Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2009 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Palikot zapłaci mandaty za panów, z którymi pił wódkę na Starym Mieście

0 10 A A

Janusz Palikot (PO) dał pieniądze na zapłacenie mandatów ludziom, którzy pili z nim alkohol podczas konferencji prasowej posła. Chodzi o głośny happening lubelskiego parlamentarzysty sprzed kilkunastu dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Palikot zaprosił przed swój dom na Starym Mieście w Lublinie dziennikarzy i razem z dwoma mężczyznami wypił po "małpce” (100 ml) wódki za zdrowie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Palikot tłumaczył, że chce w ten sposób zapytać, czy głowa państwa nie ma problemu z alkoholem.

Tymczasem popijaniem na świeżym powietrzu zainteresowała się Straż Miejska. Posła chronił immunitet. Poza tym tłumaczył, że picie odbyło się na terenie, który jest jego własnością. Jednak towarzyszy Palikota dosięgła ręka sprawiedliwości.

Dzielnicowy rozpoznał mężczyzn na filmie, wezwał do komisariatu, a ci przyznali się do picia alkoholu. Każdy z nich został ukarany 100-złotowym mandatem.

- Kluczowe dla sprawy było ich przyznanie się. Nie mieli nic przeciwko przyjęciu mandatów - tłumaczy Anna Smarzak z biura prasowego lubelskiej policji. Dodaje, że teren może należeć do polityka, ale mimo to jest jednocześnie miejscem publicznym.

Zapytaliśmy posła, czy pomoże mężczyznom w zapłaceniu mandatu. Odparł w SMS-sie, że dał im pieniądze. Tymczasem okazuje się, że prawo… tego zabrania. "Kto (…) nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel, podlega karze aresztu albo grzywny” czytamy w kodeksie wykroczeń. (rp)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tonwer / 5 maja 2009 o 17:04
0
Jaki stąd Wniosek

Wreszcie należy Panu Palikotowi właściwie przyłożyć.
To SMUTNE i ŻAŁOSNE - że PAN POSEŁ tak postępuje.

Wniosek : Jakich mamy Posłów TAKIE Państwo.
Avatar
Gość / 5 maja 2009 o 14:14
0
maverick napisał:
"..............że teren może należeć do polityka, ale mimo to jest jednocześnie miejscem publicznym..........." matko co to za herezjaaaa??? tzn że są tereny prywatne, publiczne i prywatno-publiczne???

To nie herezja, to rzeczywistość jeśli jest zapotrzebowanie na ukaranie.
Avatar
P. / 5 maja 2009 o 12:47
0
Nie wolno dać na zapłacenie grzywny? Niech da im na chleb albo na coś do chleba, a może na zupę.... To chyba nie jest zabronione.
A nawet jak da na zapłacenie grzywny, to nie podlega karze, bo ma immunitet.
Avatar
maverick / 5 maja 2009 o 11:14
0
"..............że teren może należeć do polityka, ale mimo to jest jednocześnie miejscem publicznym..........." matko co to za herezjaaaa??? tzn że są tereny prywatne, publiczne i prywatno-publiczne???
Avatar
KOLKA / 5 maja 2009 o 10:30
0
PALIKOT ROBI SOBIE JAJA Z WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ,Z URZĘDU KTÓRY SPRAWUJE A W KOŃCU Z NAS WYBORCÓW.UDOWADNIA ŻE W PAŃSTWIE PRAWA STOI PONAD PRAWEM.ŚWIADECTWO JAKIE DAJE SWOJEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ MOŻE ZADOWALAĆ JEDYNIE OPOZYCJĘ PONIEWAŻ JEGO ZACHOWANIA JEDYNIE UTWIERDZAJĄ W PRZEKONANIU,ŻE PLATWORMA TO ORGANIZACJA BEZKARNYCH LAIKÓW I BŁAZNÓW.
Avatar
doktor / 5 maja 2009 o 10:12
0
A skąd wiadomo co pili? Czy ktoś sprawdzał zawartość buteleczki? Może to była zabarwiona woda?
Avatar
Piter / 5 maja 2009 o 09:20
0
daj mu Boże niech dożyje dnia - 20 kwietnia 20098 - Konferencja prasowa posła Palikota
Avatar
Bożydar / 4 maja 2009 o 23:28
0
Prawo prawem a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie
Avatar
nik / 4 maja 2009 o 21:28
0
Palikot łamie prawo już kolejny raz! Jak długo ta hańba naszego województwa będzie bezkarnie chodziła po naszych ulicach??? Czy juz cały wymiar tzw. sprawiedliwości jest w jego kieszeni ??? To jest jakiś horror!
Avatar
UPRawniony do głosowania / 4 maja 2009 o 21:25
0
"500 sPOtkan na 500 dni rządzenia koalicji P.O.-Z.S.L." Zamiast ośmieszać Lubelszczyznę niech POseł POlikot odwiedzi 500 sklePOw z alkoholem i stawia małpki klientom. Będzie z tego większy POżytek dla sPOżywających niż jego dotychczasowe wygłuPO.
Avatar
Tonwer / 5 maja 2009 o 17:04
0
Jaki stąd Wniosek

Wreszcie należy Panu Palikotowi właściwie przyłożyć.
To SMUTNE i ŻAŁOSNE - że PAN POSEŁ tak postępuje.

Wniosek : Jakich mamy Posłów TAKIE Państwo.
Avatar
Gość / 5 maja 2009 o 14:14
0
maverick napisał:
"..............że teren może należeć do polityka, ale mimo to jest jednocześnie miejscem publicznym..........." matko co to za herezjaaaa??? tzn że są tereny prywatne, publiczne i prywatno-publiczne???

To nie herezja, to rzeczywistość jeśli jest zapotrzebowanie na ukaranie.
Avatar
P. / 5 maja 2009 o 12:47
0
Nie wolno dać na zapłacenie grzywny? Niech da im na chleb albo na coś do chleba, a może na zupę.... To chyba nie jest zabronione.
A nawet jak da na zapłacenie grzywny, to nie podlega karze, bo ma immunitet.
Avatar
maverick / 5 maja 2009 o 11:14
0
"..............że teren może należeć do polityka, ale mimo to jest jednocześnie miejscem publicznym..........." matko co to za herezjaaaa??? tzn że są tereny prywatne, publiczne i prywatno-publiczne???
Avatar
KOLKA / 5 maja 2009 o 10:30
0
PALIKOT ROBI SOBIE JAJA Z WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ,Z URZĘDU KTÓRY SPRAWUJE A W KOŃCU Z NAS WYBORCÓW.UDOWADNIA ŻE W PAŃSTWIE PRAWA STOI PONAD PRAWEM.ŚWIADECTWO JAKIE DAJE SWOJEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ MOŻE ZADOWALAĆ JEDYNIE OPOZYCJĘ PONIEWAŻ JEGO ZACHOWANIA JEDYNIE UTWIERDZAJĄ W PRZEKONANIU,ŻE PLATWORMA TO ORGANIZACJA BEZKARNYCH LAIKÓW I BŁAZNÓW.
Avatar
doktor / 5 maja 2009 o 10:12
0
A skąd wiadomo co pili? Czy ktoś sprawdzał zawartość buteleczki? Może to była zabarwiona woda?
Avatar
Piter / 5 maja 2009 o 09:20
0
daj mu Boże niech dożyje dnia - 20 kwietnia 20098 - Konferencja prasowa posła Palikota
Avatar
Bożydar / 4 maja 2009 o 23:28
0
Prawo prawem a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie
Avatar
nik / 4 maja 2009 o 21:28
0
Palikot łamie prawo już kolejny raz! Jak długo ta hańba naszego województwa będzie bezkarnie chodziła po naszych ulicach??? Czy juz cały wymiar tzw. sprawiedliwości jest w jego kieszeni ??? To jest jakiś horror!
Avatar
UPRawniony do głosowania / 4 maja 2009 o 21:25
0
"500 sPOtkan na 500 dni rządzenia koalicji P.O.-Z.S.L." Zamiast ośmieszać Lubelszczyznę niech POseł POlikot odwiedzi 500 sklePOw z alkoholem i stawia małpki klientom. Będzie z tego większy POżytek dla sPOżywających niż jego dotychczasowe wygłuPO.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 10 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 24 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!