Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2009 r.
14:48
Edytuj ten wpis

Palikot: Rodacy, pijcie z umiarem i żyjcie długo!

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A

Tak, jeżdżę po kieliszku wina! To zdrowe i bezpieczne – twierdzi Janusz Palikot. Nie uważa, by takimi opiniami demoralizował młodzież: Martwcie się o zdrowie prezydenta, a nie o młodych ludzi – radzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fotoreporterzy "Super Expresu” przyłapali posła Janusza Palikota (PO) jak wypił w restauracji lampkę wina i siadł za kierownicę. Poseł nie posypał głowy popiołem. Więcej – zaczął zachwalać jazdę samochodem po alkoholu.

"Tak, jeżdżę po kieliszku wina! Rzadko wprawdzie – gdyż nie lubię prowadzić – ale jednak!!!! To zdrowe i bezpieczne.” – napisał na swoim blogu. I dalej: (…) Z wieloletniej praktyki wiem, że jazda po kieliszku (ale dosłownie: jednym kieliszku wina), gdy nie jest się chorym i głodnym, nie stanowi problemu. Wiadomo, że niewielka ilość alkoholu wydłuża życie (…).

Specjaliści od walki z kierowcami pijakami łapią się za głowę. – Rozwala nam całą robotę! Jak ja teraz przekonam młodych ludzi, że nie wolno jeździć na "dwóch gazach” – mówi jeden z nich. Przekazaliśmy tę opinię posłowi.

"Niech pan się martwi o zdrowie prezydenta, a nie o młodych ludzi, panie redaktorze” – przysłał nam SMS-a. I dodał, że 200 milionów Europejczyków robi tak codziennie (pije wino i prowadzi auto).

– Jest mi przykro, że mój partyjny szef jechał po winie. Kierownictwo partii powinno potępić takie zachowanie – komentuje poseł Magdalena Gąsior-Marek (PO) i dodaje: – Ja nie jeżdżę po alkoholu, bo to zagraża życiu innych ludzi. Ich życie cenię najbardziej.

– Jestem absolutnym przeciwnikiem jazdy samochodem po jakiejkolwiek ilości trunków. Niemniej nasze prawo pozwala mieć we krwi 0,2 promila alkoholu, co odpowiada 25 ml wina – stwierdza poseł Stanisław Żmijan (PO).

– Już raz poseł mówił w telewizji, że i po kieliszku wódki można jechać – przypomina Tomasz Dudziński z PiS. –Ciekawe, co o tym myślą rodziny ludzi, którzy zginęli z winy pijanych kierowców.

W kwietniu Palikot wypił przed swoją kamienicą w Lublinie 100 mln wódki za zdrowie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego podejrzewa o alkoholizm. Dwie godziny później siadł za kierownicą. – Najadłem się, nie biorę leków, więc mogłem usiąść za kółkiem – tłumaczył nam wtedy.

Doniesienia prasowe nie wystarczą, by ukarać kierowcę, który wypił przed jazdą. Policja musi go złapać na gorącym uczynku – za kółkiem i z zawartością powyżej 0,2 promila we krwi.


Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 12 lipca 2009 o 15:49
0
STYX napisał:
Przynajmnie szczery, mówi co myśli w przeciwieństwie do innych katoprawicowych fałszywych polityków, także z PO z oszołomem Gówninem na czele

Czy on w ogóle myśli , zanim coś powie ? Gdzie się dopatrujesz szczerości w jego wypowiedziach? Robi z siebie błazna , po , to , aby być w centrum zainteresowania . Jaki ma w tym cel ? Taki ,żeby odwrócić uwagę od tego , co wyczyniają jego partyjni koledzy z szefem na czele... Obiecują gruszki na wierzbie i cieszą się ,że między innymi tacy , jak Ty w to wierzą.

Czy on w ogóle myśli , zanim coś powie ? Gdzie się dopatrujesz szczerości w jego wypowiedziach? Robi z siebie błazna , po , to , aby być w centrum zainteresowania . Jaki ma w tym cel ? Taki ,żeby odwrócić uwagę od tego , co wyczyniają jego partyjni koledzy z szefem na czele... Obiecują gruszki na wierzbie i cieszą się ,że między innymi tacy , jak Ty w to wierzą. rozwiń
Avatar
STYX / 12 lipca 2009 o 12:57
0
Przynajmnie szczery, mówi co myśli w przeciwieństwie do innych katoprawicowych fałszywych polityków, także z PO z oszołomem Gówninem na czele
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 12:10
0
Palibut jest głupi jak but,ale głupota szczególnie tych z PO jest trendy,więc naśladowców będzie zatrzęsienie.
Avatar
POsokowiec / 11 lipca 2009 o 22:08
0
Janusz P. napisał:
mój pies obszczekuje POlikota w tv - to nie może być przypadek

no tak : [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6811943,Naczelny__Wprost__w_publicznym_radiu__minister_pracy.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ster_pracy.html[/url]
Avatar
POmroczność jasna / 11 lipca 2009 o 21:42
0
guru ciot-Palikot
Avatar
Janusz P. / 11 lipca 2009 o 20:09
0
mój pies obszczekuje POlikota w tv - to nie może być przypadek
Avatar
UPRawniony do głosowania / 11 lipca 2009 o 19:54
0
POnownie kolejny POmiot Wehrmachtu robi z siebie, wyborców którzy na niego głosowali i LUbelszczyzny POtworne POśmiewisko.
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:48
0
Ależ Pan Poseł Palikot ma rację! Nie jest się "pod wpływem", po jednym, słownie jednym, kieliszku wina wypitym do posiłku. Faktycznie Europa tak jeździ i ma mniej wypadków (ale drogi lepsze!!!).
Ale i nie ma racji, gdyż jako osoba publiczna winien respektować prawo, na zasadzie "dura lex sed lex" - durne prawo, ale prawo. (A jeśli durne, to kto ma je zmienić, jeśli nie Pan?!) Czyli medialnie dał Pan ciała, Panie Pośle!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:08
0
Kiedy wreszcie otworzę stronę Dziennika Wschodniego i nie będę musiała oglądać TAPETY Palikota.? To już się staje nudne. Już dawno doszłam do wniosku, ze ten facio jest chory na umyśle i to , co wyprawia i co mówi , nie może być brane na poważnie. Wstyd, że tyle uwagi poświęca się największemu błaznowi w kraju, jakby to co robi było komuś do szczęścia potrzebne.DOŚĆ PALIKOTOWEJ BŁAZENADY!!! Zastanawiam się tylko, czy się śmiać (z czego?), czy płakać, że takiego P(Osła) mamy w Lublinie. Ci , co na niego głosowali pewnie sobie w brody plują (i słusznie).
Kiedy wreszcie otworzę stronę Dziennika Wschodniego i nie będę musiała oglądać TAPETY Palikota.? To już się staje nudne. Już dawno doszłam do wniosku, ze ten facio jest chory na umyśle i to , co wyprawia i co mówi , nie może być brane na poważnie. Wstyd, że tyle uwagi poświęca się największemu błaznowi w kraju, jakby to co robi było komuś do szczęścia potrzebne.DOŚĆ PALIKOTOWEJ BŁAZENADY!!! Zastanawiam się tylko, czy się śmiać (z czego?), czy płakać, że takiego P(Osła) mamy w Lublinie. Ci , co na niego głosowali pewnie sobie w br... rozwiń
Avatar
wlw / 11 lipca 2009 o 16:43
0
Poziom polityki i kultury tego klienta jest ponizej zera swiadczy to o poziomie spoleczenstwa ktorych ten gbur reprezentuje,zal mi tego kraju ze taki hipokryta i cham ma cos do powiedzenia,na temat kogokolwiek i czegokolwiek,daleko nie zajedziemy jako polska majac tego typu stracencow ktorzy reprezentuja nasz kraj,opluwaja prezydenta,sieja zamieszanie i oczernianie innych,jednym slowem ten pan to dno.
Avatar
zuza / 12 lipca 2009 o 15:49
0
STYX napisał:
Przynajmnie szczery, mówi co myśli w przeciwieństwie do innych katoprawicowych fałszywych polityków, także z PO z oszołomem Gówninem na czele

Czy on w ogóle myśli , zanim coś powie ? Gdzie się dopatrujesz szczerości w jego wypowiedziach? Robi z siebie błazna , po , to , aby być w centrum zainteresowania . Jaki ma w tym cel ? Taki ,żeby odwrócić uwagę od tego , co wyczyniają jego partyjni koledzy z szefem na czele... Obiecują gruszki na wierzbie i cieszą się ,że między innymi tacy , jak Ty w to wierzą.

Czy on w ogóle myśli , zanim coś powie ? Gdzie się dopatrujesz szczerości w jego wypowiedziach? Robi z siebie błazna , po , to , aby być w centrum zainteresowania . Jaki ma w tym cel ? Taki ,żeby odwrócić uwagę od tego , co wyczyniają jego partyjni koledzy z szefem na czele... Obiecują gruszki na wierzbie i cieszą się ,że między innymi tacy , jak Ty w to wierzą. rozwiń
Avatar
STYX / 12 lipca 2009 o 12:57
0
Przynajmnie szczery, mówi co myśli w przeciwieństwie do innych katoprawicowych fałszywych polityków, także z PO z oszołomem Gówninem na czele
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 12:10
0
Palibut jest głupi jak but,ale głupota szczególnie tych z PO jest trendy,więc naśladowców będzie zatrzęsienie.
Avatar
POsokowiec / 11 lipca 2009 o 22:08
0
Janusz P. napisał:
mój pies obszczekuje POlikota w tv - to nie może być przypadek

no tak : [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6811943,Naczelny__Wprost__w_publicznym_radiu__minister_pracy.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ster_pracy.html[/url]
Avatar
POmroczność jasna / 11 lipca 2009 o 21:42
0
guru ciot-Palikot
Avatar
Janusz P. / 11 lipca 2009 o 20:09
0
mój pies obszczekuje POlikota w tv - to nie może być przypadek
Avatar
UPRawniony do głosowania / 11 lipca 2009 o 19:54
0
POnownie kolejny POmiot Wehrmachtu robi z siebie, wyborców którzy na niego głosowali i LUbelszczyzny POtworne POśmiewisko.
Avatar
zazul / 11 lipca 2009 o 18:48
0
Ależ Pan Poseł Palikot ma rację! Nie jest się "pod wpływem", po jednym, słownie jednym, kieliszku wina wypitym do posiłku. Faktycznie Europa tak jeździ i ma mniej wypadków (ale drogi lepsze!!!).
Ale i nie ma racji, gdyż jako osoba publiczna winien respektować prawo, na zasadzie "dura lex sed lex" - durne prawo, ale prawo. (A jeśli durne, to kto ma je zmienić, jeśli nie Pan?!) Czyli medialnie dał Pan ciała, Panie Pośle!!!
Avatar
arietta / 11 lipca 2009 o 18:08
0
Kiedy wreszcie otworzę stronę Dziennika Wschodniego i nie będę musiała oglądać TAPETY Palikota.? To już się staje nudne. Już dawno doszłam do wniosku, ze ten facio jest chory na umyśle i to , co wyprawia i co mówi , nie może być brane na poważnie. Wstyd, że tyle uwagi poświęca się największemu błaznowi w kraju, jakby to co robi było komuś do szczęścia potrzebne.DOŚĆ PALIKOTOWEJ BŁAZENADY!!! Zastanawiam się tylko, czy się śmiać (z czego?), czy płakać, że takiego P(Osła) mamy w Lublinie. Ci , co na niego głosowali pewnie sobie w brody plują (i słusznie).
Kiedy wreszcie otworzę stronę Dziennika Wschodniego i nie będę musiała oglądać TAPETY Palikota.? To już się staje nudne. Już dawno doszłam do wniosku, ze ten facio jest chory na umyśle i to , co wyprawia i co mówi , nie może być brane na poważnie. Wstyd, że tyle uwagi poświęca się największemu błaznowi w kraju, jakby to co robi było komuś do szczęścia potrzebne.DOŚĆ PALIKOTOWEJ BŁAZENADY!!! Zastanawiam się tylko, czy się śmiać (z czego?), czy płakać, że takiego P(Osła) mamy w Lublinie. Ci , co na niego głosowali pewnie sobie w br... rozwiń
Avatar
wlw / 11 lipca 2009 o 16:43
0
Poziom polityki i kultury tego klienta jest ponizej zera swiadczy to o poziomie spoleczenstwa ktorych ten gbur reprezentuje,zal mi tego kraju ze taki hipokryta i cham ma cos do powiedzenia,na temat kogokolwiek i czegokolwiek,daleko nie zajedziemy jako polska majac tego typu stracencow ktorzy reprezentuja nasz kraj,opluwaja prezydenta,sieja zamieszanie i oczernianie innych,jednym slowem ten pan to dno.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 0 1

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 2 1

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 1 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 18 10

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 2 0

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 89 9

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 6

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat 0 1

Co najmniej 59 osób stara się o wolne etaty strażników miejskich.

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo]
film

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo] 25 16

Sejm w błyskawicznym tempie po raz kolejny znowelizował w środę ustawę o Sądzie Najwyższym.

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał 87 18

Pod koniec września Marian Mazur, inspektor chełmskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy na jednej ze stacji paliw przy ul. Armii Krajowej zatankował służbowy samochód, a do tego jeszcze wypełnił paliwem kanister. Kiedy chciał za to zapłacić kartą flotową PIP, pracownik stacji odebrał mu ją, dopatrując się w postępowaniu klienta nieprawidłowości.

Fatalna runda jesienna w wykonaniu MKS Ryki

Fatalna runda jesienna w wykonaniu MKS Ryki 2 2

Fatalną rundę ma za sobą MKS Ryki. Drużyna Marcina Cieśli zakończyła rok bez choćby jednego zwycięstwa. Z 16 meczów przegrała aż 13, a tylko trzy zremisowała. A do tego ma bilans bramkowy 13-57. To wszystko powoduje, że Bartłomiej Bułhak i jego koledzy są głównym kandydatem do spadku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!