Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2011 r.
20:05
Edytuj ten wpis

PKS Wschód zwalniał, a teraz zatrudnia

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A
W wyniku cięć z pracą w PKS Wschód pożegnało się ok. 80 osób. W firmie zostało ok. 600 (Jacek Świerc
W wyniku cięć z pracą w PKS Wschód pożegnało się ok. 80 osób. W firmie zostało ok. 600 (Jacek Świerc

Po co były zwolnienia, skoro teraz firma szuka ludzi na te same stanowiska? – grzmią związkowcy z PKS Wschód. Zarząd firmy odgryza się: Związki zawodowe nie są od polityki kadrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stojący na krawędzi bankructwa PKS Wschód (firma ma oddziały w czterech miastach, właścicielem jest samorząd województwa) na zwolnienia zdecydował się wiosną. Był to jeden z warunków przyznania przez Urząd Marszałkowski 3,5 miliona złotych na ratowanie przewoźnika.

W wyniku cięć z pracą pożegnało się ok. 80 osób. W firmie zostało ok. 600. Zwolnieniom sprzeciwiały się związki zawodowe, groziły nawet strajkiem. Dziś są jeszcze bardziej niezadowolone, bo ich firma zaczęła... zatrudniać.

– To jest absurdalne. Osoby zwolnione z pracy jeszcze nie zdążyły na dobre odejść, a już firma chce przyjąć nowe. W dodatku, na podobne, tylko inaczej nazwane stanowiska. Trzeba było przekwalifikować pracowników, a nie zwalniać – uważa Leszek Rudziński, szef "Solidarności” w PKS Wschód.

– My zawsze mówiliśmy, że te zwolnienia nie były przemyślane – dodaje inny związkowiec, Dariusz Kukier.

Władze lubelskiego oddziału PKS Wschód ogłosiły w sierpniu sześć konkursów, m.in. na magazyniera-zaopatrzeniowca oraz dwóch referentów ds. organizacji i dyspozycji ruchu. Tymczasem, Rudziński wylicza, że odchodząca magazynierka ma trzymiesięczną odprawę (w sumie 5–6 tys. zł), a jednocześnie firma wyda kolejne pieniądze na magazyniera-zaopatrzeniowca.

Trwa też konkurs na kierownika sekcji obsługi i napraw. – Dotychczasowy kierownik awansował na nowo utworzoną posadę koordynatora ds. technicznych. Struktury miały się nie rozrastać, a tymczasem przybywa stanowisk – zauważają związkowcy.

– Żadne stanowiska się nie pokrywają. Przybywa zadań i dlatego ogłaszane są nabory – twierdzi Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód (kandydatka na posła z listy PSL).

Królikowska mówi, że na konkurs mógł zgłosić się każdy spełniający kryteria, także osoby pracujące w firmie lub zwolnione. – O tym, że przekwalifikujemy pracowników, niech świadczy przykład z Tomaszowa Lubelskiego. Tam panie ze zlikwidowanej komórki rewizorskiej mają pracować jako kasjerki – mówi prezes. I dodaje: Związki zawodowe nie są od tego, żeby decydować o kadrach.

Nie ma już PKS Biała Podlaska

Bialsko-podlaski przewoźnik upadł w lipcu. Pracę straciło 140 osób. Zarząd Województwa nie mógł dogadać się z załogą firmy i nie zgodził się na jej dofinansowanie. Dziś kłopoty z dojazdem do szkół mają młodzi ludzie z wielu miejscowości. Poseł Adam Abramowicz (PiS) poprosił prokuraturę i NIK o sprawdzenie, czy władze województwa m.in. nie działały na szkodę firmy i interesu publicznego.

WC remont

Choć PKS Wschód borykał się z problemami finansowymi, to nadal inwestował. W sierpniu na Dworcu Głównym PKS w Lublinie otwarto odnowioną toaletę – z przewijakiem dla niemowląt, nowymi schodami i drzwiami. Remont toalety kosztował 110 tys. zł, jednak przewoźnik nie wyłożył pieniędzy, bo obiekt dzierżawi kielecka spółka. Opłata za skorzystanie z toalety to 2 zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marianoitaliano / 6 września 2011 o 13:30
0
Jacek Sobczak juz doprowadził do likwidacji PKS Biała Podlaska. POzostały do likwidacji już TYLKO cztery oddziały: w lublinie, hrubieszowie, włodawie, tomaszowie. Tylko tak dalej!!
Avatar
Gość / 6 września 2011 o 13:24
0
Piszecie i piszecie i nic nie rozumiecie.W miastach likwiduje się PKS-y po to by w Lublinie powstały etaty i zatrudniać ludzi tylko lublinie i tym samym zmniejszać bezrobocie.Potem się wytyka miastom ,że nie umiały zarządzć transportem przewozu ludzi i dzieci do szkoły.Wiele jest takich spraw w różnych dziedzinach,żeby likwidować w terenie co się da na rzecz lublina.
Avatar
mach / 6 września 2011 o 11:22
0
"Po co były zwolnienia, skoro teraz firma szuka ludzi na te same stanowiska? – grzmią związkowcy z PKS Wschód"

dla związkowców liczy się "sztuka".. nie ma znaczenia kto pracuje na danym stanowisku...
a tymczasem stanowiska te same ale inni ludzie... może ukrytym celem była poprawa efektywności?
Avatar
pyton / 6 września 2011 o 11:18
0
ale bzdura!! wlasnie przez prywatnych przewoznikow teraz jest taka sytacja!! wladze wojewodztwa wposcilo za duzo prywaciarzy a teraz mamy to co mamy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tomek / 6 września 2011 o 10:31
0
zlikwidować i jeszcze raz zlikwidować, dlaczego mamy doplacac do bakruta z naszych pieniedzy i to za co za zalosna jakosc uslug? obsluge linni przkekazac prywatnym firmom. ciesze sie ze w bialej pks upadl i ta banda nierobow moze zobaczy co to znaczy prawdziwa praca i jak powinni sie odnosic do pasazerow....
Avatar
mzl / 6 września 2011 o 10:18
0
Dlaczego autokar rejsowy do Lwowa jest takim gratem ?? skandaliczne warunki czekaja podrozujacych do Lwowa !!! Kto za take stan przed EURO2012 odourless ???
Avatar
polo / 6 września 2011 o 08:57
0
znowu PSL , oni wszystko potrafią zepsuć, nawet dotowaną firmę
Avatar
Jacek / 6 września 2011 o 08:17
0
Po kiego grzyba pisać, że PKS inwestował, jak się zaraz potem pisze, ze na te inwestycję nie wyłożył ani grosza?

Też bym tak chciał inwestować :-)
Avatar
mary / 6 września 2011 o 07:56
0
jestem rowniez matka 2 dzieci i jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczona! autobus nowy czysty sprawny i mila obsluga!!!!!!!!!!!!!!! DZIEKUJE JAKO RODZIC za komfory psychiczny! bo w tamtym roku z przewoznikami prywatnymi bylo roznie i nie zawsze tak jak powinno
Avatar
Ania / 6 września 2011 o 07:50
0
Moje dzieci w tym roku do szkoły będzie dowozić PKS wschód. W latach ubiegłych byli to przewoźnicy prywatni. Bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że w autobusie dla dzieci jest opiekun. W prywatnych busach nikt nie zajmował się dziećmi. Może PKS stawia na komfort i bezpieczeństwo, nie na zyski. Gratuluję podejścia.
Avatar
marianoitaliano / 6 września 2011 o 13:30
0
Jacek Sobczak juz doprowadził do likwidacji PKS Biała Podlaska. POzostały do likwidacji już TYLKO cztery oddziały: w lublinie, hrubieszowie, włodawie, tomaszowie. Tylko tak dalej!!
Avatar
Gość / 6 września 2011 o 13:24
0
Piszecie i piszecie i nic nie rozumiecie.W miastach likwiduje się PKS-y po to by w Lublinie powstały etaty i zatrudniać ludzi tylko lublinie i tym samym zmniejszać bezrobocie.Potem się wytyka miastom ,że nie umiały zarządzć transportem przewozu ludzi i dzieci do szkoły.Wiele jest takich spraw w różnych dziedzinach,żeby likwidować w terenie co się da na rzecz lublina.
Avatar
mach / 6 września 2011 o 11:22
0
"Po co były zwolnienia, skoro teraz firma szuka ludzi na te same stanowiska? – grzmią związkowcy z PKS Wschód"

dla związkowców liczy się "sztuka".. nie ma znaczenia kto pracuje na danym stanowisku...
a tymczasem stanowiska te same ale inni ludzie... może ukrytym celem była poprawa efektywności?
Avatar
pyton / 6 września 2011 o 11:18
0
ale bzdura!! wlasnie przez prywatnych przewoznikow teraz jest taka sytacja!! wladze wojewodztwa wposcilo za duzo prywaciarzy a teraz mamy to co mamy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tomek / 6 września 2011 o 10:31
0
zlikwidować i jeszcze raz zlikwidować, dlaczego mamy doplacac do bakruta z naszych pieniedzy i to za co za zalosna jakosc uslug? obsluge linni przkekazac prywatnym firmom. ciesze sie ze w bialej pks upadl i ta banda nierobow moze zobaczy co to znaczy prawdziwa praca i jak powinni sie odnosic do pasazerow....
Avatar
mzl / 6 września 2011 o 10:18
0
Dlaczego autokar rejsowy do Lwowa jest takim gratem ?? skandaliczne warunki czekaja podrozujacych do Lwowa !!! Kto za take stan przed EURO2012 odourless ???
Avatar
polo / 6 września 2011 o 08:57
0
znowu PSL , oni wszystko potrafią zepsuć, nawet dotowaną firmę
Avatar
Jacek / 6 września 2011 o 08:17
0
Po kiego grzyba pisać, że PKS inwestował, jak się zaraz potem pisze, ze na te inwestycję nie wyłożył ani grosza?

Też bym tak chciał inwestować :-)
Avatar
mary / 6 września 2011 o 07:56
0
jestem rowniez matka 2 dzieci i jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczona! autobus nowy czysty sprawny i mila obsluga!!!!!!!!!!!!!!! DZIEKUJE JAKO RODZIC za komfory psychiczny! bo w tamtym roku z przewoznikami prywatnymi bylo roznie i nie zawsze tak jak powinno
Avatar
Ania / 6 września 2011 o 07:50
0
Moje dzieci w tym roku do szkoły będzie dowozić PKS wschód. W latach ubiegłych byli to przewoźnicy prywatni. Bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że w autobusie dla dzieci jest opiekun. W prywatnych busach nikt nie zajmował się dziećmi. Może PKS stawia na komfort i bezpieczeństwo, nie na zyski. Gratuluję podejścia.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 13 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 23 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!