Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2014 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki boją się o pracę. Będą zwolnienia w szpitalach?

15 12 A A

Od kwietnia dyrektorzy szpitali będą mogli sami decydować o liczbie zatrudnionych pielęgniarek i położnych. - To kolejny cios dla naszego środowiska. I tak jest nas mało, a zainteresowanie zawodem ciągle maleje - alarmują pielęgniarskie związki zawodowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory liczba pielęgniarek i położnych w szpitalu zależała od liczby łóżek. Teraz będą o tym decydować dyrektorzy SPZOZ-ów. Jutro wchodzi w życie nowe rozporządzenie ministra zdrowia. - Pielęgniarki boją się o pracę, bo trudno przewidzieć jak dyrektorzy placówek podejdą do nowych przepisów - mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Wciąż jednak liczymy na dobrą wolę ministerstwa. Wiceminister Sławomir Neumann obiecał, że postara się zmienić termin wejścia w życie rozporządzenia na 1 stycznia 2015 r. Do tego czasu można opracować przepisy, które zabezpieczą interesy pielęgniarek i pacjentów - dodaje. Czy pielęgniarki rzeczywiście powinny bać się o swoją pracę? Dyrektorzy szpitali, z którymi rozmawialiśmy, zwolnień nie planują. - Przy podejmowaniu decyzji powinien brać górę zdrowy rozsądek i faktyczne potrzeby szpitala - mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. - Szpital, którym kieruję jest w trakcie restrukturyzacji, zamierzamy do czerwca zwolnić dwie pielęgniarki. Nie jest to jednak spowodowane nowymi przepisami. Nasz zespół będzie liczył 203 pielęgniarki i położne. To liczba odpowiadająca naszym potrzebom - dodaje. - Już wcześniej ustalaliśmy normy zatrudnienia, było to związane z kategoryzacją pacjentów. Obecnie zatrudniamy ok. 500 pielęgniarek i położnych. Nie planujemy żadnych zwolnień - podkreśla Joanna Kozłowiec, rzecznik wojewódzkiego szpitala w Białej Podlaskiej. - Zwolnienie pielęgniarek byłoby nierozsądne. Personel musi gwarantować bezpieczeństwo, nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek cięcia. W tym momencie mamy 597 pielęgniarek i położnych, co jest optymalnym rozwiązaniem - mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik szpitala "papieskiego” w Zamościu.
Polska jest na ostatnim miejscu w UE pod względem liczby pielęgniarek na tysiąc mieszkańców - jest ich zaledwie 5,4. W Szwajcarii ten wskaźnik wynosi 16, a w Czechach - 8,1. - Pielęgniarek jest mało, zainteresowanie zawodem ciągle maleje - podkreśla Olszak-Winiarska. - Na 120 absolwentów rocznie, w zawodzie zostaje zaledwie 20. Trudno się dziwić patrząc na zarobki. W szpitalach powiatowych pensja pielęgniarki to ok. 1,6 tys. zł. Lepiej jest w wojewódzkich czy klinicznych - ponad 2 tys. zł. Na Zachodzie można zarobić 8-12 tys. zł.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mordotymoja / 3 kwietnia 2014 o 15:48
0

Mnie wszystko jedno czy będą zwalniać czy nie ,mogą likwidować szpitale.To są decyzje polityczne,a lubelskie szpitale traktowane są jak prywatne rancza.Mimo zadłużeń od lat rządzą ci sami dyrektorzy ,którzy stwarzają sobie wewnętrzne zarządzenia,aby nic nie wyszło na zew można dyrektorować w wieku emerytalnym.Dla mnie nie jasna jest rola rady nadzorczej tym bardziej,ze pracownicy jej nie znają i nie mogą wyczić jakie są powiązania mafijne.W państwowych instytucjach powinno być wszystko jawne i podlegać kontroli.Mimo ,że mówi się o zwolnieniach piel to rozszerza się administrację,tworzy się etaty pod osoby,ogłasza się konkursy mimo,że wiadomo kto jest planowany na stanowisko.Szpital to pacjent ,lekarz piel i służby pomocnicze,ale pomocnicze.W szpitalu już nie liczy się pacjent,a procedury ,standardy,Nie ważne czy pacjentowi zmierzysz ciśnienie,podasz prawidłowo leki.Ważne abyś nie zapomniał podpisać,bo za nie wykonanie nie spotka cię kara ,a za niepodpisanie tak.Działaczki piel nic nie robia dla środowiska,a dążą do kariery i ślizgania się składkowych pieniądzach.Od lat straszone jesteśmy zwolnieniami,a strach potęgują nieodpowiedzialne naczelne i oddz,aby wymusić uległość straszą jeszcze bardziej niż dyrekcja.Każdy piszący powyższe opinie ma racje.Ludzie tracą empatię,zapał.Strach nie służy dobrej pracy.

Mnie wszystko jedno czy będą zwalniać czy nie ,mogą likwidować szpitale.To są decyzje polityczne,a lubelskie szpitale traktowane są jak prywatne rancza.Mimo zadłużeń od lat rządzą ci sami dyrektorzy ,którzy stwarzają sobie wewnętrzne zarządzenia,aby nic nie wyszło na zew można dyrektorować w wieku emerytalnym.Dla mnie nie jasna jest rola rady nadzorczej tym bardziej,ze pracownicy jej nie znają i nie mogą wyczić jakie są powiązania mafijne.W państwowych instytucjach powinno być wszystko jawne i podlegać kontroli.Mimo ,że mówi się o zwolnie... rozwiń

Avatar
Marta / 1 kwietnia 2014 o 19:51
0

ja się chętnie przekwalifikuję na pielęgniarkę ... po studiach będę miała 50 lat... czy z braku zainteresowania tym zawodem znajdę pracę?... Pewnie nie....  a młodym się nie dziwię - za taką pensję... to faktycznie lepiej dać nogę na zachód

Avatar
Anna / 1 kwietnia 2014 o 19:47
0

Pognać można ale to że nikt nie docenia pielęgniarek nie jest od rządów Tuska tylko znaaacznie wcześniej i Pan Kaczyński też nic nie zrobił jak był premierem... Zmieni się jak Panu Kaczyńskiemu i Tuskowi nie będzie miał kto pobrać krwi na badanie.

Avatar
dorota / 1 kwietnia 2014 o 13:55
0

Anglia,Niemcy,Francja,Norwegia i inne fajne miejsca na kuli ziemskiej są w stanie przyjąć do bardzo dobrze płatnej pracy wręcz każdą ilość polskich pielęgniarek.Przy braku znajomości języka gwaratowany jest darmowu kurs wraz z darmowym zakwaterowaniem.Obecność rodziny w tym bezrobotnego najczęściej męża i dzeci w wieku szkolnym wręcz mile pożądana.Alleluja i do przodu.

A dlaczego nie walczyć w Polsce o godną pracę i płacę ?  Należy tylko komuchów i tuska POgnać na  zieloną wyspę a Polska dla nas,dla Polaków.

A dlaczego nie walczyć w Polsce o godną pracę i płacę ?  Należy tylko komuchów i tuska POgnać na  zieloną wyspę a Polska dla nas,dla Polaków.

rozwiń
Avatar
Barbar Ubryk / 1 kwietnia 2014 o 13:46
0

Anglia,Niemcy,Francja,Norwegia i inne fajne miejsca na kuli ziemskiej są w stanie przyjąć do bardzo dobrze płatnej pracy wręcz każdą ilość polskich pielęgniarek.Przy braku znajomości języka gwaratowany jest darmowu kurs wraz z darmowym zakwaterowaniem.Obecność rodziny w tym bezrobotnego najczęściej męża i dzeci w wieku szkolnym wręcz mile pożądana.Alleluja i do przodu.

Avatar
ewka / 1 kwietnia 2014 o 11:24
0

Może i pielęgniarki mało zarabiają. Na pewno błędem była likwidacja salowych, ale na pewno pielęgniarki to w dużej części osoby wyjątkowo pozbawione emaptii. Pacjenci są różni, ale jeśli pacjent nie wstaje, ma problem z poruszaniem się w ogóle, a stawia mu się jedzenie na stoliku i odchodzi, to nawet z chorym psem się tak nie postępuje. Drugi pacjent nie jest od karmienia innych, a właśnie do tego dochodzi. I ta sytuacja była taka sama 20 lat temu i tak jest dzisiaj. Nie wspomnę już o tym, że może w szpitalu w nocy nie może być cicho, ale to z powodu nagłych sytuacji, a nie dlatego, że pielęgniarki po północy, gdy skończą oglądać TV, zaczyną papierkową pracę i walą pieczątkami, gadają, krzyczą do siebie jakby były na podwórku, jak ma to miejsce w Lublinie - na Zakaźnym. Panie zza obory. Dlaczego pobieracie ludziom krew o 5 rano, skoro cisza jest do 6, jak można wyczytać w waszym regulaminie? Bo tak wam pasuje. Jak dla mnie mogą was wszystkie wyrzucić, a przyjąć tylko pielęgniarki z prawdziwego zdarzenia i które potrafią wykonywać swoją pracę, a nie że problem jest dla was pobranie krwi i człowiek potem wygląda jakby ktoś go poobijał.

Może i pielęgniarki mało zarabiają. Na pewno błędem była likwidacja salowych, ale na pewno pielęgniarki to w dużej części osoby wyjątkowo pozbawione emaptii. Pacjenci są różni, ale jeśli pacjent nie wstaje, ma problem z poruszaniem się w ogóle, a stawia mu się jedzenie na stoliku i odchodzi, to nawet z chorym psem się tak nie postępuje. Drugi pacjent nie jest od karmienia innych, a właśnie do tego dochodzi. I ta sytuacja była taka sama 20 lat temu i tak jest dzisiaj. Nie wspomnę już o tym, że może w szpitalu w nocy nie może być cicho, ale... rozwiń

Avatar
molik / 1 kwietnia 2014 o 00:43
0

Pani Marzeno Kowalczyk! Slyszalem ,ze ma byc redukcja dyrektorow szpitali.Na pierwszym miejscu do zwolnienia stawiam pania.Pani moze dostanie prace mycia kibli w Niemczech.Feeee!!!!

Avatar
Gość / 31 marca 2014 o 21:58
0

czy do tych naszych bałwanów na górze dotrze, że z niewolnika nie ma robotnika, nie ważne czy to pielęgniarka czy inny pracownik, sama pracuję i po 35 latach pracy mam aż .... aż  ..... 1400 zł netto, jak ja nienawidzę tego kraju, wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem bo nie mam żadnej motywacji do pracy, oby szlag trafił tych wyzyskiwaczy

Dlatego tusk z całym tym czerwonym łajnem musi odejść bo nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.

Dlatego tusk z całym tym czerwonym łajnem musi odejść bo nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2014 o 21:42
0

czy do tych naszych bałwanów na górze dotrze, że z niewolnika nie ma robotnika, nie ważne czy to pielęgniarka czy inny pracownik, sama pracuję i po 35 latach pracy mam aż .... aż  ..... 1400 zł netto, jak ja nienawidzę tego kraju, wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem bo nie mam żadnej motywacji do pracy, oby szlag trafił tych wyzyskiwaczy

Avatar
takiTAM / 31 marca 2014 o 19:08
0

Jak to się boją?  Przecież mają źle opłacaną ciężką pracę. Ja  nie bałbym się o taką pracę, nawet bym się cieszył. W końcu miałbym czas na szukanie dobrze płatnej lekkiej pracy. Przecież pielęgniarki to podobno bardzo dobrze wykształcone inteligentne. Rynek pracy szuka ludzi z takimi cechami więc to zbawieni a nie nieszczęście.

Avatar
mordotymoja / 3 kwietnia 2014 o 15:48
0

Mnie wszystko jedno czy będą zwalniać czy nie ,mogą likwidować szpitale.To są decyzje polityczne,a lubelskie szpitale traktowane są jak prywatne rancza.Mimo zadłużeń od lat rządzą ci sami dyrektorzy ,którzy stwarzają sobie wewnętrzne zarządzenia,aby nic nie wyszło na zew można dyrektorować w wieku emerytalnym.Dla mnie nie jasna jest rola rady nadzorczej tym bardziej,ze pracownicy jej nie znają i nie mogą wyczić jakie są powiązania mafijne.W państwowych instytucjach powinno być wszystko jawne i podlegać kontroli.Mimo ,że mówi się o zwolnieniach piel to rozszerza się administrację,tworzy się etaty pod osoby,ogłasza się konkursy mimo,że wiadomo kto jest planowany na stanowisko.Szpital to pacjent ,lekarz piel i służby pomocnicze,ale pomocnicze.W szpitalu już nie liczy się pacjent,a procedury ,standardy,Nie ważne czy pacjentowi zmierzysz ciśnienie,podasz prawidłowo leki.Ważne abyś nie zapomniał podpisać,bo za nie wykonanie nie spotka cię kara ,a za niepodpisanie tak.Działaczki piel nic nie robia dla środowiska,a dążą do kariery i ślizgania się składkowych pieniądzach.Od lat straszone jesteśmy zwolnieniami,a strach potęgują nieodpowiedzialne naczelne i oddz,aby wymusić uległość straszą jeszcze bardziej niż dyrekcja.Każdy piszący powyższe opinie ma racje.Ludzie tracą empatię,zapał.Strach nie służy dobrej pracy.

Mnie wszystko jedno czy będą zwalniać czy nie ,mogą likwidować szpitale.To są decyzje polityczne,a lubelskie szpitale traktowane są jak prywatne rancza.Mimo zadłużeń od lat rządzą ci sami dyrektorzy ,którzy stwarzają sobie wewnętrzne zarządzenia,aby nic nie wyszło na zew można dyrektorować w wieku emerytalnym.Dla mnie nie jasna jest rola rady nadzorczej tym bardziej,ze pracownicy jej nie znają i nie mogą wyczić jakie są powiązania mafijne.W państwowych instytucjach powinno być wszystko jawne i podlegać kontroli.Mimo ,że mówi się o zwolnie... rozwiń

Avatar
Marta / 1 kwietnia 2014 o 19:51
0

ja się chętnie przekwalifikuję na pielęgniarkę ... po studiach będę miała 50 lat... czy z braku zainteresowania tym zawodem znajdę pracę?... Pewnie nie....  a młodym się nie dziwię - za taką pensję... to faktycznie lepiej dać nogę na zachód

Avatar
Anna / 1 kwietnia 2014 o 19:47
0

Pognać można ale to że nikt nie docenia pielęgniarek nie jest od rządów Tuska tylko znaaacznie wcześniej i Pan Kaczyński też nic nie zrobił jak był premierem... Zmieni się jak Panu Kaczyńskiemu i Tuskowi nie będzie miał kto pobrać krwi na badanie.

Avatar
dorota / 1 kwietnia 2014 o 13:55
0

Anglia,Niemcy,Francja,Norwegia i inne fajne miejsca na kuli ziemskiej są w stanie przyjąć do bardzo dobrze płatnej pracy wręcz każdą ilość polskich pielęgniarek.Przy braku znajomości języka gwaratowany jest darmowu kurs wraz z darmowym zakwaterowaniem.Obecność rodziny w tym bezrobotnego najczęściej męża i dzeci w wieku szkolnym wręcz mile pożądana.Alleluja i do przodu.

A dlaczego nie walczyć w Polsce o godną pracę i płacę ?  Należy tylko komuchów i tuska POgnać na  zieloną wyspę a Polska dla nas,dla Polaków.

A dlaczego nie walczyć w Polsce o godną pracę i płacę ?  Należy tylko komuchów i tuska POgnać na  zieloną wyspę a Polska dla nas,dla Polaków.

rozwiń
Avatar
Barbar Ubryk / 1 kwietnia 2014 o 13:46
0

Anglia,Niemcy,Francja,Norwegia i inne fajne miejsca na kuli ziemskiej są w stanie przyjąć do bardzo dobrze płatnej pracy wręcz każdą ilość polskich pielęgniarek.Przy braku znajomości języka gwaratowany jest darmowu kurs wraz z darmowym zakwaterowaniem.Obecność rodziny w tym bezrobotnego najczęściej męża i dzeci w wieku szkolnym wręcz mile pożądana.Alleluja i do przodu.

Avatar
ewka / 1 kwietnia 2014 o 11:24
0

Może i pielęgniarki mało zarabiają. Na pewno błędem była likwidacja salowych, ale na pewno pielęgniarki to w dużej części osoby wyjątkowo pozbawione emaptii. Pacjenci są różni, ale jeśli pacjent nie wstaje, ma problem z poruszaniem się w ogóle, a stawia mu się jedzenie na stoliku i odchodzi, to nawet z chorym psem się tak nie postępuje. Drugi pacjent nie jest od karmienia innych, a właśnie do tego dochodzi. I ta sytuacja była taka sama 20 lat temu i tak jest dzisiaj. Nie wspomnę już o tym, że może w szpitalu w nocy nie może być cicho, ale to z powodu nagłych sytuacji, a nie dlatego, że pielęgniarki po północy, gdy skończą oglądać TV, zaczyną papierkową pracę i walą pieczątkami, gadają, krzyczą do siebie jakby były na podwórku, jak ma to miejsce w Lublinie - na Zakaźnym. Panie zza obory. Dlaczego pobieracie ludziom krew o 5 rano, skoro cisza jest do 6, jak można wyczytać w waszym regulaminie? Bo tak wam pasuje. Jak dla mnie mogą was wszystkie wyrzucić, a przyjąć tylko pielęgniarki z prawdziwego zdarzenia i które potrafią wykonywać swoją pracę, a nie że problem jest dla was pobranie krwi i człowiek potem wygląda jakby ktoś go poobijał.

Może i pielęgniarki mało zarabiają. Na pewno błędem była likwidacja salowych, ale na pewno pielęgniarki to w dużej części osoby wyjątkowo pozbawione emaptii. Pacjenci są różni, ale jeśli pacjent nie wstaje, ma problem z poruszaniem się w ogóle, a stawia mu się jedzenie na stoliku i odchodzi, to nawet z chorym psem się tak nie postępuje. Drugi pacjent nie jest od karmienia innych, a właśnie do tego dochodzi. I ta sytuacja była taka sama 20 lat temu i tak jest dzisiaj. Nie wspomnę już o tym, że może w szpitalu w nocy nie może być cicho, ale... rozwiń

Avatar
molik / 1 kwietnia 2014 o 00:43
0

Pani Marzeno Kowalczyk! Slyszalem ,ze ma byc redukcja dyrektorow szpitali.Na pierwszym miejscu do zwolnienia stawiam pania.Pani moze dostanie prace mycia kibli w Niemczech.Feeee!!!!

Avatar
Gość / 31 marca 2014 o 21:58
0

czy do tych naszych bałwanów na górze dotrze, że z niewolnika nie ma robotnika, nie ważne czy to pielęgniarka czy inny pracownik, sama pracuję i po 35 latach pracy mam aż .... aż  ..... 1400 zł netto, jak ja nienawidzę tego kraju, wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem bo nie mam żadnej motywacji do pracy, oby szlag trafił tych wyzyskiwaczy

Dlatego tusk z całym tym czerwonym łajnem musi odejść bo nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.

Dlatego tusk z całym tym czerwonym łajnem musi odejść bo nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2014 o 21:42
0

czy do tych naszych bałwanów na górze dotrze, że z niewolnika nie ma robotnika, nie ważne czy to pielęgniarka czy inny pracownik, sama pracuję i po 35 latach pracy mam aż .... aż  ..... 1400 zł netto, jak ja nienawidzę tego kraju, wykonuję swoją pracę z wielkim obrzydzeniem bo nie mam żadnej motywacji do pracy, oby szlag trafił tych wyzyskiwaczy

Avatar
takiTAM / 31 marca 2014 o 19:08
0

Jak to się boją?  Przecież mają źle opłacaną ciężką pracę. Ja  nie bałbym się o taką pracę, nawet bym się cieszył. W końcu miałbym czas na szukanie dobrze płatnej lekkiej pracy. Przecież pielęgniarki to podobno bardzo dobrze wykształcone inteligentne. Rynek pracy szuka ludzi z takimi cechami więc to zbawieni a nie nieszczęście.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 14 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.