Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2011 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Odwołana debata na UMCS. Kabaciński i Kowalski krytykują uczelnię

0 60 A A
Michał Kabaciński: Nie jest dobrze, że uczelnia dała się wciągnąć w podział: z kim można rozmawiać,
Michał Kabaciński: Nie jest dobrze, że uczelnia dała się wciągnąć w podział: z kim można rozmawiać,

UMCS odwołał zaplanowaną na dziś debatę rzecznika ONR z posłem Ruchu Palikota. Decyzję podjęła opiekunka koła naukowego po interwencji "Gazety Wyborczej”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poleć


Spotkanie chciało zorganizować Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS. Na Wydziale Politologii mieli się spotkać Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota i Marian Kowalski, rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego - organizacji znanej z nacjonalistycznych i antysemickich poglądów.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konfrontacji dwóch środowisk toczących walkę na ulicach Warszawy 11 listopada – zachęcali organizatorzy. I pytali: Nasi goście przedstawią swoje racje dotyczące marszu. Kto wygra tę batalię?

Tego już się nie dowiemy. Prof. Iwona Hofman, kierownik Zakładu Dziennikarstwa i opiekunka koła, o planowanej debacie dowiedziała się od dziennikarza lubelskiej "Gazety Wyborczej”. Zapytał ją, czy warto zapraszać na uniwersytet ludzi ze środowiska, które na manifestacjach skanduje "pedały won”?

– To niedopuszczalne, aby przedstawiciel ONR zabierał głos na naszej uczelni – powiedziała prof. Hofman i odwołała spotkanie.

Nam powiedziała, że zdecydowała o odwołaniu debaty z dwóch powodów: – Pierwszy jest formalny: jestem opiekunem koła i powinnam być poinformowana o tej debacie, a nie byłam. Zwykle konsultujemy też, kogo zapraszamy. Uważam, że aula Wydziału Politologii nie jest miejscem na prezentowanie poglądów ONR.
Mimo to rzecznik ONR planuje pojawić się dziś na UMCS. – Zamierzam stawić się w wyznaczonym miejscu i czasie – zapowiada Marian Kowalski.

– Ja też przyjdę – mówi Michał Kabaciński. I dodaje, że decyzja o odwołaniu debaty jest dla niego niezrozumiała. – Bardziej bym się spodziewał, że ONR nie będzie chciał z nami rozmawiać, niż że uczelnia podejmie taką decyzję. Uniwersytet jest miejscem neutralnym, najlepszym do dyskusji. Nie jest dobrze, że uczelnia dała się wciągnąć w podział: z kim można rozmawiać, a z kim nie.

Według Kowalskiego, debata została odwołana, bo interweniowała "Gazeta Wyborcza”. – Po wydarzeniach 11 listopada, po tym jak ONR się zachowuje, uniwersytet to chyba nie jest miejsce dla takich ludzi – tłumaczy Małgorzata Bielecka-Hołda, redaktor naczelna lubelskiej "GW”.

11 listopada w Warszawie
Z okazji Święta Niepodległości w Warszawie odbył się wiec "Kolorowa Niepodległa”, zorganizowany przez Porozumienie 11 listopada, a także "Marsz Niepodległości”, zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską. W wyniku starć demonstrantów z policją zatrzymano 210 osób, w tym ponad 90 obcokrajowców, m.in. grupę antyfaszystów z Niemiec. Rannych zostało ponad 70 osób, w tym 40 policjantów.
Wczoraj wieczorem na adres redakcji dostaliśmy list otwarty od studentki UMCS skierowany do prof. Iwony Hofman.

Szanowna Pani Profesor

W niniejszym liście wyrażam swoje rozczarowanie Pani postawą w związku z odwołaniem debaty Rzecznika ONR z Posłem Ruchu Poparcia Palikota. Swoim działaniem przeczy Pani zasadom wolności słowa i poglądów, które to właśnie na Uniwersytecie powinny być w sposób szczególny respektowane. Z informacji podawanych przez media wynika, iż swoją decyzję podjęła Pani po interwencji lewicowego medium jakim jest Gazeta Wyborcza, a Pani zastrzeżenia budziła głównie osoba rzecznika ONR Pana Mariana Kowalskiego. W tym miejscu właściwe wydaje się przytoczyć słowa socjologa dr Bogdana Więckiewicza: "Mamy teraz do czynienia z pewnego rodzaju terrorem związanym z poprawnością polityczną. Mówi się o tolerancji, ale tylko wobec tych, którzy mają poglądy liberalno-lewicowe. Każdy natomiast, kto ma inne przekonania, uważany jest za osobę nietolerancyjną ". Nie muszę chyba dodawać, że po zamieszkach w Warszawie podczas Święta Niepodległości temat debaty i zdania zaproszonych Uczestników reprezentujących poniekąd strony starć są niezmiernie ciekawe, również od strony naukowej.

Nadto, podjęta przez Panią decyzja nie ma podstaw prawnych. Art. 12 Konstytucji RP zapewnia wolność tworzenia "stowarzyszeń, ruchów obywatelskich i dobrowolnych zrzeszeń". Art. 13 Konstytucji RP mówi z kolei, że zakazane jest istnienie organizacji "odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych których działalność dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową (...).

Tymczasem organizacja funkcjonująca pod nazwą ONR jest zarejestrowana jako stowarzyszenie już od 2003 r. Innymi słowy niezawisły sąd nie dopatrzył się aby ONR był organizacją odwołującą się do faszyzmu, nazizmu, nawoływał do nienawiści i tak dalej. Pytam zatem na jakiej podstawie odwołała Pani dyskusję rzecznika ONR z posłem z RPP ? W Konstytucji można znaleźć jeszcze jeden przepis mianowicie Art. 32 ust. 2 który mówi, że Nikt nie moze być dyskryminowany w życiu (...) społecznym bez podania przyczyny, a to co Pani zrobiła - odwołała debatę ze względu na uczestnictwo rzecznika ONR bez podania przyczyny takiej decyzji - wyczerpuje ten przepis.

Z całym należnym szacunkiem, ale może warto zrezygnować ze stanowiska opiekuna studenckiego koła dziennikarskiego, a wolny czas poświęcić na zapoznanie się z podstawowymi przepisami Konstytucji RP.

(...)

z wyrazami szacunku
studentka Wydziału Prawa i Administracji UMCSSkomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemek Leniak / 3 grudnia 2011 r. o 10:30
0
[quote name='Studentka UMCS' timestamp='1322844322' post='565406']
.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologii (nie podpisuję się świadomie i z wiadomych względów)
[/quote]

Ano niestety Agnieszka Demczuk nie zajmuje się nauką jakakolwiek tylko ideologizacją studentów.
Jak już wspominałem znałem tę panią długo i dość dobrze i nie spodziewałem się że zostanie bolszewickim politrukiem, ale niezbadane są wyroki...
Niewątpliwie należy się jej ostra krytyka za jej działalność na wydziale, nie tylko zresztą jej bo ludzi którzy naukę zastępują sekciarskimi teoriami jest na tym wydziale niestety więcej - w samym Zakładzie Praw Człowieka jest ich kilkoro.
Grupa ta jest mocno powiązana ze środowiskiem Antify - np. wytrwałym jego promotorem jest mgr. (ile to lat pisze się doktorat?) Piotr Skrzypczak - nieformalny (bo na kocią łapę żyją) zięć Witolda Dąbrowskiego z TNN. To co napisałem pokazuje tez powiązania towarzysko rodzinne które chronią i dają specjalne przywileje wspomnianym pseudo-naukowcom.
Agnieszka o ile wiem prowadzi również zajęcia ze studentami i daje zaliczenia.
Zajęcia te to niestety typowa agitka a zaliczenie polega na udowodnieniu że się prywatnych poglądów politycznych Agnieszki nauczyło a nawet że się je podziela. Tolerancja dla takich praktyk na wydziale politologii jest powszechna niestety.
Od członków bolszewickiego syndykatu nikt nie wymaga jakiejkolwiek pracy naukowej nie mówiąc już o jakiejkolwiek uczciwości wobec studentów.
Niegdyś słynna była sprawa logika Kwiatkowskiego (który nie krył swych narodowych poglądów) i ja i Agnieszka zdawaliśmy u niego egzamin i chodziliśmy na jego wykłady na Prawie. Kwiatkowski zachowując swoje poglądy potrafił jednak wykładać i przedmiot który wykładać się zobowiązał czyli logikę. Na wydziale politologii przyjęto inną zasadę tu nie wykłada się przedmiotu ale zamiast niego właśnie prywatne poglądy wykładowców. Ich recepcję przez studentów wymusza się poprzez konieczność zaliczenia różnych takich politycznych przedmiotów, myślącym i niepokornym robi się problemy.
Studia na politologii UMCS są prowadzone metoda scholastyczną tyle że wtłacza się tam studentom treści bolszewickie.
Oczywiście przy takim programowym nastawieniu i praktyce nie ma miejsca na jakikolwiek pluralizm poglądów czy debaty różnych opcji politycznych.
możemy sobie o tym porozmawiać o ile tutejszy cenzor z antify się znów nie uaktywni zgodnie z jego bolszewickimi wytycznymi
pzdr.
[quote name='Studentka UMCS' timestamp='1322844322' post='565406']
.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologi... rozwiń
Avatar
Studentka UMCS / 2 grudnia 2011 r. o 17:45
0
[quote name='Albert' timestamp='1322674878' post='564678']
Nie było zgody na debatę = debata się nie odbyła.
I nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa.

To może ja pójdę na UMCS powiem "Otwierajcie aulę, bo będę przemawiał. A to że nikt tego nie chce to mnie już gówno obchodzi, bo to jest zamach na wolność słowa".

Jeśli tak wyobrażają sobie niektórzy wolność słowa - to może trochę najpierw się zastanowić. Bo to wszystko nie na tym polega.
[/quote]

Krytykuje Pan Pana Przemka Leniaka za to, że nie wie, co się działo przed Wydziałem i w ogóle nie ma pojęcia o zaistniałej sytuacji, szkoda tylko, że Pan również nie ma pojęcia o tym, co się wydarzyło. Był Pan przed Wydziałem tego dnia? Nie sądze.
I nie chodzi tu o to, że nie było zgody, bo nie pierwszy raz spotkanie odbywało się bez tak rozumianej "zgody". W związku z licznymi obowiązkami prof. Hofman, rzadko można ją "złapać" na Wydziale, więc praktyka była taka, że wysyłano poszczególnym osobom e-maile z odpowiednimi informacjami. Oczywście nikt nie jest w stanie sprawdzić, czy prof. Hofman faktycznie nie odczytała tego e-maila, choć dla mnie to żadne wytłumaczenie.

I choćby Pan bardzo chciał, to nie wejdzie samowolnie na aulę, nawet z bardzo mądrym i pouczającym przemówieniem np. na temat wolności słowa. Obaj Panowie (Kabaciński i Kowalski) zostali zaproszeni na Wydział, nie wtargnęli na niego, bo mieli taką ochotę. I właśnie studenci chcieli tego spotkania, chcieli poznać racje obu stron, bo dzięki temu mogą kształtować własne zdanie, gdzie indziej niż na uczelni powinny się ścierać przeciwstawne poglądy?

W takim razie proszę powiedzieć na czym, według Pana, polega wolność słowa? Może na tym, że wpuszczanie posła Biedronia jest ok, ale Kowalskiego już nie (nie oszukujmy się, nawet w swoich wypowiedziach prof. Hofman nie kryła, że nie odpowiada jej tylko obecność na Wydziale reprezentanta ONR)

A odnośnie Gazety Wyborczej, która według Pana nie miała nic wspólnego z całą sprawą - tutaj to mógł Pan najpierw sprawdzić, zanim się wypowiedział, bo to wskazuje na Pana totalne zaślepienie poprawnością "GW", a szkoda, że nie próbował Pan naprawdę poznać tej sprawy, niż kierując się swoimi sympatiamii. Może dla potwierdzenia swoich słów zacytuję fragment artykułu rzeczonej "GW" z 29.11.2011r. : "Na wydziale politologii UMCS udział w dyskusji miał dziś wziąć przedstawiciel ONR. Po zainteresowaniu się "Gazety" spotkaniem zostało ono odwołane."

Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10727352,Debata_posla_Ruchu_Palikota_z_ONR_na_UMCS_odwolana_.html#ixzz1fOaLacna

Pozostawiam to Pana własnej interpretacji.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologii (nie podpisuję się świadomie i z wiadomych względów)
[quote name='Albert' timestamp='1322674878' post='564678']
Nie było zgody na debatę = debata się nie odbyła.
I nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa.

To może ja pójdę na UMCS powiem "Otwierajcie aulę, bo będę przemawiał. A to że nikt tego nie chce to mnie już gówno obchodzi, bo to jest zamach na wolność słowa".

Jeśli tak wyobrażają sobie niektórzy wolność słowa - to może trochę najpierw się zastanowić. Bo to wszystko nie na tym polega.
[/quote]

Kry... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 23:36
0
[quote name='Przemek Leniak' timestamp='1322752190' post='564997']
to jest was dwu towarzysze?
:P:P
[/quote]

A was tez dwoch?
http://www.youtube.com/watch?v=nn1ITu7X9hw
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 22:50
0
Pragnę zwrócic uwagę administratorowi z Antify że cenzorowanie publicznie znanych informacji dotyczacych wydziału praw człowieka jak również lubelskich celebrytów szczególnie przez aktywnego członka bandyckiej organizacji zwanej Antifą to jest lekkie przegięcie
Ciekaw jestem czy redakcja wie że po godzinach działasz jako bandzior i dodatkowo to samo robisz w pracy
jeszcze jedna taka edycja i zrobię z tego sprawę panie Pawle Buczkowski
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-LPwyiuKdAho/Ttf2GWTDZxI/AAAAAAAACnw/d2HK-Oje1m0/s640/Image1.jpg[/img]
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 17:33
0
Oczywiście Kitlińskiego który gloryfikuje terroryzm Antify nikt z Wydziału politologii nie wyprosi - chodzi przecie o taka przemoc która jest bliska sercu Hofmanowej i Janusza
a Kitlińskiego gloryfikujacego terroryzm antify (która jest po części właśnie takim homo nazizmem) pokazać łatwo choćby w ITVL czyni to on bez żenady: tu masz[url="http://www.itvl.pl/news/poranne-ptaszki-o-tolerancji--narodowosci-i-swietowaniu"] link[/url]
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 17:06
0
Ależ oczywiście że nazizm przejdzie tyle że w wersji pedalskiej...
pedalskiej bo nie o homoseksualizm tu idzie ale o to że kultywowania pamięci Ernsta Rohma w środowisku KPH nikt przecie nie będzie ścigać bo ona jest przecie słuszna i wspierana przez HFPC i Wydział politologii i Bielecką Hołde i Michnika nawet:
[url="http://polgej.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5381"]idea państwa żołnierzy, w którym to państwie czynni homoseksualiści sprawowaliby faktyczną, najwyższą władzę[/url]
tekst do którego podałem tu linka sasiaduje z prezentacja kandydata do PE niejakiego Łukasza Marka Pałuckiego który o dziwo należał do taj samej partii co lubelski Kitliński współpracował z Krytyka polityczną etc etc...
kliknij sobie na dole dwa razy w słowo następny i co zobaczysz?
[url="http://polgej.pl/ludzie-mainmenu-50/5343-pukasz-pasucki-nasz-kandydat-do-pe.html"]relkamę aktywisty Amnesty International[/url]
kiedyś zwracałem uwagę owemu jegomościowi że może tak sąsiedztwo jego reklamy wyborczej z tekstem gloryfikujacym nazistę jest nieco nie na miejscu - zwracałem uwagę publicznie na forum...
i zgadnij co spotkało mój wpis ;-)
Tak wiec nazizm przejdzie tyle że przyniesie go Biedroń jakiś...
a temu nazizmowi drzwi politologii otworzy zapewne Agnieszka D.
[img]http://www.eioba.pl/files/user453/tolerancjaczyniwolnym.gif[/img]
wiele elementów głównego nurtu gejowskiego - fetyszystyczny kult ciała, siły, okrucieństwa i autorytetów - może posłużyć za bagniste podłoże, na którym rozkwitnie faszystowski wirus.
Wiecej: [url="http://www.eioba.pl/a/1ty8/nazi-geje#ixzz1fIhbLu2r"]http://www.eioba.pl/a/1ty8/nazi-geje#ixzz1fIhbLu2r[/url]
Ależ oczywiście że nazizm przejdzie tyle że w wersji pedalskiej...
pedalskiej bo nie o homoseksualizm tu idzie ale o to że kultywowania pamięci Ernsta Rohma w środowisku KPH nikt przecie nie będzie ścigać bo ona jest przecie słuszna i wspierana przez HFPC i Wydział politologii i Bielecką Hołde i Michnika nawet:
[url="http://polgej.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5381"]idea państwa żołnierzy, w którym to państwie czynni homoseksualiści sprawowaliby faktyczną, najwyższą władzę[/url]
tekst do któ... rozwiń
Avatar
Faszyzm nie przejdzie / 1 grudnia 2011 r. o 16:24
0
http://www.youtube.com/watch?v=OkYNJdN7xCM
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 16:24
0
o to widzę że cała odnowiona 64 dywizja WW NKWD się stawiła...
czy uruchamiacie już Majdanek?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 16:18
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/debaty-nie-bylo-umcs-sie-skompromitowal-t54916/page__st__40
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 16:09
0
to jest was dwu towarzysze?
:P:P
Avatar
Przemek Leniak / 3 grudnia 2011 r. o 10:30
0
[quote name='Studentka UMCS' timestamp='1322844322' post='565406']
.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologii (nie podpisuję się świadomie i z wiadomych względów)
[/quote]

Ano niestety Agnieszka Demczuk nie zajmuje się nauką jakakolwiek tylko ideologizacją studentów.
Jak już wspominałem znałem tę panią długo i dość dobrze i nie spodziewałem się że zostanie bolszewickim politrukiem, ale niezbadane są wyroki...
Niewątpliwie należy się jej ostra krytyka za jej działalność na wydziale, nie tylko zresztą jej bo ludzi którzy naukę zastępują sekciarskimi teoriami jest na tym wydziale niestety więcej - w samym Zakładzie Praw Człowieka jest ich kilkoro.
Grupa ta jest mocno powiązana ze środowiskiem Antify - np. wytrwałym jego promotorem jest mgr. (ile to lat pisze się doktorat?) Piotr Skrzypczak - nieformalny (bo na kocią łapę żyją) zięć Witolda Dąbrowskiego z TNN. To co napisałem pokazuje tez powiązania towarzysko rodzinne które chronią i dają specjalne przywileje wspomnianym pseudo-naukowcom.
Agnieszka o ile wiem prowadzi również zajęcia ze studentami i daje zaliczenia.
Zajęcia te to niestety typowa agitka a zaliczenie polega na udowodnieniu że się prywatnych poglądów politycznych Agnieszki nauczyło a nawet że się je podziela. Tolerancja dla takich praktyk na wydziale politologii jest powszechna niestety.
Od członków bolszewickiego syndykatu nikt nie wymaga jakiejkolwiek pracy naukowej nie mówiąc już o jakiejkolwiek uczciwości wobec studentów.
Niegdyś słynna była sprawa logika Kwiatkowskiego (który nie krył swych narodowych poglądów) i ja i Agnieszka zdawaliśmy u niego egzamin i chodziliśmy na jego wykłady na Prawie. Kwiatkowski zachowując swoje poglądy potrafił jednak wykładać i przedmiot który wykładać się zobowiązał czyli logikę. Na wydziale politologii przyjęto inną zasadę tu nie wykłada się przedmiotu ale zamiast niego właśnie prywatne poglądy wykładowców. Ich recepcję przez studentów wymusza się poprzez konieczność zaliczenia różnych takich politycznych przedmiotów, myślącym i niepokornym robi się problemy.
Studia na politologii UMCS są prowadzone metoda scholastyczną tyle że wtłacza się tam studentom treści bolszewickie.
Oczywiście przy takim programowym nastawieniu i praktyce nie ma miejsca na jakikolwiek pluralizm poglądów czy debaty różnych opcji politycznych.
możemy sobie o tym porozmawiać o ile tutejszy cenzor z antify się znów nie uaktywni zgodnie z jego bolszewickimi wytycznymi
pzdr.
[quote name='Studentka UMCS' timestamp='1322844322' post='565406']
.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologi... rozwiń
Avatar
Studentka UMCS / 2 grudnia 2011 r. o 17:45
0
[quote name='Albert' timestamp='1322674878' post='564678']
Nie było zgody na debatę = debata się nie odbyła.
I nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa.

To może ja pójdę na UMCS powiem "Otwierajcie aulę, bo będę przemawiał. A to że nikt tego nie chce to mnie już gówno obchodzi, bo to jest zamach na wolność słowa".

Jeśli tak wyobrażają sobie niektórzy wolność słowa - to może trochę najpierw się zastanowić. Bo to wszystko nie na tym polega.
[/quote]

Krytykuje Pan Pana Przemka Leniaka za to, że nie wie, co się działo przed Wydziałem i w ogóle nie ma pojęcia o zaistniałej sytuacji, szkoda tylko, że Pan również nie ma pojęcia o tym, co się wydarzyło. Był Pan przed Wydziałem tego dnia? Nie sądze.
I nie chodzi tu o to, że nie było zgody, bo nie pierwszy raz spotkanie odbywało się bez tak rozumianej "zgody". W związku z licznymi obowiązkami prof. Hofman, rzadko można ją "złapać" na Wydziale, więc praktyka była taka, że wysyłano poszczególnym osobom e-maile z odpowiednimi informacjami. Oczywście nikt nie jest w stanie sprawdzić, czy prof. Hofman faktycznie nie odczytała tego e-maila, choć dla mnie to żadne wytłumaczenie.

I choćby Pan bardzo chciał, to nie wejdzie samowolnie na aulę, nawet z bardzo mądrym i pouczającym przemówieniem np. na temat wolności słowa. Obaj Panowie (Kabaciński i Kowalski) zostali zaproszeni na Wydział, nie wtargnęli na niego, bo mieli taką ochotę. I właśnie studenci chcieli tego spotkania, chcieli poznać racje obu stron, bo dzięki temu mogą kształtować własne zdanie, gdzie indziej niż na uczelni powinny się ścierać przeciwstawne poglądy?

W takim razie proszę powiedzieć na czym, według Pana, polega wolność słowa? Może na tym, że wpuszczanie posła Biedronia jest ok, ale Kowalskiego już nie (nie oszukujmy się, nawet w swoich wypowiedziach prof. Hofman nie kryła, że nie odpowiada jej tylko obecność na Wydziale reprezentanta ONR)

A odnośnie Gazety Wyborczej, która według Pana nie miała nic wspólnego z całą sprawą - tutaj to mógł Pan najpierw sprawdzić, zanim się wypowiedział, bo to wskazuje na Pana totalne zaślepienie poprawnością "GW", a szkoda, że nie próbował Pan naprawdę poznać tej sprawy, niż kierując się swoimi sympatiamii. Może dla potwierdzenia swoich słów zacytuję fragment artykułu rzeczonej "GW" z 29.11.2011r. : "Na wydziale politologii UMCS udział w dyskusji miał dziś wziąć przedstawiciel ONR. Po zainteresowaniu się "Gazety" spotkaniem zostało ono odwołane."

Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10727352,Debata_posla_Ruchu_Palikota_z_ONR_na_UMCS_odwolana_.html#ixzz1fOaLacna

Pozostawiam to Pana własnej interpretacji.

Odnośnie dr Agnieszki Demczuk to wystosowała do nas (studentów) wykład na temat słuszności zapraszania posła Biedronia, który powinien być dla nas ekspertem oraz głupoty studentów, którzy wymyślili spotkanie Kabacińskiego z Kowalskim. Jak dla mnie to jest dziwne pojmowanie "wolności słowa".

Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających się i wymienionych powyżej

Studentka Wydziału Politologii (nie podpisuję się świadomie i z wiadomych względów)
[quote name='Albert' timestamp='1322674878' post='564678']
Nie było zgody na debatę = debata się nie odbyła.
I nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa.

To może ja pójdę na UMCS powiem "Otwierajcie aulę, bo będę przemawiał. A to że nikt tego nie chce to mnie już gówno obchodzi, bo to jest zamach na wolność słowa".

Jeśli tak wyobrażają sobie niektórzy wolność słowa - to może trochę najpierw się zastanowić. Bo to wszystko nie na tym polega.
[/quote]

Kry... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 23:36
0
[quote name='Przemek Leniak' timestamp='1322752190' post='564997']
to jest was dwu towarzysze?
:P:P
[/quote]

A was tez dwoch?
http://www.youtube.com/watch?v=nn1ITu7X9hw
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 22:50
0
Pragnę zwrócic uwagę administratorowi z Antify że cenzorowanie publicznie znanych informacji dotyczacych wydziału praw człowieka jak również lubelskich celebrytów szczególnie przez aktywnego członka bandyckiej organizacji zwanej Antifą to jest lekkie przegięcie
Ciekaw jestem czy redakcja wie że po godzinach działasz jako bandzior i dodatkowo to samo robisz w pracy
jeszcze jedna taka edycja i zrobię z tego sprawę panie Pawle Buczkowski
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-LPwyiuKdAho/Ttf2GWTDZxI/AAAAAAAACnw/d2HK-Oje1m0/s640/Image1.jpg[/img]
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 17:33
0
Oczywiście Kitlińskiego który gloryfikuje terroryzm Antify nikt z Wydziału politologii nie wyprosi - chodzi przecie o taka przemoc która jest bliska sercu Hofmanowej i Janusza
a Kitlińskiego gloryfikujacego terroryzm antify (która jest po części właśnie takim homo nazizmem) pokazać łatwo choćby w ITVL czyni to on bez żenady: tu masz[url="http://www.itvl.pl/news/poranne-ptaszki-o-tolerancji--narodowosci-i-swietowaniu"] link[/url]
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 17:06
0
Ależ oczywiście że nazizm przejdzie tyle że w wersji pedalskiej...
pedalskiej bo nie o homoseksualizm tu idzie ale o to że kultywowania pamięci Ernsta Rohma w środowisku KPH nikt przecie nie będzie ścigać bo ona jest przecie słuszna i wspierana przez HFPC i Wydział politologii i Bielecką Hołde i Michnika nawet:
[url="http://polgej.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5381"]idea państwa żołnierzy, w którym to państwie czynni homoseksualiści sprawowaliby faktyczną, najwyższą władzę[/url]
tekst do którego podałem tu linka sasiaduje z prezentacja kandydata do PE niejakiego Łukasza Marka Pałuckiego który o dziwo należał do taj samej partii co lubelski Kitliński współpracował z Krytyka polityczną etc etc...
kliknij sobie na dole dwa razy w słowo następny i co zobaczysz?
[url="http://polgej.pl/ludzie-mainmenu-50/5343-pukasz-pasucki-nasz-kandydat-do-pe.html"]relkamę aktywisty Amnesty International[/url]
kiedyś zwracałem uwagę owemu jegomościowi że może tak sąsiedztwo jego reklamy wyborczej z tekstem gloryfikujacym nazistę jest nieco nie na miejscu - zwracałem uwagę publicznie na forum...
i zgadnij co spotkało mój wpis ;-)
Tak wiec nazizm przejdzie tyle że przyniesie go Biedroń jakiś...
a temu nazizmowi drzwi politologii otworzy zapewne Agnieszka D.
[img]http://www.eioba.pl/files/user453/tolerancjaczyniwolnym.gif[/img]
wiele elementów głównego nurtu gejowskiego - fetyszystyczny kult ciała, siły, okrucieństwa i autorytetów - może posłużyć za bagniste podłoże, na którym rozkwitnie faszystowski wirus.
Wiecej: [url="http://www.eioba.pl/a/1ty8/nazi-geje#ixzz1fIhbLu2r"]http://www.eioba.pl/a/1ty8/nazi-geje#ixzz1fIhbLu2r[/url]
Ależ oczywiście że nazizm przejdzie tyle że w wersji pedalskiej...
pedalskiej bo nie o homoseksualizm tu idzie ale o to że kultywowania pamięci Ernsta Rohma w środowisku KPH nikt przecie nie będzie ścigać bo ona jest przecie słuszna i wspierana przez HFPC i Wydział politologii i Bielecką Hołde i Michnika nawet:
[url="http://polgej.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5381"]idea państwa żołnierzy, w którym to państwie czynni homoseksualiści sprawowaliby faktyczną, najwyższą władzę[/url]
tekst do któ... rozwiń
Avatar
Faszyzm nie przejdzie / 1 grudnia 2011 r. o 16:24
0
http://www.youtube.com/watch?v=OkYNJdN7xCM
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 16:24
0
o to widzę że cała odnowiona 64 dywizja WW NKWD się stawiła...
czy uruchamiacie już Majdanek?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 16:18
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/debaty-nie-bylo-umcs-sie-skompromitowal-t54916/page__st__40
Avatar
Przemek Leniak / 1 grudnia 2011 r. o 16:09
0
to jest was dwu towarzysze?
:P:P
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zaliczyła udany debiut we wspinaczce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka do końca nie była pewna awansu, ale ostatecznie wykonała założony cel – triumfowała w swojej koronnej konkurencji i weszła do finału

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Sprawca brutalnej zbrodni w Lubartowie pozostanie w areszcie. Lubelski sąd nie zgodził się na zwolnienie nożownika. Mężczyzna na ulicy w centrum miasta zaatakował i zabił byłą żonę.

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”
galeria

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”

Nawet 12 lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który wyprzedzając „na trzeciego” doprowadził do śmiertelnego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Medalowa środa naszych zawodników w Tokio. Kolejny krążek wywalczył Patryk Dobek, który był trzeci w finale biegu na 800 metrów.

Tokio 2020: Znowu dwa medale w rzucie młotem. Wojciech Nowicki ze złotem, brąz Pawła Fajdka

Tokio 2020: Znowu dwa medale w rzucie młotem. Wojciech Nowicki ze złotem, brąz Pawła Fajdka

Polski młot znowu latał na igrzyskach w Tokio daleko. W środę Wojciech Nowicki od pierwszej kolejki prowadził i w wielkim stylu okazał się najlepszy. Paweł Fajdek długo próbował dostać się na podium i wreszcie się udało. Ostatecznie były zawodnik Agrosu Zamość wywalczył brązowy krążek.

Konkurs Street Dance w Ogrodzie Saskim
14 sierpnia 2021, 11:00

Konkurs Street Dance w Ogrodzie Saskim

Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca zapraszają na zawody taneczne w Street Dance, które rozpoczną się 14 sierpnia o godz. 11.

Minister zdrowia zapowiada, kiedy w Polsce będą wprowadzone obostrzenia. Stawia warunek

Minister zdrowia zapowiada, kiedy w Polsce będą wprowadzone obostrzenia. Stawia warunek

Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia. Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień – zapowiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski. Przypomniał, że wśród takich regionów są obecnie m.in. Podlasie, Podkarpacie i Lubelszczyzna.

Miliony na kapitał obrotowy i OZE dla lubelskiego
galeria

Miliony na kapitał obrotowy i OZE dla lubelskiego

Dodatkowe 3 mln zł na kapitał obrotowy oraz ponad 2,8 mln zł na kolejne inwestycje w OZE otrzymają lubelscy przedsiębiorcy. Będzie to możliwe dzięki decyzjom Zarządu Województwa Lubelskiego o przeznaczeniu dodatkowych środków na dofinansowanie kolejnych projektów. Środki otrzymają projekty z list rezerwowych konkursów organizowanych przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Lublin: Kilkanaście budynków przy ul. Turystycznej ma pójść do rozbiórki

Lublin: Kilkanaście budynków przy ul. Turystycznej ma pójść do rozbiórki

Przy ul. Turystycznej zanosi się na wielką rozbiórkę. Jedna z firm budowlanych zamierza zburzyć stare zabudowania niedaleko centrum handlowego.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie. Mężczyzna cofał i najechał ciągnikiem na swoją żonę

Tragiczny wypadek w gospodarstwie. Mężczyzna cofał i najechał ciągnikiem na swoją żonę

82-letni mieszkaniec gm. Tyszowiec (pow. tomaszowski) cofał ciągnikiem rolniczym i nie zauważył swojej o 10 lat młodszej żony, która była za pojazdem. Niestety, kobieta zginęła.

Największe dmuchane tory przeszkód znów w Puławach
7 sierpnia 2021, 14:00

Największe dmuchane tory przeszkód znów w Puławach

W najbliższą sobotę o godz. 14 w Marinie Puławy już po raz drugi pojawią się największe dmuchane tory przeszkód w Europie. To gratka dla całych rodzin.

Łęczna nie otrzyma rządowego wsparcia. Ale i tak zbuduje nową drogę i rondo

Łęczna nie otrzyma rządowego wsparcia. Ale i tak zbuduje nową drogę i rondo

Mimo braku pomocy rządowej, w Łęcznej powstaje nowa droga i rondo. Samorządowcy zaparli się i na budowę wyłożą pieniądze z miejskiej kasy. Inwestycja już ruszyła

Balony wracają do Nałęczowa. Dzisiaj rozpoczną się międzynarodowe zawody

Balony wracają do Nałęczowa. Dzisiaj rozpoczną się międzynarodowe zawody

Dziś rozpoczynają się 16. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Prezentacja załóg o godzinie 21 przed sanatorium „Książę Józef”. Loty zawodnicze potrwają do soboty. Tego samego dnia zaplanowano pokaz zespołu akrobacyjnego „Orlik”

Lublin: Miejski rower traci rozpęd. Liczba wypożyczeń spadła nawet o połowę

Lublin: Miejski rower traci rozpęd. Liczba wypożyczeń spadła nawet o połowę

Po wprowadzeniu opłaty za każdy przejazd, nawet najkrótszy, o połowę spadła liczba wypożyczeń w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Oficjalne dane Urzędu Miasta potwierdzają rowerowi aktywiści

Tokio 2020. Świetny debiut lublinianki Aleksandry Mirosław na igrzyskach. Jest wygrana, blisko rekordu świata

Tokio 2020. Świetny debiut lublinianki Aleksandry Mirosław na igrzyskach. Jest wygrana, blisko rekordu świata

Znakomity debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zaliczyła lublinianka Aleksandra Mirosław. W eliminacjach konkurencji na czas zawodniczka klubu KW Kotłownia Lublin była najlepsza i otarła się nawet o rekord świata

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Dom -> Wyposażenie -> Sprzedam

Windy Schodowe, Krzesła, Platformy

cała Polska

10,00 zł

Nieruchomości -> Sprzedam -> Inne

Syndyk sprzeda udział w nieruchomości

Lublin

14 000,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

Migomat siłowy

Lublin

0,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

pługi 5 skibowe

Lublin

0,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

kosiarka rotacyjna

Lublin

0,00 zł

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.