Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 maja 2012 r.
16:08
Edytuj ten wpis

Pasażerowie MPK: Skandal! Nad zalew jedziemy jak śledzie!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Na skandaliczne warunki podróży skarżą nam się od rana pasażerowie dojeżdżający komunikacją miejską nad Zalew Zemborzycki. Wszystko przez to, że MPK nie wysłało długich pojazdów do obsługi tras prowadzących nad zalew.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ludzie z rowerami, wózkami, nie ma gdzie wsiąść do 12-metrowego autobusu. Kierowca zdenerwowany bo drzwi się zamknąć nie mogą. Tak wygląda podróż nad zalew. Dodatkowo sporo młodzieży na golasa z piwem w ręku. Moje dzieci nie chcą słuchać przekleństw. Kierowca na to nic – napisał do nas Emil Włodarczyk, który rano wybrał się nad zalew z żoną i dwójką dzieci. - W drodze powrotnej musieliśmy iść dwa przystanki na Romera, na "6" żeby podjechać do miasta bo nad zalewem nie można było wejść do autobusu – dodaje nasz Czytelnik.

Tłok przysporzył problemów nie tylko osobom wypoczywającym nad zalewem, ale też m.in. mieszkańcom os. Nałkowskich. - Do żadnego autobusu nie dało się wsiąść – napisał do nas Paweł relacjonując wczorajsze próby dotarcia do śródmieścia liniami 15 i 40. Ostatecznie pojechał samochodem kolegi.

Przeczytaj cały list

- W poniedziałek, 30 kwietnia skierowaliśmy do MPK pismo z prośbą, by linie kursujące nad zalew były w soboty, niedziele i święta obsługiwane taborem wielkopojemnym, czyli przegubowcami i to już od tego weekendu – wyjaśnia Grzegorz Malec, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. – Dzisiaj wysłaliśmy ponownie pismo w tej sprawie, mamy już także telefoniczne zapewnienie, że dyspozycja zostanie wykonana.

Dłużej trzeba będzie poczekać na zmianę taboru obsługującego linie 21 i 25. Kursy na tych trasach nie są wykonywane przez MPK, ale innego przewoźnika, AKL. – Tu konieczna byłaby zmiana umowy, będziemy zajmować się tym problemem. Tak, by w wakacje dojazd nad zalew był jak najlepszy – dodaje Malec.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Neta / 3 maja 2012 o 14:31
0
Haha, widzę, że nie tylko zima potrafi zaskakiwać, ale i lato. Można było przecież spojrzeć do prognozy pogody i przewidzieć, że więcej osób będzie jeździć nad zalew, a potem wracać do centrum miasta. Gratululacje dla podejmujących decyzję o typie wysyłanych na trasy autobusów!
Avatar
we / 3 maja 2012 o 12:18
0
Przewożenie rowerów powinno być zabronione,jeszcze trochę i ścigacza ktoś wpakuje do autobusu
Avatar
Janusz / 3 maja 2012 o 10:27
0
[quote name='jon' timestamp='1335985633' post='626874']
z rowerem do autobusu !!!?
porąbało ludzi
[/quote]
tacy "rowerzyści", dojechał w jedną stronę i wrócić mu ciężko... mierz siły na zamiary.
Avatar
Gość / 3 maja 2012 o 07:07
0
[quote name='and. hasessas' timestamp='1335997599' post='626936']
nad zalewem powinna stać kontrola biletów i sprawdzać bilety. kto nie ma ten nie jedzie, i wtedy kapena wystarczy do zabrania paseżerów którzy zapłacili za przejzazd. dresy bez koszulek nie jadą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
[/quote]
Jak dresy nie pojadą,to cały autobus CYCU nie pojedzie.
Avatar
and. hasessas / 3 maja 2012 o 00:26
0
nad zalewem powinna stać kontrola biletów i sprawdzać bilety. kto nie ma ten nie jedzie, i wtedy kapena wystarczy do zabrania paseżerów którzy zapłacili za przejzazd. dresy bez koszulek nie jadą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
abc / 2 maja 2012 o 21:18
0
"Tu konieczna byłaby zmiana umowy, będziemy zajmować się tym problemem." O ile w przypadku 21 można mówić o niedopatrzeniu, to w 25 jest obsługiwane przez AKL od 1 kwietnia 2012 roku, chyba nie trzeba być jakoś szczególnie rozgarniętą osobą (chociaż ZTM zatrudnia akurat ludzi po znajomości, nie takich myślących) żeby przewidzieć że gdy zrobi się ciepło dużo osób dojeżdżających nad zalew wybierze 25. W końcu jest to linia niemal okrążająca zalew. O skandalicznej częstotliwości jej kursowania już nie wspominając. Bez ZTM bałagan w komunikacji był taki sam, ale przynajmniej nie trzeba było co chwilę podnosić cen biletów. To chyba jedyna aspekt w którym cenowo dorównujemy Warszawie.
"Tu konieczna byłaby zmiana umowy, będziemy zajmować się tym problemem." O ile w przypadku 21 można mówić o niedopatrzeniu, to w 25 jest obsługiwane przez AKL od 1 kwietnia 2012 roku, chyba nie trzeba być jakoś szczególnie rozgarniętą osobą (chociaż ZTM zatrudnia akurat ludzi po znajomości, nie takich myślących) żeby przewidzieć że gdy zrobi się ciepło dużo osób dojeżdżających nad zalew wybierze 25. W końcu jest to linia niemal okrążająca zalew. O skandalicznej częstotliwości jej kursowania już nie wspominając. Bez ZTM bałagan w ko... rozwiń
Avatar
jon / 2 maja 2012 o 21:07
0
z rowerem do autobusu !!!?
porąbało ludzi
Avatar
AAA / 2 maja 2012 o 21:00
0
A W ZTM-IE PRACUJA SAME GŁĄBY PO ZNAJOMOŚCIACH
I ZDZIWIŁO ICH ZE W DLUGI WEEKEND BEDZIE UPALNIE
I POLOWA LUBLINIAN UDA SIE NAD ZALEW!
MPK NIC NIE MOZE SAMO ZADECYDOWAC BO WYKONUJE TYLKO POLECENIE ZTM-U!
I NA JAKIEGO NAM TEN TWOR ZTM DO BRANIA PIENIEDZY ZA NIC!
ZLIKWIDOWAC TEN SYF,,,,,,,,,,,,
Avatar
pees / 2 maja 2012 o 20:19
0
Co do tego ma MPK. Cały bałagan wywołuje ZTM, który tak obcina kursy, żeby było jak najtaniej. MPK wykonuje tylko kursy zawarte w umowie z ZTM, podobnie zresztą inni przewożnicy muszą się dostosować do wytycznych zawartych w umowach.
Avatar
to-to / 2 maja 2012 o 19:46
0
Trzeba wpuścić firmę prywatną do "rozładowania tłumu" nad Zalew Zemborzycki -oni już będą wiedzieć co mają robić! A jeśli chodzi o "przeładowanie w autobusach" w centrum,to wystarczy utworzyć nowe linie "krótkotrasowe" między przystankami o największym natężeniu pasażerów -np.linię 9a między przystankami: Park Akademicki do Park Bronowice.
Avatar
Neta / 3 maja 2012 o 14:31
0
Haha, widzę, że nie tylko zima potrafi zaskakiwać, ale i lato. Można było przecież spojrzeć do prognozy pogody i przewidzieć, że więcej osób będzie jeździć nad zalew, a potem wracać do centrum miasta. Gratululacje dla podejmujących decyzję o typie wysyłanych na trasy autobusów!
Avatar
we / 3 maja 2012 o 12:18
0
Przewożenie rowerów powinno być zabronione,jeszcze trochę i ścigacza ktoś wpakuje do autobusu
Avatar
Janusz / 3 maja 2012 o 10:27
0
[quote name='jon' timestamp='1335985633' post='626874']
z rowerem do autobusu !!!?
porąbało ludzi
[/quote]
tacy "rowerzyści", dojechał w jedną stronę i wrócić mu ciężko... mierz siły na zamiary.
Avatar
Gość / 3 maja 2012 o 07:07
0
[quote name='and. hasessas' timestamp='1335997599' post='626936']
nad zalewem powinna stać kontrola biletów i sprawdzać bilety. kto nie ma ten nie jedzie, i wtedy kapena wystarczy do zabrania paseżerów którzy zapłacili za przejzazd. dresy bez koszulek nie jadą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
[/quote]
Jak dresy nie pojadą,to cały autobus CYCU nie pojedzie.
Avatar
and. hasessas / 3 maja 2012 o 00:26
0
nad zalewem powinna stać kontrola biletów i sprawdzać bilety. kto nie ma ten nie jedzie, i wtedy kapena wystarczy do zabrania paseżerów którzy zapłacili za przejzazd. dresy bez koszulek nie jadą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
abc / 2 maja 2012 o 21:18
0
"Tu konieczna byłaby zmiana umowy, będziemy zajmować się tym problemem." O ile w przypadku 21 można mówić o niedopatrzeniu, to w 25 jest obsługiwane przez AKL od 1 kwietnia 2012 roku, chyba nie trzeba być jakoś szczególnie rozgarniętą osobą (chociaż ZTM zatrudnia akurat ludzi po znajomości, nie takich myślących) żeby przewidzieć że gdy zrobi się ciepło dużo osób dojeżdżających nad zalew wybierze 25. W końcu jest to linia niemal okrążająca zalew. O skandalicznej częstotliwości jej kursowania już nie wspominając. Bez ZTM bałagan w komunikacji był taki sam, ale przynajmniej nie trzeba było co chwilę podnosić cen biletów. To chyba jedyna aspekt w którym cenowo dorównujemy Warszawie.
"Tu konieczna byłaby zmiana umowy, będziemy zajmować się tym problemem." O ile w przypadku 21 można mówić o niedopatrzeniu, to w 25 jest obsługiwane przez AKL od 1 kwietnia 2012 roku, chyba nie trzeba być jakoś szczególnie rozgarniętą osobą (chociaż ZTM zatrudnia akurat ludzi po znajomości, nie takich myślących) żeby przewidzieć że gdy zrobi się ciepło dużo osób dojeżdżających nad zalew wybierze 25. W końcu jest to linia niemal okrążająca zalew. O skandalicznej częstotliwości jej kursowania już nie wspominając. Bez ZTM bałagan w ko... rozwiń
Avatar
jon / 2 maja 2012 o 21:07
0
z rowerem do autobusu !!!?
porąbało ludzi
Avatar
AAA / 2 maja 2012 o 21:00
0
A W ZTM-IE PRACUJA SAME GŁĄBY PO ZNAJOMOŚCIACH
I ZDZIWIŁO ICH ZE W DLUGI WEEKEND BEDZIE UPALNIE
I POLOWA LUBLINIAN UDA SIE NAD ZALEW!
MPK NIC NIE MOZE SAMO ZADECYDOWAC BO WYKONUJE TYLKO POLECENIE ZTM-U!
I NA JAKIEGO NAM TEN TWOR ZTM DO BRANIA PIENIEDZY ZA NIC!
ZLIKWIDOWAC TEN SYF,,,,,,,,,,,,
Avatar
pees / 2 maja 2012 o 20:19
0
Co do tego ma MPK. Cały bałagan wywołuje ZTM, który tak obcina kursy, żeby było jak najtaniej. MPK wykonuje tylko kursy zawarte w umowie z ZTM, podobnie zresztą inni przewożnicy muszą się dostosować do wytycznych zawartych w umowach.
Avatar
to-to / 2 maja 2012 o 19:46
0
Trzeba wpuścić firmę prywatną do "rozładowania tłumu" nad Zalew Zemborzycki -oni już będą wiedzieć co mają robić! A jeśli chodzi o "przeładowanie w autobusach" w centrum,to wystarczy utworzyć nowe linie "krótkotrasowe" między przystankami o największym natężeniu pasażerów -np.linię 9a między przystankami: Park Akademicki do Park Bronowice.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!