Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2009 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Olga ucieka śmierci. Możesz pomóc jej żyć

0 7 A A

Na Ukrainie nie dawano jej szans, leczenie nie przynosiło skutków. W Lublinie chora na raka 15-letnia Olga znalazła pomoc, jej stan się poprawia. Ale na leczenie potrzebne są pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Olga przyjechała z mamą do Polski w ubiegłym roku. O chorobie dowiedziały się we wrześniu. - Pochodzimy ze Lwowa, a w tamtejszej klinice terapia nie przynosiła efektów. Na Ukrainie białaczka to wyrok śmierci - mówi Zina Duszhko, mama Olgi. - Nie chcieliśmy czekać na najgorsze. Zaczęliśmy szukać pomocy. I znaleźliśmy ją w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie.

W ciągu jednego dnia udało się im załatwić wizy i już nocą były w szpitalu. Lekarze od razu zajęli się dziewczynką. Okazało się, że koszt leczenia nie będzie mały. - Wyniesie około 400 tysięcy zł - mówi Agnieszka Osińska, rzecznik DSK.

Blisko 150 tysięcy udało się zebrać. Rodzina chorej sprzedała wszystko, co tylko się dało. Pomagają im przyjaciele. Ale to wciąż mało.

- Bardzo się cieszę, że powoli wracam do zdrowia - mówi Olga. Jest wyczerpana. Przechodzi właśnie trzeci etap chemioterapii. Mimo tego na jej twarzy gości uśmiech. - Tęsknię za przyjaciółmi. Nie mam ich wielu, ale są dla mnie jak rodzina. Zawsze mogę na nich liczyć. Wysyłamy sobie SMS-y - mówi dziewczyna.

Olga cały czas przebywa z mamą. - Na Ukrainie nie byłoby to możliwe. Na oddziale z szesnastoma salami są tylko dwie pielęgniarki, rodzice mogą jedynie odwiedzać swoje dzieci. O przebywaniu z nimi dłużej nie ma mowy - mówi pani Zina. - U was jest inaczej. Nie dość, że opieka jest bardzo dobra, to jeszcze mogę być przy córce.

Mama Olgi mieszka w przyszpitalnym hotelu. Nie płaci za pokój - kiedy kierownictwo hotelu dowiedziało się o kosztach leczenia jej córki, zrezygnowało z pieniędzy. Także rodzice innych dzieci z oddziału onkologii pomagają Ukraince. - Nawet gdy jedziemy do domu, to dzwonią i pytają czy wszystko w porządku, czy mamy co jeść - mówi mama Olgi. - To niemal druga rodzina. W Polsce nikogo bliskiego nie mamy.

Lekarze są dobrej myśli, a Olga już nie może doczekać się wakacji. To właśnie wtedy ma się zakończyć jej leczenie. Później będą już tylko wizyty kontrolne.

- Nie lubię siedzieć w miejscu - mówi Olga. - Leżąc w szpitalu staram się nie marnować czasu. Nie mogę chodzić z innymi dziećmi na lekcje, ale sama czytam książki.

W przerwach między etapami chemioterapii Olga odzyskuje sprawność. - To bardzo żywotne dziecko - cieszy się jej mama.


Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 23:01
0
Proszę dać sobie spokój, do takich ludzi nic nie dociera, potrafią tylko krytykować i nic poza tym nie dając nic od siebie.
Mogę się załozyć, że autor tego postu nigdy nikomu nie pomógł a ma najwiecej do powiedzenia i na dodatek w bardzo prostackiej formie.
Avatar
Tomasz Wójciszyn / 30 marca 2009 o 20:01
0
karo napisał:
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????



Witam, napisałem tekst o chorej dziewczynce, której udaje się pomóc. Czy coś w tym złego? Jak widać nie generalizujemy, czy jeden przypadek, gdzie "pomóc się nie udało" ma przekreślać wszystkie zasługi jakie maję lekarze i personel DSK? Nie.

Kasa? Owszem potrzebna i to dużo. Więc zamiast oczerniać, mógłbyś drogi czytelniku "karo" wspomóc tą dziewczynkę, ewentualnie kogoś innego.

Odnośnie tonu całej Twej wypowiedzi, to pozostawię ją bez komentarza...



Witam, napisałem tekst o chorej dziewczynce, której udaje się pomóc. Czy coś w tym złego? Jak widać nie generalizujemy, czy jeden przypadek, gdzie "pomóc się nie udało" ma przekreślać wszystkie zasługi jakie maję lekarze i personel DSK? Nie.

Kasa? Owszem potrzebna i to dużo. Więc zamiast oczerniać, mógłbyś drogi czytelniku "karo" wspomóc tą dziewczynkę, ewentualnie kogoś innego.

Odnośnie tonu całej Twej wypowiedzi, to pozostawię ją bez komentarza... rozwiń
Avatar
zola / 30 marca 2009 o 18:30
0
i w tym cały problem. pisać o chorych dzieciach to jedno, a pomagać i robić to mądrze - drugie. to taka uwaga do pani redaktor od produkcji artykułów o powyższej tematyce.
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 17:17
0
I gdzie ci ludzie co nawyłowywali do pomocy dla chorych dzieci ?? Teraz cisza ?? Bo Oldze pomóc to jak przyznac sie do błedu oczerniania lekarzy pracujacych w DSK ??
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 10:23
0
karo napisał:
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????



Piszesz o sobie? To zrozumiałe.

Kasa, bo dziewczynka nie posiada ubezpieczenia i ktoś musi zapłacić za leczenie, to chyba logiczne?
Avatar
karo / 29 marca 2009 o 22:14
0
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 19:52
0
I proszę, wbrew opinii co niektórych w DSK w Lublinie potrafią wyleczyć raka.
Czy i tym razem znajdą się osoby chętne udzielić wsparcia finansowego czy nadal będą twierdzić, ze w Lublinie dzieci z chorobami nowotworowymi tylko umierają?
Artykuł moze nie jest tak dramatyczny jak apel pani Kruk ale równie poruszający i dający nadzieję że i tym razem ludzie dobrego serca nie odwrócą się od potrzebującego dziecka.
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 23:01
0
Proszę dać sobie spokój, do takich ludzi nic nie dociera, potrafią tylko krytykować i nic poza tym nie dając nic od siebie.
Mogę się załozyć, że autor tego postu nigdy nikomu nie pomógł a ma najwiecej do powiedzenia i na dodatek w bardzo prostackiej formie.
Avatar
Tomasz Wójciszyn / 30 marca 2009 o 20:01
0
karo napisał:
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????



Witam, napisałem tekst o chorej dziewczynce, której udaje się pomóc. Czy coś w tym złego? Jak widać nie generalizujemy, czy jeden przypadek, gdzie "pomóc się nie udało" ma przekreślać wszystkie zasługi jakie maję lekarze i personel DSK? Nie.

Kasa? Owszem potrzebna i to dużo. Więc zamiast oczerniać, mógłbyś drogi czytelniku "karo" wspomóc tą dziewczynkę, ewentualnie kogoś innego.

Odnośnie tonu całej Twej wypowiedzi, to pozostawię ją bez komentarza...



Witam, napisałem tekst o chorej dziewczynce, której udaje się pomóc. Czy coś w tym złego? Jak widać nie generalizujemy, czy jeden przypadek, gdzie "pomóc się nie udało" ma przekreślać wszystkie zasługi jakie maję lekarze i personel DSK? Nie.

Kasa? Owszem potrzebna i to dużo. Więc zamiast oczerniać, mógłbyś drogi czytelniku "karo" wspomóc tą dziewczynkę, ewentualnie kogoś innego.

Odnośnie tonu całej Twej wypowiedzi, to pozostawię ją bez komentarza... rozwiń
Avatar
zola / 30 marca 2009 o 18:30
0
i w tym cały problem. pisać o chorych dzieciach to jedno, a pomagać i robić to mądrze - drugie. to taka uwaga do pani redaktor od produkcji artykułów o powyższej tematyce.
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 17:17
0
I gdzie ci ludzie co nawyłowywali do pomocy dla chorych dzieci ?? Teraz cisza ?? Bo Oldze pomóc to jak przyznac sie do błedu oczerniania lekarzy pracujacych w DSK ??
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 10:23
0
karo napisał:
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????



Piszesz o sobie? To zrozumiałe.

Kasa, bo dziewczynka nie posiada ubezpieczenia i ktoś musi zapłacić za leczenie, to chyba logiczne?
Avatar
karo / 29 marca 2009 o 22:14
0
No i widzisz dziadu nie tak dawno pluliście na tych ludzi.....I co wójciszyn kazali poprawić wizerunek czy tylko znowu kasa - co?????
Avatar
Gość / 29 marca 2009 o 19:52
0
I proszę, wbrew opinii co niektórych w DSK w Lublinie potrafią wyleczyć raka.
Czy i tym razem znajdą się osoby chętne udzielić wsparcia finansowego czy nadal będą twierdzić, ze w Lublinie dzieci z chorobami nowotworowymi tylko umierają?
Artykuł moze nie jest tak dramatyczny jak apel pani Kruk ale równie poruszający i dający nadzieję że i tym razem ludzie dobrego serca nie odwrócą się od potrzebującego dziecka.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 25 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 93 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 38 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!