Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2011 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Oliwia będzie chodzić, jeśli jej pomożesz

0 23 A A
– Wierzymy mocno, że uda nam się osiągnąć cel – sprawić, by nasza córeczka stanęła kiedyś na obu nóż
– Wierzymy mocno, że uda nam się osiągnąć cel – sprawić, by nasza córeczka stanęła kiedyś na obu nóż

Prawa noga 10-miesięcznej Oliwii jest o blisko 10 cm krótsza od lewej. Z wiekiem wada będzie się powiększać. Terapia w Polsce jest możliwa, ale trwałaby kilka lat dłużej. By oszczędzić dziewczynce niepotrzebnych cierpień, rodzice chcą ją leczyć w USA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oliwia Pukas z Lublina urodziła się w marcu ubiegłego roku. Jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Coraz więcej gaworzy, próbuje też sama wstawać. Robi to jednak na jednej nodze, bo drugą ma dużo krótszą.

– Będziemy walczyć, aby nasza córeczka mogła normalnie żyć, była sprawna i aby uniknęła trwałego kalectwa – zapewnia Katarzyna Jedynak-Pukas, mama dziewczynki. – Musimy podjąć taką próbę. Jesteśmy bardzo zdeterminowali – dodaje.

Dziewczynka ma rzadką i trudną do leczenia wadę. – Dziecko ma wrodzone skrócenie prawej kości udowej z deformacją okolicy biodra i kolana. Już teraz różnica długości kończyn dolnych sięga u niej 9–10 cm. Wada będzie się jednak nieuchronnie powiększać – wyjaśnia prof. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Ze zdjęć rentgenowskich wynika, że istnieje poważny defekt stref wzrostowych i szansa, że kość udowa będzie nadal rosła na długość jest raczej iluzoryczna.

Lekarze oceniają, że bez specjalistycznego leczenia różnica w długości nóg Oliwii może sięgnąć nawet 30–35 cm. W lubelskiej klinice wyrównywano już z powodzeniem większe różnice długości kończyn, choć nie przy użyciu tak nowoczesnego sprzętu jak za granicą.

– Dzieci z tak ciężką, sporadycznie występującą wadą, mieliśmy tylko troje i pamiętam, jak trudne i ryzykowne było prowadzenie każdego z nich. Oczywiście, jeśli rodzice zechcą powierzyć nam dziecko, operacji podejmiemy się bez wahania – dodaje prof. Gregosiewicz.

Rodzice Oliwii są jednak przekonani, że tylko leczenie w Stanach przywróci córce pełną sprawność. – Amerykanin dr Drora Paley z kliniki na Florydzie opracował stabilizator ze specjalną śrubą zakładaną na staw biodrowy i kolanowy, który podczas kilkunastu miesięcy noszenia umożliwia zginanie kolana. Zapobiega to sztywności stawów i w konsekwencji przykurczom – tłumaczy mama Oliwii.

Chodzi też o skrócenie cierpienia ich córce. – Zabiegi, które czekają Oliwię, są bardzo bolesne. Pierwszą operację Oliwia mogłaby mieć w USA w wieku 2–3 lat. W Polsce musimy czekać do 6 lat – dodaje pani Katarzyna.

Polscy ortopedzi rozumieją starania opiekunów Oliwii. – W USA są ośrodki specjalizujące w tego typu schorzeniach, lekarze mają też większe doświadczenie. Na innym poziomie jest też opieka medyczna w tym kraju – mówi dr Szymon Pietrzak, specjalista ortopedii i traumatologii. – Poza tym, dr Drora Paley jest w tych sprawach autorytetem – dodaje.

Zabiegi w USA są jednak kosztowne. Oliwia ma mieć w sumie kilka operacji. – Najpierw chcemy uzbierać na dwie pierwsze – tłumaczy Paweł Pukas, tata Oliwii. – Ich koszt to ponad 200 tys. dolarów. Takiej kwoty nie jesteśmy w stanie zebrać sami.

Jak pomóc Oliwii - zobacz w ramce po lewej

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erwirka / 17 lutego 2011 o 09:30
0
przekażmy 1% podatku dla małej Oliwki
bądź przekaż 10 zł - http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/10003738
powodzenia Oliwka
mam nadzieje że już niedługo będziesz biegać
Avatar
Gość / 16 lutego 2011 o 20:07
0
[quote name='manuela' timestamp='1297764259' post='437554']
Pieniądze wpłaca się na konto fundacji, a nie na konto rodziny.
[/quote]

a co ma piernik do wiatraka? nie zmienia to faktu, ze tytul caly czas sugeruje to samo
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 11:02
0
Wróciłam ponownie do artykułu... i znalazłam numer konta Fundacji ... moje poprzednie spostrzeżenia i uwagi odnośnie jego braku są zatem nieaktualne. Przepraszam za nieuwagę.
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 10:45
0
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic, tylko o pomoc dziecku.
Moim zdaniem nikt nikogo nie zmusza, by pomógł, tylko prosi o pomoc. Każdy z nas mając dziecko w takiej sytuacji szukałby pomocy wszędzie, gdze się da - każdy, to znaczy ten, dla którego szczęście własnego dziecka jest wartością najwyższą.
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic,... rozwiń
Avatar
mama / 16 lutego 2011 o 09:09
0
też mam chore dziecko i gdyby nie Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą nie dałabym rady ze wszystkimi wydatkami na rehabilitację
Avatar
ania / 15 lutego 2011 o 22:44
0
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Polska,Bułgaria,Rumunia-to są głownie te państwa w Europie,gdzie wiarygodność tego typu akcji budzi najwięcej znaków zapytania i dlatego najpierw postarajcie się o zaufanie wśród potencjalnych darczyńców,a dopiero potem rozdzierajcie na sobie szaty,no chyba,że żyjecie z z tych zebranych pieniędzy,to wtedy paszoł won.
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Po... rozwiń
Avatar
mama Mateusza / 15 lutego 2011 o 19:36
0
Gdyby nie Fundacja i pomoc ludzi dobrych serc mojego synka by dzisiaj ze mną nie było....
Zastanówcie sie wszyscy, którzy negujecie działalnosć fundacji i tym podobnych instytucji co piszecie i mówicie
Ci rodzice walczą o zdrowie swojego dziecka nie z chęci zysku ale po prostu z miłości...
Szkoda że na tym forum wypowiadają się osoby, które tego nie rozumieją, nie potrafią wyjsc spoza swojej skorupy i dostrzec problemy i potrzeby innych. Obyście nigdy nie znależli się w takiej sytuacji...
Avatar
Al. / 15 lutego 2011 o 19:06
0
Czytam te komentarze i mam prośbe-LUDZIE JESLI NIE CHCECIE TO NIE CZYTAJCIE,NIE POPIERACIE AKCJI-NIE DAWAJCIE KASY ALE DO CHOLERY PO CO KOMU WSTAWIAC BZDURY ŻE TO ZŁODZIEJSTWO.Poczytajcie najpierw co to są fundacje i jak działaja!!!Gienek zastanów się czy jakby twój dzieciak był chory to wypiął byś się na wszystkie organizacje mogące Ci pomóc?????Bo ja myśle ze pierwszy byś łapę wyciągnął!!!!
Avatar
ozzyman / 15 lutego 2011 o 17:54
0
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jest moją siostrzenicą i w tym momencie obrażasz mnie i całą moją rodzinę która prowadzi akcję oraz wszystkich ludzi którym fundacje pomagają. "Złodziejstwo" to bardzo mocno słowo i chyba zdecydowanie przesadziłeś. MÓWIĘ STOP TAKIM NAWIEDZONYM JAK TY, Z DALA OD KLAWIATURY, POMYŚL NAJPIERW ZANIM COŚ NAPISZESZ
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jes... rozwiń
Avatar
gienek / 15 lutego 2011 o 17:06
0
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom my... rozwiń
Avatar
erwirka / 17 lutego 2011 o 09:30
0
przekażmy 1% podatku dla małej Oliwki
bądź przekaż 10 zł - http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/10003738
powodzenia Oliwka
mam nadzieje że już niedługo będziesz biegać
Avatar
Gość / 16 lutego 2011 o 20:07
0
[quote name='manuela' timestamp='1297764259' post='437554']
Pieniądze wpłaca się na konto fundacji, a nie na konto rodziny.
[/quote]

a co ma piernik do wiatraka? nie zmienia to faktu, ze tytul caly czas sugeruje to samo
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 11:02
0
Wróciłam ponownie do artykułu... i znalazłam numer konta Fundacji ... moje poprzednie spostrzeżenia i uwagi odnośnie jego braku są zatem nieaktualne. Przepraszam za nieuwagę.
Avatar
Anna Maria / 16 lutego 2011 o 10:45
0
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic, tylko o pomoc dziecku.
Moim zdaniem nikt nikogo nie zmusza, by pomógł, tylko prosi o pomoc. Każdy z nas mając dziecko w takiej sytuacji szukałby pomocy wszędzie, gdze się da - każdy, to znaczy ten, dla którego szczęście własnego dziecka jest wartością najwyższą.
Wielu tutaj piszącym powinno się uświadomic, że Rodzina nie dorabia się prosząc ludzi dobrej woli o pomoc...wszystkie pieniądze nadesłane na konto Fundacji idą wyłącznie na określony cel, w tym przypadku na operację Oliwki. Jeżeli okaże się, że zostały pieniądze, wtedy automatycznie przekazywane są one dla innych potrzebujących, tzn. na leczenie następnych dzieci.
Też nie rozumiem, jaki cel miało umieszczenie artykułu w gazecie, skoro nie podano konta Fundacji, by pomóc Oliwce. Przecież o nic więcej w tym przypadku nie powinno chodzic,... rozwiń
Avatar
mama / 16 lutego 2011 o 09:09
0
też mam chore dziecko i gdyby nie Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą nie dałabym rady ze wszystkimi wydatkami na rehabilitację
Avatar
ania / 15 lutego 2011 o 22:44
0
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Polska,Bułgaria,Rumunia-to są głownie te państwa w Europie,gdzie wiarygodność tego typu akcji budzi najwięcej znaków zapytania i dlatego najpierw postarajcie się o zaufanie wśród potencjalnych darczyńców,a dopiero potem rozdzierajcie na sobie szaty,no chyba,że żyjecie z z tych zebranych pieniędzy,to wtedy paszoł won.
Wszędzie na świecie rezygnuje się z takich akcji,po wielu skandalach wielokrotnie opisanych i udowodnionych.Pomoc z takim trudem organizowana dla głodnych dzieci w Afryce,trafiała do grupki osób związanych z dyktatorami,którzy zwyczajnie kradli pieniądze i rzeczy przekazywane w ramach tej pomocy.Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej-skompromitowana,
Owsiak zabiera ok 5% zebranych środków, pieniądze zbierane w dużych ilościach na ratowanie życia chorych dzieci,przepadały nie wiadomo gdzie po nieudanych próbach leczenia i zgonach tych dzieci.Po... rozwiń
Avatar
mama Mateusza / 15 lutego 2011 o 19:36
0
Gdyby nie Fundacja i pomoc ludzi dobrych serc mojego synka by dzisiaj ze mną nie było....
Zastanówcie sie wszyscy, którzy negujecie działalnosć fundacji i tym podobnych instytucji co piszecie i mówicie
Ci rodzice walczą o zdrowie swojego dziecka nie z chęci zysku ale po prostu z miłości...
Szkoda że na tym forum wypowiadają się osoby, które tego nie rozumieją, nie potrafią wyjsc spoza swojej skorupy i dostrzec problemy i potrzeby innych. Obyście nigdy nie znależli się w takiej sytuacji...
Avatar
Al. / 15 lutego 2011 o 19:06
0
Czytam te komentarze i mam prośbe-LUDZIE JESLI NIE CHCECIE TO NIE CZYTAJCIE,NIE POPIERACIE AKCJI-NIE DAWAJCIE KASY ALE DO CHOLERY PO CO KOMU WSTAWIAC BZDURY ŻE TO ZŁODZIEJSTWO.Poczytajcie najpierw co to są fundacje i jak działaja!!!Gienek zastanów się czy jakby twój dzieciak był chory to wypiął byś się na wszystkie organizacje mogące Ci pomóc?????Bo ja myśle ze pierwszy byś łapę wyciągnął!!!!
Avatar
ozzyman / 15 lutego 2011 o 17:54
0
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jest moją siostrzenicą i w tym momencie obrażasz mnie i całą moją rodzinę która prowadzi akcję oraz wszystkich ludzi którym fundacje pomagają. "Złodziejstwo" to bardzo mocno słowo i chyba zdecydowanie przesadziłeś. MÓWIĘ STOP TAKIM NAWIEDZONYM JAK TY, Z DALA OD KLAWIATURY, POMYŚL NAJPIERW ZANIM COŚ NAPISZESZ
[quote name='gienek' timestamp='1297786008' post='437664']
Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[/quote]

Chłopie za taki wpis powinieneś po uszach oberwać. Oliwka jes... rozwiń
Avatar
gienek / 15 lutego 2011 o 17:06
0
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom mylić oczy. To jest przeważnie zwykłe złodziejstwo,żerujące na uczuciach ludzkich i to wszędzie
trzeba ludziom uświadamiać.
[quote name='mikkha'el' timestamp='1297774446' post='437625']
Kuśtyk, Tobie, to już tylko leczenie na główkę pozostało... Kazdy potrzebuje, ale są tacy, którym bardziej potrzeba i trzeba takim pomagać, a dzieciom w szczególności-
[/quote]



Osobiście nie wpłacę już nigdy żadnych pieniędzy, ani Owsiakowi,który na tych akcjach bierze do swojej kieszeni ogromne kwoty i to w majestacie prawa. Pozostałe fundacje i różnego rodzaju Ściepy niczym się nie różnią i przestańcie ludziom my... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 0 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 0 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 7 6

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 4

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 33 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!