedy strzelał? to trzeba imiennie wskazać.

Avatar
Gość / 4 maja 2016 o 13:05
0
Ciekawe, czy tych 50 dziadków pojechało 3 maja na wycieczkę do Wąwolnicy powspominać sobie, jak pięknie się paliło i strzelało do ludzi jak do kaczek. To były czasy...
Avatar
Gość / 3 maja 2016 o 12:58
0

"Dlatego ciągle musimy zadawać sobie pytania, dlaczego w Polsce zarabiamy siedem razy mniej niż w krajach Europy Zachodniej".

Naprawdę nie wiecie? :lol:  :lol:  :lol:

Tam nie rządzili komuniści!!!

Tam był "zgniły kapitalizm", a nie wspaniały socjalizm.  :P

Avatar
gość / 2 maja 2016 o 12:09
0

1 maja - dzień pamięci człowieka który zginał wykonując swoja pracę - posterunkowego Mathiasa Degana i jego siedmiu kolegów którzy umarli w wyniku odniesionych ran. Byli to posterunkowy John Barrett, posterunkowy George Miller, posterunkowy Timothy Flavin, posterunkowy Thomas Redden, posterunkowy Nels Hansen i posterunkowy Michael Sheehan. Ostatnia ofiara - posterunkowy Timothy Sullivan zmarł w dwa lata po wybuchu bomby na Chicagowskim placu Haymarket przyczyna śmierci były rany odniesione w wybuchu.

pomnik Degana który został,odsłoniety przez jego syna (Degan był wdowcem i miał na utrzymaniu swe jedyne dziecko- tego własnie syna) stał na Haymarket square długie lata - w 1968 roku został oblany czarną farbą a rok później wysadzony przez bombę położoną między nogami posągu
Pomnik odbudowano w 1970 jednak w tym samym roku wysadzono go ponownie
od tej pory pomnika cały czas pilnował policjant
w 1976 posag z pomnika przeniesiono do siedziby Chickagowskiej policji a w 2007 ustawiono go tam na nowym cokole który odsłoniła prawnuczka Dagana
http://photos1.blogger.com/blogger2/6154/2432/1600/Haymarket.jpg

w miejscu morderstwa do końca lat 80 stał cokół dawnego pomnika
obecnie nie ma tam po nim śladu
stoi tam za to pomnik morderców Dagana zbudowany w 2004 roku
https://c1.staticflickr.com/3/2184/2334020471_10ebf053e7.jpg

ostatnie słowa posterunkowego Dagana brzmiały "W imieniu ludu stanu Illinois, rozkazuje zachować spokój"...

Ale dlaczego nie napisałeś, jak do tego doszło, że ci "wspaniali obrońcy spokoju i ładu społecznego" - zginęli? A poszło o drobiazg, o zwykłe TYLKO OSIEM GODZIN PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o stawkach rzędu 5 zł za godzinę pracy... o dużym bezrobociu wśród młodych, dopiero wchodzących w życie - ludzi, stanowiącym znaczną WIĘKSZOŚĆ procentową wśród całkowitej liczby bezrobotnych...

PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o st... rozwiń
Avatar
spłuczka pisuarowa / 2 maja 2016 o 07:50
0

Żałosny koniec komuny w Lubelskim. 50 gigantów i chwatit.

Pożyjom uwidim.

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 05:42
0
Żałosny koniec komuny w Lubelskim. 50 gigantów i chwatit.
Avatar
nieściemniajciejakzawsze / 1 maja 2016 o 22:01
0

Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą i całym narodem! Niech umacnia się braterskie współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym! PRL – niezawodnym ogniwem Układu Warszawskiego! Popieramy pokojową politykę ZSRR! Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu! To dla przypomnienia członkom SLD, które doznało cudu przeistoczenia z PZPR.

Napisałeś się tych przemówień,aż cię wypukło i dzisiaj'wylazło ''szydło z worka''.

P.S.Komu pisałeś przemówienia Karrambie czy innym?

Napisałeś się tych przemówień,aż cię wypukło i dzisiaj'wylazło ''szydło z worka''.

P.S.Komu pisałeś przemówienia Karrambie czy innym?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 21:37
0
Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą i całym narodem! Niech umacnia się braterskie współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym! PRL – niezawodnym ogniwem Układu Warszawskiego! Popieramy pokojową politykę ZSRR! Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu! To dla przypomnienia członkom SLD, które doznało cudu przeistoczenia z PZPR.
Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 21:29
0
Zabrakło NKWD, UB, SB, milicji, ZOMO i została grupka 50 towarzyszy i towarzyszek. Ot, cała siła komuny.
Avatar
Przemek Leniak / 5 maja 2016 o 09:23
0

Ale dlaczego nie napisałeś, jak do tego doszło, że ci "wspaniali obrońcy spokoju i ładu społecznego" - zginęli? A poszło o drobiazg, o zwykłe TYLKO OSIEM GODZIN PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o stawkach rzędu 5 zł za godzinę pracy... o dużym bezrobociu wśród młodych, dopiero wchodzących w życie - ludzi, stanowiącym znaczną WIĘKSZOŚĆ procentową wśród całkowitej liczby bezrobotnych...

a nie prawda wcale nie poszło o 8 godzin pracy
powód dokonania morderstwa był zupełnie iny i bardzo mało szlachetny

skoro chcesz to pogadamy sobie o mordercach z Haymarket

główny sprawca zbrodni niejaki Rudolph Schnaubelt uszedł sprawiedliwości - uciekł z USA do rodzinych Niemiec zostawiając swoich wspólników na pewną śmierć jako karę za jego zbrodnię
Wspólnicy ci nie byli niewiniątkami - odwrotnie mieli przygotowane 11 bomb którymi mieli zamiar zaabijać amerykaanów...
morderca wyglądał tak oto 
 i nigdy nie pracował 

a nie prawda wcale nie poszło o 8 godzin pracy
powód dokonania morderstwa był zupełnie iny i bardzo mało szlachetny

skoro chcesz to pogadamy sobie o mordercach z Haymarket

główny sprawca zbrodni niejaki Rudolph Schnaubelt uszedł sprawiedliwości - uciekł z USA do rodzinych Niemiec zostawiając swoich wspólników na pewną śmierć jako karę za jego zbrodnię
Wspólni... rozwiń

Avatar
NA TO LICZĘ / 4 maja 2016 o 22:30
0

Ciekawe, czy tych 50 dziadków pojechało 3 maja na wycieczkę do Wąwolnicy powspominać sobie, jak pięknie się paliło i strzelało do ludzi jak do kaczek. To były czasy...

Czy ty ''człekokształtny''wiesz o czym piszesz,kto z tych ludzi?,do kogo? i kiedy strzelał? to trzeba imiennie wskazać.

Avatar
Gość / 4 maja 2016 o 13:05
0
Ciekawe, czy tych 50 dziadków pojechało 3 maja na wycieczkę do Wąwolnicy powspominać sobie, jak pięknie się paliło i strzelało do ludzi jak do kaczek. To były czasy...
Avatar
Gość / 3 maja 2016 o 12:58
0

"Dlatego ciągle musimy zadawać sobie pytania, dlaczego w Polsce zarabiamy siedem razy mniej niż w krajach Europy Zachodniej".

Naprawdę nie wiecie? :lol:  :lol:  :lol:

Tam nie rządzili komuniści!!!

Tam był "zgniły kapitalizm", a nie wspaniały socjalizm.  :P

Avatar
gość / 2 maja 2016 o 12:09
0

1 maja - dzień pamięci człowieka który zginał wykonując swoja pracę - posterunkowego Mathiasa Degana i jego siedmiu kolegów którzy umarli w wyniku odniesionych ran. Byli to posterunkowy John Barrett, posterunkowy George Miller, posterunkowy Timothy Flavin, posterunkowy Thomas Redden, posterunkowy Nels Hansen i posterunkowy Michael Sheehan. Ostatnia ofiara - posterunkowy Timothy Sullivan zmarł w dwa lata po wybuchu bomby na Chicagowskim placu Haymarket przyczyna śmierci były rany odniesione w wybuchu.

pomnik Degana który został,odsłoniety przez jego syna (Degan był wdowcem i miał na utrzymaniu swe jedyne dziecko- tego własnie syna) stał na Haymarket square długie lata - w 1968 roku został oblany czarną farbą a rok później wysadzony przez bombę położoną między nogami posągu
Pomnik odbudowano w 1970 jednak w tym samym roku wysadzono go ponownie
od tej pory pomnika cały czas pilnował policjant
w 1976 posag z pomnika przeniesiono do siedziby Chickagowskiej policji a w 2007 ustawiono go tam na nowym cokole który odsłoniła prawnuczka Dagana
http://photos1.blogger.com/blogger2/6154/2432/1600/Haymarket.jpg

w miejscu morderstwa do końca lat 80 stał cokół dawnego pomnika
obecnie nie ma tam po nim śladu
stoi tam za to pomnik morderców Dagana zbudowany w 2004 roku
https://c1.staticflickr.com/3/2184/2334020471_10ebf053e7.jpg

ostatnie słowa posterunkowego Dagana brzmiały "W imieniu ludu stanu Illinois, rozkazuje zachować spokój"...

Ale dlaczego nie napisałeś, jak do tego doszło, że ci "wspaniali obrońcy spokoju i ładu społecznego" - zginęli? A poszło o drobiazg, o zwykłe TYLKO OSIEM GODZIN PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o stawkach rzędu 5 zł za godzinę pracy... o dużym bezrobociu wśród młodych, dopiero wchodzących w życie - ludzi, stanowiącym znaczną WIĘKSZOŚĆ procentową wśród całkowitej liczby bezrobotnych...

PRACY, nie od świtu do nocy... o godziwe WARUNKI PRACY i o jaki taki ZAROBEK za nią, aby można było chociaż jako tako żyć, bez luksusów, bez zbytku, ale żeby było co do gęby dzieciom włożyć i gdzie mieszkać - nie w pałacach, a choćby w skromnym, ale mieszkaniu, nie na ulicy... Dlaczego nie nadmieniłeś przy okazji, że to, dlaczego zginęło kilku policjantów i kilkudziesięciu robotników - jest AKTUALNE do dzisiaj w kraju niby postępowym, cywilizowanym i nowoczesnym, w środku Europy - czyli w Polsce? Nie wspomniałeś o umowach śmieciowych... o st... rozwiń
Avatar
spłuczka pisuarowa / 2 maja 2016 o 07:50
0

Żałosny koniec komuny w Lubelskim. 50 gigantów i chwatit.

Pożyjom uwidim.

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 05:42
0
Żałosny koniec komuny w Lubelskim. 50 gigantów i chwatit.
Avatar
nieściemniajciejakzawsze / 1 maja 2016 o 22:01
0

Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą i całym narodem! Niech umacnia się braterskie współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym! PRL – niezawodnym ogniwem Układu Warszawskiego! Popieramy pokojową politykę ZSRR! Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu! To dla przypomnienia członkom SLD, które doznało cudu przeistoczenia z PZPR.

Napisałeś się tych przemówień,aż cię wypukło i dzisiaj'wylazło ''szydło z worka''.

P.S.Komu pisałeś przemówienia Karrambie czy innym?

Napisałeś się tych przemówień,aż cię wypukło i dzisiaj'wylazło ''szydło z worka''.

P.S.Komu pisałeś przemówienia Karrambie czy innym?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 21:37
0
Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą i całym narodem! Niech umacnia się braterskie współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym! PRL – niezawodnym ogniwem Układu Warszawskiego! Popieramy pokojową politykę ZSRR! Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu! To dla przypomnienia członkom SLD, które doznało cudu przeistoczenia z PZPR.
Pozdrawiamy bratnie narody krajów socjalistycznych! Niech żyje ZSRR – niezwyciężona ostoja pokoju i socjalizmu! Niech żyje KPZR – partia wielkiego Lenina! Pozdrawiamy partie komunistyczne – awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm! Nasz program – budowa socjalizmu dla ludzi i przez ludzi! PZPR – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu! Sojusz robotniczo-chłopski – fundamentem pomyślnego rozwoju socjalistycznej Polski. Siła i mądrość partii wynika z jej nierozerwalnej więzi z klasą robotniczą ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 21:29
0
Zabrakło NKWD, UB, SB, milicji, ZOMO i została grupka 50 towarzyszy i towarzyszek. Ot, cała siła komuny.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 3 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 2

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 28 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 36 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!