Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2010 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Palikot wygrał niczym Rocky, Karpiński przegrany

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 66 A A

298 głosów za Januszem Palikotem, 190 za Włodzimierzem Karpińskim - takie są wyniki dzisiejszych wyborów w lubelskiej Platformie Obywatelskiej. Przed głosowaniem było bardzo gorąco. Działacze zaczęli się oskarżać o przestępstwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyborczy pojedynek rozegrał się w lubelskiej hali Międzynarodowych Targów Lubelskich w Parku Ludowym. Sala wypełniła się 500 delegatami. Z Warszawy przyjechało trzech obserwatorów i prawnik. Kandydaci dostali po 5 minut na przemowy.

Palikot przekonywał, że PO musi wygrać wybory samorządowe w województwie i mieć marszałka. Bo dotychczasowy koalicjant PSL może dogadać się z PiS i SLD. Posęł dał do zrozumienia, że pod jego wodzą Platforma pójdzie po wyborcze zwycięstwo.

Z kolei Włodzimierz Karpiński mówił o wartościach na jakich powstała Platforma. Zauważył, że PiS ma większe poparcie na Lubelszczyźnie niż w kraju. Podkreślił, że Palikot lepiej swoje talenty wykorzysta na scenie krajowej.

- Włodku przyniesiesz do studia telewizyjnego obciętą głowę Palikota? - mówił Krzysztof Kamiński były poseł PO. I nawoływał: - Rosną sondaże Kaczyńskiego, wróg u bram Rzymu, Palikot powinien zostać na funkcji przewodniczącego.

Poseł Stanisław Żmijan pytał retorycznie w czym Karpiński jest lepszy od Palikota: - Biznesie, pracowitości, budowie struktur, działalności sejmowej?

- Gratuluję Januszowi Palikotowi za ogrom pracy dla regionu. Jednak jego popularność nie przenosi się na wynik wyborczy partii - zauważył senator Józef Bergier.

Karpiński zbijał argument konkurenta: - Według badań ogólnokrajowych Janusz ma 27 proc. zaufania, ale 38 proc. badanych mu nie ufa, to wynik na poziomie Jarosława Kaczyńskiego.

Sztaby obu kandydatów zapewniały o swoim sukcesie, ale przyboczni Palikota i Karpińskiego byli poddenerwowani. Już podczas głosowania Jacek Świestowski (asystent wicemarszałka Jacka Sobczaka) wszedł na podium i stwierdził, że ktoś z jego numeru telefonicznego wysłał SMS, żeby głosować na Karpińskiego. Okazało się, że teraz numer jest w dyspozycji biura poselskiego Magdaleny Gąsior - Marek.

- To haniebna manipulacja granicząca z przestępstwem - grzmiał przez mikrofon Sobczak, a Palikot rzucił: - W poniedziałek powiadomimy o tym prokuraturę.

- To nie jest demokratyczna partia - zdenerwowała się Gąsior - Marek kiedy odmówiono jej mikrofonu.

Kiedy szef komisji liczącej głosy obwieścił wynik, Janusz Palikot wbiegł na podium, a z głośników popłynęła melodia z filmu "Rocky".

- Wielu z was mi w to nie uwierzy, ale tak będzie: ci co wygrali to oczywiście wygrali, ale będziemy współpracować z całą resztą - zadeklarował Palikot. A dziennikarzom powiedział o kampanii przez partyjnymi wyborami: - To był wspaniały czas twardej gminnej polityki, dyskusji kiedy trzeba dotrzeć do pojedynczego polityka. To mnie bardzo dużo nauczyło.

Palikot zapewnił, że nie pozwoli na podział w PO. Zapewnił, że zwolennicy Karpińskiego będą mogli wykazać się w wyborach samorządowych i jak dostaną dobre wyniki to odzyskają pozycję. Posła zmartwiło, że na wyborach nie stawiło się 50 delegatów.

- Wydaje się, że 2/3 delegatów, którzy mnie poparli nie powinno być poza nawiasem. Jak już mówiłem będziemy współpracowali - powiedział Karpiński.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robbem / 4 lipca 2010 o 22:07
0
Statystyk napisał:
No to sie jeszczezdziwisz, mocno sie zdziwisz...

Specjalnie się dzisiaj nie zdziwiłem, ty pisowski ryju....
A co, myślałeś że twój podrobiony kaczor zatriumfuje?
Avatar
lub / 25 maja 2010 o 12:36
0
Gość napisał:
A CZEGO TY GRATULUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Fakt, prawdziwy test będzie jesienia w czasie wyborów. Tutaj klakierzy nie pomogą a lubelszczyzna oceni "dokonania" nie tylko lidera ale wszystkich pomagaczy.
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:14
0
Ojciec Chrzesty z Biłgoraj napisał:
Palikot był (i jest) tępym gnojem wkur...ającym nauczycieli w szkole, ojca w domu i każdego, kto go bliżej pozna (była żona, dawni koledzy - właściwie to nigdy nie potrafił się z nikim zaprzyjaźnić - chyba jakiś defekt genetyczny). Sam nigdy niczego nie wymyślił i nie dokonał. Zawsze na kimś żerował.
Żeby zaczynać interes z paletami w końcu lat 80-tych trzeba było mieć 1000 tys. dolarów od teścia (wówczas kawalerka w Lublinie kosztowała ok. 2-3 tys. dol.) oraz znajomości i kontakty ojca - byłego towarzysza z partii. Wartość złotego była nijaka, inflacja zaczęła galopować.
W świat alkoholi został wprowadzony przez "znajomych królika" (czas rządów Balcerowicza jako wicepremiera i ministra finansów) i wielkich przekrętów z nielegalnym importem spirytusu z zagranicy (Panama i inne raje gospodarcze, sławna marka spirytus ROYAL). Firmę AMBRA, którą miał kierować Palikot współtworzyło grono związane (towarzysko, koligacje rodzinne typu piąta woda po kisielu) m.in. z Henrykiem Wujcem z Unii Demokratycznej. Od nich nauczył się tupetu, hucpy i zaprzaństwa. Dystrybucja tanich alkoholi (aparat skarbowy państwa wówczas praktycznie nie działał) - czyli prowadzenie meliny na skalę przemysłową - pozwalała później na zakup POLMOSU (z tym, że do końca nie wiadomo kto rzeczywiście wykładał kapitał i kto ostatecznie na tym zarobił).
Raczkująca na scenie politycznej na początku lat 2000-tych Platforma Obywatelska potrzebowała mecenasa i sponsora. Palikot to wykorzystał. Wygryzł w Lublinie szefową regionu - Zytę Gilowską i "starych" założycieli regionalnych struktur partii.
Stał się fundatorem kampanii wyborczych polityków szczebla centralnego. Ale przede wszystkim karmił i poił. Ci chętnie korzystali, korzystali też z podpowiedzi, jak obchodzić w praktyce ograniczenia finansowe w kampaniach wyborczych (casus Kynia Łatki).
Najczęściej biesiadnikiem Palikota był - obecny marszałek Sejmu herbu ŻURAWINOWY NOS - B. Komorowski. Bywał Tusk, dla którego urządzono "cyrk", w czasie jego wizyty w 2007 r. na wsi pod Biłgorajem (Lipowiec, Sól).
Wiedza nt. źródeł finansowania PO (legalnych i nielegalnych) pozwala Palikotowi trzymać za gardło całe kierownictwo Platformy. Wygrana Palikota w Lublinie na szefa regionu, pozwala w następnym kroku na opanowanie funkcji sekretarza generalnego PO i wygryzienie Schetyny. Palikot w mediach robi "mordę" Schetynie jako rywalowi Tuska. Po pozbyciu się Schetyny, Tusk zostanie mapetem w rękach Palikota.
Wtedy Jasio Nikodem P. rzeczywiście może zostać premierem (literacki Nikodem D. zastanawiał się nad tym mocno) - jeśli ludzie rozgarnięci w PO tego dzisiaj nie widzą, to wcześniej niż później sczezną z życia publicznego niż im się wydaje i bynajmniej nie za przyczyną PIS-u.
Natomiast premier z gumowym fajfusem w łapce - to niezła reklama RP na cały świat. Tylko co ten człowiek zrobił pożytecznego na rzecz regionu, kraju....? Chyba największym jego osiągnięciem jest sprowadzenie dyskursu politycznego do poziomu szamba.
P.s.
Jak wygląda przywoływanie do porządku Palikota przez jego "zwierzchników" politycznych po jego chamskich zachowaniach:
Jasiu! Jasiu! Nie rzucaj Obornikiem w Leszka! Jasiu! Nie rzucaj obornikiem w Leszka, bo się spocisz!
rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:09
0
bea napisał:
Gratulacje Panie Januszu

A CZEGO TY GRATULUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:07
0
~~~~ napisał:
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]

oto twarz PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

oto twarz PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO rozwiń
Avatar
Szczur ratuszowy / 24 maja 2010 o 18:17
0
Skoro szefem lubelskiej PO pozostaje Janusz Palikot, to zapewne PO na prezydenta Lublina wystawi Adama Wasilewskiego. Jeśli tak, to pewnie prezydent zacznie jak mantrę powtarzać jak świetnie żyje się w Lublinie. Ciekawe, czy taka propaganda i PR-owskie zagrania w kampanii wystarczą. Oj, może być ciężko...
Avatar
basiek / 24 maja 2010 o 17:47
0
AntyPIS napisał:
basiek ty jesteś chory politycznie wszystko kojarzy ci sie z polityką nawet msza
zrozum że ide do koscioła aby się modlić nie interesuje mnie polityka i politycy a najmniej zdanie plebana na temat partii politycznych
nie jestem za po jestem Antypis przeciw 4 RP,dzieleniu Polski na dobrych patriotów i zomo,wiec jestem zomo i pójdę zgłosować na po żeby przegrał Jarkacz.

Człowieku , jesteś w błędzie. Piszesz ,że chodzisz do kościoła jedynie po to , aby się modlić. Twierdzisz też ,że najmniej interesuje cię zdanie plebana na temat partii politycznych. Zadam ci pytanie: po co ty właściwie chodzisz do tego kościoła ? Możesz przecież równie dobrze pomodlić się w domu , na ulicy , w parku itd itd . Jeśli jesteś osobą wierzącą , to wiesz dobrze , że Pan Bóg jest wszędzie. ...Z tobą jednak jest tak , jak z katolikiem , który twierdzi ,ze jest wierzący , ale nie praktykujący, czyli ŻADEN Z NIEGO KATOLIK. Kościół, to wspólnota , tworzą ją ludzie i księża , którzy są tutaj na ziemi wysłannikami Boga. Teraz do sedna sprawy- jeśli jest kilka partii politycznych np: SLD, PO , PSL, UPR, PiS itd itd i część z nich popiera coś , co nie jest zgodne z nauką kościoła ( aborcja, zapłodnienie in vitro, eutanazja itd itd ), to wiadomo ,że kościół takiej partii nie poprze. Księża, też są ludzmi i wbrew pozorom mają prawo decydować o tym , jakie ugrupowanie rządzi w ich kraju .Nikt nie może im zabronić głośno wypowiadać się na ten temat. Dziwi mnie fakt ,że uważasz się za katolika, a głosować chcesz na partię, której członkowie mają poglądy zupełnie odmienne od nauki kościoła i jego przykazań. Zdecyduj się w końcu , kim ty na prawdę jesteś. Osobiście będę popierał ugrupowanie , które jest najbliższe nauce kościoła katolickiego, bo w takiej wierze zostałem wychowany, jestem Polakiem , patriotą i pragnę żyć w Ojczyznie , gdzie Polska będzie Polską. Wbrew pozorom , nie jestem chory politycznie, jedynie staram się trzeżwo myśleć i kierować się własnym rozumem, a nie słuchać tych , co robią ludziom wodę z mózgu. Niestety twoi idole dalecy są od tego , co głosi kościół, a i losy Ojczyzny i Polaków są im obojętne ( chociażby katastrofa pod Smoleńskiem ) . Zagadka ta nie jest i zapewne nie będzie jeszcze długo rozwiązana, bo zwłaszcza ugrupowaniu , które popierasz , nie jest to na rękę. Nie jest to tylko moje zdanie , ale wielu innych osób, których wypowiedzi masz okazję poczytać nawet na forach w/ w gazety. Ufam ,że ludzie do wyborów przejrzą na oczy i oddadzą swoje głosy na partie, którym los kraju i jego mieszkańców , nie jest obojętny.

Człowieku , jesteś w błędzie. Piszesz ,że chodzisz do kościoła jedynie po to , aby się modlić. Twierdzisz też ,że najmniej interesuje cię zdanie plebana na temat partii politycznych. Zadam ci pytanie: po co ty właściwie chodzisz do tego kościoła ? Możesz przecież równie dobrze pomodlić się w domu , na ulicy , w parku itd itd . Jeśli jesteś osobą wierzącą , to wiesz dobrze , że Pan Bóg jest wszędzie. ...Z tobą jednak jest tak , jak z katolikiem , który twierdzi ,ze jest wierzący , ale nie praktykujący, czyli ŻADEN Z NIEGO... rozwiń
Avatar
~~~~ / 24 maja 2010 o 16:12
0
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i w... rozwiń
Avatar
AntyPIS / 24 maja 2010 o 14:29
0
basiek ty jesteś chory politycznie wszystko kojarzy ci sie z polityką nawet msza
zrozum że ide do koscioła aby się modlić nie interesuje mnie polityka i politycy a najmniej zdanie plebana na temat partii politycznych
nie jestem za po jestem Antypis przeciw 4 RP,dzieleniu Polski na dobrych patriotów i zomo,wiec jestem zomo i pójdę zgłosować na po żeby przegrał Jarkacz.
Avatar
Popieram Po / 24 maja 2010 o 11:38
0
Gość napisał:
NO CÓŻ -bedzie rozdawał karty na lubelszczyżnie przez najbliższy czas- jak byliśmy zaściankiem tak zostaniemy

Brawo panie Januszu, brawo Platforma.
Janusz Palikot jest gwarantem walki zaściankiem lubelskim a ludzie,którzy na niego głosowali to ta część PO, która potrafi myśleć o
Lublinie i Lubelszczyżnie w kontekscie polskim i europejskim a nie ja kura, kóra pożywia się
i załatwia się na tym samym podwórku, widzi tylko metr od własnego nosa i dysponyje kurzym móżdzkiem.
Globalne myślenie i regionalne działanie , otwarte głowy i śmierć poglądom i frustracjom dołującym Lublin.
Budujemy lotnisko / jako jedyne miasto w Polsce/, rozwijamy strefę ekonomiczną,remontujemy i budujemy nowe drogi/ obwodnicę Lublina i drogi dojazdowe, zmieniamy centrum miasta_ Pl. Litewski a w perspektywie Podzamcze, na wiosnę ruszy budowa stadionu, już jest rozbudowywany Klasztor Powizytkowski na powiększone Centrum Kultury, za rok otworzy swe podwoje Teatr Stary, powoli tworzy się centrum rekreacji nad Zalewem Zemborzyckim, po mieście jeżdzą nowe autobusy, mamy nocną komunikację, za kilka dni zostanie otworzony tor rowerowy na Janowskiej, powstają orlliki , poszerza się i buduje nowe drogi.
Teatr W Budowie, który stał bezczynnie przez dziesiątki już lat wreszcie jest na deskach projektantów ,którzy dostali rok na sporządzenie szczegółowych planów aby po tym czasie mołyi do niego wkroczyć firmy wykonawcze.
Kultura kwitnie.
Brawo Platforma. Popieram także prezydenta Wasilewskiego. W tamtym tygodniu Lublin otrzymał pierwsze miejsce w Polsce w rankingu Forbsa jako najbardziej dynamiczie rozwijające się gospodarczo miasto wbrew opiniom frustratów ,że tu "się nic nie dzieje".Dostał też kolejną już nagrodę za najlepszą stronę internetową. Inwestcyjny budżet miasta / 2,5 razy większy niż w poprzedniej kadencji zoztał wykonany w 93% co dało nam 4 miejsce w POlsce. To są fakty , które można sprawdzić.
Jesteśmy tez wśród najlepiej ocenianych miast w walce o tytuł ESK.
W Lublinie odbywają się festiwale /KODY/ , na których koncertują nawybitniejsi muzycy świata.
Przed nami jedyna taka impreza w Polsce jak Lubelska Noc Kultury.
Miasto żyje i jest gwarne i piękne . Wystarczy przejść się po deptaku i Starym Mieście.

Brawo Platforma. Popieram Janusza Palikota. Popieram Adama Wasilewskiego.

Nie popieram frustratów, zawistników i ludzi, którzy nie sprawiedliwymi opiniami i własnymi interesami usiłują dołować miasto pod maską troski i miłości do LublinaJest rok wyborczy ale przyzwoitośc powinna obowiązywać wszystkich.
Dlatego będę głosował na Platformę Obywatelską.

Brawo panie Januszu, brawo Platforma.
Janusz Palikot jest gwarantem walki zaściankiem lubelskim a ludzie,którzy na niego głosowali to ta część PO, która potrafi myśleć o
Lublinie i Lubelszczyżnie w kontekscie polskim i europejskim a nie ja kura, kóra pożywia się
i załatwia się na tym samym podwórku, widzi tylko metr od własnego nosa i dysponyje kurzym móżdzkiem.
Globalne myślenie i regionalne działanie , otwarte głowy i śmierć poglądom i frustracjom dołującym Lublin.
Budujemy lotnisko / j... rozwiń
Avatar
robbem / 4 lipca 2010 o 22:07
0
Statystyk napisał:
No to sie jeszczezdziwisz, mocno sie zdziwisz...

Specjalnie się dzisiaj nie zdziwiłem, ty pisowski ryju....
A co, myślałeś że twój podrobiony kaczor zatriumfuje?
Avatar
lub / 25 maja 2010 o 12:36
0
Gość napisał:
A CZEGO TY GRATULUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Fakt, prawdziwy test będzie jesienia w czasie wyborów. Tutaj klakierzy nie pomogą a lubelszczyzna oceni "dokonania" nie tylko lidera ale wszystkich pomagaczy.
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:14
0
Ojciec Chrzesty z Biłgoraj napisał:
Palikot był (i jest) tępym gnojem wkur...ającym nauczycieli w szkole, ojca w domu i każdego, kto go bliżej pozna (była żona, dawni koledzy - właściwie to nigdy nie potrafił się z nikim zaprzyjaźnić - chyba jakiś defekt genetyczny). Sam nigdy niczego nie wymyślił i nie dokonał. Zawsze na kimś żerował.
Żeby zaczynać interes z paletami w końcu lat 80-tych trzeba było mieć 1000 tys. dolarów od teścia (wówczas kawalerka w Lublinie kosztowała ok. 2-3 tys. dol.) oraz znajomości i kontakty ojca - byłego towarzysza z partii. Wartość złotego była nijaka, inflacja zaczęła galopować.
W świat alkoholi został wprowadzony przez "znajomych królika" (czas rządów Balcerowicza jako wicepremiera i ministra finansów) i wielkich przekrętów z nielegalnym importem spirytusu z zagranicy (Panama i inne raje gospodarcze, sławna marka spirytus ROYAL). Firmę AMBRA, którą miał kierować Palikot współtworzyło grono związane (towarzysko, koligacje rodzinne typu piąta woda po kisielu) m.in. z Henrykiem Wujcem z Unii Demokratycznej. Od nich nauczył się tupetu, hucpy i zaprzaństwa. Dystrybucja tanich alkoholi (aparat skarbowy państwa wówczas praktycznie nie działał) - czyli prowadzenie meliny na skalę przemysłową - pozwalała później na zakup POLMOSU (z tym, że do końca nie wiadomo kto rzeczywiście wykładał kapitał i kto ostatecznie na tym zarobił).
Raczkująca na scenie politycznej na początku lat 2000-tych Platforma Obywatelska potrzebowała mecenasa i sponsora. Palikot to wykorzystał. Wygryzł w Lublinie szefową regionu - Zytę Gilowską i "starych" założycieli regionalnych struktur partii.
Stał się fundatorem kampanii wyborczych polityków szczebla centralnego. Ale przede wszystkim karmił i poił. Ci chętnie korzystali, korzystali też z podpowiedzi, jak obchodzić w praktyce ograniczenia finansowe w kampaniach wyborczych (casus Kynia Łatki).
Najczęściej biesiadnikiem Palikota był - obecny marszałek Sejmu herbu ŻURAWINOWY NOS - B. Komorowski. Bywał Tusk, dla którego urządzono "cyrk", w czasie jego wizyty w 2007 r. na wsi pod Biłgorajem (Lipowiec, Sól).
Wiedza nt. źródeł finansowania PO (legalnych i nielegalnych) pozwala Palikotowi trzymać za gardło całe kierownictwo Platformy. Wygrana Palikota w Lublinie na szefa regionu, pozwala w następnym kroku na opanowanie funkcji sekretarza generalnego PO i wygryzienie Schetyny. Palikot w mediach robi "mordę" Schetynie jako rywalowi Tuska. Po pozbyciu się Schetyny, Tusk zostanie mapetem w rękach Palikota.
Wtedy Jasio Nikodem P. rzeczywiście może zostać premierem (literacki Nikodem D. zastanawiał się nad tym mocno) - jeśli ludzie rozgarnięci w PO tego dzisiaj nie widzą, to wcześniej niż później sczezną z życia publicznego niż im się wydaje i bynajmniej nie za przyczyną PIS-u.
Natomiast premier z gumowym fajfusem w łapce - to niezła reklama RP na cały świat. Tylko co ten człowiek zrobił pożytecznego na rzecz regionu, kraju....? Chyba największym jego osiągnięciem jest sprowadzenie dyskursu politycznego do poziomu szamba.
P.s.
Jak wygląda przywoływanie do porządku Palikota przez jego "zwierzchników" politycznych po jego chamskich zachowaniach:
Jasiu! Jasiu! Nie rzucaj Obornikiem w Leszka! Jasiu! Nie rzucaj obornikiem w Leszka, bo się spocisz!
rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:09
0
bea napisał:
Gratulacje Panie Januszu

A CZEGO TY GRATULUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 10:07
0
~~~~ napisał:
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]

oto twarz PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

oto twarz PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO rozwiń
Avatar
Szczur ratuszowy / 24 maja 2010 o 18:17
0
Skoro szefem lubelskiej PO pozostaje Janusz Palikot, to zapewne PO na prezydenta Lublina wystawi Adama Wasilewskiego. Jeśli tak, to pewnie prezydent zacznie jak mantrę powtarzać jak świetnie żyje się w Lublinie. Ciekawe, czy taka propaganda i PR-owskie zagrania w kampanii wystarczą. Oj, może być ciężko...
Avatar
basiek / 24 maja 2010 o 17:47
0
AntyPIS napisał:
basiek ty jesteś chory politycznie wszystko kojarzy ci sie z polityką nawet msza
zrozum że ide do koscioła aby się modlić nie interesuje mnie polityka i politycy a najmniej zdanie plebana na temat partii politycznych
nie jestem za po jestem Antypis przeciw 4 RP,dzieleniu Polski na dobrych patriotów i zomo,wiec jestem zomo i pójdę zgłosować na po żeby przegrał Jarkacz.

Człowieku , jesteś w błędzie. Piszesz ,że chodzisz do kościoła jedynie po to , aby się modlić. Twierdzisz też ,że najmniej interesuje cię zdanie plebana na temat partii politycznych. Zadam ci pytanie: po co ty właściwie chodzisz do tego kościoła ? Możesz przecież równie dobrze pomodlić się w domu , na ulicy , w parku itd itd . Jeśli jesteś osobą wierzącą , to wiesz dobrze , że Pan Bóg jest wszędzie. ...Z tobą jednak jest tak , jak z katolikiem , który twierdzi ,ze jest wierzący , ale nie praktykujący, czyli ŻADEN Z NIEGO KATOLIK. Kościół, to wspólnota , tworzą ją ludzie i księża , którzy są tutaj na ziemi wysłannikami Boga. Teraz do sedna sprawy- jeśli jest kilka partii politycznych np: SLD, PO , PSL, UPR, PiS itd itd i część z nich popiera coś , co nie jest zgodne z nauką kościoła ( aborcja, zapłodnienie in vitro, eutanazja itd itd ), to wiadomo ,że kościół takiej partii nie poprze. Księża, też są ludzmi i wbrew pozorom mają prawo decydować o tym , jakie ugrupowanie rządzi w ich kraju .Nikt nie może im zabronić głośno wypowiadać się na ten temat. Dziwi mnie fakt ,że uważasz się za katolika, a głosować chcesz na partię, której członkowie mają poglądy zupełnie odmienne od nauki kościoła i jego przykazań. Zdecyduj się w końcu , kim ty na prawdę jesteś. Osobiście będę popierał ugrupowanie , które jest najbliższe nauce kościoła katolickiego, bo w takiej wierze zostałem wychowany, jestem Polakiem , patriotą i pragnę żyć w Ojczyznie , gdzie Polska będzie Polską. Wbrew pozorom , nie jestem chory politycznie, jedynie staram się trzeżwo myśleć i kierować się własnym rozumem, a nie słuchać tych , co robią ludziom wodę z mózgu. Niestety twoi idole dalecy są od tego , co głosi kościół, a i losy Ojczyzny i Polaków są im obojętne ( chociażby katastrofa pod Smoleńskiem ) . Zagadka ta nie jest i zapewne nie będzie jeszcze długo rozwiązana, bo zwłaszcza ugrupowaniu , które popierasz , nie jest to na rękę. Nie jest to tylko moje zdanie , ale wielu innych osób, których wypowiedzi masz okazję poczytać nawet na forach w/ w gazety. Ufam ,że ludzie do wyborów przejrzą na oczy i oddadzą swoje głosy na partie, którym los kraju i jego mieszkańców , nie jest obojętny.

Człowieku , jesteś w błędzie. Piszesz ,że chodzisz do kościoła jedynie po to , aby się modlić. Twierdzisz też ,że najmniej interesuje cię zdanie plebana na temat partii politycznych. Zadam ci pytanie: po co ty właściwie chodzisz do tego kościoła ? Możesz przecież równie dobrze pomodlić się w domu , na ulicy , w parku itd itd . Jeśli jesteś osobą wierzącą , to wiesz dobrze , że Pan Bóg jest wszędzie. ...Z tobą jednak jest tak , jak z katolikiem , który twierdzi ,ze jest wierzący , ale nie praktykujący, czyli ŻADEN Z NIEGO... rozwiń
Avatar
~~~~ / 24 maja 2010 o 16:12
0
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i w... rozwiń
Avatar
AntyPIS / 24 maja 2010 o 14:29
0
basiek ty jesteś chory politycznie wszystko kojarzy ci sie z polityką nawet msza
zrozum że ide do koscioła aby się modlić nie interesuje mnie polityka i politycy a najmniej zdanie plebana na temat partii politycznych
nie jestem za po jestem Antypis przeciw 4 RP,dzieleniu Polski na dobrych patriotów i zomo,wiec jestem zomo i pójdę zgłosować na po żeby przegrał Jarkacz.
Avatar
Popieram Po / 24 maja 2010 o 11:38
0
Gość napisał:
NO CÓŻ -bedzie rozdawał karty na lubelszczyżnie przez najbliższy czas- jak byliśmy zaściankiem tak zostaniemy

Brawo panie Januszu, brawo Platforma.
Janusz Palikot jest gwarantem walki zaściankiem lubelskim a ludzie,którzy na niego głosowali to ta część PO, która potrafi myśleć o
Lublinie i Lubelszczyżnie w kontekscie polskim i europejskim a nie ja kura, kóra pożywia się
i załatwia się na tym samym podwórku, widzi tylko metr od własnego nosa i dysponyje kurzym móżdzkiem.
Globalne myślenie i regionalne działanie , otwarte głowy i śmierć poglądom i frustracjom dołującym Lublin.
Budujemy lotnisko / jako jedyne miasto w Polsce/, rozwijamy strefę ekonomiczną,remontujemy i budujemy nowe drogi/ obwodnicę Lublina i drogi dojazdowe, zmieniamy centrum miasta_ Pl. Litewski a w perspektywie Podzamcze, na wiosnę ruszy budowa stadionu, już jest rozbudowywany Klasztor Powizytkowski na powiększone Centrum Kultury, za rok otworzy swe podwoje Teatr Stary, powoli tworzy się centrum rekreacji nad Zalewem Zemborzyckim, po mieście jeżdzą nowe autobusy, mamy nocną komunikację, za kilka dni zostanie otworzony tor rowerowy na Janowskiej, powstają orlliki , poszerza się i buduje nowe drogi.
Teatr W Budowie, który stał bezczynnie przez dziesiątki już lat wreszcie jest na deskach projektantów ,którzy dostali rok na sporządzenie szczegółowych planów aby po tym czasie mołyi do niego wkroczyć firmy wykonawcze.
Kultura kwitnie.
Brawo Platforma. Popieram także prezydenta Wasilewskiego. W tamtym tygodniu Lublin otrzymał pierwsze miejsce w Polsce w rankingu Forbsa jako najbardziej dynamiczie rozwijające się gospodarczo miasto wbrew opiniom frustratów ,że tu "się nic nie dzieje".Dostał też kolejną już nagrodę za najlepszą stronę internetową. Inwestcyjny budżet miasta / 2,5 razy większy niż w poprzedniej kadencji zoztał wykonany w 93% co dało nam 4 miejsce w POlsce. To są fakty , które można sprawdzić.
Jesteśmy tez wśród najlepiej ocenianych miast w walce o tytuł ESK.
W Lublinie odbywają się festiwale /KODY/ , na których koncertują nawybitniejsi muzycy świata.
Przed nami jedyna taka impreza w Polsce jak Lubelska Noc Kultury.
Miasto żyje i jest gwarne i piękne . Wystarczy przejść się po deptaku i Starym Mieście.

Brawo Platforma. Popieram Janusza Palikota. Popieram Adama Wasilewskiego.

Nie popieram frustratów, zawistników i ludzi, którzy nie sprawiedliwymi opiniami i własnymi interesami usiłują dołować miasto pod maską troski i miłości do LublinaJest rok wyborczy ale przyzwoitośc powinna obowiązywać wszystkich.
Dlatego będę głosował na Platformę Obywatelską.

Brawo panie Januszu, brawo Platforma.
Janusz Palikot jest gwarantem walki zaściankiem lubelskim a ludzie,którzy na niego głosowali to ta część PO, która potrafi myśleć o
Lublinie i Lubelszczyżnie w kontekscie polskim i europejskim a nie ja kura, kóra pożywia się
i załatwia się na tym samym podwórku, widzi tylko metr od własnego nosa i dysponyje kurzym móżdzkiem.
Globalne myślenie i regionalne działanie , otwarte głowy i śmierć poglądom i frustracjom dołującym Lublin.
Budujemy lotnisko / j... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 2 2

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 12 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 136 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!