Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2011 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Oliwia będzie chodzić, jeśli jej pomożesz

0 23 A A
– Wierzymy mocno, że uda nam się osiągnąć cel – sprawić, by nasza córeczka stanęła kiedyś na obu nóż
– Wierzymy mocno, że uda nam się osiągnąć cel – sprawić, by nasza córeczka stanęła kiedyś na obu nóż

Prawa noga 10-miesięcznej Oliwii jest o blisko 10 cm krótsza od lewej. Z wiekiem wada będzie się powiększać. Terapia w Polsce jest możliwa, ale trwałaby kilka lat dłużej. By oszczędzić dziewczynce niepotrzebnych cierpień, rodzice chcą ją leczyć w USA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oliwia Pukas z Lublina urodziła się w marcu ubiegłego roku. Jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Coraz więcej gaworzy, próbuje też sama wstawać. Robi to jednak na jednej nodze, bo drugą ma dużo krótszą.

– Będziemy walczyć, aby nasza córeczka mogła normalnie żyć, była sprawna i aby uniknęła trwałego kalectwa – zapewnia Katarzyna Jedynak-Pukas, mama dziewczynki. – Musimy podjąć taką próbę. Jesteśmy bardzo zdeterminowali – dodaje.

Dziewczynka ma rzadką i trudną do leczenia wadę. – Dziecko ma wrodzone skrócenie prawej kości udowej z deformacją okolicy biodra i kolana. Już teraz różnica długości kończyn dolnych sięga u niej 9–10 cm. Wada będzie się jednak nieuchronnie powiększać – wyjaśnia prof. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Ze zdjęć rentgenowskich wynika, że istnieje poważny defekt stref wzrostowych i szansa, że kość udowa będzie nadal rosła na długość jest raczej iluzoryczna.

Lekarze oceniają, że bez specjalistycznego leczenia różnica w długości nóg Oliwii może sięgnąć nawet 30–35 cm. W lubelskiej klinice wyrównywano już z powodzeniem większe różnice długości kończyn, choć nie przy użyciu tak nowoczesnego sprzętu jak za granicą.

– Dzieci z tak ciężką, sporadycznie występującą wadą, mieliśmy tylko troje i pamiętam, jak trudne i ryzykowne było prowadzenie każdego z nich. Oczywiście, jeśli rodzice zechcą powierzyć nam dziecko, operacji podejmiemy się bez wahania – dodaje prof. Gregosiewicz.

Rodzice Oliwii są jednak przekonani, że tylko leczenie w Stanach przywróci córce pełną sprawność. – Amerykanin dr Drora Paley z kliniki na Florydzie opracował stabilizator ze specjalną śrubą zakładaną na staw biodrowy i kolanowy, który podczas kilkunastu miesięcy noszenia umożliwia zginanie kolana. Zapobiega to sztywności stawów i w konsekwencji przykurczom – tłumaczy mama Oliwii.

Chodzi też o skrócenie cierpienia ich córce. – Zabiegi, które czekają Oliwię, są bardzo bolesne. Pierwszą operację Oliwia mogłaby mieć w USA w wieku 2–3 lat. W Polsce musimy czekać do 6 lat – dodaje pani Katarzyna.

Polscy ortopedzi rozumieją starania opiekunów Oliwii. – W USA są ośrodki specjalizujące w tego typu schorzeniach, lekarze mają też większe doświadczenie. Na innym poziomie jest też opieka medyczna w tym kraju – mówi dr Szymon Pietrzak, specjalista ortopedii i traumatologii. – Poza tym, dr Drora Paley jest w tych sprawach autorytetem – dodaje.

Zabiegi w USA są jednak kosztowne. Oliwia ma mieć w sumie kilka operacji. – Najpierw chcemy uzbierać na dwie pierwsze – tłumaczy Paweł Pukas, tata Oliwii. – Ich koszt to ponad 200 tys. dolarów. Takiej kwoty nie jesteśmy w stanie zebrać sami.

Jak pomóc Oliwii - zobacz w ramce po lewej

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erwirka / 17 lutego 2011 o 09:30
0
przekażmy 1% podatku dla małej Oliwki
bądź przekaż 10 zł - http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/10003738
powodzenia Oliwka
mam nadzieje że już niedługo będziesz biegać
Avatar
Gość / 16 lutego 2011 o 20:07
0
[quote name='manuela' timestamp='1297764259' post='437554']
Pieniądze wpłaca się na konto fundacji, a nie na konto rodziny.
[/quote]

a co ma piernik do wiatraka? nie zmienia to faktu, ze tytul caly czas sugeruje to samo
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 11:02
0
Wróciłam ponownie do artykułu... i znalazłam numer konta Fundacji ... moje poprzednie spostrzeżenia i uwagi odnośnie jego braku są zatem nieaktualne. Przepraszam za nieuwagę.
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 10:45
0
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic, tylko o pomoc dziecku.
Moim zdaniem nikt nikogo nie zmusza, by pomógł, tylko prosi o pomoc. Każdy z nas mając dziecko w takiej sytuacji szukałby pomocy wszędzie, gdze się da - każdy, to znaczy ten, dla którego szczęście własnego dziecka jest wartością najwyższą.
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic,... rozwiń
Avatar
mama / 16 lutego 2011 o 09:09
0
też mam chore dziecko i gdyby nie Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą nie dałabym rady ze wszystkimi wydatkami na rehabilitację
Avatar
ania / 15 lutego 2011 o 22:44
0
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Polska,Bułgaria,Rumunia-to są głownie te państwa w Europie,gdzie wiarygodność tego typu akcji budzi najwięcej znaków zapytania i dlatego najpierw postarajcie się o zaufanie wśród potencjalnych darczyńców,a dopiero potem rozdzierajcie na sobie szaty,no chyba,że żyjecie z z tych zebranych pieniędzy,to wtedy paszoł won.
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Po... rozwiń
Avatar
mama Mateusza / 15 lutego 2011 o 19:36
0
Gdyby nie Fundacja i pomoc ludzi dobrych serc mojego synka by dzisiaj ze mną nie było....
Zastanówcie sie wszyscy, którzy negujecie działalnosć fundacji i tym podobnych instytucji co piszecie i mówicie
Ci rodzice walczą o zdrowie swojego dziecka nie z chęci zysku ale po prostu z miłości...
Szkoda że na tym forum wypowiadają się osoby, które tego nie rozumieją, nie potrafią wyjsc spoza swojej skorupy i dostrzec problemy i potrzeby innych. Obyście nigdy nie znależli się w takiej sytuacji...
Avatar
Al. / 15 lutego 2011 o 19:06
0
Czytam te komentarze i mam prośbe-LUDZIE JESLI NIE CHCECIE TO NIE CZYTAJCIE,NIE POPIERACIE AKCJI-NIE DAWAJCIE KASY ALE DO CHOLERY PO CO KOMU WSTAWIAC BZDURY ŻE TO ZŁODZIEJSTWO.Poczytajcie najpierw co to są fundacje i jak działaja!!!Gienek zastanów się czy jakby twój dzieciak był chory to wypiął byś się na wszystkie organizacje mogące Ci pomóc?????Bo ja myśle ze pierwszy byś łapę wyciągnął!!!!
Avatar
ozzyman / 15 lutego 2011 o 17:54
0
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jest moją siostrzenicą i w tym momencie obrażasz mnie i całą moją rodzinę która prowadzi akcję oraz wszystkich ludzi którym fundacje pomagają. "Złodziejstwo" to bardzo mocno słowo i chyba zdecydowanie przesadziłeś. MÓWIĘ STOP TAKIM NAWIEDZONYM JAK TY, Z DALA OD KLAWIATURY, POMYŚL NAJPIERW ZANIM COŚ NAPISZESZ
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jes... rozwiń
Avatar
gienek / 15 lutego 2011 o 17:06
0
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom my... rozwiń
Avatar
erwirka / 17 lutego 2011 o 09:30
0
przekażmy 1% podatku dla małej Oliwki
bądź przekaż 10 zł - http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/10003738
powodzenia Oliwka
mam nadzieje że już niedługo będziesz biegać
Avatar
Gość / 16 lutego 2011 o 20:07
0
[quote name='manuela' timestamp='1297764259' post='437554']
Pieniądze wpłaca się na konto fundacji, a nie na konto rodziny.
[/quote]

a co ma piernik do wiatraka? nie zmienia to faktu, ze tytul caly czas sugeruje to samo
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 11:02
0
Wróciłam ponownie do artykułu... i znalazłam numer konta Fundacji ... moje poprzednie spostrzeżenia i uwagi odnośnie jego braku są zatem nieaktualne. Przepraszam za nieuwagę.
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 10:45
0
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic, tylko o pomoc dziecku.
Moim zdaniem nikt nikogo nie zmusza, by pomógł, tylko prosi o pomoc. Każdy z nas mając dziecko w takiej sytuacji szukałby pomocy wszędzie, gdze się da - każdy, to znaczy ten, dla którego szczęście własnego dziecka jest wartością najwyższą.
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic,... rozwiń
Avatar
mama / 16 lutego 2011 o 09:09
0
też mam chore dziecko i gdyby nie Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą nie dałabym rady ze wszystkimi wydatkami na rehabilitację
Avatar
ania / 15 lutego 2011 o 22:44
0
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Polska,Bułgaria,Rumunia-to są głownie te państwa w Europie,gdzie wiarygodność tego typu akcji budzi najwięcej znaków zapytania i dlatego najpierw postarajcie się o zaufanie wśród potencjalnych darczyńców,a dopiero potem rozdzierajcie na sobie szaty,no chyba,że żyjecie z z tych zebranych pieniędzy,to wtedy paszoł won.
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Po... rozwiń
Avatar
mama Mateusza / 15 lutego 2011 o 19:36
0
Gdyby nie Fundacja i pomoc ludzi dobrych serc mojego synka by dzisiaj ze mną nie było....
Zastanówcie sie wszyscy, którzy negujecie działalnosć fundacji i tym podobnych instytucji co piszecie i mówicie
Ci rodzice walczą o zdrowie swojego dziecka nie z chęci zysku ale po prostu z miłości...
Szkoda że na tym forum wypowiadają się osoby, które tego nie rozumieją, nie potrafią wyjsc spoza swojej skorupy i dostrzec problemy i potrzeby innych. Obyście nigdy nie znależli się w takiej sytuacji...
Avatar
Al. / 15 lutego 2011 o 19:06
0
Czytam te komentarze i mam prośbe-LUDZIE JESLI NIE CHCECIE TO NIE CZYTAJCIE,NIE POPIERACIE AKCJI-NIE DAWAJCIE KASY ALE DO CHOLERY PO CO KOMU WSTAWIAC BZDURY ŻE TO ZŁODZIEJSTWO.Poczytajcie najpierw co to są fundacje i jak działaja!!!Gienek zastanów się czy jakby twój dzieciak był chory to wypiął byś się na wszystkie organizacje mogące Ci pomóc?????Bo ja myśle ze pierwszy byś łapę wyciągnął!!!!
Avatar
ozzyman / 15 lutego 2011 o 17:54
0
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jest moją siostrzenicą i w tym momencie obrażasz mnie i całą moją rodzinę która prowadzi akcję oraz wszystkich ludzi którym fundacje pomagają. "Złodziejstwo" to bardzo mocno słowo i chyba zdecydowanie przesadziłeś. MÓWIĘ STOP TAKIM NAWIEDZONYM JAK TY, Z DALA OD KLAWIATURY, POMYŚL NAJPIERW ZANIM COŚ NAPISZESZ
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jes... rozwiń
Avatar
gienek / 15 lutego 2011 o 17:06
0
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom my... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 15 4

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 7 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 1 4

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0