Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2009 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Pat na UMCS. Jak podzielić 10 milionów?

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 8 A A

Bez porozumienia zakończyły się wtorkowe negocjacje władz lubelskiego UMCS z uczelnianymi związkami zawodowymi w sprawie podwyżek dla pracowników. Żadna ze stron nie chce ustąpić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przedstawiliśmy swoje stanowiska i… rozstaliśmy się do czwartku – mówi Elżbieta Chodzyńska z "Solidarności `80”. – Nie było mowy o żadnych ustępstwach. Nie padła też żadna propozycja kompromisu. Co dalej? Nie wiadomo.

Wiadomo jedynie, że władze uczelni nie chcą zgodzić się na włączenie podwyżek do pensji zasadniczej pracowników. To z kolei jeden z podstawowych warunków związkowców.

Chodzi o 10 mln zł ekstra dotacji, które UMCS dostał z Ministerstwa Nauki na podwyżki płac. Związki proponują, aby połowę dotacji podzielić po równo między wszystkich pracowników. Każdy dostałby podwyżkę wynagrodzenia za cały 2009 r. o ok. 120 zł miesięcznie. Kolejne 4 mln miałyby być wypłacone w formie równych dodatków (po ok. 100 zł miesięcznie), też za cały rok. A 1 mln miałby pozostać do dyspozycji rektora – na premie dla wykładowców.

Władze uczelni chcą wypłacić wszystko w formie dodatków, z wyrównaniem za cały 2009 r. Premie miałyby być uzależnione od stanowiska: od 110 do 500 zł miesięcznie. Najmniej dostałyby sprzątaczki i szatniarze, a z pracowników naukowych – magistrzy. Najwięcej – profesorowie.

Teraz władze uczelni i związkowcy mają czas na zastanowienie. Kolejna tura negocjacji – w czwartek. Nieoficjalnie mówi się, że brak porozumienia może skończyć się kolejnym protestem (poprzedni, w październiku, był w obronie zwalnianych pracowników pionu obsługi).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hary / 25 listopada 2009 r. o 09:35
Trudny orzekch do zgryzieniawspolczuje rektorowi
kazda ze stron widzi rewers a awersu nie widzi mne osobiscie szkoda mamy szkoda taty czyli dac troche kasy dla np sprzataczek i administracji ale nalezy doceniac dobrych naukowcow .
Avatar
LUBELAK / 25 listopada 2009 r. o 08:01
WIDAĆ NA JAK NISKIM POZIOMIE JEST NA UMCS EKONOMIA !!!!!! NIE MÓWIĄC O ETYCE I MORALE !!!! DNO!!!!
Avatar
absolwent / 25 listopada 2009 r. o 07:55
DLACZEGO TO NAJBARDZIEJ CZERWONY- KOMUNISTYCZNY UMCS DOSTAŁ 10 MLN ZŁ, A INNE UCZELNIE , LEPIEJ GOSPODARUJĄCE SWOIM MAJĄTKIWEM I FINANSAMI NIE DOSTAŁY NIC ??? CZY KOMUNA NADAL JEST PROMOWANA I WSPIERANA ? RESZTA UCZELNI JEST GORSZA, BO NIE TAK CZERWONA?
Avatar
anka / 24 listopada 2009 r. o 21:46
qwerty napisał:
Sprzątaczki rządzą na uniwersytecie .... ja pierdziu co za kocioł i obciach

Profesorowie zakładają żółty związek aby grać pierwsze skrzypce JM .....Ja pierdziu co za kocioł, a jaki obciach! No ale jeśli w nagrodę pod choinkę dostaną 6000 dodatku za 2009 rok to chyba warto wystawiać się na kpiny i pośmiewisko.
Avatar
mosquito / 24 listopada 2009 r. o 19:56
proponuję przepić ! Oczywiście uwzględniając w tym projekcie studentów.
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 18:48
ja proponuje tak podzielić:
- 5 mln na nowe samochody dla władz uczelni
- 3 mln na premie/nagrody za dla władz za wybitne osiągnięcia w dziedzienie ekonomii kierowania UMCSem
- resztę czyli 2 mln przeznaczyć na zorganizowanie kursów dla zwalnianych pracowników "jak szukac nowej pracy", kursy poprowadzą za te pieniądze władze uczelni
Avatar
stefan / 24 listopada 2009 r. o 18:37
Jakie sprzątaczki rządzą? Przecież w związkach zawodowych nie są tylko sprzataczki, ale i inni pracownicy Uczelni. Dajcie spokój juz tym sprzataczkom niech sprzątają w spokoju.
Avatar
qwerty / 24 listopada 2009 r. o 18:25
Sprzątaczki rządzą na uniwersytecie .... ja pierdziu co za kocioł i obciach
Avatar
hary / 25 listopada 2009 r. o 09:35
Trudny orzekch do zgryzieniawspolczuje rektorowi
kazda ze stron widzi rewers a awersu nie widzi mne osobiscie szkoda mamy szkoda taty czyli dac troche kasy dla np sprzataczek i administracji ale nalezy doceniac dobrych naukowcow .
Avatar
LUBELAK / 25 listopada 2009 r. o 08:01
WIDAĆ NA JAK NISKIM POZIOMIE JEST NA UMCS EKONOMIA !!!!!! NIE MÓWIĄC O ETYCE I MORALE !!!! DNO!!!!
Avatar
absolwent / 25 listopada 2009 r. o 07:55
DLACZEGO TO NAJBARDZIEJ CZERWONY- KOMUNISTYCZNY UMCS DOSTAŁ 10 MLN ZŁ, A INNE UCZELNIE , LEPIEJ GOSPODARUJĄCE SWOIM MAJĄTKIWEM I FINANSAMI NIE DOSTAŁY NIC ??? CZY KOMUNA NADAL JEST PROMOWANA I WSPIERANA ? RESZTA UCZELNI JEST GORSZA, BO NIE TAK CZERWONA?
Avatar
anka / 24 listopada 2009 r. o 21:46
qwerty napisał:
Sprzątaczki rządzą na uniwersytecie .... ja pierdziu co za kocioł i obciach

Profesorowie zakładają żółty związek aby grać pierwsze skrzypce JM .....Ja pierdziu co za kocioł, a jaki obciach! No ale jeśli w nagrodę pod choinkę dostaną 6000 dodatku za 2009 rok to chyba warto wystawiać się na kpiny i pośmiewisko.
Avatar
mosquito / 24 listopada 2009 r. o 19:56
proponuję przepić ! Oczywiście uwzględniając w tym projekcie studentów.
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 18:48
ja proponuje tak podzielić:
- 5 mln na nowe samochody dla władz uczelni
- 3 mln na premie/nagrody za dla władz za wybitne osiągnięcia w dziedzienie ekonomii kierowania UMCSem
- resztę czyli 2 mln przeznaczyć na zorganizowanie kursów dla zwalnianych pracowników "jak szukac nowej pracy", kursy poprowadzą za te pieniądze władze uczelni
Avatar
stefan / 24 listopada 2009 r. o 18:37
Jakie sprzątaczki rządzą? Przecież w związkach zawodowych nie są tylko sprzataczki, ale i inni pracownicy Uczelni. Dajcie spokój juz tym sprzataczkom niech sprzątają w spokoju.
Avatar
qwerty / 24 listopada 2009 r. o 18:25
Sprzątaczki rządzą na uniwersytecie .... ja pierdziu co za kocioł i obciach
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!