Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Zielone światło dla inwestycji to nie koniec kłopotów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A

Po prawie 11 lat sporów i sądów dobiega końca procedura związana z lokalizacją zachodniej części obwodnicy Lublina. Co wcale nie oznacza, że ta droga powstanie…

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na nic zdały się skargi mieszkańców gminy Konopnica. We wtorek generalny dyrektor ochrony środowiska utrzymał w mocy wydaną 20 marca 2009 roku decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S-19 na odcinku węzeł Konopnica (odcinek obwodnicy Lublina) z wyłączeniem węzła Dąbrowica i włączeniem do istniejącej drogi krajowej nr 19.

Mówiąc krótko, drogowcy otrzymali zielone światło na rozpoczęcie przygotowań do budowy tego odcinka obwodnicy.

Sukces i porażka

To, co dla drogowców z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest sukcesem, dla niektórych właścicieli nieruchomości położonych w obrębie zachodniej części obwodnicy, jest porażką.

Przez prawie 11 lat prowadzili oni batalię o zmianę przebiegu obwodnicy.

– W sumie było aż 7 wariantów tej drogi. Wybrano najgorszy – mówi pan Piotr, właściciel posesji położnej 40 metrów od planowanej obwodnicy. – Od samego początku wszystkie działania związane z planowaniem tej drogi są wykonywane z naginaniem lub nawet naruszaniem prawa. Wielokrotnie przekraczano ustawowe terminy. Przykłady? Ostatnia decyzja GDOŚ. Odwołanie od decyzji środowiskowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska złożyliśmy w 8 kwietnia, a odpowiedź mamy w listopadzie. Ustawowy termin to 30 dni, a w szczególnie trudnych wypadkach to 3 miesiące.

Wszystko na opak

Przede wszystkim mieszkańcy Konopnicy zarzucają lubelskiemu oddziałowi GDDKiA nieprawidłową kolejność uzyskiwania decyzji i brak wariantowania przebiegu tej części obwodnicy, jak to miało miejsce w przypadku przebiegu ekspresówki przez gminę Wólka (na odcinku Bystrzyce Jakubowickie).

Najgłośniej przeciwko decyzji środowiskowej protestowało 11 właścicieli domów położonych wzdłuż planowanej obwodnicy oraz Stowarzyszenie "Ekologia dla Lubelszczyzny”.

– Zgodnie z prawem najpierw powinny być uzgodnienia środowiskowe, potem lokalizacja i pozwolenie na budowę. W przypadku zachodniego odcinka obwodnicy wszystko zostało odwrócone, nikt nie przedstawił wariantowania – dodaje pan Piotr.


Siedem wariantów

Tymczasem drogowcy tłumaczą, że zachodnia część obwodnicy była opracowywana na starych przepisach, które nie wymagały innych czynności.

– Według starych regulacji inna była kolejność uzyskiwania decyzji. Najpierw staraliśmy się o ustalenie lokalizacji drogi i na tym etapie rozpatrywano aż 7 wariantów przebiegu zachodniej części obwodnicy. Dopiero po tym mogliśmy starać się o pozwolenie na budowę – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

– Wojewoda lubelski, wówczas Andrzej Kurowski, wydał decyzję lokalizacyjną
2 maja 2005 roku. Zgodnie z literą prawa nie było wówczas potrzeby wariantowania przebiegu drogi, bo taki obowiązek wprowadzono dopiero w 2008 roku. Przypomnę tylko, że decyzja wojewody była zaskarżona przez protestujących i 9 sierpnia 2007 r. Naczelny Sąd Administracyjny nie dopatrzył się żadnych uchybień w decyzji wydanej przez wojewodę Kurowskiego.

Wchodzimy na plac budowy

Jednak protestujący mieszkańcy Konopnicy ani myślą o złożeniu broni. Mają prawo wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W przypadku przegranej: do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Na razie, to GDDKiA w Lublinie szykuje się do rozpoczęcia procederu inwestycyjnej.

– Do końca tego roku ogłosimy przetarg na wykonanie projektów budowlanego, wykonawczego i dokumentacji przetargowej. Chcemy wejść na plac budowy w 2011 roku – mówi Nalewajko i dodaje, że GDDKiA wznawia wykup pozostałych gruntów i nieruchomości. – Pozostało nam do kupienia ok. 20 procent. Do końca tego toku wydamy na to 12 milionów złotych.

Będziecie rozbierać

Spór dotyczy 10 kilometrów i 361 metrów dwujezdniowej, dwupasmowej drogi ekspresowej, która będzie się zaczynać od węzła Dąbrowica, zlokalizowanego obok obecnej drogi warszawskiej (w sąsiedztwie Florexpolu), a zakończy się węzłem Konopnica, w okolicach wiaduktu kolejowego i "wpinką” do drogi numer 19, tuż za Lasem Konopnickim.

Jedno jest pewne: protestujący nie odpuszczą tak tej sprawy. Mimo przegranych bitew przed sądami i instytucjami krajowymi zapowiadają batalię w instytucjach Unii Europejskiej.

– Podobny przypadek był kiedyś w Hiszpanii. Wybudowano kawałek autostrady, nie przestrzegając kolejności uzyskiwania decyzji. Zapomniano też o wariantowaniu – wyjaśnia pan Piotr. – W efekcie, drogowcy musieli rozebrać kawałek autostrady.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
garBaty / 7 stycznia 2011 o 13:41
0
Kto lubi korki niech klinie
http://s1.gladiatus.pl/game/c.php?uid=227111
Avatar
SQBI / 20 grudnia 2009 o 18:18
0
Gość napisał:
drogi cwaniaku !! Zapewne mieszkasz w mieście i nie masz zielonego pojęcia o budowie domu, a wogule poczynając od cen działki a kończąc na sumie wypłat odszkodować za zajęte grunty .... Człowireku najpeirw sie dowiedz ile wyplacają a potem pisz że to TAAAKIE PROSTE WYBUDOWAĆ DRUGI DOM.
dwa dni i masz drugi dom tak ?????? a w tym czasie mieszkaj sobie na ulicy

NIE MAM O BUDOWIE DOMU ALE WIDAĆ MAM WIĘKSZE POJĘCIE O STANIU W KORKACH ZA TIRAMI
NIE MOGĘ POJĄĆ PORÓWNANIA SKALI PROBLEMU 11 OSÓB Z NORMALNYM FUNKCJONOWANIEM SETEK TYSIĘCY

NIE MAM O BUDOWIE DOMU ALE WIDAĆ MAM WIĘKSZE POJĘCIE O STANIU W KORKACH ZA TIRAMI
NIE MOGĘ POJĄĆ PORÓWNANIA SKALI PROBLEMU 11 OSÓB Z NORMALNYM FUNKCJONOWANIEM SETEK TYSIĘCY rozwiń
Avatar
sqbi / 20 grudnia 2009 o 18:10
0
przez kilkanaście osób cierpią miliony
OTO POLSKA WŁAŚNIE
Avatar
~Karol~ / 20 listopada 2009 o 15:10
0
Dobra, te wymowki juz znamy.
A dlaczego nie wybudowano odcinka północnego od Jastkowa do Kalinowki ?
Czy cos w tym przeszkadzalo ?
Protesty, warianty ?
Nie, nierobstwo w GDDKiA.
Avatar
BLEEEE / 20 listopada 2009 o 14:51
0
Jac napisał:
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta


!!! LUDZIE !!! LUDZIE !!! OPANUJCIE SIĘ Z TYMI NERWAMI !!!
KORKI SĄ BYŁY I BĘDĄ !!!
TAKI ŚWIAT !!!
JAK KTOŚ SPOWODUJE WYPADEK NA ULICY TO TEŻ TWORZĄ SIĘ KORKI WIĘC PO CO TAKIE UNIESIENIA ?????
NAM MIESZKAŃCOM ZALEŻY NA UCZCIWYM I RZETELNYM PODEJŚCIU DO OBWODNICY.
JAK WCZEŚNIEJ KTOŚ CZYTAŁ TO WIE O CO CHODZI.
DLA NAS DUŻYM PROBLEMEM OPRÓCZ CAŁEGO OBECNEGO PLANU NASZEJ OBWODNICY JEST TO, ŻE CHCIELIŚMY DOJSC DO POROZUMIENIA Z PROJEKTANTAMI TEJ OBWODNICY NP. W ZAKRESIE ZJAZDÓW I WJAZDÓW NA OBWODNICĘĘ, TAK, ŻEBY NIE ODCINAŁA NAM ŚWIATA OD NP. ULICY KRAŚNICKIEJ. ONI SIĘ NIE CHCĄ ZGODZIĆ BO TO DODATKOWE KOSZTY. Z TEGO TEŻ POWODU NIEKTÓRZY BĘDĄ MUSIELI ZAMIAST 5 KM TO JECHAĆ 25 ŻEBY SPOD DOMU DOJECHAĆ DO UL. kRAŚNICKIEJ


!!! LUDZIE !!! LUDZIE !!! OPANUJCIE SIĘ Z TYMI NERWAMI !!!
KORKI SĄ BYŁY I BĘDĄ !!!
TAKI ŚWIAT !!!
JAK KTOŚ SPOWODUJE WYPADEK NA ULICY TO TEŻ TWORZĄ SIĘ KORKI WIĘC PO CO TAKIE UNIESIENIA ?????
NAM MIESZKAŃCOM ZALEŻY NA UCZCIWYM I RZETELNYM PODEJŚCIU DO OBWODNICY.
JAK WCZEŚNIEJ KTOŚ CZYTAŁ TO WIE O CO CHODZI.
DLA NAS DUŻYM PROBLEMEM OPRÓCZ CAŁEGO OBECNEGO PLANU NASZEJ OBWODNICY JEST TO, ŻE CHCIELIŚMY D... rozwiń
Avatar
~kolka~ / 20 listopada 2009 o 12:59
0
"Z I E L O N E Ś W I A T Ł O"-oj spali się jeszcze tych czerwonych żarówek zanim zabłyśnie zielone.
Avatar
Beret / 20 listopada 2009 o 10:25
0
kONOPNICZANIN napisał:
...KTÓRZY UCIEKLI Z MIASTA BY RZYĆ LEPIEJ !!!!


To fakt, ino RZYCIĄ swoją się kierujecie tam w tej Konopnicy.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:15
0
cała historia wyglądała tak :
1. obwodnica miała być przy Radawcu Dużym. TAM nie były wydawane pozwolenia na budowę oraz był zarezerwowany pas ziemi. ten wariant nazywamy komunistycznym, każdemu znany i najbardziej rozsądny.
natomiast gmina nie miała żadnego miejscowego planu, a jedynie studium (bardzo ubogie), ale takie było (i chyba nadal jest) prawo, że nie musi być miejscowego planu, a wystarcza studium.
No i gmina wydawała pozwolenia na budowę w miejscowosciach - konopnica, marynin, tereszyn,etc.

2. Argument, że było 7 wariantów - naturalnie, że tak, jak dla mnie najrozsądniejszy ten właśnie komunistyczny (po polach - zerowa zabudowa), w najgorszym wypadku, powinien zostać wybrany wariant wzdłuż linii wysokiego napięcia (pod linią i tak nikt by się nie chciał budować)

3. Doszło do wyborów na wójta. Radawiec i parę okolicznych wiosek wybrało pana Żydka, który oczywiście nie chciał obwodnicy w radawcu, więc ją klepnął przez środek paru wsi. Wybrała go większość. Chociaż pewnie nie wielu teraz pamięta że pan wójt dowoził busami ludzi z lipniaka itd. Były powtórzone wybory. Niestety wygrał. Takie prawo demokracji, duży radawiec przegłosował mniejsze wioski.

To nie jest tak, że my nie chcemy tej obwodnicy, bo sami dojeżdżamy kraśnicką do Lublina i przecież korki też nas dotyczą.

Po prostu czujemy się oszukani, ponieważ obwodnica była uzgodniona w innym miejscu. a przez DECYZJE POLITYCZNE została wpakowana w środek zabudowy. Z konopnicy,marynina jest spora odległość do Radawca, dlatego niech nikt mi nie wmawia że wiedzieliśmy że będzie tu obwodnica. Bo TU nie miałobyć obwodnicy.

I teraz pół biedy jesli ktoś dostał pieniadze za ziemie i dom, ale ludzie będą mieli obwodnice pod nosem. dosłownie za płotem. więc to nie jest interes 11 osób ale np. 240 osób.

i życzyłbym sobie żeby nie wypowiadały się osoby które nie znają sprawy, a jedynie snują teorie że wieśniaki z konopnicy (w wiekszosci ludnosc naplywowa z lublina, ktora uciekala od zgielku miasta, a tu zostali oszukani i wpakowano im ekspresowke na dzialke) hamuje rozwój tegoż miasta. Bo to nie jest w naszym interesie, ale ta obwodnica tym bardziej.

WYSTARCZYLO pozostawic wariant za radawcem. Prędkość 110km/h (nawet 100km/h)
dalsze połozenie od miasta wydłuzyłoby podróż obwodnicą raptem o 2-3 minuty. Wielka mi tragedia. A tak zrujnowali piekne przyszłe dzielnice miasta.
cała historia wyglądała tak :
1. obwodnica miała być przy Radawcu Dużym. TAM nie były wydawane pozwolenia na budowę oraz był zarezerwowany pas ziemi. ten wariant nazywamy komunistycznym, każdemu znany i najbardziej rozsądny.
natomiast gmina nie miała żadnego miejscowego planu, a jedynie studium (bardzo ubogie), ale takie było (i chyba nadal jest) prawo, że nie musi być miejscowego planu, a wystarcza studium.
No i gmina wydawała pozwolenia na budowę w miejscowosciach - konopnica, marynin, tereszyn,etc.

2. Argum... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 20 listopada 2009 o 10:05
0
Jac napisał:
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta


Bo to są wiejskie kaśtany.


Bo to są wiejskie kaśtany. rozwiń
Avatar
Jac / 20 listopada 2009 o 09:47
0
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życi... rozwiń
Avatar
garBaty / 7 stycznia 2011 o 13:41
0
Kto lubi korki niech klinie
http://s1.gladiatus.pl/game/c.php?uid=227111
Avatar
SQBI / 20 grudnia 2009 o 18:18
0
Gość napisał:
drogi cwaniaku !! Zapewne mieszkasz w mieście i nie masz zielonego pojęcia o budowie domu, a wogule poczynając od cen działki a kończąc na sumie wypłat odszkodować za zajęte grunty .... Człowireku najpeirw sie dowiedz ile wyplacają a potem pisz że to TAAAKIE PROSTE WYBUDOWAĆ DRUGI DOM.
dwa dni i masz drugi dom tak ?????? a w tym czasie mieszkaj sobie na ulicy

NIE MAM O BUDOWIE DOMU ALE WIDAĆ MAM WIĘKSZE POJĘCIE O STANIU W KORKACH ZA TIRAMI
NIE MOGĘ POJĄĆ PORÓWNANIA SKALI PROBLEMU 11 OSÓB Z NORMALNYM FUNKCJONOWANIEM SETEK TYSIĘCY

NIE MAM O BUDOWIE DOMU ALE WIDAĆ MAM WIĘKSZE POJĘCIE O STANIU W KORKACH ZA TIRAMI
NIE MOGĘ POJĄĆ PORÓWNANIA SKALI PROBLEMU 11 OSÓB Z NORMALNYM FUNKCJONOWANIEM SETEK TYSIĘCY rozwiń
Avatar
sqbi / 20 grudnia 2009 o 18:10
0
przez kilkanaście osób cierpią miliony
OTO POLSKA WŁAŚNIE
Avatar
~Karol~ / 20 listopada 2009 o 15:10
0
Dobra, te wymowki juz znamy.
A dlaczego nie wybudowano odcinka północnego od Jastkowa do Kalinowki ?
Czy cos w tym przeszkadzalo ?
Protesty, warianty ?
Nie, nierobstwo w GDDKiA.
Avatar
BLEEEE / 20 listopada 2009 o 14:51
0
Jac napisał:
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta


!!! LUDZIE !!! LUDZIE !!! OPANUJCIE SIĘ Z TYMI NERWAMI !!!
KORKI SĄ BYŁY I BĘDĄ !!!
TAKI ŚWIAT !!!
JAK KTOŚ SPOWODUJE WYPADEK NA ULICY TO TEŻ TWORZĄ SIĘ KORKI WIĘC PO CO TAKIE UNIESIENIA ?????
NAM MIESZKAŃCOM ZALEŻY NA UCZCIWYM I RZETELNYM PODEJŚCIU DO OBWODNICY.
JAK WCZEŚNIEJ KTOŚ CZYTAŁ TO WIE O CO CHODZI.
DLA NAS DUŻYM PROBLEMEM OPRÓCZ CAŁEGO OBECNEGO PLANU NASZEJ OBWODNICY JEST TO, ŻE CHCIELIŚMY DOJSC DO POROZUMIENIA Z PROJEKTANTAMI TEJ OBWODNICY NP. W ZAKRESIE ZJAZDÓW I WJAZDÓW NA OBWODNICĘĘ, TAK, ŻEBY NIE ODCINAŁA NAM ŚWIATA OD NP. ULICY KRAŚNICKIEJ. ONI SIĘ NIE CHCĄ ZGODZIĆ BO TO DODATKOWE KOSZTY. Z TEGO TEŻ POWODU NIEKTÓRZY BĘDĄ MUSIELI ZAMIAST 5 KM TO JECHAĆ 25 ŻEBY SPOD DOMU DOJECHAĆ DO UL. kRAŚNICKIEJ


!!! LUDZIE !!! LUDZIE !!! OPANUJCIE SIĘ Z TYMI NERWAMI !!!
KORKI SĄ BYŁY I BĘDĄ !!!
TAKI ŚWIAT !!!
JAK KTOŚ SPOWODUJE WYPADEK NA ULICY TO TEŻ TWORZĄ SIĘ KORKI WIĘC PO CO TAKIE UNIESIENIA ?????
NAM MIESZKAŃCOM ZALEŻY NA UCZCIWYM I RZETELNYM PODEJŚCIU DO OBWODNICY.
JAK WCZEŚNIEJ KTOŚ CZYTAŁ TO WIE O CO CHODZI.
DLA NAS DUŻYM PROBLEMEM OPRÓCZ CAŁEGO OBECNEGO PLANU NASZEJ OBWODNICY JEST TO, ŻE CHCIELIŚMY D... rozwiń
Avatar
~kolka~ / 20 listopada 2009 o 12:59
0
"Z I E L O N E Ś W I A T Ł O"-oj spali się jeszcze tych czerwonych żarówek zanim zabłyśnie zielone.
Avatar
Beret / 20 listopada 2009 o 10:25
0
kONOPNICZANIN napisał:
...KTÓRZY UCIEKLI Z MIASTA BY RZYĆ LEPIEJ !!!!


To fakt, ino RZYCIĄ swoją się kierujecie tam w tej Konopnicy.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:15
0
cała historia wyglądała tak :
1. obwodnica miała być przy Radawcu Dużym. TAM nie były wydawane pozwolenia na budowę oraz był zarezerwowany pas ziemi. ten wariant nazywamy komunistycznym, każdemu znany i najbardziej rozsądny.
natomiast gmina nie miała żadnego miejscowego planu, a jedynie studium (bardzo ubogie), ale takie było (i chyba nadal jest) prawo, że nie musi być miejscowego planu, a wystarcza studium.
No i gmina wydawała pozwolenia na budowę w miejscowosciach - konopnica, marynin, tereszyn,etc.

2. Argument, że było 7 wariantów - naturalnie, że tak, jak dla mnie najrozsądniejszy ten właśnie komunistyczny (po polach - zerowa zabudowa), w najgorszym wypadku, powinien zostać wybrany wariant wzdłuż linii wysokiego napięcia (pod linią i tak nikt by się nie chciał budować)

3. Doszło do wyborów na wójta. Radawiec i parę okolicznych wiosek wybrało pana Żydka, który oczywiście nie chciał obwodnicy w radawcu, więc ją klepnął przez środek paru wsi. Wybrała go większość. Chociaż pewnie nie wielu teraz pamięta że pan wójt dowoził busami ludzi z lipniaka itd. Były powtórzone wybory. Niestety wygrał. Takie prawo demokracji, duży radawiec przegłosował mniejsze wioski.

To nie jest tak, że my nie chcemy tej obwodnicy, bo sami dojeżdżamy kraśnicką do Lublina i przecież korki też nas dotyczą.

Po prostu czujemy się oszukani, ponieważ obwodnica była uzgodniona w innym miejscu. a przez DECYZJE POLITYCZNE została wpakowana w środek zabudowy. Z konopnicy,marynina jest spora odległość do Radawca, dlatego niech nikt mi nie wmawia że wiedzieliśmy że będzie tu obwodnica. Bo TU nie miałobyć obwodnicy.

I teraz pół biedy jesli ktoś dostał pieniadze za ziemie i dom, ale ludzie będą mieli obwodnice pod nosem. dosłownie za płotem. więc to nie jest interes 11 osób ale np. 240 osób.

i życzyłbym sobie żeby nie wypowiadały się osoby które nie znają sprawy, a jedynie snują teorie że wieśniaki z konopnicy (w wiekszosci ludnosc naplywowa z lublina, ktora uciekala od zgielku miasta, a tu zostali oszukani i wpakowano im ekspresowke na dzialke) hamuje rozwój tegoż miasta. Bo to nie jest w naszym interesie, ale ta obwodnica tym bardziej.

WYSTARCZYLO pozostawic wariant za radawcem. Prędkość 110km/h (nawet 100km/h)
dalsze połozenie od miasta wydłuzyłoby podróż obwodnicą raptem o 2-3 minuty. Wielka mi tragedia. A tak zrujnowali piekne przyszłe dzielnice miasta.
cała historia wyglądała tak :
1. obwodnica miała być przy Radawcu Dużym. TAM nie były wydawane pozwolenia na budowę oraz był zarezerwowany pas ziemi. ten wariant nazywamy komunistycznym, każdemu znany i najbardziej rozsądny.
natomiast gmina nie miała żadnego miejscowego planu, a jedynie studium (bardzo ubogie), ale takie było (i chyba nadal jest) prawo, że nie musi być miejscowego planu, a wystarcza studium.
No i gmina wydawała pozwolenia na budowę w miejscowosciach - konopnica, marynin, tereszyn,etc.

2. Argum... rozwiń
Avatar
A/H1N1 / 20 listopada 2009 o 10:05
0
Jac napisał:
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta


Bo to są wiejskie kaśtany.


Bo to są wiejskie kaśtany. rozwiń
Avatar
Jac / 20 listopada 2009 o 09:47
0
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życie i rozwój całego miasta
i takiego łacha jak pan piotr to kazałbym rostrzelać ludzie nie mogą żyć w tym mieście bo caly lublin zakorkowany samochodami a tkai chłopek ze wsi co do maista w niedziele na zakupy przyjedzie będize opóźniał iwenstycję. Wysiedlić w pizdu takich popaprańcow gdzieś w okolice poligou żeby mu nikt nigdy nie przeszkadzał będzie sobie sam mieszkał dookoła nikogo nawet drogi to może wkońcu nikt mu przeszkadzać nie będzie. Nie rozumiem tego typu ludzi taki pies ogrodnika Zamiast 11 lattemu sie przeprwaodzć to nie 10 osób będzie uniemożliwiało życi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święty Spokój - nowy sklep na Starym Mieście w Lublinie. Mają 3000 płyt winylowych i 2000 książek [zdjęcia]
galeria

Święty Spokój - nowy sklep na Starym Mieście w Lublinie. Mają 3000 płyt winylowych i 2000 książek [zdjęcia] 0 0

Miejsce, które łączy w sobie muzyczne zamiłowania właścicieli z lekturą książek. Święty Spokój przy ulicy Bramowej pojawił się niedawno. Może skusić nie tylko czytelników, ale przede wszystkim melomanów.

Zamość: 32-latek zatrzymany za znęcanie się nad matką

Zamość: 32-latek zatrzymany za znęcanie się nad matką 0 0

32-letni mieszkaniec Zamościa od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Zostań jednym z Tytanów!

Zostań jednym z Tytanów! 0 0

W czwartek o godzinie 20.30 na bocznym boisku Areny Lublin odbędzie się rekrutacja do drużyny Tytanów Lublin

Lubelskie: Nie żyje kobieta jadąca motorowerem. Kierowca mercedesa najechał na tył pojazdu
galeria

Lubelskie: Nie żyje kobieta jadąca motorowerem. Kierowca mercedesa najechał na tył pojazdu 5 2

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w środę w miejscowości Stasinów (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63.

Wystawa fotografii Macieja Ciuhaka
25 stycznia 2019, 19:00

Wystawa fotografii Macieja Ciuhaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Podróż, zawierającego prace lubelskich fotografów. Tym razem zobaczymy fotografie Macieja Ciuhaka. Wernisaż ekspozycji 25 stycznia o godz. 19.

21-latek stracił prawo jazdy. Był pijany, jadąc audi uderzył w opla

21-latek stracił prawo jazdy. Był pijany, jadąc audi uderzył w opla 0 4

Do wypadku doszło we wtorek rano w miejscowości Markowicze na drodze wojewódzkiej nr 835. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Scena w Budowie: spektakl "Ausgang" w Centrum Spotkania Kultur
29 stycznia 2019, 19:00

Scena w Budowie: spektakl "Ausgang" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W ramach konkursu 3. Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zobaczymy spektakl Ausgang. Przedstawienie zostanie zaprezentowane we wtorek, 29 stycznia o godz. 19.

Pogoń Puławy straciła sponsora, teraz najważniejsze jest przetrwanie

Pogoń Puławy straciła sponsora, teraz najważniejsze jest przetrwanie 0 0

KS Pogoń Puławy stracił głównego sponsora – firmę Mostostal. Klub przetrwa, ale do funkcjonowania na obecnym poziomie brakuje około 300 tys. zł rocznie

Beata Kozidrak będzie jurorką w muzycznym show Polsatu

Beata Kozidrak będzie jurorką w muzycznym show Polsatu 0 3

Beata Kozidrak będzie przewodniczącą 100-osobowego jury w drugim sezonie „Śpiewajmy razem. All together now” - informuje portal wirtualnemedia.pl. Program ma zadebiutować na antenie Polsatu 6 marca.

Rusza kolejny wyścig wyborczy w Lublinie. Ile można na tym zarobić?

Rusza kolejny wyścig wyborczy w Lublinie. Ile można na tym zarobić? 0 1

Ogłoszony został kalendarz czynności związanych z marcowymi wyborami do 27 rad dzielnic. Prezydent miasta ustalił także wysokość diet dla członków obwodowych komisji wyborczych.

Nowe fakty ws. zaginionej w Lublinie Agnieszki Rybackiej. Odnaleziono jej samochód

Nowe fakty ws. zaginionej w Lublinie Agnieszki Rybackiej. Odnaleziono jej samochód 33

Wciąż trwają poszukiwania Agnieszki Rybackiej z Uniszowic koło Lublina.

Puławy: Nie ma rady, nie ma konkursu na zastępcę dyrektora szpitala

Puławy: Nie ma rady, nie ma konkursu na zastępcę dyrektora szpitala 1 2

Do nietypowej sytuacji doszło w puławskim szpitalu. Z powodu poślizgu rady powiatu w zawiązaniu nowej Komisji Społecznej przy SP ZOZ, zawieszony musiał zostać konkurs na zastępcę dyrektora do spraw medycznych. Na razie nie wiadomo, kiedy procedura zostanie wznowiona.

Żona i córka Pawła Adamowicza zabrały głos. Wzruszające słowa [wideo]
galeria
film

Żona i córka Pawła Adamowicza zabrały głos. Wzruszające słowa [wideo] 23 3

Podczas pożegnania Pawła Adamowicza na Placu Solidarności w Gdańsku głos zabrały Magdalena i Antonina Adamowicz - żona i starsza córka zamordowanego prezydenta. Po raz pierwszy pokazały się publicznie po śmierci męża i ojca.

Prezydenci miast bez ochrony. "To wbrew naszej pracy"

Prezydenci miast bez ochrony. "To wbrew naszej pracy" 1 7

Prezydenci największych miast na co dzień nie korzystają z osobistej ochrony. – To wbrew naszej pracy – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Po najświeższych groźbach zabójstwa ochronę policji otrzymał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.