Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 października 2020 r.
16:44

„Obrońcy Katedry” zbierają się dziś w Lublinie, bo „lewicowi aktywiści są zdolni do wszystkiego”

Autor: Zdjęcie autora sko
356 39 A A
Niedziela. Okolice katedry w Lublinie
Niedziela. Okolice katedry w Lublinie (fot. Tomasz Tylus)

Dziś o godzinie 17.30 pod lubelską katedrą mają się zebrać jej „obrońcy”. Chwilę wcześniej rozpocznie się samochodowy protest w sprawie praw kobiet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obrońcy to - jak tłumaczą w przesłanym mailu -  członkowie i sympatycy lubelskich środowisk patriotycznych,  narodowych, wolnościowych i organizacji pro-life.

–  Działają oni w  ramach Porozumienia Obrońcy Katedry. Podobnie jak w dniach  poprzednich, będą oni czuwać nad bezpieczeństwem kościołów w Lublinie – czytamy.

Z kolei o godzinie 17. pod Areną Lublin zbiorą się uczestnicy kolejnego protestu w sprawie praw kobiet. Tym razem będzie to protest samochodowy. Auta mają jechać wolno ulicami Lublina i utrudniać ruch.

Ta kawalkada ma wyruszyć spod stadionu i jechać koło Gali do ronda pod Zamkiem.

–Lewicowi aktywiści są zdolni do wszystkiego. Zapowiedzieli, że będą  wchodzić do kościołów i dokonywać masowych profanacji, bo tak należy  rozumieć przerywanie nabożeństw i manifestowanie za zabijaniem  nienarodzonych dzieci. Organizujemy się, bo wiemy, że policja w takich  sytuacjach reaguje niemrawo, zresztą podobnie jak rządzący – uważa cytowany w mailu Obrońców Katedry  mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Zobacz: Niedziela. Okolice katedry w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 października 2020 r. o 17:22
+22
Ataki na kościoły to ataki na nas, na zwykłe Polki i Polaków, w tym ataki na kobiety, bo przecież większość modlących się tam osób to właśnie kobiety. Takiej przemocy i terroru wobec ludzi w świątyniach nie było w Polsce nigdy, nawet za stalinizmu. Dobrze, że ludzie bronią swoich kościołów, które przecież sami utrzymują. Barbarzyńska dzicz domagająca się zabijania nienarodzonych na życzenie (tego domagali się dziś w Sejmie), nie wygra tej "wojny". Ludzie nie chcą mieć nic wspólnego z lewackim terrorem.
  Ja wem że teraz katolicy mają trochę inny sytem wartości, ale czemu tak kłamiesz ?? Kościoły utrzymujemy my wszyscy z naszych podatkó idą miliony na utrzymanie tych świątyń w których schronienie znaleźli pedofile którzy śmieją się nam jawnie w twarz. Wypowiedzmy konkordat, zliwkidujmy etaty w szkołach, kościołach, skarbówkach i wielu innych instytucjach państwowych gdzie obecność tych osób na koszt państwa jest zbędna. Skoro chodzi o nauczanie miłości i życia w skromności, niech robią to z datków wiernych, a nie ogółu społeczeństwa. Najpierw pchają się do polityki, kupując przychylność rządzących przez głoszone słowo, a za tym kryją się miliony w dotacjach.  Do tego przebieranic i mafiozo bezylub prawdziwek z Torunia, śmiejący się ludziom w twarz. Czas wypowiedzieć konkordat !!
  Ja wem że teraz katolicy mają trochę inny sytem wartości, ale czemu tak kłamiesz ?? Kościoły utrzymujemy my wszyscy z naszych podatkó idą miliony na utrzymanie tych świątyń w których schronienie znaleźli pedofile którzy śmieją się nam jawnie w twarz. Wypowiedzmy konkordat, zliwkidujmy etaty w szkołach, kościołach, skarbówkach i wielu innych instytucjach państwowych gdzie obecność tych osób na koszt państwa jest zbędna. Skoro chodzi o nauczanie miłości i życia w skromności, niech robią to z datków wiernych, a nie ogółu społec... rozwiń
Avatar
taios / 27 października 2020 r. o 17:07
+21
Ludzie mają już dość tej arogancji, oderwania od rzeczywistości, nepotyzmu rządzących, zabierania wolności ludziom, o którą nasi rodzice walczyli 30 lat temu. Zjednoczona prawica zaczęła ideologiczną wojnę z młodszym pokoleniem. Zamiast zajmować się tym, by ludziom żyło się lepiej, zaczęli wchodzić ludziom do łóżek i mówić, co komu wolno, a co komu nie. A kościół w Polsce stał i przytakiwał. Jak można ufać kościołowi, który nie radzi sobie z pedofilią i wszechobecnym homoseksualizmem w kościele, a ma czelność moralizować swoich wyznawców. To jest hipokryzja. Ludzie mają tego dość. Chcą też oczyścić kościół z hipokrytów.
Ludzie mają już dość tej arogancji, oderwania od rzeczywistości, nepotyzmu rządzących, zabierania wolności ludziom, o którą nasi rodzice walczyli 30 lat temu. Zjednoczona prawica zaczęła ideologiczną wojnę z młodszym pokoleniem. Zamiast zajmować się tym, by ludziom żyło się lepiej, zaczęli wchodzić ludziom do łóżek i mówić, co komu wolno, a co komu nie. A kościół w Polsce stał i przytakiwał. Jak można ufać kościołowi, który nie radzi sobie z pedofilią i wszechobecnym homoseksualizmem w kościele, a ma czelność moralizować swoich wyznawców. To... rozwiń
Avatar
Harpagan / 27 października 2020 r. o 19:27
+20
A gdzie były te bojówki, gdy trzeba było zawalczyć o dzieci skrzywdzone przez pedofilów w sutannach??? Gdzie była ich odwaga, by wywlec tych zwyroli z kościołów i domagać się sprawiedliwości przed sądami??? Ich postawa daje do myślenia, oj daje.
Avatar
Robik / 27 października 2020 r. o 18:38
+16
a czy obrońcy katedry nie łamią prawa? przecież jest zakaz zgromadzeń?  czy też chodzą w grupkach po 5?
 P. Rydzyk (i jemu podobni) już od dawna urządza bojówki. Usłyszał o "Bractwie Muzułmańskim" i zaczął urządzać "Bractwo JP2" i jakieś "rycerstwa" czy "legiony itp. Teraz te bojówki nowe. Zdaje się, że jednak słabe - bo ich sprawa słaba. Grube ściany kościołów nie potrzebują obrony. Co najwyżej będą się rzucać na ludzi, którzy okazują na ulicach sprzeciw działaniom KRK. Co już robią, ze słabymi wynikami.
 P. Rydzyk (i jemu podobni) już od dawna urządza bojówki. Usłyszał o "Bractwie Muzułmańskim" i zaczął urządzać "Bractwo JP2" i jakieś "rycerstwa" czy "legiony itp. Teraz te bojówki nowe. Zdaje się, że jednak słabe - bo ich sprawa słaba. Grube ściany kościołów nie potrzebują obrony. Co najwyżej będą się rzucać na ludzi, którzy okazują na ulicach sprzeciw działaniom KRK. Co już robią, ze słabymi wynikami. rozwiń
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 18:32
+16
Ludzie mają już dość tej arogancji, oderwania od rzeczywistości, nepotyzmu rządzących, zabierania wolności ludziom, o którą nasi rodzice walczyli 30 lat temu. Zjednoczona prawica zaczęła ideologiczną wojnę z młodszym pokoleniem. Zamiast zajmować się tym, by ludziom żyło się lepiej, zaczęli wchodzić ludziom do łóżek i mówić, co komu wolno, a co komu nie. A kościół w Polsce stał i przytakiwał. Jak można ufać kościołowi, który nie radzi sobie z pedofilią i wszechobecnym homoseksualizmem w kościele, a ma czelność moralizować swoich wyznawców. To jest hipokryzja. Ludzie mają tego dość. Chcą też oczyścić kościół z hipokrytów.
 30 lat temu, to wasi rodzice, co najwyżej kolaborowali przy     "    okrągłym stole". Nieco wcześniej działalność Kościoła rzymskokatolickiego i związków wyznaniowych podlegała akacjom dezintegracji i zwalczania przez Departament IV MSW. Dzisiaj te same siły krzyczą o pedofilii wśród duchownych i to w sytuacji, w której ta grupa społeczna stanowi 1/1500 przedstawicieli innych profesji. Kościół radził sobie przez 2020 lat i poradzi sobie bez takich jak ty, którzy chcą go reformować offline.
Ale wiesz, że przy okrągłym stole zasiadał też Lech Kaczyński? Czy może pamięć mi już płata figle? A co do pedofilii i podanych przez ciebie statystyk, nie wiem, skąd wyssanych - różnica jest taka, że ksiądz, to z jakiegoś powodu osoba zaufania społecznego. Od której wymaga się więcej, niż od, nie przymierzając i nie obrażając, kopacza rowów. A wracając jeszcze do twoich 1/1500 - nie pisz o skazanych, tylko o tych, którzy tego przestępstwa się dopuścili. Ksieciunie są w Polsce pod wyjątkową ochroną i często karę dla nich jest przeniesienie do innej parafii.
Ale wiesz, że przy okrągłym stole zasiadał też Lech Kaczyński? Czy może pamięć mi już płata figle? A co do pedofilii i podanych przez ciebie statystyk, nie wiem, skąd wyssanych - różnica jest taka, że ksiądz, to z jakiegoś powodu osoba zaufania społecznego. Od której wymaga się więcej, niż od, nie przymierzając i nie obrażając, kopacza rowów. A wracając jeszcze do twoich 1/1500 - nie pisz o skazanych, tylko o tych, którzy tego przestępstwa się dopuścili. Ksieciunie są w Polsce pod wyjątkową ochroną i często karę dla nich jest ... rozwiń
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 20:08
+15
To się skończy źle , będzie rozlew krwi i wojna domowa . Lewactwo i zadymiarze podpalili  kraj a politycy PO chcą się pod to podpiąć aby zrobić jeszcze większą zadymę.
NIEPRAWDA! To PiS rozpieprzył każdą dziedzinę życia, ine licząc się z prawem ani dobrymi obyczajami. To trzeba mówić jasno i wprost - to PiS, podał zmiana, a z nimi pod rękę kler. Nic dziwnego, że normalni ludzie wreszcie nie wytrzymali. Ja się dziwię, że tak późno!!!
Avatar
Brrrr / 27 października 2020 r. o 17:29
+12
a czy obrońcy katedry nie łamią prawa? przecież jest zakaz zgromadzeń? czy też chodzą w grupkach po 5?
Avatar
OPUSDEI / 27 października 2020 r. o 17:04
+12
Ta straż narodowa, to w znacznej mierze kibole, ćpuny i rasiści. Nie ma zdjęć z prawackich manifestacji, żeby nie było Sebixów o rysach twarzy powiedzmy....amfetaminowo-mefedronicznych. Narkomania szerzy się wśród prawicy, a do tego wśród kiboli jest mnóstwo dealerów.
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 20:38
+11
Jak to jest, że te nacjonalistyczne, prawicowe, prokościółkowe i proPiSowskie bojówki chcą zakazać aborcji, bo niby każde życie jest cenne, wręcz święte, a jednocześnie gloryfikują tzw. żołnierzy wyklętych, którzy niejedną kobietę ciężarną i niejedną rodzinę bestialsko zamordowali? A do tego te ciężarne przed śmiercią jeszcze - zdarzało się - gwałcili? Jakiś dysonans tu dostrzegam...
Avatar
Motorlublin / 27 października 2020 r. o 19:54
+11
Występowanie polityków PiS np na Jasnej Górze czy innych kościołach regularna agitacja lub w czasie każdej mszy w kampanii zamieniło świątynie w miejsca wieców politycznych. Dlaczego nie były bronione
Avatar
___K___ / 29 października 2020 r. o 20:19
+2
Jest  już nagranie z pobicia księdza w Myślibórzu, ustalono tez dane personalne księdza . Bandyci lewaccy muszą ponieść karę
A co powiesz o księdzu z Czernikowa pod Toruniem, który do manifestantów wyszedł z bronią? Prawacki bandyta pozostanie bez kary?
Avatar
_XD_ / 28 października 2020 r. o 19:48
0
Jest  już nagranie z pobicia księdza w Myślibórzu, ustalono tez dane personalne księdza . Bandyci lewaccy muszą ponieść karę
 Tylko jakoś ksiundz się nie zgłosił na komendę złożyć zawiadomienie. Wstydzi się? A może za darmo tego wpier***u nie dostał? XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 października 2020 r. o 13:05
-3
Jest już nagranie z pobicia księdza w Myślibórzu, ustalono tez dane personalne księdza . Bandyci lewaccy muszą ponieść karę
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 23:58
0
konstrukcja       na prawdę      to zestawienie ze sobą przyimka       na      oraz odmienionego w bierniku liczby pojedynczej rzeczownika       prawda     . Jeżeli z kontekstu zdania wynika, iż wyrazy te powinny znajdować się obok siebie, to nie należy ich ze sobą łączyć. Chodziło o zasługiwanie na prawdę,  może takie staroświeckie
Nie dorabiaj ideologii do swojego błędu. Tam z kontektu wynikało jednoznacznie, o co chodzi. A wystarczylo napisać, że to literówka, ale nie, ty brniesz w bagno.
ideologii do swojego błędu. Tam z kontektu wynikało jednoznacznie, o co chodzi. A wystarczylo napisać, że to literówka, ale nie, ty brniesz w bagno. rozwiń
Avatar
bela / 27 października 2020 r. o 23:42
0
konstrukcja  na prawdę  to zestawienie ze sobą przyimka  na  oraz odmienionego w bierniku liczby pojedynczej rzeczownika  prawda . Jeżeli z kontekstu zdania wynika, iż wyrazy te powinny znajdować się obok siebie, to nie należy ich ze sobą łączyć. Chodziło o zasługiwanie na prawdę,  może takie staroświeckie 
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 23:21
+7
Przeszkadzają wam kobiety protestujące w kościołach, a nie przeszkadza wam ksiądz pedofil dokonujący zakazanych przez prawo czynów seksualnych na plebanii?
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 23:20
0
Widzę komentarz nawołujący do podpalania, analizuję go pod kontem prawnym. Nie rozumiem dlaczego Redakcja nie usuwa treści nawołujących do przemocy i zawierających treści  nienawiści.  Zajmę się tym tematem, bo na prawdę nie rozumiem.
 Ty przeanalizuj może najpierw swoją ortografię...
Avatar
___K___ / 27 października 2020 r. o 23:19
+5
Mam wrażenie, że niektóre media są współorganizatorami protestów ? Podają miejsca i godziny, czyżby po to, żeby ułatwić spotkania  ?
A to proPiSowskie media nie robią tego samego dla wyznawców JarKacza?
Avatar
bela / 27 października 2020 r. o 23:06
-10
Mam wrażenie, że niektóre media są współorganizatorami protestów ? Podają miejsca i godziny, czyżby po to, żeby ułatwić spotkania ?
Avatar
_XD_ / 27 października 2020 r. o 22:41
+2
Odrażające, niewiarygodne zwyrodnialstwo, wręcz diabelstwo. Walka cywilizacji życia z bolszewicką cywilizacją śmierci.
 Nie martw się. Pokonamy w końcu pisowską bolszewię. XD
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Ciepło ze zrębków przetestowane

Biała Podlaska: Ciepło ze zrębków przetestowane

Z poślizgiem, ale udało się w końcu dokonać próbnego uruchomienia ekologicznej ciepłowni na biomasę. Miejska spółka zakupiła już zrębki, które będą paliwem nowej ciepłowni.

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Po pandemii czeka nas era telemedycyny, czyli więcej e-wizyt oraz zdalnych konsultacji lekarskich – uważa prof. Konrad Rejdak z Lublina. Jako przykład podaje neurologię, która – jak podkreśla – powinna stać się dziedziną priorytetową.

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Dokładnie 94 nowe drzewa i 642 krzewy w ciągu ostatnich miesięcy posadziły w Puławach miejskie służby. Nowe nasadzenia to rekompensata za wycinkę starych, obumierających roślin. Sadzonki trafiły m.in. na ul. Czartoryskich, Chmielowskiego, Kilińskiego i Polną. Na każdej zawisła tabliczka informacyjna.

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”
film

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”

Na scenie występuje od lat, ale teraz… debiutuje. Wojciech Cugowski pracuje właśnie nad pierwszą solową płytę. W „Dzień Dobry TVN” wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”.

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Dwa dni po „Barbórce” zielono-czarni podejmą u siebie Zagłębie Sosnowiec

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę
6 grudnia 2020, 15:00

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę

6 grudnia otwarcie sztucznego lodowiska na Rynku Wielkim. W maseczkach i w odstępach, na zdezynfekowanych łyżwach (z wypożyczalni). Takie zasady będą obowiązywały w tym sezonie łyżwiarzy

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw wolnych pozostaje przynajmniej po kilkaset łóżek dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce zachowana jest też wystarczająca liczba respiratorów - wynika z informacji zebranych przez PAP.

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?
film

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?

Rekordowy sezon huraganów na Atlantyku spowodował, że zabrakło dla nich tradycyjnych imion

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?
film

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?

Zamknięte restauracje, stragany, na których nikt nic nie kupuje i pustki na ulicach, tak zimowa stolica Polski wygląda na starcie sezonu. Część właścicieli kwater i domków nadal przyjmuje gości na teoretycznie „służbowe” wyjazdy. - Wszyscy sobie zdają sprawę, że wiosny możemy nie dotrwać – mówi jeden z zakopiańskich przedsiębiorców.

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.