Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2018 r.
7:48

Strajk pielęgniarek w SPSK4 w Lublinie. Jest kolejne zawiadomienie do prokuratury

49 119 A A
(fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Trwa strajk w szpitalu przy Jaczewskiego. Dyrekcja nadal nie podjęła decyzji o ewakuacji pacjentów ale stopniowo ogranicza ich liczbę ze względu na braki wśród pielęgniarek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mamy w tym momencie ok. 250 pacjentów. Ci, u których zakończył się proces leczenia są wypisywani do domu. Z kolei pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji są przenoszeni do innych szpitali bo zależy nam, żeby świadczenia były udzielane w bezpiecznych warunkach - informuje Kamil Golema, radca prawny SPSK4 w Lublinie. - Szpital nadal pracuje w ograniczonym zakresie. Zabiegi planowe nadal są przesuwane, natomiast udzielamy świadczeń pacjentom w stanie zagrożenia życia.

Dodaje, że w piątek protestowało 170 pielęgniarek, a ok. 60 było na zwolnieniach lekarskich.

W piątek strony miały przedstawić swoje propozycje porozumienia na piśmie. To jednak nie przyniosło żadnych efektów.

- Ze strony dyrekcji nie ma nadal woli porozumienia. Dyrektor poza włączeniem dodatku zembalowego do zasadniczego wynagrodzenia proponuje nam jedynie powrót do rozmów w czerwcu przyszłego roku. To dla nas żadne rozwiązanie, bo nad czym tu dyskutować, ewentualnie nad godziną spotkania - komentuje Dorota Ronek, sekretarz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SPSK4. - My natomiast poszłyśmy na ustępstwo i jesteśmy gotowe do renegocjacji warunków porozumienia w nadzwyczajnej sytuacji - dodaje.

- To nieprawda, że dyrektor nie idzie na żadne ustępstwa. Zagwarantował podwyżki w przyszłym roku, ale ich kwotę uzależnia od sytuacji finansowej szpitala w przyszłym roku i w kolejnych latach - zaznacza Golema. - Kontrakt z NFZ mamy do września. Nie możemy więc zagwarantować podwyżki w wysokości tysiąca złotych brutto do 2020 roku, ktorego żądają pielęgniarki, bo nie mamy pojęcia jakimi pieniędzmi będziemy dysponować.

Dodaje, że pielęgniarki mają też nowy postulat dotyczący warunków zatrudnienia, na który dyrekcja też nie może się zgodzić. - Chcą, żeby nowe pielęgniarki nie były zatrudniane na kontrakty tylko na umowy. Nie może być tak, że jedna grupa zawodowa dyktuje dyrekcji warunki, na jakich ma zatrudniać - zaznacza Golema. - Poza tym w takim przypadku, jeśli ktoś chciałby pracować na kontrakcie to dyrektor musiałby mu odmówić. To kuriozalne.

Jak informuje Golema, dyrekcja złożyła kolejne zawiadomienie do prokuratury, tym razem dotyczące legalności strajku (wcześniej chodziło o masowe zwolnienia lekarskie pielęgniarek, które dezorganizując pracę szpitala mogły narazić pacjentów - red.).

- Złożenie tego zawiadomienia, podobnie jak w poprzednim przypadku, było naszym obowiązkiem, bo chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. To nie jest zastraszanie, jak twierdzą pielęgniarki - tłumaczy Golema. - Chodzi nam m.in. o brak wspólpracy z drugą stroną, co utrudniało nam udzielanie świadczeń.

W poniedziałek ma się odbyć kolejne spotkanie pielęgniarek z dyrektorem, w którym ma też wziąć udział wojewoda i rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyszły pacjent oby nie / 14 lipca 2018 o 10:25
+22
Nie podniecajcie się tak tymi podwyżkami niech zarabiają i 10 tys.Taki strajk pokazuje bardzo dobrze że pielęgniarka w szpitalu jest niezbędna podkreślam grubą czerwoną kreską niezbędna.A jak wygląda sprawa zmiany pokoleń to widać gołym okiem jeszcze parę lat może 10 i nie będzie miał kto o nas zadbać jak będziemy leżeć i robić pod siebie.Potrzeba zmian na górze jest ogromna i powinniśmy zrozumieć że to nie jest do końca taki zwykły zawód.Jak nie będzie mechanikow to będę jeździł rowerem pielęgniarki się nie da zastąpić a młodzi ,zachód kusi zarobkami i kusić będzie zostaną nie sądzę.
Nie podniecajcie się tak tymi podwyżkami niech zarabiają i 10 tys.Taki strajk pokazuje bardzo dobrze że pielęgniarka w szpitalu jest niezbędna podkreślam grubą czerwoną kreską niezbędna.A jak wygląda sprawa zmiany pokoleń to widać gołym okiem jeszcze parę lat może 10 i nie będzie miał kto o nas zadbać jak będziemy leżeć i robić pod siebie.Potrzeba zmian na górze jest ogromna i powinniśmy zrozumieć że to nie jest do końca taki zwykły zawód.Jak nie będzie mechanikow to będę jeździł rowerem pielęgniarki się nie da zastąpić a młodzi ,zachód kusi... rozwiń
Avatar
..... / 14 lipca 2018 o 09:01
+22
Dyrektor do prokuratury !!! Nie potrafi zarządzać szpitalem ? Pielęgniarki nie chcą pracować już za darmo ? TO należy za darmo ? TO zatrudnij nowe na tych samych warunkach !! A nie chcą ?? Czyli za mało płacisz !! Nie masz z czego ? To znaczy że nie znasz się na zarządzaniu.
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 08:35
+22
Spotkanie ma się odbyć w sobotę panie redaktorze wprowadza pan czytelników w błąd
Avatar
Ja / 14 lipca 2018 o 11:28
+18
Dla urzednikow na podwyzki kazdego roku i wysokie nagrody kwartalne pieniadze wojewoda znalazl, chociaz nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci.
Avatar
Olo Polo / 14 lipca 2018 o 10:42
+18
Cofnięte urlopy. Zapraszam do walki o odszkodowanie za zmarnowany urlop. Nie po to się planuje urlop prawie rok wcześniej żeby nie móc z niego skorzystać. Skoro cofa się urlopy to proszę się liczyć ze zwolnieniami lekarskimi i nie jest to lewe zwolnienie tylko zwyczajne zwolnienie na które każdy może iść. Jeden jest chory na gardło, drugi przemęczony a trzeci wpadł w depresje przez swojego szefa za cyrk jaki urządził w zakładzie pracy i z takiej depresji to już można wychodzić miesiącami a zwolnić takiego pracownika nie można i wtedy to się jest w .... i to czarnej.  Niestety widać brak .... każdy niech sobie dopisze co chce.  Najpierw nieprawdziwe podane wysokości zarobków żeby zjednać sobie opinie publiczną a głównie tą część społeczeństwa, która zarabia dużo mniej. Każda dodatkowa szabelka nawet najgłupsza przyda się w walce o upodlenie pielęgniarek. Później zastraszania o doniesieniu do Prokuratury na temat zwolnień. Ten ruch to ośmieszenie tylko siebie. Jakoś nie wyobrażam sobie kogoś na wysokim stanowisku nawet średniej prywatnej firmy, który nie potrafi wyjść i rozmawiać z ludżmi w normalny sposób. Dla porównania jak się ma na myśli dobro szpitala,pacjentów i pracowników i jak prowadzić rozmowy można zobaczyć na przykładzie innych szpitali ale jak się nie ma ............ to mamy sytuację jaką mamy. Teraz do tych wzystkich przyklaskujących nieudaczników. Co to wyliczają ile to inni zarabiają, bo mają podstawę, dodatki i zębalowe lub co tam sobie jeszcze wymyślacie tak świetnie wszystko, o to że są też inne grupy zawodowe którym należą się podwyżki. Skoro tak doskonale wiecie ile się "na prawdę" zarabia to wklejajcie też odcinki z tymi wszystkimi dodatkami no bo skoro dokładnie wiecie ile się zarabia i ile tych dodatków to musicie skąś tą wiedzę posiadać, macie szanse teraz udowodnić swoją rację. Inne grupy zawodowe co mało zarabiają i nie strakują to albo zarabiają dużo i im wystarcza albo zarabiają mało ale im to zupełnie wystarcza bo nie mają ambicji żeby się upomnieć. A skoro się nie ma samemu ambicji i odwagi walczyć o swoje to najłatwiej atakować tych co tą odwagę mają. To takie przecież "Polskie" wszędzie flagi, koszulki patriotyczne, Polska Walcząca, Bóg Honor Ojczyzna a jak się dowie jeden z drugim, że sąsiad ma jedną łyżkę zupy więcej od niego to donos albo oczernianie. Świętnie jest to społeczęnstwo nasze pokazane w filmie "Dzień świra" scena modlitwa sąsiada.  Wyssane z palce plotki o zarobkach można sobie zawsze anonimowo publikować. Będzie strajk Górników to będziecie pisać, że nieroby pod ziemią siedzą, nic nie robią a 8 tyś biorą i chcą więcej a jeszcze 13 i Barbórka i to i to i to Będzie strajk Kierowców MPK to będziecie pisać że chamy i buraki, wieczne opóźnienia, bilety drogie a chcą zarabiać a przecież mają dodatki za niedziele i święta. Będzie strajk pracowników na kasie w biedronce to będziecie pisać, że nic nie robią, kolejki zawsze do kasy a jeszcze by chcieli zarabiać. Będzie strajk lekarzy o to że chcą jeszcze więcej to znów będziecie pisać i tak ciągle. A pytanie jest jedno. Co Was wszystkich tak to Boli ???? Czy Wy jesteście ich pracodawcami ??? Chyba nie. Więc może jak żal tyłek ściska i maść już nie pomaga to czas zająć się sobą i walczyć o swoje. I jeszcze dla tych co powiedzą zaraz że to z ich składek idzie na pensję dla pielęgniarek i pielęgniarzy. Tak jakaś kropla idzie bo tak funkcjonuje Państwo ale też z Waszych podatków idzie na Lekarzy, Sędziów, ZUS, US, Polityków, Wojsko, Strażaków, Policjantów, Gminy itp. itd  Policjanci też zaczeli strajk i dobrze bo za pracę należy się godziwa zapłata.  Życie W Polsce jest jednym z najdroższych w Europie a zarabia się naj mniej. " Pracowik nie jest winien swemu pracodawcy służalczośi i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem" - Ludwig von Mises
Cofnięte urlopy. Zapraszam do walki o odszkodowanie za zmarnowany urlop. Nie po to się planuje urlop prawie rok wcześniej żeby nie móc z niego skorzystać. Skoro cofa się urlopy to proszę się liczyć ze zwolnieniami lekarskimi i nie jest to lewe zwolnienie tylko zwyczajne zwolnienie na które każdy może iść. Jeden jest chory na gardło, drugi przemęczony a trzeci wpadł w depresje przez swojego szefa za cyrk jaki urządził w zakładzie pracy i z takiej depresji to już można wychodzić miesiącami a zwolnić takiego pracownika nie można i wtedy to się ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 09:46
+18
Dobre dziennikarstwo charakteryzuje się tym, że artykuł jest napisany obiektywnie po wysłuchaniu wszystkich stron! Podaje Pani niesprawdzone, oczerniajace osoby strajkujace wiadomości-cóż nie na darmo rzecznik prasowy szpitala jest wykładowcą Public relations
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 09:07
+17
Godzina 14.00 ! Będziemy wszyscy jak jedna wielka rodzina!
Avatar
ktoś / 14 lipca 2018 o 08:46
+16
Starownik, co Ty człowieku wyprawiasz ludzie chorzy nie mogą sie dostać do szpitala bo żeś się zaparł i nie ustąpisz. To Ciebie powinni do prokuratury podać i przeciwko twoim decyzjom powinno być prowadzone dochodzenie
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 12:18
+13
NIE TYLKO LEKARZE I PIELEGNIARKI PRACUJA W SLUZBIE ZDROWIA!!!!!!! NIE TYLKO ONI CHCA I MOGA ZYC "GODNIE I NA POZIOMIE". KTOS PISAL ZE SA ZA DUZE DYSPROPORCJE W WYNAGRODZENIU....OWSZEM ALE JESLI CHODZI O POZOSTALYCH PRACOWNIKOW KTORZY ROWNIEZ MAJA WPLYW NA FUNKCJONOWANIE SZPITALA O KTORYCH NIESTETY NIC SIE NIE MOWI, MIN.: STATYSTYK MEDYCZNY ( KODER, SEKRETARKA MESYCZNA KTORA CHVE WPROWADZIC PAN MINISTER), REJESTRATORKI, REFERENTKI I SANITARIUSZE
Avatar
polo / 14 lipca 2018 o 12:02
+9
Inne zawody z budżetówki też chca podwyżki już nie da sie wyżyć z tych nedznych pensyjek  i od lat bez konkretnych podwyżek oraz nawet bez ustawowych inflacyjnych. Pracownicy MOPR , UM Lublin , Straż Miejska i inne też chca podwyżek.Zarobki w dzialach prywatnych sa weksze gdzie ludzie bez wykształcenia peacuja. INNE ZAWODY I PRACOWNICY W LUBLINIE TEZ CHCA PODWYŻEK I CO NA TO SOLIDARNOSC ORAZ WŁODARZE MIASTA. NIECH MIASTO ZACZNIE DBAC O SWOICH PRACOWNIKOW A NIE TYKO O SIEBIE DBAJA PREZYDENCI I RADNI.
 Wreszczie ktoś to zauważył. W Polsce przydałby się ogólny strajk. Powinno stanąć większość zakładów. Codziennie tylko słychać o nagroadch, odprowach, odszkodowaniach i milionach na wielebnego z Torunia a nie ma dla ludzi oddanych swojej pracy. Wciskanie wszystkim ciemnoty że jest kryzys i nie ma pieniędzy na podwyżki a gdzie indziej za nic się rozdaje grube miliony.
 Wreszczie ktoś to zauważył. W Polsce przydałby się ogólny strajk. Powinno stanąć większość zakładów. Codziennie tylko słychać o nagroadch, odprowach, odszkodowaniach i milionach na wielebnego z Torunia a nie ma dla ludzi oddanych swojej pracy. Wciskanie wszystkim ciemnoty że jest kryzys i nie ma pieniędzy na podwyżki a gdzie indziej za nic się rozdaje grube miliony. rozwiń
Avatar
adam / 15 lipca 2018 o 17:05
0
Chyba nie jest tak źle skoro stać pielęgniarki na urlopy zagraniczne
Avatar
Gość / 15 lipca 2018 o 01:59
0
W tym szpitalu są najgorsze pielęgniarki z jakimi miałam do czynienia jako pacjent. A byłam po kilka razy na różnych oddziałach. A jestem młodą kobietą. Zero szacunku do pacjenta. I tym strajkiem pokazały właśnie, jaki mają stosunek do chorych ludzi. Stworzyły realne zagrożenie zdrowia i życia pacjentów. Niech się w takim razie zwolnią i pójdą gdzieś indziej. Ale wiedzą, że w innym szpitalu mniej zarobią i takiej podwyżki nie będzie. Nigdy więcej z własnej woli nie pójdę do tego szpitala. Chyba, że będę nieprzytomna i nie będę miała wyjścia. Byłam w różnych szpitalach, w różnych miastach, ale z taką arogancją ze strony pielęgniarek się jeszcze nigdy nie spotkałam. Oby kiedyś na własnej skórze doświadczyły tego, co czują chorzy, cierpiący pacjenci bez znajomości.
Oj no fakt. Jak będziesz nieprzytomna i tam trafisz a będzie zamknięte to hmm przykro by było. Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Zespół Ratownictwa to też wykształceni ludzie i wiedzą gdzie Cię mają zawieźć żeby Cię uratowali. Stworzyły realne zagr.... Tu Cię muszę zmartwić bo oddziały ratujące życie funkcjonują bardzo sprawnie i cały czas przez 24 godziny na dobę ratują czyjeś życie. Pielęgniarki wykonują to co mają zlecone w karcie a nie spełniają zachcianki kapryśnych pacjentów.
Co ty bredzisz człowieku  Uważasz, że tylko na OIOMie są chorzy ludzie? Zachcianki kapryśnych pacjentów... Milcz człowieku, bo nie wiesz, co ja przeszłam w tym szpitalu. Jakoś w innych szpitalach nie odmawiano mi pomocy i nie odmawiano leków przeciwbólowych, a w tym owszem. Nie traktowano jak śmiecia. Pielęgniarki nie są od oceniania skali bólu i decydowaniu czy mają mi coś podać. Dlatego tym wszystkim babom życzę tego samego, bo tylko wtedy zrozumieją. Innych historii było też mnóstwo, najgorsza znieczulica jaką w życiu widziałam. Ktoś wyżej pisał, że czeka na operację na neurochirurgii, bo innego ośrodka nie ma w lubelskim. Chcesz być na miejscu tego człowieka? Mieć tykającą bombę w głowie. Na pewno nie.
To po jaką cholerę Pani szła do tego szpitala skoro to Pani we lepiej ile trzeba podać środka i kiedy który z którym trzeba mieszać a które nie mogą się dublować. Takich bez muzgów jak Pani niestety jest więcej i to właśnie głównie oni piszą takie komentarze bo dla Pani wszystko jest jasne. Mnie bollllliiiiii i trzeba teraz mi dać a oni wszycsy się znają tylka ja wiem kiedy i ile. Krowy pasać a nie innych uczyć co i kiedy
Podstawową zasada to "leczenie bez bólu"....ale tego pielęgnairki nie zrozumieją, bo dla nich kolejna kroplówka z lekiem przeciwbólowym to dodatkowa opraca...podać kaczkę pacjentowi, który nie moze chodzić? - to też tylko niepotrzebne zawracanie głowy..takie jest nastawienie tych pielęgnierek!!!
Wylam z bólu 1.5h, dostałam tylko pyralginę, która nie działała. A one na mnie krzyczały i kazały się uspokoić. Moja matka płakała i błagała, żeby mi coś dali. Bo była świadkiem tego wszystkiego. W szpitalu wojewódzkim na jedną prośbę dostawałam od razu leki przeciwbólowe, jeden, drugi, czasem trzeci, aż w końcu zadziałały. Można, tylko trzeba mieć minimum empatii. Dlatego życzę im, aby przeszły to samo, bo dopiero wtedy zrozumieją. 
Wylam z bólu 1.5h, dostałam tylko pyralginę, która nie działała. A one na mnie krzyczały i kazały się uspokoić. Moja matka płakała i błagała, żeby mi coś dali. Bo była świadkiem tego wszystkiego. W szpitalu wojewódzkim na jedną prośbę dostawałam od razu leki przeciwbólowe, jeden, drugi, czasem trzeci, aż w końcu zadziałały. Można, tylko trzeba mieć minimum empatii. Dlatego życzę im, aby przeszły to samo, bo dopiero wtedy zrozumieją.  rozwiń
Avatar
Pracownik / 14 lipca 2018 o 22:12
0
A DLA CZEGO PRACOWNIK MA PŁACIĆ ZA WJAZD DO SZPITALA 30 ŻŁ SKORO I TAK ZARABIA GROSZE NIE DOŚĆ ŻE REKTOR PASOŻYTUJE NA PRACOWNIKACH TO JESZCZE KARZE DOPŁACAĆ DO TEGO PROCEDERU !
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 21:13
0
Tym tzw. "siostrom" się w d...ch poprzewracało, dlaczego nie zarządały 5000 podwyżki, tylko pytam... Rozwalić system jest bardzo łatwo, niezależnie od opcji politycznej, my pacjenci za to zapłacimy, nieprawdaż...
Avatar
Ptok / 14 lipca 2018 o 20:40
+3
Jeśli komuś nie odpowiadają warunki to niech się zwolni dość dyktatu, za rok też będą niezadowolone czas przerwać to błędne koło Dyrekcjo wojewodo nie dawajcie się
 Oj już po ptokach.
Avatar
Gość / 14 lipca 2018 o 20:38
-2
pielęgniarki idźcie na całosć żądajcie 10 tys.podwyżki i obalcie ten reżim. Niech znowu wróci nam zielona wyspa.
Avatar
Gigo / 14 lipca 2018 o 20:38
+3
Jeśli komuś nie odpowiadają warunki to niech się zwolni dość dyktatu, za rok też będą niezadowolone czas przerwać to błędne koło Dyrekcjo wojewodo nie dawajcie się 
Avatar
pacjent / 14 lipca 2018 o 20:25
+3
PIELĘGNIARKI WSTYDŹCIE SIĘ!! WYKORZYSTUJECIE CHORYCH ZEBY DOSTAĆ WYŻSZE PENSJE!!!! Pieniądze przedkładacie nad zdrowie ludzkie...w myśl CEL UŚWIĘCA ŚRDOKI!!! Wstyd!!!!
Avatar
przewodniczący / 14 lipca 2018 o 20:24
+3
Witamy pielęgniarkę / pielęgniarza tudzież związkowca (#   trele morele)   , który dzielnie klepie podczas strajku swoje komentarze :-) Grunt pod nogami się pali, oj pali i nie będzie sukcesu jak na Kraśnickiej - tam PSL zabłysnął, a tutaj kto?
 No witam. Oj i chyba właśnie gwiazda spadła bum. czas się pakować.   
Avatar
pacjent / 14 lipca 2018 o 20:05
+4
Za organizację ochrony zdrowia w tym kraju nie odpowiadają pielęgniarki. Podobnie jak za organizację opieki w SPSK4. Za ta odpowiada dyrektor. To on ma dogadać się z pielęgniarkami, nie pielęgniarki z nim. To on ma znaleźć pieniądze na podwyżki a nie ma oczekiwać, ze personel bedzie pracował za pół darmo. Pacjenci miejcie pretensje do Ministra Zdrowia, partii rządzącej, dyrektora, NFZ, że nie macie opieki w SPSK4, a nie do pielęgniarek. To nie one kreują poziom opieki zdrowotnej. One mają za to prawo pracować za godne pieniądze. Podobnie jak pozostały personel SPSK 4 i innych placówek ochrony zdrowia. A skąd na to weźmie pieniadze dyrektor to już jego problem, a nie personelu medycznego.
Maja prawo godnie zarabiać, ale nie mogą na rzecz strajku odchodzić od łóżek i narażać pacjentów. Jakoś rezydenci nie odeszli, ewentualnie lekarze się zwalniali. Wiele lat temu też pielęgniarki strajkowały, ale nie w taki sposób. I też udało im się wywalczyć podwyżki.
 DOKŁADNIE!!! Ale pielęgniarki mają gdzieś zdrowie pacjentów!! liczy się tylko kasa, kasa, kasa
 DOKŁADNIE!!! Ale pielęgniarki mają gdzieś zdrowie pacjentów!! liczy się tylko kasa, kasa, kasa rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć?

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć? 0 0

Gynostemma to pnącze o zielonych, rozłożystych liściach uprawiane głównie ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 0 1

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 2 2

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 1 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 20 12

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 2 0

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 93 10

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 7

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie. 3,5 chętnego na jeden etat 0 1

Co najmniej 59 osób stara się o wolne etaty strażników miejskich.

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo]
film

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem [wideo] 27 17

Sejm w błyskawicznym tempie po raz kolejny znowelizował w środę ustawę o Sądzie Najwyższym.

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał

Urzędnik zatankował służbowy samochód, ale paliwo nalał też do kanistra. Tego się nie spodziewał 92 19

Pod koniec września Marian Mazur, inspektor chełmskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy na jednej ze stacji paliw przy ul. Armii Krajowej zatankował służbowy samochód, a do tego jeszcze wypełnił paliwem kanister. Kiedy chciał za to zapłacić kartą flotową PIP, pracownik stacji odebrał mu ją, dopatrując się w postępowaniu klienta nieprawidłowości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!