Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Pasażerowie linii 22: Nie mamy czym wrócić z pracy!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Przykra niespodzianka czeka pasażerów linii 22. Od najbliższej soboty autobusy z tym numerem nie będą jeździły w weekendy i święta. W dni powszednie mają później zaczynać kursy i wcześniej je kończyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Linia 22 w całości obsługiwana jest przez prywatnego przewoźnika – Autobusowe Konsorcjum Lubelskie. Kursuje z ul. Lubartowskiej przez Kalinowszczyznę, ul. Turystyczną i Zabytkową do leżącej kilkaset metrów za granicą Lublina pętli w Pliszczynie. Jeździ rzadko, bo zaledwie co godzinę. A teraz będzie jeszcze gorzej.

– Autobusowe Konsorcjum Lubelskie zwróciło się do nas z prośbą o zmianę rozkładu na tej linii – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Przewoźnik tłumaczył, że ma mało pasażerów i w jego opinii linia jest nierentowna. Dlatego przychyliliśmy się do jego prośby.

Już od 2 stycznia, czyli od najbliższej soboty zlikwidowane mają być sobotnie i niedzielne kursy tej linii. Godziny kursowania zmienią się też w dzień powszedni. Teraz autobus wyjeżdża na trasę tuż przed godz. 5. Ostatni kurs spod Bramy Krakowskiej odjeżdża o godz. 20.35, a z Pliszczyna o godz. 21.05. Tymczasem już od 4 stycznia autobusy będą jeździć wyłącznie od godz. 6 do 18.14.

Pasażerowie są wściekli. – Poza linią 22 mamy tylko jeden autobus, który jeździ raz na kilka godzin, a w soboty i niedziele nie ma go wcale. Teraz w weekendy nie dostaniemy się do Lublina – narzeka Ewelina Sadura.

– Moja siostra jeździ o godz. 5, bo zaczyna pracę od godz. 6. Nie wiem, czym teraz będzie dojeżdżać – przyznaje Teresa Wolińska.

Zarząd Transportu Miejskiego na razie nie zamierza "załatać” okrojonego rozkładu chociażby wysyłając na trasę linii 22 autobusy MPK. – Jest to w całości linia prywatna, taka jest decyzja przewoźnika i póki co nie będziemy niczego zmieniać – podkreśla Góźdź.

A przecież żeby uzupełnić brakujące kursy, nie trzeba wcale dorzucać prywatnemu przewoźnikowi na jego linię autobusów MPK. Wystarczy stworzyć nową linię o podobnej trasie i powierzyć jej obsługę MPK.

Innym wyjściem z sytuacji jest wydłużenie części kursów "39”, która kończy trasę na Turystycznej na wysokości dawnych zakładów mięsnych. Kiedyś zresztą już tak było, że linia ta w określonych godzinach dojeżdżała na ul. Zabytkową. – Na razie jej trasa również nie zostanie przedłużona – rozwiewa nadzieje Góźdź.

Zmiany na lepsze mogą się pojawić dopiero wtedy, gdy ZTM rozstrzygnie przetargi na obsługę kursów wykonywanych teraz przez przewoźników prywatnych, w tym linię 22. Ale rozstrzygnięcie przetargów wcale nie jest pewne, bo ZTM nie wie, czy będzie miał z czego za te kursy zapłacić.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arthorious / 5 stycznia 2010 o 00:52
0
Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne.


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciarz który tam wejdzie nie będzie mógł ot tak zrezygnować bez konsekwencji. Oczywiście w przetargach jest także stara ilość wozokilometrów czyli też te które nie opłacały się prywaciarzowi


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciar... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:45
0
Oferuję sanie na zimę w sam raz, tylko rumaka brakuje ?
Avatar
br.bravo / 4 stycznia 2010 o 22:08
0
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miastach rozwija się komunikacje żeby jak najmniej samochodów jeździło do Centrum a Lublin jak zwykle 20 lat do tyłu. No tak prawda, tylko musiałoby być jeszcze centrum, a nie targ i syfiasty dworzec PKS jako wizytówka
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miast... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 stycznia 2010 o 20:10
0
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA muuuua i wio,wio. Wrócą czasy kamienia łupanego. Ekolodzy będą się cieszyć, nie będzie spalin, środowisko czyściejsze a "kunia" będzie można zatankować tam gdzie rośnie trawica. Życzę powodzenia
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA mu... rozwiń
Avatar
pasażer / 4 stycznia 2010 o 19:46
0
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to jest zupełna paranoja żeby z Lublina nie można było dojechać do Lublina
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to j... rozwiń
Avatar
hub / 31 grudnia 2009 o 15:14
0
wystarczy dojść do głównej drogi, tam 52 jezdzi i busy z łęcznej co pare min - więc nie jest źle. inni mają gorzej. Pamiętacie Jacka Żytkiewicza ze 'Zmienników'???
Avatar
~kierowca~ / 30 grudnia 2009 o 09:13
0
A tak pięknie było,tacy zachwyceni byli pasażerowie że juz nie jezdzą stare i brudne autobusy mpk tylko cudowne autobusy prywaciarzy.A teraz znów chcą żeby mpk tam jezdziło?
Avatar
~gosc~ / 30 grudnia 2009 o 08:33
0
Też kiedyś przewidywałem, że jest błędem całkowite oddawanie pola prywatnym przewoźnikom na niektórych trasach, zwłaszcza podmiejskim i że wszelkie zachwyty nad prywatną komunikacją wkrótce zamienią się w płacz i skowyt. No i już się zaczyna. Teraz tylko czekać na następne "ekonomiczne" posunięcia AKL, bo skoro udało się na linii 22, to dlaczego miałoby się nie udać na innych "sprywatyzowanych" trasach, na przykład na linii 47?
Avatar
22 / 30 grudnia 2009 o 08:03
0
Skoro zmiany były niezgodnie z Ustawą prawo przewozowe należy zmiany wycofać. Proszę Dziennik o dalsze artykuły na ten temat.
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:57
0
Zgoda, - niech nie obsługują 22 ale zabrać im też 57 lub inną intratną. Kto tu rządzi ?
Avatar
Arthorious / 5 stycznia 2010 o 00:52
0
Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne.


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciarz który tam wejdzie nie będzie mógł ot tak zrezygnować bez konsekwencji. Oczywiście w przetargach jest także stara ilość wozokilometrów czyli też te które nie opłacały się prywaciarzowi


Zapominasz gościu że MPK nie obsługiwało tej linii więc się z niej wycofać nie mogło(na 52 jest MPK), natomiast ZTM też tego nie zrobił bo to linia obsługiwana jak do tej pory przez przewoźnika prywatnego. Z 52 MPK się nie wycofa bo dostaje za to kasę od wójta(linia podmiejska) oraz ma umowę wieloletnią z ZTM co równa się stały dochód o ile będzie spełniać wymogi tej umowy. Natomiast ludziom z Pliszczyna to ja życzę aby miasto jednak znalazło szybko pieniądze dla ZTM-u bo wtedy będą mieć państwową linię i prywaciar... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:45
0
Oferuję sanie na zimę w sam raz, tylko rumaka brakuje ?
Avatar
br.bravo / 4 stycznia 2010 o 22:08
0
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miastach rozwija się komunikacje żeby jak najmniej samochodów jeździło do Centrum a Lublin jak zwykle 20 lat do tyłu. No tak prawda, tylko musiałoby być jeszcze centrum, a nie targ i syfiasty dworzec PKS jako wizytówka
A najlepsze, że oczywiście zaczyna się klasyczne spychanie, kierowcy twierdzili żeby iść ze skargą do MpK a okazuje się że MPK przychyliło się do prośby Konsorcjum. Inna rzecz, że trzeba troche ekonomi, naklejki jak byk w autobusach, że zwykły bilet kosztuje 2 zl...a kierowcy biorą 1,5. Na linii poza godzinami porannego szczytu i popoludniowego z PLiszczyna 6-9 a z Lublina 14-17 spokojnie wystarcza mały Bus jak na zdjęciu to ci autobus puszczają na 70 osób. Więc najpierw liczyć a potem likwidować. Miasto też się wykazało, we wszystkich miast... rozwiń
Avatar
~gość~ / 4 stycznia 2010 o 20:10
0
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA muuuua i wio,wio. Wrócą czasy kamienia łupanego. Ekolodzy będą się cieszyć, nie będzie spalin, środowisko czyściejsze a "kunia" będzie można zatankować tam gdzie rośnie trawica. Życzę powodzenia
a ja na to wszystko robie siuru bo jadąc swoim autem widze jak stoją czereśniaki z pliszczyna i wólki skuleni,zmarznięci to jest bardzo śmieszne widziałem ganiających się ludzi na przystanku bo chyba było im zimno wyglądało to jak w kabarecie "moralnego niepokoju". Jeżeli wycofali 22 to niech wycofają i 52 po co komu potzebne. Z miasta Lublin Zrobi się wielka wiocha i najdą czasy króla Świeczka hahahaha....... a ludzie z Pliszczyna będą pocinać furmanką do Lublina. Wtedy MPK całkiem upadnie bo każdy się przeżuci na SUPER BERIETA mu... rozwiń
Avatar
pasażer / 4 stycznia 2010 o 19:46
0
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to jest zupełna paranoja żeby z Lublina nie można było dojechać do Lublina
niech ludzie nie gadaja głupot!!! mieszkam na Turystycznej i stojąc od 4:15 do 5:25 żaden transped ani żółtek nie jedzie i też muszę dojechać do pracy na 6 na ulicę nałęczowską i czym mam jechać nartami??? JA NIE JESTEM MAŁYSZEM!!!!! a jeżeli Góźdź uważa że wszystko jest dobrze niech zamieszka na Pliszczynie i zobaczymy czym dojedzie.... ale pewnie samochodem. nie wszytskich stać na samochód i nie wszyscy mają prawo jazdy trzeba zrobić tak żeby wszyscy mieli dojazd do pracy na określony czas bo uważam że to j... rozwiń
Avatar
hub / 31 grudnia 2009 o 15:14
0
wystarczy dojść do głównej drogi, tam 52 jezdzi i busy z łęcznej co pare min - więc nie jest źle. inni mają gorzej. Pamiętacie Jacka Żytkiewicza ze 'Zmienników'???
Avatar
~kierowca~ / 30 grudnia 2009 o 09:13
0
A tak pięknie było,tacy zachwyceni byli pasażerowie że juz nie jezdzą stare i brudne autobusy mpk tylko cudowne autobusy prywaciarzy.A teraz znów chcą żeby mpk tam jezdziło?
Avatar
~gosc~ / 30 grudnia 2009 o 08:33
0
Też kiedyś przewidywałem, że jest błędem całkowite oddawanie pola prywatnym przewoźnikom na niektórych trasach, zwłaszcza podmiejskim i że wszelkie zachwyty nad prywatną komunikacją wkrótce zamienią się w płacz i skowyt. No i już się zaczyna. Teraz tylko czekać na następne "ekonomiczne" posunięcia AKL, bo skoro udało się na linii 22, to dlaczego miałoby się nie udać na innych "sprywatyzowanych" trasach, na przykład na linii 47?
Avatar
22 / 30 grudnia 2009 o 08:03
0
Skoro zmiany były niezgodnie z Ustawą prawo przewozowe należy zmiany wycofać. Proszę Dziennik o dalsze artykuły na ten temat.
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:57
0
Zgoda, - niech nie obsługują 22 ale zabrać im też 57 lub inną intratną. Kto tu rządzi ?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki 0 0

48 dzieci będzie mogło pomieścić przedszkole planowane na parterze budynku przy Pogodnej 19, gdzie mieści się podstawówka nr 33. Urząd Miasta szuka firmy, która przebuduje sale lekcyjne na sale zabaw dla małych dzieci. Takie same prace planowane są w szkole przy Kunickiego.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur
7 września 2018, 0:00

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-9 września w centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przeprowadzony zostanie wielki finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE. - Niezwykła energia, niesamowite umiejętności, hipnotyzujące obrazy! - tak imprezę zapowiadają jej organizatorzy.

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego
19 sierpnia 2018, 19:30

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7 wystąpi znakomity organista ze Świdnicy - Marcin Armański.

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw 2 10

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury
22 sierpnia 2018, 21:00

"Diuna" Davida Lyncha w Warsztatach Kultury 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach kolejnej odsłony Miasto movie, w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zobaczymy film Davida Lyncha Diuna. Projekcja odbędzie się 22 sierpnia o godz. 21.

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia]

Wielącza: 24-latek zginął w wypadku motocyklowym. Nie miał prawa jazdy [zdjęcia] 10 8

24-letni mieszklaniec gminy Nielisz zginął w wypadku w miejscowości Wielącza na drodze krajowej nr 74

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej
galeria
film

S12: Nadzór dopuszcza do ruchu obwodnicę Puław. Otwarcie coraz bliżej 76 6

Wojewódzka Inspekcja Nadzoru Budowlanego w zdecydowała w czwartek o warunkowym pozwoleniu na eksploatację trasy głównej nowego odcinka drogi krajowej S12. O tym, kiedy 12-kilometrowy fragment zostanie otwarty dla ruchu wkrótce zdecyduje GDDKiA.

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Martyna Cebulska zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin 0 4

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia – klub oficjalnie poinformował, że rozgrywająca podpisała nowy kontrakt. To będzie jej drugi sezon w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program]
17 sierpnia 2018, 13:00

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program] 4 2

Tańce, hulanki i zakupy będą czekać w ten weekend na gości Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Barbara Wrońska i Wojtek Mazolewski wystąpią na specjalnym koncercie, na Starym Mieście swe stragany ustawią rękodzielnicy z wielu krajów, będą też potańcówki pod gołym niebem

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski

Lubelska grupa biegów OCR – WWTeam szykuje się na mistrzostwa Polski 3 0

Trenują razem od trzech lat, a zaczynali od przedzierania się przez zarośla czy wchodzenia do rzeki. Obecnie, lubelska grupa biegów OCR – WWTeam – ma do dyspozycji odpowiedni sprzęt do treningów. Teraz przygotowuje się do wrześniowych Mistrzostw Polski w Gdyni

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu

Rusza chełmska klasa okręgowa - trzech kandydatów do awansu 0 0

Już w sobotę swoim kibicom zaprezentują się drużyny z czołówki minionych rozgrywek: Brat Siennica Nadolna, Unia Białopole i Sparta Rejowiec Fabryczny. I to ta trójka powinna nadawać ton rywalizacji także z zaczynającym się w weekend sezonie 2018/2019.

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo
galeria

Konrad Gaca nie żyje, miał 42 lata. Prokuratura wszczęła śledztwo 595 20

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w swoim domu. Ciało znaleziono w czwartek nad ranem w jego domu koło Lublina. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Konrad Gaca miał 42 lata

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa 146 15

W środę przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria (woj. mazowieckie) zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek i próbują zanurzyć go w wodzie. Z worka na śmieci wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna 11 1

W mijającym tygodniu puławscy policjanci interweniowali m.in w sklepie odzieżowym. Zgłoszenie dotyczyło znalezionej saszetki, w której ktoś zostawił biżuterię i 4 tys. zł.

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl 0 0

W dobie współczesności spotykamy się z dynamicznym rozwojem e-biznesu opartego o działanie sprzętów elektronicznych takich jak komputer stacjonarny, laptop, czy wielofunkcyjne drukarki. Obecnie na próżno szukać przedsiębiorstw nie wyposażonych w tego typu urządzenia. Bez względu na formę działalności oraz jej branże – sprawnie działające zaplecze technologiczne to podstawa, która pozwala nieustannie się rozwijać. Właśnie dlatego warto zadbać o dobrą kondycję wyżej wymienionych urządzeń. W jaki sposób to uczynić? Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej marki Regulservis - https://regulservis.pl/.