Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2016 r.
8:07

Pisała "brudasy pier..." o uchodźcach. Chce więzienia w zawieszeniu i 800 zł kary

0 74 A A

30-latka z Lublina odpowie za nawoływanie do nienawiści. Kobieta publikowała w sieci obraźliwe komentarze pod adresem uchodźców. Teraz chce dobrowolnie poddać się karze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Brudasy pier…one. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu – tak Olga K. skomentowała wpis dotyczący uchodźców z Syrii, zamieszczony na Facebooku. Na komentarz zareagowali przedstawiciele stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Zawiadomili prokuraturę. Śledczy szybko ustalili, że autorką wpisu jest 30-letnia bezrobotna z Lublina, z zawodu pracownik socjalny.

– Olga K. usłyszała zarzut dotyczący nawoływania do nienawiści i znieważania z powodu przynależności narodowej – wyjaśnia Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe. – Kobieta przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Postanowiła dobrowolnie poddać się karze. Wniosek w tej sprawie wpłynął właśnie do sądu. Kobieta proponuje dla siebie dwa miesiące więzienia w zawieszeniu oraz 800 zł grzywny. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do sądu.

Liczba doniesień, dotyczących nawoływania do nienawiści, rośnie od jesieni ubiegłego roku. Lubelscy śledczy prowadzą cały szereg tego rodzaju postępowań. Część z nich dotyczy osób publikujących obraźliwe komentarze w Internecie. Pod lupą prokuratury znaleźli się również uczestnicy manifestacji, zorganizowanej w ubiegłym roku przez lubelskich narodowców. Do sądu trafiły już sprawy dotyczące mężczyzn, którzy w maju na trybunach Areny Lublin zawiesili banery z hasłem „Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”.

Nawoływanie do nienawiści wiąże się zwykle z karą w zawieszeniu. Napaść na tle rasowym może już jednak skończyć się odsiadką. Przekonał się o tym 26-latek z Garbowa. Mężczyzna, w centrum Lublina napadł na Nigeryjczyka. W listopadzie sąd wymierzył mu za to karę roku bezwzględnego więzienia.

Do napaści doszło latem ubiegłego roku. Kazimierz R. siedział ze znajomymi w jednym z ogródków przy Krakowskim Przedmieściu. Zobaczył przechodzącego deptakiem obcokrajowca. Zaczepił go, a po chwili uderzył pięścią w twarz i nazwał „czarnuchem”. W obronie Nigeryjczyka interweniował jeden z przechodniów. Włączyli się również strażnicy miejscy z ratusza. Kazimierz R. został obezwładniony i przekazany policjantom.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 r. o 08:03
Do doła z ciapatymi kurwami!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 r. o 16:27
do gazu islatinstów terorystów
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 13:53
Dobrze napisała
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 01:17
A wolność słowa i wypowiedzi?????? To jest dopiero mowa nienawiści taka nagonka, na tych co piszą prawdę o islamskich gwałcicielach.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 23:11
guest o 15:12 nie wiesz że rasistami mogą być tylko biali ludzie XD hehe. a wg. mnie to tak naprawdę to tylko głupi ludzie nie uważają tak jak ta kobieta...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 20:28
Przygotujcie się, u nas będzie tak jak w Szwecji, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech. Islamiści będą łazić po ulicach robiąc burdy i nikt nim nic nie zrobi a nam będą sprawy karne robić za komentarze i protesty....
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 16:21
Ja moze troche nie na temat ale ... moja mama zostala potracaona ze skotkiem smiertelnym , zloczynca dostal kare 3 lat w zawiasach , a ten tam dostal w gebe i zloczynca poszedl siedziec gdzie tu sprawiedliwosc !!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 15:12
Wniosę pismo do prokuratury ze zostałem nazwany przez grupę osób afrykańskiego pochodzenia bialasem. I zarządam kary dla tych osobników. a tak poważnie im kur.. Wolno nam nie. Wszystkich nas nie wsadza
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 14:41
dla mnie to są brudasy i mordercy chrześcijan. W PL jest wolność słowa także wyrażam swoje zdanie i nikomu nic do tego. w Rządzie już sie w dupach poprzewracało chyba. mordują, gwałcą, przekraczaja granice bez paszportów a wszyscy na to pozwalaja dla mnie strzelic kilku w głowe na granicy i po sprawie. tak dla przykladu. jak ja bym chcial bez paszportu do rosji wejsc to napewno by ze mną tak nie rozmawiali jak rozmawiaja inne kraje ue z uchodzcami. jeszcze pomoc oferuja masakra jakas
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 13:40
PRECZ Z MULTI-KULTI. NIE WPUŚCIMY TU ŻADNEGO CIAPATEGO
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 r. o 08:03
Do doła z ciapatymi kurwami!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 r. o 16:27
do gazu islatinstów terorystów
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 13:53
Dobrze napisała
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 01:17
A wolność słowa i wypowiedzi?????? To jest dopiero mowa nienawiści taka nagonka, na tych co piszą prawdę o islamskich gwałcicielach.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 23:11
guest o 15:12 nie wiesz że rasistami mogą być tylko biali ludzie XD hehe. a wg. mnie to tak naprawdę to tylko głupi ludzie nie uważają tak jak ta kobieta...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 20:28
Przygotujcie się, u nas będzie tak jak w Szwecji, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech. Islamiści będą łazić po ulicach robiąc burdy i nikt nim nic nie zrobi a nam będą sprawy karne robić za komentarze i protesty....
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 16:21
Ja moze troche nie na temat ale ... moja mama zostala potracaona ze skotkiem smiertelnym , zloczynca dostal kare 3 lat w zawiasach , a ten tam dostal w gebe i zloczynca poszedl siedziec gdzie tu sprawiedliwosc !!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 15:12
Wniosę pismo do prokuratury ze zostałem nazwany przez grupę osób afrykańskiego pochodzenia bialasem. I zarządam kary dla tych osobników. a tak poważnie im kur.. Wolno nam nie. Wszystkich nas nie wsadza
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 14:41
dla mnie to są brudasy i mordercy chrześcijan. W PL jest wolność słowa także wyrażam swoje zdanie i nikomu nic do tego. w Rządzie już sie w dupach poprzewracało chyba. mordują, gwałcą, przekraczaja granice bez paszportów a wszyscy na to pozwalaja dla mnie strzelic kilku w głowe na granicy i po sprawie. tak dla przykladu. jak ja bym chcial bez paszportu do rosji wejsc to napewno by ze mną tak nie rozmawiali jak rozmawiaja inne kraje ue z uchodzcami. jeszcze pomoc oferuja masakra jakas
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 r. o 13:40
PRECZ Z MULTI-KULTI. NIE WPUŚCIMY TU ŻADNEGO CIAPATEGO
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzieci malowały wiersze Baczyńskiego. Konkurs puławskiej "dwójki" [zdjęcia]
galeria

Dzieci malowały wiersze Baczyńskiego. Konkurs puławskiej "dwójki" [zdjęcia]

1178 prac plastycznych z całej Polski trafiło do Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, która zorganizowała drugi już ogólnopolski konkurs plastyczny na temat poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pierwsze miejsca jurorzy przyznali młodym autorom z Warszawy i Śremu.

15 lat Chóru Akademos. Koncert jubileuszowy w Centrum Spotkania Kultur
4 czerwca 2022, 18:30

15 lat Chóru Akademos. Koncert jubileuszowy w Centrum Spotkania Kultur

Chór Akademos z Międzynarodowego Liceum Paderewski w Lublinie świętuje wyjątkowy jubileusz 15-lecia działalności. Z tej okazji już 4 czerwca o godz. 18.30 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) chórzyści z Międzynarodowych Szkół Paderewski zaśpiewają dla lubelskiej publiczności.

Krótka przygoda Górnika Łęczna z PKO BP Ekstraklasą. Co teraz czeka zespół?
Magazyn

Krótka przygoda Górnika Łęczna z PKO BP Ekstraklasą. Co teraz czeka zespół?

Górnik Łęczna w poprzednim sezonie dość niespodziewanie awansował do PKO BP Ekstraklasy dzięki dwóm wygranym w meczach barażowych. Zadaniem zespołu na zakończone w minioną sobotę rozgrywki było utrzymanie. Niestety, łęcznianom nie udało się pozostać w elicie i od lipca przyjdzie im znów grać na zapleczu najmocniejszej ligi w Polsce

Mateusz Cierniak wyrwał zwycięstwo w SGP2 na trudnym torze w Pradze

Mateusz Cierniak wyrwał zwycięstwo w SGP2 na trudnym torze w Pradze

To nie były łatwe zawody dla młodych żużlowców, a kibice oglądali głównie ich zmagania z torem. Jednak nawet w takich warunkach Mateusz Cierniak z Motoru Lublin triumfował w piątek w SGP2 w czeskiej Pradze. Został jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej

Lublin: Zamieszanie z festynem. Kto rządzi miejskim terenem na górkach czechowskich?

Lublin: Zamieszanie z festynem. Kto rządzi miejskim terenem na górkach czechowskich?

Uzyskaliśmy zgodę – twierdzą organizatorzy niedzielnego festynu na górkach czechowskich z okazji Dnia Dziecka. Dzień wcześniej Urząd Miasta poinformował, że cofnął swoją zgodę na imprezę. Wydała ją dzisiaj… spółka TBV Investment

"Dziwny jest ten świat", śpiewał Niemen. A co robił na bialskim dworcu PKP w 1958 roku?
galeria

"Dziwny jest ten świat", śpiewał Niemen. A co robił na bialskim dworcu PKP w 1958 roku?

Śpiewał, pisał teksty, komponował, grał na wielu instrumentach, a jego ponadczasowy utwór "Dziwny jest ten świat" zna chyba każdy. Czesław Niemen ma od piątku pamiątkową tablicę na dworcu kolejowym w Białej Podlaskiej. Ten wybitny artysta był tu w 1958 roku.

Dzień Dziecka z Teatrem Muzycznym
1 czerwca 2022, 10:00

Dzień Dziecka z Teatrem Muzycznym

1 i 2 czerwca o godz. 10 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zostaną zorganizowane pokazy baletu "Królewna Śnieżka". Pokazy odbędą się z okazji Dnia Dziecka.

Piłkarze Motoru Lublin przed życiową szansą. Jeden mecz dzieli ich od awansu na zaplecze ekstraklasy
Magazyn

Piłkarze Motoru Lublin przed życiową szansą. Jeden mecz dzieli ich od awansu na zaplecze ekstraklasy

Motor Lublin ostatni raz występował na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2009/2010. Kolejne lata spędził w drugiej i trzeciej lidze. W niedzielę piłkarze Marka Saganowskiego znowu mogą się jednak znaleźć w gronie pierwszoligowców. Warunek jest jeden: trzeba w Chorzowie wygrać z tamtejszym Ruchem w finale baraży o awans do Fortuna I Ligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17

Kryzys na granicy z Białorusią trwa. Grupa Kubańczyków spychana przez białoruskie służby na drut kolczasty
film

Kryzys na granicy z Białorusią trwa. Grupa Kubańczyków spychana przez białoruskie służby na drut kolczasty

Białystok. Dramat uchodźców na granicy z Białorusią ciągle trwa. Jest może nawet tym większy, bo dokonuje się bezkarnie i bez kamer. Do mediów przedostał się nowy film rejestrujący działania białoruskich służb wobec migrantów z Kuby. Funkcjonariusze reżimu Aleksandra Łukaszenki siła pchali uchodźców w stronę polskiej granicy, zmuszając ich do wejścia w drut kolczasty. Wielu z nich zostało rannych.

Fiordy, praca i zarobki. Norwegia kusi ofertami, ale czym innym odstrasza

Fiordy, praca i zarobki. Norwegia kusi ofertami, ale czym innym odstrasza

Norwegia kusi pięknymi krajobrazami i bardzo wysokim poziomem życia. Kusi też ofertami pracy, ale też odstrasza kosztami życia

Może Mikołaj zostanie strażakiem. Wojewódzkie święto w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Może Mikołaj zostanie strażakiem. Wojewódzkie święto w Zamościu [zdjęcia]

Panie i panowie, dzisiaj jest wasze święto, okazja, by podziękować za służbę, ale też czas odebrania wyróżnień. Cieszcie się tą chwilą, bo niedługo wracamy do ciężkiej pracy – powiedział do swoich podwładnych nadbrygadier Grzegorz Alinowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie podczas uroczystości Dnia Strażaka zorganizowanych na Rynku Wielkim w Zamościu.

GKS  Górnik Łęczna kończy sezon meczem w Bydgoszczy

GKS Górnik Łęczna kończy sezon meczem w Bydgoszczy

Nastroje wśród podopiecznych Roberta Makarewicza są słodko-gorzkie

Tomaszów Lubelski: Pięć ulic w budowie, a miasto zapłaci za to "grosze"

Tomaszów Lubelski: Pięć ulic w budowie, a miasto zapłaci za to "grosze"

Na Wiśniowej pojawi się asfalt, na Baczyńskiego znikną dziury, a Rybickiego wreszcie przestanie „odstawać” wyglądem od sąsiednich, już odnowionych. Prace drogowe na tych i kilku innych ulicach w Tomaszowie Lubelskim z pewnością będą uciążliwe dla mieszkańców, ale chyba warto uzbroić się w cierpliwość.

Marszałek Jarosław Stawiarski z orderem od prezydenta RP. Wyróżnieni także inni samorządowcy

Marszałek Jarosław Stawiarski z orderem od prezydenta RP. Wyróżnieni także inni samorządowcy

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski otrzymał w piątek z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, czyli drugie pod względem ważności odznaczenie państwowe. W Dniu Samorządu Terytorialnego w Belwederze zostali wyróżnieni także inni samorządowcy z naszego regionu

Program TV 27-29 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 maja 2022, 16:10

Program TV 27-29 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będą klasyczne "Salto" Konwickiego, kultowy "Terminator" czy komedia "Wpadka". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!