Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2018 r.
12:05

Pielęgniarki z SPSK4: "Czujemy się jak zbite psy!". Rozmowy bez efektów

51 36 A A

Czujemy się jak zbite psy! Dyrekcja pozbawiła nas godności – żaliły się pielęgniarki po dzisiejszych rozmowach z dyrektorem, które nadal nie przyniosły efektów. Strajk trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Pielęgniarki chcą włączenia 1050 zł brutto dodatku zembalowego do zasadniczego wynagrodzenia z gwarancją podwyżki 500 zł brutto w przyszłym roku i kolejnych 500 zł brutto w 2020 roku. Na takie rozwiązanie konsekwentnie nie zgadza się dyrekcja szpitala.

– Stanowisko dyrekcji jest niewzruszone. Mimo całej tej sytuacji dyrektor nadal nie chce nam dać ani złotówki z własnych środków - poinformowała Dorota Ronek, sekretarz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SPSK4. 

- Dyrekcja odwołuje się do naszych sumień, wskazuje na zbyt małą obsadę na oddziałach. Pielęgniarka powinna być w pracy i nic nie oczekiwać. Takie traktowanie pozbawia nas godności – podkreśliła Ronek. – Dyrekcja cały czas obstaje przy swoim stanowisku czyli włączeniu zembalowego do zasadniczego wynagrodzenia i wskazuje, że pielęgniarki zyskają, bo wszystkie pochodne będą liczone od wyższej podstawy. A prawda jest taka, że zyska tylko pielęgniarka, która pracuje w systemie zmianowym - 200 zł. Taka, która nie ma dyżurów tylko 40 zł. Dla nas to nie do przyjęcia – tłumaczyła.

- Rozwiązanie, które proponujemy zakłada podwyżki dopiero w przyszłym roku i w 2020 roku. Dyrekcja ma więc sporo czasu, żeby pozyskać środki na te podwyżki. Tu po prostu brakuje dobrej woli – komentowała po zakończeniu dzisiejszych rozmów jedna z protestujących pielęgniarek.

- Po 34 latach pracy mam 3150 zł brutto zasadniczego wynagrodzenia. Mam wyższe wykształcenie, specjalizację i skończone kursy. Za wszystko zapłaciłam sama, żeby podnieść kwalifikacje, ale nikt tego nie docenia – skarży się inna protestująca pielęgniarka.
Jak tłumaczy Kamil Golema, radca prawny SPSK4 w Lublinie, dyrekcja nie może zgodzić się na propozycję pielęgniarek, bo nie ma na to pieniędzy.

– To nieprawda, że dyrekcja nie chce wydać ani złotówki z własnej kieszeni. Włączenie dodatku zembalowego do zasadniczego wynagrodzenia, które proponujemy to ogromny wydatek dla naszego szpitala – ok. 4,5 mln zł – tłumaczy Golema i oddaje: Musielibyśmy to zapłacić kosztem zobowiązań wymagalnych, bo nie mamy takich pieniędzy na koncie. 

Jak podkreśla, żądania pielęgniarek są nie do zrealizowania, bo szpital musiałby się zadłużyć, a na to nie m zgody ze strony podmiotu tworzącego czyli Uniwersytetu Medycznego. – W obecnej sytuacji finansowe naszego szpitala nie ma też mowy, żeby bank udzielił nam kredytu – zaznacza Golema.

– Dyrektor nie chce składać obietnic bez pokrycia i gwarantować, że znajdzie środki na podwyżki w przyszłym roku i w kolejnym. Kontrakt z NFZ mamy tylko do września, nie wiemy jaka potem będzie sytuacja finansowa, zwłaszcza, że w związku z ograniczona obsadą kontrakt nie jest realizowany w takim stopniu, jak powinien, co będzie skutkowało mniejszymi pieniędzmi z funduszu w kolejnym okresie.

Pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego protestują od poniedziałku - w dzień i w nocy. Do tej pory „okupowały” budynek bloku operacyjnego. Na czas dzisiejszych rozmów z dyrektorem większość z nich przeniosła się do holu głównego budynku szpitala. Po południu okaże się czy strajk zostanie tam przeniesiony na kolejne dni.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 13:26
+49
Każdy chce godnie żyć. Praca pielęgniarki - to nie tylko zawód który jest bardzo szlachetny, wymaga poświęceń i jak najbardziej zasługuje na to to, aby być w miarę wynagradzany. Nie każdy do tego zawodu się nadaje. Ja podziwiam takie osoby i w pełni solidaryzuję się z ich żądaniami!!! Nie dziwmy się , że te kobiety, chcą za swoją pracę, mieć godziwe zarobki. Nie mogę nic powiedzieć złego, w każdym przypadku spotkałam się z pielęgniarkami, które były i empatyczne i miłe. Dlatego, uważam, że w pełni zasługują na wyższe pensje. Całym sercem się podpisuję!!!
Każdy chce godnie żyć. Praca pielęgniarki - to nie tylko zawód który jest bardzo szlachetny, wymaga poświęceń i jak najbardziej zasługuje na to to, aby być w miarę wynagradzany. Nie każdy do tego zawodu się nadaje. Ja podziwiam takie osoby i w pełni solidaryzuję się z ich żądaniami!!! Nie dziwmy się , że te kobiety, chcą za swoją pracę, mieć godziwe zarobki. Nie mogę nic powiedzieć złego, w każdym przypadku spotkałam się z pielęgniarkami, które były i empatyczne i miłe. Dlatego, uważam, że w pełni zasługują na wyższe pensje. Całym sercem się... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 12:09
+46
Jak zmniejszą 10 lekarzom to wytarczy na podwyżkę dla 50 pielęgniarek
Avatar
Do lekarza na jaczewskiego / 11 lipca 2018 o 13:02
+29
Lekarze na Jaczewskiego 4 tys. brutto - podstawy wynagrodzenia, do tego dodatek stażowy, za tytuł naukowy, za noce i święta czyli dyżury medyczne, gdzie jeden dyżur świąteczny 24 godzinny to miesięczna pensja pielęgniartki. Coś jeszcze pominęłam doktorze z jaczewskiego? A te nowe samochody to z kredytu żony kupione, tak?
Avatar
K / 11 lipca 2018 o 13:07
+27
Mgr Piel z 10 letnim stażem pracy 2790 brutto... Więc o czym rozmawiamy...
Avatar
xyz / 11 lipca 2018 o 16:05
+24
Bardzo dobrze niech strajkuja należy im sie podwyżka za to co robią !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
do czytelników postów / 11 lipca 2018 o 13:29
+24
RODO, RODO obowiązuje a pielęgniarki "muszą się obnażać publicznie" pokazując paski z wypłat, żeby udowodnić ile zarabiają. To jest straszne poniżenie dla pielęgniarek.Udowadniać, żeby społeczeństwu odsłonić prawdę, a społeczeństwo ma to wszystko gdzieś. Komentują głównie inni pracownicy niebędący pielęgniarkami. A na korytarzach niby się do siebie uśmiechamy. Tzn. uśmiechaliśmy się do siebie, ale to było za poprzedniego Dyrektora...Takiego DYREKTORA i Papieża Polaka już nigdy nie będziemy mieć...
Avatar
Tylko pytam / 11 lipca 2018 o 12:44
+22
Czy stanowiska np. w szpitalach, sądach, urzędach (od gminy, przez powiat, województwo aż do centrali) muszą pełnić klany rodzinne? Wcześniej był jeden (wice) dyrektor o tym samym nazwisko w SPSK 4, teraz następny. Takie "tradycje" rodzinne?
Avatar
Szok / 11 lipca 2018 o 14:54
+18
Do gosc-- niech rząd i kosciol sobie odejmie to będzie dla wszystkich potrzebujacych
Avatar
Ja / 11 lipca 2018 o 15:41
+13
kiedys człowiek za półdarmo pracował  i cieszył się że robota była a teraz - szkoda słów z takim podejściem to my kraju nie odbudjemy  zrozumcie to wreszcie , skąd nasz rzad ma brac na to wszystko
Może zlikwidować 500+, przestać utrzymywać patologie, która przez ten program jeszcze się powiększa, a przeznaczyć te pieniądze na podwyżki dla uczciwie pracujących, albo chociaż niepełnosprawnych 
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 16:30
+11
Pielęgniarki mogą dostać po pare złotych ale p.dyrektorze proszę pamietac o niższym personelu ktory wykonuje ciężką i brudną robote prosze sprawiedliwie wszystkich traktowac nie tak jak co niektórzy kierownicy z administracji mają swoich pupilków i tylko im podnoszą i dają premię 
Avatar
Mgr pielęgniarstwa / 14 lipca 2018 o 08:27
0
Nie każda pielęgniarka ma 20% za wysługę ja mam 8% i co praktycznie całe g.... Dostanę. Wiecie ile dostaje za 12h dyżuru świątecznego? I nie za godzinę tylko za 12h ??!!! Aż 70 złotych
Avatar
nina / 12 lipca 2018 o 19:35
0
Byłam w podobnej sytaucji, pełna flustracji, poniżenia, przenosiłam złosć do domu. Jest jedna rada żeby urtować swoje zdrowie i rodzinę póki czas- zmień jak ja zwód albo przynajmniej wyjedź za granicę jak wszystkie moje koleżanki pielęgniarki. Jest tam cieżko ale mają satysfakcje z zarobków mogą spokojnie bez stesu żyć a nie biedować.
Avatar
Telewizja / 12 lipca 2018 o 17:18
+6
A na Polskę w 39 podobno napadli Naziści a nie Niemcy tak mówią w telewizji. Niemcy byli tylko ofiarami i tak na prawdę nic złego nie robili. To odnośnie tych bzdur co Pani wypisuje na temat porozumienia. Pielęgniarki znajdą wszędzie pracę a Pani umrze przez Dyrektora szpitala który ma gdzieś Pani życie. Jest PAni tylko numerem w statystykach nie będzie Pani na leczeniu to będzie następny takich klientów nie brakuje. Dlatego dyrektor Was pacjentów ma gdzieś. A dlaczego te złe pielęgniarki nie idą gdie indziej ? Bo włąśnie im zależy na prcy w klinice i życiu pacjentów. Pielęgniarki i lekarze sobie zawsze poradzą bo nie tu to gdzie indziej a Wy ??? odsyłani od szpitala do szpitala i dalej trafiając na te same pielęgniarki z wcześniejszego szpitala na które pluliście hmmm tam pewnie będziecie chcieli być dobrze traktowani.
A na Polskę w 39 podobno napadli Naziści a nie Niemcy tak mówią w telewizji. Niemcy byli tylko ofiarami i tak na prawdę nic złego nie robili. To odnośnie tych bzdur co Pani wypisuje na temat porozumienia. Pielęgniarki znajdą wszędzie pracę a Pani umrze przez Dyrektora szpitala który ma gdzieś Pani życie. Jest PAni tylko numerem w statystykach nie będzie Pani na leczeniu to będzie następny takich klientów nie brakuje. Dlatego dyrektor Was pacjentów ma gdzieś. A dlaczego te złe pielęgniarki nie idą gdie indziej ? Bo włąśnie im zależy na prcy w... rozwiń
Avatar
Anna / 12 lipca 2018 o 17:05
+4
Na kolejną wyprawkę do szły pi 300 zl jest a na podwyżki nie ma?!!!To żenada i ponizanie nas jako pracownokow! 10lat temu zaczynając pracę w jedny z Warszawskich szpitali miałam podstawę 2100zł brutto dziś...2300zl!!! Skończyłam 2 specjalizacje i studia za własne pieniądze.Izby nie dały mi na to zlotowki!Szpital nie dawał mi urlopu.Dziś pracuje na 2 etaty żeby spłacić kredyt!!Mam dosyć!!Jeśli sytuacja do końca roku sie nie zmieni odejdę od tego zawodu bo rzygam juz ta praca za ochlapy!!
Avatar
Gość / 12 lipca 2018 o 10:27
-5
Zgadzam się, że zawód pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialny i powinien być lepiej opłacany. Ale strajk, który naraża życie i zdrowie pacjentów jest dla mnie niedopuszczalny. Pomyślcie o tym, że ktoś z Waszych bliskich przebywałby w tym szpitalu pozbawiony odpowiedniej opieki. Popoeram ich dążenia, ale nie popieram formy
Avatar
ARO / 11 lipca 2018 o 22:36
-6
Postanowilam i ja cos napisac. Jestem po tej drugiej stronie ,gorszej, bo jestem nieuleczalnie chora i mialam miec operacje mozgu. Teraz mysle ze to nierealne. Takich "skazanych" jest wielu. Pytam wiec i to obie zajadle walczace strony: w imie czyich racji mniej czy bardziej slusznych my mamy umierac? Czym na to zasluzylismy? Opamietajcie sie w koncu.. . Ja nie twierdze ze pielegniarki po czesci nie maja racji. Ale jesli szpital zostanie zamkniety, to myslicie Panie ze tam gdzie Was przyjma o ile przyjma, od razu dostaniecie tyle ile teraz wymagacie? Watpie. Bedziecie pracowac za mniejsze pieniadze. Poza tym podano w wiadomosciach informacje o podpisanym porozumieniuprzez Zwiazkow Zawodowych Pielegniarek i poloznych ze strona rzadowa dotyczacego plac i warunkow pracy. Jak widze nasze panie pielegniarki chyba jakas odrebna organizacje zalozyly, skoro nie respektuja postanowien glownych wladz swojego zwiazku zawodowego. A jak slucham wypowiedzi tej Pani, zedyrekcja nie chce ustapic, to pytam, dlaczego Wy nie chcecie choc troche zejsc nizej. Jestescie tak samo uparte. Ale pamietajcie: kto mieczem wojuje od miecza ginie. Zeby nie.wyszlo tak,ze nie bedziecie miec ani podwyzki ani pracy. A my, chorzy ,zaplacimy za to, ze i jedni i drudzy maja nas gdzies.
Postanowilam i ja cos napisac. Jestem po tej drugiej stronie ,gorszej, bo jestem nieuleczalnie chora i mialam miec operacje mozgu. Teraz mysle ze to nierealne. Takich "skazanych" jest wielu. Pytam wiec i to obie zajadle walczace strony: w imie czyich racji mniej czy bardziej slusznych my mamy umierac? Czym na to zasluzylismy? Opamietajcie sie w koncu.. . Ja nie twierdze ze pielegniarki po czesci nie maja racji. Ale jesli szpital zostanie zamkniety, to myslicie Panie ze tam gdzie Was przyjma o ile przyjma, od razu dostaniecie tyle... rozwiń
Avatar
Ja / 11 lipca 2018 o 21:03
+5
Szpital nie wypełni limitów narzuconych przez NFZ z powodu braku pielęgniarek i dostanie mniejszy kontrakt?! Chyba żart! Po co kłamać? Niektóre oddziały maja wyrobiony limit do listopada! A mamy początek lipca!
Avatar
Salowy / 11 lipca 2018 o 20:54
-3
Ja proponuje zabrac 10 pielegniarkom to wystarczy dla 50 salowych
Avatar
Ktos / 11 lipca 2018 o 19:06
-3
CO to za bzdury? Jak kto możliwe "że zyska tylko pielęgniarka, która pracuje w systemie zmianowym - 200 zł. Taka, która nie ma dyżurów tylko 40 zł". Zwiększając im podstawę wzrastają wszystkie pochodne w szczególności NAJWAZNIEJSZY czyli wysługa lat, która wynosi maksymalnie 20% od podstawy. Nie mówiąc o dyżurach. W szpitalu są inne grupy zawodowe, które mają większy wkład w funkcjonowaniu w szpitalu. Ale jak widać WSZYSTKO należy się tylko pielegniarkom. Przykre
Avatar
Pacjentka / 11 lipca 2018 o 16:38
-9
panie pielęgniarki strajkują i tylko śmiech ogarnia jestem pacjentka ze szpitala  i widzę jak sobie spacerują po dworze  i śmieją sie żyć nie umierać i jeszcze takim zachowaniem może wyzemdłają pare groszy ten strajk to żenada nawet strajkować nie umieją powinny siedziec na *** na bloku a łażą jak swiete krowy powinny mieć n w pracy i niezapłacone za te dni
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 5 1

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 1 1

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 4

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 10 1

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie 0 0

Marka Lamborghini nierozerwalnie wiązana jest na całym świecie z super szybkimi samochodami, które szczycą się oryginalnym designem. Dla wielu model Lamborghini Gallardo jest ucieleśnieniem motoryzacyjnych marzeń. Przedstawiamy 5 faktów o marce Lamborghini i samym Gallardo.

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska 278 28

Zakończyło się dzisiejsze posiedzenie zarządu powiatu puławskiego, który dyskutował o konsekwencjach wobec dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Decyzja była jednomyślna - władze zdecydowały o odwołaniu Beaty Trzcińskiej-Staszczyk ze stanowiska.

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego
film

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego 0 1

Puchar Świata wraca do świątyni polskich skoków. W nadchodzący weekend, od 18 do 20 stycznia, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą 22 16

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej również monitoruje sprawę nękania i pobicia 15-letniej Izabeli.

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy?

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy? 7 4

Wszystko powinno się w końcu wyjaśnić. Na czwartek zaplanowano kolejną odsłonę Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w Wiśle Puławy. Jest szansa, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. znowu wesprze klub

Vestige w Pracowniach Kultury Tatary
24 stycznia 2019, 20:00

Vestige w Pracowniach Kultury Tatary 1 0

W czwartek, 24 stycznia o godz. 20 w na scenie Pracowni Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) wystąpi formacja Vestige.

Chcesz szybko sprzedać lub wynająć mieszkanie? Sprawdź, czym jest home staging

Chcesz szybko sprzedać lub wynająć mieszkanie? Sprawdź, czym jest home staging 0 0

Home staging to sztuka przygotowywania mieszkań do najmu lub sprzedaży, a home stager to specjalista, który się tym zajmuje. Takie usługi obejmują zwykle aranżację, dekorowanie i stylizację wnętrz, a także tworzenie przytulnej atmosfery. Sprawdź, na czym dokładnie polega home staging i jak samodzielnie przygotować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem.

Civilization VI: Gathering Storm. I cóż, że ze Szwecji (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. I cóż, że ze Szwecji (wideo) 0 0

Ze Szwecji jest królowa Krystyna. A z Mali: Mansa Musa. To kolejne cywilizacje, na czele których będziemy mogli stawić czoła globalnemu ociepleniu w grze Civilization VI: Gathering Storm.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.