Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2009 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Ostre picie w III klasie Gimnazjum nr 7

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A

Przed lekcjami kupili sobie 40 puszek piwa i poszli pić do kolegi. Później wrócili
do szkoły. Policja wyprowadziła z klasy ponad połowę uczniów - chłopców i dziewczyny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skandal wybuchł w środę przed południem, ale o całej sprawie policja poinformowała dopiero dziś .

- Przed pierwszą lekcją trzeciej klasy pracownik administracyjny szkoły zauważył dwie nietrzeźwe - mówi Lidia Małys-Dzięciołek, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 7 w Lublinie.

Wersja policji jest nieco inna. - Podczas lekcji nauczycielka wyczuła od dwóch uczennic alkohol - relacjonuje Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji, którą na miejsce wezwała dyrektorka.

Mundurowi przebadali alkomatem obydwie dziewczyny. - Jedna z nich miała w organizmie 1,5 promila alkoholu, druga ponad promil.

Policjanci przyjrzeli się klasie nieco dokładniej i nabrali podejrzeń, że nie tylko te dwie dziewczyny zdążyły się wstawić. Alkomat znów poszedł w ruch. Okazało się, że po piwie jest więcej niż co drugi obecny w klasie uczeń.

- Spośród 14 osób osiem było po alkoholu - mówi Arciszewski. Cztery dziewczyny i czterech chłopców policja przekazała rodzicom.

Tego dnia uczniowie mieli po zajęciach iść na rekolekcje do kościoła. - Z ich wyjaśnień wynika, że zrobili zrzutkę i kupili sobie 40 półlitrowych puszek piwa - informuje Arciszewski. - Pili w mieszkaniu jednego z kolegów przy ul. Ułanów - dodaje Katarzyna Śliż, szkolny pedagog.

Uczniowie staną przed sądem rodzinnym. - Będziemy też ustalać, kto sprzedał im alkohol - zapowiada policja. Sprzedawcy grozi nie tylko utrata koncesji, ale i dwa lata więzienia.

Dziś dyr. Małys-Dzięciołek niemal przez cały dzień musiała rozmawiać z rodzicami uczniów, którzy pili piwo.

Fachowcy od walki z alkoholizmem spodziewają się w najbliższych dniach prawdziwego wysypu takich incydentów. Powód? Zbliżający się dzień wagarowicza.

- Co roku to zjawisko się nasila i mamy coraz więcej różnych interwencji związanych z nietrzeźwą młodzieżą w tym dniu - przyznaje Piotr Dreher, wiceprzewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie, która wystosowała dziś specjalny apel do sprzedawców, nauczycieli i rodziców.

- W tzw. dniu wagarowicza będziemy prowadzić nasilone kontrole pubów i sklepów - ostrzega Dreher.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
trelemorele. xd / 31 maja 2009 o 17:58
0
haha. i dlatego lubie to gimnazjum. ;d
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 19:01
0
Avatar
fff / 29 kwietnia 2009 o 22:57
0
a ja mieszkam koło tej szkoły i jak ktoś sapnie w prześwicie lub na placu to go sprasuję
Avatar
aniaa16 / 3 kwietnia 2009 o 23:19
0
hahahahahah 10?????? jaki zal ;/ dziesiątka jest sto razy lepsza ;d prznajmniej ma jakieś wyniki w testach bbaaaa ma najlepsze w lublinie xd więc wara od dziesiątki !!!
Avatar
Gość / 15 marca 2009 o 11:25
0
szkoła sławna od poczatku swojegp istnienia
[url="http://www.dw.lublin.pl:8081/1999/1126-99.htm#01"]http://www.dw.lublin.pl:8081/1999/1126-99.htm#01[/url]
Avatar
pukka / 13 marca 2009 o 22:03
0
hahaha ja tez chodzilam do tej szkoly tez sie pilo i wyprawialo inne ciekawe rzeczy. Taka jest już młodzież, myślę że to nie był pierwszy raz żadnej z tych osób ;]
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 20:53
0
chodzę do 7 i uważam, że zasady panujące w tej szkole są żałosne. Pani dyrektor ma skłonności do sprawdzania rzeczy naprawdę mało ważnych. Na przykład nie można nam nosić adidasów jako obuwie zmienne tylko balerinki albo klapki/sandałki. Po drugie jakieś identyfikatory ze zdjęciem. Jednak najbardziej żałosną sprawą są usprawiedliwienia i ten dziennik elektroniczny. Trzeba usprawiedliwiać nawet spóźnienia i to na specjalnych karteczkach, a jakże inaczej! Jak przyjdziesz na lekcje przed dzwonkiem to Cię nie wpuszczą szatniary. Albo konserwator spisuje w drzwiach kto przychodzi na jaką lekcję. No hello!
I naprawdę nie rozumiem po co w tą sprawę została wmieszana policja. Jakoś pijaństwo na wycieczkach nie było zgłaszane ; ppp!
chodzę do 7 i uważam, że zasady panujące w tej szkole są żałosne. Pani dyrektor ma skłonności do sprawdzania rzeczy naprawdę mało ważnych. Na przykład nie można nam nosić adidasów jako obuwie zmienne tylko balerinki albo klapki/sandałki. Po drugie jakieś identyfikatory ze zdjęciem. Jednak najbardziej żałosną sprawą są usprawiedliwienia i ten dziennik elektroniczny. Trzeba usprawiedliwiać nawet spóźnienia i to na specjalnych karteczkach, a jakże inaczej! Jak przyjdziesz na lekcje przed dzwonkiem to Cię nie wpuszczą szatniary. Albo konserw... rozwiń
Avatar
uczennica / 13 marca 2009 o 20:38
0
JEDEN WIELKI ŻAL. Sprawa w sądzie... Tak, niedługo lekcje będą prowadzone w klatkach i będziemy skuci w łańcuchy.
Sorry, ale dla mnie nie jest to zdrowe. SUPER, CONGRATULATION!!
Avatar
xxxxxxx / 13 marca 2009 o 20:30
0
o żal , straszne, piwo hahahah ;] wielka mi afera
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 18:08
0
~~ona~~ Dzisiaj, 16:33
Wpis #19
Goście


w każdym gimnazjum jest identycznie, ale oczywiście jak ktoś ma coś do jednego gimnazjum, to wychodzi na to, że ono jest najgorsze w mieście. 7 wcale nie jest najgorsza. wystarczy spojrzeć na 8 lub 1o. no, ale oczywiście oczernić najlepiej gimnazjum, które ma w miare dobrą opinię. gorsze rzeczy się dzieją, a nikt o tym głośno nie mówi

ahahahaha, nawet moja szkola sie znalazla. 10!;dddddddddd
Avatar
trelemorele. xd / 31 maja 2009 o 17:58
0
haha. i dlatego lubie to gimnazjum. ;d
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2009 o 19:01
0
Avatar
fff / 29 kwietnia 2009 o 22:57
0
a ja mieszkam koło tej szkoły i jak ktoś sapnie w prześwicie lub na placu to go sprasuję
Avatar
aniaa16 / 3 kwietnia 2009 o 23:19
0
hahahahahah 10?????? jaki zal ;/ dziesiątka jest sto razy lepsza ;d prznajmniej ma jakieś wyniki w testach bbaaaa ma najlepsze w lublinie xd więc wara od dziesiątki !!!
Avatar
Gość / 15 marca 2009 o 11:25
0
szkoła sławna od poczatku swojegp istnienia
[url="http://www.dw.lublin.pl:8081/1999/1126-99.htm#01"]http://www.dw.lublin.pl:8081/1999/1126-99.htm#01[/url]
Avatar
pukka / 13 marca 2009 o 22:03
0
hahaha ja tez chodzilam do tej szkoly tez sie pilo i wyprawialo inne ciekawe rzeczy. Taka jest już młodzież, myślę że to nie był pierwszy raz żadnej z tych osób ;]
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 20:53
0
chodzę do 7 i uważam, że zasady panujące w tej szkole są żałosne. Pani dyrektor ma skłonności do sprawdzania rzeczy naprawdę mało ważnych. Na przykład nie można nam nosić adidasów jako obuwie zmienne tylko balerinki albo klapki/sandałki. Po drugie jakieś identyfikatory ze zdjęciem. Jednak najbardziej żałosną sprawą są usprawiedliwienia i ten dziennik elektroniczny. Trzeba usprawiedliwiać nawet spóźnienia i to na specjalnych karteczkach, a jakże inaczej! Jak przyjdziesz na lekcje przed dzwonkiem to Cię nie wpuszczą szatniary. Albo konserwator spisuje w drzwiach kto przychodzi na jaką lekcję. No hello!
I naprawdę nie rozumiem po co w tą sprawę została wmieszana policja. Jakoś pijaństwo na wycieczkach nie było zgłaszane ; ppp!
chodzę do 7 i uważam, że zasady panujące w tej szkole są żałosne. Pani dyrektor ma skłonności do sprawdzania rzeczy naprawdę mało ważnych. Na przykład nie można nam nosić adidasów jako obuwie zmienne tylko balerinki albo klapki/sandałki. Po drugie jakieś identyfikatory ze zdjęciem. Jednak najbardziej żałosną sprawą są usprawiedliwienia i ten dziennik elektroniczny. Trzeba usprawiedliwiać nawet spóźnienia i to na specjalnych karteczkach, a jakże inaczej! Jak przyjdziesz na lekcje przed dzwonkiem to Cię nie wpuszczą szatniary. Albo konserw... rozwiń
Avatar
uczennica / 13 marca 2009 o 20:38
0
JEDEN WIELKI ŻAL. Sprawa w sądzie... Tak, niedługo lekcje będą prowadzone w klatkach i będziemy skuci w łańcuchy.
Sorry, ale dla mnie nie jest to zdrowe. SUPER, CONGRATULATION!!
Avatar
xxxxxxx / 13 marca 2009 o 20:30
0
o żal , straszne, piwo hahahah ;] wielka mi afera
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 18:08
0
~~ona~~ Dzisiaj, 16:33
Wpis #19
Goście


w każdym gimnazjum jest identycznie, ale oczywiście jak ktoś ma coś do jednego gimnazjum, to wychodzi na to, że ono jest najgorsze w mieście. 7 wcale nie jest najgorsza. wystarczy spojrzeć na 8 lub 1o. no, ale oczywiście oczernić najlepiej gimnazjum, które ma w miare dobrą opinię. gorsze rzeczy się dzieją, a nikt o tym głośno nie mówi

ahahahaha, nawet moja szkola sie znalazla. 10!;dddddddddd
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!