Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2016 r.
11:28

Oni chcą zarabiać na Strefie Płatnego Parkowania. Są dwie oferty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
(fot. Dorota Awiorko / archiwum)
(fot. Dorota Awiorko / archiwum)

Jest dwóch chętnych do zarabiania na kierowcach w Strefie Płatnego Parkowania, która od 1 lipca powiększy się o nowe obszary, zaś w jej obecnych granicach ceny wzrosną. W miejskiej kasie może zostawać o wiele większy procent z opłat od kierowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę otwarte zostały oferty w ogłoszonym przez Zarząd Dróg i Mostów przetargu na nowego operatora strefy, który zarządzać ma strefą do końca marca 2020 r. Jego wynagrodzeniem będzie prowizja od opłat wniesionych przez kierowców. Przetarg na operatora wygrać ma najtańsza z firm. Co zaproponowali oferenci?

Tańsza jest oferta grudziądzkiej firmy City Parking Group, która oczekuje 29,6 proc. prowizji. Droższą (32,1 proc. prowizji) złożyło konsorcjum, którego liderem jest poznańska spółka Projekt Parking, a członkami jedna poznańska spółka Parking Control i dwie firmy z Berlina: Stadtraum Gesellschaft für Raumplanung mbH oraz PRS Parkraum Service GmbH.

Obecny operator strefy (konsorcjum City Parking Group i MPK Lublin) pobiera 43,66 proc. prowizji. – Trudno jednak porównywać wysokość tych prowizji – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Od lipca będzie inny obszar strefy i inne opłaty. Większy będzie więc ogólny dochód strefy, od którego będzie naliczany procent.

Tańsza z firm oszacowała, że w trakcie trwania umowy może zgarnąć 9 mln zł, droższa doliczyła się 9,8 mln zł. Tymczasem Zarząd Dróg i Mostów szacował wartość zlecenia na 13,5 mln zł. Dodajmy, że prowizja pobierana jest od wpływów ze sprzedaży biletów w parkomatach, przez telefon komórkowy i sprzedaży ogólnodostępnych abonamentów typu A. Miasto nie będzie się za to dzieliło wpływami z abonamentów M (dla mieszkańców) i N (dla niepełnosprawnych).

Urzędnicy chcą teraz jak najszybciej wybrać operatora strefy. – Chodzi o to, by dać mu odpowiedni czas na przygotowanie projektów organizacji ruchu, uzgodnienia z konserwatorem zabytków oraz zakup i instalację urządzeń – wyjaśnia Kieliszek. Choć nowy operator przejmie strefę 1 lipca, to do tego czasu musi w niej wyznaczyć miejsca parkingowe (zgodnie z prawem każde z osobna musi być wydzielone liniami malowanymi na nawierzchni) i rozstawić parkomaty.

Nowe urządzenia będą się znacznie różnić od używanych obecnie w Lublinie. Parkujący kierowca będzie zobowiązany do wpisania na klawiaturze numeru rejestracyjnego pozostawianego pojazdu. Urządzenia mają przyjmować płatności kartą, także zbliżeniowo. Działające dziś parkomaty będą funkcjonować do ostatniego dnia czerwca, potem obecny operator będzie musiał je zdemontować.

Zadaniem operatora strefy – podobnie jak teraz – będzie też oczyszczanie i odśnieżanie miejsc parkingowych, kontrola biletów na parkingach i wystawianie wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz prowadzenie biura obsługi.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 12:57
0
Gówno to d. nie będzie więcej miejsc jesli nei wzrobi się parkingów proste
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 09:42
0

żadne złodziejstwo, wyjedźcie czasem za Wisłę/Wieprz i przyjrzyjcie się jak się organizuje parkowanie w cywilizowanych rejonach

popieram strefę płatnego parkowania i podwyżkę opłaty minimalnej, obecne 3 zł to stanowczo za mało!

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 23:45
0
Złodziejstwo w majestacie prawa. Głosujcie na ludzi odbierających wam chleb! Głosujcie!
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 21:27
0
Przyjezdni ok tylko co my mieszkancy mamy zrobic jak kupimy abonament mamy 3 wyznaczone ulice na ktorych mozemy parkowac a na nich sie okaze ze nie mozna parkowac bo miejsca nie ma?????
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 18:30
0

a co z parkingami typu PARK&RIDE?

Avatar
Mieszkaniec Śródmieścia / 24 lutego 2016 o 17:17
0

Każdy kto myśli, że większa i droższa strefa to będzie więcej wolnych miejsc jest IDIOTĄ BEZ MÓZGU. PRAWDOPODOBNIE WYBORCĄ PO, LEMINGIEM Z KOD-u. Będzie tak samo jak jest teraz tylko ludzie będą płacili więcej za postój. Wspomnicie jeszcze moje słowa.

Już słowa się potwierdzają.Kiedyś parkowałem bez problemów za darmo.Dzisiaj nie mogę za pieniądze.Dziwnym trafem w godzinach pracy parkują na mojej ulicy w Śródmieściu samochody z rej.LUB,LSW,LPU,i innymi "lubelskimi" z  abonamentem mieszkańca.Po godzinach pracy w okolicznych biurach ulica jest stosunkowo pusta,ponieważ "mieszkańcy" pojechali do miejsca zamieszkania.Jak to jest trudno zrozumieć.Pewnie ZDiM wydaje abonamenty mieszkańca na podstawie meldunku w biurze.

Już słowa się potwierdzają.Kiedyś parkowałem bez problemów za darmo.Dzisiaj nie mogę za pieniądze.Dziwnym trafem w godzinach pracy parkują na mojej ulicy w Śródmieściu samochody z rej.LUB,LSW,LPU,i innymi "lubelskimi" z  abonamentem mieszkańca.Po godzinach pracy w okolicznych biurach ulica jest stosunkowo pusta,ponieważ "mieszkańcy" pojechali do miejsca zamieszkania.Jak to jest trudno zrozumieć.Pewnie ZDiM wydaje abonamenty mieszkańca na podstawie meldunku w biurze.

rozwiń
Avatar
crx / 24 lutego 2016 o 16:51
0

Ogromna różnica teraz jest gdzie zaparkować zawsze miejsce się znajdzie no i jest porządek bo miejsca sa wyznaczone, czasami jakiś jełop za przeproszeniem zablokuje na chwilkę miejsce bo stanie niby,że sie zepsuł,ale tego kierowców nie oduczysz

ODUCZYSZ !!! TAK JAK W AMERYCE !!! Jeżdżą sobie lawety i zbierają źle zaparkowane pojazdy na parking miejski !!! Na polskie warunki ta "usługa" powinna kosztować według moich obliczeń ok.620 PLN-ów.Miasto miałoby zysk dużo większy niż ze strefy płatnego parkowania !!!

ODUCZYSZ !!! TAK JAK W AMERYCE !!! Jeżdżą sobie lawety i zbierają źle zaparkowane pojazdy na parking miejski !!! Na polskie warunki ta "usługa" powinna kosztować według moich obliczeń ok.620 PLN-ów.Miasto miałoby zysk dużo większy niż ze strefy płatnego parkowania !!!

rozwiń
Avatar
zgryz / 24 lutego 2016 o 16:33
0

Ogromna różnica teraz jest gdzie zaparkować zawsze miejsce się znajdzie no i jest porządek bo miejsca sa wyznaczone, czasami jakiś jełop za przeproszeniem zablokuje na chwilkę miejsce bo stanie niby,że sie zepsuł,ale tego kierowców nie oduczysz

Avatar
diana / 24 lutego 2016 o 16:32
0

Kierowcy sa nauczeni że muszą stanąć pod samymi drzwiami bo nie przejda ani kroczka i dobrze chodniki sa w końcu dla pieszych już widać różnicę, chodze codziennie Narutowicza, jest kultura i luz

Avatar
ww / 24 lutego 2016 o 16:29
0

Fajnie,ze tez operator odpowiada za odśnieżanie, nie bedzie odśnieżone to nie zarobi kkasy

Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 12:57
0
Gówno to d. nie będzie więcej miejsc jesli nei wzrobi się parkingów proste
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 09:42
0

żadne złodziejstwo, wyjedźcie czasem za Wisłę/Wieprz i przyjrzyjcie się jak się organizuje parkowanie w cywilizowanych rejonach

popieram strefę płatnego parkowania i podwyżkę opłaty minimalnej, obecne 3 zł to stanowczo za mało!

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 23:45
0
Złodziejstwo w majestacie prawa. Głosujcie na ludzi odbierających wam chleb! Głosujcie!
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 21:27
0
Przyjezdni ok tylko co my mieszkancy mamy zrobic jak kupimy abonament mamy 3 wyznaczone ulice na ktorych mozemy parkowac a na nich sie okaze ze nie mozna parkowac bo miejsca nie ma?????
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 18:30
0

a co z parkingami typu PARK&RIDE?

Avatar
Mieszkaniec Śródmieścia / 24 lutego 2016 o 17:17
0

Każdy kto myśli, że większa i droższa strefa to będzie więcej wolnych miejsc jest IDIOTĄ BEZ MÓZGU. PRAWDOPODOBNIE WYBORCĄ PO, LEMINGIEM Z KOD-u. Będzie tak samo jak jest teraz tylko ludzie będą płacili więcej za postój. Wspomnicie jeszcze moje słowa.

Już słowa się potwierdzają.Kiedyś parkowałem bez problemów za darmo.Dzisiaj nie mogę za pieniądze.Dziwnym trafem w godzinach pracy parkują na mojej ulicy w Śródmieściu samochody z rej.LUB,LSW,LPU,i innymi "lubelskimi" z  abonamentem mieszkańca.Po godzinach pracy w okolicznych biurach ulica jest stosunkowo pusta,ponieważ "mieszkańcy" pojechali do miejsca zamieszkania.Jak to jest trudno zrozumieć.Pewnie ZDiM wydaje abonamenty mieszkańca na podstawie meldunku w biurze.

Już słowa się potwierdzają.Kiedyś parkowałem bez problemów za darmo.Dzisiaj nie mogę za pieniądze.Dziwnym trafem w godzinach pracy parkują na mojej ulicy w Śródmieściu samochody z rej.LUB,LSW,LPU,i innymi "lubelskimi" z  abonamentem mieszkańca.Po godzinach pracy w okolicznych biurach ulica jest stosunkowo pusta,ponieważ "mieszkańcy" pojechali do miejsca zamieszkania.Jak to jest trudno zrozumieć.Pewnie ZDiM wydaje abonamenty mieszkańca na podstawie meldunku w biurze.

rozwiń
Avatar
crx / 24 lutego 2016 o 16:51
0

Ogromna różnica teraz jest gdzie zaparkować zawsze miejsce się znajdzie no i jest porządek bo miejsca sa wyznaczone, czasami jakiś jełop za przeproszeniem zablokuje na chwilkę miejsce bo stanie niby,że sie zepsuł,ale tego kierowców nie oduczysz

ODUCZYSZ !!! TAK JAK W AMERYCE !!! Jeżdżą sobie lawety i zbierają źle zaparkowane pojazdy na parking miejski !!! Na polskie warunki ta "usługa" powinna kosztować według moich obliczeń ok.620 PLN-ów.Miasto miałoby zysk dużo większy niż ze strefy płatnego parkowania !!!

ODUCZYSZ !!! TAK JAK W AMERYCE !!! Jeżdżą sobie lawety i zbierają źle zaparkowane pojazdy na parking miejski !!! Na polskie warunki ta "usługa" powinna kosztować według moich obliczeń ok.620 PLN-ów.Miasto miałoby zysk dużo większy niż ze strefy płatnego parkowania !!!

rozwiń
Avatar
zgryz / 24 lutego 2016 o 16:33
0

Ogromna różnica teraz jest gdzie zaparkować zawsze miejsce się znajdzie no i jest porządek bo miejsca sa wyznaczone, czasami jakiś jełop za przeproszeniem zablokuje na chwilkę miejsce bo stanie niby,że sie zepsuł,ale tego kierowców nie oduczysz

Avatar
diana / 24 lutego 2016 o 16:32
0

Kierowcy sa nauczeni że muszą stanąć pod samymi drzwiami bo nie przejda ani kroczka i dobrze chodniki sa w końcu dla pieszych już widać różnicę, chodze codziennie Narutowicza, jest kultura i luz

Avatar
ww / 24 lutego 2016 o 16:29
0

Fajnie,ze tez operator odpowiada za odśnieżanie, nie bedzie odśnieżone to nie zarobi kkasy

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 2 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!