Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2016 r.
21:48

Ostra walka o UMCS. Kandydat krytykuje rektora, prof. Michałowski odpowiada

0 46 A A

Obecny rektor UMCS jest ze swoich działań zadowolony. I zamierza je kontynuować przez kolejne cztery lata. Jego kontrkandydat w wyścigu po gronostaje jest kompletnie innego zdania. Nie szczędzi obecnym władzom uczelni krytyki i zapowiada rewolucję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wyborach rektora UMCS kierujący uczelnią od czterech lat prof. Stanisław Michałowski rywala ma jednego. Jest nim dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. Ryszard Bera. W środę obaj kandydaci stanęli naprzeciw siebie w jedynej przedwyborczej debacie. Aula na Wydziale Prawa i Administracji pękała w szwach.

Jako pierwszy swój program przedstawił obecny rektor.

– Udało nam się zrobić wiele dla rozwoju naszej bazy naukowej, dydaktycznej, kulturalnej i sportowej i nie robiliśmy tego kosztem pracowników. W ciągu ostatnich trzech lat mieliśmy nawet pieniądze na wzrost wynagrodzeń – podkreślał prof. Michałowski. – W nowej kadencji inwestycje i remonty będą ograniczone, ale to nie oznacza, że nie podejmiemy starań w tym kierunku – dodał. Rektor nie wyklucza też powrotu do planów budowy tzw. kampusu zachodniego na należących do uczelni terenach w okolicach ulic Pagi i Głębokiej oraz al. Kraśnickiej.

Prof. Michałowski jest zwolennikiem uniwersytetu kompletnego, stawiającego zarówno na dydaktykę, jak i na sport oraz kulturę.

– Wiem, że jest wiele mitów na temat finansowania przez nas sportu wyczynowego. A prawda jest taka, że budżet klubu AZS UMCS w ubiegłym roku wyniósł ponad 3 mln zł, przy czym nasz wkład to kwota rzędu 130-150 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodziła od sponsorów – powiedział i wręczył swojemu rywalowi klubową maskotkę.

Krytyka rektora

Prof. Bera swoją wypowiedź rozpoczął od krytyki obecnego rektora. Według niego, pieniądze na inwestycje udało się pozyskać poprzednim władzom uczelni.

– Przed chwilą usłyszeliśmy nie program wyborczy, a jego bardzo dobrą PR-ową wersję – podsumował wystąpienie kontrkandydata prof. Bera. – W mojej ocenie staczamy się po równi pochyłej. Jeżeli zostanę rektorem to przywrócę przejrzystość finansową i w ciągu dwóch lat do wszystkich pracowników wróci 15 mln zł na podwyżki – obiecuje.

Kandydaci byli pytani m.in. o niedawną wypowiedź prof. Bery, który w mediach mówił o panującej na uczelni „atmosferze strachu”.

– Takie zarzuty bolą, ale rozumiem, ze jest to sposób, aby wygrać te wybory – stwierdził prof. Michałowski.

Prof. Bera wyjaśnił, że chodziło mu o decyzje dziekanów, którzy odmówili mu organizacji spotkań wyborczych na swoich wydziałach. – Jeśli zostanę rektorem, to każdy będzie mógł takie spotkania organizować – zapewnił.

O tym, który z kandydatów lepiej przekonał do swojej wizji rozwoju uczelni, dowiemy się w piątek. W tajnym głosowaniu wyboru rektora na kolejną kadencje dokona 200 elektorów.

Sonda: Kto wygra wybory na rektora UMCS?

Liczba głosów: 278
62.59%
Stanisław Michałowski
37.41%
Ryszard Bera

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2016 o 10:57
0
P.BERA przypomina kampanie wyborczą prezydenta DUDY-efekty widzimy wszyscy oczywiśćie pozytywne to będzie dobra zmiana jak wszystkie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Litewski / 22 kwietnia 2016 o 12:58
0

 Chuck Norris nie musi znać żadnego języka. To języki powinny go znać.

To tak samo jak sołtys Wąchocka

Avatar
Iwona / 21 kwietnia 2016 o 21:36
0

Czy ktoś wie jaki(e)  język(i) zna obecny rektor?

 Chuck Norris nie musi znać żadnego języka. To języki powinny go znać.

Avatar
Lektorka / 21 kwietnia 2016 o 20:28
0

Czy ktoś wie jaki(e)  język(i) zna obecny rektor?

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:17
0
Po definicji wg LWG poprawienie kilku zdań wspaniałego Świętego. Hymn o Miłości wg LWG: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości, nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu bez uszczerbku dla bliźniego, nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
Po definicji wg LWG poprawienie kilku zdań wspaniałego Świętego. Hymn o Miłości wg LWG: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliw... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:13
0
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:07
0
Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządeu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia. Dlaczego RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP zaledwie około 40 ?
Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządeu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istniej... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:03
0
1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. Ekonometrysta Dr Zińczuk powiedział, że jestem Wielkim człowiekiem z uwagi na ISBP, choć dowodu WTF mojego autorstwa jeszcze nie było. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE. 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie. 12. THE MARVELLOUS PROOF OF THE COLLATZ CONJECTURE. Tylko mi nie mów, że dotknąłeś ostatniej nieparzystej liczby naturalnej.
1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. Ekonometrysta Dr Zińczuk powiedział, że jestem Wielkim człowiekiem z uwagi na ISBP, choć dowodu WTF mojego autor... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:41
0
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, abyś przestał oddychać. Ty w m.j. popaprańcze. Moje wyniki są na poziomie gimnazjum. Jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości.
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, a... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:38
0
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, abyś przestał oddychać. Ty w m.j. popaprańcze. Moje wyniki są na poziomie gimnazjum. Jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Nie wkurwiaj mnie, bo cię podkundlu z miotu paraprzypadkowego samą mysla wyślę do Św. Piotra. Spiempierdampalampaj, antypolska wszo !!!! !!!!= nie odbieraj mi chleba
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, ab... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2016 o 10:57
0
P.BERA przypomina kampanie wyborczą prezydenta DUDY-efekty widzimy wszyscy oczywiśćie pozytywne to będzie dobra zmiana jak wszystkie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Litewski / 22 kwietnia 2016 o 12:58
0

 Chuck Norris nie musi znać żadnego języka. To języki powinny go znać.

To tak samo jak sołtys Wąchocka

Avatar
Iwona / 21 kwietnia 2016 o 21:36
0

Czy ktoś wie jaki(e)  język(i) zna obecny rektor?

 Chuck Norris nie musi znać żadnego języka. To języki powinny go znać.

Avatar
Lektorka / 21 kwietnia 2016 o 20:28
0

Czy ktoś wie jaki(e)  język(i) zna obecny rektor?

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:17
0
Po definicji wg LWG poprawienie kilku zdań wspaniałego Świętego. Hymn o Miłości wg LWG: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości, nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu bez uszczerbku dla bliźniego, nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
Po definicji wg LWG poprawienie kilku zdań wspaniałego Świętego. Hymn o Miłości wg LWG: Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliw... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:13
0
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:07
0
Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządeu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia. Dlaczego RFN wprowadza około 17 000 patentów rocznie, a RP zaledwie około 40 ?
Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządeu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istniej... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:03
0
1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. Ekonometrysta Dr Zińczuk powiedział, że jestem Wielkim człowiekiem z uwagi na ISBP, choć dowodu WTF mojego autorstwa jeszcze nie było. 2. The Guła's Theorem. Twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa i od twierdzenia Diofantosa. The Guła's Theorem zasługuje na Medal Abela czyli na nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki. 3. Pierwotna definicja częstości obiegów w ruchu jednostajnym po kole. Rewelacja na skalę światową. 4. Przepiękne obalenie hipotezy: Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture. Jeden z problemów milenijnych za 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 5. Jedyne na świecie rozwiązanie tzw. najtrudniejszej zagadki świata. Unikalny zapis rozwiązania. Rewelacja na skalę światową. 6. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla n=4. 7. Przepiękny i jedyny na świecie dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata dla nieparzystych n>1. 8. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Leona Jeśmanowicza. 9. Przepiękny i jedyny na świecie THE PROOF OF THE ERDŐS-STRAUS CONJECTURE. 10. Przepiękny i jedyny na świecie dowód wprost hipotezy Beala. Nagroda 1 000 000 USD. Gdzie jest moja nagroda? 11. Przepiękny i jedyny na świecie dowód hipotezy Goldbacha? Wyglada znakomicie. 12. THE MARVELLOUS PROOF OF THE COLLATZ CONJECTURE. Tylko mi nie mów, że dotknąłeś ostatniej nieparzystej liczby naturalnej.
1. ISBP czyli IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA - najlepsze na świecie systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy z formułą na VAT maksimum. Idea siatki płac dla sfery budżetowej czynnej i sugestia dla sektora prywatnego. Pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, ul. Chmielna 2 w Lublinie. TNOiK już nie istnieje. ISBP zasługuje na dwie nagrody Nobla: pokojową i ekonomiczną. Ekonometrysta Dr Zińczuk powiedział, że jestem Wielkim człowiekiem z uwagi na ISBP, choć dowodu WTF mojego autor... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:41
0
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, abyś przestał oddychać. Ty w m.j. popaprańcze. Moje wyniki są na poziomie gimnazjum. Jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości.
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, a... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 17:38
0
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, abyś przestał oddychać. Ty w m.j. popaprańcze. Moje wyniki są na poziomie gimnazjum. Jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Nie wkurwiaj mnie, bo cię podkundlu z miotu paraprzypadkowego samą mysla wyślę do Św. Piotra. Spiempierdampalampaj, antypolska wszo !!!! !!!!= nie odbieraj mi chleba
Do ciotozmaza z godz. 7.50. Ty w m.j. bękarcie belzebuba ze spodkundlonego miotu paraprzypadkowego!!!! Gdybym był w dobrym stanie stanie fizycznym, to tak bym Ci przy3,14r/lił, że miałbyś wy3,14r/lone wszystkie zęby, bez prawa i możliwości do przeszczepu twej plugawej gęby! Ty w m.j. antypolska dziwko, spaprany cwelu, który rżnie swoich najbliższych. Zastanów się cioto nad sobą i idź do spowiedzi. Nie wiesz frajerze, że jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości!!!! W m.j. ciotozmazie, pierdol się i nakryj się samym sobą tak, ab... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 10 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 24 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!