Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2019 r.
21:20

Parkowanie w Lublinie mocno podrożeje. Ceny wzrosną nawet 3-krotnie [nowy cennik]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
86 185 A A

Już w najbliższych dniach Rada Miasta ma głosować nad proponowanymi przez prezydenta Lublina zmianami w Strefie Płatnego Parkowania, która ma być podzielona na trzy części z różnymi cennikami (dziś podstrefy są dwie). Na przeważającym obszarze opłaty mocno wzrosną, a kara za brak biletu ma być aż trzykrotnie wyższa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj płatna strefa jest podzielona na droższą część „A” i tańszą „B”. Prezydent chce wykroić z tego obszaru jeszcze jedną część, nazwaną podstrefą „C”, w której zachowane byłyby obecne ceny biletów. Wszędzie indziej opłaty miałyby wzrosnąć.

W najdroższej części pierwsza godzina postoju kosztuje dzisiaj 3 zł, a prezydent chce podnieść stawkę do 3,90 zł. Jeszcze bardziej miałaby tu zdrożeć druga godzina parkowania, za którą dzisiaj płaci się 3,60 zł, a po zmianach byłoby to już 4,60 zł. Najbardziej wzrosnąć ma stawka za trzecią godzinę postoju w najdroższej podstrefie: dziś jest to 4,30 zł, a prezydent proponuje wywindować stawkę do 5,50 zł.

Dlaczego parkowanie ma zdrożeć tak bardzo?

Krzysztof Żuk przekonuje, że obecne opłaty nie skłaniają kierowców do tego, by parkowali jak najkrócej, przez co miejsca postojowe są zajęte przez długi czas i kierowcy przyjeżdżający do centrum nie mają gdzie zaparkować. – To jest dla nas problemem – wyjaśniał prezydent na konferencji prasowej, na której przedstawiał proponowaną podwyżkę.

Radykalnie podniesiona ma być kara za parkowanie na gapę. Kierowca, który zapłaci za postój naraża się dzisiaj na wydatek 50 zł. Po zmianach kara ma wynosić aż 150 zł. Prezydent wyjaśnia, że parkowanie bez biletu powinno być równie ryzykowne, jak jazda na gapę komunikacją miejską. Należy tu przypomnieć, że według nowych zasad postój miałby być płatny od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18, czyli o godzinę dłużej niż obecnie.

Nowe mają być również reguły wydawania abonamentów parkingowych dla mieszkańców, uprawniających do postoju na trzech ulicach koło domu. Nie zmieni się to, że karnet typu „M” będzie ważny maksymalnie przez rok, ale nie dłużej niż okres zameldowania. Nowa ma być za to cena (150 zł zamiast obecnych 100 zł), a karnet będzie sprzedawany wyłącznie tym mieszkańcom płatnej strefy, którzy rozliczając się z podatku dochodowego wpisują Lublin jako miejsce zamieszkania do swoich zeznań podatkowych PIT.

Kolejna zmiana dotyczy pojazdów z napędem hybrydowym. Ich kierowcy nie będą już zwolnieni z opłat za postój, ale zostanie dla nich wprowadzony nowy abonament typu „E” w cenie 60 zł za miesiąc, uprawniający do postoju we wszystkich częściach płatnej strefy. Abonament „E” będą mogli kupić wyłącznie mieszkańcy Lublina (nie tylko strefy), którzy właśnie tutaj płacą podatek dochodowy od osób fizycznych. Takiego ograniczenia nie będzie natomiast w przypadku abonamentów „N” dla osób niepełnosprawnych w cenie 5 zł za miesiąc i uprawniających do postoju w całej strefie.

Wszystkie wspomniane stawki i zasady, jeżeli zostaną zatwierdzone w czwartek przez Radę Miasta, zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r.

Podstrefa A (czerwona)

• pierwsza godzina: 3,90 zł
• druga godzina: 4,60 zł
• trzecia godzina: 5,50 zł
• każda następna: 3,90 zł
• bilet 24-godzinny: 25 zł
• bilet miesięczny: 220 zł
• bilet półroczny: 1 000 zł
• bilet roczny: 1 800 zł
• koperta: 1 000 zł/miesiąc

Podstrefa B (zielona)

• pierwsza godzina: 2,50 zł
• druga godzina: 3 zł
• trzecia godzina: 3,60 zł
• każda następna: 2,50 zł
• bilet 24-godzinny: 20 zł
• bilet miesięczny: 180 zł
• bilet półroczny: 850 zł
• bilet roczny: 1 500 zł
• koperta: 700 zł/miesiąc

Podstrefa C (niebieska)

• pierwsza godzina: 2 zł
• druga godzina: 2,40 zł
• trzecia godzina: 2,80 zł
• każda następna: 2 zł
• bilet 24-godzinny: 15 zł
• bilet miesięczny: 150 zł
• bilet półroczny: 750 zł
• bilet roczny: 1 300 zł
• koperta: 600 zł/miesiąc

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 185

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:41
+41
nie rozumiem ludzi którzy wszędzie i wszystko muszą załatwiać przy pomocy samochodów, jakby nie można było czasem skorzystać z komunikacji miejskiej, roweru albo nóg
Avatar
Prawo i sprawiedliwie / 18 listopada 2019 r. o 22:53
+38
nie rozumiem ludzi którzy wszędzie i wszystko muszą załatwiać przy pomocy samochodów, jakby nie można było czasem skorzystać z komunikacji miejskiej, roweru albo nóg
Fantastyczna refleksja dla pracowników administracji publicznej, prezydenta i sprzyjających mu radnych, którzy jako pierwsi powinni to zrozumieć.
 Właśnie sobie przypomniałem jak słońce Lublina - niejaki wojewoda garnek wjechał samochodem służbowym podczas jakiegoś świeta na litewskim i zostawił go tam na zakazie - tak ten osobnik na pewno to sobie by wział do serca, zwłaszcza, że ze Spokojnej mial całe 400m. 
 Właśnie sobie przypomniałem jak słońce Lublina - niejaki wojewoda garnek wjechał samochodem służbowym podczas jakiegoś świeta na litewskim i zostawił go tam na zakazie - tak ten osobnik na pewno to sobie by wział do serca, zwłaszcza, że ze Spokojnej mial całe 400m.  rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:34
+38
Jestem za. To jest jakiś horror, żeby trzeba było krążyć 30-40 min w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego.
Avatar
ekonomista / 18 listopada 2019 r. o 22:28
+38
Zwolninicy Platforma Obywatelska niedługo beda astronomiczne opłaty nawet za wc
 Żebyś sie nie zdziwił o ile ci zaraz wzrosną opłaty za fajki i alkohol, bo nasz wspaniały (nie)rząd już nie ma z czego gigantycznej dziury łatac a dług za granicą większe niż za Gomułki i Gierka.
Avatar
kaczy cyrk / 18 listopada 2019 r. o 22:11
+36
Lublin to miejsce bez perspektyw, za chwilę będzie wielkością mniejszy od Rzeszowa i Białegostoku, bo Lublin sie kurczy, a wtedy na horyzoncie likwidacja województwa lubelskiego.
 Tak, tak, zwijaja asfalt i bloki do środka, sam wczoraj widziałem jak łobuzy pół czechowa w nocy wywieźli
Avatar
Antonio / 18 listopada 2019 r. o 21:55
+36
Tak wygląda agonia Lublina.
 Raczej pisowskiej nocnej obsady - jeden troll tłucze komentarze na jedno kopyto ale chociaż jest śmiesznie.
Avatar
troll / 18 listopada 2019 r. o 23:02
+35
Tak, tak bo w całej Polsce nic nie drożeje. Samorządy bronią się przed rosnącymi lawinowo kosztami. Podatki jakie nałożyło PiS i powodują, że wszystkie ceny idą w górę. 500+ wyłazi bokiem.
 Wszystko zdrożało, spożywka czasem 2 x razy ale tutaj nie chodz o parkowanie tylko o wyrobienie normy przez pisowska hołote, ktora dostała idealną pozywke.
Avatar
Rademptus / 18 listopada 2019 r. o 22:57
+35
Tak, tak bo w całej Polsce nic nie drożeje. Samorządy bronią się przed rosnącymi lawinowo kosztami. Podatki jakie nałożyło PiS i powodują, że wszystkie ceny idą w górę. 500+ wyłazi bokiem.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 22:49
+34
Dojna zmiana co opodatkowała wszystko w tym kraju po dwa razy krytykuje podwyżki - buahaahahahahaha koń by się usmiał
Avatar
Tułajew / 18 listopada 2019 r. o 22:01
+33
Chcieliście Platforma Obywatelska to macie  K Z to juz bokiem wylazi wladza
 Jak mnie wybierzecie to nie będzie podatków a miasto wam będzie jeszcze dopłacać, że tu mieszkacie.
Avatar
Droga do nikad / 22 listopada 2019 r. o 08:22
0
ale wyją pisowskie kundelki z japolanem na czele
Dalsze upodlenie waszego języka świadczy o tym, że ratuszowcy mocno przeżywają brak sukcesu w jednych z dwóch procesów cywilnych, które wytoczyliśmy Prezydentowi Lublina; jedną sprawę sąd umorzył (co było zasadne, choć można dyskutować nad przyczyną umorzenia), zaś w drugiej wyrok został ogłoszony w ostatni piątek (dnia 15 listopada 2019 r.). Nasze dążenia do zawarcia ugody (odrzucane także podczas dwóch spotkań z panem wiceprezycentem Arturem Szymczykiem) skutkują obciążeniem Skarbu Państwa kosztami postępowania (głównie wynagrodzeniem biegłego sądowego). Urzędniczka nawet na tydzień przed rozprawą (której nie zaszczycił swą obecnością żaden ratuszowy radca prawny) próbowała nakłonić mnie do wycofania powództwa (co prawdopodobnie skutkowałoby obciążeniem nas kosztami postępowania, przynajmniej w znacznym stopniu). Ustawodawca tak "nawywijał" (w tym 3 nowelizacje ustawy przekształceniowej w ciągu niecałych 11 miesięcy od jej uchwalenia), że trzeba było "grać do końca" - chociaż (w aspekcie ekonomicznym) znaczenie sprawy znacznie zmalało (co wyraźnie przedstawiliśmy na ostatnim etapie procesu sądowego). Próbowałem (zwłaszcza podczas spotkania w biurze poselskim, dnia 20 kwietnia 2018 r.) przekonać pana posła - wiceministra Artura Sobonia do znacznego poprawienia projektu ustawy przekształcającej użytkowanie wieczyste we własność; także bezskutecznie (w wielu sprawach strony, zwłaszcza użytkowników wieczystych, narażono na spore ryzyko, zwłaszcza dotyczące kosztów postępowań sądowych) - niestety, pan Artur Soboń jednak wciąż wydaje się "być ponad tym" (czyli ponad ważnymi sprawami bardzo wielu Polaków).
 Ratuszowe urojenia, głosy w głowie, białe myszki.
głosy w głowie, białe myszki. rozwiń
Avatar
Sikorka / 20 listopada 2019 r. o 11:36
0
Paprykarz ty nasz lubelski kononowiczu, jak Cie czytam to mam mokro.
Avatar
Japolan / 19 listopada 2019 r. o 23:35
+1
ale wyją pisowskie kundelki z japolanem na czele
Dalsze upodlenie waszego języka świadczy o tym, że ratuszowcy mocno przeżywają brak sukcesu w jednych z dwóch procesów cywilnych, które wytoczyliśmy Prezydentowi Lublina; jedną sprawę sąd umorzył (co było zasadne, choć można dyskutować nad przyczyną umorzenia), zaś w drugiej wyrok został ogłoszony w ostatni piątek (dnia 15 listopada 2019 r.). Nasze dążenia do zawarcia ugody (odrzucane także podczas dwóch spotkań z panem wiceprezycentem Arturem Szymczykiem) skutkują obciążeniem Skarbu Państwa kosztami postępowania (głównie wynagrodzeniem biegłego sądowego). Urzędniczka nawet na tydzień przed rozprawą (której nie zaszczycił swą obecnością żaden ratuszowy radca prawny) próbowała nakłonić mnie do wycofania powództwa (co prawdopodobnie skutkowałoby obciążeniem nas kosztami postępowania, przynajmniej w znacznym stopniu). Ustawodawca tak "nawywijał" (w tym 3 nowelizacje ustawy przekształceniowej w ciągu niecałych 11 miesięcy od jej uchwalenia), że trzeba było "grać do końca" - chociaż (w aspekcie ekonomicznym) znaczenie sprawy znacznie zmalało (co wyraźnie przedstawiliśmy na ostatnim etapie procesu sądowego). Próbowałem (zwłaszcza podczas spotkania w biurze poselskim, dnia 20 kwietnia 2018 r.) przekonać pana posła - wiceministra Artura Sobonia do znacznego poprawienia projektu ustawy przekształcającej użytkowanie wieczyste we własność; także bezskutecznie (w wielu sprawach strony, zwłaszcza użytkowników wieczystych, narażono na spore ryzyko, zwłaszcza dotyczące kosztów postępowań sądowych) - niestety, pan Artur Soboń jednak wciąż wydaje się "być ponad tym" (czyli ponad ważnymi sprawami bardzo wielu Polaków).
Dalsze upodlenie waszego języka świadczy o tym, że ratuszowcy mocno przeżywają brak sukcesu w jednych z dwóch procesów cywilnych, które wytoczyliśmy Prezydentowi Lublina; jedną sprawę sąd umorzył (co było zasadne, choć można dyskutować nad przyczyną umorzenia), zaś w drugiej wyrok został ogłoszony w ostatni piątek (dnia 15 listopada 2019 r.). Nasze dążenia do zawarcia ugody (odrzucane także podczas dwóch spotkań z panem wiceprezycentem Arturem Szymczykiem) skutkują obciążeniem Skarbu Państwa kosztami postępowania (głównie w... rozwiń
Avatar
Japolan / 19 listopada 2019 r. o 23:19
0
A gdzie są obiecane parkingi piętrowe naziemne i podziemne, hę?
Jak to, gdzie? Przy willach i pałacach "dzieci szczęścia" - np. "wygrywających los na loterii" w związku z zamówieniami publicznymi oraz innymi na koszt podatników. Co willa. co pałac - to parking, i garaż, i ... . Przykłady "losów na loterii" są liczne - szkoda tylko, że lubelscy dziennikarze są na to ślepi; jeden z ostatnich przykładów: w pobliżu przystanku "Osiedle Górki" w trakcie rozbudowy "Parku Jana Pawła II" dobudowali nową ścieżkę rowerową, ale zabrakło około 20 metrów, by ją połączyć ze środkowym odcinkiem dużo wcześniej utworzonego "zawijasa" dla rowerzystów.
Jak to, gdzie? Przy willach i pałacach "dzieci szczęścia" - np. "wygrywających los na loterii" w związku z zamówieniami publicznymi oraz innymi na koszt podatników. Co willa. co pałac - to parking, i garaż, i ... . Przykłady "losów na loterii" są liczne - szkoda tylko, że lubelscy dziennikarze są na to ślepi; jeden z ostatnich przykładów: w pobliżu przystanku "Osiedle Górki" w trakcie rozbudowy "Parku Jana Pawła II" dobudowali nową ścieżkę rowerową, ale zabrakło około 20 m... rozwiń
Avatar
Japolan / 19 listopada 2019 r. o 23:17
0
Jestem ciekawy ile wynosi zadłużenie Lublina w przeliczeniu na jednego mieszkańca ?. Może ktoś łaskawie przypomni.
Prawdopodobnie wciąż zbyt mało, by "krewni i znajomi królika" (lub innego stworzenia) mogli za bezcen przejąć mienie Gminy Lublin - np.: MPWiK, LPEC, MOSiR (w tym: "Aquę", "Arenę Lublin", "Globus", MPK, MKK ...). Gdyby było inaczej, to by oszczędzali - chociażby unikając zbędnych kosztów i wydatków. Poza tym, co masa ludzi widzi, są również wydatki trudne dla zauważenia (bez zgłębiania szczegółów lub zaangażowania w określone sprawy). Urząd Miasta wydaje masę "decyzji środowiskowych" oraz związanych z takimi decyzjami postanowień; są to teksty wielostronicowe (czasem po przynajmniej 20 stron) - to wszystko się drukuje, kopiuje, rozsyła, doręcza ... (z czym wiążą się koszty). Obsługa prawna - także w sprawach, w których można byłoby osiągnąć porozumienie. W ostatni piątek (dnia 15 listopada 2019 r.) ogłoszony został wyrok w sprawie o wysokość opłaty za użytkowanie wieczyste - aktualnie chodzi głównie o wysokość opłaty przekształeceniowej. Skutecznie zakwestionowaliśmy wysokość podwyżki (z połowy roku 2017). Konstrukcja prawna zaskarżania podwyżek opłaty za użytkowanie wieczyste to zestaw pułapek - głównie proceduralnych (pułapek wymierzonych w użytkowników wieczystych). Sąd orzekł według wyceny z opinii biegłego sądowego - z wartością nieruchomości o prawie 1/3 niżsą od wskazanej w operacie szacunkowym z 2017 r. Próbowaliśmy zawrzeć ugodę - zarówno w bezpośrednich rozmowach, jak i na dalszych etapach załatwiania sprawy (w SKO oraz na drodze sądowej) Dwukrotnie spotykaliśmy się z panem wiceprezydentem Arturem Szymczykiem - odmowa nawet podjęcia rozmów na temat wartości nieruchomości wspólnej (wspólnoty mieszkaniowej). To samo w postępowaniach: przed SKO oraz sądowym. Zostało to wykazane, w tym przez samą treść dokumentów postępowań prawnych. Druga rozmowa z panem wiceprezydentem Arturem Szymczykiem miała miejsce na krótko przed Wielkanocą w roku 2019 - czyli około 2 miesiące po uprawomocnieniu się wyroku (bazującego na wycenie z opinii biegłego sądowego) w innej sprawie, również dotyczącej wartości gruntu naszej Wspólnoty Mieszkaniowek (wyroku, którego Prezydent Lublina nie zaskarżył). Z uwagi na podejmowane przez nas próby zawarcia ugody, koszty postępowania (głównie chodzi o koszt sporządzenia opinii biegłego) obciążają Skarb Państwa (reprezentowany przez Prezydenta Lublina). Czy odmawiający podjęcia negocjacji urzędnicy (w tym pan wiceprezydent Artur Szymczyk) zwrócą Skarbowi Państwa wydatki, których można było uniknąć (gdyby była w Urzędzie Miasta wola podjęcia negocjacji)???
Prawdopodobnie wciąż zbyt mało, by "krewni i znajomi królika" (lub innego stworzenia) mogli za bezcen przejąć mienie Gminy Lublin - np.: MPWiK, LPEC, MOSiR (w tym: "Aquę", "Arenę Lublin", "Globus", MPK, MKK ...). Gdyby było inaczej, to by oszczędzali - chociażby unikając zbędnych kosztów i wydatków. Poza tym, co masa ludzi widzi, są również wydatki trudne dla zauważenia (bez zgłębiania szczegółów lub zaangażowania w określone sprawy). Urząd Miasta wydaje masę "decyzji środowisko... rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 21:58
+1
A gdzie są obiecane parkingi piętrowe naziemne i podziemne, hę?
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 21:49
+3
Jestem ciekawy ile wynosi zadłużenie Lublina w przeliczeniu na jednego mieszkańca ?. Może ktoś łaskawie przypomni.
Avatar
Kurski / 19 listopada 2019 r. o 15:59
-2
Jest Smaga, więc nie może zabraknąć idiotycznego, clickbaitowego tytułu. Trzykrotnie wzrośnie jedynie opłata za brak biletu a nie cena za sam bilet.
 Ale pisowskie podnóżki łykneły jak pelikany.
Avatar
Antonio / 19 listopada 2019 r. o 15:05
0
Ministerstwo hejtu i propagandy pis musiało aż pracowników z wolnego sciagać, żeby dać rade sie wyszaleć pod tematem :)))
 Chłopaki na dwie zmiany lecieli aż żółć ciekła po klawiaturach.
Avatar
misiewicz / 19 listopada 2019 r. o 14:56
0
Ministerstwo hejtu i propagandy pis musiało aż pracowników z wolnego sciagać, żeby dać rade sie wyszaleć pod tematem :)))
Kto wam sieczkę do głów włożył, że aż takie bzdury piszecie???
 Te paprykarz ty nasz lubelski kononowiczu, o wiekszą sieczke niż ta co masz w głowie to naprawde trudno.
Zobacz wszystkie komentarze 185

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 stycznia 2021

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 stycznia 2021

Polska – Niemcy 23:23. Piłkarze ręczni zakończyli mistrzostwa świata w drugiej dziesiątce

Polska – Niemcy 23:23. Piłkarze ręczni zakończyli mistrzostwa świata w drugiej dziesiątce

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska zremisowała z Niemcami 23:23 i zakończyła mundial w grupie drużyn z miejsc 13-16. Z naszej grupy do ćwierćfinałów awansowały: Hiszpania i Węgry.

W Lublinie ruszyły szczepienia seniorów. Nie wszyscy zaszczepią się od razu
galeria

W Lublinie ruszyły szczepienia seniorów. Nie wszyscy zaszczepią się od razu

W poniedziałek ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 w grupie seniorów, którzy skończyli 70 lat. Nie wszyscy będą z nich jednak mogli skorzystać od ręki.

Śnieżne szaleństwo w wąwozie na Kalinie
Zdjęcia
galeria

Śnieżne szaleństwo w wąwozie na Kalinie

Z obfitych opadów śniegu skorzystali miłośnicy jazdy na sankach. Tradycyjnie wiele osób wybrało się na stoki wąwozu na Kalinie.

Lubartów: Wymień stary piec, weź dotację

Lubartów: Wymień stary piec, weź dotację

We wtorek w Lubartowie zaczyna się nabór wniosków na dofinansowanie na wymianę starych pieców na ogrzewanie proekologiczne. Na ten cel można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Chodzi o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie gazowe, pompy ciepła.

Terespol: W wagonie były nie tylko płyty pilśniowe
film

Terespol: W wagonie były nie tylko płyty pilśniowe

Przemycane papierosy za ponad 120 tys. złotych przechwycili podczas wspólnej kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola.

2,5 tysiąca osób zgłosiło się na świadków. Chcą pomóc właścicielowi ośrodka narciarskiego
galeria

2,5 tysiąca osób zgłosiło się na świadków. Chcą pomóc właścicielowi ośrodka narciarskiego

Ponad dwa tysiące osób zadeklarowało wsparcie dla właściciela ośrodka narciarskiego w Chrzanowie. Piotr Rzetelski zaapelował o pomoc w obliczu grożących mu sankcji za otwarcie stoku w czasie epidemii.

VideoNews w Galerii Labirynt. Przegląd prac studentów i studentek uczelni artystycznych
26 stycznia 2021, 18:00

VideoNews w Galerii Labirynt. Przegląd prac studentów i studentek uczelni artystycznych

Już po raz siódmy Galeria Labirynt w Lublinie zaprosi na ogólnopolski przegląd wideo studentów i studentek uczelni artystycznych - VideoNews. W tym roku wydarzenie wystartuje online w dniach 26-27 stycznia.

Borsuk Stanisław z Kraśnika dostał pomoc. "Mam nadzieję, że się wyliże"

Borsuk Stanisław z Kraśnika dostał pomoc. "Mam nadzieję, że się wyliże"

Nie ma żadnych złamań, a takie były podejrzenia. Jest nawadniany. Chory borsuk o imieniu Stanisław, który w niedzielę leżał na jednej z posesji w Kraśniku jest pod fachową opieką. – Mam nadzieję, że się wyliże – liczy Lena Grusiecka ze Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, działającego koło Lublina.

Będą nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań w Lublinie

Będą nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań w Lublinie

Już w czwartek lubelscy radni mają zatwierdzić nowe zasady wynajmowania miejskich mieszkań.

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Biała Podlaska: Policjanci wyprowadzili kobietę z zadymionego mieszkania

Dzięki szybkiej reakcji bialskich policjantów nie doszło do tragedii. Sierżant sztabowy Adam Strychalski oraz starszy sierżant Arkadiusz Marcinkowski wyprowadzili z zadymionego mieszkania 52-letnią kobietę.

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?
galeria

Chełm. Ulice i chodniki w śniegu. Gdzie dzwonić po pomoc?

W niespełna trzy godziny całkowicie zmieniły się warunki jazdy w Chełmie i okolicach. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, którego spadło od 10 do 20 centymetrów. Na kierowcach zmiana pogody wymusiła natychmiastowe zmiany nawyków jazdy, drogowcy zaś ruszyli do odśnieżania.

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld euro z funduszy unijnych. Samorządowcy z PO mówią, że to za mało i chcą zwiększenia puli na województwo.

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

W tym roku miasto Puławy zainwestuje w budowę trzech „inteligentnych” przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich.

Zamość pod śniegiem
Zdjęcia
galeria

Zamość pod śniegiem

Stare Miasto i Park Miejski w Zamościu po obfitych opadach śniegu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.