Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2016 r.
6:51

Od dzisiaj działa nowa, większa Strefa Płatnego Parkowania. Co się zmieniło?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 31 A A

Od dziś większa jest Strefa Płatnego Parkowania. Na przyłączonych do niej ulicach obowiązują opłaty niższe od tych w ścisłym centrum, gdzie za postój zapłacimy więcej, niż dotychczas. Nie zmienia się to, że za parkowanie trzeba płacić od poniedziałku do piątku, od godz. 8 do 17, a bilet lub abonament musi leżeć za szybą w widocznym miejscu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa strefa dzieli się na dwie części: A i B. Najprościej da się to wyjaśnić tak: podstrefa A to obszar, gdzie już wcześniej za postój trzeba było zapłacić w parkomacie. Na mapie oznaczona jest na czerwono. Podstrefa B, oznaczona na zielono, obejmuje ulice, które do strefy zostają przyłączone dopiero teraz. Uwaga! Mieszkańcy strefy nie są zwolnieni z opłat, muszą kupować bilety jak pozostali, chyba że wykupią sobie specjalny, o wiele tańszy abonament.

Tu taniej, tu drożej

W „czerwonej” podstrefie A za parkowanie zapłacimy więcej, niż dotychczas. W „zielonej” części B postój jest tańszy.

Kierowcy muszą pamiętać o tym, że z biletem lub abonamentem na tańszą strefę nie można zostawić samochodu w tej droższej. Jeśli to zrobią, zostaną potraktowani jak gapowicze. Nie ma za to przeszkód, by z biletem lub abonamentem na droższą podstrefę zostawić samochód w tańszej.

Tylko na chwilkę

Jeśli mamy do załatwienia krótką sprawę, nie musimy kupować od razu biletu na całą godzinę postoju. W droższej podstrefie można opłacić 16 minut płacąc 80 groszy. W tej tańszej części płacąc 50 groszy możemy stać kwadrans.

Bilety

Bilet kupuje się na jeden postój, z góry określając jak długo on potrwa. Po przekroczeniu tego czasu bilet traci ważność i kierowca staje się gapowiczem.

Zakupu można dokonać na dwa sposoby. Za pośrednictwem aplikacji mobilnych CityParkApp i MobiParking, albo w parkomacie przyjmującym bilon i karty płatnicze. Instrukcja korzystania z parkomatu - poniżej. Jeśli urządzenie jest nieczynne lub niesprawne, trzeba szybko znaleźć inne.
Na zakup jest 5 minut od zaparkowania auta.

Abonamenty

To coś w rodzaju biletów okresowych. Mają trzy podstawowe rodzaje. Każdy przypisany jest do konkretnego pojazdu.

Dla wszystkich kierowców przeznaczone są abonamenty „A” miesięczne, półroczne i roczne. Cena zależy dodatkowo od tego, czy kupujemy kartonik na tańszą, czy droższą podstrefę. Abonament „A” można kupić w Biurze Strefy Płatnego Parkowania, które mieści się przy Bernardyńskiej 6 i jest czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 17.30.

Dla mieszkańców strefy przeznaczone są (ważne od trzech do dwunastu miesięcy) abonamenty „M” w cenie 100 zł pozwalające zostawić auto (o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony) wyłącznie na wpisanych na kartoniku ulicach w najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Dla niepełnosprawnych przewidziano abonamenty „N” na auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, które ważne są przez miesiąc (opłata 4 złote), ale można je sobie z góry wykupić na dłuższy czas, maksymalnie na osiemnaście miesięcy.

O abonamenty „M” i „N” można wnioskować bezpośrednio w Zarządzie Dróg i Mostów przy Krochmalnej 13j (od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30), albo złożyć wniosek w biurze strefy przy Bernardyńskiej, skąd dokumenty i tak zostaną przekazane do Zarządu Dróg i Mostów.

Kto nie płaci

Z opłat za parkowanie, oprócz motocyklistów, zwolnieni są użytkownicy pojazdów samochodowych z napędem elektrycznym, albo hybrydowym (potwierdzonym stosownym wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu) o emisji dwutlenku węgla poniżej 100 g/km określonej w świadectwie homologacji lub świadectwie zgodności WE dla kompletnych pojazdów.

Właściciele takich elektryków i hybryd mogą parkować za darmo pod warunkiem, że wyrobią sobie specjalny identyfikator w Zarządzie Dróg i Mostów.

Bez opłat mogą parkować pojazdy służb komunalnych (tylko przy pracy), taksówkarzy (tylko na postojach) i osób wykonujących przewozy osób niepełnosprawnych trwale oznakowanymi pojazdami.
Z opłat zwolnieni są też posiadacze kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych, ale wyłącznie (!) na miejscach zarezerwowanych dla oznaczonych w ten sposób pojazdów.

Parkomat

Nowe urządzenia różnią się od tych używanych do tej pory. Po pierwsze wymagają podania numeru rejestracyjnego auta. Wpisać można cokolwiek, ale tylko podając prawdziwy numer gwarantujemy sobie możliwość złożenia reklamacji w przypadku, gdy bilet spadnie z deski rozdzielczej i nie zostanie zauważony przez kontrolera, który wystawi nam wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.
Parkomaty przyjmują bilon (10, 20, 50 groszy oraz 1, 2 i 5 zł), a także płatności kartą, w tym zbliżeniowe.

Gapowicz płaci

Opłata dla gapowiczów wynosi 50 zł. Na opłatę narażają się osoby, które zostawią auto nie mając biletu lub abonamentu, posłużą się nieważnym biletem lub abonamentem, przekroczą opłacony czas parkowania, staną w droższej strefie z biletem na tańszą, albo posiadając abonament „M” zostawią pojazd na ulicy, która nie została wymieniona na ich kartoniku.
Mniej, bo 30 zł zapłacą ci, którzy przekroczyli czas parkowania, a opłatę dodatkową wnieśli w ciągu 7 dni od wezwania.

Cennik podstrefy A

Minimalna opłata: 80 gr za 16 min
Jedna godzina: 3,00 zł
Dwie godziny: 6,60 zł
Trzy godziny: 10,90 zł
Cztery godziny: 13,90 zł
Pięć godzin: 16,90 zł
każda godzina powyżej trzeciej: 3 zł
Bilet dobowy: 20 zł
Abonament „A” miesięczny: 200 zł
Abonament „A” półroczny: 900 zł
Abonament „A” roczny: 1600 zł

Cennik podstrefy B

Minimalna opłata: 50 gr za 15 min
Jedna godzina: 2,00 zł
Dwie godziny: 4,40 zł
Trzy godziny: 7,20 zł
Cztery godziny: 9,20 zł
Pięć godzin: 11,20 zł
każda godzina powyżej trzeciej: 2 zł
Bilet dobowy: 15 zł
Abonament „A” miesięczny: 150 zł
Abonament „A” półroczny: 750 zł
Abonament „A” roczny: 1300 zł

 

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 11:31
+1
Jestem zadowolony z tych stref. Jak tego nie było też trzeba było płacić tylko mafii, jak się nie zapłaciło to się miało porysowany samochód. Teraz przynajmniej jakoś to poukładane, jak drożej to będzie mniej samochodów w centrum na to liczę :). Przynajmniej się będzie dobrze spacerować po chodnikach :)
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 10:28
+1
I bardzo dobrze. Chcesz stawiać blachosmroda na publicznym miejscu - płać. Moim zdaniem należy wprowadzić płatne parkowanie w całym (!) mieście. Stać kogoś na samochód, nie ma własnego parkingu albo garażu, niech buli za parkowanie pod blokiem.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 17:25
0
zabawne, że nikt nie pomyśli o kurierach którzy codziennie wykonują zaopatrzenie do sklepów i osób prywatnych, zatrzymując auto niekiedy kilkadziesiąt razy dziennie w różnych miejscach strefy...żenada...
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:25
0
a co ze starymi kartami przedplaconymi do parkomatow ??
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 23:25
0
Podziękujmy radnym PiS. Bo oni mają większość i rządzą w naszym mieście.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 23:08
0
Parkomat przyjmuje tylko 3 zł niższej wartości nie chce - parkomat na Placu Katedralnym. Szlag mnie mało nie trafił.
Avatar
Robert / 1 lipca 2016 o 20:52
0
Dziś każdy ma praktycznie smartfona, jeśli nie ma to może zapłacić smsem. Mobi Parking lub inny Sky Cash i płacę tylko za tyle minut ile stoje bo wysiadając z samochodu wybieram START a wracając STOP. Ot i filozofia. Ale czego się spodziewać jak internet w telefonie, smartfon służy do face buce AAAAAAAAAAa na Sky Cash mogę tgeż płacić za kino, komunikacje miejską w całym Polandzie Może ktoś skorzysta 
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 19:15
0
Zapewne przyjdzie taki czas że to kierowcy wystawią cudownym radnym rachunek do zapłacenia. A propos jak to jest możliwe że wybrane na cztery lata władze miasta zaciągają zobowiązania przekraczające ten okres. Przecież jest to nieuczciwe względem kolejno wybranych władz. Im pozostaje tylko spłacanie długów związanych z często nietrafionymi inwestycjami.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 18:23
0
Ano właśnie co ja wróżka skąd mam z góry wiedzieć ile potrwa postój ?
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:55
0
Powiem tak: - osoba, która przekroczy czas powinna mieć możliwość dopłaty, a nie zapłaty kary. - jeśli parkomat jest zepsuty, to nie kierowca powinien ganiać jak kot z pęcherzem, a powinien mu się wydłużyć czas np.; do 10 min na dojście do innego parkomatu i powrót do auta. Tak byłoby uczciwiej skoro już się chce na kimś zarabiać!
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 17:25
0
zabawne, że nikt nie pomyśli o kurierach którzy codziennie wykonują zaopatrzenie do sklepów i osób prywatnych, zatrzymując auto niekiedy kilkadziesiąt razy dziennie w różnych miejscach strefy...żenada...
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:25
0
a co ze starymi kartami przedplaconymi do parkomatow ??
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 23:25
0
Podziękujmy radnym PiS. Bo oni mają większość i rządzą w naszym mieście.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 23:08
0
Parkomat przyjmuje tylko 3 zł niższej wartości nie chce - parkomat na Placu Katedralnym. Szlag mnie mało nie trafił.
Avatar
Robert / 1 lipca 2016 o 20:52
0
Dziś każdy ma praktycznie smartfona, jeśli nie ma to może zapłacić smsem. Mobi Parking lub inny Sky Cash i płacę tylko za tyle minut ile stoje bo wysiadając z samochodu wybieram START a wracając STOP. Ot i filozofia. Ale czego się spodziewać jak internet w telefonie, smartfon służy do face buce AAAAAAAAAAa na Sky Cash mogę tgeż płacić za kino, komunikacje miejską w całym Polandzie Może ktoś skorzysta 
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 19:15
0
Zapewne przyjdzie taki czas że to kierowcy wystawią cudownym radnym rachunek do zapłacenia. A propos jak to jest możliwe że wybrane na cztery lata władze miasta zaciągają zobowiązania przekraczające ten okres. Przecież jest to nieuczciwe względem kolejno wybranych władz. Im pozostaje tylko spłacanie długów związanych z często nietrafionymi inwestycjami.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 18:23
0
Ano właśnie co ja wróżka skąd mam z góry wiedzieć ile potrwa postój ?
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:55
0
Powiem tak: - osoba, która przekroczy czas powinna mieć możliwość dopłaty, a nie zapłaty kary. - jeśli parkomat jest zepsuty, to nie kierowca powinien ganiać jak kot z pęcherzem, a powinien mu się wydłużyć czas np.; do 10 min na dojście do innego parkomatu i powrót do auta. Tak byłoby uczciwiej skoro już się chce na kimś zarabiać!
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 15:42
0
Żuk ty czŁowieku bez mÓzgu !!!! wsadź sobie tą podstrefe w *** !! to jest tylko utrudnianie ludziom życia !!! Żuk niech sobie tą podstrefe zamontuje pod własną chatą
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 15:40
0
Nie wiem po co mapa na ktorej nic nie widac
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 499 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.