Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2015 r.
13:45

Od wtorku nowe rozkłady komunikacji miejskiej w Lublinie. Zobacz co się zmieni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Na przystankach wiszą już nowe rozkłady. Urzędnicy zapowiadają, że we wtorek zaczną obserwować, jak nowa siatka połączeń sprawdza się w praktyce<br />
Na przystankach wiszą już nowe rozkłady. Urzędnicy zapowiadają, że we wtorek zaczną obserwować, jak nowa siatka połączeń sprawdza się w praktyce

1 września zmieni się przebieg kilku linii komunikacji miejskiej: 4, 10, 15, 16, 17, 20, 21, 37, 39, 44, 57, 73 i 160. Z rozkładów zniknie linia 27, pojawi się nowa linia 33, a „dziewiątka” zmieni numer na 159.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jesteśmy w pełni przygotowani do zmian – zapewnia Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Rozkłady już są dostępne i można się z nimi zaprzyjaźnić, kierowcy mają nowe grafiki. Przetestowaliśmy też podstacje zasilające trakcję. Nie mamy sygnałów, że coś może nie zadziałać.

Zadziałać mogą też niestety przyzwyczajenia pasażerów, którzy przez lata jeździli linią 39 na ul. Turystyczną, na Diamentową „siedemnastką”, a linią 44 na ul. Armii Krajowej. We wtorek przyzwyczajenia te staną się zbędne.

O to, by wszyscy wiedzieli o zmianach miał się zatroszczyć ZTM. Urzędnicy zapowiadali, że wywieszą informacje na przystankach. Ale na zielonych kartkach były tylko numery linii zmieniających trasy. Po szczegóły odesłano pasażerów do internetu, co może być problemem dla osób starszych.

We wtorek pojazdy kursujące na liniach, którym zmieniono trasy mają być dodatkowo oznakowane żółtymi kartkami.

Urzędnicy zapowiadają, że we wtorek zaczną obserwować, jak nowa siatka połączeń sprawdza się w praktyce. – Większe korekty będą możliwe od października – deklaruje Malec.

Jesienny rozkład zmusi MPK do ponownego skorzystania z usług podwykonawców, którzy zapewnią 12 autobusów. Przed wakacjami ich pojazdy budziły zastrzeżenia, teraz mają być ponoć lepsze.

– Wybrano pojazdy w najlepszym stanie – informuje Monika Fisz z ZTM. – Ponadto podwykonawcy kupili dodatkowe pojazdy o wyższym niż dotychczas standardzie. Niektóre wyposażone są w klimatyzację, a jeden jest pojazdem przegubowym.

Zmienione trasy

• 4. Jadąc Lubartowską od Bramy Krakowskiej skręci w al. Tysiąclecia, później pojedzie Lwowską do ronda Berbeckiego, potem przez al. Andersa do al. Spółdzielczości Pracy.

• 10. Nie będzie obsługiwana przegubowcami. Zostanie skrócona do pętli Mełgiewska WSEI. Do Zadębia dojedzie linia 39.

• 15. Nie będzie mieć wariantowych kursów do Dąbrowy. Dojedzie tylko do Żeglarskiej.

• 16. Z ul. Lwowskiej pojedzie na wprost w ul. Koryznowej, potem przez Ponikwodę i Walecznych do pętli na Węglarza.

• 17. Jadąc z Czechowa nie skręci z Kunickiego w Zemborzycką, ale pojedzie prosto do pętli Abramowice, a wybranymi kursami do Dominowa w zamian za linię 27. Na Zemborzyckiej i Diamentowej „siedemnastkę” zastąpi linia 160.

• 20. Stanie się linią autobusową. Wybrane kursy pojadą przez Dębówkę, Barak i Panieńszczyznę do Jastkowa.

• 21. Wybrane kursy w dni powszednie będą wydłużone do pętli Felin Europark.

• 27. Zostanie zlikwidowana.

• 33. To nowość. Pojedzie z al. Kraśnickiej (z ronda) przez Wojciechowską, Morwową, Nałęczowską, Kolonię Dąbrowica i Płouszowice Kolonię do Tomaszowic.

• 37. Wybrane kursy będą wydłużone do Dąbrowy.

• 39. Zamiast kończyć kursy na Zana pojedzie przez Wojciechowską na Lipniak zamiast linii 44. Drugim końcowym nie będzie ten przy Turystycznej (dojedzie tam linia 57), ale pętla Mełgiewska Chłodnia. Część kursów dotrze do Zadębia.

• 44. Jej trasa będzie skrócona do os. Widok.

• 57. Przystankiem końcowym nie będzie już Mełgiewska WSEI, ale ul. Turystyczna.

• 73. Pojdzie z ul. Kunickiego (przy Mickiewicza) przez Wyzwolenia, Głuską, Zorzę, Kalinówkę i Doświadczalną na Felin. W weekendy wybrane kursy będą wydłużone do przystanku Pancerniaków Felicity.

• 160. Trasa od Chodźki do Kunickiego pozostaje bez zmian, ale z ul. Kunickiego linia pojedzie obecną trasą linii 17 na Widok, a dalej przez Filaretów i Jana Pawła II do pętli przy os. Poręba.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2015 o 21:27
0
Linia 73 to pierwszy kandydat do likwidacji lub zmiany trasy,kto będzie tym jeździł ????? Może z Abramowic Prywatnych kilka osób na FELIN lub przesiadka na 3 na ul.Głuskiej . Ale do Mickiewicz i na Wyzwolenia -POWIETRZE. Przewidywany czas likwidacji lub korekty to 1-październik...... MOIM ZDANIEM 16 POWINNA JEŹDZIĆ W NIEDZIELĘ a nie 73.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:24
0
Klima jak klima 21wiek i tak niekazdy kierowca włączł jak zwruciłem uwage to wzrokiem by mnie zabił włączył na minimum oszczędnośći paliwa do swego auta musi mieć a ty płac .A co bendzie w zimie klima włączą bo powiedza że muszą temperature wytównać ...........
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:20
0
CO za DEBIL lub ILE ZAPŁACNO DEBILOWI ZA ZMIANĘ linji mam na myśli 17 była w pożądku z czechowa na czuby JEDEN NORMALNY LOTTTTTTTTTTT atera muszę dawać zarabić mpk 2razy ,A 44 tez było w pożąsiu kilka razy jezdziłem .były protesty na łamach gazet i sugestje i coto dało nic.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 21:05
0
och jaki ten pan Malec dowcipny! ti ti ti ''zaprzyjaznic sie z rozkladami'' i 'przyzwyczajenia ludzi do tras np 39, 44''-nie przyzwyczajenia tylko praktyka i szybkie polaczenia!!!!!!!!!!!!!! będą obserwować nowe polaczenia.......a wystarczyło zapytać ludzi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej!!!! wszystkie zmiany po to , aby kasowac wiecej biletow! niech oddadza 44 na A.Krajowej!!! i po jaka ch....ere bylo zamieniac trase 17 z tym trolejbusem? wystarczylo przedluzyc 17 z widoku na porebe. brakowalo takiego polączenia bardzo ,ale te wymyslone (wymyslone?) zmiany to glupota. nowe pojazdy! NIEKTORE nawet z klimą!!!!!!! WSZYSTKIE powinny byc z klimą!i to WŁĄCZANĄ w upały!!dzis w 29 dziecko płakało ze mu goraco i prawie zwymiotowało, a przejachalo tylko dwa przystanki!!! a oni wi-fi darmowe ludziom wciskaja- po co?? mam sobie dzieki temu wlaczyc w telefonie filmik z zawieja sniezna latem ,zeby bylo chlodniej, a z ogniskiem zima dla ogrzania?
och jaki ten pan Malec dowcipny! ti ti ti ''zaprzyjaznic sie z rozkladami'' i 'przyzwyczajenia ludzi do tras np 39, 44''-nie przyzwyczajenia tylko praktyka i szybkie polaczenia!!!!!!!!!!!!!! będą obserwować nowe polaczenia.......a wystarczyło zapytać ludzi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej!!!! wszystkie zmiany po to , aby kasowac wiecej biletow! niech oddadza 44 na A.Krajowej!!! i po jaka ch....ere bylo zamieniac trase 17 z tym trolejbusem? wystarczylo przedluzyc 17 z widoku na porebe. brakowalo ta... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:30
0
Linia 44, która cała masa studentów z czubów jeździła na Polibudę, została ucięta, nie no pomysły urzędnicze, bez uwzględnienia lokalnej społeczności są po prostu głupie.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:26
0
pavvel to obejrzyj sobie monitoring z autobusów, i nie pisz bzdur pod dyktando dyrektora ztm-u, zobacz ile ludzi wsiada i wysiada na przystankach za Widokiem i potem pisz urzedasku.
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 28 sierpnia 2015 o 19:01
0

MPK/ZTM powinno rozważyć "budowę" nowego przystanku na ul.Podzamcze -zaraz obok (za trawnikiem) "na wysokości" przystanku "Plac Singera 02". Sądzę, że zdecydowanie upłynniło by to (usprawniło) przejazd autobusem od strony Ronda Berbeckiego w kierunku Al.Spółdzielczości Pracy. Linia 36 zbyt rzadko jeździ -i aby dojechać w kierunku Olimpu/Elizówki czy Szpitala Jaczewskiego, to trzeba jechać na Dworzec Główny PKS  albo i Plac Litewski...

Avatar
coolEjaż / 28 sierpnia 2015 o 18:53
0

Linię 39 (póżniej 57) wydłużyć do przystanku kolejowego "Lublin -Zadębie" i tam zrobić pętlę autobusową -wtedy kolej i MPK/ZTM na tym by skorzystały... Więcej ludzi jeździło by koleją z Lublina do Lubartowa/Parczewa i ich sąsiednie wioski.

Avatar
pavvel / 28 sierpnia 2015 o 18:24
0

Ta "rewolucja" to ogryzek tego co powinno być zmienione. Najważniejsze zmiany takie jak skrócenie i wyprostowanie linii np.13, 26 czy 39 nie przeszły. Więc dalej bez najmniejszego sensu gros linii będzie dalej kluczyć bo ktoś może z nich skorzysta. Tylko prawda jest tak, że np, na 26 przegubowiec (których w Lublinie jest za mało) na odcinku od os. Widok do Węglina się po prostu marnuje.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 17:25
0
Na Zemborzyckiej i Diamentowej powieszono druty dla trajtków za grube miliony, żeby 17 zastąpić trolejbusem 160?
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2015 o 21:27
0
Linia 73 to pierwszy kandydat do likwidacji lub zmiany trasy,kto będzie tym jeździł ????? Może z Abramowic Prywatnych kilka osób na FELIN lub przesiadka na 3 na ul.Głuskiej . Ale do Mickiewicz i na Wyzwolenia -POWIETRZE. Przewidywany czas likwidacji lub korekty to 1-październik...... MOIM ZDANIEM 16 POWINNA JEŹDZIĆ W NIEDZIELĘ a nie 73.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:24
0
Klima jak klima 21wiek i tak niekazdy kierowca włączł jak zwruciłem uwage to wzrokiem by mnie zabił włączył na minimum oszczędnośći paliwa do swego auta musi mieć a ty płac .A co bendzie w zimie klima włączą bo powiedza że muszą temperature wytównać ...........
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:20
0
CO za DEBIL lub ILE ZAPŁACNO DEBILOWI ZA ZMIANĘ linji mam na myśli 17 była w pożądku z czechowa na czuby JEDEN NORMALNY LOTTTTTTTTTTT atera muszę dawać zarabić mpk 2razy ,A 44 tez było w pożąsiu kilka razy jezdziłem .były protesty na łamach gazet i sugestje i coto dało nic.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 21:05
0
och jaki ten pan Malec dowcipny! ti ti ti ''zaprzyjaznic sie z rozkladami'' i 'przyzwyczajenia ludzi do tras np 39, 44''-nie przyzwyczajenia tylko praktyka i szybkie polaczenia!!!!!!!!!!!!!! będą obserwować nowe polaczenia.......a wystarczyło zapytać ludzi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej!!!! wszystkie zmiany po to , aby kasowac wiecej biletow! niech oddadza 44 na A.Krajowej!!! i po jaka ch....ere bylo zamieniac trase 17 z tym trolejbusem? wystarczylo przedluzyc 17 z widoku na porebe. brakowalo takiego polączenia bardzo ,ale te wymyslone (wymyslone?) zmiany to glupota. nowe pojazdy! NIEKTORE nawet z klimą!!!!!!! WSZYSTKIE powinny byc z klimą!i to WŁĄCZANĄ w upały!!dzis w 29 dziecko płakało ze mu goraco i prawie zwymiotowało, a przejachalo tylko dwa przystanki!!! a oni wi-fi darmowe ludziom wciskaja- po co?? mam sobie dzieki temu wlaczyc w telefonie filmik z zawieja sniezna latem ,zeby bylo chlodniej, a z ogniskiem zima dla ogrzania?
och jaki ten pan Malec dowcipny! ti ti ti ''zaprzyjaznic sie z rozkladami'' i 'przyzwyczajenia ludzi do tras np 39, 44''-nie przyzwyczajenia tylko praktyka i szybkie polaczenia!!!!!!!!!!!!!! będą obserwować nowe polaczenia.......a wystarczyło zapytać ludzi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej!!!! wszystkie zmiany po to , aby kasowac wiecej biletow! niech oddadza 44 na A.Krajowej!!! i po jaka ch....ere bylo zamieniac trase 17 z tym trolejbusem? wystarczylo przedluzyc 17 z widoku na porebe. brakowalo ta... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:30
0
Linia 44, która cała masa studentów z czubów jeździła na Polibudę, została ucięta, nie no pomysły urzędnicze, bez uwzględnienia lokalnej społeczności są po prostu głupie.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 20:26
0
pavvel to obejrzyj sobie monitoring z autobusów, i nie pisz bzdur pod dyktando dyrektora ztm-u, zobacz ile ludzi wsiada i wysiada na przystankach za Widokiem i potem pisz urzedasku.
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 28 sierpnia 2015 o 19:01
0

MPK/ZTM powinno rozważyć "budowę" nowego przystanku na ul.Podzamcze -zaraz obok (za trawnikiem) "na wysokości" przystanku "Plac Singera 02". Sądzę, że zdecydowanie upłynniło by to (usprawniło) przejazd autobusem od strony Ronda Berbeckiego w kierunku Al.Spółdzielczości Pracy. Linia 36 zbyt rzadko jeździ -i aby dojechać w kierunku Olimpu/Elizówki czy Szpitala Jaczewskiego, to trzeba jechać na Dworzec Główny PKS  albo i Plac Litewski...

Avatar
coolEjaż / 28 sierpnia 2015 o 18:53
0

Linię 39 (póżniej 57) wydłużyć do przystanku kolejowego "Lublin -Zadębie" i tam zrobić pętlę autobusową -wtedy kolej i MPK/ZTM na tym by skorzystały... Więcej ludzi jeździło by koleją z Lublina do Lubartowa/Parczewa i ich sąsiednie wioski.

Avatar
pavvel / 28 sierpnia 2015 o 18:24
0

Ta "rewolucja" to ogryzek tego co powinno być zmienione. Najważniejsze zmiany takie jak skrócenie i wyprostowanie linii np.13, 26 czy 39 nie przeszły. Więc dalej bez najmniejszego sensu gros linii będzie dalej kluczyć bo ktoś może z nich skorzysta. Tylko prawda jest tak, że np, na 26 przegubowiec (których w Lublinie jest za mało) na odcinku od os. Widok do Węglina się po prostu marnuje.

Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 17:25
0
Na Zemborzyckiej i Diamentowej powieszono druty dla trajtków za grube miliony, żeby 17 zastąpić trolejbusem 160?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 0 1

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 0

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 4

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 575 55

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!