Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2016 r.
8:07

Pisała "brudasy pier..." o uchodźcach. Chce więzienia w zawieszeniu i 800 zł kary

0 74 A A

30-latka z Lublina odpowie za nawoływanie do nienawiści. Kobieta publikowała w sieci obraźliwe komentarze pod adresem uchodźców. Teraz chce dobrowolnie poddać się karze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Brudasy pier…one. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu – tak Olga K. skomentowała wpis dotyczący uchodźców z Syrii, zamieszczony na Facebooku. Na komentarz zareagowali przedstawiciele stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Zawiadomili prokuraturę. Śledczy szybko ustalili, że autorką wpisu jest 30-letnia bezrobotna z Lublina, z zawodu pracownik socjalny.

– Olga K. usłyszała zarzut dotyczący nawoływania do nienawiści i znieważania z powodu przynależności narodowej – wyjaśnia Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe. – Kobieta przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Postanowiła dobrowolnie poddać się karze. Wniosek w tej sprawie wpłynął właśnie do sądu. Kobieta proponuje dla siebie dwa miesiące więzienia w zawieszeniu oraz 800 zł grzywny. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do sądu.

Liczba doniesień, dotyczących nawoływania do nienawiści, rośnie od jesieni ubiegłego roku. Lubelscy śledczy prowadzą cały szereg tego rodzaju postępowań. Część z nich dotyczy osób publikujących obraźliwe komentarze w Internecie. Pod lupą prokuratury znaleźli się również uczestnicy manifestacji, zorganizowanej w ubiegłym roku przez lubelskich narodowców. Do sądu trafiły już sprawy dotyczące mężczyzn, którzy w maju na trybunach Areny Lublin zawiesili banery z hasłem „Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”.

Nawoływanie do nienawiści wiąże się zwykle z karą w zawieszeniu. Napaść na tle rasowym może już jednak skończyć się odsiadką. Przekonał się o tym 26-latek z Garbowa. Mężczyzna, w centrum Lublina napadł na Nigeryjczyka. W listopadzie sąd wymierzył mu za to karę roku bezwzględnego więzienia.

Do napaści doszło latem ubiegłego roku. Kazimierz R. siedział ze znajomymi w jednym z ogródków przy Krakowskim Przedmieściu. Zobaczył przechodzącego deptakiem obcokrajowca. Zaczepił go, a po chwili uderzył pięścią w twarz i nazwał „czarnuchem”. W obronie Nigeryjczyka interweniował jeden z przechodniów. Włączyli się również strażnicy miejscy z ratusza. Kazimierz R. został obezwładniony i przekazany policjantom.

Czytaj więcej o:

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 08:03
0
Do doła z ciapatymi kurwami!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 16:27
0
do gazu islatinstów terorystów
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 13:53
0
Dobrze napisała
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 01:17
0
A wolność słowa i wypowiedzi?????? To jest dopiero mowa nienawiści taka nagonka, na tych co piszą prawdę o islamskich gwałcicielach.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 23:11
0
guest o 15:12 nie wiesz że rasistami mogą być tylko biali ludzie XD hehe. a wg. mnie to tak naprawdę to tylko głupi ludzie nie uważają tak jak ta kobieta...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 20:28
0
Przygotujcie się, u nas będzie tak jak w Szwecji, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech. Islamiści będą łazić po ulicach robiąc burdy i nikt nim nic nie zrobi a nam będą sprawy karne robić za komentarze i protesty....
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 16:21
0
Ja moze troche nie na temat ale ... moja mama zostala potracaona ze skotkiem smiertelnym , zloczynca dostal kare 3 lat w zawiasach , a ten tam dostal w gebe i zloczynca poszedl siedziec gdzie tu sprawiedliwosc !!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 15:12
0
Wniosę pismo do prokuratury ze zostałem nazwany przez grupę osób afrykańskiego pochodzenia bialasem. I zarządam kary dla tych osobników. a tak poważnie im kur.. Wolno nam nie. Wszystkich nas nie wsadza
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 14:41
0
dla mnie to są brudasy i mordercy chrześcijan. W PL jest wolność słowa także wyrażam swoje zdanie i nikomu nic do tego. w Rządzie już sie w dupach poprzewracało chyba. mordują, gwałcą, przekraczaja granice bez paszportów a wszyscy na to pozwalaja dla mnie strzelic kilku w głowe na granicy i po sprawie. tak dla przykladu. jak ja bym chcial bez paszportu do rosji wejsc to napewno by ze mną tak nie rozmawiali jak rozmawiaja inne kraje ue z uchodzcami. jeszcze pomoc oferuja masakra jakas
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 13:40
0
PRECZ Z MULTI-KULTI. NIE WPUŚCIMY TU ŻADNEGO CIAPATEGO
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 08:03
0
Do doła z ciapatymi kurwami!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 16:27
0
do gazu islatinstów terorystów
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 13:53
0
Dobrze napisała
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 01:17
0
A wolność słowa i wypowiedzi?????? To jest dopiero mowa nienawiści taka nagonka, na tych co piszą prawdę o islamskich gwałcicielach.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 23:11
0
guest o 15:12 nie wiesz że rasistami mogą być tylko biali ludzie XD hehe. a wg. mnie to tak naprawdę to tylko głupi ludzie nie uważają tak jak ta kobieta...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 20:28
0
Przygotujcie się, u nas będzie tak jak w Szwecji, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech. Islamiści będą łazić po ulicach robiąc burdy i nikt nim nic nie zrobi a nam będą sprawy karne robić za komentarze i protesty....
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 16:21
0
Ja moze troche nie na temat ale ... moja mama zostala potracaona ze skotkiem smiertelnym , zloczynca dostal kare 3 lat w zawiasach , a ten tam dostal w gebe i zloczynca poszedl siedziec gdzie tu sprawiedliwosc !!!!!!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 15:12
0
Wniosę pismo do prokuratury ze zostałem nazwany przez grupę osób afrykańskiego pochodzenia bialasem. I zarządam kary dla tych osobników. a tak poważnie im kur.. Wolno nam nie. Wszystkich nas nie wsadza
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 14:41
0
dla mnie to są brudasy i mordercy chrześcijan. W PL jest wolność słowa także wyrażam swoje zdanie i nikomu nic do tego. w Rządzie już sie w dupach poprzewracało chyba. mordują, gwałcą, przekraczaja granice bez paszportów a wszyscy na to pozwalaja dla mnie strzelic kilku w głowe na granicy i po sprawie. tak dla przykladu. jak ja bym chcial bez paszportu do rosji wejsc to napewno by ze mną tak nie rozmawiali jak rozmawiaja inne kraje ue z uchodzcami. jeszcze pomoc oferuja masakra jakas
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 13:40
0
PRECZ Z MULTI-KULTI. NIE WPUŚCIMY TU ŻADNEGO CIAPATEGO
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 1 1

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 9

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 14 8

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 8 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 3 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 120 17

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 18 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!