Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2012 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Pacjent woli iść na pogotowie niż czekać w przychodni

0 11 A A
Ratownicy podkreślają, że nie chcą zniechęcać pacjentów do dzwonienia na pogotowie. Chodzi tylko o t
Ratownicy podkreślają, że nie chcą zniechęcać pacjentów do dzwonienia na pogotowie. Chodzi tylko o t

Zamiast czekać w kolejce do specjalisty, przychodzą na oddział ratunkowy. Gdy mają skierowanie do szpitala, chcą, żeby zawiozła ich tam karetka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Średnio od 15 do 20 proc. wyjazdów pogotowia to przypadki, gdy nie ma niebezpieczeństwa nagłego zagrożenia zdrowia – szacuje Alicja Ciechan, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie.

– Dzwonią np. pacjenci, którzy mają skierowanie do szpitala. Chcą, by pogotowie zawiozło ich na izbę przyjęć. Czasami też zgłaszają choroby przewlekłe i bóle korzeniowe, albo chcą, aby podać im środki przeciwbólowe.

Podobne spostrzeżenia ma Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy sprawdzili, jak działa system ratownictwa medycznego. Zauważyli, że pogotowie często wyręcza lekarzy rodzinnych, specjalistów i ambulatoria. Jednocześnie okazało się, pogotowie i szpitalne oddziały ratunkowe to jedno z najlepiej działających ogniw systemu zdrowia.
Ale natłok pacjentów zaczyna dawać się we znaki. Tak jest m.in. na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

– Technicznie oddział jest bardzo sprawny i wyremontowany, ale jest za bardzo obciążony – przyznaje Marta Podgórska, rzecznik SPSK4. – Często pacjenci mówią, że to lekarz rodzinny poradził im, aby zgłosili się na SOR. Niektórzy robią tak, bo nie chcą czekać w kolejce na wizytę u specjalisty – dodaje Podgórska.

– Powodów jest kilka: niewydolny system specjalistyki ambulatoryjnej, brak możliwości uzyskania porady lekarza rodzinnego w danym dniu i brak możliwości zasięgnięcia pomocy lekarskiej w nocy i święta – ocenia Tomasz Kazimierczak, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chełmie SP ZOZ.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ina / 8 listopada 2012 o 12:24
0
[quote name='Jagnacycacy' timestamp='1352367568' post='691029']
Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[/quote]
czy widzisz żebym gdzieś napisała że korzystam z karetek? nie, bo mam trochę oleju w głowie i wiem do czego są potrzebne, napisałam że korzystam w nocno-świątecznej opieki zdrowotnej i tego będę się trzymać. pozdrawiam
[quote name='Jagnacycacy' timestamp='1352367568' post='691029']
Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[/quote]
czy widzisz żebym gdzieś napisała że korzystam z karetek? nie, bo mam trochę oleju... rozwiń
Avatar
ja / 8 listopada 2012 o 12:14
0
[quote name='Jegnacycacy' timestamp='1352362466' post='690968']
Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.


Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie nie poprawi to wezwac karetke/zglosic sie na SOR". Oczywiscie nie chce generalizowac i szufladkowac, ale jest to czesta praktyka.


Co do artykulu skoro NIK ustalil, ze w skrajnych przypadkach jest ok 80% nieuzasadnionych wyjazdow, a w lubelskim pogotowiu 15-20% to albo ktos sie mija z rzeczywistoscia, albo mamy baaaardzo CHORE spoleczenstwo.
[/quote]

Profesjonalizm, dowcipne, profesjonalnie to powinien zrobić rtg klatki piersiowej i stwierdzić zapalenie płuc. A nie odsyłać do domu. Tak, to był nagły stan, bo jeżeli osoba nigdy nie choruje, od kilku dni ma wysoką gorączkę i żadne leki nie skutkują, wg. Pana ma leżeć w domu i czekać. Jeżeli Pan doktor stwierdziłby zapalenie płuc i w odpowiednim czasie podał leki, to osoba ta nie chorowałby miesiąc czasu.
[quote name='Jegnacycacy' timestamp='1352362466' post='690968']
Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.


Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie n... rozwiń
Avatar
kul / 8 listopada 2012 o 11:33
0
[quote name='Matka dziecka' timestamp='1352369465' post='691037']
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy... to do pośredniaka!
[/quote]

Dobra dobra.... 20 pare lat 4 razy w szpitalu... poczekamy... za nastepnych 20 pare lat sama bedziesz koniaki zanosic, sami tego nauczyliscie... spojrz na to z drugiej strony... ile jest personelu na jednego pacjenta i wynagrodzenie. Podla robota to jest, szczegolnie jak petent jest z nastawieniem, ze wszystko mu sie nalezy bo Cie utrzymuje.
[quote name='Matka dziecka' timestamp='1352369465' post='691037']
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkam... rozwiń
Avatar
Matka dziecka / 8 listopada 2012 o 11:11
0
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy... to do pośredniaka!
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy...... rozwiń
Avatar
moher / 8 listopada 2012 o 10:45
0
pani sie ubiera
Avatar
Jagnacycacy / 8 listopada 2012 o 10:39
0
[quote name='ina' timestamp='1352365467' post='691002']
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świątecznej. Tam jakoś emerytów nie ma
[/quote]

Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[quote name='ina' timestamp='1352365467' post='691002']
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nud... rozwiń
Avatar
ina / 8 listopada 2012 o 10:04
0
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świątecznej. Tam jakoś emerytów nie ma
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świ... rozwiń
Avatar
nn / 8 listopada 2012 o 09:27
0
Tak jest we wszystkich szpitalach w lublinie a zwłaszcza na SOR, nie tylko w PSK4..... Idźcie sobię zobaczyć na Al. Kraśnickie tam śmiało można powiedzieć że 80% Pacjentów powinno trafić do lekarzy rodzinnych a nie na sor... Niektórzy nawet nie ukrywają że przyszli zrobić sobie badania żeby nie czekać w kolejkach tylko mówia to w prost.... A wystarczyła by jedna prosta rzecz żeby to ukrócić wprowadzenie odpłatności za bezzasadnie nazwijmy to " korzystanie " z soru. Mówię tu o przypadkach gdzie np. ktoś uderzył sie 2 tyg. wcześniej i przychodzi o 3 w nocy ... a takich przypadków jest naprawdę wiele.... Bo przepraszam bardzo ale przez ten czas to można było iść do lek. rodzinnego a nie nagle jak ma się troche wolnego czasu przypominać sobie że można by isć do szpilata żeby się zbadać....
Tak jest we wszystkich szpitalach w lublinie a zwłaszcza na SOR, nie tylko w PSK4..... Idźcie sobię zobaczyć na Al. Kraśnickie tam śmiało można powiedzieć że 80% Pacjentów powinno trafić do lekarzy rodzinnych a nie na sor... Niektórzy nawet nie ukrywają że przyszli zrobić sobie badania żeby nie czekać w kolejkach tylko mówia to w prost.... A wystarczyła by jedna prosta rzecz żeby to ukrócić wprowadzenie odpłatności za bezzasadnie nazwijmy to " korzystanie " z soru. Mówię tu o przypadkach gdzie np. ktoś uderzył sie 2 tyg. wcześniej... rozwiń
Avatar
Jegnacycacy / 8 listopada 2012 o 09:14
0
[quote name='pacjent' timestamp='1352356911' post='690938']
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
[/quote]

Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.
[quote name='ja' timestamp='1352355954' post='690930']
Lekarze - SOR ul. Jaczewskiego. Około 2 miesiące temu, młoda osoba, nie mieszkająca w lublinie, zgłosiła się do SOR z bardzo wysoką gorączką, nie miała żadnych innych objawów . Była wcześniej u lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny poinformował, że jeśli po podaniu antybiotyku , w ciągu 2 dni gorączka nie zacznie spadać zgłosić ma się , właśnie na SOR. Pan doktor -SOR potraktował pacjentkę jak hipochondryczkę. Nie chciał jej zbadać, dopiero po prośbach i płaczu polecił przyjąć ją na Oddział SOR. Po przebadaniu powiedział, że nic jej nie jest, nie zrobił dodatkowych badań. Nadmieniam, że gorączka ponad 40 stopni utrzymywała się od 4 dni. Po podaniu kroplówki z ketonalu z komentarzem , odesłał ją do domu. Po następnych 2 dniach " wg. Pana doktora zdrowa osoba", okazala sie,że ma bardzo poważne zapalenie płuc , chorowała przez ponad miesiąc. Przez tydzień dostawala kroplówki w szpitalu i przez 3 tygodnie brała antybiotyk. Niestety Pan doktor z SOR przy szpitalu na ul. Jaczewskiego zignorował ją , ale na szczęście lekarze z pogotowia w jej mieście rodzinnym wiedzieli jak się leczy. Teraz jest zdrowa. Więc proszę nie pisać, że lekarz rodziny odsyła niepotrzebnie osoby do SOR, widocznie ma podstawy do tego.
[/quote]

Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie nie poprawi to wezwac karetke/zglosic sie na SOR". Oczywiscie nie chce generalizowac i szufladkowac, ale jest to czesta praktyka.


Co do artykulu skoro NIK ustalil, ze w skrajnych przypadkach jest ok 80% nieuzasadnionych wyjazdow, a w lubelskim pogotowiu 15-20% to albo ktos sie mija z rzeczywistoscia, albo mamy baaaardzo CHORE spoleczenstwo.
[quote name='pacjent' timestamp='1352356911' post='690938']
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
[/quote]

Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz p... rozwiń
Avatar
pacjent / 8 listopada 2012 o 07:41
0
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
Avatar
ina / 8 listopada 2012 o 12:24
0
[quote name='Jagnacycacy' timestamp='1352367568' post='691029']
Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[/quote]
czy widzisz żebym gdzieś napisała że korzystam z karetek? nie, bo mam trochę oleju w głowie i wiem do czego są potrzebne, napisałam że korzystam w nocno-świątecznej opieki zdrowotnej i tego będę się trzymać. pozdrawiam
[quote name='Jagnacycacy' timestamp='1352367568' post='691029']
Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[/quote]
czy widzisz żebym gdzieś napisała że korzystam z karetek? nie, bo mam trochę oleju... rozwiń
Avatar
ja / 8 listopada 2012 o 12:14
0
[quote name='Jegnacycacy' timestamp='1352362466' post='690968']
Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.


Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie nie poprawi to wezwac karetke/zglosic sie na SOR". Oczywiscie nie chce generalizowac i szufladkowac, ale jest to czesta praktyka.


Co do artykulu skoro NIK ustalil, ze w skrajnych przypadkach jest ok 80% nieuzasadnionych wyjazdow, a w lubelskim pogotowiu 15-20% to albo ktos sie mija z rzeczywistoscia, albo mamy baaaardzo CHORE spoleczenstwo.
[/quote]

Profesjonalizm, dowcipne, profesjonalnie to powinien zrobić rtg klatki piersiowej i stwierdzić zapalenie płuc. A nie odsyłać do domu. Tak, to był nagły stan, bo jeżeli osoba nigdy nie choruje, od kilku dni ma wysoką gorączkę i żadne leki nie skutkują, wg. Pana ma leżeć w domu i czekać. Jeżeli Pan doktor stwierdziłby zapalenie płuc i w odpowiednim czasie podał leki, to osoba ta nie chorowałby miesiąc czasu.
[quote name='Jegnacycacy' timestamp='1352362466' post='690968']
Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.


Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie n... rozwiń
Avatar
kul / 8 listopada 2012 o 11:33
0
[quote name='Matka dziecka' timestamp='1352369465' post='691037']
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy... to do pośredniaka!
[/quote]

Dobra dobra.... 20 pare lat 4 razy w szpitalu... poczekamy... za nastepnych 20 pare lat sama bedziesz koniaki zanosic, sami tego nauczyliscie... spojrz na to z drugiej strony... ile jest personelu na jednego pacjenta i wynagrodzenie. Podla robota to jest, szczegolnie jak petent jest z nastawieniem, ze wszystko mu sie nalezy bo Cie utrzymuje.
[quote name='Matka dziecka' timestamp='1352369465' post='691037']
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkam... rozwiń
Avatar
Matka dziecka / 8 listopada 2012 o 11:11
0
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy... to do pośredniaka!
Moja mama z pękniętym tętniakiem musiała na własną rękę jechać do szpitala (bo nie straciła przytomności). Nasza służba zdrowia to kabaret! Pielęgniarki - katastrofa. Na palcach u jednej ręki policzyłabym w moim dwudziesto- kilkuletnim życiu przypadki ciepłych i z powołaniem pielęgniarek. A w szpitalu leżałam 4 razy plus raz z małym dzieckiem.
Skończy się tym ,,wykształciuchom" jak wymrze pokolenie osób które z jajkami i czekoladkami biegali za pielęgniarkami za to, że z łąską kroplówkę podłączyli.
Nie zależy na pracy...... rozwiń
Avatar
moher / 8 listopada 2012 o 10:45
0
pani sie ubiera
Avatar
Jagnacycacy / 8 listopada 2012 o 10:39
0
[quote name='ina' timestamp='1352365467' post='691002']
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świątecznej. Tam jakoś emerytów nie ma
[/quote]

Ciekawe czy bedziesz za tym, jak ktos Twoj bliski bedzie rzeczywiscie potrzebowal pomocy pogotowia, a wszystkie karetki beda "transportowac" imbecyli z podobnym tokiem rozumowania, zmien sobie kobieto lekarza rodzinnego - ja ostatnio bylem czekalem 20 minut... da sie ? DA ! Zebys nie pozalowala tego co napisalas - tego Ci zycze !
[quote name='ina' timestamp='1352365467' post='691002']
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nud... rozwiń
Avatar
ina / 8 listopada 2012 o 10:04
0
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świątecznej. Tam jakoś emerytów nie ma
a ja tam jestem za tym, żeby pacjenci nagabywali sor i dzwonili po karetki. normalny człowiek,pracujący człowiek nie ma szans dopchać się do lekarza, opętanego przez tabuny znudzonych i wcale nie schorowanych emerytów! żeby iść do lekarza rodzinnego trzeba 2 dni urlopu w pracy a przed tobą w kolejce 80 emerytów czeka na rutynowe comiesięczne badanie. jedynym sposobem jest zrobić osobne przychodnie opieki geriatrycznej i niech tam się tłoczą skoro im nuda doskwiera... a tym czasem ja mój mąż i dziecko nadal będziemy korzystać z opieki świ... rozwiń
Avatar
nn / 8 listopada 2012 o 09:27
0
Tak jest we wszystkich szpitalach w lublinie a zwłaszcza na SOR, nie tylko w PSK4..... Idźcie sobię zobaczyć na Al. Kraśnickie tam śmiało można powiedzieć że 80% Pacjentów powinno trafić do lekarzy rodzinnych a nie na sor... Niektórzy nawet nie ukrywają że przyszli zrobić sobie badania żeby nie czekać w kolejkach tylko mówia to w prost.... A wystarczyła by jedna prosta rzecz żeby to ukrócić wprowadzenie odpłatności za bezzasadnie nazwijmy to " korzystanie " z soru. Mówię tu o przypadkach gdzie np. ktoś uderzył sie 2 tyg. wcześniej i przychodzi o 3 w nocy ... a takich przypadków jest naprawdę wiele.... Bo przepraszam bardzo ale przez ten czas to można było iść do lek. rodzinnego a nie nagle jak ma się troche wolnego czasu przypominać sobie że można by isć do szpilata żeby się zbadać....
Tak jest we wszystkich szpitalach w lublinie a zwłaszcza na SOR, nie tylko w PSK4..... Idźcie sobię zobaczyć na Al. Kraśnickie tam śmiało można powiedzieć że 80% Pacjentów powinno trafić do lekarzy rodzinnych a nie na sor... Niektórzy nawet nie ukrywają że przyszli zrobić sobie badania żeby nie czekać w kolejkach tylko mówia to w prost.... A wystarczyła by jedna prosta rzecz żeby to ukrócić wprowadzenie odpłatności za bezzasadnie nazwijmy to " korzystanie " z soru. Mówię tu o przypadkach gdzie np. ktoś uderzył sie 2 tyg. wcześniej... rozwiń
Avatar
Jegnacycacy / 8 listopada 2012 o 09:14
0
[quote name='pacjent' timestamp='1352356911' post='690938']
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
[/quote]

Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz powinny byc karane. Robi sie to, do czego sa wskazania.
[quote name='ja' timestamp='1352355954' post='690930']
Lekarze - SOR ul. Jaczewskiego. Około 2 miesiące temu, młoda osoba, nie mieszkająca w lublinie, zgłosiła się do SOR z bardzo wysoką gorączką, nie miała żadnych innych objawów . Była wcześniej u lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny poinformował, że jeśli po podaniu antybiotyku , w ciągu 2 dni gorączka nie zacznie spadać zgłosić ma się , właśnie na SOR. Pan doktor -SOR potraktował pacjentkę jak hipochondryczkę. Nie chciał jej zbadać, dopiero po prośbach i płaczu polecił przyjąć ją na Oddział SOR. Po przebadaniu powiedział, że nic jej nie jest, nie zrobił dodatkowych badań. Nadmieniam, że gorączka ponad 40 stopni utrzymywała się od 4 dni. Po podaniu kroplówki z ketonalu z komentarzem , odesłał ją do domu. Po następnych 2 dniach " wg. Pana doktora zdrowa osoba", okazala sie,że ma bardzo poważne zapalenie płuc , chorowała przez ponad miesiąc. Przez tydzień dostawala kroplówki w szpitalu i przez 3 tygodnie brała antybiotyk. Niestety Pan doktor z SOR przy szpitalu na ul. Jaczewskiego zignorował ją , ale na szczęście lekarze z pogotowia w jej mieście rodzinnym wiedzieli jak się leczy. Teraz jest zdrowa. Więc proszę nie pisać, że lekarz rodziny odsyła niepotrzebnie osoby do SOR, widocznie ma podstawy do tego.
[/quote]

Niestety JA to co napisalas/es swiadczy o profesjonalizmie lekarza POZ. Czy kilkudniowa temp to nagly stan ? Po to jest lekarz POZ aby po kuracji antybiotykowej skontrolowal pacjenta i podjal dalsze kroki - skierowanie do szpitala ? Po co? Najlatwiej jest - "Jak sie nie poprawi to wezwac karetke/zglosic sie na SOR". Oczywiscie nie chce generalizowac i szufladkowac, ale jest to czesta praktyka.


Co do artykulu skoro NIK ustalil, ze w skrajnych przypadkach jest ok 80% nieuzasadnionych wyjazdow, a w lubelskim pogotowiu 15-20% to albo ktos sie mija z rzeczywistoscia, albo mamy baaaardzo CHORE spoleczenstwo.
[quote name='pacjent' timestamp='1352356911' post='690938']
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
[/quote]

Mogliby Ci rowniez w koszyku swiadczen zrobic transplantacje mozgu... bo takie glupoty co Ty wypisujesz p... rozwiń
Avatar
pacjent / 8 listopada 2012 o 07:41
0
Ludzie dzwonią po karetkę bo wtedy mają cały komplet badań (tomografię, usg, ciśnienie, krew itd.), co jakiś czas zagląda do ciebie lekarz, interesują się tobą. Jeżeli zgłosisz się sam to zrobią ci tylko krew, mocz i do domu. Nawet ciśnienia nie mierzą. Sam byłem tego świadkiem i głupcem że też nie zadzwoniłem po karetkę.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 27 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek