Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2019 r.
12:12

Parking przed blokiem tylko z miejscami dla niepełnosprawnych. Wiadomo dlaczego powstał

42 51 A A
(fot. Franciszek Goszczyński)

Same miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, ani jednego zwykłego. Taki parking powstał przed jednym z deweloperskich bloków na Czechowie. Zgodnie z prawem „zwykłe” parkingi muszą być odpowiednio oddalone od okien, ale miejsc dla niepełnosprawnych te ograniczenia nie dotyczą. Kto faktycznie tu zaparkuje?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Parkingiem przy al. Kompozytorów Polskich 5 zainteresował nas jeden z Czytelników. Był oburzony tym, że wszystkie miejsca postojowe oznaczone niebieską kopertą są zajęte przez samochody osób nieuprawnionych do parkowania na miejscach dla osób niepełnosprawnych.

Pojechaliśmy przed blok i zgłoszenie się potwierdziło: ujrzeliśmy kilkanaście niebieskich kopert, każda było zajęta, ale żaden pojazd nie miał za szybą karty uprawniającej do zajmowania miejsc dla osób niepełnosprawnych. Zajmujący się zwykle takimi przypadkami strażnicy miejscy tym razem rozkładali ręce.

– Niestety, na tym terenie nie została wprowadzona organizacja ruchu – wyjaśniał nam Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Rozmawialiśmy już z zarządcą terenu i poinformowaliśmy go, że aby interwencja była możliwa, musiałby zaprojektować lub zlecić zaprojektowanie organizacji ruchu na tym terenie.

Nowe światło na sprawę rzucił kolejny sygnał. – Miejsca zostały tak pomalowane do czasu odbioru budynku, ponieważ znajdują się w takiej odległości od bloku, że mogą być tylko miejscami dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu prac remontowo-budowlanych zostaną przemalowane i będą to normalne miejsca parkingowe – sugeruje osoba podająca się za mieszkańca tego bloku.

Po tym sygnale zerknęliśmy do przepisów i znaleźliśmy taki, który określa minimalną odległość między miejscami parkingowymi a oknami budynku mieszkalnego. Mówi o tym obowiązujące wciąż rozporządzenie ministra infrastruktury z kwietnia 2002 r. Wynika z niego, że jeśli parking ma nie więcej niż 10 miejsc postojowych, to powinien być oddalony od budynku o przynajmniej 7 metrów. Nie bliżej niż 10 metrów od okien można budować większe parkingi, mające do 60 miejsc postojowych, a jeszcze większe muszą być odsunięte od okien o minimum 20 m.

Przed blokiem przy al. Kompozytorów Polskich 5 wyznaczonych jest kilkanaście miejsc postojowych i gdyby były to zwykłe miejsca, musiałyby być odsunięte od okien przynajmniej o 10 metrów. Takiej odległości tu nie ma. Czy z tego powodu miejsca są pomalowane na niebiesko i oznaczone jako przeznaczone dla osób niepełnosprawnych?

– Wyznaczyliśmy więcej miejsc postojowych niż planowano, by mieszkańcy mieli gdzie parkować. Ze względu na przepisy i niewielką odległość od budynku, musiały to być miejsca dla niepełnosprawnych – wyjaśnia Jacek Wysokiński, szef firmy LUK, która zbudowała blok. – Blok został później oddany do użytkowania. Obecnie jest to teren prywatny, którym administruje wspólnota mieszkańców. Wyłącznie od niej zależy, czy i jak zostaną oznaczone miejsca parkingowe przy budynku.

Obowiązujący na tym terenie plan zagospodarowania mówi, że jeśli parking ma od 6 do 15 miejsc, to musi być jedno miejsce dla niepełnosprawnych. Jeżeli miejsc postojowych jest od 16 do 40, wymagane są dwie niebieskie koperty. Wyznaczenie trzech kopert jest konieczne, jeżeli parking ma od 41 do 100 miejsc. A jeśli parking liczy ponad 100 miejsc, to 4 proc. muszą zająć niebieskie koperty dla niepełnosprawnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 12:55
+14
Wykorzystywanie przepisów mających ułatwić życie osobom niepełnosprawnym do nielegalnego upchnięcia kilku miejsc parkingowych to nikczemność. Architekt (trzymany w kieszeni przez dewelopera) pełniący zawód zaufania publicznego nie powinien się godzić na coś takiego, bo projektuje wbrew sztuce i wbrew przepisom.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 12:40
+14
Czyli wystarczy wiaderko z niebieską farba, żeby obejść obowiązujące przepisy. Żyjemy w państwie z tektury. Inny przykład. 8-tonowe busy zarejestrowane na 3,5 tony.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 14:50
+13
"ludzie wybierają auta" - wybierają, ich prawo. Ale to, że nie mają gdzie ich trzymać i ten problem przerzucają na innych (zastawione chodniki i trawniki) to nie jest w porządku.
Avatar
KK / 31 lipca 2019 r. o 13:09
+12
No to deweloper zrobił fajny widok na parking dla szczęśliwych posiadaczy mieszkań z balkonami z widokiem na parking dla cwaniaków
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 12:37
+12
Jest to obchodzenie istniejącego prawa. Parking nie może być zbyt blisko okien, ale jak się go na pewien czas przemaluje to już może. Absurd. Jeżeli na tym parkingu będzie ponad 10 aut, to powinna zostać cofnięta decyzja o pozwoleniu na użytkowanie budynku.
Avatar
wyciskanie złotówek z metra / 31 lipca 2019 r. o 14:45
+11
To nie jest wina dewelopera. To jest wina instytucji kontrolujących, które dają się nabierać.
 Obie strony mają za uszami. Poszukiwacz LUK w prawie na 99% musiał od początku wiedzieć ("mieć uzgodnione" z wydziałem architektury), że to przejdzie. Nikt nie ryzykuje choćby nawet kilkuset tys. na sam projekt budynku (nie mówiąc już o zakupie działki za parę mln), żeby potem robić to wszystko od początku (jakby numer z niebieskim parkingiem nie wypalił, budynek musiałby być całkiem inny - może albo mniejszy, albo z parkingiem podziemnym, jeśli to w ogóle byłoby technicznie wykonalne dla tej działki, a jak nie to klapa - działeczka do obsiania rzepakiem).
 Obie strony mają za uszami. Poszukiwacz LUK w prawie na 99% musiał od początku wiedzieć ("mieć uzgodnione" z wydziałem architektury), że to przejdzie. Nikt nie ryzykuje choćby nawet kilkuset tys. na sam projekt budynku (nie mówiąc już o zakupie działki za parę mln), żeby potem robić to wszystko od początku (jakby numer z niebieskim parkingiem nie wypalił, budynek musiałby być całkiem inny - może albo mniejszy, albo z parkingiem podziemnym, jeśli to w ogóle byłoby technicznie wykonalne dla tej działki, a jak nie to k... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 13:29
+11
Zamiast zaprojektować trochę zieleni, jakąś ławeczkę, drzewko to cały dostępny plac wykostkować by zrobić miejsce dla kilka gratów więcej. Jeżeli ludzie chcą mieszkać pośród parkingów - ich wybór. Ja nie wywaliłbym 8 klocków na mieszkanie z widokiem na szrot samochodowy.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 12:25
+11
Polska i nic więcej nie będę komentować
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 12:29
+10
no niech mi ktoś powie że deweloperzy w Polsce nie rządzą
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 20:06
+9
Jak mozna kupic mieszkanie w takim gettcie gdzie na malej dzialce stanie 4 bloki 11-14 pietrowe i hotel? Ludzie sie tam zadepczą
Avatar
eh / 15 października 2019 r. o 17:38
+2
kierowca tego subaru to miszcz parkowania
Avatar
sąsiedzi / 27 sierpnia 2019 r. o 21:34
+3
tym człowiekiem powinien zainteresować się prokurator, wtedy wyśpiewa kto z Ratusza POdpowiedział mu taki patent na kreatywne budowanie
Avatar
Tak tylko / 7 sierpnia 2019 r. o 09:15
+5
A jak to się ma do kar za postój na miejscach przez osoby do tego nie uprawnione czy czasem każdy z tych parkujacych nieposiadajacy karty nie powinien dostać mandatu?
Avatar
Lolo / 2 sierpnia 2019 r. o 09:31
-8
Słoik to Cię zrobił buraku
Avatar
akuk / 1 sierpnia 2019 r. o 10:50
-3
A na zdjęciu po numerach rejestracyjnych same słoiki
Avatar
Mieszkaniec85 / 1 sierpnia 2019 r. o 07:39
+3
To nie jest wina dewelopera. To jest wina instytucji kontrolujących, które dają się nabierać.
  Winni są wszyscy. Razem z mieszkańcami. Tylko oni będą teraz mieć samochody pod oknami. Bo kupili kota w worku, dziurę w ziemi po zapewnieniach, że im prywatne wille budują. Nieznajomość prawa szkodzi niestety, na szczęście człowiek uczy się przez całe życie.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 20:06
+9
Jak mozna kupic mieszkanie w takim gettcie gdzie na malej dzialce stanie 4 bloki 11-14 pietrowe i hotel? Ludzie sie tam zadepczą
Avatar
ynżynier / 31 lipca 2019 r. o 19:18
+6
Prawo budowlane jest obchodzone z kazdej strony. Na przyklad 6 odrebnych mieszkan studenckich w domu jednorodzinnym albo budynek jednorodzinny 500m2 w ktorym urzeduje przedszkole.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 18:52
+8
"Wyznaczyliśmy więcej miejsc postojowych niż planowano, by mieszkańcy mieli gdzie parkować. Ze względu na przepisy i niewielką odległość od budynku, musiały to być miejsca dla niepełnosprawnych – wyjaśnia Jacek Wysokiński, szef firmy LUK, która zbudowała blok. – Blok został później oddany do użytkowania. Obecnie jest to teren prywatny, którym administruje wspólnota mieszkańców. Wyłącznie od niej zależy, czy i jak zostaną oznaczone miejsca parkingowe przy budynku".........ale jaja "szef" Wysokiński ustanowił nowe prawo budowlane.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 18:42
+6
Nie ma sobie czym głowy zawracać."Prestige" sami między sobą załatwią to, kto jest sprawny czy niepełnosprawny. Ważne,że deweloper zmieścił się w granicach działki.Ps:A drogę pożarową z odbiorem PSP to macie w tym przybytku?!
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce. Sprawdź czego już nie można robić
galeria
film

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem w Polsce. Sprawdź czego już nie można robić

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne ograniczenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem w Polsce.

Udawał, że ma koronawirusa. Odpowie przed sądem

Udawał, że ma koronawirusa. Odpowie przed sądem

Przez pijanego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny, kilka osób niepotrzebnie poddano kwarantannie. Mężczyzna oznajmił wezwanej do niego załodze karetki pogotowia, że jest nosicielem koronawirusa. Kłamał. Badanie wykazało, że jest zdrowy.

Czas rekordów i niepewności w mieszkaniówce

Czas rekordów i niepewności w mieszkaniówce

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego to kolejne rekordy jeśli chodzi o aktywność deweloperów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy rozpoczęto 142,5 tys. nowych budów, co jest najlepszym wynikiem w historii. GUS-owskie statystyki nie uwzględniają jednak jeszcze wpływu, jaki na rynek ma epidemia koronawirusa. Jej pierwsze efekty zobaczymy dopiero za miesiąc.

100% spadek obrotów. Jesteśmy na krawędzi przepaści

100% spadek obrotów. Jesteśmy na krawędzi przepaści

O ciężkiej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa opowiada Ireneusz Muszyński, z lubelskiej firmy M-Production Agencja Reklamowa.

"Żydzi Lubartowa przez wieki współtworzyli kulturę tej ziemi". Przechodniu, uszanuj to miejsce
Magazyn

"Żydzi Lubartowa przez wieki współtworzyli kulturę tej ziemi". Przechodniu, uszanuj to miejsce

Lokalny społecznik, animator kultury i były radny Jerzy Tracz od lat sam dba o kirkut w Lubartowie. Przyświeca mu myśl: „Człowiek jest wart tyle, ile zrobi dla innych”.

Wnioski na stypendia dla artystów tylko do północy

Wnioski na stypendia dla artystów tylko do północy

Tylko do godziny 23.59 przyjmowane będą przez Urząd Miasta Lublin drogą elektroniczną wnioski o stypendia na projekty kulturalne na terenie Lublina planowane na okres od 1 czerwca do końca roku.

Do kiedy można złożyć PIT za 2019 rok? Ministerstwo Finansów przedłużyło termin

Do kiedy można złożyć PIT za 2019 rok? Ministerstwo Finansów przedłużyło termin

Do końca maja będzie można złożyć deklaracje PIT za 2019 rok. Ministerstwo Finansów przedłużyło termin dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Kino Kosmos nie działa od 11 lat. Lokalny browar nowym piwem upamiętni kultowe miejsce

Kino Kosmos nie działa od 11 lat. Lokalny browar nowym piwem upamiętni kultowe miejsce

W tym roku minęło 11 lat kiedy Kino Kosmos wyświetliło ostatni film. Lubelski browar rzemieślniczy postanowił je upamiętnić... piwem.

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Mniej osób w sklepach, wyjście z domu tylko pojedynczo

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Mniej osób w sklepach, wyjście z domu tylko pojedynczo

Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejne obostrzenia związane z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Do szczegółów zmian dotarło RMF FM.

Krnąbrny mieszkaniec Parczewa. Sam uznał, że kwarantanna go nie obowiązuje

Krnąbrny mieszkaniec Parczewa. Sam uznał, że kwarantanna go nie obowiązuje

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Parczew, który mimo objętej kwarantanny związanej z panującą epidemią spacerował ulicami miasta.

Rodzinne auto – na dobre i na złe

Rodzinne auto – na dobre i na złe

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez samochodu. Jest on pomocny w codziennym życiu, pozwala na szybsze załatwienie wielu spraw i przydaje się, zwłaszcza, gdy mamy większą rodzinę. Przedszkole, szkoła, zakupy, czy wyjazd na weekend – dzięki samochodowi wszystkie te czynności łatwiej wykonać.

Miał być na kwarantannie. Rozbił po pijanemu bmw na ogrodzeniu

Miał być na kwarantannie. Rozbił po pijanemu bmw na ogrodzeniu

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca bmw, który jazdę zakończył na ogrodzeniu posesji.

Karnisze apartamentowe czy metalowe - podpowiadamy które wybrać

Karnisze apartamentowe czy metalowe - podpowiadamy które wybrać

Aranżacje okienne tworzone są przy pomocy odpowiednio dobranych tekstyliów. Jedną z ich części jest także karnisz.

Biała Podlaska: Zdalne nauczanie. Autorski audiobook ze "Staszica"

Biała Podlaska: Zdalne nauczanie. Autorski audiobook ze "Staszica"

Jak zachęcić do zdalnego nauczania? Urząd Miasta w Białej Podlaskiej będzie prezentował dobre praktyki ze szkół w internecie.

Lubelscy dominikanie proszą o pomoc. Może zabraknąć pieniędzy na utrzymanie klasztoru

Lubelscy dominikanie proszą o pomoc. Może zabraknąć pieniędzy na utrzymanie klasztoru

Nie ma wiernych w kościele, niedzielnej tacy, ani wielu intencji mszalnych. O problemach finansowych, które mają związek z zakazem gromadzenia się wiernych, otwarcie mówią bracia dominikanie z Lublina. „W związku z tym ośmielamy się prosić o wsparcie” – piszą w apelu. Wierni już zareagowali.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.