Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2013 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Pikieta w Lublinie: Nie dla gazu łupkowego (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora mk łm
0 20 A A

W Lublinie na pl. Litewskim odbył się protest solidarnościowy z mieszkańcami Żurawlowa przeciwko wydobywaniu gazu łupkowego w ich miejscowości.

- Blokujemy przedsięwzięcie firmy Chevron i będziemy nadal blokowali. Myślę, że to nie tylko nasza sprawa, ale problem całej Lubelszczyzny. Ten protest nie jest bezzasadny. Widzimy, że cała Europa odeszła od tej dyskusyjnej techniki wydobycia gazu, a Polska nie. Mam nadzieję, że takimi akcjami pobudzimy ludzi do myślenia, a przynajmniej tych, którym zależy na tym żebyśmy mieli w tym kraju czystą wodę - powiedział jeden pikietujących mieszkańców Żurawlowa.

Fot. Maciej Kaczanowski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
za Yoko Ono / 12 lipca 2013 o 15:06
0

Byłam tam. Widziałam to. Płakałam – list Yoko Ono
11 kwietnia 2013

6 lutego 2013 · Yoko Ono

Po tym, gdy zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Pensylwanii przez mieszkańców, którzy doświadczyli skutków wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania, mój syn Sean i ja zdecydowaliśmy się pojechać, aby przyjrzeć się tym szkodom z bliska. Towarzyszyła nam nasza przyjaciółka Susan Sarandon, a także, co uważamy za ogromny zaszczyt, wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun Gandhi. Zaprosiliśmy również przedstawicieli mediów.

Kiedy wjeżdżaliśmy do uroczego miasta Montrose, nie byłam sobie w stanie nawet wyobrazić, jak przygnębiający będzie dalszy ciąg naszej podróży: wiertnia [tzw. pad] z czterema odwiertami i syk uwalnianego ciśnienia, gigantyczna stacja sprężarek w budowie, wielkie, wypełnione piaskiem i toksycznymi chemikaliami ciężarówki, wlokące się po brudnych wąskich drogach, i sięgająca nieba wieża wiertnicza.

Widok zniszczonego pięknego krajobrazu był wystarczająco przerażający, ale nawet w przybliżeniu nie tak straszny, jak rozdzierające serce spotkanie z tymi, których zdrowie, domy i życie zmieniły się na zawsze na skutek szczelinowania. Vera Scroggins, Craig Stevens, Rebecca Roter, Frank Finan, Ray Kemble i rodzina Manningów przyjęli nas ze wspaniałą gościnnością, a Tammy Manning upiekła nawet przepyszne babeczki.

I opowiedzieli nam swoje historie. O tym, że nie mogą już dłużej pić wody ze swoich studni, ponieważ zostały zatrute zanieczyszczeniami ze szczelinowania. Te amerykańskie rodziny zostały nagle pozbawione czystej wody w swoich studniach – podstawowej rzeczy niezbędnej do zdrowego życia. Nie mogą używać swojej wody ze studni do picia, gotowania, mycia naczyń, kąpieli ani prania. Codziennie kupują wodę. Czy możecie w to uwierzyć?

Nie mogą wyprowadzić się do zdrowszego miejsca, ponieważ wartość ich domów gwałtownie spadła z powodu zatrutej wody i nie stać ich na przeprowadzkę. Muszą otwierać okna, kiedy odkręcają kran z wodą, aby zapobiec gromadzeniu się metanu i ryzyku eksplozji. To straszny los i nie ma sposobu, by cofnąć to, co im się przydarzyło.

Oburzające jest, że przedsiębiorstwa gazowe oskarżają tych godnych szacunku, bezbronnych ludzi o kłamstwo. Widzieliśmy na własne oczy brązową cuchnącą wodę w ich domach położonych w pobliżu miejsc, gdzie stosuje się szczelinowanie. To, że woda w ich domach była ohydnie brązowa, naprawdę mnie przeraziło.

Mam nadzieję, że gubernator Cuomo wybierze się w taką samą podróż jak ja, zanim podejmie jakiekolwiek decyzje w kwestii zezwolenia na wydobycie gazu łupkowego w stanie Nowy Jork. I chociaż jest już za późno, by naprawić szkody wyrządzone w hrabstwie Susquehanna w Pensylwanii, mam nadzieję, że również gubernator Pensylwanii odwiedzi te same rodziny i te same miejsca, które ja odwiedziłam, i powstrzyma przemysł od dalszego niszczenia tego pięknego stanu.

Apeluję do prezydenta Obamy, aby także odbył podobną podróż i porzucił wszelką myśl o wydobyciu gazu łupkowego zamiast eksploatacji rzeczywiście czystej energii. Jak wynika z dokumentów firm wydobywczych, odwierty pękają i przeciekają, i to coraz bardziej w miarę upływu czasu. Nie da się tego uniknąć, a kiedy już dojdzie do szkody, nie sposób jej naprawić tysiące stóp pod powierzchnią ziemi. Panie prezydencie, proszę, przyjedź tu i zobacz to na własne oczy.

Uświadomienie sobie, że to się teraz naprawdę dzieje w USA… kraju potęgi i bogactwa, było dla mnie szokiem. Dlaczego nie mówi się o tej narodowej tragedii? Dlaczego żaden polityk nie zajmie się tą sprawą? Te rodziny, skazane już na straszliwy los, są na domiar złego posądzane o kłamstwa. Niszczy to nie tylko ich życie, ale również ducha. Byłam tam. Widziałam to. Płakałam.

Z miłością
Yoko
Share on facebook
Share on twitter Share on email
 

Byłam tam. Widziałam to. Płakałam – list Yoko Ono
11 kwietnia 2013

6 lutego 2013 · Yoko Ono

Po tym, gdy zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Pensylwanii przez mieszkańców, którzy doświadczyli skutków wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania, mój syn Sean i ja zdecydowaliśmy się pojechać, aby przyjrzeć się tym szkodom z bliska. Towarzyszyła nam nasza przyjaciółka Susan Sarandon, a także, co uważamy za ogromny zaszczyt, wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun Gandhi. Zaprosiliśmy również przedstawicieli mediów.

Kiedy wj... rozwiń

Avatar
poinformowana / 8 lipca 2013 o 12:05
0

Gościo o inaczej "inteligentej" twarzy prezentuje ciecz o barwie moczu, a przecież jeszcze nie wiercono i nie sikano to widocznie sam nasikał

o to chodzi, że już wiercono. Jak nie wiesz to nie pisz!

Avatar
kami / 8 lipca 2013 o 10:41
0

nie interesuje was to, że wydobycie gazu zanieczyści nam wodę, zniszczy środowisko?

Avatar
Narodowo-Radykalny / 8 lipca 2013 o 09:41
0

Jak popatrzyłem na zdjęcie protestujących odniosłem wrażenie że kretynizm wprost spływa po tych twarzach.

A czego się spodziewałeś?

Avatar
S Y L W E S T E R / 7 lipca 2013 o 23:14
0

----------------------------------KTO   ORGANIZUJE    PONIŻAJĄCĄ   LUBLIN   PIKIETĘ ?--------------------------  Jako  rodowity  Lublinianin  mam  prawo  wiedzieć  KTO   BYŁ  ORGANIZATOREM  I  SPONSOREM  TEJ  PONIŻAJĄCEJ   LUBLIN   PIKIETY ?.   Znam  reguły  demokracji  ale  tutaj  mamy  do  czynienia  z  ingere ncją  w  sprawy  polskie  OBCEGO  KAPITAŁU  I  TO   WROGIEGO  KAPITAŁU !.   W  takiej  sytuacji  wła dze  miasta  nie  miały  prawa  wydawać  zezwolenia  na  pikietę  wrogą  interesom  Państwa  Polskiego !.  Jak  można  wciągać  LUBLIN  w  działania  wrogie  Naszemu  Krajowi ?!.    Facet  umoczył  nogi  w  fontan nie  to  go  skuli  w  kajdany  a  tu  wrogowie  Polski  walą  w  bębny  i  wrogie  hasła  wykrzykują  i   ani  je dnego  "mundurowca" (?).   Czy  to  była  "bojówka"  (PO) ?.    Jeżeli  tak ?  to  dlaczego  nie  wylądowali  w  lubelskich  szpitalach ? .  "Bojówkarze" (PO)  zagrali  Lublinowi  " na  nosie" (sic?).  WSTYD ! .

----------------------------------KTO   ORGANIZUJE    PONIŻAJĄCĄ   LUBLIN   PIKIETĘ ?--------------------------  Jako  rodowity  Lublinianin  mam  prawo  wiedzieć  KTO   BYŁ  ORGANIZATOREM  I  SPONSOREM  TEJ  PONIŻAJĄCEJ   LUBLIN   PIKIETY ?.   Znam  reguły  demokracji  ale  tutaj  mamy  do  czynienia  z  ingere ncją  w  sprawy  polskie&... rozwiń

Avatar
Jano / 7 lipca 2013 o 19:37
0

Usłużni idioci Gazpromu.

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 10:38
0

Banery i koszulki wyprodukowane profesjonalnie, prawdopodobnie za pieniądze Gazpromu.

Avatar
gość / 7 lipca 2013 o 10:24
0

Jak popatrzyłem na zdjęcie protestujących odniosłem wrażenie że kretynizm wprost spływa po tych twarzach.

Avatar
nie z lublina / 7 lipca 2013 o 09:41
0

wszystkim protestującym odciąć gaz

niech zbierają w lecie szyszki,

ogrzeją chałupę,strawy nagotują

a związkowcom żeby przypomnieli sobie

jak to drzewiej bywało i prąd i wodę

niech wracają do korzeni

ciemnogród jeden,kurczę

Avatar
rogowo / 6 lipca 2013 o 22:56
0

Gazpromowi też nie po drodze z naszym gazem. Czyżby Putin wpływał na pikietę.

Avatar
za Yoko Ono / 12 lipca 2013 o 15:06
0

Byłam tam. Widziałam to. Płakałam – list Yoko Ono
11 kwietnia 2013

6 lutego 2013 · Yoko Ono

Po tym, gdy zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Pensylwanii przez mieszkańców, którzy doświadczyli skutków wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania, mój syn Sean i ja zdecydowaliśmy się pojechać, aby przyjrzeć się tym szkodom z bliska. Towarzyszyła nam nasza przyjaciółka Susan Sarandon, a także, co uważamy za ogromny zaszczyt, wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun Gandhi. Zaprosiliśmy również przedstawicieli mediów.

Kiedy wjeżdżaliśmy do uroczego miasta Montrose, nie byłam sobie w stanie nawet wyobrazić, jak przygnębiający będzie dalszy ciąg naszej podróży: wiertnia [tzw. pad] z czterema odwiertami i syk uwalnianego ciśnienia, gigantyczna stacja sprężarek w budowie, wielkie, wypełnione piaskiem i toksycznymi chemikaliami ciężarówki, wlokące się po brudnych wąskich drogach, i sięgająca nieba wieża wiertnicza.

Widok zniszczonego pięknego krajobrazu był wystarczająco przerażający, ale nawet w przybliżeniu nie tak straszny, jak rozdzierające serce spotkanie z tymi, których zdrowie, domy i życie zmieniły się na zawsze na skutek szczelinowania. Vera Scroggins, Craig Stevens, Rebecca Roter, Frank Finan, Ray Kemble i rodzina Manningów przyjęli nas ze wspaniałą gościnnością, a Tammy Manning upiekła nawet przepyszne babeczki.

I opowiedzieli nam swoje historie. O tym, że nie mogą już dłużej pić wody ze swoich studni, ponieważ zostały zatrute zanieczyszczeniami ze szczelinowania. Te amerykańskie rodziny zostały nagle pozbawione czystej wody w swoich studniach – podstawowej rzeczy niezbędnej do zdrowego życia. Nie mogą używać swojej wody ze studni do picia, gotowania, mycia naczyń, kąpieli ani prania. Codziennie kupują wodę. Czy możecie w to uwierzyć?

Nie mogą wyprowadzić się do zdrowszego miejsca, ponieważ wartość ich domów gwałtownie spadła z powodu zatrutej wody i nie stać ich na przeprowadzkę. Muszą otwierać okna, kiedy odkręcają kran z wodą, aby zapobiec gromadzeniu się metanu i ryzyku eksplozji. To straszny los i nie ma sposobu, by cofnąć to, co im się przydarzyło.

Oburzające jest, że przedsiębiorstwa gazowe oskarżają tych godnych szacunku, bezbronnych ludzi o kłamstwo. Widzieliśmy na własne oczy brązową cuchnącą wodę w ich domach położonych w pobliżu miejsc, gdzie stosuje się szczelinowanie. To, że woda w ich domach była ohydnie brązowa, naprawdę mnie przeraziło.

Mam nadzieję, że gubernator Cuomo wybierze się w taką samą podróż jak ja, zanim podejmie jakiekolwiek decyzje w kwestii zezwolenia na wydobycie gazu łupkowego w stanie Nowy Jork. I chociaż jest już za późno, by naprawić szkody wyrządzone w hrabstwie Susquehanna w Pensylwanii, mam nadzieję, że również gubernator Pensylwanii odwiedzi te same rodziny i te same miejsca, które ja odwiedziłam, i powstrzyma przemysł od dalszego niszczenia tego pięknego stanu.

Apeluję do prezydenta Obamy, aby także odbył podobną podróż i porzucił wszelką myśl o wydobyciu gazu łupkowego zamiast eksploatacji rzeczywiście czystej energii. Jak wynika z dokumentów firm wydobywczych, odwierty pękają i przeciekają, i to coraz bardziej w miarę upływu czasu. Nie da się tego uniknąć, a kiedy już dojdzie do szkody, nie sposób jej naprawić tysiące stóp pod powierzchnią ziemi. Panie prezydencie, proszę, przyjedź tu i zobacz to na własne oczy.

Uświadomienie sobie, że to się teraz naprawdę dzieje w USA… kraju potęgi i bogactwa, było dla mnie szokiem. Dlaczego nie mówi się o tej narodowej tragedii? Dlaczego żaden polityk nie zajmie się tą sprawą? Te rodziny, skazane już na straszliwy los, są na domiar złego posądzane o kłamstwa. Niszczy to nie tylko ich życie, ale również ducha. Byłam tam. Widziałam to. Płakałam.

Z miłością
Yoko
Share on facebook
Share on twitter Share on email
 

Byłam tam. Widziałam to. Płakałam – list Yoko Ono
11 kwietnia 2013

6 lutego 2013 · Yoko Ono

Po tym, gdy zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia Pensylwanii przez mieszkańców, którzy doświadczyli skutków wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania, mój syn Sean i ja zdecydowaliśmy się pojechać, aby przyjrzeć się tym szkodom z bliska. Towarzyszyła nam nasza przyjaciółka Susan Sarandon, a także, co uważamy za ogromny zaszczyt, wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun Gandhi. Zaprosiliśmy również przedstawicieli mediów.

Kiedy wj... rozwiń

Avatar
poinformowana / 8 lipca 2013 o 12:05
0

Gościo o inaczej "inteligentej" twarzy prezentuje ciecz o barwie moczu, a przecież jeszcze nie wiercono i nie sikano to widocznie sam nasikał

o to chodzi, że już wiercono. Jak nie wiesz to nie pisz!

Avatar
kami / 8 lipca 2013 o 10:41
0

nie interesuje was to, że wydobycie gazu zanieczyści nam wodę, zniszczy środowisko?

Avatar
Narodowo-Radykalny / 8 lipca 2013 o 09:41
0

Jak popatrzyłem na zdjęcie protestujących odniosłem wrażenie że kretynizm wprost spływa po tych twarzach.

A czego się spodziewałeś?

Avatar
S Y L W E S T E R / 7 lipca 2013 o 23:14
0

----------------------------------KTO   ORGANIZUJE    PONIŻAJĄCĄ   LUBLIN   PIKIETĘ ?--------------------------  Jako  rodowity  Lublinianin  mam  prawo  wiedzieć  KTO   BYŁ  ORGANIZATOREM  I  SPONSOREM  TEJ  PONIŻAJĄCEJ   LUBLIN   PIKIETY ?.   Znam  reguły  demokracji  ale  tutaj  mamy  do  czynienia  z  ingere ncją  w  sprawy  polskie  OBCEGO  KAPITAŁU  I  TO   WROGIEGO  KAPITAŁU !.   W  takiej  sytuacji  wła dze  miasta  nie  miały  prawa  wydawać  zezwolenia  na  pikietę  wrogą  interesom  Państwa  Polskiego !.  Jak  można  wciągać  LUBLIN  w  działania  wrogie  Naszemu  Krajowi ?!.    Facet  umoczył  nogi  w  fontan nie  to  go  skuli  w  kajdany  a  tu  wrogowie  Polski  walą  w  bębny  i  wrogie  hasła  wykrzykują  i   ani  je dnego  "mundurowca" (?).   Czy  to  była  "bojówka"  (PO) ?.    Jeżeli  tak ?  to  dlaczego  nie  wylądowali  w  lubelskich  szpitalach ? .  "Bojówkarze" (PO)  zagrali  Lublinowi  " na  nosie" (sic?).  WSTYD ! .

----------------------------------KTO   ORGANIZUJE    PONIŻAJĄCĄ   LUBLIN   PIKIETĘ ?--------------------------  Jako  rodowity  Lublinianin  mam  prawo  wiedzieć  KTO   BYŁ  ORGANIZATOREM  I  SPONSOREM  TEJ  PONIŻAJĄCEJ   LUBLIN   PIKIETY ?.   Znam  reguły  demokracji  ale  tutaj  mamy  do  czynienia  z  ingere ncją  w  sprawy  polskie&... rozwiń

Avatar
Jano / 7 lipca 2013 o 19:37
0

Usłużni idioci Gazpromu.

Avatar
Gość / 7 lipca 2013 o 10:38
0

Banery i koszulki wyprodukowane profesjonalnie, prawdopodobnie za pieniądze Gazpromu.

Avatar
gość / 7 lipca 2013 o 10:24
0

Jak popatrzyłem na zdjęcie protestujących odniosłem wrażenie że kretynizm wprost spływa po tych twarzach.

Avatar
nie z lublina / 7 lipca 2013 o 09:41
0

wszystkim protestującym odciąć gaz

niech zbierają w lecie szyszki,

ogrzeją chałupę,strawy nagotują

a związkowcom żeby przypomnieli sobie

jak to drzewiej bywało i prąd i wodę

niech wracają do korzeni

ciemnogród jeden,kurczę

Avatar
rogowo / 6 lipca 2013 o 22:56
0

Gazpromowi też nie po drodze z naszym gazem. Czyżby Putin wpływał na pikietę.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 76 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!