Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2009 r.
20:43
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina będzie jednak dalej od miasta (zobacz plany)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Eksperci uznali, że korzystniejszy dla ludzi i przyrody jest pierwszy, odleglejszy od granic Lublina projekt przebiegu trasy ekspresowej - podali dziś drogowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy domów, którzy protestowali przeciw alternatywnej trasie, mogą odetchnąć.

Ryszard Pieńkoś z utęsknieniem czeka na budowę nowej trasy. Okna jego mieszkania wychodzą na aleję Spółdzielczości Pracy, którą codziennie przetaczają się tysiące ciężarówek, podążających tranzytem przez Lublin.

- Kiedy zbudują obwodnicę, większość tych TiR-ów stąd zniknie - cieszy się Pieńkoś. - Odetchniemy, bo latem nie można tu otworzyć okien - taki huk, spaliny i kurz.

W środę w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska drogowcy złożą wniosek o wydanie decyzji środowiskowej w sprawie ponad 70-km odcinka "siedemnastki” od Kurowa do Piask (północna część obwodnicy Lublina to fragment tej drogi). Jest już gotowy niezbędny załącznik do wniosku - raport środowiskowy, przygotowany przez krakowskie Biuro Ekspertyz "Ekkom”.

- To kilkusetstronicowe opracowanie precyzyjnie określające m.in. wpływ hałasu i spalin na ludzi i przyrodę wokół trasy - wyjaśnia Alina Duda z Krakowa.

Ten dokument najbardziej zainteresuje z kolei mieszkańców podlubelskich miejscowości. Eksperci "Ekkomu” opowiadają się bowiem za starym wariantem przebiegu obwodnicy, bardziej oddalonym - zwłaszcza w gminie Wólka - od granic miasta. Właśnie tam alternatywny, nowy wariant, wywołał najwięcej protestów.

- We wniosku do RDOŚ wskazujemy na wariant pierwszy. Jest najkorzystniejszy pod względem ekonomicznym, społecznym i środowiskowym. Pokrywa się z wcześniejszymi ustaleniami znanymi z publicznych konsultacji - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy szacują, że decyzja środowiskowa powinna być gotowa w pół roku. Jaki jest dalszy scenariusz tej największej od wielu lat drogowej inwestycji w naszym regionie?

- Zaraz po uzyskaniu decyzji środowiskowej ogłosimy przetarg na budowę trasy ekspresowej S-17 od węzła Sielce pod Kurowem do ul. Witosa oraz na odcinek Witosa-Piaski - mówi Nalewajko.

- Zakładamy, że przetarg potrwa pół roku. Do tego musimy doliczyć 3 miesiące na protesty i odwołania. W trzecim kwartale 2010 r. powinny ruszyć prace przy budowie drogi i to na kilku odcinkach jednocześnie. Po to, by już w czerwcu 2012 r. samochody przejechały trasę liczącą 72,5 km.

Zachodni odcinek obwodnicy, od węzła Dąbrowica do Konopnicy ma być gotowy rok później. Mimo że w przypadku tej części trasy decyzja środowiskowa jest już wydana.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gh / 13 maja 2009 o 16:14
0
dorwoj napisał:
Proponuję zlikwidować drogi na południe, bo przecież nikt nie jeździ do Przemyśla, czy do Biłgoraja, a obwodnica tam już na pewno nie jest potrzebna.

Po tej trasie która jest główna trasą na południe do Biłgoraja, Przemysla,do granicy w Hrebennem i Medyce trudno jeżdzić ,bo droga przypomina odcinek specjalny rajdu terenowego. Jest to najdłuższa droga wojewódzka w Polsce, o bardzo dużym obciazeniu. Ulica Kunickiego po tzw przebudowie jest prawie nieprzejezdna.
Avatar
dorwoj / 13 maja 2009 o 14:34
0
Proponuję zlikwidować drogi na południe, bo przecież nikt nie jeździ do Przemyśla, czy do Biłgoraja, a obwodnica tam już na pewno nie jest potrzebna.
Avatar
~marta~ / 13 maja 2009 o 13:42
0
Gość napisał:
Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.


- nawet gdyby te ekrany można było postawić, kto słyszał, aby tak szpecić ulicę w środku osiedla? Ekrany stoją na ogół na obrzeżach miasta, wzdłuż dróg biegnących poza miastem, a nie w środku miasta. Nie to, że nikt nie dba o te dzielnice, to jeszcze robi się w ich środku drogi ekspresowe. Zaprojektujecie je sobie zamiast deptaka i zróbcie ekrany wokół ratusza!!! Sądzę, że nikt i tak nie będzie się liczyć ze zdaniem ludzi bezpośrednio narażonych na sąsiedztwo z drogą ekspresową. Pozostaje nam tylko pilnie czekać i nie przegapić czasu odwołań i protestów.


- nawet gdyby te ekrany można było postawić, kto słyszał, aby tak szpecić ulicę w środku osiedla? Ekrany stoją na ogół na obrzeżach miasta, wzdłuż dróg biegnących poza miastem, a nie w środku miasta. Nie to, że nikt nie dba o te dzielnice, to jeszcze robi się w ich środku drogi ekspresowe. Zaprojektujecie je sobie zamiast deptaka i zróbcie ekrany wokół ratusza!!! Sądzę, że nikt i tak nie będzie się liczyć ze zdaniem ludzi bezpośrednio narażonych na sąsiedztwo z drogą ekspresową. Pozostaje nam tylko piln... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 13:35
0
Gość napisał:
a był wariant z dala od zabudowań w Konopnicy. po nieruchomościach rolnych. nie trzeba by było płacić mld odszkodowań za budynki itd, oraz prace wykonawcze pewnie byłyby tańsze, kosztem czego, można by te środki przesunąć na przedłużenie obwodnicy. i uratować ludziom piękne miejscowości. ale po co ? robimy jak leci, bo jak te barany czy osły urzędnicy, drogowcy itd są uparci i nie mają wyobraźni.

już dzisiaj mówię że to nie powstanie do 2013 roku. i dobrze. bo nie mam ochoty budować muru wysokości 3 pięter ;/[/quote]


Był ten wariant, ale prawda jest taka, że szedłby za blisko posesji obecnego wójta gminy Konopnica...
Chyba więcej nie muszę tłumaczyć o co chodzi....


[quote name='lesniczy' post='127709' date='13.05.2009, 13:20:29']A wedlug planu to w Konopnicy przez srodek lasu beda ryc?


Mają wyciąć niezłą powierzchnię lasu.. W
iem, że mieli problemy z uzyskaniem zgody na ich wycięcie, ale nie wiem jak teraz sprawa si przedstawia...


Mają wyciąć niezłą powierzchnię lasu.. W
iem, że mieli problemy z uzyskaniem zgody na ich wycięcie, ale nie wiem jak teraz sprawa si przedstawia... rozwiń
Avatar
evka / 13 maja 2009 o 13:34
0
Budować obwodnicę przez ul. Witosa, ulicy wykorzystywanej przez ludzi na dojazd do pracy, na Tatry, do sklepów OBI, Makro itd. oraz przy blokach stojących i budowanych przy tej ulicy to szczyt kretynizmu. Dzisiaj, aby na rondzie przy Witosa, skręcić w lewo z ul. Krańcowej w Witosa, trzeba się dosyć długo naczekać, a co będzie jak ta trasa stanie drogą ekspresową? Co za idiota projektuje drogę ekspresową w mieście? Felin, Majdan Tatarski, Tatary to ciągle są dzielnice zamieszkałe, w których powstają nowe domy, a chyba nasi "wielcy" projektanci o tym zapomnieli. Tam gdzie była fabryka, Ursus, Odlewnia są tereny w dużej części niezamieszkałe, zatem niech tamtędy przebiega droga ekspresowa.
Budować obwodnicę przez ul. Witosa, ulicy wykorzystywanej przez ludzi na dojazd do pracy, na Tatry, do sklepów OBI, Makro itd. oraz przy blokach stojących i budowanych przy tej ulicy to szczyt kretynizmu. Dzisiaj, aby na rondzie przy Witosa, skręcić w lewo z ul. Krańcowej w Witosa, trzeba się dosyć długo naczekać, a co będzie jak ta trasa stanie drogą ekspresową? Co za idiota projektuje drogę ekspresową w mieście? Felin, Majdan Tatarski, Tatary to ciągle są dzielnice zamieszkałe, w których powstają nowe domy, a chyba nasi "wielcy" ... rozwiń
Avatar
lesniczy / 13 maja 2009 o 13:20
0
A wedlug planu to w Konopnicy przez srodek lasu beda ryc?
Avatar
ola / 13 maja 2009 o 11:30
0
Ciekawe, kiedy ktoś pomyśli o trasie tranzytowej z Przemyśla, biegnącej przez środek miasta? Kunickiego, Plac Bychawski wiecznie zakorkowane i ciężarówki jeżdżące pod oknami przez całą dobę.
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 11:19
0
a był wariant z dala od zabudowań w Konopnicy. po nieruchomościach rolnych. nie trzeba by było płacić mld odszkodowań za budynki itd, oraz prace wykonawcze pewnie byłyby tańsze, kosztem czego, można by te środki przesunąć na przedłużenie obwodnicy. i uratować ludziom piękne miejscowości. ale po co ? robimy jak leci, bo jak te barany czy osły urzędnicy, drogowcy itd są uparci i nie mają wyobraźni.

już dzisiaj mówię że to nie powstanie do 2013 roku. i dobrze. bo nie mam ochoty budować muru wysokości 3 pięter ;/
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 10:39
0
Gość napisał:
Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.z obwodnicą Konopnicy będzie tak samo... kilka metrów od bydunków... zajeb*** poprostu....z obwodnicą Konopnicy będzie tak samo... kilka metrów od bydunków... zajeb*** poprostu.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 10:26
0
LEWSO1 napisał:
LUBELSCY DECYDENCI WYCHODZĄ Z ZAŁOŻENIA,ŻE PROJEKTY NIC NIE KOSZTUJĄ,NIKOMU SIĘ NIMI NIE NARAŻAJĄ,MOŻŃA POKAZAC SIE W MIRNEJ TV LUBLIN I JEST COOL!!!A JAK COŚ SP...TO I TAK NIE MA WINNYCH(ZA NP. KUNICKIEGO I TZW 200 M TRASY ZIELONEJ TO KTOS POWINIEN BEKNĄĆ!!TERAZ 200 M KRAŃCOWEJ, MEGA INWESTCJE,TFUUU!!!)


Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.


Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez ... rozwiń
Avatar
gh / 13 maja 2009 o 16:14
0
dorwoj napisał:
Proponuję zlikwidować drogi na południe, bo przecież nikt nie jeździ do Przemyśla, czy do Biłgoraja, a obwodnica tam już na pewno nie jest potrzebna.

Po tej trasie która jest główna trasą na południe do Biłgoraja, Przemysla,do granicy w Hrebennem i Medyce trudno jeżdzić ,bo droga przypomina odcinek specjalny rajdu terenowego. Jest to najdłuższa droga wojewódzka w Polsce, o bardzo dużym obciazeniu. Ulica Kunickiego po tzw przebudowie jest prawie nieprzejezdna.
Avatar
dorwoj / 13 maja 2009 o 14:34
0
Proponuję zlikwidować drogi na południe, bo przecież nikt nie jeździ do Przemyśla, czy do Biłgoraja, a obwodnica tam już na pewno nie jest potrzebna.
Avatar
~marta~ / 13 maja 2009 o 13:42
0
Gość napisał:
Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.


- nawet gdyby te ekrany można było postawić, kto słyszał, aby tak szpecić ulicę w środku osiedla? Ekrany stoją na ogół na obrzeżach miasta, wzdłuż dróg biegnących poza miastem, a nie w środku miasta. Nie to, że nikt nie dba o te dzielnice, to jeszcze robi się w ich środku drogi ekspresowe. Zaprojektujecie je sobie zamiast deptaka i zróbcie ekrany wokół ratusza!!! Sądzę, że nikt i tak nie będzie się liczyć ze zdaniem ludzi bezpośrednio narażonych na sąsiedztwo z drogą ekspresową. Pozostaje nam tylko pilnie czekać i nie przegapić czasu odwołań i protestów.


- nawet gdyby te ekrany można było postawić, kto słyszał, aby tak szpecić ulicę w środku osiedla? Ekrany stoją na ogół na obrzeżach miasta, wzdłuż dróg biegnących poza miastem, a nie w środku miasta. Nie to, że nikt nie dba o te dzielnice, to jeszcze robi się w ich środku drogi ekspresowe. Zaprojektujecie je sobie zamiast deptaka i zróbcie ekrany wokół ratusza!!! Sądzę, że nikt i tak nie będzie się liczyć ze zdaniem ludzi bezpośrednio narażonych na sąsiedztwo z drogą ekspresową. Pozostaje nam tylko piln... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 13:35
0
Gość napisał:
a był wariant z dala od zabudowań w Konopnicy. po nieruchomościach rolnych. nie trzeba by było płacić mld odszkodowań za budynki itd, oraz prace wykonawcze pewnie byłyby tańsze, kosztem czego, można by te środki przesunąć na przedłużenie obwodnicy. i uratować ludziom piękne miejscowości. ale po co ? robimy jak leci, bo jak te barany czy osły urzędnicy, drogowcy itd są uparci i nie mają wyobraźni.

już dzisiaj mówię że to nie powstanie do 2013 roku. i dobrze. bo nie mam ochoty budować muru wysokości 3 pięter ;/[/quote]


Był ten wariant, ale prawda jest taka, że szedłby za blisko posesji obecnego wójta gminy Konopnica...
Chyba więcej nie muszę tłumaczyć o co chodzi....


[quote name='lesniczy' post='127709' date='13.05.2009, 13:20:29']A wedlug planu to w Konopnicy przez srodek lasu beda ryc?


Mają wyciąć niezłą powierzchnię lasu.. W
iem, że mieli problemy z uzyskaniem zgody na ich wycięcie, ale nie wiem jak teraz sprawa si przedstawia...


Mają wyciąć niezłą powierzchnię lasu.. W
iem, że mieli problemy z uzyskaniem zgody na ich wycięcie, ale nie wiem jak teraz sprawa si przedstawia... rozwiń
Avatar
evka / 13 maja 2009 o 13:34
0
Budować obwodnicę przez ul. Witosa, ulicy wykorzystywanej przez ludzi na dojazd do pracy, na Tatry, do sklepów OBI, Makro itd. oraz przy blokach stojących i budowanych przy tej ulicy to szczyt kretynizmu. Dzisiaj, aby na rondzie przy Witosa, skręcić w lewo z ul. Krańcowej w Witosa, trzeba się dosyć długo naczekać, a co będzie jak ta trasa stanie drogą ekspresową? Co za idiota projektuje drogę ekspresową w mieście? Felin, Majdan Tatarski, Tatary to ciągle są dzielnice zamieszkałe, w których powstają nowe domy, a chyba nasi "wielcy" projektanci o tym zapomnieli. Tam gdzie była fabryka, Ursus, Odlewnia są tereny w dużej części niezamieszkałe, zatem niech tamtędy przebiega droga ekspresowa.
Budować obwodnicę przez ul. Witosa, ulicy wykorzystywanej przez ludzi na dojazd do pracy, na Tatry, do sklepów OBI, Makro itd. oraz przy blokach stojących i budowanych przy tej ulicy to szczyt kretynizmu. Dzisiaj, aby na rondzie przy Witosa, skręcić w lewo z ul. Krańcowej w Witosa, trzeba się dosyć długo naczekać, a co będzie jak ta trasa stanie drogą ekspresową? Co za idiota projektuje drogę ekspresową w mieście? Felin, Majdan Tatarski, Tatary to ciągle są dzielnice zamieszkałe, w których powstają nowe domy, a chyba nasi "wielcy" ... rozwiń
Avatar
lesniczy / 13 maja 2009 o 13:20
0
A wedlug planu to w Konopnicy przez srodek lasu beda ryc?
Avatar
ola / 13 maja 2009 o 11:30
0
Ciekawe, kiedy ktoś pomyśli o trasie tranzytowej z Przemyśla, biegnącej przez środek miasta? Kunickiego, Plac Bychawski wiecznie zakorkowane i ciężarówki jeżdżące pod oknami przez całą dobę.
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 11:19
0
a był wariant z dala od zabudowań w Konopnicy. po nieruchomościach rolnych. nie trzeba by było płacić mld odszkodowań za budynki itd, oraz prace wykonawcze pewnie byłyby tańsze, kosztem czego, można by te środki przesunąć na przedłużenie obwodnicy. i uratować ludziom piękne miejscowości. ale po co ? robimy jak leci, bo jak te barany czy osły urzędnicy, drogowcy itd są uparci i nie mają wyobraźni.

już dzisiaj mówię że to nie powstanie do 2013 roku. i dobrze. bo nie mam ochoty budować muru wysokości 3 pięter ;/
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 10:39
0
Gość napisał:
Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.z obwodnicą Konopnicy będzie tak samo... kilka metrów od bydunków... zajeb*** poprostu....z obwodnicą Konopnicy będzie tak samo... kilka metrów od bydunków... zajeb*** poprostu.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 10:26
0
LEWSO1 napisał:
LUBELSCY DECYDENCI WYCHODZĄ Z ZAŁOŻENIA,ŻE PROJEKTY NIC NIE KOSZTUJĄ,NIKOMU SIĘ NIMI NIE NARAŻAJĄ,MOŻŃA POKAZAC SIE W MIRNEJ TV LUBLIN I JEST COOL!!!A JAK COŚ SP...TO I TAK NIE MA WINNYCH(ZA NP. KUNICKIEGO I TZW 200 M TRASY ZIELONEJ TO KTOS POWINIEN BEKNĄĆ!!TERAZ 200 M KRAŃCOWEJ, MEGA INWESTCJE,TFUUU!!!)


Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez wyobraźni, dlaczego jesli coś jest złego nie można zmienić. Tzw " mała obwodnica" w środku miasta to bzdura!!!!!!!!!!! Nawet ekranów wyciszjących nie ma gdzie postawić bo za mało miejsca.


Tak to skandal budować drogę ludziom pod oknami w odległosci od 1 m do 5 m, na spotkaniu w sprawie budowy drogi stwierdzono że samochody muszą jeżdzić a na pytanie dlaczego nie przenieść drogi obok jednostki wojskowej i majdanka nie było odpowiedzi. A dlaczego? bo państwo Izrael nie pozwala budować drogi - (z całym szacunkiem dla zamordowanych tam ludzi) im to nie przeszkodzi a ludziom przy ul Krańcowej na czterech pasach jezdni ruch samochodów niestety tak. warkot i spaliny. Ktoś kto to projektował to osoba bez ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 11

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.