Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 czerwca 2010 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Oświadczenie majątkowe Janusza Palikota: Poseł żyje na kredyt

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 46 A A

Janusz Palikot żyje na kreskę – wynika z oświadczenia majątkowego uchodzącego za bogacza lidera lubelskiej PO. Oświadczenie opublikowała właśnie kancelaria Sejmu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Janusz Palikot – jak każdy poseł – musiał publicznie rozliczyć się z tego ile zarobił w 2009 roku, czy jest zadłużony i czy jeździ kosztownymi samochodami.

Poseł (ma wspólność majątkową z żoną) zaoszczędził 1,25 mln zł oraz 33,5 tys. euro. To mniej niż wpisał w oświadczenie rok temu. Oprócz diety poselskiej (55 344 zł), 34 942 zł ze sprzedaży papierów wartościowych oraz niewielkich pieniędzy z tytułu praw autorskich nie miał żadnych dochodów.

Palikot ma udziały w spółkach: Kresy, Dzierwany (dawniej Żołądkowa SA), Manufaktury Polskie, Wydawnictwo słowo obraz terytoria Gdańsk oraz Księgarskiej, ale w 2009 r. nie przyniosły one dochodu.

Palikot nie kupił nowych nieruchomości – ponownie wpisał do oświadczenia mieszkanie o pow. 85 mkw, (wycenił je na 1,65 mln zł), dwie działki gruntowe o łącznej wartości 500 tys. zł oraz prawo własności do lokalu użytkowego o wartości 3,2 mln zł.

3,5 mln zł warte są obrazy i meble Palikota (tak samo wycenił je rok temu). Lider lubelskiej Platformy jeździ tymi samymi autami, do oświadczenia wpisał: Land Rovera Discovery (2007), Range Rovera (2007), Forda Mustanga rocznik 1968 (przypomina pojazd rozsławiony szaleńczym pościgiem z filmu "Bullitt") oraz Nissana Micre z 2008 r.

Poseł lata Cessną 182 z 2006 r.

Polityk żyje na kreskę - ma linię kredytową w wysokości 50 tys. zł oraz w sumie 3,072 mln zł i 7,565 mln euro różnych zobowiązań. To więcej niż miał za 2008 r.

Z oświadczenia wynika, że Palikot pieniądze pożyczył m. in. od spółki Hydrativa (2,65 mln euro) zarejestrowanej na Cyprze. Rok temu "Dziennik” pisał, że udziałowcem tajemniczej firmy jest fundacja z Antyli Holenderskich. Sam Palikot nie wytłumaczył od kogo pożycza tak duże kwoty.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AngolPolSlowianin / 3 marca 2013 o 01:01
0
HWDPalikota
Avatar
Karguli / 9 czerwca 2010 o 13:38
0
Wczoraj w swoim programie w trakcie swoich wygłupów powiatowy nieopatrznie[a może,i czyżby zamierzenie?]wycisnął z Palikota prawdę.Na trzykrotne zapytanie rozweselającego"dlaczego wy politycy ciągle kłamiecie?",wyraźnie zaskoczony i zmieszany Palikot odpowiada-"a dlaczego wszyscy oczekują abyśmy robili zaraz coś dla polski,przecież my robiąc coś dla siebie -robimy dla polski.I w tym jest zawarty cały program PO.Bo Polska to nie prawie 40 mln.,lecz niewielką grupa wybrańców wraz z rodzinami i kolesiami.Reszta ma tylko podziwiać ich wspaniałe interesy i zadowalać się okruchami z pańskiego stołu.Bo grabież i wyprzedaż majątku,uchwalanie korzystnych ustaw,płacenie podatków w rajach podatkowych i inne kręcenie lodów to jest właśnie ich praca dla ichni polski.Ja się tylko pytam tych prawie 40-stu mln., dokąd będą jeszcze na sobie eksperymentować?Ci wybrańcy już po raz trzeci- tylko pod różnymi postaciami robią coś dla polski i skutek ciągle ten sam.Osobiście czerwoną kartkę pokazałem im za lata 91-93[likwidacja zakładów,dzika prywatyzacja,rosnące bezrobocie],a 97-2001[niekorzystna prywatyzacja oraz skuteczne schładzanie gospodarki przez co otrzymaliśmy mniejsze kontyngenty w rynku wspólnotowym] i obecne[załamanie eksportu i upadek stoczni po przez sztuczne umacnianie złotego przez pierwsze półtora roku,spadek PKB,wzrost bezrobocia] utwierdzają mnie tylko w słuszności.Pozdrawiam.
Wczoraj w swoim programie w trakcie swoich wygłupów powiatowy nieopatrznie[a może,i czyżby zamierzenie?]wycisnął z Palikota prawdę.Na trzykrotne zapytanie rozweselającego"dlaczego wy politycy ciągle kłamiecie?",wyraźnie zaskoczony i zmieszany Palikot odpowiada-"a dlaczego wszyscy oczekują abyśmy robili zaraz coś dla polski,przecież my robiąc coś dla siebie -robimy dla polski.I w tym jest zawarty cały program PO.Bo Polska to nie prawie 40 mln.,lecz niewielką grupa wybrańców wraz z rodzinami i kolesiami.Reszta ma tylko podziwia... rozwiń
Avatar
ben / 2 czerwca 2010 o 15:39
0
Św.jamaica napisał:
Jego życie, jego długi i jego dochody. Wara wam szczeniaki od Janusza. Zainteresujcie sie lepiej finansowymi przekrętami kościoła watykańskiego. Tam dopiero są ciekawe rzeczy.

O proszę , odezwał się wdupołaz Januszka. Ciekawe ,czemu twój idol wścibia ciągle nos w nie swoje sprawy, a jego tknąć nie można ? Ile ci płaci za ochronkę pacanie ? A może jesteś jego ,,panienką"?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 14:24
0
Gość napisał:
Lublinianie nie wstyd wam?[/quote]


[quote name='malone' post='296129' date='1.06.2010, 23:06:32']bardzo wstyd ze mamy takiego "polityka" powiem więcej to HAŃBA ze ktoś taki wygrywa na lubelszczyźnie wybory na szefa PO, jak to świadczy o tej partii - brak słów -grupa cwaniaków i krętaczy trzymająca władzę. (BO CHYBA NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE WIERZY ZE SĄ JAKIEŚ INSTYTUCJE FINANSOWE NA WYSPACH CURA CAO, KTÓRE POZYCZAJĄ 1 CZY 2 MLN USD I NIE WYMAGAJĄ ODDANIA TEJ KWOTY) tego nie powinni nawet kupić przygłupy popierające peło

ŚWIĘTE SŁOWA SZKODA ZE NAS TAK MAŁO TO WYBORY MIAŁ BY Z GOWY

ŚWIĘTE SŁOWA SZKODA ZE NAS TAK MAŁO TO WYBORY MIAŁ BY Z GOWY rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 2 czerwca 2010 o 13:38
0
Marek_ napisał:
Nie wszyscy chyba zauważyli, ale Palikot opublikował JEDYNIE oświadczenie majątkowe. Twierdzenia typu "żyje na kredyt" z tego co wiem są wymyślone są przez twórcę artykułu. Nie wiem na jakiej podstawie padło takie stwierdzenie, chyba redaktor przeraził się wielkości tych kredytów, ale gdy porówna się je z wielkością jego majątku(która w końcu nie została podana w artykule) to sprawa wygląda trochę inaczej. Poza tym wątpię, by te kredyty były kredytami konsumenckimi.

Podoba mi się wniosek, że jak ktoś pożycza 1 czy 2 mln euro to musi być krętaczem. Przerażę cię jeszcze bardziej i powiem, że nie ma żadnej instytucji finansowej która udziela kredytu na 1 czy 2 mln bez sprawdzenia czy pożyczający może go spłacić.


W oświadczeniu majątkowym poseł ma obowiązek wpisać cały majątek. CAŁY MAJĄTEK. Z oświadczenia Palikota wynika, że pożyczki przewyższają to co ma. Banki mógłyby odmówić kredytu, ale poseł pożycza pieniądze przede wszystkim z firm pochowanych w rajach podatkowych i od brata. I problemu nie ma.


W oświadczeniu majątkowym poseł ma obowiązek wpisać cały majątek. CAŁY MAJĄTEK. Z oświadczenia Palikota wynika, że pożyczki przewyższają to co ma. Banki mógłyby odmówić kredytu, ale poseł pożycza pieniądze przede wszystkim z firm pochowanych w rajach podatkowych i od brata. I problemu nie ma. rozwiń
Avatar
pisior / 2 czerwca 2010 o 13:34
0
Tylko równie ograniczony idiota na skończonego chama może mówić Janusz. Janusz, Janusz, Januszek, Jancio, Janusz......Do psychiatry brachu.
A te pożyczki z raju na Cyprze to bierze z kasy podpieprzonej i tobie głupku z państwowych firm, z twoich podatków , z twojej kieszeni, jeszcze nie kumasz. Janusz, Janusz....

Św.jamaica napisał:
Jego życie, jego długi i jego dochody. Wara wam szczeniaki od Janusza. Zainteresujcie sie lepiej finansowymi przekrętami kościoła watykańskiego. Tam dopiero są ciekawe rzeczy.
rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 13:32
0
proponuje aby wyborcy posła zrzucili się na jego utrzymanie np. po 10 pnz każdy
Avatar
pisior / 2 czerwca 2010 o 13:28
0
Zgoda ale z jednym wyjątkiem nie mieszaj do tego gówna Kaczyńskich bo to jedyni uczciwi w tym szambie.

~Zuza~ napisał:
Cała polska poliyka to jedno wielkie bagno, z Komorowskim, Kaczyńskim, Tuskiem, Lepperem na czele. Niestety są to ludzie dla których liczy sie kasa i nic więcej. Jedynie Palikot odważył się parodiować istniejącą szopkę i dzięki temu jest o nim głośno, a nie że ,,potrafi coś tam coś''.
Avatar
basiek / 2 czerwca 2010 o 13:03
0
VIP napisał:
Nie bój nie bój, zabiorą ci. Na powodzian, na kościół, bo Kaczyński walczył na teczki, budował swiątynie opacznosci, to sie naród wkurw... i go zdjął. To jest jedynyu winny obecnej katastrofy. Hitlera czy Stalina też popierały miliony.

VIP- ty zaraz po porodzie musiałeś spaść na podłogę i położna na główkę nadeptała, bo rozumu to ty nie masz za grosz. Wot, ciężki przypadek się trafił. Co gorsze, takich bezmózgowców jest coraz więcej.
Avatar
ido / 2 czerwca 2010 o 12:23
0
Janusz to mój idol napisał:
Proponuję ignorować wszelkie publikacje dotyczące p. Palikota. Nie karmić trola ! On się żywi taką padliną / komentarze, podniesienie adrenaliny wśród odbiorców /. Jak nie dostanie " szamy ", może zginie śmiercią głodową..Dla mnie to monstrum nie istnieje..Pozdrawiam.

PS. Wpisuję kod po raz 8-y. Omamów nie mam, wzrok też OK, a jednak odrzuca...Ot, zagvozdka. Zmienię nick, może pójdzie...


Święta prawda. Tylko w ten sposób można zapobiec tej kakofonii. Jestem pewny że "idol" nie musi wypowiadać sie -jak wyrocznia- na każdy temat.
A nawet jeśli pomińmy to milczeniem. W tym miejscu przypomina się dowcip o głupocie z którą siś nie dyskutuje, ponieważ sprowadzi do swojegopoziomu i pokona doświadczeniem. Zamilczmy !!!


Święta prawda. Tylko w ten sposób można zapobiec tej kakofonii. Jestem pewny że "idol" nie musi wypowiadać sie -jak wyrocznia- na każdy temat.
A nawet jeśli pomińmy to milczeniem. W tym miejscu przypomina się dowcip o głupocie z którą siś nie dyskutuje, ponieważ sprowadzi do swojegopoziomu i pokona doświadczeniem. Zamilczmy !!! rozwiń
Avatar
AngolPolSlowianin / 3 marca 2013 o 01:01
0
HWDPalikota
Avatar
Karguli / 9 czerwca 2010 o 13:38
0
Wczoraj w swoim programie w trakcie swoich wygłupów powiatowy nieopatrznie[a może,i czyżby zamierzenie?]wycisnął z Palikota prawdę.Na trzykrotne zapytanie rozweselającego"dlaczego wy politycy ciągle kłamiecie?",wyraźnie zaskoczony i zmieszany Palikot odpowiada-"a dlaczego wszyscy oczekują abyśmy robili zaraz coś dla polski,przecież my robiąc coś dla siebie -robimy dla polski.I w tym jest zawarty cały program PO.Bo Polska to nie prawie 40 mln.,lecz niewielką grupa wybrańców wraz z rodzinami i kolesiami.Reszta ma tylko podziwiać ich wspaniałe interesy i zadowalać się okruchami z pańskiego stołu.Bo grabież i wyprzedaż majątku,uchwalanie korzystnych ustaw,płacenie podatków w rajach podatkowych i inne kręcenie lodów to jest właśnie ich praca dla ichni polski.Ja się tylko pytam tych prawie 40-stu mln., dokąd będą jeszcze na sobie eksperymentować?Ci wybrańcy już po raz trzeci- tylko pod różnymi postaciami robią coś dla polski i skutek ciągle ten sam.Osobiście czerwoną kartkę pokazałem im za lata 91-93[likwidacja zakładów,dzika prywatyzacja,rosnące bezrobocie],a 97-2001[niekorzystna prywatyzacja oraz skuteczne schładzanie gospodarki przez co otrzymaliśmy mniejsze kontyngenty w rynku wspólnotowym] i obecne[załamanie eksportu i upadek stoczni po przez sztuczne umacnianie złotego przez pierwsze półtora roku,spadek PKB,wzrost bezrobocia] utwierdzają mnie tylko w słuszności.Pozdrawiam.
Wczoraj w swoim programie w trakcie swoich wygłupów powiatowy nieopatrznie[a może,i czyżby zamierzenie?]wycisnął z Palikota prawdę.Na trzykrotne zapytanie rozweselającego"dlaczego wy politycy ciągle kłamiecie?",wyraźnie zaskoczony i zmieszany Palikot odpowiada-"a dlaczego wszyscy oczekują abyśmy robili zaraz coś dla polski,przecież my robiąc coś dla siebie -robimy dla polski.I w tym jest zawarty cały program PO.Bo Polska to nie prawie 40 mln.,lecz niewielką grupa wybrańców wraz z rodzinami i kolesiami.Reszta ma tylko podziwia... rozwiń
Avatar
ben / 2 czerwca 2010 o 15:39
0
Św.jamaica napisał:
Jego życie, jego długi i jego dochody. Wara wam szczeniaki od Janusza. Zainteresujcie sie lepiej finansowymi przekrętami kościoła watykańskiego. Tam dopiero są ciekawe rzeczy.

O proszę , odezwał się wdupołaz Januszka. Ciekawe ,czemu twój idol wścibia ciągle nos w nie swoje sprawy, a jego tknąć nie można ? Ile ci płaci za ochronkę pacanie ? A może jesteś jego ,,panienką"?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 14:24
0
Gość napisał:
Lublinianie nie wstyd wam?[/quote]


[quote name='malone' post='296129' date='1.06.2010, 23:06:32']bardzo wstyd ze mamy takiego "polityka" powiem więcej to HAŃBA ze ktoś taki wygrywa na lubelszczyźnie wybory na szefa PO, jak to świadczy o tej partii - brak słów -grupa cwaniaków i krętaczy trzymająca władzę. (BO CHYBA NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE WIERZY ZE SĄ JAKIEŚ INSTYTUCJE FINANSOWE NA WYSPACH CURA CAO, KTÓRE POZYCZAJĄ 1 CZY 2 MLN USD I NIE WYMAGAJĄ ODDANIA TEJ KWOTY) tego nie powinni nawet kupić przygłupy popierające peło

ŚWIĘTE SŁOWA SZKODA ZE NAS TAK MAŁO TO WYBORY MIAŁ BY Z GOWY

ŚWIĘTE SŁOWA SZKODA ZE NAS TAK MAŁO TO WYBORY MIAŁ BY Z GOWY rozwiń
Avatar
Rafał Panas / 2 czerwca 2010 o 13:38
0
Marek_ napisał:
Nie wszyscy chyba zauważyli, ale Palikot opublikował JEDYNIE oświadczenie majątkowe. Twierdzenia typu "żyje na kredyt" z tego co wiem są wymyślone są przez twórcę artykułu. Nie wiem na jakiej podstawie padło takie stwierdzenie, chyba redaktor przeraził się wielkości tych kredytów, ale gdy porówna się je z wielkością jego majątku(która w końcu nie została podana w artykule) to sprawa wygląda trochę inaczej. Poza tym wątpię, by te kredyty były kredytami konsumenckimi.

Podoba mi się wniosek, że jak ktoś pożycza 1 czy 2 mln euro to musi być krętaczem. Przerażę cię jeszcze bardziej i powiem, że nie ma żadnej instytucji finansowej która udziela kredytu na 1 czy 2 mln bez sprawdzenia czy pożyczający może go spłacić.


W oświadczeniu majątkowym poseł ma obowiązek wpisać cały majątek. CAŁY MAJĄTEK. Z oświadczenia Palikota wynika, że pożyczki przewyższają to co ma. Banki mógłyby odmówić kredytu, ale poseł pożycza pieniądze przede wszystkim z firm pochowanych w rajach podatkowych i od brata. I problemu nie ma.


W oświadczeniu majątkowym poseł ma obowiązek wpisać cały majątek. CAŁY MAJĄTEK. Z oświadczenia Palikota wynika, że pożyczki przewyższają to co ma. Banki mógłyby odmówić kredytu, ale poseł pożycza pieniądze przede wszystkim z firm pochowanych w rajach podatkowych i od brata. I problemu nie ma. rozwiń
Avatar
pisior / 2 czerwca 2010 o 13:34
0
Tylko równie ograniczony idiota na skończonego chama może mówić Janusz. Janusz, Janusz, Januszek, Jancio, Janusz......Do psychiatry brachu.
A te pożyczki z raju na Cyprze to bierze z kasy podpieprzonej i tobie głupku z państwowych firm, z twoich podatków , z twojej kieszeni, jeszcze nie kumasz. Janusz, Janusz....

Św.jamaica napisał:
Jego życie, jego długi i jego dochody. Wara wam szczeniaki od Janusza. Zainteresujcie sie lepiej finansowymi przekrętami kościoła watykańskiego. Tam dopiero są ciekawe rzeczy.
rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 13:32
0
proponuje aby wyborcy posła zrzucili się na jego utrzymanie np. po 10 pnz każdy
Avatar
pisior / 2 czerwca 2010 o 13:28
0
Zgoda ale z jednym wyjątkiem nie mieszaj do tego gówna Kaczyńskich bo to jedyni uczciwi w tym szambie.

~Zuza~ napisał:
Cała polska poliyka to jedno wielkie bagno, z Komorowskim, Kaczyńskim, Tuskiem, Lepperem na czele. Niestety są to ludzie dla których liczy sie kasa i nic więcej. Jedynie Palikot odważył się parodiować istniejącą szopkę i dzięki temu jest o nim głośno, a nie że ,,potrafi coś tam coś''.
Avatar
basiek / 2 czerwca 2010 o 13:03
0
VIP napisał:
Nie bój nie bój, zabiorą ci. Na powodzian, na kościół, bo Kaczyński walczył na teczki, budował swiątynie opacznosci, to sie naród wkurw... i go zdjął. To jest jedynyu winny obecnej katastrofy. Hitlera czy Stalina też popierały miliony.

VIP- ty zaraz po porodzie musiałeś spaść na podłogę i położna na główkę nadeptała, bo rozumu to ty nie masz za grosz. Wot, ciężki przypadek się trafił. Co gorsze, takich bezmózgowców jest coraz więcej.
Avatar
ido / 2 czerwca 2010 o 12:23
0
Janusz to mój idol napisał:
Proponuję ignorować wszelkie publikacje dotyczące p. Palikota. Nie karmić trola ! On się żywi taką padliną / komentarze, podniesienie adrenaliny wśród odbiorców /. Jak nie dostanie " szamy ", może zginie śmiercią głodową..Dla mnie to monstrum nie istnieje..Pozdrawiam.

PS. Wpisuję kod po raz 8-y. Omamów nie mam, wzrok też OK, a jednak odrzuca...Ot, zagvozdka. Zmienię nick, może pójdzie...


Święta prawda. Tylko w ten sposób można zapobiec tej kakofonii. Jestem pewny że "idol" nie musi wypowiadać sie -jak wyrocznia- na każdy temat.
A nawet jeśli pomińmy to milczeniem. W tym miejscu przypomina się dowcip o głupocie z którą siś nie dyskutuje, ponieważ sprowadzi do swojegopoziomu i pokona doświadczeniem. Zamilczmy !!!


Święta prawda. Tylko w ten sposób można zapobiec tej kakofonii. Jestem pewny że "idol" nie musi wypowiadać sie -jak wyrocznia- na każdy temat.
A nawet jeśli pomińmy to milczeniem. W tym miejscu przypomina się dowcip o głupocie z którą siś nie dyskutuje, ponieważ sprowadzi do swojegopoziomu i pokona doświadczeniem. Zamilczmy !!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 131 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!