Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2009 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Pikietowali przed KUL, przyjdą na obchody rocznicy Unii Lubelskiej

0 29 A A

Doktorat honoris causa dla prezydenta Juszczenki to zniewaga tysięcy zamordowanych Polaków - grzmią środowiska kresowe. I protestują przeciwko dzisiejszej uroczystości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mówię to z wielką goryczą, ale często żałuję, że dożyłem tych lat - mówi Jan Niewiński, ostatni żyjący dowódca polskiej samoobrony na Wołyniu. - Doktorat honoris causa dla Wiktora Juszczenki będzie aktem zniewagi 200 tys. zamordowanych w 1943 r. I dokona się go na katolickiej uczelni. To niepojęte.

Senat KUL zdecydował o nadaniu tytułów doktora honoris causa przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Odbiorą je dziś szefowie i wysłannicy tych państw. Z Ukrainy przyjedzie prezydent Wiktor Juszczenko.

- Ten człowiek stawia bandytom pomniki, zmienia dla nich nazwy ulic - grzmi Janina Kalinowska, która przeżyła ludobójstwo z 1943 r. - A ci bohaterowie z bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii - red.) przyszli do mojego domu i zamordowali mamę, tatę i brata. Upadające ciało mamy przewróciło się na mnie, dzięki czemu przeżyłam. A i tak dobrze, że nie zabili mojej rodziny siekierami, że nie wydłubywali oczu.

- Wiktor Juszczenko objął patronatem uroczystości ukraińskich organizacji faszystowskich, antysemickich i antypolskich. Wystąpił o prawa kombatanckie dla byłych członków UPA. To tak, jakby Angela Merkel wystąpiła o takie prawa dla gestapo czy SS - porównuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kresowianie wysłali do rektora KUL list protestacyjny. - Nie otrzymaliśmy odpowiedzi - zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski. - Ale my nie będziemy milczeć. Nam chodzi o prawdę.

Wczoraj po południu, z transparentami: "Doktorat dla Juszczenki, hańba dla KUL” i "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” kresowiacy przyszli pod KUL. Zastali zamknięte drzwi. - Szkoda, że ksiądz rektor nie ma odwagi cywilnej, żeby z nami porozmawiać - grzmiał przez megafon ks. Isakowicz-Zaleski.

Okazało się, że pół godziny wcześniej uczelnię zamknęło Biuro Ochrony Rządu, które zabezpieczyło ją na dzisiejsze uroczystości. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - mówi Beata Górka, rzecznik uczelni. Zarzutów środowisk kresowych KUL jednak nie komentuje. Podobnie, jak Konsulat Ukrainy w Lublinie.

Kolejne protesty odbędą się w trakcie dzisiejszych uroczystości.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kot / 24 stycznia 2010 o 20:44
0
Tradycjonalista napisał:
[size=7]a ja mam wątpliwosci czy Józef Ż tajny współpracownik sowieckeigo apartau represji kryp. Filozof - nie jest nosicielem kłamstwa, obłudy, brudu - czy nie jest chodzącym antychrystem - wysłannikiem szatana. Tyle ten człowiek złego wyrządza Kościołowi i Polsce[/size]

Racja i ja mam wątpliwości !
Avatar
~Jarek~ / 5 lipca 2009 o 01:39
0
~patriotazlublina~ napisał:
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacje na ten temat ze strony - www.isakowicz.pl
Musimy pomóc ks. Zaleskiemu w głoszeniu prawdy !

Sobota, 11 lipca, g. 10.0 - Chełm - uroczystości ku czci pomordowanych w 65 rocznicę ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej - wmurowanie tablicy pamiątkowej na roku ul. Wołyńskiej.

11 lipca br. minie kolejna rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu, w czasie ktorej oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały 167 polskich kościołów na Wołyniu, mordując dziesiątki księży rzymskokatolickich i tysiące bezbronnych wiernych, modlących sie w świątyniach. W sumie czasie ludobójstwa trwającego na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 zamordowano 150 tys. Polaków, a także wielu Żydów, Ormian i przedstawiciele innych narodowości, w tym też tych sprawiedliwych Ukraińców, którzy ratowali Polaków lub wyrażali swój sprzeciw wobec opętańczej ideologii Stepana Bandery, Dmytro Doncowa i Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka".


Na większości zbiorowych mogił do tej pory ani władze polskie, ani ukraińskie, nie postawiły nie tylko pomnika, ale i nawet krzyża. Cała zaś sprawa ludobójstwa otoczona jest zmową milczenia, wynikającą z tzw. "poprawności politycznej". Z kolei za sprawą prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Timoszenko na Ukrainie gloryfikuje się zbrodniarzy i stawia się im pomniki we Lwowie, Stanisławowie i Tarnopolu i w wielu innych miejscowościach.


Napis na Pomniku Ofiar Ludobójstwa na Kresach, ustawionym na Cmentarzu Rakowickim głosi: "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary".


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacj... rozwiń
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 00:25
0
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
antyUPA / 3 lipca 2009 o 12:20
0
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

Walentyn Naliwajczenko, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jeden z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki, uczestniczył w uroczystym otwarciu muzeum ofiar totalitaryzmów we Lwowie, w dawnym polskim, a później radzieckim więzieniu.

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko, co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD. Ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego. Więzienie na Łąckiego było nie tylko więzieniem, ale katownią, gdzie dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości - mówił Naliwajczenko o więzieniu, którego obecny adres to ulica Stepana Bandery

całość - [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6784915,Szef_SBU_zrownal_polska_policje_z_Gestapo_i_NKWD.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...apo_i_NKWD.html[/url]
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

rozwiń
Avatar
hubert1131 / 3 lipca 2009 o 01:04
0
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest h... rozwiń
Avatar
hubert1131 / 3 lipca 2009 o 01:01
0
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest h... rozwiń
Avatar
ZEBRA / 2 lipca 2009 o 21:49
0
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄCA ŚWITA WYKSZTAŁCIUCHÓW?

PEWNIE BALI SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ?

A ELITARNY KUL?

JEDNAK PO I SLD NADAL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CIESZCIE SIĘ DALEJ ZAKŁAMANI KOMUNIŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WIĘKSZOŚĆ SIĘ NADAL BOI UB? (LUB NIC NIE WIE-BEZPIEKI JUŻ NIE MA, DO PIERDLA ZA TO JUŻ NIE WSADZAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I KSIĄŻEK NIE CZYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRYZYS-BIBLIOTEK TEŻ JUŻ NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size="7"][/size]CIEMNOGRÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄC... rozwiń
Avatar
Kirylejsky / 2 lipca 2009 o 16:07
0
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- czci tytułami "bohatera Ukrainy" pomnikami, patronatami, programami szkolnymi i publikacjami, Banderę, Szuchewycza, OUN-UPA, SSGalizien, by bezczelnie odebrać godność doktora h.c. Katolickiego Uniwersytetu!... i wygłosić zebranym na Pl.Litewskim mieszkańcom obłudne i haniebne przemówienie o przebaczeniu i pojednaniu... ale po proteście Ks.Isakowicza wyjechał bez słowa na Ukrainę, gdzie cieszy się "sławą" 2% poparcia obywateli Ukrainy!
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- c... rozwiń
Avatar
bb / 2 lipca 2009 o 14:04
0
Racja - nasi rodacy na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej leżą od 65 lat zagrzebani w ziemi, pozbawieni nawet brzozowych krzyży - a nad nimi rosną krzaki lub srają krowy ! I tak właśnie wygląda przyjaźń polsko - ukraińska ! Hańba to mało powiedziane !
Avatar
Robert / 2 lipca 2009 o 12:57
0
Z wielkim trudem odbierałem czasy Rekt.Wielgusa, który preferował przy rozbudowie KUL interesy z postkomunistyczną nomenklaturą, a późneij okazało się, że wg dok.IPN był tajnym wpółpracownikiem i uczestnikiem kursu "wywiadu" PRL...
ale "politycznego" doktoratu h.c. KUL na życzenie BpaŻycińśkeigo - podejrzewanego o bycie wg arhiwów IPN TW"Filozof" - dla Prez.Wiktora Juszczenki nie zaakceptuję... nie dlatego, że dla celów politycznych nadał tytuły "bochaterów Ukrainy" podłym postaciom Bandery i Szuchewycza, skazanym w II Rzeczpospolitej za teroryzm i zdradę... nie dla tego, że gloryfikuje terorystyczne i budobójcze formacje (współdziałajace z Abwehrą IIIRzeszy) OUN, UPA, SSGalizien... ale dla tego, że obnosząc się z przyjaźnią wobec Przez.Kaczyńskiego i Polski nie umożliwił w XXIw. ekshumacji i upamiętnienia krzyżem ok.200 000 obywateli IIRzeczpospolitej (ok.10% posiada groby z krzyżem) głównie bezbronnych chłopów, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, wymordowanych nieludzko siekierami, nożami, widlami, piłami i ogniem, etc. w ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji przez ludobójcze OUN, UPA, SSGalizien!
Dlatego też odeślę KUL legitymację członkowską Towarzystwa Przyjacół KUL z dn. 28 maja 1984r. i po 25l. zaprzestanę wpłacania jakichkolwiek datków na KUL...
Z wielkim trudem odbierałem czasy Rekt.Wielgusa, który preferował przy rozbudowie KUL interesy z postkomunistyczną nomenklaturą, a późneij okazało się, że wg dok.IPN był tajnym wpółpracownikiem i uczestnikiem kursu "wywiadu" PRL...
ale "politycznego" doktoratu h.c. KUL na życzenie BpaŻycińśkeigo - podejrzewanego o bycie wg arhiwów IPN TW"Filozof" - dla Prez.Wiktora Juszczenki nie zaakceptuję... nie dlatego, że dla celów politycznych nadał tytuły "bochaterów Ukrainy" podłym postaciom Bandery i Szu... rozwiń
Avatar
kot / 24 stycznia 2010 o 20:44
0
Tradycjonalista napisał:
[size=7]a ja mam wątpliwosci czy Józef Ż tajny współpracownik sowieckeigo apartau represji kryp. Filozof - nie jest nosicielem kłamstwa, obłudy, brudu - czy nie jest chodzącym antychrystem - wysłannikiem szatana. Tyle ten człowiek złego wyrządza Kościołowi i Polsce[/size]

Racja i ja mam wątpliwości !
Avatar
~Jarek~ / 5 lipca 2009 o 01:39
0
~patriotazlublina~ napisał:
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacje na ten temat ze strony - www.isakowicz.pl
Musimy pomóc ks. Zaleskiemu w głoszeniu prawdy !

Sobota, 11 lipca, g. 10.0 - Chełm - uroczystości ku czci pomordowanych w 65 rocznicę ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej - wmurowanie tablicy pamiątkowej na roku ul. Wołyńskiej.

11 lipca br. minie kolejna rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu, w czasie ktorej oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały 167 polskich kościołów na Wołyniu, mordując dziesiątki księży rzymskokatolickich i tysiące bezbronnych wiernych, modlących sie w świątyniach. W sumie czasie ludobójstwa trwającego na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 zamordowano 150 tys. Polaków, a także wielu Żydów, Ormian i przedstawiciele innych narodowości, w tym też tych sprawiedliwych Ukraińców, którzy ratowali Polaków lub wyrażali swój sprzeciw wobec opętańczej ideologii Stepana Bandery, Dmytro Doncowa i Romana Szuchewycza ps. "Taras Czuprynka".


Na większości zbiorowych mogił do tej pory ani władze polskie, ani ukraińskie, nie postawiły nie tylko pomnika, ale i nawet krzyża. Cała zaś sprawa ludobójstwa otoczona jest zmową milczenia, wynikającą z tzw. "poprawności politycznej". Z kolei za sprawą prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Timoszenko na Ukrainie gloryfikuje się zbrodniarzy i stawia się im pomniki we Lwowie, Stanisławowie i Tarnopolu i w wielu innych miejscowościach.


Napis na Pomniku Ofiar Ludobójstwa na Kresach, ustawionym na Cmentarzu Rakowickim głosi: "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary".


Ja na przykład przyjechałem z kolegą, we wtorek 30 czerwca, z miejscowości położonej ok. 130 km od Lublina. Pomogliśmy przed konferencją, a następnie w demonstracji pod KUL. Niestety nie mogliśmy zostac na środę - po prostu nie wiedzieliśmy wcześniej, że będą kolejne demonstarcje przeciwko uhonorowaniu gloryfikatora morderców Polaków.
Zapraszam wszystkich do Chełma na 66 rocznicę Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie).
Poniżej informacj... rozwiń
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 00:25
0
[size=6]NO TO POLACY, PATRIOCI, STUDENCI, MATURZYŚCI GDZIE BYLIŚCIE?

Przy księdzu tylko parę osób oraz z drugim protestem samotna dziewczyna!!!

Wasze napisane tutaj zapewnienia SĄ TAK SAMO GÓ**O WARTE JAK PAPLANIE [size=7]PO[/size]LITYKÓW - PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
antyUPA / 3 lipca 2009 o 12:20
0
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

Walentyn Naliwajczenko, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jeden z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki, uczestniczył w uroczystym otwarciu muzeum ofiar totalitaryzmów we Lwowie, w dawnym polskim, a później radzieckim więzieniu.

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko, co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD. Ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego. Więzienie na Łąckiego było nie tylko więzieniem, ale katownią, gdzie dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości - mówił Naliwajczenko o więzieniu, którego obecny adres to ulica Stepana Bandery

całość - [url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6784915,Szef_SBU_zrownal_polska_policje_z_Gestapo_i_NKWD.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...apo_i_NKWD.html[/url]
[font="Arial Black"]Juszczenko szybko zrewanżował się polskiemu prezydentowi za wsparcie[/font]

Szef SBU zrównał polską policję z Gestapo i NKWD

- Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD - mówił we Lwowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. O sprawie informuje RMF FM.

rozwiń
Avatar
hubert1131 / 3 lipca 2009 o 01:04
0
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest h... rozwiń
Avatar
hubert1131 / 3 lipca 2009 o 01:01
0
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest hańbą dla tej katolickiej uczelni i świadczy wyłącznie o politycznym myśleniu władz uczelni.
Protestujący kresowiacy w dniu 30 czerwca po przyjściu na K.U.L. zastali zamknięte drzwi wejściowe do uczelni mimo ,że w tym czasie w budynku przebywało wiele osób. a rektor tej katolickiej uczelni nie wyraził zgody na spotkanie z nimi . Wcześniej nie raczył tez odpowiedzieć na żadne pismo do niego skierowane przez kresowian..
W dniu 1 lipca dwóch arcybiskupów stojąc na schodach prowadzących do budynku długo groziło palcami osobom protestującym...
W latach II Wojny Światowej / do 1947 roku w Bieszczadach /
na Kresach Wshodnich z rąk nacjonalistów UPA i OUN i SS Galicjan zginęło ok. 200 tysięcy Polaków. Mordowano ich w bestialski sposób .Także księży ,kobiety ,dzieci i starców.
Dzisiaj prezydent W.Juszczenko gloryfikuje tych zbrodniarzy i uznał ich za bohaterów narodowych Ukrainy. Sprawuje patronat nad organizacjami "kombatanckimi" i odsłania im pomniki. Podpisał też dekret uznający UPA za ruch wyzwoleńczy. Nadanie doktoratu h.c. przez K.U.L. W.Juszczence jest h... rozwiń
Avatar
ZEBRA / 2 lipca 2009 o 21:49
0
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄCA ŚWITA WYKSZTAŁCIUCHÓW?

PEWNIE BALI SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ?

A ELITARNY KUL?

JEDNAK PO I SLD NADAL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CIESZCIE SIĘ DALEJ ZAKŁAMANI KOMUNIŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WIĘKSZOŚĆ SIĘ NADAL BOI UB? (LUB NIC NIE WIE-BEZPIEKI JUŻ NIE MA, DO PIERDLA ZA TO JUŻ NIE WSADZAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I KSIĄŻEK NIE CZYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRYZYS-BIBLIOTEK TEŻ JUŻ NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size="7"][/size]CIEMNOGRÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄC... rozwiń
Avatar
Kirylejsky / 2 lipca 2009 o 16:07
0
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- czci tytułami "bohatera Ukrainy" pomnikami, patronatami, programami szkolnymi i publikacjami, Banderę, Szuchewycza, OUN-UPA, SSGalizien, by bezczelnie odebrać godność doktora h.c. Katolickiego Uniwersytetu!... i wygłosić zebranym na Pl.Litewskim mieszkańcom obłudne i haniebne przemówienie o przebaczeniu i pojednaniu... ale po proteście Ks.Isakowicza wyjechał bez słowa na Ukrainę, gdzie cieszy się "sławą" 2% poparcia obywateli Ukrainy!
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- c... rozwiń
Avatar
bb / 2 lipca 2009 o 14:04
0
Racja - nasi rodacy na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej leżą od 65 lat zagrzebani w ziemi, pozbawieni nawet brzozowych krzyży - a nad nimi rosną krzaki lub srają krowy ! I tak właśnie wygląda przyjaźń polsko - ukraińska ! Hańba to mało powiedziane !
Avatar
Robert / 2 lipca 2009 o 12:57
0
Z wielkim trudem odbierałem czasy Rekt.Wielgusa, który preferował przy rozbudowie KUL interesy z postkomunistyczną nomenklaturą, a późneij okazało się, że wg dok.IPN był tajnym wpółpracownikiem i uczestnikiem kursu "wywiadu" PRL...
ale "politycznego" doktoratu h.c. KUL na życzenie BpaŻycińśkeigo - podejrzewanego o bycie wg arhiwów IPN TW"Filozof" - dla Prez.Wiktora Juszczenki nie zaakceptuję... nie dlatego, że dla celów politycznych nadał tytuły "bochaterów Ukrainy" podłym postaciom Bandery i Szuchewycza, skazanym w II Rzeczpospolitej za teroryzm i zdradę... nie dla tego, że gloryfikuje terorystyczne i budobójcze formacje (współdziałajace z Abwehrą IIIRzeszy) OUN, UPA, SSGalizien... ale dla tego, że obnosząc się z przyjaźnią wobec Przez.Kaczyńskiego i Polski nie umożliwił w XXIw. ekshumacji i upamiętnienia krzyżem ok.200 000 obywateli IIRzeczpospolitej (ok.10% posiada groby z krzyżem) głównie bezbronnych chłopów, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, wymordowanych nieludzko siekierami, nożami, widlami, piłami i ogniem, etc. w ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji przez ludobójcze OUN, UPA, SSGalizien!
Dlatego też odeślę KUL legitymację członkowską Towarzystwa Przyjacół KUL z dn. 28 maja 1984r. i po 25l. zaprzestanę wpłacania jakichkolwiek datków na KUL...
Z wielkim trudem odbierałem czasy Rekt.Wielgusa, który preferował przy rozbudowie KUL interesy z postkomunistyczną nomenklaturą, a późneij okazało się, że wg dok.IPN był tajnym wpółpracownikiem i uczestnikiem kursu "wywiadu" PRL...
ale "politycznego" doktoratu h.c. KUL na życzenie BpaŻycińśkeigo - podejrzewanego o bycie wg arhiwów IPN TW"Filozof" - dla Prez.Wiktora Juszczenki nie zaakceptuję... nie dlatego, że dla celów politycznych nadał tytuły "bochaterów Ukrainy" podłym postaciom Bandery i Szu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 10 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 16 14

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 11

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 1

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 94 8

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.